Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28951) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek dönteni a két gép között. (Talán itt kaphatom meg a legjobb tanácsot)
- Lenovo 330s (i5 8250u, gtx1050, 8gb memória)
- Lenovo y520 (i5 7300hq, gtx1050ti, 8gb memória)
Mindkettő SSD+hdd kombó és az utóbbi mindössze 15-el lenne több.

A tesztek alapján mindegyik hűtése elfogadható és kijelző terén is hasonlóak ( a kasztni és egyéb terén a 330s tűnik jobbnak, bár az általam kinézett gépből hiányzik a bill. villany).
Megéri +15-ért a jobb VGA/processzor

Illetve vannak tapasztalatok a gépekkel kapcsolatban?
Alkalmi játék lenne csak rajta, de akkor RPG amihez kell a vas...

(#28952) kenccsi válasza frizso (#28951) üzenetére


kenccsi
tag

Szia, a lenovonak sajnos magyarországon nagyon rossz a szervizelése. Olvass vissza, kb. 2-5 oldallal előrébb beszélgettünk róla, írtam meg tapasztalataim. (Nekem y720-am van) Ha garantált lenne, hogy nem kell soha szervizbe küldeni akkor szerintem jó választás lehetne.

Másik gépet sajnos nem ismerem, de valaki segít biztosan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28953) Muerte válasza alces (#28950) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen az is egy win10 hiba az AW18-nál.
Náam most megint random csinálja benchmarkban,egyszer lefut rendesen aztán meg nem,mindegy már nem keresem az okokat,eladtam a kártyát.Egyébként néztem fogyasztásmérővel,amikor ledroppol előtte felugrik 180W-ra (üresjártaban 35W körül megy a gép) falból mérve,aztán beáll ~150W-ra és ott stabil.Az a vicc hogy mehetne bőven 330W fölé is kicsivel.
Amit találtam róla fórumokon azt írták sokan hogy a tavaszi nagy win10 frissítés után jelentkezett ez mindenkinél.
Az előző buildet kellene felrakni,de nem tudom a verziószámokat utána kell nézni,vagy ha valaki tudja fejből ne tartsa magában :R

(#28954) Medocsabi válasza frizso (#28951) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha csak ebből a kettőből lhet választani, akkor egyértelműen az 520-as! :K esetleg van összeghatár, amin belül nézegetsz gépeket?

(#28955) gurubefree


gurubefree
senior tag

Kitakaritva ..... gyurma eltavolitva . Homerseklet nem valtozott :U ( pontosabban stress teszt alatt nem de jatek alatt 5c-al huvosebb )


Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28956) KillHates válasza gurubefree (#28955) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mivel pasztáztad újra?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28957) gurubefree válasza KillHates (#28956) üzenetére


gurubefree
senior tag

Csak grizzly kryonaut van itthon ...

Gyari gyurma : ( load )

grizzly kryonaut:

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28958) maximilian4 válasza gurubefree (#28955) üzenetére


maximilian4
addikt

A hőmérséklet azért nem nagyon változik mert szar a gyári ventivezlés. Megfigyeltem a sajátomnál, hogy ha mondjuk kupakot rakok a gép alja alá alig-alig hűvősebb. Átlag 4 fokkal, lemértem. Viszont a ventik sokkal halkabbak, szóval inkább abból vesz vissza. Viszont ha kézzel feltolom maxra és úgy nézem a van kupak -nincs kupakot, akkor más másabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28959) frizso válasza Medocsabi (#28954) üzenetére


frizso
senior tag

Privibe ment a válasz.

(#28960) gurubefree válasza maximilian4 (#28958) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ezt megfigyeltem a 15 r3-nal is . A fan curve el van baszva .... ezert is magas a peak temp mivel a fan curve pluszban el van tolva . Keson porog fel a venti . 60c-65c-ig hangja nincs

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28961) frizso válasza kenccsi (#28952) üzenetére


frizso
senior tag

Olvasok, köszi.

Eddig egy y580-as gépem volt, azzal sose volt gond. Ezért nézegettem a Lenovo gépeket.
Ennyire romlott a Lenovo gépek minősége?

(#28962) kenccsi válasza frizso (#28961) üzenetére


kenccsi
tag

Vagy csak nagyon kifogtam. 1 éves volt aug 28.-án, megvásárlás után 1 héttel már visszakellett vinnem mert fura hangja volt, 1.5 hónapot volt szervízben, visszakaptam, még aznap visszavittem, mert sajnos ugyanúgy furcsa hangja volt, azt mondták, hogy tényleg a mélynyomó hangszóró membránja?! be volt nyomódva, de azt kicserélték. Mondtam, hogy az dicséretes csak ugyanolyan sercegő hangja van folyamatosan. Azt mondták ők már nem hallják. Aztán pixel hibás lett, bevittem, elküldték megint másfél hónapra, visszakaptam, csak a kijelzővel konkrétan semmit nem kezdtek, mert fullosan ugyan ott meg voltak a pixel hibák. Vissza vittem 1 órára rá, hogy ez így nem okés. Mondták, hogy hívnak ha vihetem. Eltelt egy hónap, most szóltak, hogy "valahogy" megoldják a panel cserét. Kicsit félek, mi ez, hogy valahogy megoldják... Szóval ez a mi kis szerelmi történetünk. Amúgy szeretem nagyon, csak szervizbe ne kelljen vinni.. :D

[ Szerkesztve ]

(#28963) Medocsabi válasza frizso (#28961) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért nagy átlagban nem mondanám hogy rosszak, ár/érték arányban nagyon is jók. Meg ugye a pénz nagyúr, hiába akrok én 300k alatt csillivilli gémer laptopot, valamiből az igények közül lejjebb kell adni. A lenovónál pl a support a gyenge láncszem. Dellnek pl ez a legnagyobb előnye, a 3 év gari mellett, viszont drágább is. Asus is olyan amilyen, fossa a műanyag gépeket, pláne a mostani 8. generációs cpu-kal szereltek, azok kukába valók.Persze a középkategóriában.Vagy ha azt akarom hogy erős is legyen meg bika meg fasza support, akkor felejtős az a 300k. szorozzuk meg 2, de inkább 3-mal :K

(#28964) frizso válasza Medocsabi (#28963) üzenetére


frizso
senior tag

Acer gépeket nézegettem még, de gtx 1050-el szerelt változatok, amik beleférnek a keretbe a tesztek alapján nagyon melegedő a gépek....

A cél egy kompakt mindenre alkalmas elfogadható árú gép. Nincsenek nagy igényeim, de pár évig használni szeretném.

(#28965) KillHates válasza gurubefree (#28960) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyesmit inkább egy HWinfo + Superposition-al vagy TOmbRaider teszttel kell megnézni.
Van valami bug mostanában az AIDA-val, mert több gépen láttam, hogy 90 fokig melegszik alatta

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28966) KillHates


KillHates
nagyúr

Van még ennél lejjebb?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28967) cyberkind válasza KillHates (#28966) üzenetére


cyberkind
félisten

Itt mit kell nézni és miért? :DDD

Paranormal Cocktivity

(#28968) KillHates válasza cyberkind (#28967) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tököltek; egyszerűen betették a 15"-os gépet a 17-es házba! :Y :W
Lett egy kis rés az egyik oldalon, de ahogy Puskin mondta; minden az Anyegin múlik :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28969) Dhampir válasza KillHates (#28968) üzenetére


Dhampir
félisten

Amióta nincs optikai meghajtó, de betették a táblacsokira emlékeztető akksit, azóta mintha össze-vissza kavarnának a tervezők.

Az is eredeti megoldás, hogy például a Dell Latitude-ban egyszerre nem mehet HDD vagy SSD, de az Inspironok némelyikében ezt meg tudták oldani.

(#28970) gurubefree válasza maximilian4 (#28958) üzenetére


gurubefree
senior tag

Most , hogy mondod

Beneztem a bios-ba es a "fan performance" mellett ott a "cpu performance" opcio is ami eddig elkerulte a figyelmem !

Kellemeset csalodtam !!! Idle egy kicsit hangosabb ( inkabb az a kellemes duruzsolo .) Load semmivel sem tunik hangosabbnak az alapbeallitashoz kepest .

Bios "cpu performannce"

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28971) maximilian4 válasza gurubefree (#28970) üzenetére


maximilian4
addikt

De cpu performance módban nem állandóan maxon pörög a proci mikor be van kapcsolva a gép? Nekem a haverom azt mondta akinek 15r3 van. Én nem mertem bekapcsolni, mert nem kell hogy állandóan csutkán járjon nekem. :D Én a ventiket is hwinfoban tekerem fel max-ra játék elindítása előtt.

Másik: SSD bővítés előtt állok. Megkapja a második m.2-t is. Jól rémlik hogy berakás előtt le kell húzni az akksi kábelt?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28972) gurubefree válasza maximilian4 (#28971) üzenetére


gurubefree
senior tag

"cpu performance" modban nem allando fordulaton megy . Agresszivabb a curve . Diablo 3 alatt 7c-8c-al alacsonyabb a GPU , ~10c-al a CPU . Van hangja idle de nem.veszes.

En nem huztam le semmit .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28973) wanted5


wanted5
őstag

Az mitől lehet, hogy villódzik a képernyő? Kikapcsol, majd gyorsan vissza. Csinálja 5-10 másodpercig aztán egy darabig abbahagyja, majd megint.
Pár napja jött elő a dolog, de azóta rosszabbodott.

(#28974) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Épségben megérkezett végre az első új komponens a Clevo-hoz. :)

(#28975) Muerte válasza PR0JECTNR56 (#28974) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen projekt ez? :) Én is megvettem a full réz VGA heatsinket,kíváncsi leszek rá az ablakon dobtam ki 20 rongyot,vagy ér is majd valamit :D

wanted5: Külső kijelzőn ha hibátlan,akkor az a kisebbik gond,kijelző vagy valami kontakt hiba,ha külsőn is csinálja akkor nagyobb a baj.

[ Szerkesztve ]

(#28976) wanted5 válasza Muerte (#28975) üzenetére


wanted5
őstag

Sajnos nem birom megnézni külső monitoron. Ha tovább rosszabbodik, akkor szétszedem és átnézem, hátha találok valamit.

(#28977) RM007


RM007
addikt

Nincsen valamelyikőtöknek egy használható linkje a win 1809-es verzió letöltéséhez? Szeretném feltenni. Nem hiszem el hogy pár emberke utáljuk a Microsoft Windows kampánya miatt teljesen elérhetetlenné vált az update. :W Hogy még saját felelősségre sem lehet megnézni.
Készítettem másolatot mindenről, nincs veszíteni valóm. Vagy inkább nézzek valami horror filmet ma este?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28978) Mikulásbá válasza RM007 (#28977) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#28979) RM007 válasza Mikulásbá (#28978) üzenetére


RM007
addikt

:R :R
Aztán közben nagy nehezen egy külföldi torrent oldal kapcsán sikerült elindítanom egy letöltést, de azt is milyen nehezen. Így szedem most a tiédet is és a másikat. De az általad adott változatot fogom megnézni. :R

Vagy hát mondjuk nekem csak a frissítés kellene, nem egy teljes változat. Nézem a méretét.....

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28980) Mikulásbá válasza RM007 (#28979) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha csak frissíteni akarsz,azt update-el csináld.Tiszta telepítést teljes új verziós lemezképpel.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#28981) kreten67 válasza RM007 (#28979) üzenetére


kreten67
senior tag

A hardwares problémáidon semmit sem javít ez az 1809 verzió,ellenben alapból el van szarva ezért is vonta vissza az elérhetőségét a MS.

(#28982) RM007 válasza kreten67 (#28981) üzenetére


RM007
addikt

Nincsen hardveres probléma. Van akinél el van szarva és van akinél nem.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28983) maximilian4


maximilian4
addikt

Nem tudja valaki hogy milyen árban vannak a műszaki termékek Cipruson vagy mit éri meg kint venni? Csütörtökön indulok télből nyárba. :D

Maxi

(#28984) DamianB válasza PR0JECTNR56 (#28974) üzenetére


DamianB
őstag

Szexy :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28985) kreten67 válasza RM007 (#28982) üzenetére


kreten67
senior tag

A 1809 tutira el van szarva.
Szerinted visszavonná az MS ,ha nem lenne elkurva?
Tömegesen okozott adatvesztés problémát ,hogy a többit már ne említsem.
Gondolom most gőzerővel dolgoznak rajta és ha már kevésbé lesz FOS ,akkor majd ismét elérhetővé teszik a frissítések szintjén.

(#28986) kreten67 válasza RM007 (#28982) üzenetére


kreten67
senior tag

Amikor még elérhető volt egy Dell vostro 3360 ultrabookra frissítettem a 1809-est és a saját kijelzőre többet nem adott képet,de külsőre igen. Letöröltem a vga drivert akkor működött a gép ,de bármelyik verziót bárhonnan töltöttem rá a saját kijelzőt elvesztette és csak feketeség ment a kijelzőn.
Amikor külső kijelzőre dugtam a gépet és nyomtam a winfos + P kombót a saját kijelző eltűnt a választható lehetőségek közül ,de elmebeteg módon a kettőzés és a kiterjesztés opció maradt (mit akart megkettőzni a LÁTÁSOMAT ,mert a saját kijelző nem volt a listában :F :W ).
Nos vissza raktam a 1803-as verziót és ismét patent a gépen minden.

(#28987) RM007 válasza kreten67 (#28986) üzenetére


RM007
addikt

A régi Symbian-os korszak jutott az eszembe. Mielőtt megdöglött volna a teló a megtelt(C) belső memória miatt, amit még a log file törlés sem oldott meg, jött egy szoftver frissítés és láss csodát mindent kipucolt. És kezdődött minden elölről. :) Hát itt persze azért valószinüleg nem ez van, de van hogy hibás fájlokat nem tudunk felülírni mi egyszerű halandók csak a jogosítvánnyal rendelkező okleveles magiszterek. :)

Egyébként egy HDD -ről bootolt rendszeren szórakozok, az SSD-s változatot nem rontom el. Itt kiokosítom magam aztán csere.
Szóval nem hardveres a hiba, mert visszatettem a 388.76 verza drivert és már nincs túlmelegedés minden a régi, ennyi volt, vagyis driver hiba. Nem hittem volna hogy ilyen is van, mármint a hiba fajtájára gondolok. Így végül is egyszerű volt rendezni.
Muerte bácsi tessék nekem jól megcsinálni. :)) :DD :R
Frissebb drivert akarok. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28988) Muerte válasza RM007 (#28987) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gondolod van valami közöm hozzá hogyan megy nálad az nV driver? Az nVidia-nál vagy az Eurocom-nál tessék kopogtatni hogy +200MHz-re boostol a kártyád a gyári órajel helyett :DDD
A mod file-t sem én csinálom,csak megkapom,de a driver működéséhez köze nincs, az csak abban segít hogy fel tudd telepíteni.
A másik része a dolognak,látom nálad még nem rögződött be a most jó ne mozogj effektus.Alapvető szabály hogy ha van egy hibátlanul működő rendszered,akkor azt nem piszkáljuk,mert csak rosszab lesz ;) ,de hát szabin vagy ráérsz mókolni,én mondjuk ha egyszer 1 nap szabim lesz akkor azt nem ilyenekkel szeretném eltölteni. :)
Itt vannak az új cuccok:416.34 DGPU,optimus. Egyéni opciók,experience/3D szutykokat NE! telepíts fel.

(#28989) x_o_n válasza maximilian4 (#28983) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem hasonló vagy drágább mint Európa más részein.
Amúgy a Google kereső használati ismerete hasznos tud lenni...

(#28990) RM007 válasza Muerte (#28988) üzenetére


RM007
addikt

Jó akkor ezt tisztáztuk. Akkor innentől lehet majd privátban foglak zargatni időnként ez ügyben. Aztán ha szar lesz nem kenlek bele a dologba. Minden jó ha vége jó. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28991) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megérkeztem Varsóba és a korábbi hozzászólásokból már kikövetkeztethetitek, hogy kivel is futottam
össze az este folyamán....igen Bluesummers-el. Megerősíthetem, hogy tényleg vadító vörös :Y :R

további szép napot mindenkinek!

(#28992) Mikulásbá válasza Balázzs (#28991) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"...tényleg vadító vörös..." csak férfi. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#28993) kenccsi


kenccsi
tag

Halika,

Kis update a pixel hibás gépemről, visszavittem a laptopszalonnába', hívtak, hogy vihetem javításra. Mondták, hogy ott helyben megcsinálják. Mire kèrdeztem, hogy menni fog-e az, mert ez a 3. Alkalom, hogy hozom. Mind háromszor mondták, helyben megcsinálják amint megjön a panel, 2 óra alatt, aztán mindig csörögtek, hogy speckó szerszám kell hozzá, ott helyben nem megy. Akkor ment tmx-be ahol semmit nem csináltak vele csak ráírták, hogy javítva. Második alkalommal ugyanez a történet, csak akkor a speciális eszköz valami kemence volt. Most harmadjára srác azt mondta nem túl bíztatóan miközben nézegette aggodalmasan a gépem, hogy "háát valahogy megoldom. Valahogy megoldom". Aztán hívtak, hogy helyben nem megy elküldik valahova. Mondtam, hogy oké. Majd hívtak, hogy van e valami fontos adatom a gépen, mondtam, hogy nincs bár nem értem ez miért fontos egy panel cseréhez?! Most meg találtam egy youtube videót, hogy-hogy lehet a panelt kiműteni, de ebből a gépből nem lett pékárú.

Nyugtassatok meg, értenek a dolgukhoz ennél az üzletnél! ?!

Már ott tartok, lehet jobb lett volna lenyelni azt a pár pixelt, aztán hagyni a fenébe..

[ Szerkesztve ]

(#28994) RM007 válasza Balázzs (#28991) üzenetére


RM007
addikt

Ok. Akkor megnyugodtam hogy nem csináltak belőlem hülyét. :)
Persze lehetne mondani attól hogy vörös még lehet férfi és vadító(nem nekem), manapság már minden elképzelhető, de neked elhiszem.
:)

(#28992) Mikulásbá: Megelőztél. Lassan gépelek. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#28995) x_o_n válasza RM007 (#28994) üzenetére


x_o_n
veterán

Nyugi nem férfi,de vaditóan vörös :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#28996) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#28975) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A mostani Clevo P751-hez egy fejlesztett heatsink, finomabb kidolgozás a fényes rézfelületeken, vastagabb hőcsövek mindkét oldalon, valamint +1 hőcső GPU oldalon az alap Clevo heatsinkhez képest.
A jövő év elejére betervezett CPU + GPU fejlesztéshez készülök elő (i7-8700 + GTX1080).

(#28984) DamianB: :R

(#28997) Balázzs válasza Mikulásbá (#28992) üzenetére


Balázzs
senior tag

lemaradt az előző hsz végéről

(#28998) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok,
ide is megírom a kérdést, nem csak a ROG-os topikba, remélem nem gond:
új laptop vásárlásán gondolkozom, egy ASUS ROG G53SX-em van (2012-es), valószínűleg ugyanúgy ASUS-t szeretnék. Mivel ritkán játszanék, de azért elfogadható teljesítmény kell, csúcs gépre nincs szükségem ezért ASUS FX503 - TUF FX504 szintűekkel szemezek, azonban több helyen is eléggé lehúzzák a kijelzőjüket. Van esetlen valakinek összehasonlítási tapasztalata a régi G53SX és ezek között? Nekem nincs szükségem 2-400hz-es 4K-s überjó kijelzőre, a régi laptopomé tökéletesen megfelel, arra lennék kiváncsi, hogy annyira azért hozzák ezek a szintet mint a régi?

(#28999) Bluesummers válasza Balázzs (#28997) üzenetére


Bluesummers
őstag

^^ :)
Nem vettem fel a parókámat, nah, s úgy másképp nézek ki. :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#29000) echterion válasza Balázzs (#28997) üzenetére


echterion
nagyúr

Ejj, a kedvenc kocsim. Egyszer még venni fogok egy ilyet. :))

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.