Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27751) RM007 válasza kreten67 (#27750) üzenetére


RM007
addikt

Rendben, egyébként kicsit erősen és röviden fogalmaztam. Hát tényleg nem vagyunk egyformák. :R Olyan kár.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27752) kbeni24


kbeni24
csendes újonc

Sziasztok a: DELL Inspiron 5587, Core i7 8750H (4.1GHz), NVIDIA GeForceR GTX 1060 6GB, 2x8GB DDR4, 1TB 256GB SSD mennyire megfelelo jatekra?

(#27753) KillHates válasza kbeni24 (#27752) üzenetére


KillHates
nagyúr

eléggé...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27754) kbeni24 válasza KillHates (#27753) üzenetére


kbeni24
csendes újonc

Velemenyek errol a geprol?

(#27755) Darth_Revan válasza kbeni24 (#27754) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jónak jó, de tudasahoz képest szerintem drága ("csak" MaxQ gtx 1060 van benne).

Ennyiért már inkább Helios 300 teljes értékű GTX1060-al és 17" 144 hz-es panellel.

[ Szerkesztve ]

(#27756) Lacabooy válasza Darth_Revan (#27755) üzenetére


Lacabooy
csendes tag

Azt nem írta, hogy mennyiért veszi... :)

Mennyiért vennéd?

(#27757) Medocsabi válasza kbeni24 (#27754) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én szeretem a Dellt.

(#27758) echterion válasza Medocsabi (#27757) üzenetére


echterion
nagyúr

Én meg az asszonyt. :))

**********

(#27759) Dhampir válasza Pocok256 (#27656) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekes felhasználói hozzászólás innen:

I would warn potential buyers to stay away from Aorus. Notebookcheck.net is a fantastic resource for determining out of the box performance but lacks on what these units will do in the weeks to months that follow. I purchased an X5 V7 and the motherboard died 12 days after purchase. After checking other online resources I discovered that this is a fairly common failure for these units.

I would love to see Notebookcheck do "long haul" reviews where they revisit laptops loaned out to editors for day to day use. I believe it would be of great benefit to many users to see how many of this svelte, high performance laptops manage after a regimen of regular use.

(#27760) Pocok256 válasza Dhampir (#27759) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen selejt mindenhol lehet. Azzal tisztában vagyok, hogy a kaszni nem lesz AW minőség se semmi, de azt azért tegyük, hozzá az én AW 13 r3 as gépem 0 naposan alaplaphibás volt szóval ilyen mindenhol előfordulhat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27761) Exelsior24 válasza Rexton (#27730) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Jó kis videó volt, a végét annó láttam élőben amikor közvetítette a srác, és nagyon tetszett, hogy lehetett tőle kérdezni, vagy kérni, hogy ezt azt mutasson meg a notebook-on, az alját is leszerelte, megmutatta hogy néz ki belülről. A közeljövőben szeretnék venni egy Y530-at vagy Y730-at, tetszik mind a kettő, anyaghasználat/ minőség szempontjából az Y730 felé húznék, viszont mindenképpen szeretnék egy GTX 1060-at bele, viszont az meg csak az Y530-asban lesz elérhető valamikor. Pont tegnap néztem, hogy a lenovo magyar honlapján frissült az Y530 specifikációinak leírása, és bekerült a GTX 1060 is a videokártya opciók közé az 1050 és az 1050 TI után végre.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#27762) kbeni24


kbeni24
csendes újonc

400k-ban veszem,ugy megeri?!

(#27763) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Ez az R3, 400k-ért jó vétel iponéknál?

(#27764) echterion válasza Skyhunter (#27763) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem 413-at ír, de szerintem annyi felárat megér egy bármilyen más 1060-as laposhoz képest.
Persze kérdés, mennyi garival adják, mert ha csak egy év, az nem túl sok.

[ Szerkesztve ]

**********

(#27765) Dhampir válasza Skyhunter (#27763) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit olcsóbban 3 év garival más boltban?

A múltkor linkelte még olcsóbban echterion fórumtárs (eredeti hozzászólás).

[ Szerkesztve ]

(#27766) Skyhunter válasza Dhampir (#27765) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Lehet rosszul tettem fel a kérdést.. ;]

Ebben az árban van jobb alternatíva?

Ui : fene vigye a Digit, addig gondolkodtam a bestbuy 750k-s GT75-ön, hogy elfogyott...igaz, a vacillálásomban szerepet kapott, hogy még mindig nem mondták meg melóhelyen, hogy a kövi 2 évet vidéken kell töltsem, vagy sem. Ha igen, be kell szerezni egy komolyabb cuccost. Most látom aprón hirdetnek egyet az új 8750H.val...

[ Szerkesztve ]

(#27767) echterion válasza Skyhunter (#27766) üzenetére


echterion
nagyúr

Röviden: nincs. Hosszabban: én nem tudok róla.

**********

(#27768) Dhampir válasza Skyhunter (#27766) üzenetére


Dhampir
félisten

Szinte passz. Az Alienware mellett nem rúghat labdába a Dell Inspiron 7577 a max-Q 1060 miatt, de amúgy elfogadható gép az is, ha spórolni szeretnél. Arra felhívnám a figyelmedet, hogy a 15-ös AW-ben nincsen numpad, ha az is szempont lenne, valamint a hazai forgalmazású is angol billentyűzetkiosztású.

[ Szerkesztve ]

(#27769) echterion


echterion
nagyúr

Kis off: az vajon mitől lehet, hogy az otthoni wifimről nem tudom elérni a ph-t, de mobilnetről igen? Reggel még jó volt.

[ Szerkesztve ]

**********

(#27770) DamianB


DamianB
őstag

Elvileg ezt PM be terveztem meg írni Killhatesnek de ide is be illik.

Nem tudtam hosszan tesztelni mentem edzésre de első blikkre a GPU 10-15 °C :Y fokot is javult 1857 MHz tartotta full HD ultran . Annyira tetszett az eredménny hogy az átkapcsoltam 4k ra 100% kihasználtság 80°C fok fölé itt se ment DE sajnos proci itt elkezdett össze vissza leszabalyozni 4,4 GHz ről lekapcsolt 3 GHz re 2,4 re es így tovább pedig a hőfokok itt is rendben voltak attól függött mekkora teret kellett éppen ki pakolnia. Ezt még napokban jobban ki fogom tesztelni régen is ezt csinálta de nem foglalkoztam a 4k val eddig különösebben.
CPU : 5-10°C fok rá nézésre. Itt ami feltünt hogy a 4,4 is mintha stabilabban tartaná full hdba .
A teszt Witcher 3 ba történt. Ha valami nagyobb eltérés ki jön hosszabb játék alatt meg írom .

Ezúton is köszönöm Killhates nek az alapos munkáját és hogy rám áldoztad a délelőttöd , jót dumáltunk 🤜🤛
Ha össze jön a nagy utazás előtte mindenképpen benézek még.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27771) Drenadar válasza echterion (#27769) üzenetére


Drenadar
veterán

FB:

PROHARDVER!
40 perce ·
Sziasztok! Valami rajtunk kívül álló probléma miatt egyes szolgáltatóknál nem működik az oldal. (UPC-nél a jelek szerint nem, Diginél igen például). Elnézést kérünk a kellemetlenségekért, állítólag az illetékesek rajta vannak az ügyön! Köszi a jelzéseket.

(#27772) KillHates válasza DamianB (#27770) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm a visszajelzést! :R
Bebizonyosodott, hogy egy kalap sz@r a Kyonaut, asztali CPU-ra (is)
Ha jössz, akkor lehet, hogy nyomunk rá egy polírt és megpróbálhatjuk megvasalni, bár egy DeLid jobb lenne. Erre vannak itt profik a PH-n, matyee-t kérdezd meg (csak a 1080-as fiaskót ne említsd neki :D ) :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27773) echterion válasza Drenadar (#27771) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, akkor nem a gépemmel van baj, majd megoldják az illetékesek. :R

**********

(#27774) gurubefree


gurubefree
senior tag

amd mobil cpu

nem tudom volt e mar : ryzen 7 2800H , ryzen 5 2600H

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27775) Muerte válasza DamianB (#27770) üzenetére


Muerte
Topikgazda

4K felbontáson W3-ban már full GPU limitben van az 1080,a procira nem sok teher jut,ezért nem biztos hogy hőfok miatt váltott le az órajel,hacsak a közösített hűtő csövezés miatt nem.Ahogy KillHates írta,annak egy delid kellene és alul felül vassal megkenni.A GPU-ra én nem tennék vasat,régebben 2x is kipróbáltam és nekem ott nem hozott semmi javulást egy ICD-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#27776) echterion válasza Dhampir (#27765) üzenetére


echterion
nagyúr

Amit linkeltem is korábban AW 15 R3-as gépen komolyan elgondolkodtam. Most olvasgatva a notebookcheck-es review-t viszont kétségeim támadtak, mert ott a hűtéssel elég sok bajuk volt: üresen is fel pörgött sokszor a venti hangosan, terhelve meg kifejezetten zajos, meleg volt a cpu. Ezek általános gondok vajon a géppel? Van itt olyan, akinek van ilyen masinája?

**********

(#27777) Muerte válasza echterion (#27776) üzenetére


Muerte
Topikgazda

15/17R1 után vezették be az idle állapotban kikapcsolt ventiket,azért pörög fel néha csak úgy magától net,vagy filmnézés közben mert a bios elengedi passzív módban a hőfokokat 80-ig,aztán hirtelen full sebességre kapcsolja a ventiket kb. 1 percig és visszahűti a komponenseket,majd megint leáll teljesen.Egy épületes barom volt aki ezt így kitalálta :W A 17R2-n néztem hogy működik ez,és az egész alja forró már a gépnek,mire a venti hajlandó bekapcsolni idle állapotban...
17R3-ra ezt találtam:[link]
Illetve a 15R3-nál az újabb bios vezérlése már kicsit segített a hőfokokon:[link]

[ Szerkesztve ]

(#27778) KillHates válasza echterion (#27776) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell rugózni nagyon az R3-as hűtésén. A gyári paszta egy katasztrófa, ki kell cserélni. De ami a lényeg, hogy aszimmetrikusan kell pasztázni! Nekem az vált be a 6820HK GTX1070 kombónál. Utána már nem volt semmi gond, mindennapos (nem Pocokra gondoltam) használat során alig lehetett a ventiket hallani. Én mondjuk Muerte által említett elmebeteg dolgot kikerültem egy HWinfo-s beállítással, hogy mindig mentek a ventik 2000-es fordulaton (ez nem lehet hallani) filmet néztem, neteztem, irodai munka alatt nem is változott. Játék alatt persze megjött a hangja a gépnek, de 70-80 fok között maradt minden!
Szóval vállalható, szerethető gép az R3 csak rohadt nehéz! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27779) Muerte válasza KillHates (#27778) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Még egy 1500-1800-as fordulat is bőven elég és nem fog kapcsolgatni a venti,nálam is olyasmi lehet alapon a 18R2-nél és stabil 40-50°C (nyáron) a GPU/CPU idle,net / filmezés alatt.
Gyanítom az újabb AW-knél ez is a tervezett elavulás része lehet,gondoskodnak egy napi 20-30db 40°C-kos hőingadozásról és a vele járó hőnyírásról,úgy hogy még játszani sem kell a géppel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#27780) echterion


echterion
nagyúr

Kösz srácok. :R
Franc a Dellbe, hogy elbaccák ezt a márkát. A videot majd otthon megnézem, melóban macerás youtube-ozni.
Az asszimetrikus pasztázáson mit értesz, Attis?

**********

(#27781) KillHates válasza Muerte (#27779) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Gyanítom az újabb AW-knél ez is a tervezett elavulás része lehet,gondoskodnak egy napi 20-30db 40°C-kos hőingadozásról és a vele járó hőnyírásról,úgy hogy még játszani sem kell a géppel hozzá."

Ezen bekönnyeztem!! :D :D :DDD

Nekem már ilyen gondom már nincsen a GL502-esben mindig a pokol tüze ég!!! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27782) KillHates válasza echterion (#27780) üzenetére


KillHates
nagyúr

A forró fejű CPU-t vasalni kell, a hűvösebb GPU-t meg lehet hagyni kerámia alapon. Így kiegyenlítődik a hőmérséklet, mert a hatásfok eltolódik a CPU irányába.
A tejfölösdoboz is így van kenve:

Amíg nem csináltam meg így a CPU minimum 45-50 fokos volt, és felhúzta magával a GPU-t is 40 fölé, ami különösebben nem érdekelt volna, de már hangosak voltak a ventilátorok a gépben.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27783) Muerte válasza KillHates (#27781) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elárultad Obi Wan eszméit :D ,csak nehogy majd a Doom közben,élethű füst legyen a vége ;] :DDD

(#27784) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok!

Segítség kellene!

Találkozott e már valaki hasonló problémával a Gaming Centerbe? Nem mutat se fordulatszámot, se hőfokokat...

Se letörölni se frissíteni nem tudom a szoftvert! :O

Ötlet? :R

(#27785) echterion válasza KillHates (#27782) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon nem vagyok a vasalás híve, ha egy mód van rá, kerülöm. Viszont a venti manuális beállítása tetszik, mellé megy majd a szokásos UV, aztán jó lesz ez. Csak ebben az esetben már három programnak kellene futnia egyszerre a háttérben, aminek szintén nem örülök.
Most még meg kell álmkdnom, hogy elég-e nekem a 15", mert ha megveszem ezt a gépet, utána bő 2 évig nem akarok változtatni.

**********

(#27786) Drenadar válasza KillHates (#27778) üzenetére


Drenadar
veterán

Mindegyikre ez jellemző? Én ma kapom meg ha minden igaz a 13 r3 at, akkor pasztázással érdemes kezdeni?

(#27787) DamianB válasza KillHates (#27772) üzenetére


DamianB
őstag

Okés benne vagyok a delidbe kíváncsi vagyok mit hoz ki belőle .
Az idle hőmérsékleten pedig 5 -10 fokot nyertünk . :)

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27788) echterion válasza Drenadar (#27786) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, AW esetében első lépés mindig a pasztázás, mert valami minősíthetetlen gyurmát használnak paszta helyett.

**********

(#27789) Drenadar válasza echterion (#27788) üzenetére


Drenadar
veterán

Áh pedig nem akartam egyből ilyennel foglalkozni...

(#27790) Smithy87 válasza gurubefree (#27774) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ezeknél az U-s procikban is a 2400Mhz-s ram volt a szűk kereszt metszet nem?

(#27791) echterion válasza Smithy87 (#27790) üzenetére


echterion
nagyúr

Az igp-k esetében mindig a ram freki a kritikus, mert ugye ezeknek nincs aaját memóriájuk, a rendszerből élnek, az meg mindig lassabb, mint a gddr5-ös vga ram.

**********

(#27792) Smithy87 válasza echterion (#27791) üzenetére


Smithy87
senior tag

Akkor grafika terén nem igen nyerünk ezekkel a csoda új H-s procikkal.

(#27793) echterion válasza Smithy87 (#27792) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezeknek nem is ez a céljuk, sose akarták ezekkel kiváltani a diszkrét vga-kat.

**********

(#27794) Smithy87 válasza echterion (#27793) üzenetére


Smithy87
senior tag

Azzal képben vagyok de ga el tudnak érni stabilan mondjuk egy mx150 szintet az azért már valami. Még ha raknak is mellé egy rendes dVGA-t akkor is marad alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#27795) echterion válasza Smithy87 (#27794) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze, hogy van létjogosultsága, csak az a gáz ezekkel a rendszerekkel, hogy magas órajelű ramok kinyírják a legnagyobb előnyét: az árukat.

**********

(#27796) steelsec


steelsec
aktív tag

KillHates, sokkal halkabb lett a gep eddig meg nem futtattam jatekot de alapbol kb mintha nem is menne a venti, es menj a francba tenyleg mostmar akarok meg 2 ramot az ures helyekre....

(#27797) Smithy87


Smithy87
senior tag

honnan szoktátok venni az olcsó kicsit hibás külföldi gamer notikat pofátlanúl jó áron?

(#27798) matyee válasza KillHates (#27772) üzenetére


matyee
őstag

Elmész Te a fenébe... :D Delid alap asztali cpunál, pü-be keress meg, és mondom. Amúgy TGK semmivel sem volt jobb nekem mint egy MX4, olyan kicsi az eltérés, hogy szinte hibahatár. Persze vannak akik erre esküsznek, nekem sok teszt után sem volt különbség.

(#27799) matyee válasza DamianB (#27787) üzenetére


matyee
őstag

-15 fokot hozhat kb, nagyon megéri...

btw: most milyen fesz, milyen órajel, milyen hőfokokat tud? mondjuk 30kör IBT után?

[ Szerkesztve ]

(#27800) KillHates válasza Drenadar (#27786) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen! Mindenképpen! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.