Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) paci88 válasza capulet75 (#5800) üzenetére


paci88
tag

Értem. Köszi és ebben az árkategóriában amit írtam mit tudsz javasolni? Multimédiás, játék laptop érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#5802) capulet75 válasza paci88 (#5801) üzenetére


capulet75
addikt

Nem javasolnék mert nem tudom a Sims-en kívül mi az igény,milyen paramétereknek kelljen hogy megfeleljen a notebook, mire használnád. Ráadásul nálam jóval többet tudó emberek is vannak itt, több információból könnyedebben meg tudják válaszolni a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5803) capulet75 válasza paci88 (#5801) üzenetére


capulet75
addikt

Ha saját kútfőből kéne Sims4-re és multimédiára, akkor én ezt vennén. Nagy (17,3), az i5u keveset fogyaszt (15w), van benne egy 1000GB vinyó és egy 840m ami szvsz elég. Ja és olcsó is. :) Modjuk nem FHD csak 17.3" WXGA HD-LED GlareType 1600x900 pixel. Ésszerű kompromisszumokkal még a GTAV is szépen elmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5804) kreten67 válasza capulet75 (#5800) üzenetére


kreten67
senior tag

A sims 3-ig nem volt nagy a gépigény de a 4 már :

The Sims 4 ajánlott gépigény
OPERÁCIÓS RENDSZER: 64 Bit Windows 7,8, vagy 8.1
PROCESSZOR: Intel Core i5 vagy jobb, AMD Athlon X4 vagy jobb
MEMÓRIA: 4GB RAM
HDD: Legalább 9 GB szabad hely és további 1 GB mentéseknek
DVD-ROM: csak installáláshoz
VIDEOKÁRTYA: NVIDIA GTX 650 vagy jobb
HANGKÁRTYA: DirectX 9.0c kompatibilis
DIRECTX: DirectX 9.0c kompatibilis
PERIFÉRIA: billentyűzet és egér

Mielőtt még vetetnétek vele egy csótányt!

(#5805) Muerte válasza kreten67 (#5804) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó,de nehogy már gamer gép kelljen hozzá...Eleve nem itt kéne ezt a kérdést feltennie,hanem itt: [link]

(#5806) paci88 válasza capulet75 (#5803) üzenetére


paci88
tag

Köszönöm a segítséget. Elnézést kérek ha rossz helyen tettem fel a kérdést, de azt hittem gamer laptob témában ide tartozik.

(#5807) paci88 válasza kreten67 (#5804) üzenetére


paci88
tag

Neked is köszönöm!!

(#5808) katona84


katona84
tag

Sziasztok!

Átolvasván a topikot eléggé elbizonytalanodtam a reklámokban imitt amott feltűnő, játékokra is alkalmas notikkal kapcsolatban melyek már megkaphatóak 200-250 körül. Csak azt nem értem, hogy egyes blogok miért dicsérik az egekbe ezen laposokat.

Először egy X550JX-et néztem ki magamnak (olvasván a bizonyos blogok lapjait.)...de gondolom ez pár óra GTA 5 után elolvadna a kezem alatt.
Aztán gondoltam ellennék én egy GP60-al is mivel nagyobb a ház és jobban szellőzik talán benne az a pár komponens. De láttam ott is 90+ C° fokos hőmérsékleteket és hozzá fűződő panaszokat.

Nos én arra jutottam, hogy továbbra sem szeretnék egy ilyen notebookra 250-nél többet költeni és egy csomó gyártó beígéri a 2 év háztól házig garanciát.
És némi kompromisszummal (I5 proci kisebb melegedési faktor) talán bevállalnám a fentebbiek egyikét.
Vagy egy olyat amit ajánlanátok helyettük, elfogadható hűtési teljesítménnyel.

A kérdés, hogy a gyártók a garanciális idő alatt cserélik-e az összeolvadt gépalkatrészeket is? Tehát a megsül a GPU vagy a CPU az is garanciális?
Mert ha igen akkor 2 évig játszottam egy jót aztán eladom használtba.. járható út ez?

(#5809) capulet75 válasza kreten67 (#5804) üzenetére


capulet75
addikt

SIMS4 Nv840m Szerintem bőven jó.

Ez az i5u és a 840m GTAV. Ha ezt elviszi a sims4 szvsz nem gond. :N

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5810) echterion válasza katona84 (#5808) üzenetére


echterion
nagyúr

Ilyen árban én használtban gondolkodnék, mivel az 551-es széria kifutott az Asus-nál. És mindenképp csak i5-ös procival nézelődj (ulv i7). Első blikkre ezt nézném meg, bár i7-es van benne, de azt el lehet passzolni aprón és venni helyette egy i5-öst, vga-ban egy 7770-es teljesítményt tud asztalihoz viszonyítva, ez nem tudom, mennyire lenne neked elég.

Vagy ezt picit drágábban, de erősebb vga-val.

Muerte75: Köszi, este lecsekkolom.

Capulet75: Most is ott kérdeztem. :P

[ Szerkesztve ]

**********

(#5811) szabyka95


szabyka95
őstag

Milyen programot ajanlotok, hogy undervolt-oljam a laptopom ? Hp probook 470 g1-em van, BIOS-ban nem allithato a feszultseg, intel XTU-t toltottem le, de nem merem alulvoltolni, mert nincs watchdog coverage

(#5812) misk@


misk@
tag

sziasztok!

Egy kb 1éves GTX880m, 4GB-os mxm kártya(msi) mennyit érhet?

(#5813) echterion válasza misk@ (#5812) üzenetére


echterion
nagyúr

A legegyszerűbb, ha megnézed, mennyiért mennek mostanság, és ahhoz lövöd be az árat, ugyanis minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.

**********

(#5814) szabyka95 válasza szabyka95 (#5750) üzenetére


szabyka95
őstag

valakinek van otlete, miert nem kapcsol ki 100 foknal magatol a laptop, hogy vedje az alkatreszeket ?

(#5815) Muerte válasza szabyka95 (#5814) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ettől égetőbb kérdés az hogy miért üzemel vajon 100°C-on...

(#5816) szabyka95 válasza Muerte (#5815) üzenetére


szabyka95
őstag

jatek elott elfelejtettem levenni a szerelonyilast, amin keresztul alig kap levegot a gep, mert csak egy kis nyilas van rajta

(#5817) NTonee válasza szabyka95 (#5816) üzenetére


NTonee
veterán

És az egy teljesen normális, üzemszerű működés, hogy a gép normál állapotában 100fokra melegszik? :) Én inkább utánanéznék, hogy mi a baja. Lehetne takarítani, újrapasztázni és ha az sem javít, akkor szervizbe vinni.

[ Szerkesztve ]

(#5818) szabyka95 válasza NTonee (#5817) üzenetére


szabyka95
őstag

Most van idom, nehany kisebb jatekra. Tudom, hogy nem gamer laptop, ezert megprobalom/nam kihozni belole a legtobbet.
A CPU es GPU egy hocsovon osztozik, alapbol sz.r az egesz, ezert mikor jatszok, leveszem a szerelonyilast, hogy kapjon rendesen levegot. Megoldottam a tulmelegedest azzal, hogy kikapcsoltam a turbo boostot, igy max 80 fokra melegedik fel, de minel lennebb szeretnem ezt tornazni.
Ha a dedikalt GPU nem aktiv, akkor semmi gond a homersekletekkel.
Azt nem ertem, hogy miert nem throttlingolt amikor 100 fokra szokott a CPU ?

Ujrapasztazas, takaritas is meglesz a napokban

[ Szerkesztve ]

(#5819) Muerte válasza szabyka95 (#5818) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azért mert egy csomó proci köztük a sandy-ivy+egy rakás core2duo nem throttlingol hanem megy a Tj.max-ig és ott lelövi a gépet mint a kisangyal.Meg ez biostól is függ,régen az Acerem egyszerűen csak lehibernált mikor túlmelegedett és addig nem lehetett újraindítani amíg ő úgy nem gondolta hogy mehet a móka tovább :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5820) szabyka95 válasza Muerte (#5819) üzenetére


szabyka95
őstag

intel core i5 4200M -em van

(#5821) Muerte válasza szabyka95 (#5820) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát,még az is meglehet hogy az a 100°C mégsem 100,ha pl.rossz egy szenzor.Forró levegőt fúj a venti?Mostanában már hallottam néhány esetről mikor a hőcsőből szökött el a gáz,az is okozhat komoly problémákat.Mindenképpen első körben takarítás,pasztázás ha lehet normális pasztával,burkolat le,gép alá egy U2 vagy U3,XTU-ban alulfesz a proci ameddig csak lehet és aztán kell visszatérni a dolgokra.

(#5822) szabyka95 válasza Muerte (#5821) üzenetére


szabyka95
őstag

tuti nem szenzor, nagyon meleg levegot fujt ki.
XTU-ban most -100 mV nal bejott a kek halal, de -90-et birja.

[ Szerkesztve ]

(#5823) Muerte válasza szabyka95 (#5822) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na hát az már jó hír hogy kicsit alul lehet feszelni,akkor már csak a többi dolog van hátra :) Azt is figyelembe kell venni hogy most azért extrém meleg van,kicsit is gyengébb hűtésű gépek ilyenkor mind szenvednek sajnos terhelés alatt. Ha a heatpipe lett volna rossz akkor fújna langyos levegőt a magas hőfokok ellenére,de akkor az kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#5824) szabyka95 válasza Muerte (#5823) üzenetére


szabyka95
őstag

Meg valamit erdemes allitanom az XTU-val? Cache, iGPU-t erdemes alulfeszulni?

(#5825) Muerte válasza szabyka95 (#5824) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell mást állítani,max ha még mindig forró vagy az IGP-ről szoktál játszani akkor lentebb veheted a szorzókat,vagy turbo OFF,de normális esetben bírnia kellene együtt is.

(#5826) szabyka95 válasza Muerte (#5825) üzenetére


szabyka95
őstag

Amd hd8750 rol szoktam, azt mivel tudnam alulfeszulni?

(#5827) Muerte válasza szabyka95 (#5826) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az égvilágon semmivel :( vagyis ha írsz hozzá egy unlock vbiost akkor azzal igen.
...viszont a prociról láttam még infót előbb,próbálhatod a cache-t is alulfeszelni ameddig stabil,olyan 50-80mV környéke lesz talán ami beleférhet minuszban.

(#5828) szabyka95 válasza Muerte (#5827) üzenetére


szabyka95
őstag

mivel kevesebb feszultseget kap, igy nagyobb erossegu aram halad at a CPU-n, nem ? ebbol lehet-e problema ?

(#5829) Muerte válasza szabyka95 (#5828) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha atomstabilra van belőve akkor nem lesz probléma,ne asztalon vagy net alatt teszteld ki hanem terhelés alatt,de szerintem érdemesebb lenne a takarításra és pasztázásra koncentrálni és majd utána tesztelgetni.Amúgy most kicsit ránéztem ezekre a HP,AMD vga-s dual graphics cuccokra,hát mit mondjak...ezer sebből vérzik még mindig ez a történet... [link]

(#5830) szabyka95 válasza Muerte (#5829) üzenetére


szabyka95
őstag

Nekem nincs problemam az atvaltasokkal iGPU ill dGPU kozt

(#5831) baro32


baro32
aktív tag

Asus g750jz a gtx880m ebben a kánikulában is jól tartja magát max 85'c-on a Witcher 3-mal példaképpen.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5832) Muerte válasza baro32 (#5831) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Annyira jónak azért nem mondanám azt a 85°C-ot...Nálam a 35 fokos raktárban nem mennek 73 fölé a 780M-ek játék közben pedig FC4 alatt full vga limit van,98-99%-kon pörögnek,még pont határeset a fix 60 FPS kimaxolva szűrőkkel+SweetFX mod.

(#5833) baro32 válasza Muerte (#5832) üzenetére


baro32
aktív tag

Akkor lehet megérett az első takarításra így 1év és majdnem 4 hónaposan.
Most így készenléti állapotban 49'c a szobahőmérsékletet nem tudom nincs hőmérőm de meleg van , úgy vettem észre hogy a gyári értéke 50'c ha eléri ott kapcsol be a hűtése.
Lehűti olyan 41-43'c-ra és kikapcsol a hűtés.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5834) Muerte válasza baro32 (#5833) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Minőségi pasztával és rendesen kitakarítva az a gép tudja a 80 alatti hőfokokat full load ;)

(#5835) Pocok256 válasza Muerte (#5834) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát én vásárlás után szépen ujrapasztáztattam és bizony a witcher megzabálja főleg mert a procit is 70% on pörgeti néha a gpu meg alap, hogy 100% on teker :D Így azért nem ritka a 88 fokos hőfok.

Természetesen hozzáteszem, hogy nagyon rossz helyen van a gép sarok asztalom van és pont a sarokpontba van helyezve a ketyere ahonnan a kifújt levegő sehova nem tud távozni így konkrétan mögötte vagy 20 fokkal melegebb levegő van :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5836) Muerte válasza Pocok256 (#5835) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De mi a 88°C-os? A 980M?,mert ha az,akkor azt baromira sokallom,akkora radiátor van abban gépben mint a ház,conqver lényegesen kisebb gépében 70°C alatt megáll az a vga simán.

(#5837) Pocok256 válasza Muerte (#5836) üzenetére


Pocok256
veterán

Most megnéztem furmark prime 33 fokos szoba cpu teljesen lehasal :D GPU 88 foknál volt, de gondolom fél 1 óra múlva bőven beütné a 90 fokot is :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5838) szabyka95


szabyka95
őstag

Amikor pasztazom a CPU-t, ill. GPU-t, akkor teritsem el a feluleten a pasztat, vagy sima potty, vagy X, esetleg csik ? Arctic silver 5-om van, honlapjan nem irja mi az ajanlott eljaras a Haswell mobil CPU-k eseten

[ Szerkesztve ]

(#5839) Muerte válasza szabyka95 (#5838) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem ismerem a tipust de ha nem szilikon bázisú akkor ne kend szét a felületen mert légbuborékos lesz,sima pötty fél borsónyi a GPU mag közepére,a CPU-ra pedig hosszában középen egy nagyon vékony max 1-1,5mm széles csík.

(#5840) echterion


echterion
nagyúr

Tényleg, egy kérdés: olyankor mi van, ha kiveszem valamiért a vga-t a gépből? Fog menni igp-vel simán?

Mod: Meg hogy tudom a 3D alatti fehér háttérfény villogását lelőni? Hiába állitok be alienfx-ben akármilyen profilt, ez mindig megmarad.

[ Szerkesztve ]

**********

(#5841) Muerte válasza echterion (#5840) üzenetére


Muerte
Topikgazda

3D 120Hz-es panel van a gépben?

(#5842) echterion válasza Muerte (#5841) üzenetére


echterion
nagyúr

Dehogy, egy LP173WF1-es van benne (ha tudsz hozzá egy faja szinprofilt, ne tartsd magadban ;) ). :B
A bill meg a többi világitó rész villogására gondoltam. 2D alatt szépen olyan, mint aminek beállitottam, de mikor játszok, elkezd fehérbe váltani és egyre gyorsabban villogni. Idegesitő, na...

**********

(#5843) NTonee válasza echterion (#5842) üzenetére


NTonee
veterán

egyes játékok tartalmaznak konfigurációs fájlt a világítások piszkálásához. Pl a WOT-ban is benne van (alienware_fx_light.xml), ami ráadásul baromi idegesítőre lett megírva. A fájl átnevezése/törlése a megoldás. Hiába csináltam én is külön profilt a játékhoz, nem vette figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#5844) k-adi válasza echterion (#5842) üzenetére


k-adi
nagyúr

letudnád valahogy videózni ezt a jelenséget, pl. telóval? kiváncsi vagyok mi ez, mert nem tudom elképzelni mi ez/mire gondolsz :DDD

(#5845) Muerte válasza k-adi (#5844) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez normális jelenség egy csomó játékhoz hozzá van rendelve gyárilag.BF3-ban is fehér vagy kék az alap és mikor sebesülsz akkor vált vörösre,minél jobban annál mélyebb színnel,aztán mikor gyógyulsz akkor világosodik vissza szépen. [link]

(#5846) echterion válasza NTonee (#5843) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, nem tudtam. Akkor ezért tesz magasról a game erre. De hogy mire jó az, hogy villogtatja menet közben a bill. háttérvilágítást, és ez kinek az agyából jött...? Mert amit Muerte írt a BF kapcsán, az még logikus is picit, de ebben semmi logika. :))

**********

(#5847) Muerte válasza echterion (#5846) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kalibrált színprofil a kijelződhöz: Alienware_17_LP173WF1
...Megy a géped IGP-ről vga nélkül is,a 3D-s verziók nem mennek csak dedikált vga-val.

[ Szerkesztve ]

(#5848) k-adi válasza Muerte (#5845) üzenetére


k-adi
nagyúr

ohh, hogy mik vannak..... :U csak tudnám hogy ez mire jó? :N (max. figyelemelterelésre)

(#5849) Muerte válasza k-adi (#5848) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem vészes,én már észre sem veszem,nem a billt.figyelgetem játék közben,de fentebb írták rá a gyógyszert,akit zavar ki lehet iktatni.

(#5850) NTonee válasza Muerte (#5849) üzenetére


NTonee
veterán

ha normálisan meg van csinálva, akkor nem zavaró, de a world of tankshoz készült konfigot valami elmebeteg csinálhatta. Csata indításakor úgy villog, hogy epilepsziás rohamot kapsz, menet közben teljesen össze-vissza kapcsolgatja/villogtatja a billzetet. Ha legalább valami rendszer lenne benne, de én nem találtam. Sötét szobában játszva rendkívül zavaró, de még nappal is idegesítő csata közben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.