Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27451) Drenadar válasza gurubefree (#27448) üzenetére


Drenadar
veterán

Nekem a PCben 1TB + 250 GB -os ssd van, nekem ez eddig elég :P

Szóval te mindenképpen kettő ssdvel használnád? Akkor is ha már alapból van benne egy 512es? :P azon cska a rendszer lenne? /troll off

(#27452) Drenadar


Drenadar
veterán

Srácok!

ha jól láttam a 8. gen i7-esek azért jóval többet tudnak a 7.gennél. Mégis jó befektetés szerintetek 7.genes laptopot venni?

(#27453) gurubefree válasza Drenadar (#27451) üzenetére


gurubefree
senior tag

Akkor nem 512GB-ost vettem volna hanem egy 256GB-ost es azon lenne a rendszer . :DDD

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27454) Muerte válasza gurubefree (#27450) üzenetére


Muerte
Topikgazda

5-10°C-kal jobb eredményt lehet elérni egy ICD-dal,hidd el ezt nekem.Mostanában csináltam pár srácnak és volt köztük Kryonaut "fétises" is,aztán mikor meglátta miről beszélek egyből megértette a különbséget.
Ha majd szétszeded a gépedet nézd meg hogyan volt a felületen szétterülve és magad is megérted.
Elárulom nem így fog kinézni mint itt az első képen:[link]
Ez a pár fok különbség nem lényeg normális hűtésű gépnél csak pont azoknál (az elég soknál),amiknél ha normális paszta,normális módon van felrakva még pont throttlinghatár alatt tartja a gépet,erre való lényegében a "vaspaszta" is.

(#27455) gurubefree válasza Muerte (#27454) üzenetére


gurubefree
senior tag

Nem vonom ketsegbe az elerheto eredmenyeket .... nekem nincs rossz tapasztalatom a Kryonaut-al . Lattatok milyen eredmenyeket produkalt az aw 15 r3-nal

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27456) Pocok256 válasza Muerte (#27454) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a baj amit mondasz az mind ellene megy az összes létező paszta tesztnek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27457) Muerte válasza Rexton (#27449) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt kenni kell mint a vajas kenyeret,különben nem terül szét:[link] azért van a kupakja úgy kialakítva.

(#27458) Muerte válasza Pocok256 (#27456) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én laptopokról beszélek,kb párszáz pasztázással/ gyakorlati tesztekkel a hátam mögött.Te meg tesztekről (asztali gépek?) nulla gyakorlattal a hátad mögött.
De aztán felőlem azt használtok ám,amit csak akartok,engem egy cseppet sem zavar :N
Az egy tény hogy a Kryonaut kicsi,fényes chipen nem tapad és nem terül úgy mint egy MX4 vagy ICD és ezáltal nincs is olyan hatásfoka,ha elhiszed,ha nem.

(#27459) Bluesummers válasza Muerte (#27458) üzenetére


Bluesummers
őstag

Muerte a pasztamester, ez vitathatatlan.

PASTA LA VISTA, BABY!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27460) Rexton válasza Muerte (#27458) üzenetére


Rexton
tag

Köszi a tippet egyébként! Ha újrakenem a gépet, akkor már az MX4-el fogom ezt tenni. Viszont az már nem volt használva vagy 2 éve lassan. Kéne venni újat, vagy jó lehet még az, és csak a tubus elejéből egy kicsit nyomjak ki, és azt dobjam ki?

(#27461) Muerte válasza Bluesummers (#27459) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:DDD Nem vagyok én semmilyen mester sem :N ,de ezt a Kryonaut témát pont tudom,mert nem egyszer csináltam.Ugyanez a történet ezzel a gelid extreme szilikon szutyokkal,nem való mobil procira:[link],pedig istenítik sok helyen. Az hogy asztali prociknál nagyon jó eredményt mutat tesztekben az pont egy dekát nem számít laptopoknál.Teljesen más történet egy 4-5 négyzet cm-es matt chipre rakva amit egy böhöm 1-2 kilós hűtővel lenyomnak és kb.2x akkora erővel szorítanak a kupakra,mint egy ötöd akkora fényes chipre rakva,amit fele olyan erővel sem nyom a hűtő.
Csak hát már megbántam hogy jó tanácsot szerettem volna adni,mert újabban mindig jön itten valaki újdonsült "szakember" aki megmondja a frankót...Így inkább jobb lesz ha csendben maradok,mint a régi kezdeti tagok ;)

[ Szerkesztve ]

(#27462) DamianB válasza Muerte (#27461) üzenetére


DamianB
őstag

Hát igen ezért vagyok én is csendben ;] ( csak viccelek)

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27463) Bluesummers válasza gyemipapa (#27371) üzenetére


Bluesummers
őstag

Bocsi a késői választ.
Íme, itt van pár guglis találat: [link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27464) Pocok256 válasza Muerte (#27461) üzenetére


Pocok256
veterán

Ne vedd már szívre :B Én hiszek neked csak a teszteket jobban szeretem ez ilyen dolog sry.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27465) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném meg kérdezni hogy miért van főleg játék alatt hogy a proci csak 2,5ghz-en fut (i74720hq) de minden játék alatt, Witcher 2-3, Mortal xl stb. GTA V
Ha kilepek a windowsbol valtogatja 0,8-3,6-ig! Köszi :R

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#27466) madstunt válasza Gaberiellb (#27465) üzenetére


madstunt
addikt

Mert a procid órajele alapból 2.6GHz, az stabilan tudja tartani. A 3.6 az ún Turbo Frequency, amit csak időlegesen tud fentartani ezekszerint a te esetedben, de ha jól tudom amúgy se gyakori gaming laptopoknál, csak a vaskosabbaknál, hogy azt folyamatosan tudja hozni

(#27467) Pocok256 válasza Gaberiellb (#27465) üzenetére


Pocok256
veterán

Valószínűleg azért mert Throttlingol a géped, vagy alapból rossz a hűtése, konstrukció hibás hulladék a gép, vagy pedig az évenkénti takarítást teljes újrapasztázást kihagytad és emiatt lefőzi a gép a kávét.

Ez vonatkozik a procidra:
Each core offers a base speed of 2.6 GHz but can dynamically increase clock rates with Turbo Boost up to 3.4 GHz (for 4 active cores), 3.5 GHz (for 2 active cores) and 3.6 GHz (for 1 active core).

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27468) Drenadar válasza Pocok256 (#27467) üzenetére


Drenadar
veterán

Akkor is ki kell takarítani a gépet és újrapasztázni, ha jók a hőfokok de mégis tetű lassúnak tűnik a gép? (lehet egy ssd nagyban segítene a dolgokon, de mire reagál bármire a laptop addigra az ember lefőz egy kávét...)

(#27469) Gaberiellb válasza Pocok256 (#27467) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

A proci 72-75 fokon van max, volt stress teszt is kb 40 percig, nem volt trotty, 2 hónapja van nálam ki takarítással kezdtem, mx4-el pasztázva... :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#27470) Pocok256 válasza Gaberiellb (#27469) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebben az esetben lehet TDP keret van elbabrálva vagy pedig nem kap elég kakaot a gép, vagy valami lenovo hulladék ami leszabályozza játék alatt a CPU gpu erőt.

Esetleg Intel XTU val fentebb tornászhatod a TDP keretet és akkor megnézheted mit reagál a gép rá. Stress tesztnél pedig még mindig a szőrös fánk plusz prime 95 az ami megmutatja a hűtést.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27471) Gaberiellb válasza Pocok256 (#27470) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Lenovo :DD
Amúgy nem babráltam vele semmit, friss win10 pró van rajta, annyi hogy xtu-val -0.7v meg afterburnerrel cpu +135 MHz, mem: +250

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#27472) Pocok256 válasza Drenadar (#27468) üzenetére


Pocok256
veterán

Megnézed az erőforrás felhasználást, és ahol bottlenecket látsz lassulás esetében az lesz a ludas :)

Ha rendben vannak a hőfokok akkor teljesen felesleges pasztázni :)

SSD nélkül pedig nincs élet én már vagy 8 éve olyan gép elé nem vagyok hajlandó ülni amiben nem SSD van.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27473) Medocsabi válasza Pocok256 (#27472) üzenetére


Medocsabi
addikt

Holnap reggel a melóban Én is ezzel fogom kezdeni :D Kiváncsi vagyok a góré fejére, és hogy mit válaszol :D

(#27474) Drenadar válasza Pocok256 (#27472) üzenetére


Drenadar
veterán

Kell bármi speckó beépítőkeret ahhoz hogy a laptop hdd-jét ssdre cseréljem?

(#27475) DamianB válasza Medocsabi (#27473) üzenetére


DamianB
őstag

menj Pocokhoz dolgozni ;]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27476) Pocok256 válasza Drenadar (#27474) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez x plusz 1 dologtól függ. Milyen a laptopod foglalata milyen ssd t akarsz beletenni. Nincs üveggömböm hogy ezeket tudjam :D
De általánosságban nem kell semmi. kivéve ha nagy böhöm vastag hdd t fogad a géped és te kis vékony cuki ssd t akarsz beletenni. De szerintem már minden gépben 2"5 ös hely van hdd nek is így egy az egyben cserélheted.

(#27473) Medocsabi
Itt már azért is megy a sírás ha 8gb ram van a gépben konkrétan visszadobáljuk azokat amik nem 16 vagy 32 vel vannak szerelve :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27477) height válasza Darth_Revan (#27377) üzenetére


height
aktív tag

Először is köszi, hogy ilyen részletességgel írtál a gépről!! :) :R

Hát szerintem ez a gép

és ennyi pénzért, és Egyszerűen hibás a driver monitor vezérlése,

Akkor ez a gép nálam kiesett abból a bizonyos "kedvencek listából" :U

na de akkor milyen alternatíva van ez helyett a gép helyett, jó hűtés, jó proci stb... ?

Vagy lehet hogy lesz javítás ? de mikor ? :U

[ Szerkesztve ]

(#27478) Drenadar válasza Pocok256 (#27476) üzenetére


Drenadar
veterán

köszi jah igazad van.

régi gép, de szétszedtem, megnéztem és jah szerencsére egy az egyben át lehet dugni.
lehet adok neki egy esélyt veszek egy 250-es ssd-t, és meglátom hogy megy... (vagy nem megy).

Jó lenne ha bebizonyosodna, hogy csak az ssd hiányzott neki és nem az hogy szenved a gép a win 10-el (3. gen i5 + 6giga ram).

Ahh a lusta mindenem, hogy nem teszem át a PC-s ssd-t :D

(#27479) k-adi válasza Pocok256 (#27476) üzenetére


k-adi
nagyúr

igazad van, mindenkinek alienware gamergép jár!

meg persze.. iphone is.

[ Szerkesztve ]

(#27480) Pocok256 válasza k-adi (#27479) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem de az ssd pár ezer forintos plusz a 16gb ram pedig nélkülözhetetlen a normális munka végzéshez. Ettől függetlenül nyílván nem kell mindenkinek ilyen gép, de azért egy ssd... Nem egy hatalamas költségnövelő.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27481) gurubefree válasza Pocok256 (#27480) üzenetére


gurubefree
senior tag

A leheto legjobb sporolasi lehetoseg ha 8GB ram-al es ssd nelkul van megveve egy gep ! Dell ( alienware ) eseten kozel a duplajat fizeti az ember annak mint ha maganak venne meg az ember es otthon belerakja .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27482) Smithy87


Smithy87
senior tag

Alkapmi gamehez főleg war thunder vagy wows ez mennyire lenne tré? [330s]
Hordozva kb a kanapé és az asztal között lenne. Asztali nem fér el azért kell noti.

(#27483) k-adi válasza Pocok256 (#27480) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja azt hittem fasságokról beszélünk.. de ahogy látom te ezt komolyan gondolod... úgyhogy inkább már az elején kihátrálok ebből a magasröptű diskurzusból :D

(#27484) consono válasza Pocok256 (#27480) üzenetére


consono
nagyúr

Én már 8GB RAM-nak is örülnék a munkahelyi gépembe... De legalább SSD van!

"In God we trust. All others must bring data"

(#27485) Pocok256 válasza gurubefree (#27481) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez nagyon gépfüggő, plusz bussines modellekbe már lassan nincs is hdd vel szerelt variáns, szóval ha akarnád sem tudnád megvenni úgy :D De igen konzumer téren többnyire úgy van ahogy te írod :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27486) gurubefree válasza Pocok256 (#27485) üzenetére


gurubefree
senior tag

Hihetetlen amit muvelnek ilyen teren .....

8GB-rol 16GB -ra upgrade ..... +£128 !! Ezert megveszek 16GB drr4 ( 2x8GB 2400Mhz ) memoriat . Ez mind igaz a tarolokra is legyen az HDD vagy SSD .

Ha van ra lehetoseg meg windows-t sem kerek £89-ert amikor kulcsot kapok az ebay-en ( eredetit !!! nem gagyi szar) £3.99-ert !!!

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27487) Darth_Revan válasza height (#27477) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Youtube-on latott videok es mas felhasznalok beszamoloja alapjan nem biztos hogy szeria hiba es lehetseges hogy csak megint en nyultam bele abba a bizonyosba (bar meglepo lenne?).

Ma amugy visszavittem a boltba (vagyis annak szervizebe) es tudtak volna cserelni (volt keszleten a helyszinen), de az kenyelmetlenebb lett volna nekik (a hibas keszulek es a csere keszulek eltero nagykerbol van igy tobb lett volna a papirmunka), igy megtagadtak a csere igenyemet es helyette az Asus szervizbe akartak elkuldeni, hogy majd ok "bevizsgaljak" es x nap mulva visszaszolnak hogy cserelik-e vagy javitjak (!!) az 1 napos gyari hibas keszuleket.

Nem volt lelkierom felvilagositani hogy a ptk mit is ir le az elado reszere hogy ilyen esetben mit kell tenni (foleg ha van sajat szervizuk), igy inkabb megkoszontem a lehetoseget es 14 napos elallassal eltem.

Ennyit ert nekik hogy a konkurenciahoz kepest 60k-val dragabban adtak, megis inkabb toluk vettem...

(#27488) Medocsabi válasza Darth_Revan (#27487) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szerintem ha Téged meglát egy laptop eladó sírva fut hátra a raktárba :D:D

(#27489) Darth_Revan válasza Medocsabi (#27488) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szerintem par helyen mar kint van a fotom :DDD

A gepet ugy adtam le hogy bal oldali hangszorot kikapcsoltam, bizom benne hogy valami sieto szervizeshez kerul aki bekapcsolja, lejatszik valamit, majd vissza is dobja, hogy a keszulek hibatlan es a vevo a hulye :))

[ Szerkesztve ]

(#27490) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

MSI GT75VR 7RF-255HU

- 17.3" 120 hz 3 ms 100%sRGB TN G-Sync panel
- 32 gb ddr4 ram
- 7820hk tuningolhato 4 magos cpu
- 512 gb ssd (2x 256 gb raid0-ba kotve) + 1 tb hdd
- Geforce GTX 1080 8gb GDDR5
- magyar mechanikus billentyuzet

Jelenlegi ara a Digiprime-ban: 749.990 Ft (+ajandek fejhallgato:[link] ) !

800k-ert jo vetel volt, de ennyiert mar tenyleg best buy. Szerintem boltban ragadt keszletet akarnak kiszorni.

Lehet "csak" egy 4 magos cpu van benne, de a vga miatt meg igy is erosebb mint a Helios 500, ami raadasul sokkal dragabb (ugyanennyi rammal es ssd-vel) es majdnem minden teren gyengebb is.

[ Szerkesztve ]

(#27491) Medocsabi válasza Darth_Revan (#27490) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezen tuti nem laggolna egy Starcraft2 Marine Arena :)) (bár mostanában megint csak Warcraft 3-azok :D )

(#27492) KillHates


KillHates
nagyúr

Tudom, hogy ki vagyok utálva, de egy kis szakmai közlemény a tejfölösdobozok világából :D

Úgy pattantam fel a szopórollerre a saját hülyeségemből kifolyólag, hogy még mindig izomláz gyötör a körbe-körbe hajtástól! :DDD Adott ez a 6-ik genes noti amit újra szerettem volna telepíteni, elő a pendrive-om, fel a vinfos, driverezem nagy boldogan és nézem SEHOL A VIDEKÁRTYA !!! :Y Nemhogy "általános adapter" hanem még a Videókártyák "fül" is hiányzik az eszközkezelőben! Láttam már ilyet, de ott döglött volt a GPU, de itt nem feküdt a dolog, mert nem optimus-os a gép, tehát akkor kép sem lenne és ahogy szkóppal mértem szépen kapcsolgatta az alaplap a kakaót a GPU-nak ahogy változtattam a felbontást, meg a HWinfo is írta, hogy ott a GTX1070 rendben. Csak a Windows nem látta sehol! Mondom; nem gond kell neki a gyári driver, majd az kicsalogatja az eszközkezelőbe! Driver felrak, a Windows méretezgeti a desktopot, kolompol az eszközkezelő, majd előkerül a Videókártya fül és behány az nVidia driver, hogy nem kompatibilis a rendszerrel és lesz egy sárga felkiáltójeles "általános videókártyám" :( Nem gond akkor kézi vezérlésre kapcsolok; az eredmény ugyanaz, azzal megspékelve, hogy a GTX1070 megvan, de "nem indítható".
A megoldás végül az lett, hogy CSAK A 10.83-as tavaszi Windows-t lehetett probléma mentesen installálni. :W

Hogy miért lett ez az anomália: a bzui Intel Management Engine Interface miatt, ami beleírt az EC-be amikor szépen frissülgetett a Windows build-ekkel együtt és nem volt "lefelé" kompatibilis HARDVERESEN az operációs rendszerrel. Tisztára ugyanaz a szopatás amit a régi Alienware-ek csinálnak amikor a Command Center-t befrissíti az oprendszerrel együtt az ember... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27493) Darth_Revan válasza KillHates (#27492) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak 1803-as Win-t tamogatja egy 2016-os gép fw frissites utan? Az eleg fail az Asus reszerol, nem is hallottam meg ilyenrol :Y

Tisztára ugyanaz a szopatás amit a régi Alienware-ek csinálnak amikor a Command Center-t befrissíti az oprendszerrel együtt az ember...

Na igen, orom es bodotta volt amikor par eve az AW 17 ,18 es Clevo laptopokon aki az EVGA Precision X-t hasznalta MSI Afterburner helyett Win10 alatt az megszivta, mert a szoftver egy frissites utan elkezdte az erintett gepekben levo kijelzo panelek EDID-jet atirni es ezzel a legtobbet hasznalhatatlanna tette. Ha jol emlekszem annak a panelnek nem volt irasvedett az edid-je es linux alatt a user tudott ujat feltolteni, de megis mekkora szivas lenne most pl ha feltenned az MSI Afterburner-t a legujabb, legdragabb gepedre es a kijelzobol ajtotamaszt csinalna ? :D
Jo, meg lehetett csinalni de az atlag userbol hanyan allnak neki edid-t flashelni? :D

[ Szerkesztve ]

(#27494) KillHates válasza Darth_Revan (#27493) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem bíztam a véletlenre azt tettem fel.
Az EC nem oszt ki IRQ-t a 16x PCI-e-nek, azaz nincsen addig GPU amíg ki nem gyomlálja az ember ezt.

Szerencsére ez nem okozott hardveres meghibásodást, csak az volt szopó, amíg ennek utána jártam.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27495) Dondom


Dondom
tag

Sziasztok Srácok! Van valakinek valami tapasztalata ezzel a notival kapcsolatban [Asus TUF FX504GM ]? Igazából az érdekel mennyire melegszik,milyen a képe (a TN panel ellenére). Illetve megéri e az árát. A segítségeket előre is köszönöm. :R

(#27496) echterion válasza KillHates (#27492) üzenetére


echterion
nagyúr

Nah, akkor továbbra is jönnek majd az obivan-os gif-ek, ugye? Remélem, párszor magadnak is lejátszottad már. :P :))

**********

(#27497) KillHates válasza echterion (#27496) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az anyagminőség valami katasztrófa, de a hardver eléggé ott van.
Ha a gyári "főzzük meg a hardvert" hűtési profilt kilöki az ember egy jól paraméterezett Notebook Fan Control-al , akkor még azt is merem állítani, hogy nincs mindig igaza Obivénnek :B
Meglátom, hogy hogyan alakulnak majd hőfokok. Aztán jöhet a DOOM Ethernal! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27499) Smithy87 válasza Smithy87 (#27482) üzenetére


Smithy87
senior tag

Erre valami bölcs mondás?

(#27500) Drenadar válasza Smithy87 (#27482) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát nézd, ha bele kalkuláltad az ssd vételt és a memória bővítést és az erős kompromisszumokat akkor talán jó lehet. De majd az okosabbak is mondanak rá valamit...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.