Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5201) vandor01 válasza szabonagyur (#5199) üzenetére


vandor01
őstag

nyáron strandolni meg csajozni kell...
vagy te teszteket meg a szerelést nyomod?

egy tálca sörben fogadhatunk, hogy:
2015 NOV-DEC-ben a polcokon lesznek
ASUS-tol a a SkyLake-es WIN10-es
ROG gépek...
na... bet?

:) :) :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5202) szabonagyur válasza vandor01 (#5201) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyáron dolgozok és 2x1 hetet nyaralok... Attól, hogy van rá esély, hogy asztali szinten lesz 6. generáció a notebook szinten nem sok esély van.

Illetve mivel is fog többet tudni mint egy mostani 4. v 5. generáció? Max IGP szinten fejlődik, amúgy meg CPU erőben évek óta stagnálás van kb.

De ennyi erővel lehet várni jövőre is hiszen akinek decemberig ráér a gép annak jövőre is ráfog, és jön a következő széria.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5203) deuscreator


deuscreator
csendes tag

Hello Urak,

Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, az Alienware legújabb szériája mintha nem lenne a szívetek csücske. Megyek ki USA-ba nemsokára és azt néztem, hogy 1399USD-ért kapok egy Alienware 15-öt, 970M-el szerelve, világgaranciával. Így is rossz vétel lenne? Azt, hogy hangos, én is olvastam / hallottam a youtube-on, de én még nem láttam halk gamer notit.. Mi vele a komolyabb baj? Az egybeforrasztott alaplap? Nem tudtam visszafejteni a hozzászólások között.

Nálam a lélektani határ kb a 400.000, de ebbe bele kéne férnie annak, hogy ssd is van a gépben. Ha tudtok jobb ajánlatot, meghallgatom szívesen, a 970M lenne a minimum, 17-es méret nekem nem játszik (ASUS sajna kilőve).

(PS: ugyanitt eladó lesz kb holnaptól egy MSI GT60 0ND barebone, 680M-el, i7el, 120-as SSD-vel, 10GB ram-al, ha érdekel valakit, írjon rám).

(#5204) Muerte válasza deuscreator (#5203) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát 15"-ban nem igazán van más alternatíva ha teljesítmény kell.Jól látod a kérdést,azért nem szeretjük mert áttért az AW (is) a BGA-zott proci/vga párosra,ha megveszed mindenképpen 2-3 év garival tedd mert kizártnak tartom hogy komoly igénybevétel mellett sokáig kihúzná meghibásodás nélkül.

(#5205) deuscreator válasza Muerte (#5204) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Uhh, 2-3 évet saccolsz neki? Az elég zord. Miből gondolod, hogy ennyire riherongy a minősége?

Ez is a BGA megoldásból fakad? Elválik a nyáktól a komponens a hőingástól vagy valami egyéb probléma? 2-3 év egy Dell/Alienware de úgy kb akármilyen laptoptól vállalhatatlan..

Magyarul ebben az árkategóriában (kb 1500 USD-ig) 970M-el nincs más opcióm és ez is szar? :(

Sic transit gloria mundi..

Köszi az inputokat!

(#5206) alces


alces
tag

Hali!
Frissítettem a legeslegújabb driverre, mellé letöltöttem a vbiost is, azóta nagyon nem akarja az igazságot a kicsike. A rendszer látja, eszközkezelőben benne van, de semmi nem megy alatta. Még a pasziánsz is hisztizik a rendszer teljesítménye miatt :DD
mindent a szokásos rendben tettem.
Vagy mégsem?

(#5207) Muerte válasza deuscreator (#5205) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát kb. ezek lehetnek a legfőbb gondok,de pl.akármilyen kis alkatrész elszáll a lapon akkor komplett kell cserélni az egészet vga+procival együtt mivel rá vannak hegesztve azok is...ami nem túl nagy gond ha garis a gép,de ha nem az akkor horribilis pénzbe kerül.

alces: Mi van? :DDD Milyen vbiost töltöttél le és minek? :U :DDD

(#5208) deuscreator válasza Muerte (#5207) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Hmm.. Az MSI GE62 Apache hogy áll ebben az összehasonlításban? Vagy nyeljem le a plusz egy kilót és irány az ASUS?

(#5209) Muerte válasza deuscreator (#5208) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az MSI-t nem ismerem,kéne előtte olvasni jópár tesztet,felhasználói véleményt hogy érdemben tudjak róla bármit is mondani.Asusnak nincs 15"-ban normális hűtéssel rendelkező gépe hiába illetik "gamer" jelzővel... azt vonalat én a helyedben el is felejteném.Az AW jó alternatíva lehet főleg hogy kint veszed meg jóval olcsóbban, de vegyél rá garit bőven,ha hosszútávra gondolkozol akár 5 évet is tudsz rá venni,de én max.mondjuk 3 évben gondolkodnék mert akkorra már ez a hardver a kanyarban sem lesz a majdani játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#5210) deuscreator válasza Muerte (#5209) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Hát, köszi a tanácsokat, kicsit óvatosabb duhaj leszek akkor a megrendelésnél :)

(#5211) alces


alces
tag

Lehet nem voltam pontos. a módosított inf. fájlra gondoltam. :))

(#5212) deuscreator válasza Muerte (#5209) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Még egy szóra, mester,

Az ASUS G751 már elfogadhatóbb minőség? Ha ekkora különbség van a BGA miatt, lehet megbarátkozom a 17-es noti gondolatával..

(#5213) conqver válasza deuscreator (#5212) üzenetére


conqver
aktív tag

Nézz át a G751 topicba.....nagyon sok a gyári hiba :((( :(((

Shadow&Dust.....

(#5214) deuscreator válasza conqver (#5213) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Remek.... :(

Ok, feladom, ti mit vennétek egy 1500USD-s keretből, úgy, hogy az amerikai vásárlás megoldható?

(#5215) Muerte válasza deuscreator (#5214) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amcsiban ami olcsóbb és szóba jöhet az AW vagy Clevo,konkrét árakat te tudsz majd nézni mi fér bele ott 1500 $-ért.

(#5216) Muerte válasza alces (#5211) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó értem,de mi a gond? Lehet hogy csak az IGP-t használja a gép? Csinálj egy FN+F7 (GFX) váltást,restart és nézd meg GPUz-ben mit mutat, az Intel HD-t vagy a 780M-et.

(#5217) deuscreator válasza Muerte (#5215) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Ja, jó lehetne a clevo, van is olyan ami tetszik és jó a konfig is, de azokban én még nem láttam világgaranciás gépet/opciót.

Még 1x köszi a segítséget!

(#5218) Muerte válasza deuscreator (#5217) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szivesen! :) Ha meglesz a vas várunk vissza tesztekkel,tapasztalatokkal! :R

(#5219) deuscreator válasza Muerte (#5218) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Mindenképp, ez a minimum. Most épp az európai clevo resellereket nézem még. Talán kijöhet egy megfelelő konfig, kis keretbővítéssel..

(#5220) alces válasza Muerte (#5216) üzenetére


alces
tag

Köszönöm szépen az infót!!! :R Tényleg az igp volt a gond, váltás restart és már megy is a Wolfenstein Old Blood.
Mitől váltott át az integráltra??
Minden driverre készítenek a moddolt inf. filet?

(#5221) Muerte válasza alces (#5220) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudom mitől váltott át,csak úgy magától nem szokott.Nagy eséllyel te okoztad valahogyan ;]
...persze minden új driverhez lesz és volt is mod.inf file ;)

(#5222) KillHates


KillHates
nagyúr

Azt hittem, hogy ezt az MSI nem gondolja komolyan:

A prototípus alatt láttam ezt a helyes cipős dobozkát és akkor úgy gondoltam, hogy ezen fognak majd "faragni"...
Hát a dolog annyit változott, hogy kapott egy MSI logót az elejére. :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5223) Muerte válasza KillHates (#5222) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Faja az a fehér kis raklap :K

[ Szerkesztve ]

(#5224) KillHates válasza Muerte (#5223) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább egy gödröt adnának hozzá, ahová az a kisállat koporsó befér amit alá kell passzintani :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5225) Muerte válasza KillHates (#5224) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:D "kisállat koporsó" :DDD A raklap nekem jól jönne tényleg,exkluzív kis darab ;]

(#5226) deuscreator


deuscreator
csendes tag

No, aki esetleg egy régebbi, de kicsit életképesebb MSI konstrukcióban gondolkodna, mint a kisállatkoporsós szutyi, annak itt az enyém:

MSI 16F3 / GT60-0ND barebone

Sorry, ez volt a reklám helye. Hátha tudtok valakit, akit érdekelhet.

(#5227) KillHates válasza Muerte (#5225) üzenetére


KillHates
nagyúr

Naná! Gyerekkoromban mikor elpatkolt az tengerimalacom, szegényke egy cipős dobozban végezte. Persze előtte akkurátusan lefújtam fekete neoluxxal! :D Egyből ez ugrott be mikor megláttam, azt a förmedvényt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5228) KillHates válasza deuscreator (#5226) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bátorkodom megjegyezni, hogy a hirdetésedben nagyobb hangsúlyt fektethetnél a Dynaudió fícsörre, mert a sokéves notebook-os pályafutásom alatt még nem találkoztam ilyen hangzású notival! Pedig még ASUS NX90-as B&O is volt a kezeim között! Az sem szólt így mint a GT6xx-es sorozata a Dynaudio-val. (aztán a 700-asba valami fost raktak már :W)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5229) deuscreator válasza KillHates (#5228) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Köszi a tippet! Valóban szépen muzsikál, csak hát leginkább két M-Audio AV40 monitorhangfalat hajt, ahhoz meg kár mérni :)

(#5230) conqver


conqver
aktív tag

XMG U 705 First bench 3D11

Shadow&Dust.....

(#5231) Muerte válasza conqver (#5230) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na ne b@sszál fel :Y Megvan a vas? :C Pár képet majd toljál már légyszi róla,kivül-belül :R Az a 64°C plafon brutál jó!!!

...GPUz miért nem olvassa ki rendesen az órajeleket?

(#5232) conqver válasza Muerte (#5231) üzenetére


conqver
aktív tag

Nem tudom miért nem :F pedig a legfrissebb van fönt!
Ment PM!

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#5233) conqver


conqver
aktív tag

A max. hőfok 65°C volt!


Shadow&Dust.....

(#5234) redbulz


redbulz
tag

Lehet naív kérdés ezekkel a Clevo/Schenker/XMG notikkal kapcsolatban, de mi van ha ne adj isten beüt valami és gariztatni kellene? Posta/futár Németországba?

(#5235) Muerte válasza conqver (#5233) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Rendesen megrántva annyit megy graphics score-ba az 1db 980M mint a 780M SLI alapon...durva :K [link]

(#5236) deuscreator válasza conqver (#5233) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Azta!

Gratula a remek vashoz!

(#5237) conqver válasza deuscreator (#5236) üzenetére


conqver
aktív tag

:R :R
Unlocked Vbios 3D11
CPU Undervoltage -50mV


[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#5238) Muerte válasza conqver (#5237) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ennyi! :C Win alól flashelted végül vagy a régi módon? A -50mV az CPU vagy GPU? Néztem róla videót,vannak csövek benne rendesen :K [link] Szerintem jó döntés volt töki,nekem is tettszik. :K A panel AW-hez képest? Hang?

(#5239) conqver válasza Muerte (#5238) üzenetére


conqver
aktív tag

Win alól ment de beszartam kicsit mert a flash után újraindult párszor.......táp ki, gép leállt és amikor újraindítottam fasza lett :B :B
-50mV CPU
A panel szép kék a szokásos design, hang nem jó :N AW klasszisokkal jobb X-fi 3 dob rajta keveset de a Klipsch+Dynaudio alatt van!
Összerakás minősége hibátlan.
Maga a gép tiszta műanyag (kicsit kopogós) , ez érződik a súlyán.
Vékonyabb, nem annyira robosztus mint az AW.
Palmrest kicsit csúszásgátló kivitel, nem szedi össze annyira az ujjlenyomatot.
USB portok baloldalon vannak, nem akadályozzák az egér használatot (jobbkezeseknek előny).

Shadow&Dust.....

(#5240) Szepi1979 válasza Muerte (#5238) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Mi értelme van annak a hőcsőnek ami összeköti a CPU-t meg a videókártya egy részét ( talán a ramokat??? ), de nem csatlakozik a hűtéshez?

“ nem kell mindig nyerni “

(#5241) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Az lenne a kérdésem hogy az alienware 14 ben lehet videókártyát cserélni?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5242) Muerte válasza conqver (#5239) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De az új tesztben a GPU is alulfeszes már 1.00V ha jól látom,az az unlocked vbios ficsőrje ezek szerint akkor,és lám sokkal jobban megy így alapon mint a gyári vbios-al :) CPU is jobban megy alulfesszel alapon,de az meg mííír? :U kifogyna a 330W-ból :U nem hinném... CPU hőfok?

Szepi: Gondolom az asztali proci miatt raktak ennyi plusz csövet mert az alapon is 88W TDP és amerre csak tudja vigye a hőt :DDD

iszilard: Nem,az összes AW 14-es széria integrált.

[ Szerkesztve ]

(#5243) Muerte válasza Muerte (#5242) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jah látom már az egyik dolgot amit nem értettem :B Akkor te a Prema féle emelt órajeles vbiost tetted fel igaz? 1200MHz az 1127 helyett a GPU és alulfeszes.

(#5244) hszilard666 válasza Muerte (#5242) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi... Basszus, pedig annyira jó lett volna, egy pici erőgép... 17 nekem túl nagy, meg itt van a másik noti is, így is elég tonnás a hátizsákom mikor utazom :D Van olyan 14 es noti (akár workstation) amiben lehet cserélni a kártyát?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5245) Muerte válasza hszilard666 (#5244) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem tudok 14-es mxm-es gépet,de ettől még akár létezhet is,viszont 15"-ban már van egy csomó gép ami upgrade képes.

(#5246) hszilard666 válasza Muerte (#5245) üzenetére


hszilard666
veterán

Például? :B
m15x elvileg OK :))

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5247) Muerte válasza hszilard666 (#5246) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Úgy van :K pl.M15x 680M-mel simán vállalható,van is itt köreinkben parkasz nevű kolléga aki azzal használja,remélhetőleg boldogan :D Felette már bonyolult mert bios chip csere,win8,uefi felület és hasonló finomságok kellenek hogy 780M/980M-el is menjen,de 15"-on még vannak jó kis Clevo,XMG,Schenker gépek is amik vállalhatóak akár már ivy procisak is.

(#5248) Fücsök007 válasza Muerte (#5247) üzenetére


Fücsök007
őstag

És más típusú hasonló korú gépeknél is szükség van uefi biosra a legújabb kártyák működtetéséhez? Ezt kifejthetnéd bővebben, többeket is érdekel a téma. :R

[ Szerkesztve ]

(#5249) hszilard666 válasza Muerte (#5247) üzenetére


hszilard666
veterán

A bios chip ezekben a gépekben removable? Vagy forrasztgatni kell?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5250) Muerte válasza Fücsök007 (#5248) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez szériafüggő és kártyafüggő is.AW M15x,M17x 7970M/ 680M-ig egészséges,az AW M17xR3/R4,M18XR1/R2,AW 17/18 980M-mel csak UEFI/win8-al megy.3D-s paneloknál ugrik a 3D funkció,a 120Hz megmarad,optimus nuku.A 780M/880M upgrade plug and play csak mod inf. file kell driver telepítésekor,az AW 17/18-ba persze az sem mert gyárilag kiadták már 780/880M-el is.
A Clevoknál is van kavarodás rendesen a HM,EM,SM verziókkal most fejből nem vágom melyik kártya megy,melyik nem a különböző szériákba,de általában az unlocked alaplapi bios meg szokta oldani a kérdést,MSI-knél dettó ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.