Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28551) Raymond válasza x_o_n (#28550) üzenetére


Raymond
félisten

Ahhh, en par eve megvettem akor 5EUR-ert adtak, mar nem is emlekeztem milyen anelkul :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28552) DamianB válasza Bluesummers (#28516) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem dm2-g van annyival egészítenem ki Darth Revan írását hogy van max fan beállítás ami nagyon szépen tudja fogni a gépet cserébe hangos lesz nem kicsit aki erre érzékeny az nem fogja bírni . Régebben többször is írtam a gépről.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28553) Darth_Revan válasza x_o_n (#28548) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Annyira nem vészes az a pont.
CPU lehetne pár szaz ponttal több, de annyira nem óriási a csökkenés a normál értékhez képest .
Max teljesítmény energia módban volt a gép vagy balanced?
MSI szoftvereben mi volt a beállítás?

(#28554) x_o_n válasza Darth_Revan (#28553) üzenetére


x_o_n
veterán

a dragonban teljesitménycentrikuson áll

(#28555) Dhampir válasza Muerte (#28543) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy Grey-t csak "Grey Frater" képes visszaűzni a hordójába. :D

(#28556) Tegrinator válasza Darth_Revan (#28535) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

8750H, 1070. Ennyi sikerült most, szerintem hozza az elvártat, bár nem nagyon néztem eddig benchmarkokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#28557) Tegrinator válasza Darth_Revan (#28535) üzenetére


Tegrinator
csendes tag


hogy a pékbe nem sikerül feltöltenem a képet? :F
https://imgur.com/a/QRxUYYv

[ Szerkesztve ]

(#28558) PR0JECTNR56 válasza DamianB (#28552) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem a kistestvér van (P751TM1-G a PCS-től, pontos specek az adatlapomon), én a következőket tenném hozzá:
- az AUO 144Hz IPS FHD G-Sync panel nálam hibátlanul megy az eddig próbált játékokkal (rFactor, rFactor 2, Dirt Rally, Project CARS 2, Battlefield 1, Overwatch, Mafia 1, Shadow Warrior 1-2, Wolfenstein több része), DX12-t még nem próbáltam szerintem sehol.
- Clevo control center-t nem telepítünk, van ingyenes, parádés és folyamatosan fejlesztett alternatíva az Obsidian-PC jóvoltából, tölteni és nyomonkövetni a fejlesztést itt lehet.
- a váz és borítás alsó fele rendben van, de a kijelző borítás külső része és a zsanérok azért közel sem jók, azok a gép leggyengébb részei szerintem minden szempontból
- Hőmérséklet nálam rendben van (a szerény hardver miatt) minden 75 fok alatt volt még a nyári gyilkos melegben is BF1 64 fős több órás multis csapások alatt
- Afterburneres mérések során sehol sem volt temp/power throttling, órajelek betonstabilak mind CPU mind GPU fronton
- Nehéz és hangos (a súly a megbízhatóság jele ;] ), az IEM fülmonitortól pedig úgysem hallok belőle semmit
- Életemben először semmilyen software-es hibába, korlátozásba, glitch-be nem futottam még bele, PCS driverek és BIOS tökéletes eddig

Mindent összevetve nagyon szeretem ezt a gépet, itthon CM U3-as fémpadon ül, extra ventik nélkül.
Jövő év elején jön a fejlesztések maradéka, 8700k + 1070 / 1080 MXM képében aztán leteszem a lantot egy időre.

[ Szerkesztve ]

(#28559) DamianB válasza PR0JECTNR56 (#28558) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi a linket de gondolom akkor prema mellé meg command center mellé nem megy fel ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#28560) gurubefree


gurubefree
senior tag

A 416.16-al megjott a g-sync is az oled kijelzohoz ! :DDD


Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28561) Raymond


Raymond
félisten

Na, elment a picike :( Azt mondjak most 4-6 het attol fuggoen hogy a Gigabyte szerviz milyen kedveben van. Eleg raerosek mit mondjak...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28562) Darth_Revan válasza gurubefree (#28560) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Intel HD+GTX 1060+Gsync?! Mi van? :F

CSak tévedésből írta ki, hogy Intel HD is aktív vagy tényleg az volt?

(#28563) gurubefree válasza Darth_Revan (#28562) üzenetére


gurubefree
senior tag

Fogalmam nincs .... Ezt azota csinalja amiota fent a 416.16.

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28564) Muerte válasza Raymond (#28561) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mi történt a géppel?

(#28565) echterion válasza PR0JECTNR56 (#28558) üzenetére


echterion
nagyúr

Mi a baj a Control Center-rel?

A másik kérdés, ami mindenkihez szól: leszedem a 3dmark demóját steam-en és nem enged egy tesztet sem indítani, mindegyiknél azt írja, hogy upgrade-eljem a progit. Még a basic benchmark-okat sem tudom indítani...

**********

(#28566) Raymond válasza Muerte (#28564) üzenetére


Raymond
félisten

Megjelent a het elejen az elso csik:

Nem varom meg a tobbit. Remelem csere utan a light bleed nem lesz problema mert ennel a darabnal nem volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28567) gurubefree válasza echterion (#28565) üzenetére


gurubefree
senior tag

Minden tesztet kulon telepiteni kell .... Ha jol tudom a full es a demo kozott annyi a kulonbseg , hogy demonal csak az alap teszt van es nem megy a monitorozas .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28568) gurubefree válasza Raymond (#28566) üzenetére


gurubefree
senior tag

Most , hogy mondod ..... nekem a plasma TV-n van ugyan ez . :((

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28569) echterion válasza gurubefree (#28567) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, itt hol töltsem le külön?

Nocsak, avatárt váltottál? :)

[ Szerkesztve ]

**********

(#28570) gurubefree válasza echterion (#28569) üzenetére


gurubefree
senior tag

Nincs nalam a gep emlekezetbol irtam :D

Valtottam .... Jobban hasonlit ram . Pontosan ennyi hajam van .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28571) PR0JECTNR56 válasza DamianB (#28559) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Prema Bios maradhat, Clevo Control Center nem. Ez egy az egyben kiváltja a Clevo megoldását, mindenben jobb, gyorsabb, megbízhatóbb, naprakészebb, plusz ha van valamilyen kérésed vagy funkció, amit viszontlátnál benne, jó eséllyel beleteszik. Arról nem is beszélve, ha valami nem működik segítenek.

(#28565) echterion: A fentebb írt okok miatt jobb az Obsidian-PC megoldása, plusz a gépenként változó problémák miatt (ha visszalépsz a linkelt fórum Clevo-s főoldalára nem egy topik van szentelve a CCC-s problémáknak).

(#28572) Darth_Revan válasza gurubefree (#28563) üzenetére


Darth_Revan
veterán

NVidia COntrol Panelt lefotoznád? Kíváncsi vagyok milyen gombok vannak nálad :)

(#28573) gurubefree válasza Darth_Revan (#28572) üzenetére


gurubefree
senior tag

Reggel 7ig melozok .... megcsinalom otthon .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28574) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Akinek 13r3-sa van, nálatok működik játékokban a tobii? Én a Vermentide2-vel próbáltam, de nem veszem észre hogy működne, pedig fent van a game hub is, érzékeli hogy fent van a játék, de a játékban sincs a settingsben semmi, csak hogy a játék támogatja, de semmi on, vagy valami... hogy kell rávenni, hogy működjön is?

(#28575) gurubefree válasza Darth_Revan (#28572) üzenetére


gurubefree
senior tag

Laptop oled :

Samsung 40" 4k :

a rohej az , hogy a TV-nel is irja a g-syncet :

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28576) bandras54 válasza Drenadar (#28574) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia!

Tobii eye tracking csak 17-es ufoban van.

Több infó:

[link]

(#28577) Drenadar válasza bandras54 (#28576) üzenetére


Drenadar
veterán

áh szóval a kettő nem ugyanaz... :(

(#28578) gurubefree válasza Drenadar (#28577) üzenetére


gurubefree
senior tag

En nem is hasznalom .... piszok modon idegesit :DDD

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28579) Drenadar válasza gurubefree (#28578) üzenetére


Drenadar
veterán

mármint micsoda ha egyszer nincs is benne? :D

(#28580) gurubefree válasza Drenadar (#28579) üzenetére


gurubefree
senior tag

Maga a Tobii ... nem jatekra gondoltam .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28581) Drenadar válasza gurubefree (#28580) üzenetére


Drenadar
veterán

jaah, engem nem zavar az :)

(#28582) Raymond válasza gurubefree (#28575) üzenetére


Raymond
félisten

Windows-ban az ALT+PrtScrn az aktiv ablakot menti el a clipboard-ba. Aztan vagy Paint 3D es ott a Paste gomb ez eleve megfelelo meretu kepet csinal amit lementhets. A masik lehetoseg a klasszikus Paint, ott inditas utan CTRL+V es rogton utanna a Crop gomb, ez lemetszi a felesleget.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28583) gurubefree válasza Raymond (#28582) üzenetére


gurubefree
senior tag

:R

Egyszeruen 16 ora munka , utazas utan nem volt kedvem szabni .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#28584) Balázzs válasza gurubefree (#28580) üzenetére


Balázzs
senior tag

Mi benne az idegesítő? Gyors win logon, zárol ha nem vagy ott és dim-eli is a kijelzőt, szerintem jó móka.

Játékokban igaz szokni kell.

(#28585) Darth_Revan válasza gurubefree (#28575) üzenetére


Darth_Revan
veterán

99%, hogy csak bug a Fire Strike szoftverében és annak látja :(

Ha tényleg lenne G-Sync akkor lenne neki opció az NVCP-ben.

[ Szerkesztve ]

(#28586) matyee válasza Bluesummers (#28516) üzenetére


matyee
őstag

Nekem van egy ilyen gépem, sőt ez már a második :) Hosszú leírást tudnék adni a hibáiból és érdemeiből. Összefoglalva most azt gondolom, hogy a legjobb még cipelhető 17-es gép ez a sorozat. Igazából szuper gép, nekem sok idő kellett amíg kikísérleteztem, hogy működik szuperül. Meg is bántam amikor eladtam, azért vettem megint egyet. Ha bármi info kell, írj pü-t leírom amit tudni kell róla :)

(#28587) matyee válasza Darth_Revan (#28522) üzenetére


matyee
őstag

Azért ezt kiegészíteném azzal, hogy ezek kis odefigyeléssel helyrehozhatóak, ami a legnehezebb a jó bios... a többire van megoldás, igaz nekem hónapokba telt amíg utánajártam, javítottam. Panelek terén full hd 120hz-t is támogat, ezeknél inkább a gsync a kérdés. Amúgy jóval hosszabb szerintem a PRO lista :)

(#28588) KillHates válasza gurubefree (#28575) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látom nem arra gyúrsz, hogy az OLED "kiverje" annak a szemét aki ránéz! :D :D :DDD
Még az öreg IPS-en is elég masszív a háttered! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28589) KillHates válasza gurubefree (#28578) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért a Windows Hello-hoz elég kényelmes dolog. Nekem nagyon hiányzik.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28590) matyee válasza PR0JECTNR56 (#28558) üzenetére


matyee
őstag

Nekem is ilyen a második gépem, de 8700k-val és 1080-nal. Eszméletlen szerintem, hogy egy laptopból ilyet ki lehet hozni. Ennek is van persze pár gyermekbetegsége, mint a 775dm3-nak, de nálam minden megy szuperül. obisidian fancontroll megváltás, clevo center instant remove :) 15-ösben csak F5 ami felveszi a versenyt, 17-esben még hordozató méretben is újra erre tenném le a voksom. Egyéb esetben 870, de azt nem viszed sehova :)

(#28591) kdavid23 válasza matyee (#28590) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Sziasztok! Ha már ilyen aktuális a subtéma, akkor megkérdezem. Van valakinek unlocked Baker vagy Prema biosa clevo p775TM!-hez? Szép napot!

Dr. Dávid

(#28592) matyee válasza kdavid23 (#28591) üzenetére


matyee
őstag

Premát nem tudsz szerezni, csak a saját forgalmazóinak ad. Relatíve ismerem, de nekem sem adott sajnos, azt mondja TM-hez már csak és kizárólag forgalmazóknak ad - így szerződött. Dm3-ra még adott, de ott is teamviewer, install, delete. Sajnos számít clevonál, aki nem ért hozzá nem is érti mennyit....

(#28593) Darth_Revan válasza matyee (#28592) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah, volt valaki akinek segített és odaadta, majd az a sajátjaként kezdte terjeszteni és hencegni vele. Ekkor mondta Prema, hogy kivétel nélkül senkinek nem ad, csak szerződött partnernek.

(#28594) matyee válasza Darth_Revan (#28593) üzenetére


matyee
őstag

Igen, de utána is adott még a régebbi ismerősöknek - így kaptam tőle kétszer is dm3-hoz - viszont TM-re már csak forgalmazó. Amúgy a nélkül is jó gép, viszont OC terén szerényebb képességeket tud. Kérdés 8700k-hoz mennyi OC kell :)

(#28595) Darth_Revan válasza matyee (#28594) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Prema BIOS-al elvileg nem ugrálgat annyira a CPU órajel terhelés alatt, nekem ezért tűnik szimpatikusnak :U

(#28596) cyberkind


cyberkind
félisten

1060 Max Q undervoltnak lehet értelme, és ha igen mennyinél kezdjek hozzá és milyen órajellel? Most 1031mV-on 1911Mhz van belőve.

Paranormal Cocktivity

(#28597) Raymond válasza cyberkind (#28596) üzenetére


Raymond
félisten

En a 1070 Max-Q-nal azt tapasztaltam hogy nagyon keveset hoz. Azt a 1031mV-t menet kozben nezted? Mert eleg soknak tunik, inkabb egy nem Max-Q valtozat szokott ennyit kapni. Nalam 831mV-t kapott max a 1070-es igy onnan mar nemigen volt hova lemenni a mivel 800-nal kezdodik az AB-ben a skala. Ezeknel a Max-Q-knal power limit van beallitva es az a donto nem az hogy max frekire mi a max lehetseges fesz a tablazat szerint.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28598) cyberkind válasza Raymond (#28597) üzenetére


cyberkind
félisten

Most néztem böngészés közben Afterburner-ben a max órajelet ami ennyi és ilyen feszültségen.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28599) Raymond válasza cyberkind (#28598) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ott nagyon vadul huzhatod lejjebb. Nalam meg az asztali 1070 is 950mv@2000Mhz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28600) cyberkind válasza Raymond (#28599) üzenetére


cyberkind
félisten

Oké, kezdetnek 950mV 2000 vagy még lejjebb?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.