Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) s4tch


s4tch
veterán

Uraim, 200-ig újonnan, garival mit lehet itthon kapni, ami jó is? Az X-E3 már gyakorlatilag kifutott, így jól sejtem, hogy Fujiból nehéz lesz használható kitet találni, ugye?

(#33153) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Kicsit bővíteném az obikat. Lehetőleg olcsóbb fajtákból.
18-55/50-230 szerintem marad egy darabig, xc35 mellé mire érdemes még beruházni?
7artisans, viltrox kínálatból pl.
Hetesből az 55 1.4-et néztem, illetve a 60 makrót.
Viltroxból 23(?)-nak van értelme a 35 mellett?
Szűkebb tartományban egy oly ekv 14-28 volt annó, azt a súlya miatt nem cipeltem sokat, így fogalmam sincs mennyire tetszene a nagyobb látótér....

(#33154) kovsol válasza t.imi (#33153) üzenetére


kovsol
titán

Az a jó a manualis obikban, hogy nem tudsz rajta FW-t frissíteni, és utána beképzelni, hogy nem fókuszál. :D

May the Force be with you!

(#33155) t.imi válasza kovsol (#33154) üzenetére


t.imi
addikt

Majd levideózom, és együtt képzeljük :))

(#33156) s4tch válasza s4tch (#33151) üzenetére


s4tch
veterán

Ezen a vonalon maradva, X-T200 e-infinről belefér a keretbe. Ismerősöm keres induló szettet, obival, evf-fel, max. 200-ért tájfotózni, portrézni, és nem tudok neki mit ajánlani....

(#33157) randras_83 válasza s4tch (#33156) üzenetére


randras_83
addikt

Amúgy használt nem játszik?

https://www.flickr.com/randras83/

(#33158) s4tch válasza randras_83 (#33157) üzenetére


s4tch
veterán

Ajándék lenne, semmiképp nem lehet használt. És Sonyt vagy Olympust sem szeretnék nekik ajánlani. ;]

(#33159) randras_83 válasza s4tch (#33158) üzenetére


randras_83
addikt

Hát az úgy nehezebb én lassan azon agyalok hogy eladom a Nikon szettet és veszek pár Fuji üveget:D:D:D

https://www.flickr.com/randras83/

(#33160) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Nem ismertek valakit, aki ismer valakit aki egy XF 1.4x TC WR-t kölcsön adna a hétvégére Budán? Vacakolok vele egy ideje, hogy vegyek e és úgy kipróbálnám. Cserébe tudok adni más Fujinont addig, vagy akár letéti díjat. :R (Volt most egy használt 100-ért, de elvitték az orrom elől)

(#33161) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!
Lenne-e valakinek egy 15-45 - e elfekvőben? Van ajánlatom 16-50-re , de valahogy a kicsike jobban tetszik :) Szóval aki megszabadulna tőle , kérem jelezze! Köszönöm!

flyer

(#33162) flyer12 válasza flyer12 (#33161) üzenetére


flyer12
tag

Megoldódott! :)

flyer

(#33163) DonRazzino válasza DonRazzino (#33160) üzenetére


DonRazzino
senior tag

t.imi topictárs ügyesebben gugliz mint én, úgyhogy egy pesti zaciból szerzett nekem egy patika szinteúj 1.4X-et 95-ért. Teszt holnap-holnapután. :)

(#33164) t.imi válasza DonRazzino (#33163) üzenetére


t.imi
addikt

Egészségedre! :K

(#33165) szilu7 válasza DonRazzino (#33163) üzenetére


szilu7
senior tag

Az komoly. :) Tényleg zaciban volt?

(#33166) mikrofon válasza t.imi (#33164) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy lehet ilyet kigooglezni?

[ Szerkesztve ]

(#33167) t.imi válasza mikrofon (#33166) üzenetére


t.imi
addikt

Azzal kezdem, hogy használt **** eladó. Aztán lehet variálni hogy nem a teljes nevét ütöd be, hanem csak Fuji 1.4 vagy Fuji 1.4 tc vagy tc wr. Jelen esetben jófogás - Fuji 1.4 -et gépeltem. Fotós téren elég kevés lehetőség van, jófogás, billux és ph. Néhány kicsi fotós hirdetési oldal ezeken kívül.
Vatera, teszveszt is feldobja, bár ott soha nem találtam a keresett terméket fotós téren.

(#33168) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

06/29 eglobal rendelésre indítsak refundot paypalnál? szokásos bullshit válasz:
We are checking with relevant department on cause of a delivery delay
We will get back to you once we will have more information
Should you have any further inquiries, please feel free to contact us.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33169) lugosi válasza Mr.Csizmás (#33168) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miután már korábban azt írták, hogy fel lett adva neked a cucc, ezért szerintem lassan lehetne indítani. Ha azt írnák, hogy a késés oka, hogy még hozzájuk se érkezett be a cucc, akkor azt mondanám, valamit valamiért és várni kell, de a leírtakból úgy tűnik, hogy ez nincs feléd útnak indítva.

(#33170) Mr.Csizmás válasza lugosi (#33169) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

6-8 workday shipping + in stock. ez elég jogalap szerintem, hogy 43 nap alatt még egy valid TN-t se adjanak :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33171) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#33170) üzenetére


vihartigris
őstag

[Ezt a regényt olvastad már?] ;]

bármi reciproka a semmi

(#33172) lugosi válasza Mr.Csizmás (#33170) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem legrosszabb esetben az történik, hogy refundoltatod, és visszakapod a pénzt, és ha ennek ellenére mégis megérkezik a gép (és még kell, mert nem vettél máshol másikat) akkor felveszed velük a kapcsolatot és kifizeted, ha pedig nem kell már akkor visszaküldöd, ők meg kifizetik a postaköltséget nyilván (előre).

(#33173) Mr.Csizmás válasza lugosi (#33172) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jobban örülnék a gépnek, remélem a pp case miatt észbekapnak, és bullshit csing urat kidobják a kommunikációról :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33174) #16820480 válasza Mr.Csizmás (#33173) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha tényleg a logisztika bedőlése miatt nem tudják szállítani, akkor tök mindegy milyen refund case-t küldesz nekik, fizikailag nem fogják tudni teljesíteni a rendelést. Az más kérdés, hogy miért nem ezt írják, de szerintem a legtöbb embernek tök mindegy mit írnak, úgyis csak azt nézi, hogy miért nem jött már meg.
Nekem most az ebay amúgy elutasított egy cancel order-t, pedig kb fél órával a rendelés leadás után nyomtam rá, mert hát az illető feladta már a csomagot, lásd ott a TN is.
Illetve PP-on volt olyan, hogy toltam egy refundot, mert két hónap után sem jött meg valami, amit rendeltem, és a TN csak azt mutatta, hogy már 3x elküldték a csomagot külföldre kínából. Aztán a refund request csak állt másfél hétig (pedig 1 hetük van lezárni elvileg), és közben hirtelen megjött a csomag, aztán elutasították annyival, hogy a TN szerint le lett szállítva. Szóval elég furán mennek ezek azért.

(#33175) sutatokisr válasza Mr.Csizmás (#33173) üzenetére


sutatokisr
tag

én anno indítottam, de az se megy gyorsan, és meg is jött a termék pont mire átharcoltam magam az első paypal körön

(#33176) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#33168) üzenetére


Gercsa
senior tag

Simán refund, szó nélkül.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33177) #10186752 válasza Mr.Csizmás (#33170) üzenetére


#10186752
törölt tag

Tudtad jól, honnan rendelsz. Tényleg megéri ez? :F

(#33178) laskr99 válasza #10186752 (#33177) üzenetére


laskr99
addikt

Ezért kell infinityről rendelni :DDD

(#33179) Mr.Csizmás válasza #10186752 (#33177) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már kaptál választ korábban. ez egy ilyen IJB kártya, mint amikor az aliexpresses eladó halogatja a feladást. 99% helyett most az 1% problémás jutott nekem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33180) #10186752 válasza laskr99 (#33178) üzenetére


#10186752
törölt tag

Arról amúgy nem hallottam még. Ugyanez a szisztéma ott is?

(#33181) #10186752 válasza Mr.Csizmás (#33179) üzenetére


#10186752
törölt tag

De tudod, az sose vigasztalja az embert, hogy másik 99% nem szív vele, de én pont igen.

(#33182) laskr99 válasza #10186752 (#33180) üzenetére


laskr99
addikt

Másabb, onnan rendeltem, megbízhatóbbnak láttam. Mikor feladod, utána ha a kiszedik az árut, kapsz képet róla, vagyis küldenjek az aktuális cuccról képet. Nekem rá 2 napra jött a másik email, benne a becsomizott cucc, rajta a fuvarlevéllel, rá 1 napra kaptam a DHL express TN-t. Majd onnan 2 nap volt kb mire megjött. Péntek du. rendelve, majd kedden kaptam a visszaigazolást a képpel, csütörtökön a második képet, majd hétfő ünnepnap és kedden-szerdán a kezemben volt :))

(#33183) dqdb válasza #10186752 (#33177) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem 3-4 évvel ezelőtt az egyik nagy magyar fotós webshop utalta vissza körülbelül 3 héttel a "vásárlást" követően a pénzt, mert nem tudták az elvileg raktáron lévő gépet szállítani, mert az csak elméletileg létezett a disztribútornál is, és kifutó modellként a disztribútor nem tudott belőle készletet rendelni.

Tudtam jól, honnan rendelek, azaz megbízható boltból, mégis megszívtam (és nem a bolt hibájából).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33184) Ébri válasza dqdb (#33183) üzenetére


Ébri
senior tag

Azért nyilvánvalóan jobban benne volt itt a pakliban a késés / nem szállítás lehetősége, azért kisebb eséllyel futsz bele kevésbé szürke boltokkal. Meg azért ott lehet hívogatni őket. Viszont olcsóbb.

Szerintem nem baj, ha tudunk ezekről a problémákról, s azért a fenti két oldal késései itt is elég sokszor felemlegetésre kerültek, magyar oldalakról kevésbé olvastam itt. Meg tudom érteni azt is aki sose rendelne ezekről a lassú szállítás vagy szürkezőna miatt, de azt is, aki rendel az alacsony ár miatt.

(#33185) soldier2


soldier2
őstag

Az a helyzet, hogy ha minden 3. gép/obi ami eGlobalról jön kuka, akkor vagy ott mintha itthon veszed és 100 évig működik. Ha csak 1x rendelsz rizikós, ha rendszeresen rendelsz tőlük akko az egyenleged akkor is nyereséges, ha néha belefutsz egy kis kellemetlenségbe.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#33186) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33168) üzenetére


mikrofon
addikt

Kezdeményezted? Mi a szitú?

(#33187) Gondwana válasza soldier2 (#33185) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nálam is lóg egy július 22-i eGlobal rendelés, Dispatched in 24h, még mindig nem indult el, csak befoglalták a GLS trackingszámot - közben már 15€ árcsökkenés is volt azóta)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33188) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#33186) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

várok, felterjesztettem a pp-hez :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33189) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#33188) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

08/07/2020 10:29
The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.
Belgium Puurs

:DDD csóróság van, hogy mégis kell a pénzem?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33190) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#33189) üzenetére


vihartigris
őstag

Alakul :C

bármi reciproka a semmi

(#33191) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#33190) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze ezt is a paypalon keresztül kaptam :U érdekes, ha 7-én lett bejegyezve, miért nem tudtak róla a 10-i emailemre küldött válaszukban?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33192) Ereshkigal válasza Mr.Csizmás (#33189) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hmm, nekem GLS-sel még egyszer sem küldtek.

(#33193) Mr.Csizmás válasza Ereshkigal (#33192) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha ez vigasztal, nekem se küldik :U :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33194) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33193) üzenetére


mikrofon
addikt

Úgy tűnik még türelmesnek kell lenned, de úgy tűnik van esély ;)
Sajnos ez innen még kb. 30 nap is nap.... Elvileg.....
Elvileg most napokig azt fogod látni az eGlobal Central ’s tracking oldalán, ráadásul minden nap az aznapi dátummal: "
Your parcel has arrived at GLS, please follow this link for further information: 300000xxxxxxxxx....

De a jó hír hogy elvileg most már tényleg úton van, így elvileg a gls bejegyzés után 30 napon belül megkapod..... Ugye a GLS-nél azért nincs még bejegyezve mert még nincs EU-ban... Az útvonal az, hogy Rotterdam, Hollandia partjainál érkezik be az EU-ba. épp úgy mint szinte minden Kínából, hajón érkező cucc. Ott egy-két napig valami történik, majd megy a GLS-hez és hozza a GLS. Azért a GLS, mert átváltottak DPD-ről.....

Példa @Vond fórumtárs szállításából. (#29495) Neki majdnem 25 nap telt el a amíg a GLS
nyomkövetésében semmi nem változott:
10/08/2020 19:04 - The parcel was handed over to GLS. - Netherlands
15/07/2020 07:09 - The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS. - Netherlands

Aztán felpörögtek az események, mert 3 nap múlva azaz ma át is vette .....
Mondjuk az érdekesség az, hogy neki kb aznap bejegyezték a GLS-nél, amikor megrendelte....
Úgyhogy a te esetedben biztos volt készletprobléma is vagy valami más......

Remélem most már mielőbb megkapod te is!....

[ Szerkesztve ]

(#33195) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#33194) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most jött a pp email, hogy refund. :U :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33196) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33195) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah akkor a másik lehetőség van.
visszakapod a pénzed ;)
és megrendeled újra?
Vagy lemondasz róla?

Ezért jó ez a PayPal....

[ Szerkesztve ]

(#33197) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#33196) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lesz máshonnan :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33198) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#33197) üzenetére


vihartigris
őstag

Előbb igyál meg egy pálinkát :DDD

bármi reciproka a semmi

(#33199) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33197) üzenetére


mikrofon
addikt

Király :D

(#33200) flyer12


flyer12
tag

Nekem most jött meg egy 07/29-i rendelés az Infinitytől, tegnap adták fel Londonból DHL - el és már meg is kaptam..

flyer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.