Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27351) Tegrinator válasza echterion (#27345) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

na, úgy értem, hogy a jogtiszta verzió amivel adják a lapost majd ssd-ről menjen. persze friss telepítéssel, csak az volt a félelmem, hogy a windows genyózik a másik tárolóra kerülés miatt. nem csináltam még ilyet, azért nem tudom. :N

(#27352) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#27350) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah msot nézem hogy ez a 8750h+gtx 1070 modell, szóval a vega meg ennyit se hoz :(((

(#27353) maximilian4 válasza Darth_Revan (#27352) üzenetére


maximilian4
addikt

De azok akkor készültek miközben streamelt is a gépről, azt vegyük figyelembe. Utána mondja hogy stream nélkül milyen értékeket kapott.

Maxi

(#27354) Darth_Revan válasza maximilian4 (#27353) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na ezért kellene megnéznem elejétől a végéig :D

(#27355) Bluesummers válasza echterion (#27349) üzenetére


Bluesummers
őstag

Néha tényleg lusta vagyok, és akkor ezt használom Ehhez gép se kell. :D

Igazából ezt 3,5" - 2,5" miatt vettem, mert vásárlás előtt azt hittem ez tud még P-ATA-sat ... hát nem :D

Mindegy, nagyon olcsó volt.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27356) echterion válasza Tegrinator (#27351) üzenetére


echterion
nagyúr

Jaaaa, azzal nem lesz gondod, az alaplaphoz párosítja a win kulcsot, amíg azt nem cseréled le, nem lesz vele gondod.

**********

(#27357) Tegrinator válasza echterion (#27356) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

na erre voltam kíváncsi, csak soha nem tudtam magam könnyen megértetni :DD köszönöm a választ :R

(#27358) DamianB válasza maximilian4 (#27348) üzenetére


DamianB
őstag

Jó lenne ha lenne ilyen csatorna de nem fog lenni kicsi a magyar piac ehhez VR Pisti beszélt róla hogy nem tudja hogy mennyire mélyen menjenek bele témákba vagy mennyire ne ezen egyensúlyoznak. Pedig biztos vagyok benne hogy ért hozzá és bele tudna menni PH is olvassák valószínűleg ide is be szoktak nézni.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27359) height válasza Darth_Revan (#27319) üzenetére


height
aktív tag

És ilyen hibák esetében a márka szerviz mennyire segítőkész ?

ha vennék egy ilyen gépet akkor számolnom kellene ilyen hibákkal ?

(#27360) Smithy87 válasza height (#27359) üzenetére


Smithy87
senior tag

Bakker ez majdnem annyiba kerül mint a kocsim :))

(#27361) Darth_Revan válasza height (#27359) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Magyarorszagon nincs az Asus-nak zero dot pixel garanciaja, csak az USA-ban.
MO-n azt hiszem 3 db kozepen levo rossz pixelig "rendben van".

Online vedd 14 napos elallas miatt vagy olyan helyen ahol lehet venni pixel garanciat.

Szerintem sok hibat amit en eszleltem a szervizben nem is eszleltek (mivel csak altalanosan vizsgaltak meg es nem celzottan neztek), igy lehet " hibamentes" jelzessel vissza is dobtak uj zarocimkevel eladasra azokat a gepeket.

Lenyeg hogy ha ilyen hibaval szervizbe kuldtem volna oket, akkor nagy esellyel javitas nelkul kuldtek volna vissza.

(#27362) gyemipapa válasza Bluesummers (#27355) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na ilyet még nem láttam, ehhez tényleg gép sem kell, és klónoz? Hol és mennyiért?
Eltérő méret számít? (Már ha kisebbet nagyobbra klónoznék...)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#27363) RM007 válasza Bluesummers (#27355) üzenetére


RM007
addikt

Én személy szerint egy Paragon Hard Disk Manager (15) Professional programmal szoktam klónozni a rendszerem az SSD-t úgy cappak, és lényegében ez így is lesz az elkövetkező 10 évben. Ha lehet klónozni majd hülye leszek mindent újrarakni. De egy ilyen eszközre én is beruháznék. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27364) Bluesummers válasza gyemipapa (#27362) üzenetére


Bluesummers
őstag

Igen, méret mindegy. Lehet 2.5"-ről 3.5"-re, 3.5"-ről 3.5-re, 2.5"-ről 2.5"-re, SATA csatlakozás ennél a modellnél a lényeg.
Nem kell hozzá gép, de gépről is vezérelhető.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27365) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nahat, uj kihivo a magyar piacon a 15.6"+gtx 1080 szegmensben :Y [link]

(#27366) Raymond válasza Darth_Revan (#27365) üzenetére


Raymond
félisten

Eloben veszett nagynak nez ki [link], gondolom mert objektiven nezve is az. Foleg ugy jott ki a meret hogy ott volt a GS65 is nem messze tole.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27367) Darth_Revan válasza Raymond (#27366) üzenetére


Darth_Revan
veterán

GT75 TItan-t linkelted, én viszont a kistestvérét, a GT63-at :K

(#27368) Raymond válasza Darth_Revan (#27367) üzenetére


Raymond
félisten

Heh, "kis" :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27369) kreten67 válasza RM007 (#27363) üzenetére


kreten67
senior tag

Ha jól emlékszem,te egy HDD-ről klónoztál oprendszert SSD-re?
SSD-ről SSD-re rendben van ,de HDD-ről én nem klónoznék SSD-re inkább kezdtem volna előröl az egészet annak ellenére ,hogy működik.
Egyébként én az Acronist használom a klónozásra.
Néhány hónapja egy árverésről vettem 50db Toshiba Tecra notebookot és csak egyet telepítettem fel teljes driver + alap progi csomag frissítésekkel és 49× klónoztam. Szerencsére mindegyik géphez kaptam eredeti licenc kulcsot így csak azokat kellet egyesével regisztrálnom.
Tökön szúrtam volna magam ,ha 50× kellet volna telepítenem a gépeket.

(#27370) x_o_n válasza Darth_Revan (#27365) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez egy baromijó gép...bár egyszerüen nemm tudom rávenni magam hogy megvegyem,valahogy akarok ennyit kiadni gépre a gt83 volt amire azt mondtam hogy huu bmeg....vivodtam a gt75 és a ge73 között is rendesen aztán z 1200 eur árkülönbség meg gyözött hogy jó választás az a ge73 is....majd bejött a helios 500---alig drágábban és ujra örlödés nem szeretek notit választani....

(#27371) gyemipapa válasza Bluesummers (#27364) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm. Tudsz esetleg linket küldeni? Milyen árban mozognak ezek?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#27372) Skyhunter válasza x_o_n (#27370) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Igaz az, hogy a GT75 full terhelés alatt nagyon zajos?

(#27373) Darth_Revan válasza Skyhunter (#27372) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Annyira zajos, hogy nem hogy TV-t nézni nem tudsz mellette, de a beszélgetés is majdnem olyan, mintha a metrón lennél. :D

(#27374) x_o_n válasza Skyhunter (#27372) üzenetére


x_o_n
veterán

Azt mondták a boltban hogy 2-3x hangosabb mint a ge73

[ Szerkesztve ]

(#27375) Skyhunter válasza x_o_n (#27374) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Szívattok, vagy ez igaz? :) Most már rákeresek ytubun... :D

(#27376) PR0JECTNR56 válasza Skyhunter (#27375) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igazából a kiadós szélzaj nem tréfa tárgya, a benne lévő hardvert elnézve ez maximálisan indokolt. Ez személyes preferencia tárgya, de engem nem zavar ha hangos, fülhallgató fel aztán kész, legalább tudom, hogy normálisan megy a hűtés és nincs 99 fokos temp limit a CPU-n. :D

(#27377) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nem sokára indul a vonatom, így tényleg egy nagyon rövid teszt az ASUS GL703GS-ról.

Az előzőt, ami tele volt pixelhibával visszavittem és elhoztam egy újat, amit picit alaposabban leteszteltem,

A gép háza összességében nekem nagyon tetszik, vékony, masszív és "prémium" érzésú annak ellenére, hogy nagy része műanyag.

BIOS terén jól tippeltem és jobb, mint a Helios 500. A ROG Gaming Centerben "overboost" módra lehet kapcsolni, ahol a 35W TDP-t felemeli az Intel gyári 45W-jára, így már tudja tartani a 3.9 Ghz-es boost órajelet. A helios 500 meg 3.4 Ghz-en üzemel (így csalnak a hőmérséklettel) és ez a Fire Strike cpu ponton is meglátszódik.

Fire Strike teszt eredmény cpu órajellel és hőmérsékletekkel:

Na igen, itt előjön a vékony ház hátránya és meg is kapta a "Rezsó Rezső" becenevet. Következő lépés alulfeszelés és újrapasztázás, ezekkel korrigálható.

Hibák:
1) a szokásos ASUS hiba (mostanában GL laptopoknál tapasztalom, de régen G7xx szériánál is sok helyen előfordult): recsegő hangszóró (most a bal oldali :DD )

2) NINCS hibátlanul működő VGA driver hozzá. Próbáltam az összeset az ASUS oldaláról és többet az NV oldaláról is és nincs.

A hiba ugyanaz ami előfordul minden 120 Hz-es 20 ms AUO panellel szerelt ASUS gépeknél (G752VSK, GL702VS, GL702VI, G701VIK):
Azaz DX12 alatt a driver monitorvezérlésénél valami bug jön elő és mozgásnál (akkor iss ha előre leprogramozott) fekete szellemkép/blur effektus jelenik meg.

Videó a jelenségről (Végén összehasonlító screenshotok): [link]

376.06-os driver képes csak javítani ezt a hibát a fenti gépeknél.

Viszont ebben az ASUS GL703GS-ben újabb AUO panel van aminek 144 hz a frissitése és 3 ms a válaszideje.
GL503VS-ben és G703VI-ban144 hz 7 ms panel van és abban már nem tapasztaltam a fent említett hibát, így bátran vágtam bele ebbe a gépbe gondolva, hogy "csak nem lesz rossz az újabb"...hát tévedtem.

Nem csak hogy jelen van a fenti szellemképes hiba, de a fentiekekkel ellentétben nem csak DX12 alatt, hanem majdnem mindenhol!
Windows asztalon dolgozva és netezve nincs gond, 3 ms válaszidő meg is látszódik, mert amikor mozgatom gyorsan a megnyitott ablakot, akkor semmi szellemkép.

Na de ha megnyitok egy 3DMark-ot (vagy ne adj Isten, egy játékot), akkor már borul a bili. El sem kell indulnia a 3DMark tesztnek, elég ha csak mozgok a menüben. Amikor menupontot váltok, akkor a gombok oldalra történő mozgásának animációjánál is már látni, hogy húzzák maguk után a fekete csíkot, illetve szemmel láthatóan a mozgás alatt a kép élessége is megnő.
Megnyitom RoTTR-t és ugyanaz mint a fenti videóban: mozgás közben túlélesedik a kép és szellemképet hagynak a tárgyak maguk után.
Minden drivert próbáltam az ASUS oldaláról és többet is az NVidia oldaláról (sőt moddolt INF fájllal még a 376.06-ot is feltettem), de SEMMI nem orvosolta.
Windows újratelepítés ÉS G-Sync kikapcsolása sem segített.

Egyszerűen hibás (szerintem) a driver monitor vezérlése.

G703GI Chimera-ban is ugyanez a panel van, szóval 99%-ot mondok, hogy az is rossz.

A korábban használt 120 hz és 144 hz-es panelekhez képest nem csak hardverben, de EDID firmware-ben is nagyobb módosítást csinált most az AUO. Korábbi paneleknél volt időzítés 60 Hz és 120/144 hz-es is, azaz lehetett váltani frissítések között. ennél az új panelnél viszont az EDID már csak 144 hz-et enged. Csak sötétben tapogatózok, de lehet ez a változás okoz valami gubancot, mivel az NVidia-nak "el felejtettek" rója szólni.

tl;dr: Jelen állás szerint az új ASUS gépek (GL703GS és G703GI) "béta" verziók és csak az vegyen belőlük, akit nem zavar, hogy a kijelző (ami mellesleg nagyon szép színmegjelenítéssel bír) Windows asztalon ránézésre 3 ms, játék alatt gyakorlatban ránézésre viszont 60-80 ms !

Nem egyszer előrdult hiba a fenti és az ASUS SOHA NEM JAVÍTOTTA, mindössze azért van "fix", mert "véletlenül" a GL702VS-hez kiadott driverben "bennefelejtették" (de ehez már az se jó).

Nem értem egyszerűen, hogy a millós fizetésért dolgozó ASUS mérnök hogy a rossebbe nem veszi ezt észre én meg viszont percek alatt tudom reprodukálni?

Vagy tudtak róla csak bíztak benne (pénz spórolás céljából), hogy a hülye user "úgyse veszi észre"?

u.i: Alaplapból is a legújabb revízió van benne, mert BIOS-ból is a legújabb 304 van fent.

[ Szerkesztve ]

(#27378) Raymond válasza Darth_Revan (#27377) üzenetére


Raymond
félisten

"BIOS terén jól tippeltem és jobb, mint a Helios 500."

Behold, the Gigabyte Aero 15X (2018) BIOS:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27379) Darth_Revan válasza Raymond (#27378) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És itt mit kell nézni ? :B

(#27380) Raymond válasza Darth_Revan (#27379) üzenetére


Raymond
félisten

Az 90-es evekbeli dizajn es opciok (teljes hianya) :)) Jo par eves corporate/enterprise gepeken jobb BIOS/UEFI van mint ez.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27381) Darth_Revan válasza Raymond (#27380) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah, ez így elég durva :DDD

(#27382) echterion válasza Raymond (#27380) üzenetére


echterion
nagyúr

Mintha csak a saját régi Vaio-m bios-át látnám. :DD

**********

(#27383) Medocsabi válasza Raymond (#27378) üzenetére


Medocsabi
addikt

A dell 7559nek is kb ugyanez. Be tudod álllítani hogy legyen-e usb-d, meg hogy honnan bootoljon, és kb ennyi.
De hülyebiztos, azt meg kell hagyni, aki ebben elcsesz valamit, annak max tamagocsi való :DDD

(#27384) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#27377) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem egyszer előrdult hiba a fenti és az ASUS SOHA NEM JAVÍTOTTA

Ide de egy pici kiegészítés.
Volt ez a bug a 75 hz LG paneleknel is, de ott az Asus és Nvidia javította.

(#27385) RM007 válasza kreten67 (#27369) üzenetére


RM007
addikt

Hát nagyon nem győztél meg, nem voltak érvek. :N

Nézd kipróbáltam és ment ezzel az ősrégi szoftverrel oda vissza, azaz hdd-ről ssd-re és fordítva. Igaz qurva sokáig dolgozik, de az nálam nem gond, mehet a folyamat bármeddig mikor nem ülök ott. Ez a újrarakom dolog nálam meg azért nem jön be, mert azt a kb 50-60 szoftvert mihez ragaszkodom akkor is ha már nem használom, vagy épp nem használom, nem lenne kedvem, sem időm, na meg türelmem újra felügyeskedni mind. Vagy a másik még az oprendszerem sem eredeti hát még progik jelentős része......persze egyre több minden van amit nem kell szégyellnem, mert már szánok rá anyagit, de a fejfájástól inkább meg kímélném magamat. Hisz minden rendben megy ellenőrizve akkor meg minek aggódjak. Meg ügye az a sok jelszó köteg aminek egy részét már nem is tudom hirtelen, de meg van jegyezve, nem kell beütnöm. Az a max fél vagy 1 év alatt végzett 1 db klónozás nem rémiszt meg, főleg hogy mindig van egy épp aktuális tartalék rendszer hdd-n talonban.
Mondjuk azt még hozzá teszem, nálam az 1TB "rendszer" ssd-n nem csak natur a rendszer terpeszkedik filmek, zenék, fotók társaságában, hanem sok install, mint azt fentebb taglaltam hisz van bőven hely erre a célra is.
Tudom kényelmes vagyok. Megtehetem. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27386) RM007


RM007
addikt

Lenne egy kérdésem hozzátok, vagyis nem csak a szervizesekhez.

Találkoztatok már ilyennel korábban? Értem azt a sötét foltot közép tájékon, ami ügye kezdetben nem volt csak lett késöbb. Olyan D betű formájú. Lehet túlságosan megnyomtam volna a fedlapot egyszer tisztítás közben és felkenődött valami? Szerintetek ezt el lehet onnan tüntetni?

A többi fény aránytalanság nincs, minden szép egyenletes élőben, csak a fotózás nem az erősségem.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27387) Darth_Revan válasza RM007 (#27386) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Próbáltad már letörölni ? :))

(#27388) RM007 válasza Darth_Revan (#27387) üzenetére


RM007
addikt

Igen, ez sajnos nem külső kosz. Van pl ez a helyzet mikor nagyon látszik, van hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27389) echterion válasza RM007 (#27386) üzenetére


echterion
nagyúr

Szétszed, meglesked és kipucol, ha kell, majd összerak. Ha még mindig szar, kijelzőcsere.

**********

(#27390) KillHates válasza RM007 (#27388) üzenetére


KillHates
nagyúr

Küldtem privátot

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27391) echterion válasza KillHates (#27390) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon mellélőttem? :D

**********

(#27392) RM007 válasza echterion (#27391) üzenetére


RM007
addikt

Vigyorgós smiley-ból ez a 2. Most aggódjak vagy sem?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27393) KillHates válasza echterion (#27391) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem. kicserélem neki egy jobbra! :)

INGYEN!!! Még mielőtt le leszek tolva :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27394) Medocsabi válasza KillHates (#27393) üzenetére


Medocsabi
addikt

Esetleg járólapcserét is lehet Tőled kérni? ;]

(#27396) Pocok256 válasza KillHates (#27393) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem van egy kutyaólam lakásra cserélném esetleg tényleg pls :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27397) whited válasza Medocsabi (#27394) üzenetére


whited
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27398) maximilian4 válasza Pocok256 (#27396) üzenetére


maximilian4
addikt

Én a lakásomat családi házra. :D

Hátha megszán minket is KillHates. Olyan jószívű, mindenét szétosztja. :))

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#27399) Dhampir válasza maximilian4 (#27398) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg megsúgja majd, hogy melyik sittlerakónál hajítja ki a MacBookját, ha majd Oledes gépre vált. :D

(#27400) RM007 válasza Medocsabi (#27394) üzenetére


RM007
addikt

Aki nem szedi úgy szét a gépét mint én az tuti nem érdemli meg. :(

Persze, csak tudnám mi ezen olyan humoros. Szerinted beáztattam vízbe a laposom hogy végre vihessem javíttatni mert az olyan jó dolog? Ha veled meg a többieknél történne hasonló vigyorognál rajta? Mert ha igen kívánnom hogy kóstolj bele és mindenki más akinek ez olyan vicces! :W

Egyébként meg nem lesz ingyen már most mondom, de viszont tudom, sejtem miért mondta.
Köszönöm tisztelt fórum társak.
:C :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.