Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27701) KillHates válasza Dhampir (#27697) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez de beteg, mint valami nVidia GPU :D :DDD

Biztos visszafogottan halk is a hűtése...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27702) RM007 válasza kreten67 (#27698) üzenetére


RM007
addikt

Hát persze értem én mit mondasz, meg te sem. :N

Ha Pocok256 talált volna a sajátjához ennyiért új alaplapot, akkor nem új gépen gondolkodna. A másik oldala dolognak pedig pont az amit te csinálsz időnként, javítasz. Nyilván én ehhez nem értek mit és hogyan lehet még helyrehozni, nem komplett kicserélni egy alaplapot, hanem azon megjavítani azt amit kell. Merészen merem gondolni abból amit eddig láttam hogy a régebbi még nem minden alaplapra forrasztott összetevővel rendelkező laptopoknak több esélyük van helyrehozatalban.Pl. meghalt a cpu? Hát akkor veszek hozzá a Ebay tele van még vele, és már nem is drágán kapható gyengébb és erősebb választékban + vidkari mire még inkább igaz, csak az mondjuk drága.
Vagy még emlékszem ott volt az asus x5ms laposom miben egyszer meghalt az alaplap egy cpu csere, behelyezés közben. Meg se nyikkant utána. Felkerült Budapestre egy szervizbe és nem kicserélték, hanem megjavították. Táp meg még valami más áramkör csere volt és annyiba került mintha új alaplapot vettem volna hozzá. Másfél hónapig volt távol, ütöttem az asztalt hogy történjen már valami, végül visszakaptam nagy nehezen mondván az egész szerviz értem izgult, dolgozott, és visszahozták a halálból.

KillHates tuti nem másfél hónapig ült volna rajta, hanem másfél órát max közönségessel karöltve. :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27703) PR0JECTNR56 válasza KillHates (#27701) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szerintem ez nagyon szexi.

(#27704) Pocok256 válasza Muerte (#27699) üzenetére


Pocok256
veterán

Most így hirtelen ezt találtam és akkor itt csak 1060 van minden játéknál látható hogy a render latency drasztikusan csökken ami multiplayerbe fragek garmadáját jelenti főleg ha low settings mellett játszol. Továbbá egyes játékokban akár 30-40% os fps növekedés van ami főleg a min fps nek tesz jót.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27705) RM007 válasza Pocok256 (#27704) üzenetére


RM007
addikt

Szerintem egy vicc a linked, egy 6 magos cpu reklám. Tessék bekapcsolni a vsync -et, tessék szinkronizálni, összekapcsolni, rendet rakni a hardver elemek között és akkor nincs sem akadás még 60fps fölött sem. 30-40% fps növekedésnek mi értelme, ha közben ugyanúgy akad minden. Na én ezért mondtam korábban hogy 25-30fps is elég nekem ha nem akad, vagyis alig észrevehetően amennyiben van összhang. Nem értem miért kell saját magunkkal kibaszni ha minden megoldható. :U
Persze a cpu limit volt a téma, de annak sem kell az egekben ugrálnia megfelelő odafigyeléssel. Egyébként nálam limit nélkül sincs maxon legfeljebb 70% környékére ugrik fel időnként, de csak ha akarom!

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27706) Raymond válasza Pocok256 (#27704) üzenetére


Raymond
félisten

Ennel a videonal mi tamasztja ala azt a kijelentesed hogy a 4 mag 8 szal i7 nem eleg a jatekoknak?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27707) Pocok256


Pocok256
veterán

Na jó én itt kiszálltam félelmetes a sötétség :D Tényleg no offense. :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27708) Muerte válasza Pocok256 (#27707) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen sötétségről beszélsz? Amit linkeltél videót az egy I5 hat magos proci amiben letiltotta az emberke a magokat és ment kemény 3,6GHz-en a tesztben.Itt az ellen példa rá:8600K vs stock 7700K Értsd már meg hogy az órajel,sokkal de sokkal többet számít mint hinnéd.Próbálj egy ki egy normális I7-et 5GHz környékén és aztán mondjad majd hogy nem elég már játékokra...

Itt a szintetikus teszt is,valahogy nem látom a +2 mag előnyét:

(#27709) ugforma


ugforma
tag

Hello. Adott egy Acer Aspire VX15 notebook és egy QPAD-QH 85 fejhallgató. a notebookon csak egy jack csatlakozó található, de a fejhallgatóhoz van átalakitom amibe beledugom mikrofont=fülhallgatót és igy elvileg jónak kéne lennie. de nem. a fejhallgató rendben működik a gép a saját mikrofonját használja és nem a fejhallgatóét. Miért? mindennel próbálkoztam már, letiltottam a gép mikrofonját is de semmi. valaki valami ötlet?

(#27710) Pocok256 válasza Muerte (#27708) üzenetére


Pocok256
veterán

Omg hallottál már az azonos teszt körülményekről? Johogy nem egy 4 magos 5GHz ig cuccolt procit akardz összehasonlítani egy 8 magos 1GHz es géppel.... Amit te lineltél rohadtul nem releváns tartalom mert teljesen más generáció a két CPU plusz más órajelen is járnak így egyáltalán nem jön ki, hogy plusz két mag azonos órajelen ad e töbletet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27711) x_o_n válasza ugforma (#27709) üzenetére


x_o_n
veterán

Valószínűleg nem jó az átalakító.

(#27712) ugforma válasza x_o_n (#27711) üzenetére


ugforma
tag

jónak kell lennie, mert a füleshez járt. valamint a a fülhallgató része működik, a mikrofon is jó volt a régi pc-men. ezen a laptopon valamiért nem jó

(#27713) echterion válasza Pocok256 (#27707) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha félelmetes, akkor mi lenne, ha kilépnél belőle? No offense... :D

**********

(#27714) Pocok256 válasza echterion (#27713) üzenetére


Pocok256
veterán

Get rekt :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27715) echterion válasza Pocok256 (#27714) üzenetére


echterion
nagyúr

Ahogy érzed, koma. :DD

**********

(#27716) Muerte válasza Pocok256 (#27710) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A te általad linkelt teszt milyen újdonságot mutat? Ha lekapcsolok 2 magot egy első genes I7-ben,vagy asztali I5-ben ugyanaz a végeredmény jön ki,nem most találták fel a spanyol viaszt...
De ne kanyarodj el a lényegtől amit állítottál:
"Az a baj a 4 magos i7 már.játékra sem elég"
Ezt azért át kéne erősen gondolnod,a hülyeséget meg nem terjeszteni nyilvánosan,ha nem muszáj,nehogy a végén még minden I7 user a kardjába dőljön bánatában :DDD ,akinek meg "csak" I5 jutott,még véletlen se indítson el egy játékot sem,mert a menüig sem fog eljutni?
Kiragadtad a saját prociddal való tapasztalataidat ami még a max turbot sem tudta sokszor tartani,de ha még tartja is,alacsony az órajele ezáltal limitel,és abból általánosítottál,ami nem helyes,ennyi történt.

(#27717) Pocok256 válasza Muerte (#27716) üzenetére


Pocok256
veterán

Mibdenesetben tudta tartani a max turbot és az én i7 em elég népszerű példány volt hidd el sokkal több 3-4 GHz közötti i7 rohangászik laptop berkekbe mint 5GHz....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27718) Muerte válasza Pocok256 (#27717) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen tudom hogy a legtöbb eladott az a 6700hq,7700hq-val szerelt lapos volt,de azt értsd meg hogy az órajel miatt voltál limitben,nem a szálak vagy magok miatt,mert ha tudnának ezek a fentebbi procik 4x4GHz->4,3GHz-et,nyugodtan streamelhettél volna limit nélkül.
Nyilvánvaló hogy egy 6 magos azonos órajelen többletet hoz,ez alap kb.15 éve tudja már mindenki hogy Intel proci=minél több mag,minél magasabb órajel,annál jobb teljesítmény,de egy négymagossal az órajel növelésével simán le lehet pipálni egy "antituningos" 6 magost majd.

[ Szerkesztve ]

(#27719) Raymond válasza Pocok256 (#27717) üzenetére


Raymond
félisten

Ettol meg ez nem lesz kisebb marhasag:

"Az a baj a 4 magos i7 már.játékra sem elég"

Meg egyszer megkerdem ha mar mindenki annyira hulye es csak te vagy helikopter - azt mondod a 4 mag 8 szal CPU nem eleg jatekra es bizonyitekkent linkelsz egy videot amiben 2m/2sz, 4m/4sz es 6m/6sz van osszehasonlitva. Bizonyitva mit? Azt hogy a 6m/6sz gyorsabb volt mint a 4m/4sz? Ennek mi koze a 4m/8sz CPU-hoz?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27720) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Egyik játékohoz kell a 8 mag, másikhoz elég 2 is.
Szubjektív, nem kell mindenkinek FPS üldözősnek lennie. Ilyen a világ, ezért van több százféle konfig.

Amit kérdeznék az az, hogy miért van, hogy CPU egyszer 40°, másik másodpercben 60° ... majd ismét 40-50° van. Tehát mitől van az, hogy a CPU terhelés alatt (venti is megy közben) ennyire nagy ugrálások vannak.
Most egy Xeon processzoros notebookot tesztelek.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27721) Bluesummers válasza Pocok256 (#27714) üzenetére


Bluesummers
őstag

amúgy meg mindenkit lehülyézni és lesötétezni tudsz csak ... :((( :(

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27722) Muerte válasza Bluesummers (#27720) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Simán tud másodpercenként 20°C-kot ugrálni,ne foglalkozz vele,csak ha 100°C felé kacsingat ilyen léptekkel :DDD

(#27723) Pocok256 válasza Bluesummers (#27721) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát mit mondjak arra ha valaki a v syncet belekeveri egy fps teljesítmény centrikus vitába? :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27724) RM007 válasza Bluesummers (#27721) üzenetére


RM007
addikt

Nem hiszem, az tény hogy én kezdtem bele valamibe ami eszembe jutott. Lehet nem kellett volna. :(

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27725) Muerte válasza Pocok256 (#27723) üzenetére


Muerte
Topikgazda

[link] Vegyé' egy ilyet oszt megnyugszó :DDD

(#27726) Pocok256 válasza Muerte (#27725) üzenetére


Pocok256
veterán

Heti 5 napot járok edzeni, de az kevés lenne ide :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27727) Muerte válasza Pocok256 (#27726) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy 3-4 db AW13 beleférne a kasztnijába az biztos :DDD
Nem sok gameplay-t találtam még a 6 magos verzióval,de itt van egy csatorna:[link] Az utolsónak feltöltött ACO videó leírásában van milyen finomhangolásokat csinált a srác,nagyon szépen be lehet lőni azt a gépet :K
Ez az MSI meg a G703 szerintem a mostani két legjobb vas a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#27728) Gebcar


Gebcar
újonc

Sziasztok!!!! Egy olyan kérdésem lenne, hogy most vettem egy Asus Rog Tuf fx504gd gépet amit főként játékra használok. Ahhoz hogy a maximumot kitudjam hozni a gépből annak töltőn kell lenni különben visszaesik a teljesítmény. Ez viszont azt jelenti hogy 100%-on töltöm a gépet folyamatosan játék közben. Mennyire rongálja ez a akkumulátort illetve nem ismertek olyan programot vagy módszert amivel ez kezelhető ha rongálja az aksit?

(#27729) Mikulásbá válasza Gebcar (#27728) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem rongálja,az Asusnak van az egyik legjobb "akkubarátabb" megoldása.Semmi dolgod.

(#27730) Rexton


Rexton
tag

Már van unboxing videjó az Y730-ról. A közepe körül le is kapja az alját, és meg lehet nézni a belsejét.

(#27731) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok!

Laptop cserén gondolkozom...(Chimera)

Érdeklődnék hogy tudja e valaki azt, hogy az Alienware-nél mikor lesz ráncfelvarrás (hány évente van dizájn, hardver frissítés)?
Érdemes e várnom, lesz e mostanság nagy dobás a piacon!?

Előre is köszönöm!

(#27732) bandras54 válasza zolizozo80 (#27731) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia! Szerintem ufoeknal már rancfelvarrasnak számít az új fekete szín. 😀 Hardverben folyamatosan újítanak.

(#27733) KillHates válasza zolizozo80 (#27731) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én le nem cserélném! Nagy ufó-hívő vagyok, de a Chimera messze jobb gép! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27736) DamianB válasza zolizozo80 (#27731) üzenetére


DamianB
őstag

Miért akarod lecserélni ? :Y

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27737) zolizozo80 válasza DamianB (#27736) üzenetére


zolizozo80
tag

A géppel semmi probléma, garanciális, szinte új. Cégesen tudok venni másikat....

[ Szerkesztve ]

(#27738) height


height
aktív tag

Sziasztok!

MSIGT75 a digiprime-nél elfogyott.

Lesz még idén ehhez hasonló vétel ? :U

(#27739) kreten67 válasza KillHates (#27733) üzenetére


kreten67
senior tag

AW hívő ?---- haggyad mááááá . Nem értesz te ehhez!
Bezzeg én most belenyúltam a tutiba! Cyberpowerpc fangbook hx6 ez a Best off [link]
I7 4930mx (cserélhető) gtx860m 4gb 250msata ssd 15.6 FHD slim (ha még láttál szar TN panelt) 180 watt táp.
30db ezresért vettem ,ja igen alaplap hibásan és a ram meg az 1T Hdd kiszedve,de az msatát benézték és benne hagyták. Van benne mélynyomó is ! Nagyon kíváncsi voltam a szemre fostalicska hűtésre és a hangzására úgyhogy nekiestem és megcsináltam az alaplapi táp hibát (de ezt már úgyis tudod).
A hangzása meglepően jól szól,de a hűtés teszt még várat magára a végleges javítás után.
Anyaghasználat nem egy Bentley műszerfal,de azért van a gépnek egy érdekes okossága,amikor felnyitod a kijelzőt hátul alul kijön a gépház aljából egy szerkezet ami megemeli az alját 2 centivel :R .

(#27740) Darth_Revan válasza height (#27738) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem valószínű.

(#27741) Raymond válasza kreten67 (#27739) üzenetére


Raymond
félisten

Kepler vagy Maxwell az a 860m?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27742) height válasza Darth_Revan (#27740) üzenetére


height
aktív tag

asus is tartani fogja az árát ebben az évben már ?

(#27743) echterion válasza kreten67 (#27739) üzenetére


echterion
nagyúr

"hátul alul kijön a gépház aljából egy szerkezet ami megemeli az alját 2 centivel" - hogy ezt nem képes más gyártó megcsinálni...fránya fogyasztói társadalom. :(

**********

(#27744) kreten67 válasza Raymond (#27741) üzenetére


kreten67
senior tag

Azt még nem néztem.
Még csak ma állt lábra a fostalicska,de 4gb Vram van mellé.
A driverekkel küszködtem,mert csak win8.1 drivereket hoz a honlap és a hangrendszer driverét nehezem akarta a win10 megkajálni. Amíg az audio driver nem ment rá a mélynyomó kussban volt és magas hangszórók is csak halkan brekegtek.
Közben megnéztem maxwell.
A 4930mx cput már kimentettem belőle,mert azért ennek a hűtésének túlzás és egy 4700mq ment a teszt alatt.

A kijelzőt is megnéztem ez van most benne:[link]
EDP 30 pin úgyhogy mehet bele az FHD IPS,de minek!

[ Szerkesztve ]

(#27745) Raymond válasza kreten67 (#27744) üzenetére


Raymond
félisten

Azert 30-ert az egy jo gep. A regi Acer-en ami i7-4510u es 850m 4GB DDR3 ( :O ) elmegy a Forza Horizon 4 Demo egesz turhetoen. Mondjuk egy takaritas es ujrapasztazas nem artana neki ennyi ev utan, de az Aero 15X mellett keves a motivacio :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27746) RM007 válasza echterion (#27743) üzenetére


RM007
addikt

Ne szidd a fogyasztói társadalmat! Én megemeltem amennyire kellett és nem kellett hozzá semmilyen szerkezet. :)
Inkább egy jó TN panelt tettek volna bele.

(#27744) kreten67:
"A 4930mx cput már kimentettem belőle,mert azért ennek a hűtésének túlzás és egy 4700mq ment a teszt alatt."

Megvetted jó olcsón és nem tudod te mint szakember átszabni hogy jó legyen hozzá? Komolyan nem értelek. Nincs benned kalandvágy? Na jó még friss....elhamarkodtam. :R Forrasz bele még pár hőcsövet vagy bármit. A te kezedben biztos nem sérülhet meg.
Én kíváncsi volnék mit tudnál kihozni belőle. :Y :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27747) echterion válasza RM007 (#27746) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, nekem baromira nem tetszik ez a csillió szemetet gyártunk csak azért, hogy még több pénzünk legyen, amiből még több szemetet tudunk gyártani, hogy még több pénzünk legyen, amiből...
Undorító egy világ lett ez, csak a pénz meg a p*na mozgat mindent, de ez utóbbi is a pénzhez vonzódik, így ugyanoda lyukadunk ki mindig.

**********

(#27748) RM007 válasza echterion (#27747) üzenetére


RM007
addikt

Teljesen igazad van, de mindig abból választunk amiből tudunk és ehhez társul a pénztárca is. Sajnos nem tudunk összebeszélni hogy nem veszünk semmit, csináljatok rendeset, majd akkor. Mindig van aki bemozdul.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27749) kreten67 válasza Raymond (#27745) üzenetére


kreten67
senior tag

Egy ismeretlen melós csóka (Kanadából hozta haza ott dolgozott) hozta be egy szomszédos számítógépeket árusító üzlet és szervizbe,hogy vásárolják vagy számítsák már be valamibe,de ők nem látták üzletnek és meg se nézték mi a CPU benne :W . A srác mutatta nekik egy másik szerviz munkalapját amin javíthatatlan alaplaphiba szerepelt (gondolom ez riasztotta el őket a vásárlástól),de szerencsémre ismernek engem és fölhívtak,hogy menjek át ha érdekel. ROHANTAM,mint ilyenkor mindig és szerencsém volt. Egyetlen QFN8 volt látványosan átégve [link] ,hogy még csak keresnem se keljen. Volt még az alaplapon 3db ugyanilyen QFN és a zárlatos helyére ideiglenesen átraktam egyet a háromból ami nem volt létszükséglet a gép indulásához. Azt a hiányzót majd pótolom ha sikerül találnom vagy vennem egy újat és kész a gép.

(#27750) kreten67 válasza RM007 (#27746) üzenetére


kreten67
senior tag

"Megvetted jó olcsón és nem tudod te mint szakember átszabni hogy jó legyen hozzá? Komolyan nem értelek. Nincs benned kalandvágy?"
Ez nem az a kategória amit tuningolgatni kell!
Gyakran keresnek rajtam a környezetemből ilyesmi gépeket ami 100e környéke és a gyerek tudjon rajta Pl: Fortnite-ozni és ez arra tökéletes.
Ne gondolkozz az én fejemmel,én már nem játszom és nem kísérletezgetek,csak javítok és árulok vagyis dolgozom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.