Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28301) x_o_n válasza pachito (#28297) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia,
Nem a teljesitmény a gond hanem a hűtés és gépház konstrukció,igazábol én azt tanácsolom gyütsd össze az infokat ajánlott gépekröl majd olvass roluk teszteket,és nézd meg élőben is.Én egy Msi melett kötöttem ki egyrészt árban akkor éppen a legjobb volt, a teléjesitmény nekem teljesen elég volt az infok alapján és a kaszni,hütőrendszer teljesen meg gyözö volt és élöben itthon méginkább hiszen 65-67c volt eddig a max cpu/gpu.
Szerintem igazábol amit érdemes megvenni konfig én ez alá nem is akartam menni i7-7700+gtx1070+16gb ram+256gb ssd+1tb hdd de megfontolandó egy 1060is de engem meggyözött a különbség.
Szerintewm az 1400eur kategoriában a ge73vr 7rf abszolult nyertes,arról nem is beszélek hogy a tn pannel (3ms 120mhz)köröket ver a dellem ips paneljere...meg ugy a legtöbbre hiszen 100%sRGB 75% adobe és mi tagadás nem gyengén látható mennyivel szebb,nekem tetszett az is hogy eggyesével be lehet állitani a billenytyüzetek világitását,szinileg,és hogy világitson e vagy sem,engem zavart az elözön hogy mind világit...az is pozitiv hogy világit az usb port,igy nincs több vacakolás este :) a mobilon nyomonkövethetö teljesitmény adatok is ötletesek szerintem igy teszt vagy terhelés játék alatt is nézhető minden info.

Ebben az árkategóriában még Clevo gépe ami szerintem érdekes lehet bár inkább 1060al szereltek vanak ennyiért.Érdemes Dell Alienware gépeket böngészni néha azokat is látni leárazva és amiket még javasolnak neked,ez csak az én személyes tapopasztalatom.
Negativ egyedül nekem hogy szokatlanul könnyü ez a gép és vékony de az előd Clevohoz képest tünik nagyon annak és nem is annyira negativ csak inkább szokatlan.

(#28302) Medocsabi válasza Dhampir (#28300) üzenetére


Medocsabi
addikt

Láthatsz egyett itt aprón is... ;]

(#28303) Dhampir válasza Medocsabi (#28302) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor most válthatnál 960M-ről. :D

(#28304) Medocsabi válasza Dhampir (#28303) üzenetére


Medocsabi
addikt

Gondolkoztam rajta, de a lenovo y530 most jobban mozgatja a fantáziámat. :K

(#28305) Darth_Revan válasza Medocsabi (#28304) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Legalább lenne valaki aki beszámol arról, hogy annál a modellnél mivel spórolt a Lenovo ;]

(#28306) Medocsabi válasza Darth_Revan (#28305) üzenetére


Medocsabi
addikt

Valamin tuti, de jelenleg ár/érték arányban nincs jobb itthon, és nekem az i5 6300hq helyett jobban jönne a 8. genes i5 a maga 4ghz-ével :K (vga mindegy, tőlem a 960m is maradhat)

(#28307) maximilian4 válasza Medocsabi (#28306) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem csak az órajel magasabb, hanem a 8. genes i5 már 8 szálon fut. Egy 8300h már erősebb mint egy 7700hq.

Maxi

(#28308) Medocsabi válasza maximilian4 (#28307) üzenetére


Medocsabi
addikt

Persze, de nekem az egyszálas kakaó kell:)

(#28309) echterion válasza Dhampir (#28300) üzenetére


echterion
nagyúr

Az volt bizony, 720 euro egy 1050ti gépért jó vétel volt. Most úgy néz ki, maradni is fog egy darabig még, most tolok neki egy újrapasztát is, ha már szét kellett kapni az új SSD meg ram beépítése miatt, akkor már gondoltam, lekapom a hűtését is.

Mellesleg ott van az a honlapjukon, csak jó 300€-val drágábban. Ugye most nincs is rá akció, meg az új i5 azért drágább jóval, mint a régi 7-es szériás volt.

**********

(#28310) Something_


Something_
őstag

Voltam megnezni az acershopban az aspire 7 17es notit, tetszettos volt, habar egybol ram akartak sozni egy helios 300at :-)

Azt mondtak, hogy ssdt nem lehet garivesztes nelkul hazilag cserelni, igy gondolom pasztazni sem. Igaz ez?

(#28311) Medocsabi válasza Something_ (#28310) üzenetére


Medocsabi
addikt

Simán lehet, ha atomjaira kell szedni a gépet,és nem csak az alsó lemezt kell leszedni.Bár ammondó vagyok, hogy van itt szaki aki úgy pasztázza újra, hogy ember meg nem mondja még szervízben sem hogy bontva volt a gép. ;)

(#28312) echterion válasza Something_ (#28310) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem azt mondták egy éve a telefonos ügyfélszolgálatukon, hogy még paaztázáskor sincs garivesztés.

**********

(#28313) maximilian4 válasza Something_ (#28310) üzenetére


maximilian4
addikt

Én most voltam a mediában (Szolnok). Volt egy gl702zc kint asztali ryzen 5-tel 360-ért. Nem is tűnt olyan rossznak a gép. Pedig nem vagyok egy nagy gl fan, de ennek belülről a hűtése is úgy tűnik rendbe van. Nincs híján heatpipe-oknak. Az Rx580 sem olyan rossz. Csak azért írom mert ha jól emlékszem pont te kerestél 17-est ilyesmi árban.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28314) KillHates válasza maximilian4 (#28313) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért érzem úgy, hogy megvolt a dizájn, aztán kiderült, hogy kevés lesz hűtés, kell még oda pár hőcső... Öröm lehet ramot próbálgatni ebben a gépben...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28315) maximilian4 válasza KillHates (#28314) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem is tudom miért érzed úgy, mintha nem lenne szemmel látható. :DDD

Maxi

(#28316) bandras54 válasza Something_ (#28310) üzenetére


bandras54
aktív tag

Én egy ismerosomet kísértem el laptopot vásárolni egy fővárosi bevasarlokozpontba. Az eladó srác a kiszemelt DELL gépre olyan határozottan allitotta, H még a hátlapot sem szedheti le a tulaj garivesztes nélkül, H majdnem elhittem. :) Természetesen mosolyogva megnyugtattam, H bővítés esetén feltétlenül visszahozzuk, H elvégezzék a pár perces munkát horror áron. Szóval csak a supportot tartanám mervadonak, a tájékozatlan eladokkal szemben.

(#28317) Sammie30


Sammie30
csendes tag

Sziasztok! Hogyan tudom megoldani: film hangja a tvn hdmin keresztül, játék hangja a laptopon keresztül?

(#28318) Medocsabi válasza Sammie30 (#28317) üzenetére


Medocsabi
addikt

A kettőt egyszerre?

(#28319) Sammie30 válasza Medocsabi (#28318) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Igen pl megy a tvn a film én meg játszok a laptop kijelzőjén a laptopon megy a játék hangja a tvn meg a film hangja!

(#28320) echterion válasza Sammie30 (#28319) üzenetére


echterion
nagyúr

Két hangkártyával. Anno PC-n csináltam ilyen, két hangkarival ment csak nekem. Mondjuk nem tudom, usb-s hangkártyával menne-e.

**********

(#28321) Medocsabi válasza echterion (#28320) üzenetére


Medocsabi
addikt

De egyáltalán laptopnál lehet ilyet?Meg lehet úgy oszatni a képernyőt, hogy ha HDMI-vel tvre cstalakozik, azon is legyen kép és a kijelzőn is eltérő tartalommal? Ha igen akkor ez engem is érdekel, mert akkor nem kell kiírjam a filmeket pendrive-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#28322) Raymond válasza Medocsabi (#28321) üzenetére


Raymond
félisten

Perszehogy meglehet, ez mar osidok ota igy van. A TV csak egy masik kijelzo igy ugyanazt lehet mint minden mas tobbmonitoros modban. W10-ben a Display Settings-ben lejebb van hogy Multiple displays es ott Extend these displays legye ne Duplicate these displays.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28323) DamianB válasza Medocsabi (#28321) üzenetére


DamianB
őstag

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28324) RM007


RM007
addikt

Jó akkor egy fotót és még inkább videót nyomjon valaki ezzel kapcsolatban, ez hogy van, már mikor együtt fut a dolog.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28325) Medocsabi válasza Raymond (#28322) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezt ismerem, de amikor próbáltam, akkor hiába volt így beállítva, mondjuk elindítotm a filmet a tv-n, addig tudok böngészni stb. De amint elindítok egy játékot( ált SC2 ) akkor a tv is átvált a játékra. Azt hittem ez így normális, de ezek szerint akkor mennie kéne 2 külön megejelenítős a játéknak+filmnek egyszerre?

(#28326) Raymond válasza Medocsabi (#28325) üzenetére


Raymond
félisten

Probald meg Windowed Fullscreen-ben jatszani az SC2-t.

Szerk: Lehet valami fura beallitas van nalad. Igaz asztali gepen, de most probaltam hogy a VLC jatszik le egy videot a 2-es monitoron mig az 1-esen a BO2 fut rendes Fullscreen-be es megy minden.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28327) maximilian4 válasza Sammie30 (#28317) üzenetére


maximilian4
addikt

Én tudom hogy lehet megoldani. Vagy filmet nézel vagy játszol. A kettő nem működik egyszerre. Már ha normálisan akarja csinálni az ember. Mi értelme van a kettőt együtt csinálni? Sem a játékra nem tud elegendő koncentrációt szentelni az ember, sem a filmet nem érti, így egyik sem lesz valami nagy élvezet. Normális gamer meg egy normális fejhallgatóval játszik.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28328) Sammie30 válasza maximilian4 (#28327) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Kulcs szavak! Wot, feleség, film!!!

(#28329) Sammie30 válasza Sammie30 (#28328) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Arra már rájöttem hogy ha kiterjesztem a kepernyőt akkor a tvre áthúzzom a vlc ablakát a tvre és mehet a film. A laptopon elindíttom a wotot és mehet a game siketült is (kamera forgatása közben nem megy át a tvre a kurzor úgy hogy azzal nincs gond) igen tudom némítani a jatékot külön csak az még se olyan!

(#28330) echterion válasza maximilian4 (#28327) üzenetére


echterion
nagyúr

Ahogy az előttem szóló is mondja.
Attól, hogy neked nincs rá igényed, másnak még lehet. Én megoldottam egy pár wattot fogyasztó minipc-vel az egészet egy jó biznisznek köszönhetően, de van, akinek nincs más lehetősége megoldani ezt.

**********

(#28331) maximilian4 válasza Sammie30 (#28328) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon multifunkciós ember lehetsz ha egyszerre mind a hárommal tudsz foglalkozni. Lehet egyszerűbb lenne az asszonynak rárakni a filmet egy pendrivera vagy ha okos a tv, akkor hálózaton megosztani. Az asszony filmet néz, te meg ott wotozol mellette és közben még a filmet is tudod nézni?

Sammie

Nem pökhendi válasz. Csak a mai emberek változtak meg. Ha én a feleségemmel együtt akarok lenni, akkor fizikailag és szellemileg is együtt vagyok vele. Ez egy kész vicc. De biztos csak én nem vagyok elég modern. Nálunk családi ebédnél sincs mobilozás, hanem beszélgetünk. De ez mai szemmel elég furcsa lehet, hogy emberek együtt vannak és -beszélgetnek. Nem messengeren, szóban és figyelünk egymásra.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28332) Sammie30 válasza maximilian4 (#28327) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Ja és attól még hogy te pökhendi vagy a kérdés adott csak akkor nem tőled várom a lekezelő valaszt!

(#28333) Sammie30 válasza Sammie30 (#28332) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Oke akkor láttom lövésed sincs a PC-d adta lehetőségekről! Ümmmm vezeték nélküli kijelző??? Tényleg ennyire tudatlan vagy, most komoly? Amúgy meg mért kötsz belém?

(#28334) Raymond válasza Sammie30 (#28329) üzenetére


Raymond
félisten

VLC-ben:

Tools -> Preferences -> Audio -> Output -> Device

es ott a Default helyett beallitod a TV-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28335) maximilian4 válasza Sammie30 (#28333) üzenetére


maximilian4
addikt

Én pl a nas-ról nézek filmet, de igen, tudok vezeték nélkül is a pc-ről képzeld el. Biztos én vagyok a tudatlan?

Maxi

(#28336) Sammie30 válasza Raymond (#28334) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Igen próbálttam csak az a baj a wot akkor is a tvn szólal meg! :(

(#28337) Raymond válasza Sammie30 (#28336) üzenetére


Raymond
félisten

Mert lehet hogy ugyanaz a default playback device Windows-ban. Azt allitsd at a hangszorokra vagy fulerse vagy akarmire. Jobb klikk a hangszoro a jobb lenti sarokban, Playback Devices es ott allitsd (Set Default) azt amelyik kell. Nem WoW-ozok, de gondolom a jatekban is beallithatod mit hasznaljon kimenetnek igy elmeletileg az is lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28338) Sammie30 válasza Raymond (#28337) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Köszi a tippet megsasolom :)

(#28339) RM007 válasza Sammie30 (#28332) üzenetére


RM007
addikt

Héj azért odafigyelhetnél milyen szavakat használsz és legfőképp hogyan? És szerintem nem volt lekezelő, lehetne rá rendesen válaszolni, vagy figyelmen kívül hagyni a választ, ha úgy tetszik. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28340) Sammie30 válasza maximilian4 (#28331) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Akkor nálatok ha a párod mást csinál akkor kivered a hisztit értem én!!! A regi módi emberek azok akik a fejlődés utjában állnak! Egy vasmacska az emberiség hajójában!

(#28341) Ranagol_5 válasza maximilian4 (#28331) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Szerintem beszelgetes helyett inkabb szolj az asszonynak, hogy dugjatok egy jot, mert ahogy elnezem rad ferne..
A srac normalisan kerdezett, miert kell ilyen utnivalo stilusban reagalni? Ha segiteni nem tudsz, inkabb ne reagalj.

Sammie: a vlc-s megoldassal amit korabban irtak nekem ment anno.
Szerk.: egy lenovo y50-70-en.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#28342) Sammie30 válasza RM007 (#28339) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Milyen csúnya szót írtam én?

[ Szerkesztve ]

(#28343) echterion


echterion
nagyúr

**********

(#28344) maximilian4 válasza echterion (#28343) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem lesz szükség popcorn-ra, mert nem ülök fel rá. :) RM köszi, így tűnik vannak még normális emberek is. Szerintem ami az emberi kapcsolatokat illeti az nem a fejlődés irányába mutat, hamem pont a fejlődés teszi tönkre. Egyébként nem is tudom kinek volt új dolog hogy tv-n vezezék nélkül is lehet hálózaton filmet nézni, de valószínűleg én vagyok a hajón a vasmacska. Legyek. Ranagol, te vonod kérdőre az én stílusom? :D Én nem használtam még csak hasonló kifejezéseket sem. Na mindegy, én a témát lezártam az én részemről.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28345) Sammie30 válasza echterion (#28343) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Nyugi nem kell popcorn :) Figyelmen kívül hagyom a sértegetéseket!

(#28346) Sammie30 válasza Raymond (#28337) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Sikerült! Jobb klik a tálcán a hangikonra Lejátszóeszköz átállítod a hangszórókra, a vlcn pedig a tvre ado meg a kimenetett! Köszönöm a segítséget! :)

(#28347) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Van már valakinek itt a fórumon közvetlen tapasztalata ezzel a géppel:
ASUS ROG TUF 15,6'' FHD FX504GM-E4065 (I7 8750H GTX 1060 6GB)
Vagy ennek a gyengébb rokonával ami I5 8300H GTX 1050Ti-vel van szerelve?

[ Szerkesztve ]

(#28348) DamianB válasza ezsolti (#28347) üzenetére


DamianB
őstag

Díjat kellene felszámítani ezért a kérdésért mostantól micsoda business lenne :D . Csak tippelem mennyi lehet a gép de én a helyedben ennyi pénzből AW t vagy Clevot vennék vagy amit a Max felrakott Asus GL annak néznék utána nekem ezek a TUF gépek nagyon fából vaskarika .

On is legyek azért Witcher 3 ultra Hairworks off 90-110 fps 99% GPU kihasználtság . Két óra játék után 86 fok GPU 80-90 fok CPU . Egyfelől beteg hogy egy 1080 at kordában tud tartani a lapos másfelöl CPU nak tényleg lesz egy vasalás kíváncsi vagyok mennyit hoz rajta .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28349) Medocsabi válasza ezsolti (#28347) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az az 1 db heatpipe a procin szerintem pont arra elég hogy semmire.

Bár a 7-es acerről is kiderült, hogy röhögve lehűti a hardvert, szóval a fenti megállapítás erősen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#28350) echterion


echterion
nagyúr

No, ha már újrapaszta, én is tettem egy kis próbát az elborult furmark+p95 kombóval. A hőmérsékletek rendben voltak, de az órajalek nem tetszettek: a gpu 1394 MHz-en állt meg, a CPU meg 2,5 GHz-en, miközben sem thermal sem power throttling-ot nem jelzett a HWinfo. Mellesleg valamiért legtöbb esetben a WoT - WoW páros alatt is marad ez a 2,5 GHz valamiért, amit nem igazán értek. Játékok alatt a GPU simán tartja azt, amit beállítok neki, jelen esetben 1771 MHz-et. 3D Mark alatt szokta tartani a 3,1 GHz-et, mikor a cpu részt teszteli.
Ha van valakinek használható ötlete, akkor ne tartsa magában.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.