Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5701) Muerte válasza fityere (#5699) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A proci az MSI-dben is forrasztott... ettől függetlenül jó kis gép én is elfogadnám,sőt már a GT70 is vállalható simán.Aw-k is jók,van néhány kis trükk amit ha megcsinál az ember hosszú-hosszú évekig tudnak hibátlanul szolgálni (akár az új széria is,kezdve újrapasztázásssal stb.)Clevo/Schenker anyagminőségben gyengébb de pl.kijelzőben jobb(lásd conqver U705-ös gépe),upgrade-ben is könyebb tud lenni társainál.Felsőbb kategóriában nincs már egetrengető különbség,kinek mi tettszik,mihez tud kedvezőbben hozzájutni alapon dől el szerintem.

(#5702) fityere válasza Muerte (#5701) üzenetére


fityere
senior tag

Igen az MSI-ben BGA-s proci de a videokártyám mar cserélhető és ez jó pont :) Clevo-m nekem nem volt de ismerőseim közül van pár emberkének és maximálisan meg vannak elégedve velük

k-adi
Alienware-m igaz nem volt, de az MSI kijelzőjével nekem nincs bajom, persze más kérdés ez is, kinek jön be vagy ki mennyire háklis. Szerintem elég masszív az MSI haza, de persze kinek mi a masszív :)
1449-ert vettem az MSI-t amíg az Alienvare 1700 eur körül mozgott ugyanazzal a porcival videokártyával (igaz az msi-ben 6gb memóriával felszerelt videokari van meg az Alien-ben csak 3gb nem tudom mennyire nagy a különbség) persze ips kijelzővel, de ez engem nem igazan érdekelt :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#5703) kreten67 válasza Muerte (#5698) üzenetére


kreten67
senior tag

Mint korábban már írtam a erről a véleményem "az Alienware mint gamer noti számomra megszűnt 2014-ben (bár én igazából az M17x R4 ig karmoltam a céget) .
2015-től már csak valami szardarabra biggyesztik az ufófejes logót.

(#5704) Muerte válasza kreten67 (#5703) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy jó darabig még én sem viszketek,elég a mostani teljesítmény bőven...majd ha beáll a win10 meg DX12 rendesen akkor már az arra gyártott Pascal esetleg érdekelni fog,de még az nem holnap lesz :)
...Valaki tud infót arról hogy OEM win7-ről ingyenes lesz az upgrade win10-re,vagy buktuk?

[ Szerkesztve ]

(#5705) fityere válasza Muerte (#5704) üzenetére


fityere
senior tag

Úgy tudom ingyenes lesz az upgrade oem win 7-röl is.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#5706) echterion válasza Muerte (#5696) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor én értettem félre a korábbi kommentedet, elnézést mindenkitől. Jesszus, ha belegondolok, hogy majdnem egy osztrák AW-t vettem újonnan...bga-san...bele sem gondolok inkább.

**********

(#5707) fityere válasza echterion (#5706) üzenetére


fityere
senior tag

Sokáig én is AW-t akartam venni de aztán sok teszt sőt jó ajánlat másfelé terelt. Ami számomra vicces vagy szomorú, hogy Ausztriában olcsóbb egy AW mint Magyarországon.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#5708) Muerte válasza echterion (#5706) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AW M17xR2,R3,R4- 2010-2011-2012: Upgradelhető vga,proci chipset-en belül nagyobbra.
AW M15x ,2010 vga 680M-ig,proci első gen I7 920xm vagy 940xm-ig.
AW M18xR1,2011,proci: sandy tetejéig 2960XM,vga-k upgradelhetők.
AW M18xR2,2012 proci:ivy tetejéig 3920/3940XM,vga-k upgradelhetők.
AW17 (R1 vagy R5 ahogy mi hívtuk) Haswell 2013-2014 : vga upgradelhető,proci szintén 4930MX-ig.
AW18 R1 Haswell tetejéig,vga-k upgradelhetők.
AW15,AW17R2,2015,Haswell,GTX9xxM sorozat,BGA-s szemét,de olcsóbbak lettek,normális pasztázással,thermal padozással talán bírni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#5709) burny


burny
aktív tag

Hali mindenkinek
Mini itx gepet akartam osszerakni, de nem fog osszejonni tobb ok miatt... Nem panaszkodni jottem, hanem tanacsot hogy hol erdemes venni, talaltam 1-2 kezenfekvo talalatot (scan.co.uk a legjobb sztem). Kint vagyok angliaban, eredetileg 700-800 fontot szantam volna a mini itx gepre, de a laptop picit dragabb moka lesz. Tehat maradjak uk boltoknal, vagy esetleg mashonnet, nemeto., ausztria, mas nyugat eu orszag?

(#5710) k-adi válasza Muerte (#5693) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, küldtem pü-t

(#5711) NTonee válasza burny (#5709) üzenetére


NTonee
veterán

(#5712) echterion válasza Muerte (#5708) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszönöm, mester. :R

**********

(#5713) xpeke


xpeke
csendes tag

Üdv,
Tudja valaki hogyan tudnék a legegyszerűbben fps limitet rakni a gépre (msi ge60 2pc)?

(#5714) Muerte válasza xpeke (#5713) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Vsynch ON a játékokban,vagy NV vezérlőpultban,vagy MSI AB-ben max. FPS limit,vagy D3D Overrider.

(#5715) Thomhk


Thomhk
csendes tag

Sziasztok! 200.000 Ft-ig szeretnék egy középkategóriás gamer notebookot vásárolni!
Szeretnék véleményeket kérni a hozzáértőktől! :) Köszönöm

Elsőre ezt néztem ki magamnak : ASUS_K555LB

(#5716) k-adi válasza Thomhk (#5715) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szia,

Középkategóriás gamer notebookot 200ezerért nemigazán fogsz találni, max. belépő kategóriát, viszont ekkor a kérdés felmerül, hogy megéri-e egyáltalán?

Biztos nem tudsz keretet emelni 250-300ra?

(#5717) Thomhk válasza k-adi (#5716) üzenetére


Thomhk
csendes tag

Keretet tudnék emelni, lényeg, hogy nem biztos, hogy kihasználnám. Starcraft/Diablo 3/Wow/ Heroes of the storm játékokat futtatnék rajta legtöbbször, viszont ha eszembe jut játszani egy két újabb játék is jó lenne, ha futna rajta. Nem kell, hogy a GTA V -t full grafon vigye stb :)
Viszont nagyon lényeges lenne, hogy ezeket bírja rendesen, tehát ne melegedjen túl, megbízható gép legyen. Volt előtte egy MSI gx633 ami szeretett 1-2 óra játék után felmelegedni és használhatatlanná válni újraindításig. (Abban az időben az is 180e volt)

(#5718) NTonee válasza Thomhk (#5715) üzenetére


NTonee
veterán

Az előttem szólóval kell egyetértenem. Ráadásul az a K555 nem középkategóriás, pláne nem gamer noti, :( hanem multimédiás kategória. Belépő gamerek kb 280-300-tól kezdődnek 860m/960m vga-val.

Szerk: mondjuk az említett játékokhoz valószínűleg elég lenne a 940m.

[ Szerkesztve ]

(#5719) echterion válasza Thomhk (#5715) üzenetére


echterion
nagyúr

Ennyiért gamert nem kapsz sajnos. Az az asus amúgy sem ajánlott, kis igénybevételtől is széthullik. N551-től kezdődik ez, de az már erősen kifutó széria.

**********

(#5720) capulet75 válasza Thomhk (#5717) üzenetére


capulet75
addikt

Használt?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5721) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Szerintetek melyikkel pasztázzak?
Artic Coolink MX4, vagy Gelid gc extreme?
Mind a kettőt dicsérik.

Asus N551-et pasztáznám, mert cpu alulfesz már lassan nem játszik, már kezdem az alsó határokat súrolni. Maradt a paszta, amivel még nyerhetek. Egyáltalán hozhat még pár fokot a konyhára? (I7 +860M)

(#5722) hszilard666 válasza edari (#5721) üzenetére


hszilard666
veterán

MX4. Azzal van kenve a notebookom és az aztalim is, csak dícsérni tudom.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5723) capulet75 válasza edari (#5721) üzenetére


capulet75
addikt

IC Diamond. Nekem itt ajánlották, bevált. Viszont fontos a használat módja is.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5724) edari


edari
őstag

Feltéve hogyha találok olyan videót ahol mutatják hogy mennyire kell megbontani a gépet. Ha totál szét kell szedni (mert persze az alaplapot szeretik fejjel lefelé berakni, hogy még a billentyűzetet is le kelljen szedni), akkor inkább hagyom.

(#5725) Goblin12 válasza edari (#5724) üzenetére


Goblin12
őstag

Haha, látnád az én W510-met, hogy szét van bombázva. :C

(#5726) edari válasza Goblin12 (#5725) üzenetére


edari
őstag

Na hát azt akarom elkerülni :D

(#5727) echterion


echterion
nagyúr

Jupiiii, megjött a laposom: :))

**********

(#5728) hszilard666 válasza echterion (#5727) üzenetére


hszilard666
veterán

Grtau! :C Nagyon szép! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5729) k-adi válasza echterion (#5727) üzenetére


k-adi
nagyúr

NÁJSZ!! :K

(#5730) capulet75 válasza echterion (#5727) üzenetére


capulet75
addikt

Használd egészséggel! :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5731) Muerte válasza echterion (#5727) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Grat a géphez! :) Mi a konfig? Vga,proci?

(#5732) fityere válasza echterion (#5727) üzenetére


fityere
senior tag

Gratula :D

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#5733) parkasz válasza echterion (#5727) üzenetére


parkasz
senior tag

grat hozzá! :R

(#5734) NTonee válasza echterion (#5727) üzenetére


NTonee
veterán

Gratulálok a masinához és jó szórakozást hozzá! :C

(#5735) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindenkinek. A konfig egy i5 4210M és egy GTX860M-ből áll. Most egy 1 TB-os vinyó van benne, azzal jött, de le szeretném cserélni egy 256-os SSD-re. Már az is itt van az asztalon, csak időt kell rá szakitanom.

Közben egy kérdés: előtelepitett win8.1-gyel kaptam. Ha ezt letúrom és az SSD-re rakok egyet, akkor azt ilyenkor hogy tudom aktiválni?

**********

(#5736) kislg


kislg
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez mire elég?
PROCESSZOR Core i5 5200U (2200) MHz
MEMÓRIA 4096 (DDR3) MB
HDD 500 GB
KIJELZŐ 15,6" HD LED fényes
VIDEOKÁRTYA 2048 MB NVIDIA GF 820M

itt a közvetlen link:
http://www.laptop.hu/dell-inspiron-3543-i5g40lf-black-lx-insp3543-2-176397

Előre is köszi a válaszokat..

(#5737) edari válasza kislg (#5736) üzenetére


edari
őstag

Net, office, régebbi játékok.

(#5738) kislg válasza edari (#5737) üzenetére


kislg
tag

csak mert Játékokhoz ajánlják konkrétan. Mi kéne ahhoz hogy egy normál gamer laptopot vegyek? Ismerősnek lesz nem nekem, kisgyerek (10-12 éves) és neki kéne. Nem kell, hogy atombrutál legyen, de egy ilyen alsó középkategóriára gondoltam. Tudtok ajánlani?

Ez mondjuk: http://www.laptop.hu/dell-inspiron-3542-i5g23le-silver-lx-8gb-3542-35-3542-i5g23le-3

(#5739) vandor01 válasza kislg (#5738) üzenetére


vandor01
őstag

i5 proci jo lesz keress hozza NV x40 vagy az feletti video kartyat...
max 2 kilog van valaszték... vannak akciosak is boven a 4th genbol (42xx)
gondolom a kisrac nem egy "hard" gamer :) :) jo lesz az örülni fog neki :) :)
ha nem akkor rosszul van nevelve!!!! a gépet meg itt el tudod adni! :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5740) kislg válasza vandor01 (#5739) üzenetére


kislg
tag

Tudnál linkeket adni az egyes laptop-okról, ugy könyebb dolgom lenne..

(#5741) kislg válasza vandor01 (#5739) üzenetére


kislg
tag

Mert nem teljesen értem minden egyes részét, amit írtál :)

(#5742) vandor01 válasza kislg (#5740) üzenetére


vandor01
őstag

berakok ide par ceget es mindenhol van keresőjük beallitod a lenyegeket:
max mennyi piiiz: 200eft
minimumot is erdemes allitani.140e
processor: i5
VGA: NVidia
esetleg alkategoriakat is x40, x50 x60

a kidobott gepejbol valogathatsz szin meret alapjan...
Acer Asus ezek kicsivel occobbak
de akcioban a DELL HP gépei is joáron lehetnek

[link]
[link]
[link]

vagy ahol te is nezted:
[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5743) kislg válasza vandor01 (#5742) üzenetére


kislg
tag

köszönöm szépen, így már értem :)

(#5744) redbulz válasza echterion (#5735) üzenetére


redbulz
tag

Gratula a géphez, azért most kicsit irigyellek :D
Létezik, hogy esetleg fogsz írni egy kis összefoglalót, hogy az egész hogyan zajlott, na meg a gépről is? :) Kifejezetten érdekelne, mert én is tervezek egy AW notit venni.

Én amúgy úgy tudom(ha nem, akkor valaki javítson ki légyszi), hogy a win 8.1-nek a serialja a biosba van kódolva ha járt a géphez és onnan fel kell ismernie magától.

(#5745) k-adi válasza redbulz (#5744) üzenetére


k-adi
nagyúr

Na akkor már ketten tervezünk AW vásárlást! ;)
A beszámoló engem is érdekelne (vásárlás & modell egyaránt)

Igen, a BIOSba van integrálva a WIN kulcs.

For Windows 8, the Product Key is "injected" onto the computer motherboard at the factory, and the installation and activation processes refer to the BIOS of the computer to verify authenticity and activate Windows. No Windows Product Key is otherwise provided or needed by the customer.

bővebben DELL oldalán: [link]

(#5746) echterion válasza redbulz (#5744) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Igazából most aktiváltnak mutatja a rendszer.
Mások is jelezték, szóval lehet, irok (meg kéne már keresnem ezen a bill-en is a hosszú i betűt...) róla egy blogbejegyzést.

(#5745) k-adi: Köszi, akkor ez tisztázódott számomra is. :R

[ Szerkesztve ]

**********

(#5747) NTonee válasza echterion (#5746) üzenetére


NTonee
veterán

Altgr+j=í
Altgr+i=Í
;)

(#5748) parkasz válasza echterion (#5746) üzenetére


parkasz
senior tag

hosszú í = AltGr+J a kicsi és AltGr+I a nagy ;)

(#5749) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. :R

**********

(#5750) szabyka95


szabyka95
őstag

Sziasztok
ugy erzem, jobb ha hozzatok fordulok a kovetkezo problemaval

Van egy HP probook 470 g1-em, 95 fokra felmegy a CPU homerseklete jatek kozben (shadow of mordor).
Mit tudnek tenni, hogy lejjeb hozzam a homersekleteket ?
Hasznalok coolert(2*80mm-es ventivel), a szerelonyilas le van veve, igy kapja rendesen a levegot.
Egy rezcson osztozik a CPU a GPU-val
Tudom, hogy nem gamer laptop, de ha idom engedi eljatszok nehany kisebb jatekkal.
A laptop 1 eves, ujrapasztazas segithet, vagy esetleg vegyem vissza 2.5 ghz-re a max orajelet ?
Ha igen, akkor program segitsegevel, vagy pedig egy uj power plan letrehozasaval, ahol beallitom 80 %-ra a max CPU kihasznaltsagi szintet ?
A baj az, hogy pl. most felteve felejtettem a szerelonyilast, es felszokott 100 celsiusra a homerseklet... Ennel nagyobb baj meg az is, hogy meg 100 fokon se throttlingolt a CPU.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.