Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) Pocok256 válasza szabyka95 (#5750) üzenetére


Pocok256
veterán

Minden laptopot 1 évente illik teljesen kitakarítani esetleg újrapasztázni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5752) echterion


echterion
nagyúr

Az normális, hogy ötvenpár fokos a proci üresjáratban? Terhelve 66-67 körül áll meg.

**********

(#5753) Jhny23 válasza echterion (#5752) üzenetére


Jhny23
csendes tag

Terhelve 66-67 körül áll meg.

Ez a része jobban hangzik. :)

(#5754) Muerte válasza echterion (#5752) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az,mert ha jól tudom az a széria már be sem kapcsoltatja a prociventit 60°C alatt,de nézz majd rá alulról belátsz simán vagy odateszed a kezed a radiátor mögé,ha forog a venti akkor kicsit sok ahoz a procihoz mérten.A gyári pasztázás kb. a nullával egyenlő,nem is pasztát használnak hanem valami gyurmaszerű szutykot...Érdemes azzal indítani hogy friss normális pasztát kapjon a proci is és a vga is.

Ilyen a gyári csiríz: :W

[ Szerkesztve ]

(#5755) echterion válasza Muerte (#5754) üzenetére


echterion
nagyúr

Megy a venti, érzem a kiáramló levegőt. Akkor ez újra paszta lesz. Köszi.

**********

(#5756) echterion


echterion
nagyúr

Most nyomattam egy 3D Markot, és érdekes eredményt kaptam. A Firestrike gpu score-ja alacsonyabb lett, mint a korábbi ddr3-as 850m-mel szerelt N551-nek. Annyit találtam, hogy a gpu mag 797 MHz-en ketyegett, meg 1152 db shaderrel van szerelve, tehát sajnos nem Maxwell. Az eredmény a 353.30-as driverrel született.

**********

(#5757) Pocok256 válasza echterion (#5756) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam ROG -nál ez volt a max ami még teljesen stabil volt és hőfokok is rendben voltak.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5758) echterion válasza Pocok256 (#5757) üzenetére


echterion
nagyúr

De ez egy 980m, nekem 860m-es gépem van.

**********

(#5759) Ursache válasza Pocok256 (#5757) üzenetére


Ursache
senior tag

Amúgy igen, totál nem egy kategória.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#5760) k-adi válasza Ursache (#5759) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, totál más dVGA, de nekem valószínűleg 980M-el felszerelt lesz, így nekem jól jön majd ez az infó

(#5761) Pocok256 válasza echterion (#5758) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem is azért linkeltem csak ha már itt állt egy tudod e-penis :D Hátha valakinek hasznára válik ^^.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5762) Muerte válasza echterion (#5756) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nem valami acélos...ha tudsz majd egy 3D11-et futass már légyszi basic/performance/benchmark only/streched módban és a linket is tedd be az eredményről,abból már többet látok majd,lehet nem árt felrakni majd egy unlocked vbiost.

(#5763) echterion válasza Pocok256 (#5761) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem érdekel az e-penis, ha érdekelne, akkor 500-ért vettem volna egy schenckert. :(((

(#5762) Muerte75: Hát, nem bizony, ennél azért többre számitottam. Fel kell telepitenem a progit, lehet, már csak holnap lesz belőle valami. :R
Ja, és direkt megnéztem, tényleg nem forognak a ventik üresjáratban, szóval egyenlőre nem szedem szét. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#5764) Pocok256 válasza echterion (#5763) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem bántásból írtam :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5765) xpeke


xpeke
csendes tag

Hello,
Kicsit büdös mintha enyhe forrasztó ón szagot fújna ki a venti. Probléma?

Valamint néha csinálja azt a hangszóró hogy a magasabb, erőteljesebb hangoknál berecseg?

(#5766) capulet75 válasza echterion (#5763) üzenetére


capulet75
addikt

Küld vissza. Komolyan. Gondolom nem volt olcsó.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5767) echterion válasza capulet75 (#5766) üzenetére


echterion
nagyúr

Adatok alapján nincs gond, mert vannak ilyen Kepler magos 860m-ek és azok valóban gyengébbek picit, mint a Maxwell-esek, úgyhogy szerintem visszaküldeni nem lenne sok értelme, mert nem is tudom, mit reklamálnék most rajta. Azt mégsem mondhatom, hogy nem ennyi pontra számitottam. :))

**********

(#5768) echterion válasza Muerte (#5762) üzenetére


echterion
nagyúr

Megvolt a teszt, itt a [link] az eredményhez.

Mod: Ez alapján már inkább azt mondanám, hogy ott van, ahol számitottam, a gtx750 felett picivel, ugyanis azzal alapórajelen 4816 pontot hozott a gpu.

[ Szerkesztve ]

**********

(#5769) Muerte válasza echterion (#5768) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nagyjából stimmel,az utolsó néhány driver nem valami jó Keplerhez talán azért kapott itt kicsit többet régebben: Kepler 860M vs Maxwell 860M Ha esetleg majd érdekel és kicsit húzni akarod akkor feltolhatod az unlocked vbiost: GTX 860M Kepler_OC_edition

Húzva nagyjából ennyit tudna: Graphics score: P5989

[ Szerkesztve ]

(#5770) kislg


kislg
tag

Sziasztok.
Új problémám van:
Van egy asztali gép, amibe ha új videókártyát vennék szerintem lehetne "gamer"-kedni.
- XP
- Intel Celeron E3300 2,50GHz
- 2 GB RAM
- alaplapra integrált videókártya: Intel G33/31 Express Chipset Family (ehelyett vennék újat)

Kettő kérdésem van hozzá:
1) ha veszek bele általatok ajánlott jó kis videókártyát akkor bírni fogja-e egy 10éves kissrác nyüstölését játékokkal?
2) Milyen legyen az a videókártya? (linkek is jöhetnek

Előre is köszönöm szépen, aki veszi a fáradságot, és utánanéz a dolgomnak

[ Szerkesztve ]

(#5771) k-adi válasza kislg (#5770) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szia lg,
2GB ram édeskevés lesz a legtöbb esetben olyan játékokkal szemben amik ~2010 után jöttek ki.
Továbbá nem az számít hogy 10eves a gyerek vagy sem, hanem, hogy kb, milyen játékokkal szeretne majd játszani! Mert hiába"pici" még ha a legújabb játékkal akar majd játszani.

Illetve ez már csak mellékes, de ez nem pc hanem noti topic, továbbá a VGA-val kapcsolatos kérdésed nem ide, hanem ebbe kellene feltenned: Fórumok/Videokártyák/Milyen videokártyát? (kiemelt téma)

(#5772) kislg válasza k-adi (#5771) üzenetére


kislg
tag

upsz, igaz. köszi ;)

(#5773) echterion válasza Muerte (#5769) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Kipróbálok egy régebbi drivert este. Itt hogy érdemes a leszedést csinálni? Csak simán uninstall, majd restart és fel az új? Vagy valami progival is essek neki uninstall után? Melyik drivert tegyem szerinted fel? A tesztben is szereplő 332.35-ös talán jó lehet nekem is.

Illetve a vbios-t leszedem szintén este. Nvflash-sel kell felrakni? Vagy van rá más progi? :R

**********

(#5774) Muerte válasza echterion (#5773) üzenetére


Muerte
Topikgazda

347.52 elég jó,de most nálam 353.49 van fent és ez sem rossz.Elég ha uninstallálod aztán majd telepítéskor az opcióknál válaszd a "tiszta telepítés"-t.A vbios-t szigorúan csak pendrive-ról,DOS alatt! Felraktam egyben mindent ami kell hozzá:NV_flashGK104_GTX860M_ROM.rar
Itt a leírás how to work: [link] Ha valamiben elakadsz,majd segítek.

(#5775) capulet75


capulet75
addikt

A színkalibrációról gondolkodtam, ezt csak műszerrel lehet vagy fellelhetőek a neten ehhez sémák? És ha igen merre keressem?

A panel: N173HGE-L11

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5776) Muerte válasza capulet75 (#5775) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sémák? :DDD Hardveresen volna az igazi a saját panelodon,de találtam kalibrált színprofilt hozzá talán helyre teszi kicsit: P170SM calibrated ICC profile

(#5777) capulet75 válasza Muerte (#5776) üzenetére


capulet75
addikt

Ilyet még nem csináltam, ezzel mit kell? :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5778) echterion válasza Muerte (#5774) üzenetére


echterion
nagyúr

Leszedtem, felraktam, egyenlőre wot alatt picit gyengébbnek érzem, pár fps-sel kevesebbet látok fent. Később megy egy teszt is, aztán talán hétvégén a flash is meglesz talán. :R

**********

(#5779) k-adi válasza echterion (#5778) üzenetére


k-adi
nagyúr

.....és a részletes beszámoló blogbejegyzés mikorra várható? :F

(mennyi kakaót kaptál hozzá, 180W vagy 240W?)

(#5780) echterion válasza k-adi (#5779) üzenetére


echterion
nagyúr

Még nem tudom, egyenlőre élvezem a lapost. Majd ha lesz egy kis időm, lesz beszámoló. :K
240-es táp van hozzá.

**********

(#5781) paci88


paci88
tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy kb. 200-220 ezerért milyen gamer laptopot ajánlanátok? Én kicsit elveszek a dolgokban :D Ilyen árkategóriában melyiket érdemes megvenni? Sims4 (barátnő miatt) is fusson rajta fullon. Válaszokat előre is köszönöm :R

(#5782) echterion válasza Muerte (#5769) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, semmi se változott igazán a drivercsere hatására: 3DMark és 3DMark 11.

[ Szerkesztve ]

**********

(#5783) Muerte válasza capulet75 (#5777) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amikor elvégzik a hardveres kalibrálást az eszköz létrehoz egy icc színprofilt,azzal aktiválod az elért eredményt,nélküle nem csináltál semmit.Itt egy leírás:[link] Ettől azért gyorsabban is megy: NV vezérlőpultban:Az asztali színbeállításoknál válaszd ki:Az asztali színbeállításokat más alkalmazások vezérli,aztán asztalon jobb klikk,képernyőfelbontás,speciális beállítások,színkezelés,saját beállítások használata az eszközhöz->pipa,hozzáadás,betallózod az icc profilt amit kerestem a gépedhez,beállítás alapértelmezett profilként,felül->speciális,legfelül->eszközprofil és oda is betallózod a profilt,restart leellenőrzöd megmaradtak-e a beállítások és gyönyörködsz a színhelyes kijelződben ;)

[ Szerkesztve ]

(#5784) conqver válasza Muerte (#5783) üzenetére


conqver
aktív tag

Szevasz Mester!
Az U705-höz egy színprofilt néznél nekem is :DDD :DDD
LG Philips LP173Wf4-SPD1 :R

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#5785) Muerte válasza conqver (#5784) üzenetére


Muerte
Topikgazda

(#5786) capulet75 válasza Muerte (#5783) üzenetére


capulet75
addikt

Tényleg szebb lett a kép, köszönöm szépen. A sok segítségért küldeném neked a mától hivatalosan is Muerte75 Bikini Squad néven futó képet.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5787) Muerte válasza capulet75 (#5786) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:DDD :C

(#5788) echterion válasza capulet75 (#5786) üzenetére


echterion
nagyúr

Szépek, szépek. :C
Azt hol tudom megnézni, hogy milyen panel van a gépben? Szép kell hozzá kapni?

[ Szerkesztve ]

**********

(#5789) capulet75 válasza echterion (#5788) üzenetére


capulet75
addikt

Internet? :))

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5790) Muerte válasza echterion (#5788) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Dehogy kell szétszedni...AIDA64 megmutatja.

...Az már való igaz,hogy ilyen rohadt melegben mérgemben ..szni tudnék :W :DDD
Itt egy pár régi háttérképem,némelyikben jól le lehet ellenőrizni a színhűséget,és a fekete mélységét:[link]

Legszívesebben most ott lennék én is:

...vagy ott:

...vagy ott ;] :

[ Szerkesztve ]

(#5791) capulet75 válasza Muerte (#5790) üzenetére


capulet75
addikt

Nincs is meleg, 17 fok van. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5792) Muerte válasza capulet75 (#5791) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálam szorozhatod 2-vel :D

(#5793) Pocok256


Pocok256
veterán

Nekem is lenne egy gyors kérdésem. Sok esetben fölöslegesen teker a cpu gpu páros és fűti magát. Minek nekem 200 meg 120 fps egy 60 Hz es monitoron. Valahogy megoldható lenne, hogy minden egyes játékban 60 FPS re legyen korlátozva a max fps szám ? Vertical sync kilőve mert ugye ha nagyon ingadozik az fps akkor 40 nél már inkább hátrány mint előny.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5794) Muerte válasza Pocok256 (#5793) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nv vezérlőpultban állítsd adaptív vsynch-re a játék exe-jét hozzárendelve.60 FPS felett bekapcsol,alatta kikapcsol és nincs input lag mint a sima vsynch-nél,vagy ha mindig monitorozol akkor AB-ben max FPS limit 60,de én javaslom az előbbi megoldást mert sokkal szebb a kép/(nincs képtörés,tearing) szinkronizálva egy csomó játékban.

(#5795) Pocok256 válasza Muerte (#5794) üzenetére


Pocok256
veterán

És azt mondod nem okoz ez semmilyen teljesítménybeli csökkenést és input laggot sem ? Mert akkor jövök neked egy sörrel most már én is :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5796) Muerte válasza Pocok256 (#5795) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Már vagy 2-3 éve létezik ez az okosság Nv kártyákhoz...Mikor átváltottam BF3-ban SLI-vel erre,csak pislogtam én is,halomra lőttem mindenkit mert nuku input lag ;) előtte sima vsynch-el érezhetően lassabban reagált a cucc,már nyomtam a tüzelés gombot mint a barom,de nem lőtt,csak engem lőttek be :DDD Ez olyan fél-egy másodperc időnként amiről beszélek,de pörgős multi FPS-ben az bőven sok mert rohadtul nem mindegy ki kezd el előbb lőni a másikra főleg BF3-ban ahol ugye supression is van.Játékokban vsynch OFF,Nv panelben meg adaptív és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5797) Pocok256 válasza Muerte (#5796) üzenetére


Pocok256
veterán

Hazaérek melóból beröffentem és kipróbálom köszi :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5798) conqver válasza Muerte (#5785) üzenetére


conqver
aktív tag

:C :C :R :R

Shadow&Dust.....

(#5799) paci88


paci88
tag

"Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy kb. 200-220 ezerért milyen gamer laptopot ajánlanátok? Én kicsit elveszek a dolgokban :D Ilyen árkategóriában melyiket érdemes megvenni? Sims4 (barátnő miatt) is fusson rajta fullon. Válaszokat előre is köszönöm :R "

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#5800) capulet75 válasza paci88 (#5799) üzenetére


capulet75
addikt

A Sims-nek nincs túl nagy gépigénye, kb bármi elviszi.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.