Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5601) Muerte válasza capulet75 (#5600) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez valami AMD anomália szerintem,ha a proci lenne akkor wot-ban ugyan úgy előjönne a hiba és ott meg megy neki rendesen azt írja.

(#5602) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

Láttam itt az aprón egy asus g750jx. fajtájú bestiát. Erröl szeretném kérdezni, hogy ez is mxm foglalatos bővíthető videokaris? Illetve hogy nemregiben lejart a gyari garanciaja, mennyire megbizhato meg a hutese igy 2-3 evesen? Erdemes erre a fajtara beruhazni meg, megeri az arat? A 770m teljesitmenye mondjuk ahogy lattam elegge meggyozo volt szamomra.
egyelőre csak nyálcsorgatás szinten érdeklődöm :D

(#5603) sith7 válasza Muerte (#5597) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, este ránézek

capulet75
Nekem úgy tűnik néha alapból nincs, az FPS nem ingadozik csak 35-40 között

(#5604) capulet75 válasza Muerte (#5601) üzenetére


capulet75
addikt

Igazából szerintem nem rosszak ezek az AMD VGA-k, egy rendes Intellel kísérve meg pláne nem. Nyilván kellemetlen hogy nincs alapértelmezett hozzárendelés egy-egy teljesítményigényes alkalmazáshoz, de cserébe lényegesen olcsóbbak mint az NV. Persze nekem nincs igazán releváns tapasztalatom, a véleményemet főleg arra a félszáz tesztre alapozva formálom amit az elmúlt két hónapban olvastam. :B

Nálam az előző notinál majdnem minden játék telepítésekor rákérdezett hogy hozzárendelek-e teljesítményprofit, ahol nem ott már csináltam is manuálisan. Erőre középsz@r gép volt viszont a CPU-t alulfeszelve is nagyjából 80%-al stabilan túl lehetett húzni és az adott a rendszernek egy kellemes sebességnövekedést.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5605) Muerte válasza capulet75 (#5604) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A vga-k jók,de a driverek :( Utoljára 7970M CFX-et használtam,az egy rémálom volt :(((

(#5606) redbulz válasza Muerte (#5605) üzenetére


redbulz
tag

Én majd használtan szeretnék venni Alienware notit, de sokszor csak AMD videokártyával látok hirdetve megfizethető áron, akkor ezekkel nem is éri meg foglalkozni mert több vele a szenvedés mint az öröm?

(#5607) Muerte válasza redbulz (#5606) üzenetére


Muerte
Topikgazda

. sry dupla lett :U

[ Szerkesztve ]

(#5608) Muerte válasza redbulz (#5606) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy kártyával nincs sok gond,de CFX-be nem javaslom,kivéve ha szereted ha fáj ;] Amúgy meg el is lehet adni belőle a vga-t és cserélheted egy NV-re akár.

(#5609) redbulz válasza Muerte (#5608) üzenetére


redbulz
tag

Megfontolandó lehetőség az eladás :K CFX-et szerencsére nem terveztem és amúgy sem szeretem ha fáj :DDD

(#5610) Ursache válasza Muerte (#5608) üzenetére


Ursache
senior tag

Aztan meg reszelheti a hutoket, nem? :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#5611) NTonee válasza rendzso (#5602) üzenetére


NTonee
veterán

Mxm-es, de egyedi kártyákkal szerelik a gépeket az asusnál. Sajnos még gyártón belül sem upgrade képes.
Hűtése jó, de a belső takarítás és pasztázás biztosan ráfér.
A G750JZ-ket is érdemes lehet meglesni, bár azt nem néztem, hogy árban mennyi a különbség.

(#5612) sith7


sith7
nagyúr

Igazatok volt, ez nem használja a vga -t :W

MSI AB szerint a GPU1 az and radeon, és amint a kép is mutatja , 0 % a kihasználtság

Hozzárendeltem az exe - t is, a ccc - ben , de még így sem használja :(

(#5613) Goblin12 válasza sith7 (#5612) üzenetére


Goblin12
őstag

Valószínűleg a noti Moncsija a az integrált VGA-ra van kötve, és a bent lévő dVGA-t meg csak egy HDMI/DP-n ( amid épp van ) tudod kivezetni egy másik monitorra, akkor használná. Hasonló idióta tervezéssel rendelkezik anyám notija is, ott se lehet a dVGA-t használatba venni noti moncsin keresztűl. :W

(#5614) sith7 válasza Goblin12 (#5613) üzenetére


sith7
nagyúr

ne már :O

Muerte75
HELP !!!! :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#5615) NTonee válasza sith7 (#5614) üzenetére


NTonee
veterán

benéztél a biosba, hogy hátha lenne opció fixre állítani a radeont?

(#5616) Jazz válasza sith7 (#5614) üzenetére


Jazz
veterán

Hogy lehet ilyen szemetet (szemétséget) a piacra dobni, felhasználókkal így ki*ni? Az iparban ilyennek a töredékéért már fejek hullanának.

Így hirtelen ezt találtam Solved Win 8 AMD Switchable Graphics [link], de biztos ezeregy megoldás létezik rá, mivel az egész bolygót át*ák, így milliók küzdenek hasonló problémával, és megoldás is született rá tuti.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5617) sith7 válasza NTonee (#5615) üzenetére


sith7
nagyúr

még oda nem, közbe gyerekek fekszenek stb., de ha jól tudom, oda se olyan egyszerű belépni, mint egy asztali gépnél

Jazz
Megnézem azt a leehetőséget is, amint időm lesz rá :R

(#5618) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm a türelmet, és a megértést mindenkinek, a váltható grafikus tulajdonságoknál volt a kutya elásva, ami érdekesség, hogy a Wot, Diablo 3, és a Starcraft 2 is nagy teljesítményre volt állítva, azok azért futottak szépen, ehhez nem volt semmi rendelve, most ezt is átállítottam , és így a Wows , 1920 * 1080 - ban full high - on /árnyék nélkül/ 55 - 74 fps között mozgott :C

Igaz a hőfokok is megemelkedtek, de most már az MSI AB is mutatta a GPU1 leterheltséget :)

(#5619) Jazz válasza sith7 (#5618) üzenetére


Jazz
veterán

(a második linkem erről szólt, a tutorial video.;) )

Remek.;)

free your mind

(#5620) sith7 válasza Jazz (#5619) üzenetére


sith7
nagyúr

Tudom, azt próbáltam ki :K , még 1x is köszönöm :R

(#5621) xpeke


xpeke
csendes tag

Üdv nem találkozott valaki olyan hibával msi notiknál hogy a dragon gaming center nem működik? Reinstalláltam több verziót futtattam rendszergazdaként és miegymás de abszolút semmire nem reagál és ne mnyílik meg. :F :F :F

(#5622) 39764


39764
csendes tag

Üdv mindenkinek, segítséget szeretnék kérni. A "milyen notebookot vegyek" topicban nem igazán kaptam választ.

Szóval kinéztem egy laptopot, amin játszanék is alkalomadtán: link
Hasonló áron más gyártótól van i7 5500U és 940M konfig szintén 8 giga rammal.

Amivel játszanék azok később megjelenő Unreal 3 engines játékok: Blade and Soul, Arkham Knight.
WXGA és közepes beállításokon egy stabil 30-40 fpssel boldog lennék.

Úgy tudom, hogy az Unreal engine inkább proci (single thread) igényes, de nem vagyok benne biztos, hogy a gyakorlatban az első notival járok jobban. Hogyha csak ez alapján kellene dönteni, ti melyiket választanátok? Köszi :)

(#5623) echterion válasza 39764 (#5622) üzenetére


echterion
nagyúr

Keress youtube-on gameplay-eket ilyen konfiggal (vagy pontos típussal), az alapján fogsz tudni dönteni szerintem a legjobban / legkönnyebben. De ennyiért lehet jobb gépeket is kapni, minimum 850m-es vga-val, ami ddr3-as rammal egy 7770-es asztali szintjét hozza (saját tapasztalat, majd' két hétig volt nálam egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

**********

(#5624) Pocok256


Pocok256
veterán

Lenne nekem is egy gyors kérdésem. Van ugye egy asus g751 em aminek a vga ját 980m lehet húzni msi afterburnerrel +135 Mhz et lehet hozzá toldani. Na most az a kérdés valahogy lehetne e unlockolni, hogy ne 135 legyen a max hanem engedje tovább növelni ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5625) Muerte válasza Pocok256 (#5624) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Unlocked vbios a gyógyszer rá ami szabvány 980M-hez létezik is,csak az a kérdés hogy az Asushoz jó-e.Utána kell olvasni.

(#5626) Pocok256 válasza Muerte (#5625) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha tudsz esetleg valami forum linket dobni leköteleznél ^^.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5627) Muerte válasza Pocok256 (#5626) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezt olvasd át első körben talán: [link]

(#5628) Pocok256 válasza Muerte (#5627) üzenetére


Pocok256
veterán

ja itt találtam én is vbiost most csak 5 dollár vagy 5 post kell, hogy letölthessem ... most spammoljak tele 5 topicot postal hogy letölthessem ... csodálatos :U

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5629) Muerte válasza Pocok256 (#5628) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Letöltöm én neked az nem téma csak olvass utána hogy az Asushoz passzol-e vagy van-e,mert szerintem a szabvány nem lesz jó hozzá,a 980-at meg azért csak nem kéne lekukázni ha nem muszáj :D

(#5630) NTonee válasza Muerte (#5629) üzenetére


NTonee
veterán

erről jut eszembe... R2-höz az A11-ből van unlocked bios? Van egyáltalán benne olyan opció, amiért érdemes lenne felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#5631) Pocok256 válasza Muerte (#5629) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen igen ezen vagyok van egy direkt ehhez a verziohoz linkelt cucc csak éppen 0 response van hozzá :D Estére kiolvasom a fórumot. Amúgy Most teszteltem witcher 3 alatt adtam neki +135 clockot meg 200 memoryt max gpu hőmérséklet 85 fok volt de átlag 81 C, 31 fokos szobában. Szerintem nem rossz. Viszont kell a craft mert már ez a kis tunning is 35 átlag fps ből 45 öt varázsolt ami igen kellemes.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5632) Muerte válasza NTonee (#5630) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát mostnában már nem követtem de szerintem csak A10-es unlocked van.Az extrém proci tuninghoz vannak benne plusz dolgok meg azért más opciók is,de én nem láttam szükségét felrakni.Viszont ha ki akarod próbálni az fontos hogy 11-re a 10-es unlockeded ne rakd fel hanem először downgradeld vissza gyári A10-re és úgy rá az unlocked.

[ Szerkesztve ]

(#5633) NTonee válasza Muerte (#5632) üzenetére


NTonee
veterán

A10-est láttam csak én is. Mindegy, nem hiányzik amúgy nekem semmi különös a biosból.
Azt olvastam, hogy kifejezetten win8.1 miatt csináltak talán A12-t?

(#5634) Muerte válasza NTonee (#5633) üzenetére


Muerte
Topikgazda

12-őt? én csak 11-ig voltam képben,még az is kérdéses hogy win10-re hogy fogunk váltani :U lehet csak uefi-t fogad el majd :F

(#5635) echterion


echterion
nagyúr

No, megrendeltem a kicsikét, remélem, két hét múlva itt is lesz. Az eredeti árból még lealkudtam 50 dolcsit, így ez elég jó vétel lesz szerintem.

**********

(#5636) kreten67 válasza echterion (#5635) üzenetére


kreten67
senior tag

Hát azért a 320 ezer ft nem volt olcsó azért a config-ért.
A szerencse hogy a gyenge változat mellé a 240w-os tápot adták (nem ez a megszokott) így később ha fejleszted legalább arra nem kell költened

[ Szerkesztve ]

(#5637) k-adi válasza echterion (#5635) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Túlmelegedni" annyira nem fog ezzel a GTX860M + i5-4210M párossal elvileg, viszont a kérdés, hogy az NVIDIA GeForce GTX860M mennyire lesz elég? :F

(#5638) echterion válasza kreten67 (#5636) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem mondtam, hogy olcsó, azt mondtam, ennyiért ilyen állapotú AW-t nem sűrűn látni.

(#5637) k-adi: Jelenleg egy i3 + gtx750-est használok, ami nekem mindenre bőven elég jelenleg (nem szeretek fps-sel játszani se offline, se online), ez annál picivel erősebb is, nagyjából ilyen tudású konfigot kerestem a desktop leváltására. Ami fontos volt, hogy később bővíthessem is, ha szükséges, ezért is emeltem a keretem, illetve azért, mert itthon ennyiért csak széthullott vasakat, vagy bga-s cumókat lehet kapni. Ebben mindez benne van. Az i5 bőven elég játékra, még egy erősebb vga mellé is jó lesz. Nem nagyon melegszik, ezen hűtés mellett csend is lesz. A 860m erősebb, mint egy 750, ami azért az én elvárásaimat remekül kiszolgálja.

**********

(#5639) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!Hál' istennek elég sok használt,de garis és erős gamer noti van aprón,így most a bőség zavarában szenvedek :D
több opciót néztem ki magamnak,ami még belefér saját zsebből úgy hogy asszony is életben hagy... :)
1:msi gt70 2pe dominator pro
2.asus g750jh 780m-mel
3.asus g750jz 880m-mel

Ezek kb egy árban ~300k körül megvannak,és inkább msivel szemezek,az upgrade lehetőség miatt,de pl asusoknál fogalmam sincs mi a difi a hűtések között??....
szeretném 3-4 évre megtartani anélkül h szétesne!

(#5640) capulet75


capulet75
addikt

Egy ismerősöm nyúz hogy találjak neki is vmi jó notit 200k-ig. Ezek lennének, vélemény kellene:

MSI GT683
i7 2630QM
NVIDIA GeForce GTX 560M
16gb ram
750 gb hdd x 2 raid
200k

Medion ERAZER 17'3 ( patika állapot )
i7-2670QM
80GBSSD + 500GB 7200RPM
GTX 560M – 1,5 GB GDDR5
4GB RAM (mondjuk ez 8-ra lenne bővítve)
160k

Asus G53SX-SZ064V
6 GB RAM
128GB SSD és 750 GB HDD
GTX560M-2GB
procit még nem tudom, írtam már az eladónak
200k

Asus G74SX-AH71
Geforce GTX 560M
Intel Quad Core 2.2 GHz i7,
16 GB ram,
120GB SSD + 750GB HDD GB
200k

MM Vision (clevo) 15,6
Intel Core I7-3630QM 2,4 GHZ GHz
250GB SSD
8GB RAM
AMD HD7970m 2GB
200k

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5641) ricshz


ricshz
csendes tag

Sziasztok

Laptop vásárlás elött állok. Irtam a Milyen notebookot vegyek topicban, de csak 1 válasz érkezett. Dell 3543at ajánlotta. Szeretném kikérni a ti véleményeteket is. League of legends függő vagyok, mással nem igazán jatszom. :) Evvel viszont napi 5-6 orát is, ha időm engedi. 200k a keret és szeretném ha elfutna rajta rendesen ez az 1 játék, nem lenne rossz matt kijelzővel, ssd nem lényeges, monitorra is szeretném kötni, és ne hulljon darabokra 1 ev alatt. Napi szintem hordva lenne, de vigyázni szoktam a cuccaimra. Érdekesség képpen kérdezem, ha beneveznék egy olcsóbb msire, megérné?(250körül) Szerintem a lolnak nincs eget rengető gépigenye, de strapabíróságra jobbak?

Köszi hogy elolvastad és válaszoltál

Richard

(#5642) fityere válasza capulet75 (#5640) üzenetére


fityere
senior tag

Az utolsó. Clevo mindegyiket simán veri minőségben, mondom úgy hogy msi-m van :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#5643) CHaooSS válasza fityere (#5642) üzenetére


CHaooSS
őstag

Úgy van, egyértelműen a clevo a legjobb.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#5644) Mike... válasza Muerte (#5512) üzenetére


Mike...
tag

Üdv!
Főleg Muerte75-höz szólna a kérdésem.
Van egy Alienware M15x R2 gépem, amibe most tennék bele egy GTX680m-et.
Viszont a 680-on hátul az X rögzítőnek a kis memóriahűtő lemezkéje nem fér el a gépben, közel van a gép fémház kerete.
Ezt hogy oldottátok meg?

[ Szerkesztve ]

(#5645) Mike... válasza Mike... (#5644) üzenetére


Mike...
tag

Másik kérdésem a driver lenne, milyen drivert kell feltennem hozzá?
Az eddig a dell és az nvidia honlapról letöltöttek nem látják a kártyát.
A laptopvideo2go-ról is letöltöltöttem 2 drivert, de azok sem.

(#5646) Muerte válasza Mike... (#5644) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Leveszed és fordítasz 90°-kot rajta,vagy pedig ha úgy sem fér be akkor letöröd nemes egyszerűséggel :DDD Arra figyelj majd oda hogy 1-1,2mm-t le kell kapni az x-bracket lábaiból mert ellenkező esetben lötyögni fog a heatsink a cuccon ami hőfokok tekintetében végzetes lehet a kártyára nézve :D

(#5647) Mike... válasza Muerte (#5646) üzenetére


Mike...
tag

Sejtettem hogy ez a megoldás :D
A driverrel kapcsolatban tudsz segíteni?

(#5648) Muerte válasza Mike... (#5645) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mindig a legújabbat,mikor már van hozzá mod.inf ;)
Driver:353.49
Mod.inf:[link]
Elkezded a telepítést,ki fog dobni egy hibaüzenetet miszerint nem talál kompatibilis hardvert...Bezárod a telepítőt,"C"/Nvidia/DisplayDriver/353.49/Win8_vista_win7_64/International/DisplayDriver mappába bemásolod/felülírod a mod.inf file-t,aztán egy katt vissza a DisplayDriver mappába,legalul kis zöld ikon a setup,és mehet a telepítés.Ha az egyénit választod a 3D-s szutykokat meg az Experince-t ki lehet hagyni nyugodtan.Csak driver,Physix és hang ami lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#5649) conqver válasza Mike... (#5647) üzenetére


conqver
aktív tag

Kész az Upgrade, várunk egy tesztet :DDD :R

Shadow&Dust.....

(#5650) Muerte válasza conqver (#5649) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Töki nálad nincs gond a driverekkel?345.20-óta Keplerre az összes hulladék...,de mostmár láttam 980M-es tulajokat is panaszkodni random drop-ra.Nálam most FarCry4 alatt csinálja hogy gondol egyet és mikor úgy érzi visszaveszi mindkét kártya órajelét GPU/Mem 400/800-ra,2-3 másodpercre aztán megint 10 percig semmi baja.Hőfok a béka segge alatt pedig... BF3-ban semmi ilyesmi,mással meg nem játszok,ja és benchmarkok szintén throttlingolnak az unlocked vbios-szal is és gyárival is :W Valami energiagazdálkodási f.szság ez de senki nem tud rájönni mit kéne vele csinálni,az NV-nek hiába panaszolják,eddig nem történt javítás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.