Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) sasNAXO válasza #10186752 (#33042) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Rég volt már D5500-am, de emlékeim szerint amikor első nap 6x végigjártam és próbáltam a menüjét az is gyorsan lemerült. :))
Viszont egy DSLR többet fog bírni egy MILC-nél a működési módból kifolyólag (kivétel, ha Live View-ban fotózól a DSLR-rel, mert akkor az is a teljes szenzort nézi ahogy a MILC).
Szerintem ha kevesebbet "nyomkodod" és tényleg inkább fotózni fogsz vele, akkor jobb lesz majd az üzemidő. :K

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33052) lugosi válasza mikrofon (#33049) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A D70-emen rendszeresen pumpáltam, az E-330-on ez elmaradt, és az MFT vázamon nem szoktam már egyáltalán. Igen, ez az obicserével jár.
Az a nagyobb baj, mikor olvastam pár bridge gépről, amiknél szintén porosodott a szenzor.

(#33053) vihartigris válasza mikrofon (#33050) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerintem nem nekem szántad a mondandód. :N

bármi reciproka a semmi

(#33054) #10186752 válasza lugosi (#33047) üzenetére


#10186752
törölt tag

Teljesen új.

(#33055) #10186752 válasza madgie (#33044) üzenetére


#10186752
törölt tag

Komolyan, fél órát pimpeled a kijelzőt és máris leszaladt 20% töltöttség? Bocs, de vegyél nintendót, ha játszani akarsz, nem fotózni.

Neked magaddal van bajod, vagy az életeddel? :F

(#33056) #10186752 válasza vihartigris (#33046) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ez megtörtént az imént. Akkor is bosszantó, sokkal gyorsabban merül, mint számítottam rá.

Ettől függetlenül nagyon kis fasza gép!

(#33057) madgie válasza #10186752 (#33055) üzenetére


madgie
titán

Nem, nekem a hülyeséggel van bajom. Főleg, ha az X-Trans IV gépekről van szó, amik végre qrvajól bírják szuflával, 12-14 órás napi etapokat lenyomok két vázzal, 2-2 akkuval.

(#33058) mikrofon


mikrofon
addikt

Milyen a 27/2.8 objektív a 23/2-höz képest? Van itt olyan aki mindkettőt használta már?

(#33059) sasNAXO válasza mikrofon (#33058) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

A 27-es kisebb, lassabb. A fókusza nem olyan halk, nem olyan gyors, nem belső fókuszos, mint a 23/2, kisebb a fényereje, más a látószöge, nem WR.
X-Trans III vázakon már a sebességgel nem volt gond, de pl. egy X-E1 esetén a 23/2 érezhetően gyorsabban fókuszál. Ha jól rémlik külföldi fórumokon szeretni szokták mert nagyon szépen "karcol". A 23/2 esetében meg szokták mondani hogy "a szélek nem olyan élesek közelre (f2-n)"...ezt nem véleményezem, de egyesek szokták mondani. :DDD
Nem tudom mindent leírtam-e. Ja és a 27 kicsi. Nagyon kicsi. :))
(Én bánom, hogy eladtam 43-ért amikor még akörül mentek. :( Na majd hátha újra lemegy az ára ez eglobalon. )

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33060) #10186752 válasza madgie (#33057) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ha valamivel bajod van, az legalizálja a paraszt stílust? :F

Ráadásul azt gondolom, hogy teljesen normális, hogy ha valaki vesz egy új vázat, amit ráadásul nem is ismer, akkor először beállítgatja, átnézi, ismerkedik vele, amit az EVF-ből nehéz lenne ugye megtenni. Értelemszerű mindenkinek -téged kivéve -, hogy ehhez az LCD-kijelzőt használja.

A te világodban lehet úgy, van, hogy veszel egy új vázat, és egyből ellősz vele 400 expot, anélkül, hogy megismerd a gépet.

De ugye nem nagy baj, ha más nem így csinálja?! :U

(#33061) Gercsa válasza #10186752 (#33060) üzenetére


Gercsa
senior tag

Azért te sem feltétlen a legelőkelőbb etikettnek megfelelő stílusban nyitottál.
Kijelented hogy egy rakat szar az aksi, meg hogy vicc kategória csak mert te ezt nyomkodás alapjan így ítéled, most komolyan mit vártál mi lesz erre a reakció?

Egyébként ha visszaolvastál volna pár hszt, akkor pl. láthattad volna hogy egy régebbi, kevésbé energiahatékony cpu-s vázzal több mint 2000 képet lőttem egy nap alatt, egy feltöltéssel, ráadásul egy kb. két éves használt utángyártott aksival.

Én a helyedben megpróbálnám letesztelni a gépet akkukímélő és erősen intenzív használattal is, és ha úgy látom hogy a két végletes eredmény tekintetében sem hozza azt a gép amit más felhasználóknál, illetve amit a hivatalos spec szerint kellene kb tudnia, akkor elgondolkoznék a garanciális ügyintézésen.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33062) szilu7


szilu7
senior tag

De jó itt a hangulat mostanában. Jönnek-mennek a frontok, nehezen viseli az ember... ;]
Ezt az akksi mizériát én sosem értettem hobbi szinten. Gombokért lehet W126 akksit kapni, meg töltőt is.

(#33063) Ébri válasza szilu7 (#33062) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem csak az első használat ijedelme, én is megijedtem mikor 86 kép után lemerült először, aztán kikapcsolgattam az előnézetet, lejjebb állítottam a készenléti időt, meg többet kapcsolom ki-be. Máshogy kell használni, mint egy dslrt, de szerintem gyorsan megszokható.

(#33064) lugosi válasza Ébri (#33063) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azon én is megijedtem volna. 86 kép?

(#33065) t.imi


t.imi
addikt

Urak, mit nem vettem észre a menüben, hogy kb 10mp után lecsökken a fényereje a kijelzőnek és elkezd szaggatni, de valami veszett módon.
Készenlét 1 perc, kikapcs 2 percre van beállítva.

(#33066) Ébri válasza lugosi (#33064) üzenetére


Ébri
senior tag

Első használat, beállítások meg minden, három(?) percen hagytam a készenlétet, mutatott előképet fényképezés után, és még nem emlékszem mi minden volt bekapcsolva, amit aztán kikapcsolgattam, azóta nincs ilyen gond. Meg megtanultam nem DSLR-ként használni, s azóta volt amit vissza is kapcsolgattam.

(#33067) vihartigris válasza Ébri (#33066) üzenetére


vihartigris
őstag

Egyszerűbb venni egy pótaksit és akkor nem kell butítani a vázat.
Nyilván akkor is érdemes normálisan egyszer beállítani a dolgokat.

bármi reciproka a semmi

(#33068) Ébri válasza vihartigris (#33067) üzenetére


Ébri
senior tag

Vettem pótaksit, de ilyen gondom azóta nem volt, tényleg annyi, hogy ha nem használom, kikapcsolom, ill. lerövidítettem a standby idejét. Szóval én elégedetlenből elégedett lettem elég könnyen :).

(#33069) #16820480 válasza t.imi (#33065) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem a boost mode csinálja azt, hogy nem sötétíti a keresőt, d nem vagyok benne biztos, hogy minden váz támogatja vagy sem.

(#33070) t.imi válasza #16820480 (#33069) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm! T3 vázról van szó, persze hogy nem írtam. Manuál miatt zavaró, keresőn nem néztem eddig. LCD-n rossz, mikor már majdnem ott vagy :)

(#33071) madgie válasza #10186752 (#33060) üzenetére


madgie
titán

Beírod, hogy rakat szar az akkuja, mert a kijelzőn állítgatva merül, aztán kikéred magadnak, ha más lehülyéz, mert hülye felhasználási szokások alapján hülyeséget állítasz. És más a paraszt, értem.

Rengeteg embernek segítek, de az ilyen baromságokat már nehezen tolerálom.

(#33072) #10186752 válasza madgie (#33071) üzenetére


#10186752
törölt tag

És az ugye már ördögtől való, hogy annyit írj, hogy miután beállítgattál mindent, majd nem merül ennyire, amikor 90%-ban fényképezni fogsz, és csak 10%-ban nyomogatni? Csak úgy, ennyit, slussz. Mindenféle faszparasztkodás nélkül?! :F

Arról nem beszélve, hogy ha 20 tesztet nem olvastam el az X-T30-ról, egyet se, mielőtt vettem, és kivétel nélkül mind kritizálta az akkumulátor üzemidőt.

(#33073) #16820480 válasza t.imi (#33070) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a T3-on van Boost Mode, de gondolom azóta megtaláltad már :K

(#33074) mikrofon válasza #10186752 (#33072) üzenetére


mikrofon
addikt

8Nyugodj már le!
Ez itt nem az a hely!
A te beugrod, a te megynyilvánulásod volt az amelyik nem ide való. Annak megfelelő stílusban kaptál egy választ. Most meg vegyél már vissza. Ez egy ilyen közösség itt az ilyen beugrót nem tolerálják....
Add el!
Ez a te stilusodnak nem való!

A kritika és a sz@rozás nem ugyan az... Mivel ez neked nem esik le nem fér bele a fejedbe valószínű ez nem a te közösséged.

Olvasd el a saját aláírásodat, és az alapján próbálj meg törekedni hogy ne csak a prémium élőfizetéssel hanem a saját megynyilvánulásoddal is hozzá árulj ahhoz amit ott írsz....

[ Szerkesztve ]

(#33075) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#33074) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amúgy hol vannak ilyenkor a régi nokia 3310 userek? a heti 1 töltéssel? most meg az 5-6-7 collos csodákat naponta kell tölteni, azt' mégse panaszkodik senki :DD najó anyám, amikor megvettem neki a színes kijelzős Nokia C2-t, háthogy ezt 4-5 naponta kell tölteni...(előtte 3410-ese volt, az szinte termelte az áramot) same in english a "buta" dslr vs. új milcek

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33076) t.imi válasza #16820480 (#33073) üzenetére


t.imi
addikt

Este már nem kerestem, dpreviewen néztem hogy ez seggít, kb 25% fogyasztás növekedésesel + gyorsabb AF.
Holnap benézek Szombathelyre, ha van ott akku utána aktíválom. Addig így is tökéletesen megfelel.

Off. Jó ez a 50-230. Mire rááll a célra egy kv cigi lemegy, cserébe döbbenetes milyen képeket kapok.

(#33077) vihartigris válasza t.imi (#33076) üzenetére


vihartigris
őstag

"Off. Jó ez a 50-230. Mire rááll a célra egy kv cigi lemegy, cserébe döbbenetes milyen képeket kapok."

Valami nálad nem oké.

bármi reciproka a semmi

(#33078) t.imi válasza vihartigris (#33077) üzenetére


t.imi
addikt

Erre is ráhúztam a legújabb firmware-t. Való igaz, elég lassan végzi a dolgát, különösen ha az egész fókusztartományban kell végig mennie.

(#33079) #16820480 válasza t.imi (#33078) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha az egész tartományon át kell menni, akkor kb bárminél gyorsabb egy manuális Leica obi, ahol negyed fordulattal átküldöd közelpontból végtelenbe :)

(#33080) axod


axod
tag

Sziasztok!
Eglobal-al mi a tapasztalat mostanság? Olvastam vissza, de elég vegyes a kép. 55-230 vásárlásán gondolkodok fekete színben, de zeró van a használtpiacon...

(#33081) soldier2 válasza axod (#33080) üzenetére


soldier2
őstag

Olyan szempontból megbízható, hogy nem vernek át. A szállítási idő viszont változó, néha több hét.

Mr.Csizmás tudna az utóbbiról bővebben, lassan egy hónapja várja a rendelését.
Erről van valmi update Csizmás?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#33082) Mr.Csizmás válasza soldier2 (#33081) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a szalonképes kifejezéseim már elfogytak, reggel kaptak egy levelet, hogy küldjenek bármilyen színű XE3-at, ami van raktáron :o amúgy azóta is ugyanaz a bullshit mindennapra beírva a kamu trackingjükben, ld előző hsz-eim.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33083) madgie válasza Mr.Csizmás (#33082) üzenetére


madgie
titán

Küldök egy tegnapi werkfotót, "vigasztalásképp" :DDD

(#33084) #10186752


#10186752
törölt tag

Megérkezett a grip az X-T30-hoz, sokkal-sokkal jobb fogást biztosít a gépnek, tökéletesen passzol hozzá, mintha a gép része lenne.

Ezt ajánlom bárkinek, aki ilyet keres mellé.

[ Szerkesztve ]

(#33085) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#33082) üzenetére


Gondwana
addikt

A Dispatched in 24 hours is elég furcsa idődilatációtól szenved náluk: július 22-i rendelés (itt offtopik, zasszonypajtásnak új krupliTV), PayPal fizetés, július 28-án lett dispatched, de természetesen ezt sehol nem írja, csak naponta 2x ránézek, hogy lesz-e valami követési száma - na, az viszont még nincs.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33086) Mercutio_ válasza madgie (#33083) üzenetére


Mercutio_
félisten

X-E3-on van valami grip, vagy akkora mint T3?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33087) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#33086) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majdnem 2 centivel kisebb minden irányba, talán a legkisebb apsc x a családban. (nálam 3dprint grip lesz a terv)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33088) madgie válasza Mercutio_ (#33086) üzenetére


madgie
titán

Van, valami ebay-es fém grip van cimbora gépén, nagyrészt amiatt, mert azzal legalább hozzá lehet férni az akkuhoz, ha állványon van a gép.

(#33089) Mercutio_ válasza madgie (#33088) üzenetére


Mercutio_
félisten

Huhh, megnyugodtam:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33090) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33082) üzenetére


mikrofon
addikt

Kíváncsi leszek mi lesz, mert ugye az ezüstnek felment az ára 65eurot azaz pont 20% - ot ahhoz képest mikor én vettem. Ráadásul az enyémet 10 nap alatt még fel sem adták. E-mailre meg nem válaszolnak....

[ Szerkesztve ]

(#33091) axod válasza soldier2 (#33081) üzenetére


axod
tag

Értem, köszönöm az infót!

(#33092) El Joe válasza axod (#33080) üzenetére


El Joe
tag

9-én rendeltem, két napja jött meg. Igen elég pocsék lett a kommunikációjuk, de a dhl-é is. Senkitől nem kaptam semmit, pendingelt a csomag valahol Hollandiában, azután meg egyszer csak itt volt.

(#33093) axod válasza El Joe (#33092) üzenetére


axod
tag

Köszi az infót, akkor kb. mint egy "normál" kínai rendelés átfutás. Nekem jó lenne itthoni használt is, de nincs. Viszont ezzel a megoldással a bolti ár fele jön ki... Így nem baj ha várnom kell, Paypal végülis úgyis véd.

(#33094) gorgo válasza Mercutio_ (#33089) üzenetére


gorgo
őstag

Na, mert mikor veszel?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33095) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#33085) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Dear Customer ,
Thank you for your message.
Order was shipped already
[kamu saját tracking link]
We are checking with relevant department on cause of a delivery delay
We will get back to you once we will have more information
Should you have any further inquiries, please feel free to contact us

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33096) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#33095) üzenetére


mikrofon
addikt

Kicsit utána járva a témának úgy tűnik, hogy a logisztika nemzetközi szinten összeomlott. A legnagyobb problémát az okozza, hogy most omlott rá a rendszerre rengeteg olyan szállítmány, ami a márciusi-áprilisi időszakban beragadt egy egy központba, raktárba, konténerbe. Ráadásul a csökkenő szállítmányi igény miatt csökkentették a kapacitásokat, ami most nehezen áll helyre és még megkeveri az a rengetek már elveszettnek hitt csomag, szállítmány.
Ez most elég nagy problémát okoz céges szinten s, és most elsősorban a magyarul azt hiszem időgarantált szállításnak nevezett céges és fontos küldeményeket próbálják a szállítói partnerek teljesíteni. A cégek gyártóvállalatok indulnának, de akadozik a szállítmány, alkatrészhiány van logisztikai problémák miatt nemzetközi szinten. ezt a cégek priorizált, azonnalii szállítással próbálják kompenzálni ami miatt hirtelen minden szállítmány fontos lett és azonnal ....
Nah ez már önmagában bonyodalmas. Ebbe most elég nehéz a szürkeimportos (csempészárut) beilleszteni.... Közben meg még a saját raktárkészletük is ingadozik.....

[ Szerkesztve ]

(#33097) madgie válasza mikrofon (#33096) üzenetére


madgie
titán

Viszont az e-infi nem kamu trackinggel szórakozik, feladáskor lefotózzák a cuccot és tényleg hipp-hopp hozza a DHL. Nyilván a feladásig eltelik X időpont, de onnan jobban nyomon követhető, nem kamuznak össze-vissza, szóval szerintem ez csak az eglobal hülyesége most.

(#33098) G.Guido válasza madgie (#33097) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Szintén valószínűbbnek tartom én is, hogy az eglobal nem tudja tartani a lépést.
Én még nem jártam velük úgy, mint a mostani rendeléssel.
2 hete rendeltem vázat, obival - aminek a státusza azóta "processing" volt...a ami napon szó nélkül nyomtak egy refundot. Amikor rendeltem akkor is és most is "in stock"-ot mutat erre a termékre, bár ez náluk nem sokat jelent.

(#33099) mikrofon válasza madgie (#33097) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez a kamuzás szerintem is gáz, sokkal jobban örülnék ha megírnák, figyu ezért és ezért kb 30 nap a szállítás és ehhez tartozna egy korrekt állapot jelző, beszerzés alatt csempészés alatt eu-ban átcsomagolás, szállítás.....

(#33100) sutatokisr válasza axod (#33080) üzenetére


sutatokisr
tag

iszonyat lassú a szállítás, de elküldik, és a termék tökéletes,
nyilván gariztatni nehezen fogod tudni velük....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.