Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28451) Muerte válasza kentucky (#28450) üzenetére


Muerte
Topikgazda

TN-nel és IPS-el is kapható: [link]

(#28452) Darth_Revan válasza kentucky (#28450) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudomásom alapjan jelenleg MO-n csak kb 55% sRGB-t tudó 10 ms válaszidős TN paneles modellek vannak.
Pár hét múlva jönnek az új modellek jobb panelekkel.

(#28453) kentucky válasza Darth_Revan (#28452) üzenetére


kentucky
őstag

Kíváncsi vagyok, az a baj hogy nem jókat olvastam róla, elvileg az egész széria TDP limited.

(#28454) kentucky válasza Darth_Revan (#28452) üzenetére


kentucky
őstag

Van most valami bestbuy 1060 8750h páros? Magyarországi forgalmazótól

[ Szerkesztve ]

(#28455) Balázzs


Balázzs
senior tag

[link]

Alienware finally made a thin and light gaming laptop

(#28456) Muerte válasza Balázzs (#28455) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezzel az elvékonyítással szerintem be is verték az utolsó szöget az AW koporsójába.

(#28457) x_o_n válasza Muerte (#28456) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem azért ez egyáltalán nem biztos,ha az Msi megoldotta szerintem tök szuperül akkor pont az Alienware ne tudná megoldani?Én is féltem a GE73 mit művel de teljesen korrekt a hűtés,persze azért a vaskossal szemeztem sokáig de az kétszer ennyit kostált...

(#28458) Darth_Revan válasza kentucky (#28454) üzenetére


Darth_Revan
veterán

[link]

Most ilyenem van, Killhates tud róla mesélni hogy milyen :)

[ Szerkesztve ]

(#28459) gurubefree válasza Balázzs (#28455) üzenetére


gurubefree
senior tag

hahahahaha

Ettol debiled osszehasonlitast regen lattam mar ( video )!!!! Tipikus marketing tragya .....

Nem lesz gond ott a hutessel ..... nem lett az "sokkal" karcsubb !!! Ami hasznalhato is lesz az min. +$1800 .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28460) Lacabooy válasza Darth_Revan (#28458) üzenetére


Lacabooy
csendes tag

És ez tényleg bírja, nem melegszik túl folyamatosan? Nem a legjobbnak tűnik a képek alapján a hűtése.

(#28461) Bluesummers válasza Balázzs (#28455) üzenetére


Bluesummers
őstag

Majd fasza lesz szerelni. Bele se olvastam amit linkeltél, de szinte borítékolható, hogy hasonlóan a 13"-os AW-hez, most itt is minden forrasztva lesz. Valami elbaszódik benne, s szerencsés vagy, akkor javítják, ha nem, akkor rábasztál és vehetsz másikat, vagy javíttatod, ha lehet. Ku..a jó!
AW-ről végleg lemondtam.
DELL elmehet a búsbánatba, gratulálok (hiába néz ki jól...)
Megkérdezném, hogy adnák-e 5 év garanciával, megnézném a menedzsment fejét mennyire bólogatnának.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28462) kentucky válasza Darth_Revan (#28458) üzenetére


kentucky
őstag

Őszintén, eddig nálam is ő a befutó. Hűtése bírja? Panel milyen? Hangszórók milyenek? Van sub-woofer?

(#28463) Darth_Revan válasza Lacabooy (#28460) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most újra lett kenve folyékony femmel.
Gyari fesz mellett uv nélkül 10 perc Aida64 CPU + GPU 100% stress test mellett 26C szobahőmérsékleten a CPU 88C, GPU 87C-n állt meg.
CPU-bol kb 5C-t le lehet dobni -190mV alulfeszelessel, és ekkor a teljesítmény is no, mert kevésbé pwr trottyol. (Minden coffe lake Acer gép, meg a Heliosz 500 is pwr trottyol)

Ahoz képest szerintem annyira nem rossz, jo nem 70C a GPU, mint egy Chimera-ba, de nem is egy arkategoria :)

Panel 90% srgb 60 hz LG IPS panel.

Hangszóró nem csúcs, de legalább nem recseg mint a gl laptopoknal.

[ Szerkesztve ]

(#28464) kentucky válasza Darth_Revan (#28463) üzenetére


kentucky
őstag

Szerintem meg is van a befutó :D fém váz milyen?

(#28465) DamianB válasza Darth_Revan (#28458) üzenetére


DamianB
őstag

Neked annyi géped volt már hogy hogy emelett vagy most ? No Offens csak tényleg érdekel ennyi cashből már kijött volna egy AW vagy Clevo .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28466) Bluesummers válasza DamianB (#28465) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szereti magát büntetni, ez a bolti vásárlásokból és visszaküldésekből jött le nekem. :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28467) Darth_Revan válasza DamianB (#28465) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Sok régi játék van amiket még nem vittem végig, azokhoz elég amíg kijön az új gen laptopok

(#28468) KillHates válasza Darth_Revan (#28463) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én mint külső szemlélő annyit megjegyeznék, hogy:

a gép üzleti kategória minőségű módon van összeszerelve:
- a zsanérok nagyon korrektek
- topcase szálcsiszolt alu
- nagyon halk működésű
- a kijelzője is nagyon szép (meglepően szép)
- kultúrált visszafogott dizájn

Ami nem tetszett:
- melegszik, de azért, mert ez egy multimédia-üzleti gép nem gamer és halknak kell maradnia
- beépített akkus, oké, tudom már minden gép az, de akkor is.
- nem tudom meddig lesz elég, a sima ACER-es tápdugó a hat magnak és a 1060-nak, de szerintem nem fogja kihúzni a gariidő végéig...
- aki ezt a hűtést kitalálta az sz@jon sünt és sz0pj0n lovat élete végéig

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28469) KillHates válasza Bluesummers (#28466) üzenetére


KillHates
nagyúr

nem is tudtam, hogy Krakkónak is van egy Degec nevű kerülete!!! :D :DDD :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28470) Darth_Revan válasza KillHates (#28468) üzenetére


Darth_Revan
veterán

:R

Azt ne felejtsd ki hogy azért volt halk az elejen, mert Coolboost ki volt kapcsolva ;]

[ Szerkesztve ]

(#28471) Bluesummers válasza KillHates (#28469) üzenetére


Bluesummers
őstag

Varsóban vagyok :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28472) Something_ válasza Darth_Revan (#28458) üzenetére


Something_
őstag

Pénteken veszem át én is ugyanezt a notebook-ot, csak 128as SSD-vel, amit azonnal cserélek 250esre. Illetve ha 1x8GB van benne, akkor rakok mellé még egy 4GB-ös modult.

Megnéztem élőben, nekem tetszett nagyon és elég jó árban van.

(#28473) Darth_Revan válasza Something_ (#28472) üzenetére


Darth_Revan
veterán

2x 4 GB DDR 4 2666 MHz cl19 van benne .

Én cseréltem 2x 8gb 2666 MHz cl15-re :C

[ Szerkesztve ]

(#28474) Something_ válasza Darth_Revan (#28473) üzenetére


Something_
őstag

Afenébe :D Hülyeség belerakni mondjuk 8+4GB-t? Jobb ha ugyanakkor méretű van benne duplán?

(#28475) KillHates válasza Bluesummers (#28471) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! Mellé! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28476) Darth_Revan válasza Something_ (#28474) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Eltérő méretű, frekvenciájú és kesleltetesu ramok keverése problémát okozhat.
Jobb egy 2x8-as kit-et tenni bele ha kevés a gyari 2x4 (Battlefield 1 pl nem érzi jól magát 8gb rammal :( ).

Gyárilag a bios-ban memória állítás usernek nem lehetséges de nekem gyárilag xmp profilon üzemelteti (Cl 15).

már van moddolt bios-om hozzá hogy bios-bol tudjam alulfeszeleni és xmp profilt allitani, de még találni kell eszkozt ami rá tudja írni erre a hitvany chipre :D

[ Szerkesztve ]

(#28477) Something_ válasza Darth_Revan (#28476) üzenetére


Something_
őstag

Köszi az infót.

CPU alulfeszeléssel lehet majd zargatnálak, amit írtál, hogy visszavetted, ezért nem melegszik annyira és így jobb a teljesítménye.

(#28478) echterion válasza Something_ (#28474) üzenetére


echterion
nagyúr

Én a 8-as mellé vettem egy olcsó 4-est, mennek szépen. De lehet, csak szerencsém volt, mert a gyártjuk sem egyforma.

**********

(#28479) Darth_Revan válasza Something_ (#28477) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én xtu-ban csináltam, de próbálom megoldani bios-bol hogy minden bootnal / win ujrarakasa után is automatikusan már betoltodjon és ne kelljen beavatkozni.

Nálam Fire Strike teszt alatt a CPU pontot -190mv majdnem 2000 ponttal dobta meg, ami nem pici (14600 VS 16400) :)

Nekem 190 mV stabil, de ez függ a chip minőségétől is, lehet neked nem fog ennyit bírni. Amúgy itt is tökéletes példa volt hogy nem elég csak CPU stress teszt alatt kipróbálni.
XTU CPU teszt -200 mV-al lefutott, de Battlefield 1 vagy induláskor vagy x idő múlva osszeomlott.
Stress teszt és jatek alatt viszont nekem stabil a -190.
De mint mondtam ez gép függő is.

(#28480) Dhampir válasza x_o_n (#28441) üzenetére


Dhampir
félisten

ProBookon nincs gond a W10 frissítéssel. :)

(#28481) Muerte válasza Darth_Revan (#28479) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Dobnál majd egy FS linket? megnézném mit mutat:R

(#28482) consono válasza Dhampir (#28480) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogy nincs :) Vagyis ott fordítva van a probléma, hogy az új HP-khoz csak új Windows driver van, a long term support-os W10 meg nem biztos, hogy megy...

"In God we trust. All others must bring data"

(#28483) Balázzs válasza Bluesummers (#28461) üzenetére


Balázzs
senior tag

AW sajna egy ideje Mar nem a regi, forrasztanak mindent.
Szerintem ez is lesz 4/5 ev garral, mint a mostaniak. Ezert nem vettem en sem hasznaltat, megnyugtato hogy 2021ig van Meg gari.

(#28484) baro32


baro32
aktív tag

[link]

Megjelent a legújabb Geforce-driver kimondottan a windows 10 (1809) frissítéshez optimalizált :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#28485) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Elkezdett lefelé kuszni a 8750h-s új Chimera ára, már majdnem 100k-val olcsóbb mint a megjelenéskor .

(#28486) Dhampir válasza consono (#28482) üzenetére


Dhampir
félisten

Rendben, majd ha lesz, szólok (HP ProBook 6570b-ről van szó). :B
Csak Intel HD Graphics 4000 van benne, az Ivy Bridge igp-je. :D

W7 után folyamatosan lett frissítve W10-re és utána folytonos upgrade-el. Időközben csak egyszer kellett teljesen újratelepíteni a meghibásodott HDD kicserélése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28487) consono válasza Dhampir (#28486) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ezzel gondolom akkor most sem lesz baj :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#28488) Darth_Revan válasza Muerte (#28481) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aspire A717-72G 8750H+GTX 1060M mérések 24C szobahőmérséklet mellett:

Aida64 (no UV)

No UV

-190mV UV

CPU temp kb nem változott, de a Physics score nőtt :)

WIndows-ból a legújabb van fent, viszont NVidia driverből nem a legújabb, hanem a 411.70.

[ Szerkesztve ]

(#28489) Muerte válasza Darth_Revan (#28488) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:R Nem semmi amit tud a proci,de hogy gyárilag miért feszelik szét ennyire :F

(#28490) Darth_Revan válasza Muerte (#28489) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak tippelek, de szerintem ez az Intel által adott "standard" fesz és azért nem adnak neki kevesebbet, mert szilikon függő, hogy mennyit bír és azért nem nyúlnak hozzá, mert akkor extra tesztelési folyamat kellene és sok gépet "kiszornának", ami sok $$ kerülne.

Illetve AIDA 190mV UV-val:

Láthatod, hogy a hőmérséklet kb nem változott, viszont a CPU órajel magasabb (ezért is nagyobb a physics score)

Játék alatt persze nem trottyol ennyire, mert nem terheli annyira a gépet, mint egy Aida CPU+GPU stress teszt, de azért poén, hogy még a dupla ennyibe kerülő Helios 500 is ugyanezt csinálja, csak ott a jobb hűtés miatt nem annyira agresszív :)

(ASUS TUF gépeket meg említeni sem merem mit művelnek még akár játék alatt is ezzel a CPU-val :DDD )

3 lábú 1 csöves hűtés 6 magos CPU-nak, nice...nem csoda, hogy az ASUS az új modellben javít a hűtésen, gondolom túl sok volt az RMA a megolvadt műanyag gépek miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28491) Muerte válasza Darth_Revan (#28490) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Arra fogadni mernék hogy a -100mV-tot kapásból mind tudni fogja,az fogyasztásban/hőtermelésben nagyon nem mindegy,nem beszélve arról hogy ha pont csak annyi kell neki hogy tartsa a max órajeleket.

szerk.: Ez a hűtés a legalja kategória,nem is értem egyáltalán minek hányták oda azt a semmit,sokkal melegebb már egy passzív nagy bordával se lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28492) Darth_Revan válasza Muerte (#28491) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ahogy próbálgattam a jelenlegi TDP beállítás mellett kb 180 mV kell legalább. Ennél kevesebbhez TDP-t is emelni kell, ami viszont már tényleg= több hőtermelés.
A TDP limit jelenleg ennél a gépnél 56W, míg a max órajelhez 6 mag terhelésnél kb 70W kellene.

[ Szerkesztve ]

(#28493) Muerte válasza Darth_Revan (#28492) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szóval még nem is ment max órajelen -190mV-tal? Mennyin futott magonként akkor a teszt alatt? Kimonitoroztad közben? :)

(#28494) Darth_Revan válasza Muerte (#28493) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem monitoroztam 3D Mark alatt, de a pontszám alapján serintem igen, max órajelen ment UV-val, illetve Battlefield 1 alatt néztem ott stabilan 3.9 Ghz volt és nem ugrált 3.4 és 3.9 között, mint ahogy gyári fesz-el csinálja.

Aida ad neki viszont akkora, játék alatt nem előforduló löketet hogy még ez az UV is kevés és több kellene (csak többet már nem bír a chip).

Amúgy ez a gép ahogy Killhates is írta nem játékra van (csak arra is tökéletes), e miatt nem igazán agresszív a venti es meg Coolboost-al is 84-85C körül kapcsol csak igazán ra, de szerintem még ekkor is csak 90% körül pörögnek.

Játékra a 50k-val drágább Predator 300 van (amiben majdnem ugyanilyen hutes van.) Ott tud maxon menni a venti. Kb 2-3C-vel hűvösebb e miatt, viszont hangosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#28495) Muerte válasza Darth_Revan (#28494) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Értem.TDP-t azt nem adhatsz neki,mert lefőzi a kávét egyből.Az enyémet mikor pár éve tesztelgettem hol a vége 4,7GHz-nél már 95W-ot kellett neki adni + a túlfesz :DDD Mikor elfelejtettem előre maxra állítani ventifordulatot a teszt előtt akkor az elég rövid teszt lett,mert 5 sec alatt lelőtte a gépet,100°C és bye-bye :DDD

(#28496) kentucky válasza Darth_Revan (#28490) üzenetére


kentucky
őstag

Amúgy az FX504GM gépek nem acélból vannak? Nagyon csábító az a 20assal olcsóbb ár :D Csak ne TN paneles lenne, vagy ha már az 120 Hz-es. Sehol nem találok infót róla, de máshol azt írják az FX504GM 120-as panellal van szerelve (8750h 1060-as kombó). Valaki látott már ilyen gépet élőben?

[ Szerkesztve ]

(#28497) Darth_Revan válasza kentucky (#28496) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van olyan modell, igen, de a magyar példányban 60 Hz-es 55 % sRGB körüli 10 ms-es TN van.

Pár hét múlva jönnek új TUF gépek jobb hűtéssel és 144 Hz panellel.

(#28498) Something_ válasza kentucky (#28496) üzenetére


Something_
őstag

Én is első körben TUF-ot néztem, de végülis a 17 és IPS miatt lett az Acer.

Ja és már nálam van, hamarosan telepítem is :-)

(#28499) x_o_n válasza kentucky (#28496) üzenetére


x_o_n
veterán

én csak online néztem meg mert kiváncsi voltam mi ez az ismeretlen asus ami 999 euro 1060 al de nem biztos hogy ez a cpu volt benne,természetesen olyan sikere volt hogy elfogyott és az 1050 es ek vannak jelenleg a kinálatban.

(#28500) KillHates


KillHates
nagyúr

Egy ÚJ AlienWare 17 R5-nek így sikerült a gyári pasztázása a Dell-nél! Az ablakgitt még elmegy, de az gyalázat, hogy a CPU VRM-jén egy gombócba gyűrve van a gap pad, a GPU pár ramjának a gap pad-je meg egyszerűen össze van tolva jó vastagra. Egy olyan gépről beszélünk, amit délelőtt vett át a gazdája!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.