Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27551) Raymond válasza Muerte (#27548) üzenetére


Raymond
félisten

Pour one out! [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27552) Muerte válasza gurubefree (#27549) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mindegyik különbet használ,mert ez nem paszta,hanem gyurma ami szigetel.Mellesleg az MSI/Clevo-t már opcionálisan kérheted ICD,TG,vagy vaspasztával is és az nagy segítség azoknak akik nem értenek a műszaki dolgokhoz,vagy csak nincs huzalmuk hozzá hogy maguk cseréljék le.

(#27553) Darth_Revan válasza gurubefree (#27549) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akár hiszed, akár nem én a Lenovo-n meglepődtem. Y520-ban, de gondolom y720-ban is normális pasztat használnak és nem beszaradt fogkremet.
Y520-ban cseréltem pasztat Kryonaut-ra és ugyan a idle hőmérsékleten picit segített és lassabban melegedett fel, de a max hőmérsékleten jelentéktelen volt a különbség .
Szóval ezekben sok értelme paszta cserének nincs (kivéve ha már első bekapcsolaskor tulmelegszik).

[ Szerkesztve ]

(#27554) gurubefree válasza Muerte (#27552) üzenetére


gurubefree
senior tag

Persze ... ezert altalanos dolog a gamer laptopok eseten ( nem csak az Alienware ) az ujra pasztazas . Amugy a 15 r3 es a 17 r4 eseten nem a paszta minosege volt a problema elsodleges forrasa , hanem a felhasznalt thermo pad-ok vastagsaga ! Mind a paszta es a thermo pad cserelve lett ezeknel a modelekknel es 2016 vegetol mar igy jottek le a sorrol.

Felesleges errol vitatkozni ... hasznaltam asus g751 , g752 , msi gt62 ... Ahogy vannak problemak az Alienware termekeknel ugy ezek a problemak ( halmozottan ) megvannak mas gyartoknal is ! Asus eseten a quality controll egyenlo a nullaval es sorlohatnam . Meg mindig az Alienware az ahol ar/ertek aranyaban a leheto legjobb befektetes . Szigoruan maganvelemeny !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27555) echterion válasza Muerte (#27550) üzenetére


echterion
nagyúr

Sose adnék ennyit egy laposért. 350-400 között húztam meg a lélektani határt. Ebay-en nézegetek R1-es lapost, de nem nagyon látok olyat, ami említésre méltó. Most épp ezzel szemezek R1-es fronton, de ebben kijelzőt is kellene cserélni, nem csak vga-t, illetve ezzel, ha garis cuccot vennék, de ez "csak" 15-ös.

(#27554) gurubefree: Az én XMG-met nem pasztáztam újra, nincs is rá szükség, az UV mindenre elég volt (bár anélkül se érte el a 90 fokot).

[ Szerkesztve ]

**********

(#27556) gurubefree válasza echterion (#27555) üzenetére


gurubefree
senior tag

Van ettol olcsobban ~£850 ( 15 r3 ) . 120hz-es panellal , gtx1060 . 7 honap garival .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27557) Muerte válasza gurubefree (#27554) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem vitatkozunk :) Az enyém is magánvélemény szigorúan :D Mindenkinek más az ingerküszöbe,mások lehetnek fontos tényezők egy gép vásárlásakor stb.Nekem is volt G751-em,hát az is olyan volt,amilyen,fél hangerőn már életrekelt a kasztnin egy fél hadsereg tücsök úgy berezonált :DDD De viszont messze a leghalkabb hűtéssel rendelkezett és ár/teljesítmény rátióban abban az időben verhetetlen volt.
Sajnos olyan hogy tökéletes gép az nincsen,sosem lesz :(

(#27558) Muerte válasza echterion (#27555) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kellett neked eladni az R1-et ugye,a 970M nem ment 65°C fölé benne..viszkettél,most meg megint jó lenne :DDD Nekem van itthon egy 17R2 már hegesztett 970M-es,de nem eladó ;] Anyámnak youtube-ra meg live konferenciákra tökéletes lesz még vagy 10 évig :K ,oszt csak 210-ért vettem a nyáron, csont új 250-es SSD-vel 16GB rammal.Újrapasztáztam,meg kapott egy új DC kábelt,mert a bottom cover már majdnem ki volt olvadva a gyorstöltés miatt.A 17 R1 egyébként nagyságrendekkel jobb mint az R2,utóbbi nem való mindennapos játékra,melegszik mint a barom mindene,a gép alja az konkrétan süt,pedig belül a lapon vannak a cuccok,nem úgy mint az R1-nél.

[ Szerkesztve ]

(#27559) gurubefree válasza Muerte (#27557) üzenetére


gurubefree
senior tag

a kijelzo volt a gond az asus eseten ... 3x gep eseten ugyan azok a gondok.

Utana ez :

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27560) echterion válasza Muerte (#27558) üzenetére


echterion
nagyúr

Így tanul az ember, nem? :O :))
Emlékszem a DC-s sztoridra, akkor kapcsoltam át az enyémben is az express charge-ot standard-ra. De hegesztett 970m nem is kellene, ha nem R1 lesz, akkor az újak közül fogok választani, ha már bga-s szart kell vennem. Mondjuk ilyesmire egy nagyobb akkuidővel rendelkező kis gépet vettem volna a helyedben, nem ilyen böhöm nagy dögöt. ;)

(#27556) gurubefree: A panel nem érdekel, sőt, nálam nem előny ez a TN panel, mert nem ismerem, mennyivel jobb / rosszabb a képe, mint egy 60 / 75Hz-es IPS-nek, a gari sokkal fontosabb, ha már BGA-s cuccot kell vennem és ezen a téren a linkemen lévő gép verhetetlennek tűnik a maga 3 évével.

**********

(#27561) gurubefree válasza echterion (#27560) üzenetére


gurubefree
senior tag

Igy igen ... a 3 ev elkerulte a figyelmem .👍🏼

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27562) Muerte válasza gurubefree (#27559) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem szerencsém volt,nem világított be sehol,bár ez csak idő kérdése annál a szériánál és előjön mindenkinél előbb-utóbb mert illesztési probléma.Én azt nem szerettem benne hogy a fekete szint az nulla,se egy horrorfilmet,se sötét játékot nem bírtam vele normálisan tolni,ráadásul olyan lassú volt az a panel hogy gyorsabb mozgásoknál "hullámzott" az egész,de a hűtése az nagyon rendben volt.

(#27563) gurubefree


gurubefree
senior tag

A harom Xbox one ( 2x Xbox one s , 1x Xbox one x ) mellett az aw 13 r3 tokeletesen kiszolgalja az igenyeket itthon ( sot )! ( olvasva a hirt igen elgondolkodtam par tuloran es beszerezni +1et )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27564) Soucaller


Soucaller
tag

Bazzeg belém veritek itt az ideget a AW ról közbe várom a R17R5 -met, mint a messiást... :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#27565) echterion válasza Soucaller (#27564) üzenetére


echterion
nagyúr

Jó gép az, csak legyen rá 3 év garid és 2,5 év után legyen megint mani egy újabb gépre, szintén legalább 3 év garival. ;]

**********

(#27566) Soucaller válasza echterion (#27565) üzenetére


Soucaller
tag

ajjjjj jolvan akkor :((( :O
Egyedit kértem, idő még össze pakolják de ezen a héten már csak meg jön már... ;]

(#27567) gurubefree válasza Soucaller (#27566) üzenetére


gurubefree
senior tag

Nagyon kivancsi vagyok :))

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#27568) Balázzs


Balázzs
senior tag

Alienware Notebook Life-cycle Planning - Austin, TX

Lehet tenni az uj AW-k ert. ;]

[link]

(#27569) Soucaller válasza gurubefree (#27567) üzenetére


Soucaller
tag

Mivel szoktátok tesztelni ? FireStrike? Vagy valami mással is ?
Annyira nem akarom leolvasztani azért... :U ;]

(#27570) kreten67 válasza echterion (#27555) üzenetére


kreten67
senior tag

Ezen ebay AW 17 R1 géphez kell majd egy 240w táp, egy 3D 120hz FHD kijelző + edp 3d kábel és egy 100 wattos hűtő (vagy a tuning 5 csöves 130 wattos) a vgára mert az tuti,hogy a 2 csöves 75 w-os van gyárilag rajta. A három elem ára kb 60e ft ,de a 180w-os töltő és a kutyaütő kijelző 20 környékén értékesíthető belőle. A nagy költség majd a VGA upgrade egy 1070-re.

(#27571) echterion válasza kreten67 (#27570) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, pont ezek miatt nem vettem még meg, csak szemezek vele. Nem sürget az idő, kivárom a megfelelő vételt, időnként ránézek az ebay-re,hogy van-e valami új fent, de nem kapkodom el, az tuti. Közben lehet, elpasszolom a ps4 pro-t, mert csak a port fogja, be se kapcsolom, a 11 éves lányomat se igazán érdekli.

**********

(#27572) csipesz2020


csipesz2020
tag

Tegnap sikeres üzletet bonyolítottam, 170k lett a vége az y520-nak. Kicsit poros volt a gép, de azon kívül fóliás, dobozos, májusi vásárlás. Remélem minden rendben lesz.
Elvileg 2 év gari van rá májustól.
Ha ki akarom takaríttatni akkor azt garin keresztül kell intézni vagy elég egy hozzáértő?

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#27573) DamianB válasza echterion (#27571) üzenetére


DamianB
őstag

Pedig itt a spiderman :Y

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27574) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Valaki segítsen megfejteni nekem egy rejtvényt, mert nem jövök rá.
Ez a brutális masina:
Dell Precision 7710

Ez a szintetikus teszt: (jobb kattintás, megnyitás a kép új ablakban / Open image in new tab)

Feltettem DOOM-ot, ott High/Ultra beállításokkal 50-55° körül volt CPU/GPU, szaggatásmentesen, gyönyörűen ment. Sok-sok FPS-sel, kb. 50-60 körül lehetett (nem vagyok FPS mérő emberke).
A képen lát valaki esetleg undervoltra gyanakvó jelzéseket? Ezeket soha az életben nem szoktam buherálni semmilyen programmal.
Ventik se a FurMark szintetikus teszt, se Doom alatt nem kapcsoltak rá, de azért ha nagyon közel hajoltam, hallottam, hogy dolgoznak. Throttling jeleit nem láttam!!!
THX! :R

Szerk: Semmilyen undervolt-os program sincs telepítve

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27575) Muerte válasza Bluesummers (#27574) üzenetére


Muerte
Topikgazda

620Mhz-en megy átlag a kártya a 820 helyett,~60-65W-ot fogyasztva.Ereszd rá FHD-ba és adj neki 4x-es élsímitást is.70-75°C környékén akkor is meg kell állnia,mert csak 75W-os az a Quadro.Ha egyszerre tolod FurMark+Prime,akkor már vélhetően lesz trotty 20 perc után.

(#27576) Bluesummers válasza Muerte (#27575) üzenetére


Bluesummers
őstag

Köszi!
Prime95-tel a GPU nem nagyon akart már óriási FPS-eket generálni, A szőrös fánk olyan 3-5 FPS-re belaggolt, de Prime95 mint tudjuk, a CPU 100%-át megeszi, viszont a hőmérséklet akkor is stabil volt CPU/GPU terén: 55-60° (erről később tudok betenni képet).
Tudom, hogy M3000M nem egy gamer kártya, viszont egész jól el lehet vele játszogatni (Doom tényleg nagyon szépen ment!)
Kellemesen csalódtam ebben a 7710-ben. Valakitől kaptam egy tippet, mi van, ha folyékony fémmel van pasztázva, s ezért nem merem megnézni ... max 6/12 hónap után.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27577) height válasza Muerte (#27550) üzenetére


height
aktív tag

És miért a MSI GT75 vennéd ?

Itt az asus egyik erőgépe miért nem az asust vennéd ?

(#27578) Bluesummers válasza height (#27577) üzenetére


Bluesummers
őstag

[link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27579) Medocsabi válasza Bluesummers (#27576) üzenetére


Medocsabi
addikt

Abban a workstation-ben is mxm vga van?

(#27580) Muerte válasza height (#27577) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Biztos jó az az Asus is :) ,az MSI azért szimpatikus mert nagyon gyors panel van benne,értelmes,rendesen konfigurálható biosa van,testreszabható a ventik sebessége manuálisan,könnyű takarítani,újrapasztázni,hirtelen ennyi.

(#27581) RM007


RM007
addikt

Sziasztok!

Tegnap a mesternél megtörtént a kijelzőcsere. Egy Asus G750 -es panel boldog tulajdonosa lettem. Már a panel sem a vásárláskor vett eredeti MSI. :) A fényerő többletet kapásból észrevettem amit ez tud pluszban, és minden mással is elégedett vagyok.
Hát mi tagadás oda kell figyelni még a gamer hátizsák esetén is hogy ne pakoljuk túl tele és ne préseljük agyon a gépet. Valszeg mint ahogy láttam megnyomódott a korábbi panel, nem volt szép látvány.
Egyébként én voltam az első (kivételesen nem jól fizető :) ) kuncsaft, majd mint megtudtam készülődött még más, innen ismerős személy. Szóval a laposom nem csak nálam produkál időnként negatív dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#27582) Medocsabi válasza RM007 (#27581) üzenetére


Medocsabi
addikt

Na akkor újra minden ok a vassal?
A hátizsát támához: Van olyan, ami nem olyan böszme nagy mint az Én MSI-m, hanem mondjauk csak 15,6-os, de a noti tartó rekesze valamilyen módon fix,nem csak extrán bélelt? mert bár a mostani is jól bélelt, de frankón érzem a hátamon a noti hasát, mindig aggódok, hogy elég akár egy hátradőlés vagy ugrás vagy bármi és benyomódhat.(no meg már majdnem 3 éves, igencsak elhordott állapotban van)

(#27583) echterion válasza Medocsabi (#27582) üzenetére


echterion
nagyúr

Én AW Vindicator tatyót használok azon ritka alkalmakkor, mikor kikerül a lakásból a gép. Ott sincs fix helye a laposnak, de nagyon jól ki van bélelve, nem érzem veszélyben a gépem, plusz nem is tudok nekidőlni. :))

**********

(#27584) KillHates


KillHates
nagyúr

A hátizsákos vagy agyig pakolt táskás témához annyit fűznék, hozzá, hogy a manapság divatos vékony gépeknek a SLIM kijelzője (és Miklósnál a vastag kijelző is) baromi érzékeny a nyomódásra. Ha 100%-osan elkerülni nem is lehet, de sokat segít, ha az ember vesz egy műanyag lemezt (pl. mekis tálca kivágott alja, mert azt adják ajándékba a hamburger mellé ;] ;] ;] ) de egy jófajta gémer merev egérpad is megteszi:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27585) Mikulásbá válasza KillHates (#27584) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én régi rajztáblát használok,előre és a hátuljához is,meg közte a puha anyag is.

[link]

(#27586) kreten67 válasza RM007 (#27581) üzenetére


kreten67
senior tag

Az Msi GT70 eredeti FHD panelja a legszebb a kategóriában.
Az AW 17" szériát nagyrészt LG vagy Samsung panellel szerelik és a Precisionokban is ez van ,hát szépek,de lehetne jobb is. Az Asusba is nagyrészt ezeket rakják. A Toshibákban Innolux Display ( ChiMei) panel az általános ami ugyan szebb az eddig felsoroltaknál,de FÉNYES :W

(#27587) kreten67 válasza echterion (#27583) üzenetére


kreten67
senior tag

Én még mindig az AW area 51 stalker edition (rozsdás fémdobozos S.T.A.L.K.E.R játékot adtak a géphez ezzel a zsákkal) hátizsákot használom,ami ugyanilyen mint a képen csak katonai zöld halványan terepmintás.

(#27588) DamianB


DamianB
őstag

Igen én tervezek menni Killhateshez ha rám gondolt . Ez a táska ötlet jó lesz mert én agyon pakolok mindig.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27589) Medocsabi válasza kreten67 (#27587) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem ez túl extrém :) Pont hogy szolidabbat keresek mint a mostani MSI.

(#27590) kizio


kizio
csendes tag

sziasztok

Erőől a jószágról tudtok valamit ?Mennyire érdemes megvásárolni ?Hűtése ?

[link]

Köszi ! :R

(#27591) Pocok256 válasza kizio (#27590) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha ez nem.kamu akkor ennyiért akár alkatrész árban is megéri megvenni a gép egx trash, de ennyiért még lehet én is megvenném sőt...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27592) x_o_n válasza kizio (#27590) üzenetére


x_o_n
veterán

Ennyi az ára,1200-1400eur között ,de ez egy felujitott gép

(#27593) kizio válasza x_o_n (#27592) üzenetére


kizio
csendes tag

Nem az ár a lényeg hanem , hogy ezt a modellt megéri megvenni ?

(#27594) Bluesummers válasza kizio (#27593) üzenetére


Bluesummers
őstag

Pár korábbi infó, referenciaként
[link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27595) kizio válasza Bluesummers (#27594) üzenetére


kizio
csendes tag

Köszi ! Lesem

Amúgy valakinek tapasztalat ?

(#27596) x_o_n válasza kizio (#27593) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem,egyrészt mert felujitott másrészt én csak olyan példát tudok aki megvette majd cserélni kellett ,majd megint,és végül más lett neki,ha belevágsz és szerencsével az utolsó széria pasztázni +hűtőpad kell neki,de mmint a szervizes jol megmondta ez a modell i5+1060al vagy 1050ti vel stabil

(#27597) kreten67 válasza DamianB (#27588) üzenetére


kreten67
senior tag

Hát én sem öltönyre veszem ezt a hátit!
Melóba megyek vele biciklivel ,napi használatba 2- 3db 15,6"-os gépet szoktam benne furikázni,vagy alkatrészeket mint ma is 7db kijelzőt egy dobozban.

(#27598) maximilian4 válasza Pocok256 (#27591) üzenetére


maximilian4
addikt

Mondjuk eleve már az igénytelenség hogy az első 2 képen a régebbi szériáról raktak fel képet, utána meg az újabbról. Hozzáértő vásárló számára ez elég riasztó.

De ha meg real, akkor elég jó vétel. 1070, 32 giga ram, 512 giga ssd...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#27599) kizio válasza x_o_n (#27596) üzenetére


kizio
csendes tag

Nem ezt venném. Újat tudnék 350 ért 1 év graival

(#27600) echterion válasza maximilian4 (#27598) üzenetére


echterion
nagyúr

1070 ide vagy oda, ha nem tudja kihozni a teljesítményt, mert megfőzi magát, akkor nem ér ennyit. Se.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.