Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Mercutio_ válasza gorgo (#33094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem veszek, csak ha valamelyik ismerős kérdez aps-c-ben mit, akkor... ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33102) fundaluk


fundaluk
tag

06.21.-én Eglobalról rendelt Fuji XF10-esem 07.24.-én érkezett meg. Közben nagyon sokáig állt a státusz, és akkor lett átadva a GLS-nek miután írtam a supportnak. Utána már gyorsan jött.

(#33103) DonRazzino válasza Mr.Csizmás (#33075) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem toom, én a T4-emet a marcsával, olyan 5000 expónként nézem meg, hogy lassan töltsem e majd ;] :P :))

(#33104) Mr.Csizmás válasza DonRazzino (#33103) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért a jaromirben előbb töltenek újra :DD oop, ez nem is az off

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33105) #10186752 válasza mikrofon (#33096) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem ezt a bohóckodást nem éri meg az árkülönbözet. Bemegyek a boltba, megveszem itthon, aznap a kezemben van, használom-élvezem, van rá itthoni garancia, és kész. A felárat meg tudd be annak, hogy azon az utóbbi három hasznosságát vetted meg.

Arról nem beszélve, hogy nem támogatod az illegális kereskedelmet.

(#33106) Matska válasza #10186752 (#33105) üzenetére


Matska
senior tag

Gyors számítást követően arra jutottam, hogy kb 450.000-et spóroltam a kinti és/vagy használt vásárlásokkal hobbiszinten. Annyira nem vagyok gavallér, hogy megérjen ennyi felárat az, hogy tömjem az itthoni kereskedőt + az államot.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#33107) Ereshkigal válasza Matska (#33106) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Megnéztem én is az elmúlt bő két év rendeléseit eglobálról, majdnem 4000 euró. :Y Azt most ki nem számolom, mennyit spóroltam, de vannak tételek, amiket fél-harmad áron vettem, és legalább 20-30%-kal biztos minden olcsóbb volt.

(#33108) #16820480 válasza #10186752 (#33105) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez esetenként akár több százezer különbséget is jelenthet, azért az már nem mindegy. És általában nincs ilyen bohóckodás, hanem 1-2 héten belül megkapod.

(#33109) #10186752 válasza Matska (#33106) üzenetére


#10186752
törölt tag

Inkább tehát tömöd az áfacsaló bűnözőket. Értem.

(#33110) Matska válasza #10186752 (#33109) üzenetére


Matska
senior tag

Kissé sarkosan fogalmazol. A terméket az EU-ból vásárolom és nem feladatom magánszemélyként azt vizsgálni, hogy az eladó befizette-e az Áfát.
Te minden cégnek utána jársz rendelés előtt, hogy befizették-e a sápot? Honnan tudod, hogy a hazaiaknál nincs áfacsalás?

Másrészt, valószínűleg ha bemennél a Nav-hoz, hogy a fórumon azt írták, hogy az eglobalcentral.eu áfát csal, kiröhögnének.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#33111) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Alapvetően read-only üzemmódban "dolgozom", de nem bírom megállni: feltűnt, hogy addig, meddig te zokon vetted, hogy leoltottak, mások leoltásától már nem ódzkodsz.

(#33112) Gercsa válasza #10186752 (#33109) üzenetére


Gercsa
senior tag

Már bocs, de van ellenük jogerős ítélet??
Milyen alapon bűnözőzöl?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33113) fundaluk


fundaluk
tag

Szerintem is jó cég az Eglobal és nagyon megéri ott vásárolni. Nekem mondjuk eltűnt két csomagom amit onnan rendeltem de az nem az ő hibájuk volt hanem a futárcégé és visszakaptam a pénzemet rendesen. De bőven megérte a mostani egy hónapos várakozásom is mert itthoni ár fele alatt jutottam a termékhez!

(#33114) lugosi válasza fundaluk (#33113) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amikor ilyen visszatérítésed volt, akkor náluk indítottad, vagy a paypalnál? Mennyi ideig tartott a visszatérítés?

(#33115) DonRazzino válasza #10186752 (#33109) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az szép. Nem is az a fő gond, hogy kéretlenül rendőrködsz itt (bár ahogy látom, rögtön kivívtad a közösség szimpátiáját) a probléma, hogy ráadásul alaptalanul vádaskodsz. Ha csak nem ismered minden magyar cég főkönyvét, akitől vásároltál és nem tudsz jogerős elmarasztaló ítéletről a feljebbi webáruházak kezelőivel szemben, addig kérlek menj valahova oda "tömöd az áfacsaló bűnözőzni", ahol ezt elviselik. Mi itt inkább barátilag elhülyéskednénk, néha kicsit szakmáznánk is. Ha ez neked így is megfelel, akkor welcome.

(#33116) wms válasza DonRazzino (#33115) üzenetére


wms
senior tag

+1

(#33117) flyer12 válasza Matska (#33110) üzenetére


flyer12
tag

En is pont most készülök venni egy X-T3-at és megnéztem az árakat... Elgondolkodóba estem hogy 100-120e-vel olcsóbban kapnám meg mondjuk az e-infin-ről mint itthon, kitben még inkább megérné.. Szerintetek merjek belevágni?

flyer

(#33118) Clemi válasza #10186752 (#33109) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem az áfacsaló bűnözők meg a bizonyos maffia zsebét lehet pont hogy te tömöd, mert vajon honnan tudod, hogy az a bizonyos kft hogy könyvel? Amúgy meg a fél világ az Interneten vásárol webáruhazakból és természetes, hogy a legkedvezőb árat fizeti ki? Ja és utálom aki a postán sorba áll a sárga csekkel.

(#33119) #10186752 válasza DonRazzino (#33115) üzenetére


#10186752
törölt tag

Remélem azt senki nem feltételezi, hogy például az eglobal termékei nem véletlenül kerülnek mondjuk fele árba vagy 30-40%-kal kevesebbe bármely ország kereskedelmi árainál. Gondolom azt sem feltételezi senki, hogy társadalmi munkaként árulnak, vagy a saját vagyonukat égetik el abba, hogy tartósan a piaci ár alatt értékesítenek.

Lehet ezt szépíteni, meg úgy csinálni, mintha nem az lenne, ettől ez még minimum szürke zóna, ahol ők mozognak. Nem kell ehhez jogerős bírósági ítélet ahhoz, hogy mindenki tudja, hogy valami ott nagyon nincs rendben.

Persze ennek ellenére mindenki megidelogizálhatja magában, hogy ez egy legalis, EU-s cég, és biztos minden a hatályos jogszabályok szerint történik náluk, és azzal, hogy ő ott vásárol, azzal ő ezt nem támogatja a szürke importot, de attól ez még nem lesz így.

Nem azt vitatom, hogy olcsóbban adnak dolgokat, és mennyi pénzt lehet megtakarítani vele, mert ezt mindenki látja.

Bár azzal én is milliókat takaríthatnék meg évente, ha nem fizetnék SZJA-t, mégsem teszem. A spórolás igénye/szükséglete nem ok arra, hogy olyan dolgot tegyek, ami nyilvánvalóan nem oké.

(#33120) #10186752 válasza Clemi (#33118) üzenetére


#10186752
törölt tag

Semmi baj a webáruházas vásárlással. Én is vásárolok az Amazonon, meg akárhol is, de az egyből feltűnik, ha egy egyébként 300 ezres akármi mondjuk csak 170 ezer forint valahol. Ott egyből megszólal a csengő, hogy itt vélhetően valami nem oké.

Szerintem kár ezt magyarázni, mindenki tudja jól, hogy az ilyen oldalak vajon mennyire legális tevékenységet folytatnak. Az meg már értékrend kérdése, hogy valaki ebben részt vesz vagy sem.

Én erre írtam, hogy nekem megéri azt a 100 ezer forint vagy akármennyi többletet az, ha magyarországi garanciával megveszek egy nagy értékű műszaki cikket. Ott nincs vita, tiszta sor, nem kell várni 30+ napot, stb.

Az, hogy egy magyar cég, kft. bármi csal-e, hogy könyvel, az az ő felelőssége, én nem tudok róla, mert piaci áron vásárolok nála. De ott nyilvánvalóan tudok róla, hogy valami szürke zónás, ahol tartósan a piaci ár felén árulnak szinte mindent. Óriási különbség van a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#33121) fundaluk válasza lugosi (#33114) üzenetére


fundaluk
tag

Az első esetben tapasztalatlanságom miatt meg akartam spórolni az Insuranced Shipping felárát és elég soká tartott a visszatérítés. Igazolást kellett kérnem a futárcégtől hogy eltűntnek nyilvánították a csomagot aztán a Paypalnál kellett kezdeményezni a visszatérítést. Emlékeim szerint jó kéthetes procedúra, mivel az eladó reakciójára is várni kell. Második esetben már tanulva az előzőből Insuranced Shipping volt. Az Eglobal hamar küldte a visszatérítést.

(#33122) Clemi válasza #10186752 (#33120) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt a piaci ár kifejezést azért én átgondolnám a helyedben. Mitől piaci egy ár, mikor a Magyar képviselet behoz egy terméket és kapásból 2x akkor haszonkulcsot tesz rá, mint mondjuk az Amazon? Attól piaci, mert a magyar kereskedők azt az árat találják ki? Hát fizesd ki nekik! Azért egy 300e forintos műszaki cikket 100e forinttal olcsóbban megvenni olyan terméknél, amiről a tapasztalati adatok azt mutatják, hogy 100-ból 1-nél jön elő valami hiba... tudod mit, én bevállalom azt a rizikót, hogy az enyém lesz az az egy.
Talán ha nem szállnának el így az árakkal nálunk, többen vásárolnának tőlük és nem külföldről jönne be a fotós cuccok nagyobb része valóban piaci áron és nem az itteni kereskedők által kitalált áron.
Csak egy nagyon kicsi példa. A Crumpler táskám egyenesen a gyártótól rendeltem és érdekes módon 20%-al olcsóbban jöttem ki (posta költséggel együtt) mintha itthon veszem meg a hazai képviselettől.
Persze mindenki oda szórja a pénzét, ahová akarja, aki meg nem tud várni 10-15 napot, az fizesse meg a gyorsaságot.

(#33123) #10186752 válasza Clemi (#33122) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem el vagy tévedve. Én piaci ár alatt nem a magyar árat értettem, hanem egy nemzetközi nagyságrendű piaci árat.

Nézd meg:

Fujinon XF 55-200 Amazon 615 font azaz mondjuk 250 ezer forint
Ugyanez egy magyar, offline boltban - 235 ezer

Azaz, még a magyar bolt olcsóbb is, mint egy külföldi, de ez csak egy kiragadott példa. Nagyságrendileg ez az obi bárhol veszek, kb. 240-270 ezer forintba kerül Európában. Nem a magyar boltosok adják ennyiért és irreális áron, ennyibe kerül Európában.

Ezzel szemben az eglobalon legutóbb talán olyan 160 ezer forint körül árulták....

Tehát, piaci ár az van, ami viszont nincs, az ingyen ebéd. Ahogy azt a közgázon tanították, nincs 20 ezres bankjegy a földön, mert ha igaz lenne, előtted már felvették volna.

Ezt a nagyjából 80-100 ezer forintnyi különbözetet valahol, valaki "megfizeti" - leginkább az eglobal csalja el.

[ Szerkesztve ]

(#33124) lugosi válasza #10186752 (#33123) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem sincs ekkora varázslat ebben az árban.

Nem tudom a háttérinfókat, de valószínű:

160e Ft x 1.09 (vám ha jól tudom) x1.27 (áfa) = 221.488.-

Innentől a 235-250 közötti áron mindenki el tudja dönteni, hogy mi az árrés és mi nem.

Persze lehet, hogy tévedek, de ilyenkor a tesztem az, hogy "mi valószínűbb".

(#33125) laskr99


laskr99
addikt

Valaki nem tud magyar/nem nagy költséges szűrő adaptert?
https://www.amazon.com/Filter-Adapter-Concept-Camera-Stepping/dp/B00JL4HGAI

Olyat ami a linken van, sajna az elég sok költséggel jár, nincs kedvem majdnem 30 ezret kiadni pár fémkarikáért.

Akár 1db is lehet, megvenném egy 77 körüli IR szűrőt és azt raknám 58as menetre.

[ Szerkesztve ]

(#33126) madgie válasza #10186752 (#33120) üzenetére


madgie
titán

Nézd, én csípem Paradicsomékat (hivatalos szerviz), jóban vagyok pár emberrel a Fujinál is, meg egy-két itthoni bolttal, de amíg az a helyzet, hogy bármilyen komolyabb problémánál nem csak hogy Angliába kell utaznia a cuccnak, hanem még össze is várják, hogy több menjen egyszerre, addig pénzkeresős tevékenységnél pont erősen morgolódós a hazai garancia, mert nagyon nem opció, hogy másfél hónapig gép nélkül maradj, garanciális ügyintézés címén.

És itt jön a képbe, hogy a Fujinál hazai Professional Services opció sincs, mint mondjuk a két nagynál, akiknél ha tag vagy, telefonálsz, hogy zárhibás a géped, a futár másnapra hozza a cseregépet, amit addig kapsz amíg a nálad lévő megfordul a szervizben (ami messze nem másfél hónap így sem).

Szóval pont az a hülye helyzet van itthon, hogy ha pénzt keresel a cuccal és utánaszámolsz, hogy a hazai két gép árából kis híján három "szürke" jön ki, akkor könnyű azt mondani, hogy szerethetek én mindenkit, de azért a lónak a f@szát.

(#33127) El Joe válasza #10186752 (#33120) üzenetére


El Joe
tag

...és vígan kifizeted az itthoni árat abban a tudatban, hogy Te nem támogatod a fekete/szürke importot. Keress már rá légyszíves a jó pár évvel ezelőtt megbukott sportszergyártó cég márkaboltjára, ahol a "legális" áron kínai hamisítványt árultak, vagy arra az internetes áruházra, ahol a szintén "szürkén" rendelt műszaki cikkeket adták "piaci" áron...

Szeretem az ilyen szabálykövető, öntudatos, embereket. Gondolom Te mész 130-cal autópályán a belső sávban felhajtótól lehajtóig, mert úgyis csak annyival szabad...

Bocs a kifakadásomért, de itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter???

(#33128) Gercsa válasza #10186752 (#33119) üzenetére


Gercsa
senior tag

"Lehet ezt szépíteni, meg úgy csinálni, mintha nem az lenne, ettől ez még minimum szürke zóna, ahol ők mozognak. Nem kell ehhez jogerős bírósági ítélet ahhoz, hogy mindenki tudja, hogy valami ott nagyon nincs rendben. "


Nem ahhoz kell jogerős ítélet, hogy valamit gyanúsnak találj, vagy hogy a saját tudatos vásárlói szempontjaid szerint bojkottáld őket, hanem hogy nyilvánosság előtt bűnözőnek titulálj egy jogi vagy természetes személyt, a fórumozókat meg illegális kereskedelmet támogatóknak.

Szépen megkérlek hogy ezzel a típusú véleményerőltetéssel és a saját szubjektív szempontjaid és elveid szerinti ítéletekkel és azok ránk erőltetésével kapcsolatban fogd vissza magad ebben a topikban, mert magasan az itteni társalgási szinttől kirívó módon és gyakorisággal műveled.

Becsületsértésre, rágalmazásra, jó hírnév megsértésére alkalmas kijelentésektől pedig teljes mértékben tartózkodj.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33129) Mr.Csizmás válasza El Joe (#33127) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy szó: mistral :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33130) mikrofon válasza #10186752 (#33109) üzenetére


mikrofon
addikt

Inkább őket tömöm mint az áfa által a magyar gazdaságot....
Vagy azokat a használt terméket árulókat akik azt hiszik hogy fél évet használt eszköz a magyar bolti ár 90%-át éri...

Arról ne is beszéljünk hogy a külföldi gariztatás egyszerűbb és gördülékenyeb mint a magyar és a siker is garantáltabb

[ Szerkesztve ]

(#33131) gorgo válasza madgie (#33126) üzenetére


gorgo
őstag

"de azért a lónak a f@szát"
Ennyi. Velősen. :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33132) #10186752 válasza Gercsa (#33128) üzenetére


#10186752
törölt tag

Íme a jó hírnév, amit vélhetően a professzionalitásukkal vívtak ki. Ez alapján tényleg úgy tűnik, hogy a cég körül minden a legnagyobb rendben van.

Mindenki ott vásárol, ahol akar, csak akkor utána ne panaszkodjon, hogy nem kapja meg a terméket, nem jó terméket kap, szar az ügyfélszolgálat, nem válaszolnak semmire stb.

Részemről lezártam ezt a témát.

(#33133) Mercutio_ válasza #10186752 (#33109) üzenetére


Mercutio_
félisten

A befizetett 27%-os áfa-val (+tb+adók és járulékok) is bűnözőket tömök... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33134) vihartigris válasza Mercutio_ (#33133) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#33135) s4tch válasza #10186752 (#33132) üzenetére


s4tch
veterán

Trustpilot :DDD A negatív visszajelzések gyűjtőhelye. Ez alapján sehol nem érdemes vásárolni.

(#33136) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Észrevettem, hogy az x-pro2 kifutott, olyan értelemben hogy hazai forgalmazóknál eltűnt olyan kiírással, hogy utoljára 07.25-én forgalmazták. Azt hittem tovább hagyják forgalomban a 3 mellett, mint ahogy marad a T3 és a T2 is.

(#33137) mikrofon válasza lugosi (#33136) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez érdekes, de lehet hogy nem volt már rá elég igény.
Vagy jön belőle a négy és akkor lesz a három meg a négy.
Ugye már az x-e3 is nehezen beszerezhető...

(#33138) madgie válasza mikrofon (#33137) üzenetére


madgie
titán

Vagy a várakozástól kisebb volt a Pro3 iránt a kereslet és ezzel együtt megnőtt a régi kettes irányába :D

(#33139) vihartigris válasza lugosi (#33136) üzenetére


vihartigris
őstag

Valószínűleg nincs már benne elég eladási potenciál.
Vagy amit madgie ír.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#33140) mikrofon válasza madgie (#33138) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez is logikus.
Egyébként mennyire népszerű ez pro vonal?

(#33141) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok!

Gyerek bejelentette, hogy meg akar tanulni fényképezni és ehhez milyen jól lenne, ha nem adnám el az X-T20-am, s megkapná. Mivel 10 éves lesz jövő héten, s kb. én is akkor kaptam az első fgépem, annyira nem hülyeség, de az X-T20 erős túlzás lenne. Fenti gép piaci áránál jóval olcsóbban van olyan nem cserélhető obis, nyúzható gép, amin normálisan állítható blende, záridő, stb, tehát meg is tudja tanulni mit csinál? (Akár nem fuji is ha lehet ilyet itt )

(#33142) Mr.Csizmás válasza Ébri (#33141) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fb csoportban van egy X20, ebay licites, 112$-t ír rá, de sztem lehet egyezkedni a tulajjal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33143) Ébri válasza Mr.Csizmás (#33142) üzenetére


Ébri
senior tag

köszi!

(#33144) s4tch válasza Ébri (#33141) üzenetére


s4tch
veterán

Ménem veszed meg Csizmás T10-ét? Kapjon mellé egy manuális obit vagy valamelyik XC zoomot első körben, és hajrá.

(#33145) Ébri válasza s4tch (#33144) üzenetére


Ébri
senior tag

Egyrészt nem nézegettem hirdetéseket, csak azon gondolkodom még, mit akarjak egyáltalán, másrészt manuális obival is azért ez jóval drágább az x20-nál. (Igen, jobb is lenne, de még csak 10 éves (mármint a gyerek), és nem mindig vigyáz túlzottan a cuccaira. Szóval igyekszem 50e alatt tartani a teljes összeget, ha lehet, minél jobban.)

(#33146) vihartigris válasza s4tch (#33144) üzenetére


vihartigris
őstag

Kezdésnek nem ajánlanék első obinak manuális obit, mert elmegy a kedve a fotózástól.

bármi reciproka a semmi

(#33147) Mr.Csizmás válasza s4tch (#33144) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van egy érdeklődőm, de még nem válaszoltam neki, mert muttert megkérdem, hátha kell neki, és akkor visszaadja ex-mazsi XA1? XM1-esét, ami nála van (és akkor az lesz eladó)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33148) madgie válasza mikrofon (#33140) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, tényleg nem. Szerintem lehet, hogy kevesebb fogy belőle, mint akár az X-T30-ból, de presztízs-cucc a Fujinál a Pro-vonal.

(#33149) #16820480 válasza madgie (#33148) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan kevesebb fogy belőle, mint a T30-ból, hát háromszor annyiba kerül :D De szerintem inkább csak az a helyzet, hogy a T vonalat 2 évente frissítik, a Pro vonalat meg 4 évente, és gondolom már nem nagyon kapnak hozzá alkatrészeket, amiből összerakják, ahogy a T2-höz sem. Nem azért áll le egy váz, mert x generációval régebbi, hanem mert nem tudják tovább gyártani.

(#33150) madgie válasza #16820480 (#33149) üzenetére


madgie
titán

Jaja, a 16 MP szenzorokat is addig futtatták, míg ki nem sajtolták a Sony raktárkészletet :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.