Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27302) maximilian4 válasza Drenadar (#27298) üzenetére


maximilian4
addikt

Pedig használt autóval nagyobbat lehet szívni mint laptoppal. :D

Maxi

(#27303) Darth_Revan válasza maximilian4 (#27302) üzenetére


Darth_Revan
veterán

autóval nagyobbat lehet szívni mint laptoppal

Hold my beer ... :D

(#27304) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#27303) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

:D Ez igaz, te már bizonyítottál.

(#27305) Darth_Revan válasza PR0JECTNR56 (#27304) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ezek után már el se merem mondani ma mi volt :D

[ Szerkesztve ]

(#27306) Rexton válasza Drenadar (#27300) üzenetére


Rexton
tag

Nézd meg a hirdetését . Ott van az aláírásában :K

(#27307) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#27305) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Azért engem érdekelne, néhány történetedet olvasva mindig hálát adok a tech karmámnak, hogy velem nagyon kíméletes. :D

(#27308) Dhampir válasza KillHates (#27289) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikor a retina már nem retinára, hanem az OLED felé kacsint. :D

(#27309) maximilian4 válasza Dhampir (#27308) üzenetére


maximilian4
addikt

A retina nem csupán egy bizonyos pixelsűrűsséget jelent aminek ma már semmi jelentőssége sincs? Az oled ezzel szemben egy technológia. Ha jól tudom már az iphone x-ben is oled van.

Maxi

(#27310) Dhampir válasza maximilian4 (#27309) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem KillHates érti a célzást.

Egyébként a Samsung már évek óta használja egyes táblagépében és mobiltelefonjaiban is, lásd Samoled. A kedvező árú Meizu Pro 7 is Samoledet kapott.

[ Szerkesztve ]

(#27311) maximilian4 válasza Dhampir (#27310) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen tudom (s2-től az összes galay S megvan, plusz volt egy note 3-am is). Már az s2-ben is szper amoled volt ha jól rémlik, viszont az iphonokra nem volt eddig jellemző ezért is írtam példának az X-et. Talán ez az első amiben oled kijelző van, de kétlem hogy az utolsó. :)

Sőt az oppo r5-ömben is super amoled volt amiről írtam is egy tesztet régebben [link]
Ennek az az érdekessége hogy mikor írtam ez volt a világ legvékonyabb telefonja és a mai napig ott van a top-ban. Ezen már jack dugó sem volt. Apple előszél. :D

Egyébként le a kalappal az oppo előtt. Emlékszem hogy tönkre ment a kameralencsém és szó nélkül kaptam helyette egy r5s-t. Amiben már +1 giga ram volt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#27312) gurubefree


gurubefree
senior tag

Nem tudom mennyire adja at a kep ...... eloben valami csoda szep az OLED !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27313) maximilian4 válasza gurubefree (#27312) üzenetére


maximilian4
addikt

Kiadja rendesen. Erről beszéltem tegnap. True black, és végtelen kontraszt.

Egyébként most jó sokan lettünk egyszerre 13r3 tulajok. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#27314) gurubefree válasza maximilian4 (#27313) üzenetére


gurubefree
senior tag

Be kell lassam ez a legjobb osszeallitas az aw-nel ha az ember hurcolni akarja . Kellemeset csalodtam a gtx1060-ban ...

Egy kicsit draga ... ha hozzaadom az 512GBos m.2 amit £109-ert vettem is sporoltam ~£450-ot.

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27315) maximilian4 válasza gurubefree (#27314) üzenetére


maximilian4
addikt

Gtx 1060 még sokáig elég lesz kompromiszumokkal. AAA címeknél 1080p medium részletességgel még egy jó ideig el fog bánni kielégítő framerate mellett. Elég steam statisztikákat megnézni. A legtöbb felhasználó még az 1060-at is alulról súrolja, amit a fejlesztők azért nem hagynak figyelmen kívül. Nekem még az 1050ti is bőven elég. Persze ez én vagyok és nem egyformák az igényeink.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#27316) gurubefree válasza maximilian4 (#27315) üzenetére


gurubefree
senior tag

Szerencsere tudom hasznalni a munkaban .... ide a gtx1060 es erre a kijelzore tokeletesen megfelelo . Kesobb fogok venni egy aw ampot es bele egy gtx1070-et amit otthon fogok g-sync-es panellal hasznalni .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27317) maximilian4 válasza gurubefree (#27316) üzenetére


maximilian4
addikt

De amúgy te a múltkor nem vettél valami nagyobb AW masinát 1070-nel? :F Azzal mi lett?

Maxi

(#27318) gurubefree válasza maximilian4 (#27317) üzenetére


gurubefree
senior tag

Azt csereltem erre .... a leheto legjobb donted volt !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27319) Darth_Revan válasza PR0JECTNR56 (#27307) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Gondoltam, hogy eleg volt a szivas az "olcso" gepekkep, igy vettem Media Markt-ban egy akcios GL703GS-t.
Ebben mar az uj 3 ms-es 144 hz-es panel van.

Sajnos azonban 3 hiba volt:
- az egyik hangszoro enyhen recsegett
- jobb felso es bal also sarkaban szemmel lathatoan volt backlight bleeding
- bal felso sarkaban egymashoz kozel volt 2 db "pixelhiba"

Az idezojel azert, mert ranezesre az volt, de gyakorlatilag szerintem nem.
Talalkoztam mar pixel hibaval es az nem teljesen igy reagalt.

Ezek is olyan apro pontok, mint a pixelhiba, de a kulso fenyforras befolyasolja mennyire lathatoak (mint a backlight bleeding). Neon lampanal pl nem is latni.
Legjobban alacsony fenynel vagy teljesen sotet szobaban voltak lathatoak.
Tovabba az egyik fixen lathato volt, a masik viszont nem volt lathato minden betekintesi szogbol.

Vagy porszemek voltak az uveg alatt vagy valami gyarban keletkezett serules. Kozelrol olyan mintha apro repedesek lettek volna amin a feny "kifolyik".

Viszont ami megfogott:
1) a haz. Nem egy Chimera minoseg, de ezek a gl503vs es gl703gs modellek haza ranezesre es fogasra is nagyon bejonnek. Tovabba vekony, konnyu gepek bivaly nagy erovel

2) a kijelzo sebessege. Nem a legmegbizhatobb, de van egy egyszeru tesztem. Rakattintomk a w10 start menure es nezem mennyire sima az ikonok megjelenesenek az animacioja.
Az asztali 1 ms 144 hz TN GSync monitoromon szinte tokeletesen mikroakadas mentes.
60hz-es laptop kijelzon egyertelmuen latom hogy mikroakadas van a frissites miatt.
120 hz es 144 hz-es laptop kijelzo mar sokkal jobb, de picit simabb ezekhez kepest az asztali monitor.
Viszont amikor ennel az uj 3 ms-es panelnel ezt probaltam, na ennel tukorsima volt, ez mar elerte az asztali monitorom szintjet es ugyan csak egymas melle teve es csak az erzekenyebbeknek, de latni a kulonbseget ez a kijelzo es a kozott mint ami pl a Helios 500-ban van.
Meg persze a szinek is gyonyoruek

Erdekes hogy a draga refurbished gepek amiket vettem egyiknel sem volt pixelhiba vagy a fenti hiba, de minden uj, draga gepnel, fuggetlenul az eladotol, az osszes hibas volt.

Lehet varnom kellene egy refurbished-et ebbol a gepbol :U

[ Szerkesztve ]

(#27320) Balázzs


Balázzs
senior tag

Képzeljétek hogy jártam ma!
Párom hívott, hogy nem működik a tv, vendég gyerkőccel /+2 saját/ néznének filmet rajta, mondtam nekik, nézzék a számítógépről. Mire este hazaértem, látom 17R4 a nappali közepén egy széken, arról ment a mozi :Y Párom a tv-re kötött htpc helyett az AW-t rakta be meseforrásnak, cseppett félreértettük egymást, viszont a gyerekeknek tetszett a sok színes fény :DD

(#27321) maximilian4 válasza gurubefree (#27318) üzenetére


maximilian4
addikt

Kicsit lemaradtam. Mi történt azzal? Volt valami baja vagy nem tetszett, esetleg túl nagy volt?
Egyébként ennek a 13-asnak meg van a maga varázsa. Nagyon szerethető kis gép és a méretéhez képest még ma is elég egyedi (mind hardveres szempontból, mind hűtésileg).

Maxi

(#27322) gurubefree válasza maximilian4 (#27321) üzenetére


gurubefree
senior tag

Mar amikor eldontottem , hogy gepet veszek is aw 13 r3 volt a cel ! A 15 r3 csak jo vetel volt ( £1050 ) . Nem is volt semmi gond vele ... csak a merete :( Eladtam ( amugy kitettem ide is de torolve lett ) mert talatam egy megfelelo 13 r3-t de mire megerkezett a penz a szamlara elvittek az orrom elol . Talaltam mas 15 r3-t ami arban jo befektetes lett volna de a 13 r3 volt a cel ... es sikerult talalni . Ennyi roviden :D

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27323) maximilian4 válasza gurubefree (#27322) üzenetére


maximilian4
addikt

Ja, értem. A lényeg hogy végül csak elérted az eredeti célod. :))

Maxi

(#27324) Dhampir válasza maximilian4 (#27311) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem semmi, jó cég lehet az Oppo, bárcsak minden gyártó ilyen hozzáállással bírna. :)

(#27325) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Vega Helios készleten van.
Ki vállalja be? :)

[ Szerkesztve ]

(#27326) Muerte válasza Darth_Revan (#27325) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Neked kell bevállalni! :D Te vagy a "kisérleti nyuszija" a topiknak :K

[ Szerkesztve ]

(#27327) Darth_Revan válasza Muerte (#27326) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Leghosszabb ideig használt laptopom AMD vga-s volt (Radeon 8870M), de manapság nem tudom belevágnek e, túl sokat használtam már NV-s gépet.

Meg a teljesitmeny kerdojel. Teszteket (asztali modellek)) elnézve youtube-on eléggé bizonytalan, valahol a Vega56 simán veri a gtx 1070-et, a legtöbb tesztben viszont a gtx 1070 veri simán ... Meg játékból is a legtöbb Nvidia támogatott :W

Ez az egyik.

A másik meg hogy mennyire van behúzva a kézifék ?

Az intel-es modellnél már láttuk hogy az Acer behúzta a kéziféket a cpu-nal, kérdés hogy mi van az amd modellnél (aminek ráadásul a tdp is nagyobb).

Meg ott a VGA.
Tökéletes példa az Asus gl702zc Radeon rx580-al.

Elvileg közel gtx1060 szintet kellene elérnie jatekban, viszont az Asus annyira visszavett az órajelen hogy gyakorlatilag inkább csak a gtx 1060 maxq-t éri el.
Mondhatni a gl702zc-ben Radeon RX580 MaxQ van :DDD
Jah és az Asus az OC funkciót is letiltotta, vbios szinten(!), a mag és memória órajel csúszka szürke az MSI afterburner-ben, szóval az user nem is tudja egyszerűen felhúzni asztali testvére szintjére .

Semmi teszt és túl sok a kérdőjel...amúgy elég jó helyzetben vagyunk most kivételesen, mert USA-ban meg ETA sincs a megjelenésre ennél a modellnél.

[ Szerkesztve ]

(#27328) Drenadar válasza gurubefree (#27322) üzenetére


Drenadar
veterán

Honnan lehet beszerezni jó áron egy ilyen 13 r3-at? :)

(#27329) Pocok256 válasza Drenadar (#27328) üzenetére


Pocok256
veterán

Refub ként németből vagy Angliából, vagy megvárod míg apróra felkerül egy. Nálam kitudja mit hoz a jövő pl :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27330) gurubefree válasza Drenadar (#27328) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ezektol vettem .... £1200 ( 256GB-os m.2 , 16GB ram )

3 ev dell garancia . Teljesen uj csak annyi , hogy nem az eredeti alienware dobozban van .
Csak a 3 ev gari +£300 ! Ha dell-tol veszed ez a masina +£1500 1 ev garival . ( akciotol fugg kb. £100 lealkudhato a chat feluleten )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27331) Drenadar válasza gurubefree (#27330) üzenetére


Drenadar
veterán

és ezek szállítanak MO-ra? a Dellel is az a bajom hogy ők nem :(

(#27332) gurubefree válasza Drenadar (#27331) üzenetére


gurubefree
senior tag

Siliconconnect szallit Magyarorszagra . De akad mas ceg is ... nezni kell napi szinten mit tesznek ki . Most van par fent ( en best offer-el vettem )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27333) redbulz válasza Drenadar (#27331) üzenetére


redbulz
tag

Énis a Lapodo-tól vettem az AW-t Ebayről, simán kiszállították.

(#27334) Drenadar válasza redbulz (#27333) üzenetére


Drenadar
veterán

És ugye futárcéggel és nem a postával? :\

van a lapodo honlapján egy 13 r3 lehet akkor azt behúzom :\ de a honlapjukon nincs túl konkrét infó hogy most akkor hova is szállítanak?

(#27335) Tegrinator


Tegrinator
csendes tag

Üdv! szerintetek megéri refurbished aw 17 r5-öt ssd nélkül venni és utána venni bele olcsóbb forrásból? Át lehet pakolni utána a windowst(ssd-re)?

(#27336) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#27327) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Találtam is 1 benchmarkot.
Ugyan annyira nem megbízható, mert kiallitott darabon mérték és a driver is kérdőjel hogy mit használták, de Far Cry 5 ultra @ 1080p alatt 80 volt az átlag FPS.
Ez elég gyenge a gtx 1070-hez képest ami 87-et hoz, az asztali vega 56 mellett még el is bújhat (100 FPS).

+ Ott a PH "teszt" is.

Úgy tűnik a Helios 500-ban is "MaxQ" Vega56 van :O

[ Szerkesztve ]

(#27337) redbulz válasza Drenadar (#27334) üzenetére


redbulz
tag

A DPD hozta a cuccot. A honlapjuk sajna nem tudom hogyan működik, én mindent Ebayen intéztem, és ott fel volt tüntetve Magyarország is.

szerk: úgy látom már Ebayen is, hogy már nem szállítanak ide :(

[ Szerkesztve ]

(#27338) maximilian4 válasza Darth_Revan (#27336) üzenetére


maximilian4
addikt

Az 10% a mobil 1070-hez képest. Nem olyan durva, lehet betudható a fejlesztőknek. Ezek szerint az asztali vega 56 magasan veri az asztali 1070-et. Vagy az asztali 1070 sem 87-es átlagot ad mint a mobil, hanem az is 100 fölött. De akkor az 1070 is egy "max-q".

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#27339) cyberkind


cyberkind
félisten

Cooler Master U2 Plus vagy U3 Plus? Jobb annyival az U3, hogy megérje azt a pluszpénzt? Még 17-es lapost se tervezek, így papír szerint bőven elég az U2. Dell 7577-et hűtene, és így a 3. ventit nem is tudnám hova rakni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#27340) Drenadar válasza redbulz (#27337) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen én is azt néztem, hogy ott is azt írják hogy hungary kizárt :(
Nem nagyon látok semmi mást...
vajon lesz új 13as model majd?

(#27341) echterion válasza Tegrinator (#27335) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha vinyó nélkül veszed, akkor nem lesz mit átvinni. Persze, hogy jobban megéri utólag venni bele.

**********

(#27342) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#27319) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Tényleg elképesztő, hogy az összes extra hibával rendelkező gép nálad köt ki, ezekkel én is visszavittem volna. :(

(#27343) Darth_Revan válasza maximilian4 (#27338) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Asztali gtx 1070 átlag 90 fps körül, a mobil gtx 1070 pedig 85 körül hoz fc5 benchmarkban.
Asztali vega 56 pedig átlag 100 fpst ad.

Néhány játékban elegge odaver a vega 56 a gtx 1070-nek.
Far Cry 5 ilyen és a gtx 1070 ti képes csak lepest tartani.

A mobil vega 56 pedig úgy tűnik sok ponton elvérzik a mobil gtx1070-hez képest (vagy csak éppen nyer) .

Asztalihoz képest visszább van véve a mobil gtx 1070 is, de a mobil vega 56-ot még jobban visszavették az asztalihoz képest .

Rise of the Tomb Raiderben is a Vega- nak kellene nyerni mégis elvérzik ott is a Helios 500.

10 % meg lehet kevésnek hangzik, de megtanultam már hogy nem mindegy hogy az a bizonyos játék 60 fps-el fut vagy 54-el :U

[ Szerkesztve ]

(#27344) Tegrinator válasza echterion (#27341) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

"ssd nélkül"-ről írtam, csak mert elő szokott fordulni refurbished-ek között, hogy sima 1 terás hdd van bennük. de akkor ezek szerint hdd-ről át lehet majd varázsolni ssd-re a w10-et(?)...

[ Szerkesztve ]

(#27345) echterion válasza Tegrinator (#27344) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát át lehet, de gyorsabb lenne egy újat felhúzni rá, mert az átvitelhez először képet is kell egy külsős progival csinálni a vinyóról, ami plusz idő. Én a tiszta telepítés híve vagyok, nekem mindig egyszerűbb volt az a módszer, mint keresni progit, letölteni, telepíteni, tudni is kell használni, eh, egyszerűbb egy új telepítés nekem, na. :))

**********

(#27346) Bluesummers válasza echterion (#27345) üzenetére


Bluesummers
őstag

Eredeti HDD-t kivenni és rákötni SATA USB adapterre
Üres SSD-t elővenni és rákötni SATA USB adapterre

ingyenes Macrium program letölt, telepít

Forrás-t kijelölni, célt megadni, klón.
Nem kell semmi képet csinálni programmal, real time megy a klónozás. Még az se baj, ha SSD mérete kisebb.
100%-os program.
Sokszor klónoztam (kb. 15 - ez nekem soknak számít), de az összesnél sikerült a folyamat. Max fél órába telt az egész művelet.

2db ehhez hasonlóm van:

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27347) Muerte válasza cyberkind (#27339) üzenetére


Muerte
Topikgazda

15-ös alá elég az U2.

(#27348) maximilian4 válasza Darth_Revan (#27343) üzenetére


maximilian4
addikt

Átlag(!) 100 FPS?! 😱 - Predator Helios 500 💻 Otherworld

Kár hogy ez is csak olyan szokásos, felületes, imkább kedvcsináló bemutató. Lehetne végre egy magyar videós aki szakmai szempontok szerint részletesen tesztelné a gépeket és hozzá is tudna jutni a gépekhez. Jelenleg az van, hogy vannak nagyobb tech vagy vegyes csatornák, sok követővel akik hozzá tudnak jutni szinte bármihez, de normális tesztet nem tudnak készíteni, meg nem is akarnak.

Maxi

(#27349) echterion válasza Bluesummers (#27346) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem rossz ez a módszer, ha az embernek van kéznél még egy gépe. Ha nincs, akkor ez nyilván nem megy. Nekem van, de én mindig clean install-t nyomok, szeretem a friss rendszert, amúgy is legrosszabb esetben félévente friss rendszert tolok fel. Majd eldönti a kolléga, lényeg ugye az, hogy át lehet tolni, a többit rajta áll.

**********

(#27350) Darth_Revan válasza maximilian4 (#27348) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah ezt meg nem láttam.
Vicces hogy 2013-as Tomb Raider-el tesztelik, csoda hogy megvan a 100 fps :D Ahogy nézem szét is szedik őket a kommentekben.

Az meg már nem vicces hogy volt ahol ebben a régi játékban is leesett az FPS 72-re a 100-rol :Y Hozza egy asztali gtx 980 teljesítményét, bravo :C

Az meg nekem gyanús hogy Crysis 3-ban a jobban terhelő résznél nincs fraps, de a kevésbé terhelonel igen ? (és ott is 80 körül van) kint nyitott terepen van az fps 55-60 körül ezek alapján.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.