Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) Maotun válasza Muerte (#5589) üzenetére


Maotun
őstag

Na a "pirosmatricás" multi 64 -es szero' Bf4 .fps 30 felett
[nem olyan rossz ez ]
Cpu limit ide vagy oda.
De ha tudnál 230k -ért uj gamer lapost 17"-t akkor mi lenne a megoldas?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#5952) Muerte válasza Maotun (#5951) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amikor "esemény" van és számolnia kell a procinak egyből beesik az még 30 alá is,de ha neked jó lesz úgy akkor vedd meg.230k-ért nincs új gamer gép a Földön se...

(#5953) Mike...


Mike...
tag

Nincs valakinek elfekvőben egy kis IC Diamond pasztája amit eladna nekem?
Tudom az ebay-en van, de most macera lenne onnan a vásárlás nekem.

(#5954) Muerte válasza Mike... (#5953) üzenetére


Muerte
Topikgazda

(#5955) Mike... válasza Muerte (#5954) üzenetére


Mike...
tag

Köszi! :R

(#5956) hszilard666 válasza Muerte (#5954) üzenetére


hszilard666
veterán

7 ezer egy hőpasztáért? :Y Holy shieet. Sokkal jobb mint egy mx2?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5957) Muerte válasza hszilard666 (#5956) üzenetére


Muerte
Topikgazda

MX-2-őt még nem használtam így azt nem tudom,de MX-4-hez képest 5-10°C minuszban ha jól van megcsinálva.

(#5958) szabyka95 válasza hszilard666 (#5956) üzenetére


szabyka95
őstag

Arctic silver 5t hasznaltam en, tesztek alapjan kicsivel jobb mint az mx4
http://www.hardwaresecrets.com/thermal-compound-roundup-february-2012/5/

Olcso, 3.5 grammost vettem, 3 CPU ra s 3 dGPU(2-2 asztali) ra eleg volt, s meg maradt is

[ Szerkesztve ]

(#5959) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Ismerősöm ebbe a kettő gépbe van beleszerelmesedve, melyiket ajánlanátok neki inkább? Jöhet pro és kontra érvek is stb stb,

Első versenyző:

Asus G551JX-CN049D

Második:

MSI GE70 2PE-628XHU

Linekek pontosabban:

https://www.pcx.hu/termek/asus-g551jx-cn049d-fekete-notebook-107457

https://www.pcx.hu/termek/msi-ge70-2pe-628xhu-apache-notebook-486994

Ja és ha iylen áron lenne még valami jobb alternatíva, és itthon akkor jöhet :)

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5960) Muerte válasza beloadjoker (#5959) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én inkább azt javasolnám hogy próbáljon meg egy jó csajba beleszerelmesedni...

-pro: egész más élmény :K ;]

-kontra: az is tud drága lenni

(#5961) beloadjoker válasza Muerte (#5960) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ne haragudj de esetleg valami más hozzászólás? Milyen gépet ajánlanál helyettük akkor? Vagy milyet vegyen, ezek miért nem jók, iylesmire gondolok /nekem is a sokat szidott y510p-m van SLIvel de nekem teljesen megfelel :) /

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5962) Muerte válasza beloadjoker (#5961) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kazán mind a kettő,de ha van az ismerősödnek huzalma hozzá hogy flashelje a vbiost,alulfeszelje a vga-t,procit,esetleg kicsit tuningoljon a hűtésen akkor nagyjából ki lehet küszöbölni a tartós throttlingot.Az a része hogy megveszem és csak tolom neki ezerrel a játékokat problémamentesen nem fog működni sajnos.

(#5963) beloadjoker válasza Muerte (#5962) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi a választ, és akkor ezeken kívül ilyen kategóriában tudnál ajánlani mást?
/még annyi hogy az esetek túlnyomó többségében lenne a gép alatt egy hűtőpad/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5964) Muerte válasza beloadjoker (#5963) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem beszélem le egyikről sem,de mielőtt valamelyiket megveszi utána kellene rendesen olvasni a dolgoknak fórumokon,én sem ismerem személyesen egyiket sem,de biztosan tudnák dönteni ha nekem kéne választanom.A hűtőpad téma is ilyen dolog,egy rakás laptopnál annyit ér mint golyó ellen az integetés...meg kell nézni előbb az alsó burkolatot,aztán a lapot hogy egyáltalán tud-e kapni friss levegőt majd érdemi helyen és ha kap akkor egyáltalán ér-e valamit neki.

(#5965) beloadjoker válasza Muerte (#5964) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem és ha tovább bontom ezt a szálat, ha ez a kettő gép lenne csak a piacon te melyiket vennéd? /én pl misi felé hajlanék, mégiscsak nagyobb, talán hűtésnek is több helye van stb../

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5966) Muerte válasza beloadjoker (#5965) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyértelműen az MSI-t venném már eleve a 17" miatt is meg egyébként is szimpatikusabb.Kis moddolással,esetleg hűtővel lentebb lehetne faragni azt a vga/proci 90/90°C-os értéket.Ráadásul azért jóval erősebb hardverek vannak benne mint az Asusban.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5967) beloadjoker válasza Muerte (#5966) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszönöm
:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5968) Jazz válasza beloadjoker (#5959) üzenetére


Jazz
veterán

A g751 nem jelent meg mint alternatíva?

free your mind

(#5969) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdvözletem! 130e forint körül (max 150e ) melyik a legjobban ajánlott notebook játékra. 15,6" 1366x768 kijelzővel. Gondolom van több ajánlott is megköszönnék minden releváns ajánlatot. :R

(#5970) beloadjoker válasza Jazz (#5968) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nem sajnos, mivel jóval drágább

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5971) Pocok256 válasza Cs1csó (#5969) üzenetére


Pocok256
veterán

130k ért normális notit nem kapsz, nem hogy játékra :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5972) Cs1csó válasza beloadjoker (#5970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen sejtettem, nem is nekem lenne egy ismerős keresget ilyen magasságokban (nekem egy i5-ös van GTX 970-el) mindegy, de legalább rávilágít, hogy ha mindenáron notit akar akkor kb. mindegy.

(#5973) Jazz válasza beloadjoker (#5970) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor ott van még a G771. Kb. ezekkel egyszintű a hűtése, vagy jobb, és árban is ez a kategória.

free your mind

(#5974) beloadjoker válasza Jazz (#5973) üzenetére


beloadjoker
őstag

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5975) gézu


gézu
őstag

MSI GE70 2PE Apache 628XHU.
Most akciósan 284k. Megér ennyit ez az erősnek tűnő gép? (4720HQ/8GB /1TB /GTX 860M) Ismerem a throttling problémát, a kérdés inkább az, hogy alulról hűthető-e hatékonyan ez a tipus, valamint némi downclockkal lehet-e segíteni a túlmelegedésen?
Van-e valakinek valami tapasztalata az Eurocom laptopokról hasonló kérdésben?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#5976) Muerte válasza gézu (#5975) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha van rá módod és lehetőséged akkor Eurocom/Clevo/Sager/XMG vonalon maradj.Biztosan lehet valamit javítani a túlmelegedésen trükkökkel,de azért...
Arról nem beszélve hogy a Clevo-ban tudod később upgradelni a vga-t,vagy a procit chipset-en belül.

Clevo még a 15"-os gépekbe is kétkörös hűtést tesz:

P150EM

MSI 17"-os Apache:

[ Szerkesztve ]

(#5977) echterion válasza gézu (#5975) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha a hűtést meg tudod oldani, akkor jó lehet. Sajna nem láttam/találtam az aljáról képet, így nem tudom, milyen kialakítású, de az alulfesz és két mag kikapcsolása sokat segíthet a dolgon.

Mod: Hopsz, megelőztek. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#5978) Muerte válasza echterion (#5977) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha mindenképp csak az MSI jöhet szóba akkor én úgy használnám ahogy a képen van,burkolat nélkül,aládobni egy Notepal U3-mat,prémium paszta,kis alulfesz a procinak amit elbír és talán nem throttlingolna.

(#5979) gézu válasza Muerte (#5978) üzenetére


gézu
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#5980) echterion válasza Muerte (#5978) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát igen, vagy ki kell dobni belőle az i7-est és egy i5-öt kell belerakni. Nekem eddig mindenre elég volt, majd egyszer kipróbálom BF3 64-es pályán, hogy mit tud százon. Anno bundliban megvettem, mert kíváncsi voltam, de nem nagyon játszottam vele.

**********

(#5981) gézu válasza echterion (#5980) üzenetére


gézu
őstag

Hát pont ez a gond, hogy multihoz a 4 mag bizony kell manapság.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#5982) Muerte


Muerte
Topikgazda

Meg még annyi a gond a cserékkel hogy hegesztett benne a vga is meg a proci is :DDD

(#5983) echterion válasza gézu (#5981) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha ilyen komoly multi igény van, akkor nem a laptop az ideális megoldás.

(#5982) Muerte75: Akkor marad a keretbővítés vagy az mókolások.

**********

(#5984) Jazz válasza Muerte (#5976) üzenetére


Jazz
veterán

Mo.-on miért nem kapható XMG?

free your mind

(#5985) conqver


conqver
aktív tag

Akcióóóó :DDD

Shadow&Dust.....

(#5986) Gameboy77 válasza Jazz (#5984) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Gondolom azért,mert nem vagyunk nagy eladási számokkal kecsegtetô piac.

[ Szerkesztve ]

(#5987) Jazz válasza Gameboy77 (#5986) üzenetére


Jazz
veterán

Ez nem jó érv. Ennyi erővel kihalt puszta lennénk. Arról nem is beszélve hogy akkor se G751-et se semmit nem lehetne kapni..

(#5985) conqver:
U705, P705, P724 mik a lényegi különbségek?

free your mind

(#5988) conqver válasza Jazz (#5987) üzenetére


conqver
aktív tag

U705: minden cserélhető, Intel Z97 chipset, asztali Cpu-k mennek bele TESZT
P705:BGA foglalatos,
P724: atom játék ill. munka állomás

Shadow&Dust.....

(#5989) NTonee válasza Jazz (#5984) üzenetére


NTonee
veterán

Németben legózzák össze legfőképp helyi piacra. De itthonról is rendelhető, szállítanak ide, csak az esetleges gari ügyintézés nehezebb lesz németül levelezve és a postázási procedúra.

(#5990) Gameboy77 válasza Jazz (#5987) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Nagyon sokáig nem lehetett itthon ROG gépeket kapni,tehát az Asus sem azokkal vetette meg idehaza a lábát,hanem a konzumer gépekkel.A Schenker Notebook Gmbh kizárólag a Clevo által gyártott barebone gépeket forgalmazza,amik egy réteg igényeit elégítik ki.

Mellesleg itt elég sok gépet árulnak.

(#5991) Jazz válasza conqver (#5988) üzenetére


Jazz
veterán

Később, mondjuk 3-4 év múlva mi várható? Könnyűszerrel cpu vga csere és ennyi? Bios befogadja? Te milyen konfiggal vetted a géped?
Ahogy nézem, már vannak külön g-sync-es vidkarik. Kingston sdd, samu vinyó ajánlott? Qualcom wireless-nek van értelme?

free your mind

(#5992) conqver válasza Jazz (#5991) üzenetére


conqver
aktív tag

ITT minden megvan :R :R

Shadow&Dust.....

(#5993) Muerte válasza Jazz (#5991) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó dolog a G-Sync de tudtommal a laptopok saját kijelzőinél még nem megy rendesen hibák nélkül szóval a használatához venni kell egy G-Sync-es külső monitort is egyelőre,amúgy ez a téma szoftveres mobil vonalon,nincs beépítve semmi modul a laptopba vagy a vga-ba.Egyedül a vbios más,meg az a kitétel hogy a DP 1.2 közvetlen kapcsolódjon a videókártyához.A másik része hogy aki Optimusra "izgul" az akár el is felejtheti mert vagy az,vagy G-Sync, az IGP-re ugyanis az Intel írja a drivert nem az NV.A következő szériákban hála az égnek végre majd egy rakás gépben kikapcsolható lesz az Optimus pont ez miatt,amit eddig is felesleges dolognak tartottam gamer gépekbe mert csak hibákat tud okozni amúgy semmi értelme csak a nyűg van vele.

(#5994) alces válasza Cs1csó (#5969) üzenetére


alces
tag

Félreértés ne essék, de már az előttem szólók is mondták ennyiért ne várj csodát. Anno 2011-ben vettem az első "gamer" laposomat, y570-et, ma is csodásan működik, nagyon sok szép órát okozott nekem. Már akkor 210k volt a leggyengébb kiadásban. Abban a dedikált gt555m volt, ami már akkor sem volt acélos, de szerintem nagyon szépen teljesített. használtan még lehet látni 110-ért.
Ma 130ért kb annyit kapsz, hogy az office megy fullHdban, és a hd már inkább már csak az Intel megoldásainak jelent valamit is, akik még némi marketing fogással próbálják eladni a számukra combos milliónyi pixelrengeteget. Sajnos ez egy ilyen kategória, hogy vagy pénz vagy semmi. A tipikus magyar mentalitás, hogy kevésért bika hardvert, na az nem működik.
Sok szerencsét, és nézz végig a használtpiacon, mert nagyon jó dolgok vannak ám ott!

(#5995) k-adi válasza alces (#5994) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nekem is a 2011es y570a van meg gt555m vga-val és meglepően jól teljesített az évek során. Sajnos pár napja épp bedöglött, meg amúgyis már eljött a csere ideje, de valóban okozott nekem is jó pár kellemes gamer-percet/élményt :)

(szóval azt mondod hogy egy 100ast még ér használtan? Hm,..... én azt hittem hogy 60-70 körül lehetne de akkor megjavittatom és ezt átgondolom :D )

[ Szerkesztve ]

(#5996) Jazz válasza conqver (#5992) üzenetére


Jazz
veterán

Ehh....ezen már túl vagyok.;)

(#5993) Muerte75: Q4-ben jönnek a G-sync-es G751-ek. Notit saját kijelzőjével használva akkor erre teljesen felesleges várni?
Optimus csak akkor zavar vizet ha van integrált graf vezérlő a dedikált mellett. A legtöbb gamer notiban csak dedikált van, így nem okoz gondot. Vagy nem?

free your mind

(#5997) Muerte válasza Jazz (#5996) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amik most jönnek már elvileg normálisan tudják majd saját kijelzőjükkel használni,egyébként megoldotta egy srác a már kiadott G751-ekhez is csak gyorsan rá is léptek a nyakára szegénynek... [link],de itt még azért elég gyerekcipőben jár ez a dolog,sok a hiba,fekete képernyő stb.,de ezeket frissebb driverből majd helyreteszik talán és akkor akár a régebbi gépekből is lehet csinálni G-Sync verziót.Az új MSI GT72 is G-Sync-es gépet ad ki:[link] meg jönnek sorban,az XMG-nél is és másoknál is majd.

..."A legtöbb gamer notiban csak dedikált van" :F Akkor a prociban mi van? :DDD Eddig is prociból ment az optimus,nem egy külön lapra integrált vga-ból.

[ Szerkesztve ]

(#5998) Jazz válasza Muerte (#5997) üzenetére


Jazz
veterán

Igen ismerem, a gamenab-os srác...pikk-pakk meg is szűnt a blogja "érthetetlen" okokból.:)
Sajnos az a megoldás csak régi driverrel működik, és ott is úgy hogy 60fps alatt villódzik a kép, elsötétül stb...

Ez ügyben neked mi a meglátásod? Schenker U705: MXM kari, asztali CPU-> "Később, mondjuk 3-4 év múlva mi várható? Könnyűszerrel cpu vga csere és ennyi? Bios befogadja?" Vagy nem lesz ilyen egyszerű a történet? Nagyon jó lenne egy ilyen gép, de nem kicsit drágább mint egy G751, így nagy a dilemma. Viszont ha az upgrade könnyűszerrel megoldható, akkor nem kicsit kilehet tolni az élettartamát.
(XMG-nél már most választható g-sync-es U705, legalább is GPU-nál külön ki van emelve a szövegkörnyezetben az ilyen verziójú kari. Ahogy nézem kb. 50€ a felár, szóval ennyi a licence.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5999) Muerte válasza Jazz (#5998) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha engem kérdezel én nem vennék Asust több okból is,de ez csak az én saját véleményem,nem akarok megbántani egyetlen egy Asus tulajt sem :B,sem téged lebeszélni róla!!!
Az okok amiért számomra nem jön be:
- túl sok a hibás,problémás darab
-nem szerelheted, vagy akár csak pasztázhatod át otthon gari bukó nélkül
-hegesztett proci
-nem szabvány vga
-ezekből kifolyólag upgrade nuku
-ha valami kis szir-sz.r elromlik a lapon az egészet procistól ki lehet vágni a kukába és százezer pénzekért venni egy újat ha lejár az 1-2 év gari.
-nekem külsőleg sem tettszik
-a hűtéstől többet várnák jóval a gép adottságai miatt

Az U705:
-Első sorban a hűtés: BRUTÁL JÓ! 64°C maxon megy conqver-nél a 980M,az asztali 100W-os proci 4GHz felett 80°C alatt.Ez így ebben a formában már egy garancia arra hogy az a gép hosszú-hosszú ideig nem fog bedögleni.
-úgy szereled,mókolod ahogy akarod
-a vga reményeink szerint csíkszélesség váltás után is upgradelhető lesz
-a procit csak a jelenlegi chipset keretein belül tudod cserélni (de minek? 4x4,3GHz nem elég :F SLI-t is kihajtana mint a sz.rt)

-kontra: drágább valóban,de jobb is és hosszabb ideig életképes mint az Asus.
Ha hosszútávra tervezel érdemesebb lehet upgradelhető gépet venni (vagy nem,de én jobban pártolom az upgradet mint a teljes gépcserét),az Asus ára 2-3 éves korára feleződni fog,most vagy azt vállalja be az ember,vagy azt hogy upgradel,bukó ez így is-úgy is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6000) Jazz válasza Muerte (#5999) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi hogy leírtad a véleményed.:) Egyébként egyetértünk.

A későbbi fejlesztés lehetősége még kérdéses, mivel ha most akarnék upgradelni U705-öt, simán aranyárban van egy MXM 980M, 900$. :Y Szóval a lehetőség adott a fejlesztése, de ilyen elszállt árak mellett kérdés van-e értelme.

Egy i5 4460S egyébként kb. mennyivel van felette egy i7 4720HQ-nak?

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.