Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) echterion válasza conqver (#5550) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. :R
Ennyire bivaly gépre nincs szükségem, ez valami brutális. Én jelenleg egy 860m teljesítményével is kibékülnék, sőt, átmenetileg egy 660m szintje is beleférne, aztán majd jönne az upgrade. :))
Vajon a kisebbekben is cserélhető a vga?

**********

(#5552) conqver válasza echterion (#5551) üzenetére


conqver
aktív tag

Bezony :K

Shadow&Dust.....

(#5553) Jazz válasza conqver (#5550) üzenetére


Jazz
veterán

Baromi jó a kijelző kontraszt aránya (1100:1) meg a black lvl. XMG U705
Színtérben (ennél az oldalán) szintén ugyan az az anomália van mint G751-nél, hogy csak 55% Adobe RGB, sRGB 74%. Míg más oldalakon G751-nél 72%Adobe és közel 95% sRGB. (a gagyi panelek tudnak 55%-ot)

Nem értem hogy notebookcheck-éknél mi a tök ez a "hiba". (És az összehasonlításukban az összes többi gép szintén ilyen 55% körül mozog)

Kapható itthon egyébként ez a gép?

free your mind

(#5554) vandor01 válasza echterion (#5551) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem meg nem durvan dragabb mint egy G-asus.....

pl az alap 1099juro: 340e
A505[link]
szinte ugyanez Asusban 280-300e

persze ha elszall konfiguracio!!! hatar a csillagos eg!! :) :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5555) Jazz válasza vandor01 (#5554) üzenetére


Jazz
veterán

Azért nézd meg a feature-t is: Cserélhető cpu, vga, asztali Cpu, MXM videokari, unlocked vbios....hol kapsz ilyet máshol.:)
A gép németben nagyjából egy havi minimálbéres fizu ára. :C (még mindig dübörög az a magyar gazdagság...)

(persze azt is hozzá kell tenni, hogy jelenleg egy MXM GTX 970M ára laza 600$ :U )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5556) Jazz válasza Jazz (#5555) üzenetére


Jazz
veterán

(Egy 980M meg 1000$. Szóval a "jövőbeni" upgrade is hasonló árakon lenne. Pöttyet költséges.)
(Az XMG U705 ára meg 1500€.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5557) echterion válasza vandor01 (#5554) üzenetére


echterion
nagyúr

Mondjuk ebben van valami, csak hát ugye mindig elszáll az a fránya konfigurátor. ;)

**********

(#5558) Muerte válasza echterion (#5557) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Clevo P570WM-nél mondom összerakok már egy fullosat viccből,de 13e eurónál ráhagytam,pedig még nem értem a lap aljára :DDD

(#5559) capulet75 válasza Muerte (#5558) üzenetére


capulet75
addikt

13k euro????? Azt hogyan? :Y

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5560) Muerte válasza capulet75 (#5559) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Könnyedén :DDD Na jó ebbe már minden szir-szar kiegészítő is benne van ennyiért.

(#5561) echterion válasza Muerte (#5560) üzenetére


echterion
nagyúr

Brutál vastag a cucc.
Amúgy egy ilyen 17-es Alienware mennyire macerás? Mármint lakáson belüli használat szempontjából kérdem. Időnként ölben is használnám, nem tudom, mennyire gáz ez ezeknél, nem volt még sose 17-es notim.

**********

(#5562) Goblin12 válasza Muerte (#5560) üzenetére


Goblin12
őstag

Valami elmebeteg konfigok vannak itt. Kár, hogy Samu SSD-ből csak TB-s van.

Viszont ez már tényleg fejetlenség: Intel Core i7-4960X Extreme Edition

(#5563) capulet75 válasza Muerte (#5560) üzenetére


capulet75
addikt

Azok az SSD-k felpörgetik az árat rendesen.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5564) Muerte válasza Goblin12 (#5562) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Prociból egy 12 magos 30MB L3-as XEON-t választottam,na meg 4x1TB SSD raidbe kötve :DDD

(#5565) Goblin12 válasza Muerte (#5564) üzenetére


Goblin12
őstag

Az igen, a XEON-kat nem böngésztem át, mondjuk ha már egy 12 magos XEON-t venne az ember ahhoz már illene egy normális asztali lap, és nem egy notiba zárni. :B

(#5566) Fücsök007 válasza Goblin12 (#5565) üzenetére


Fücsök007
őstag

A xeon proci hűvösebb mint az asztali változat, már ha van neki megfelelő i7-es proci. Nekem a xeon X5660-as proci jóval hűvösebb, mint az i7-es társai. Maga a hűtés pedig elég a procinak, brutál rézborda, 4 hőcső+ 2 venti hűti csak a procit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5567) Muerte válasza Goblin12 (#5565) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"csak" 130W a TDP-je :DDD

(#5568) echterion válasza Muerte (#5567) üzenetére


echterion
nagyúr

A mostani asztalim (adatoknál) teljes tdp-je nincs 100W. :))

**********

(#5569) Muerte válasza echterion (#5568) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ahoz a géphez 980M sli+xeon procival,extrém tuningban nekem kéne legalább egy 8-900W-os táp hogy minden beleférjen :D

(#5570) Fücsök007 válasza Muerte (#5569) üzenetére


Fücsök007
őstag

Elég oda 2db 330W-os delta táp is. :DDD Egy 6 magos xeon proci tuningja+ 1db GTX980m tuning belefér olyan 300-320W-ba a teljes rendszer fogyasztását számítva. :))

(#5571) xpeke


xpeke
csendes tag

Hello,
Segítség kéne abban, hogy a windows update megakadt és nem tudom kikapcsolni a gépet e újraindítani. Amikor megnyomom a kikapcsoló gombot alvó állapotba kapcsol a gép majd visszatérve folytatja a windows updatet.
Biztonságos kivenni az aksit?

(#5572) Muerte válasza Fücsök007 (#5570) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:N 1db 980M tisztességesen megrántva ~250W,a fullos xeon meg ~200W (...lenne :D )

(#5573) echterion válasza xpeke (#5571) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze, alvóban ki az aksi, majd be, aztán legrosszabb esetben kihal a win, másnak baja nem lesz. A cégesem csinálja azt időnként, hogy alvóból nem tér magához, hiába nyomok bármit, csak az aksi ki-be segít.

**********

(#5574) xpeke válasza echterion (#5573) üzenetére


xpeke
csendes tag

Szóval Bekapcsolt állapotban és alvóban nem para kivenni az aksit bármitől függetlenül? Csak mert neten gyors utánna néztem és van aki ezt mondta hogy no problemo van aki meg ódákat zengett a katasztrófákról.

(#5575) echterion válasza xpeke (#5574) üzenetére


echterion
nagyúr

Bekapcsolt állapotban nyilván ne vedd ki, mert az árthat a vinyónak. De alvó állapotban minden áll, csak a ram kap áramot, aminek semmi baja sem lesz, mikor ez megszűnik az akku kivétele miatt.

**********

(#5576) sith7


sith7
nagyúr

Megint lenne egy kérdésem :B

Páciens: [link]

Mostanában az az érzésem, hogy nem dübörög teljes erőbedobással.

Munkatársamnak is van egy laptopja, I7- es proci van abban is, de csak integált videókártya, ennek ellenére ugyanabban a játékban, ugyanazon grafikai beállításokkal nekem 40, neki 75 fps - e van.
Nem ugrál az FPS :N , csak 35-40 között

Az energiagazdálkodást azt már átállítottam teljesítménycentrikusra, meg hálózatról megy, hogy ne vegyen vissza a processzor sebességéből.

Mit kellene még megnéznem, átállítanom ?

Mivel tudom megnézni, hogy tényleg 3,5 GHZ - en megy-e terhelés közben , illetve azt, hogy a 2 gb - os videókártya az aktív, vagy az integrált ? :F

[ Szerkesztve ]

(#5577) Muerte válasza sith7 (#5576) üzenetére


Muerte
Topikgazda

HWiNFO sensor only,lerakod tálcára és játszol kicsit aztán meg tudod nézni mik voltak az aktuális órajelek,vagy MSI AB-rel monitorozol.A vga-t CCC-ben lehet beállítani hogy adott játékban csak a dedikáltat használja.

(#5578) sith7 válasza Muerte (#5577) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, este ránézek

akkor BIOS - ban nem kell trükközni, hogy pl. letiltani az integráltat ? :F

[ Szerkesztve ]

(#5579) Muerte válasza sith7 (#5578) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem hinném hogy lenne ilyen opció a bios-ban,csak AW-k szoktak erre lehetőséget kínálni,de ha mégis van akkor tiltsd le persze.Nagy eséllyel csak annyi a gond hogy nem a dedikált vga-t használja a gép,azt meg rendeld hozzá Catalyst-ból és jó lesz az,az ilyen Enduro és Optimus "finomság" amitől mindig a hideg rázott...

[ Szerkesztve ]

(#5580) sith7 válasza Muerte (#5579) üzenetére


sith7
nagyúr

jó, megnézem hol kell majd hozzárendelni

az ilyen Enduro és Optimus "finomság" amitől mindig a hideg rázott...
Ezt nem értem :F

(#5581) Muerte válasza sith7 (#5580) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a gond velük mint jelen esetben is hogy nem vált át automatikusan dedikált kártyára terheléskor csak ha éppen úgy tartja kedve...ezenkívül egy rakás monitorozó programba is képes belezavarni,AB,GPUz stb.meg még sok kellemetlenséget tud okozni.Enduro és Optimus nálam egyenlő egy rakás ...-al,csak a nyűg van velük.

(#5582) sith7 válasza Muerte (#5581) üzenetére


sith7
nagyúr

VGA hozzá van rendelve, és az MSI AB szerint használja is, a Hwinfo is mutatja, hogy 3,5 GHZ - en megy a processzor is .... ilyenkor mi a további teendő ? :F

(#5583) Muerte válasza sith7 (#5582) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hőfokok rendben vannak? Milyen játék ez pontosan és milyen vga van a gépben?

(#5584) NTonee válasza Muerte (#5579) üzenetére


NTonee
veterán

Még Acerben is láttam ilyet, ahol pláne nem számítana az ember ilyen opcióra. Kollégámnak pl van egy első gen i5-ös gépe 5650m-el. Biosban tudja állítani, hogy switchable legyen, vagy csak a dedikált vga menjen. Érdemes benézni a biosba.

(#5585) Muerte válasza NTonee (#5584) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az én régi kis 6935-ös Aceremben (9600mGT+Core2duo) zéró lehetőség volt bármilyen állítgatásra,de nézelődni lehetett azért benne,azt az össz-vissz két oldalt kb. :DDD

(#5586) rafadojcsak


rafadojcsak
csendes tag

Sziasztok!

Ez a laptop elég a mai és remélhetőleg a jövőbeli játékok futtatásához magas grafikai beállitásokkal?

(#5587) Muerte válasza rafadojcsak (#5586) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem,méghozzá a proci miatt,még egy alap i3 szintjét sem éri el,totál zsákutca,egy agyament hülye volt aki 290x mellé azt a hulladékot párosította :W

(#5588) Szepi1979 válasza rafadojcsak (#5586) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Nem

Szerk: A mester gyorsabb.... :U

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#5589) Muerte válasza Szepi1979 (#5588) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mán te is kezded ezt a "mesterezést" :((( megtisztelő lenne ha az lennék,de nem vagyok az,úgy hogy légyszi hanyagoljátok! :DDD :R

...amúgy a gépre itt az élő példa,akkora procilimit van mint a ház,a vga meg csak malmozik szerencsétlen ~40% kihasználtság környékén :W [link] Ezt a videót kéne elküldeni annak a gyökérnek aki kitalálta ezt a párosítást...
...ez se gyenge,és ez csak single player,multiban még kb. feleződne az FPS 64-es szerón :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#5590) Szepi1979 válasza Muerte (#5589) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ez a megszólítás és titulus a tisztelet jele, de ha nem tetszik akkor hanyagolom. :)

“ nem kell mindig nyerni “

(#5591) fityere válasza rafadojcsak (#5586) üzenetére


fityere
senior tag

Két ismerősömnek volt, nehezen tudtak megszabadulni tőle. Nem voltak vele megelégedve :(

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#5592) rafadojcsak


rafadojcsak
csendes tag

Köszi a válaszokat. Nekem is gyanus volt az a proci, igy nem lesz belőle vétel már biztos :)

(#5593) Muerte válasza rafadojcsak (#5592) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Okos döntés :K A történetben csak az a szomorú hogy rengeteg laikus felhasználót becsapnak ezzel a fúú 4core 4x3,5GHz+8970M vagy m290x és milyen jó áron van :Y Hülye hasonlattal élve,mintha lenne egy sport autód de benzin nem volna benne és nem is tudnál hozzájutni :DDD

Szepi és többiek: Köszi komolyan,de NE! :R

(#5594) sith7 válasza Muerte (#5583) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen a hőfokok rendben, proci nem megy 80 fölé, vga nem megy 70 fölé

type : AMD Radeon™ R9 M265X Enthusiast Graphics with AMD Enduro™ Technology
memory amount : 2GB dedicated VRAM
memory type : GDDR5 Video RAM

World of Warships ... az érdekesség, hogy a World of Tanks az fejlesztett grafikával is megy 70 fps körül, ez meg bohóckodik :F ... és azt írják a fórumokon, hogy a Wot - nál jobban fut ... hát nálam nem

Az msi ab szerint a GPU1 az a 2 gb -os, a GPU2 az integrált, és volt minimális integrált vga használat is ... gondolom amikor a játék menüjében voltam

(#5595) Muerte válasza sith7 (#5594) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát érdekes mindenképpen az eset...Ha a játék exe-jét hozzárendeled a dedikálthoz akkor menüben sem szabadna váltogatnia szerintem.Másik driverrel próbáltad?

(#5596) sith7 válasza Muerte (#5595) üzenetére


sith7
nagyúr

Hol kell azt az exe - t hozzárendelni ? A CCC - ben ?

Nem, reggel gyorsan ránéztem, 2014.11. havi catalyst van fenn ... lehet frissíteni kellene :F

(#5597) Muerte válasza sith7 (#5596) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen a CCC-ben.Fejből nem vágom mert NV-t használok de lenni kell olyan opciónak hogy program vagy játék hozzáadása,ott betallózod neki az exe-t,aztán az almenükben testre lehet szabni a grafikai beállításokat illetve hogy csak a dedikált vga-t használja kizárólag.A drivert is kellene frissíteni,kérdés hogy a Toshiba engedi-e feltenni a szabvány CCC-t,vagy csak a gyártó oldaláról letöltöttet.

[ Szerkesztve ]

(#5598) capulet75 válasza sith7 (#5596) üzenetére


capulet75
addikt

Szia. Én eddig egy ilyen asus hibrid grapics notit használtam, ott a CCC-ben kellett hozzárendelni a nagy teljesítményt sokszor manuálisan mert nem mindegyik alkalmazásnál volt alapértelmezett, de utána ment minden mint a karikacsapás. ;)

Megelőztél mester. :)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5599) Muerte válasza capulet75 (#5598) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:DDD :P

(#5600) capulet75 válasza Muerte (#5599) üzenetére


capulet75
addikt

Át is húztam, és azóta is a saját merészségemen elmélkedem. ;]

Nem lehet hogy az i7 melegszik neki? Ingadozik a teljesítmény vagy alapból nincs?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.