Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28501) KillHates


KillHates
nagyúr

Egy indiszkrét kérdés: a Prime95 mennyire "tekeri" a procit?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28502) Raymond válasza KillHates (#28501) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon, mert AVX es FMA a workload. Amennyiben nem hasznalsz ilyen programokat a valos eletben akkor nemigen mond semmit, mert 20%-al tobb hot is tud termelni mint amit barmi massal elersz ami nem full AVX/FMA-t hasznalo aranylag egyszeru szamitas. Meg az ezeket az utasitasokat hasznalo render programok se terhelik annyira.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28503) KillHates válasza Raymond (#28502) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm!
Azt tapasztaltuk ma, hogy szépen újra lett pasztázva-gappadozva az előbb említett 17R5 és brutál eredményeket produkált utána; a proci nyaldosta a 90 fokot és masszívan trottyolt :Y
Teljesen elkeseredtünk, még egyszer nekifutottunk sima pasztával de talán még rosszabb eredmény született, de itt már rafinált voltam és nem raktam össze a gépet. Megfogtam a hűtést és azt vettem észre, hogy kb 50 fokos! Feltűnt továbbá az is, hogyha leveszem a terhelést az AIDA alatt, akkor szinte azonnal visszaesik -mérés szerint- a tapintott 45-50 fokra a CPU a 90-ről. Olyan mintha nem ért volna rendesen hozzá a hűtéshez a CPU, de megnéztem és rendesen hozzányomódik, hézag mentesen...

Végül megint folyékony fém került a 8750-re és kipróbáltuk Prime-al, miközben monitoroztuk HWinfo-val és 80 fokon megállt a CPU, persze AIDA alatt 96 fok volt megint, ordító ventikkel és a proci felett -érintésre- kb 50 fokos hőcsövekkel...

Itthon kipróbáltam a tejfölösdobozon és nekem más érdekes dolgot csinált a gép, futott a teszt, nekem is hamar beleharapott a 90 fokba, és ekkor olyat csinált mintha ki-be húzogattam volna a töltőt, majd jól bele is fagyott a tesztbe. Gyanítom, hogy valami komoly powerthrottling-ot csinál az AIDA ezen verziója...

Úgy néz ki marad tesztelni akkor a Prime és a Superposition ....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28504) Darth_Revan válasza KillHates (#28503) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha igazán meg akarod olvasztani, akkor Linx-et küld rá 4096 mb beállítással, laptop hűtés mellett 1 szempillantás alatt 100C lesz a CPU, mert akkora löketet ad neki :DDD Mostanában nem használtam, de régen sokkal agresszívabban terhelte mint az Everest.

Aida futása alatt amúgy mennyi volt a CPU magok órajele ? Tartotta a 3.9 Ghz-et vagy pwr trottyol még az aranyárba mért AW-ben is?

[ Szerkesztve ]

(#28505) Raymond válasza KillHates (#28503) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek (ujabb mint 26.6-os P95, AIDA64 Stress, Linx) mind ugyanazt csinaljak - meghajtjak a procit aranylag egyszeru , az egysegeket maximalisan leterhelo AVX/FMA workload-al. A valosagban nemigen van ilyen mert mindig valami mast is kell csinalni a procinak igy "levegohoz jut" par milisekundum erejeig es lejjebb hulik.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28506) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#28504) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most nézem a Notebookcheck tesztet és Prime95 alatt ugyanúgy trottyol mint a harmad árba kerülő Acer...ez nagyon gáz :O

Sőt, a GTX 1070 VGA is keményen trottyol, még Heaven benchmark alatt is képes trottyolni és csak 0.900 V-ot kap a vBIOS-ba tett alacsony pwr limit miatt és ezért az 1695 mhz boost órajelet sem tartja...nagyon gáz és ezért kérnek el 1 misit ?! :W

Megbeszélés a DELL-nél

(#28507) KillHates válasza Darth_Revan (#28506) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megvasaltuk és úgy kordában maradt; 82 fokig szalad el a CPU, a GPU Superposition alatt talán még 70-ig sem ment el. Még anno a 15R3-asom alatt kísérleteztem ki ezt a megoldást (igazából azért hogy halk legyen a gép) és úgy néz ki bevált...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28508) Muerte válasza KillHates (#28507) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A fényképeket vissza kellene küldeni nekik,meg pár nagy fórumon,tesztoldalon közzétenni...
Ettől mélyebbre süllyeszteni már nem nagyon lehet egy pár éve még nagyon jónak számító márkát.
Kíváncsian várom az új vékonyított gépek tesztjeit,de sok jóra nem számítok,vannak kétségeim afelől hogy egy sziamiaú szintű hűtést raktak volna bele,akkor pedig csak tojás sütésre lesznek valók,nem pedig több órás gamelésre.

[ Szerkesztve ]

(#28509) Bluesummers válasza KillHates (#28500) üzenetére


Bluesummers
őstag

Csesszék meg ezek... :(

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28510) Pocok256 válasza Muerte (#28508) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha legalább azt raktak volna bele a xiaomi hűtése tippre sokkal jobb lesz mint ezé...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28511) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az egyre erősebb GPU-k egyre vékonyabb gépben szerintem nem fog összejönni sehogy sem.Beleszól a fizika.
A piac viszont ezt követeli meg.

(#28512) Pocok256 válasza Mikulásbá (#28511) üzenetére


Pocok256
veterán

Simán meg lehet oldani van is rá példa nem is egy. Nincs ezzel semmi baj.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28513) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! Gaming notebbok vásárlás előtt állok, ezt a DELL 7577-et néztem ki magamnak. Mi a véleményetek, megéri megvenni, vagy esetleg ebben az árkategóriában lenne jobb választás?

We are analog players in a digital world

(#28514) Bluesummers válasza Pocok256 (#28512) üzenetére


Bluesummers
őstag

Mondj légy szíves párat, én nem találok az utóbbi időben ilyet.
Gondolom Mikulásbá ezen idézete alatt nem GTX 1050/1050Ti/1060 Q-Maxos kártyákat értett, hanem 1070 és 1080-asat:
"Az egyre erősebb GPU-k egyre vékonyabb gépben szerintem nem fog összejönni sehogy sem.Beleszól a fizika."

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28515) Muerte válasza Pocok256 (#28510) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen azt akartam én is kinyögni hogy ők megcsinálták a jó hűtést,igaz baromi hangos,de széles,vastag hőcsöveket raktak be két-két radiátorral mindkét oldalon és ránézésre is látszik a ventiken hogy ott bizony van légszállítás is.Ha a vékonyított AW-kben nem valami nagyon-nagyon hasonló megoldás lesz,akkor az kapufa lesz.

(#28516) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Valakinek véleménye erről / esetleg használt / tesztelt? Tudnék hozni.
Clevo p775dm3-g DTR notebook
DTR = DeskTop Replacement

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28517) Pocok256 válasza Bluesummers (#28514) üzenetére


Pocok256
veterán

Muerte által is említett xiaomira gondoltam plusz az aorus is megcsinálta rendes 6 magos i7 meg rendes 1070 el mégis vékony a gép. Jó persze prime meg furmarknál leveszi a turbót de akkor sem thrtottlingol emlékezetem alapján. Ami igencsak szép eredmény.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28518) RM007 válasza Bluesummers (#28516) üzenetére


RM007
addikt

Hoppá, nem beépített aksis, olyan mint az enyém. Van még ilyen? :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#28519) Lacabooy válasza Bluesummers (#28516) üzenetére


Lacabooy
csendes tag

Nekem nagyon sexynek néz ki! :DD
Ha nem titok, akor elárulod mennyiért és honnan szerzed be?

(#28520) Muerte válasza Bluesummers (#28516) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Darth_Revan-nak volt ilyen ha jól rémlik. Meglepődtél mi? :DDD

(#28521) Bluesummers válasza Lacabooy (#28519) üzenetére


Bluesummers
őstag

Sajnos titok :) ;)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28522) Darth_Revan válasza Bluesummers (#28516) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Iyenem volt amit elvesztett a DPD.

Akkor lassuk:

- nehéz
- hangos (Clevo Control Centerben Overclocking-ra kell tenni a venti profilt, mert auto-n gyorsan 90C fölé megy a 7700k és gtx 1080)
- a cpu-t deliddelni kell! Így korrekt lesz a hőmérséklete
- gyári BIOS nem a legjobb és van benne olyan pwr "feature" hogy tethelesnel is előfordulhat hogy egy pillanatra leesik a CPU órajel , azaz a proci órajele ide-oda ugrál és nem stabil
- sok géppel ellentétben a gyári alapból támogatja xmp profil váltást így 3000 MHz ram-ot is gond nélkül visz (sok modul csak xmp profillal megy gyári sebességen, Corsair 3000 MHz sodimm pl xmp profilon megy csak ennyi, ha a BIOS nem vált arra, akkor 2666 mhz-en fog menni
- teljes kaliberű 200w gtx 1080 van benne elvileg, de gyakorlatilag látták pwr throttlingot
- 4 fajta panelt tamogat: 75 hz LG, 144 hz fhd auo (ez csak elvileg), 120 hz 3k auo és 4k auo. Mindbol támogat Gsync-eset. Elsőhöz elég 30 pin EDP kábel, a többihez viszont 40 pin kell
- beszerzési helytől függ, de lehet minőségi hiba a hűtéssel: nem sima az érintkező felület és tele van godrokkel, nem tökéletes a kontakt és kiszárad a paszta, a rögzítő csavarok gyenge minőségűek és könnyen törnek, stb
- nem tudom javította e már driver (javítható lenne ha akarnák), de 2016-ban 75 hz-es panellel bugos volt a Gsync bizonyos körülmények mellett és fekete árnyékot lehetett látni mozgásnal dx12 alatt. Killhates mostanában belefutott ebbe, O úgy oldotta meg hogy 75hz-es gyari oc-t visszavette 60hz-re.

Hirtelen ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#28523) Muerte válasza Darth_Revan (#28522) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem a Clevo-kba az nem tetszik hogy úgy hajlik,nyeklik-csuklik benne az alaplap mint egy rongydarab [link]

(#28524) Bluesummers válasza Darth_Revan (#28522) üzenetére


Bluesummers
őstag

Mi az, hogy "elvesztett" a DPD? Remélem kárpótoltak azért!

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! :R
WOW, nem semmi gép akkor. Neked milyen géped nem volt még? :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#28525) echterion válasza Darth_Revan (#28522) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor meg se kérdezem tőle, hogy mennyiért tudna hozni egyet...ez egy szép nagy szopóroller, amiért még pénzt is adnak az emberek.

**********

(#28526) Darth_Revan válasza Bluesummers (#28524) üzenetére


Darth_Revan
veterán

2 hónapig kellett leveleznem , de karpotolva lettem (ügy lezárása szempontjából a 2 hónap még jónak is számított).

Tumoros vízhűtéses Asus pl még nem volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28527) x_o_n válasza Muerte (#28523) üzenetére


x_o_n
veterán

Atya ég...ez tök gáz...nem gondoltam volna...ami nekem volt az meg sem moccant

(#28528) x_o_n válasza Darth_Revan (#28526) üzenetére


x_o_n
veterán

bakker,Dpd? én azon nem csodálkozom...
a tumoros Asusba majdnem belefogtam,bár még mindig nem olcso,csak volt egy elég jó árban.,..de tul sokat hezitáltam a tumoros asus-predator500-ge73 között...aztán mikor rányomtam hogy kell...már megvette más...

(#28529) Darth_Revan válasza x_o_n (#28528) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet hülyeséget mondok és lehet csak képzelem, de mintha tumoros asus-nal kötelező lenne az évenkénti szerviz az aio hűtés miatt és ha ez elmarad és szivárog akkor 'Igy jártál" eset :U

Ge73? Optimus laptop annyiért amennyiért G-Sync-eset tudsz venni ? Nice :)

[ Szerkesztve ]

(#28530) Muerte válasza x_o_n (#28527) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát persze hogy nem,az még egy masszív békebeli darab :)

(#28531) x_o_n válasza Darth_Revan (#28529) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem valami ilyen szöveg volt is ott csak nem értettem miért is....
Igen a Ge73 lett a befutó bár hezitáltam sokat a predator felé..mert ugye abban erösebb cpu volt,de a többi téren alulmaradt ,szerintem,de árban meg abszolult nyerő választás volt,már hőfokilag is pozitivabb,egyedül amitöl sokkot kptam a fenyorgona háttérvilágitás,a létezö összes szinben gombonként kalibrálható,de mikor átállitottam meg kikapcsoltam ami nekem ne világitson ugy elég dög lett ,A kijelző elképesztően szép 100%srgb,a hangszoro döbbenet,az elsö amim van hogy nem is kéne mellé hangszoró...meg még sok aproság ami nagyon bejött,

(#28532) Darth_Revan válasza x_o_n (#28531) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mennyi volt ha szabad kérdezni?

(#28533) x_o_n válasza Darth_Revan (#28532) üzenetére


x_o_n
veterán

1400eur

(#28534) Tegrinator válasza KillHates (#28503) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

Egy érzelmi hullámvasút volt tegnap az a pár óra, de megérte, azóta jégkirálynőként viselkedik a kis ufo, hűvös és szinte meg se mukkannak a ventik :C :R

(#28535) Darth_Revan válasza Tegrinator (#28534) üzenetére


Darth_Revan
veterán

FireStike or didnt happen ;]

[ Szerkesztve ]

(#28536) Dhampir válasza Darth_Revan (#28522) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor ez?

(#28537) RM007 válasza Muerte (#28523) üzenetére


RM007
addikt

Hú legközelebb nekem valami ilyesmi lesz. :K

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#28538) Muerte


Muerte
Topikgazda

GOG-on ingyenes a Shadow Warrior 2 [link]

Elkezdtem játszani,hát mivel találkozok benne? :DDD

(#28539) x_o_n válasza Muerte (#28538) üzenetére


x_o_n
veterán

az utolsó még nem vékony elienvérrel? :)

(#28540) KillHates válasza Muerte (#28523) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így kell ezt csinálni !

Félig meghúzni a lefogató csavarokat:

Az akkut feldugni, majd utána betenni a ramokat:

ÉS MINDEZT HORGOLT GYAPJUPULCSIBAN, MERT MINK SZ@RUNK AZ ESD-RE!

Tényleg ott tartunk, hogy már minden hülye notebook-ot szerel, az még oké! De hogy erről oktatófilmet is csinálnak? :O

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28541) Muerte válasza x_o_n (#28539) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez valami öszvér,mert a fedlap hátulján is akkora ufófej van mint a kijelzőn :DD

(#28542) KillHates válasza Muerte (#28538) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Alienware a pokolban is alijenvér! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28543) Muerte válasza KillHates (#28542) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát mán még ott se lehet nyugtunk tőlük? :W :DDD

(#28544) Something_ válasza Darth_Revan (#28488) üzenetére


Something_
őstag

Na toltam én is tesztet itt bent melóhelyen :-)

-180mV UV, Airblade 500 hűtőpaddal

Gyári, Airblade 500 hűtőpaddal

Gyári, hűtőpad nélkül

(#28545) Darth_Revan válasza Something_ (#28544) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kar hogy pont a hőmérsékletek nem látszódnak :DDD

(Talán akkor tudnam miért kapsz kevesebb graphics és physics pontot)

Legújabb driverek vannak fent (chipset és VGA) vagy Acer által kiadottakat használod ?

[ Szerkesztve ]

(#28546) Something_ válasza Darth_Revan (#28545) üzenetére


Something_
őstag

Szia!
Ingyenes verzióban nem írja, azért sem fényképeztem le :-(

Huh, Windows frissítés által jöttek a driverek, egyedül a VGA driverét szedtem le külön.

(#28547) Darth_Revan válasza Something_ (#28546) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah igen, Intel vga driverbol pl a Windows update az Acer által kiadottat tölti, ami nálam picit bugos (néhány Windows animációval, mint pl a kikapcsolás toredezik a kép) és le kell tiltanom azt a frissitest hogy ne írja felül az újabb, jobb drivert :U

A legújabb Windows-al meg készülj, a legfrissebb Nvidia driver szeret bekavarni az Intel drivernek és előfordulhat hogy reseteli a fényerőt 50%-ra bootolaskor.

[ Szerkesztve ]

(#28548) x_o_n válasza Darth_Revan (#28545) üzenetére


x_o_n
veterán

Ezt most én is lefuttattam,bár nekem gyengébb processzorom van eszetlen alacsony az övéhez képest a physics pont...

bár a hőmérsékleteket néztem közben a telefonon és az nem indokolná
az első tesztnél cpu 55-58c gpu 62-65c
a többinél 55-60c gpu 55-60c

nekem minden driver gyári és a geforce is egy régebbi verzió 399.24

igy viszont viccesen kevés a pont ,de miért?

(#28549) Raymond válasza x_o_n (#28548) üzenetére


Raymond
félisten

Az orajeleket nezd meg a Show Details-nal, szerintem valamiert alacsony volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28550) x_o_n válasza Raymond (#28549) üzenetére


x_o_n
veterán

sajnos nem advance verziom van

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.