Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28601) RM007 válasza cyberkind (#28596) üzenetére


RM007
addikt

Ti ilyet tudtok benne állítani? Még jó hogy nem tudok, csak bajt csinálnék. Mondjuk én inkább többet adnék mint kevesebbet a stabilitás miatt.....a core voltage állítható nálam egyedül oda betoltam +10% -ot. De azt is minek?

A cpu viszont nálam nem nagyon szereti az undervoltot. Mondtam én már annyi hülyeséget hogy ez meg az azért mert, közben meg csak túl volt húzva. dx12 és a többi...... :W Aztán meg ha nem feszelem alul annyira még a hőfokok is tök jók valós használat közben.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#28602) cyberkind válasza RM007 (#28601) üzenetére


cyberkind
félisten

Aha, nyomsz az Afterburner-ben ctrl + f-et és bejön a grafikon, ez a vga. A cpu-nál én a Throttlestop-al állítom a dolgokat, és most is hozott pár fokot.

Paranormal Cocktivity

(#28603) Raymond válasza cyberkind (#28600) üzenetére


Raymond
félisten

Az hogy mit tud chip fuggo ezert ott kezded ahol akarod, elrontani nemigen lehet. Max kell egy reboot :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28604) RM007 válasza cyberkind (#28602) üzenetére


RM007
addikt

Köszi! :R

Aszem nekem mostanság inkább neki kell állnom tesztelni különböző játékokat hogy megállapítsam kizárásos alapon hol kezdődik windows, vagy szoftver, vagy hardver hiba, vagy a fogadó szerver gecibb a folytonos fejlesztések miatt, mert már unom a sorozatos fagyásokat ott ahol nem kéne. :W Mindig rájövök valamire, aztán kiderül hogy semmi köze hozzá. De mindegy majd ha felengedem az októberi win frissítést majd megoldja. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#28605) matyee válasza Darth_Revan (#28595) üzenetére


matyee
őstag

A 775dm3-amhoz prema csinálta EC+BIOS-t, ég és föld gyárihoz képest, 10-20%-kal jobban megy. Full stabil, nincs throttle, votlage spike is eltűnt, OC-t is jobban lehet kezelni.

(#28606) gurubefree


gurubefree
senior tag

Lenne egy Acer Predator XB241 24" 180hz g-sync 1080p az aw 13 r3-m melle . Meger £170 ? Nem volt ilyen meretu monitorom .... meglatasom szerint a gtx1060 eleg jol muzsikal 1080p igy jo parositas lenne .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28607) pachito


pachito
őstag

Sokat nézelődtem és nagyjából sikerült pár gépre szükíteni a kört, a nálamnál tapasztaltabb kollegák segítségét kérném a választásban:

- Asus Strix II
- Msi Ge63Raider
- Msi Gs63Vr
- Msi Gp63Leopard
- Razer blade 2017 (kapható itthon?)
- Alienware 15/13 R3

Leginkább játék, photoshop, kis stream menne rajta, néha lenne hordozva de út közben használva soha. CPU teljesítmény, kijelző illetve a jó hőfokok prioritást élveznek minden mással szemben; akkuidő, design, méret, stb. másodlagos.

Ezek alapján (illetve ha testközelből van tapasztalat) melyiket ajánlanátok? Vagy van még ebben az ársávban bármi más, ami jobb vétel lehet?

:R

(#28608) gurubefree válasza pachito (#28607) üzenetére


gurubefree
senior tag

- Razer blade 2017 .... tularazott f*** . Hallaskarosodast okoz !!
- Alienware 15/13 R3 ... elfogult vagyok . no comment ( vard meg az uj alienware m15-t )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28609) pachito válasza gurubefree (#28608) üzenetére


pachito
őstag

Ez az M15 derék lesz de az október végi megjelenés gyanítom csak tengerentúli lesz..

(#28610) gurubefree válasza pachito (#28609) üzenetére


gurubefree
senior tag

Mar egyre tobb refurb 15 r4 , 17 r5 van korrekt aron . Abbol kiindulva amit emlitettel esetedben a 17" kell . 8750 + gtx1070

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28611) pachito válasza gurubefree (#28610) üzenetére


pachito
őstag

Milyen webshopok ajánlottak?

(#28612) echterion válasza pachito (#28609) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet, én is megvárom, hogy milyen lesz. Megtapizva kicsit a 17-es AW-t, a súlya kicsit megriasztott. Vajon csak én szoktam el ettől a súlytól? A régi R1-es emlékeim szerint nem volt ilyen nehéz.

**********

(#28613) gurubefree válasza echterion (#28612) üzenetére


gurubefree
senior tag

A aw 15 is nehez .... ez volt az egyik ok a cserere aw13-ra .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28614) gurubefree válasza pachito (#28611) üzenetére


gurubefree
senior tag

En eBay-rol vasarolok ... Akad par elado aki postaz Magyarorszagra .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28615) x_o_n válasza pachito (#28607) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem az Msi Ge63Raider a többi nekem szoba sem került,mivel nagyrész hütési problémák vagy nem voltak 1070 el.egyedül az alienware ebböl a listábol de végül az sem került be a 3as fogatba amiböl választani kellett mert az egyszerüen ár/érték ben és felszereltségben sem volt olyan ami bekerült volna az akkori kapható gépekböl.
Én a nagy tesot vettem meg ge 73vr ,több gép volt a ringben,de ez lett a nyerő,és nem is bántam meg,gondolkoztam egy teszt iráson róla,de mire megvettem már let egy v.2 belöle bár csak a cpu és egy haszontalan ledfénynel gazdagodott.

(#28616) Drenadar válasza gurubefree (#28613) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem a 13 is elég nehéz a maga 2,5 kilojaval

(#28617) pachito válasza gurubefree (#28614) üzenetére


pachito
őstag

Vennék én Ebayről de nem szeretnék 100k-s nagyságrendben vámot fizetni

#28615: Igen, erősen fontolgatom..

SZERK.: #28618 Semmi móka nincs vele? (a postaköltségen felül)

[ Szerkesztve ]

(#28618) Drenadar válasza pachito (#28617) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha EUn belülről jön akkor nincs vám.

(#28619) matyee válasza gurubefree (#28606) üzenetére


matyee
őstag

Szerintem 180hz sok lesz neki... javaslom inkább maradj 144hz vonalon, marginális a kettő között a difi, viszont talán jobban kihajtható.

(#28620) echterion


echterion
nagyúr

Na, kíváncsiságból megnéztem, mit tud a laposomban az 1050ti, egy kicsit elég az alulfeszből. Már ami a vga-t illeti. :))
A memória még lehet, hogy bírna többet, de nagyon kevés pontot hoz annak a növelése, így nem erőltettem jobban.

(#28613) gurubefree: Igen, azt is megnéztem közelebbről, de annál annyira nem zavart a súly, csak a káva.

[ Szerkesztve ]

**********

(#28621) gurubefree válasza echterion (#28620) üzenetére


gurubefree
senior tag

En azert nem foglalkoztam a kavaval mert otthon kulso monitorral hasznalom .... Oszinten szolva 13 r3 eseten ha meloban hasznalom mar fel sem tunik .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28622) maximilian4 válasza echterion (#28620) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát az fps-ek alapján ezt az extreme-et nem az 1050ti-nek találták ki. Inkább 1060-tól felfele (1070, 1080). Mediumban vagy high-ben te milyen eredményt kapsz?

Maxi

(#28623) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ryzen-es Helios 500 review: [link]

(#28624) gurubefree válasza Darth_Revan (#28623) üzenetére


gurubefree
senior tag

vegigneztem ..... :W Helios 500 ( ryzen + Vega ) az utolso masodpercig kitartottam bizva abban , hogy valami erdemleges informaciot hallhatok . +100.000 subscriber!! HOGY ???

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28625) PR0JECTNR56 válasza gurubefree (#28624) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hát ez bizony hiba volt. :D

(#28626) echterion válasza maximilian4 (#28622) üzenetére


echterion
nagyúr

Íme a medium. Mellesleg bírna ez még picit többet is szerintem, csak mindig megáll 80 fok körül a melegedés, látszik, hogy ott szabályoz le a gpu.

**********

(#28627) gurubefree válasza echterion (#28626) üzenetére


gurubefree
senior tag

Piszkalta a fantaziam .... soha nem hasznaltam ezt a benchmark-ot.

A gtx1050 ti ennyire melegszik ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28628) Freddycom válasza gurubefree (#28627) üzenetére


Freddycom
őstag

Ezt eddig megnyertem. ;]

*cries in 720p low

(#28629) gurubefree válasza Freddycom (#28628) üzenetére


gurubefree
senior tag

:D :C

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28630) Darth_Revan válasza gurubefree (#28624) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ezert linkeltem a maláj videót. Egy mukkot nem értek a csaj dumájából, de mégis több hasznos infó van benne :DDD

Pl ugyan max fan mellett megy, de mégis ez az Aida teszt alatti hőmérséklet szimpinek tűnik :)

Amúgy jelenleg Magyarországon összetehetjük a kezünket, mert külföldön rengeteg nyugati EU országban szeretnék ezt a gépet megvenni, de nem kapnak a helyi boltok készletet és az előrendeléseket is sorba törlik :Y
(lehet ezért is csak az Acershop-nál kapható nálunk is, mivel amennyi készletet kaptak azzal kifújt és nem jön több)

[ Szerkesztve ]

(#28631) echterion válasza gurubefree (#28627) üzenetére


echterion
nagyúr

Tuningolva van erősen, némi alulfesszel ez csökkenthető 70 fok környékére, illetve a gép nagyon halk így, alig lehet észrevenni a ventiket, tök halk a cucc, ami nekem kifejezetten tetszik. De majd megnézem max ventifordulattal, hogy mennyi lesz, de az nekem nagyon hangos, nem annyira tetszik.

(#28628) Freddycom: :C

[ Szerkesztve ]

**********

(#28632) Raymond válasza gurubefree (#28624) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor inkabb ezt: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28633) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Létezik Alienware amit ilyen elcseszett kijelzővel gyártanak, 1060 mellé?? :Y :F
Kb mintha egy vadiúj autót vennék szalonból full felszereltséggel, de elektromos ablak helyett tekerővel.Tök érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#28634) echterion válasza Medocsabi (#28633) üzenetére


echterion
nagyúr

Eléggé hihetetlen, mit ne mondjak. De ha lehet is, elég fura, hogy valaki ilyen fos kijelzőt kér bele...

**********

(#28635) echterion


echterion
nagyúr

Némi alulfeszeléssel 70 foknál megállt.

**********

(#28636) Medocsabi válasza echterion (#28634) üzenetére


Medocsabi
addikt

Viszont így még 3026-ban is vinni fogja a legújabb játékokat natív felbontáson:D

[ Szerkesztve ]

(#28637) echterion válasza Medocsabi (#28636) üzenetére


echterion
nagyúr

:DD :DD :DD

**********

(#28638) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok!

Adott egy chimera egy asus pg348q 100hz g-monitorral! A kérdés az lenne, hogy a chimera a hdmi portján nem adja ki a 100hz-et!? Vagy en cseszek el valamit? Media markt szaki rámsózott egy ultra brutál, drága hdmi kábelt, hogy majd azzal tuti megy😂.. Hát nem... A monitor 50hz-megy csak, nem tudom aktiválni a g-dyncet sem.. Ötlet? A mini dp-portja tudja?

(#28639) Darth_Revan válasza zolizozo80 (#28638) üzenetére


Darth_Revan
veterán

G-Sync csak a DP porton keresztül megy.

(#28640) zolizozo80 válasza Darth_Revan (#28639) üzenetére


zolizozo80
tag

Köszi!

Sehol sem találok megfelelő mini dp - dp kábelt... 🤨

(#28641) Darth_Revan válasza zolizozo80 (#28640) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha már van Displayport kábeled, akkor elég egy ilyen is: [link]

(#28642) Dhampir válasza Raymond (#28632) üzenetére


Dhampir
félisten

Jarrod'sTech nem rossz.

(#28633) Medocsabi

A magas FPS-szám meglesz, Excelezni meg úgysem a beépített képernyőn fog (habár ki tudja). :D
Ilyen kicsi képernyő olvashatóbb lehetett így...

[ Szerkesztve ]

(#28643) zolizozo80 válasza Darth_Revan (#28641) üzenetére


zolizozo80
tag

:R

(#28644) echterion


echterion
nagyúr

Vajon az RX 570-ről miért nem találni teszteket, hogy mégis mit tud a konkurenciához képest? Keresek, keresek, de még asztaliról se nagyon találok értelmes tesztet. Vagy csak vaksi vagyok?

**********

(#28645) Raymond válasza echterion (#28644) üzenetére


Raymond
félisten

Aranylag friss asztali teszt a HUB-on: Radeon RX 570 4GB vs. GeForce GTX 1060 3GB

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28646) Muerte válasza Raymond (#28645) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem ő erre gondolt:[link] nem az asztalira,de ennyiből sokat nem lehet megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#28647) m4rc! válasza m4rc! (#28513) üzenetére


m4rc!
őstag

Erre senki semmit? Közben találtam hardveraprón ezt a hirdetést. Nyilván nem egy kategória a kettő, viszont árban ugyanaz. Vennétek használtat, vagy inkább a gyengébb, de garis?

We are analog players in a digital world

(#28648) DamianB válasza echterion (#28635) üzenetére


DamianB
őstag

Hülye kérdés jön hogy feszelsz alul gput ? Egyszer kerestem utána még lehet itt is megkérdeztem de nem találtam semmit .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28649) Raymond válasza Muerte (#28646) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, nem sok van, de ahogy irta meg az asztalibol se ezert linkeltem azt. Persze a noti verzio mas teszta, de nekem abbol eleg volt a multkori RX desktop/mobile diskuranal :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28650) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Dobálják be a teszteket ezzel a progival UserBenchmark PL ez is másé...GPU 63% másnál 49% az átlag...

Az enyém ez Saját Teszt én alig érem el a friss NV driverrel a 18 % -ot ...

Szerintetek mi lehet a baj?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.