Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) lugosi válasza Mercutio_ (#33949) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolkoztam hogy lecserélem az Olympus 17/1.8-ra, de folyamatosan 150 körül láttam és annyit már nem akartam beletenni a rendszerbe. Sőt később igazából arra jutottam, hogy már egyáltalán nem akarnék erre a rendszerre költeni.

(#33952) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

XE4 hírek [link]

Ez alapján nagyon jó lesz. És az új 27-essel kitben!

(#33953) madgie válasza lugosi (#33952) üzenetére


madgie
titán

Egy nyavalyás AF váltó gomb azért elfért volna rajta, minimalizmus ide, vagy oda.

De abban is zseni a Fuji, hogy lassan minden évben máshová teszi a Q gombot :DDD

(#33954) vakablak93 válasza lugosi (#33952) üzenetére


vakablak93
őstag

Nagyon sexy :DD
Ha nincs is ugyan értelme akkor is esélyes hogy lecserélem rá a T-30-at, a 23 f/2-t is meguntam jönne a helyére ez az új pancake meg egy 16mm 2.8, meg vennék mellé egy 35 1.4-et hogy legyen valami nagyon fényerős is, estére...
Ez a rangefinder+palacsinta dolog azóta hiányzik hogy eladtam a GX80-at meg a kicsi 20-ast, a kutyaházas kereső se jön be annyira.

#33953 madgie : igen, az tényleg elfêrhetett volna rajta, na mind1 semmi sem lehet tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33955) Mr.Csizmás válasza lugosi (#33952) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ooooo, flipscreen musthave :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33956) #16820480 válasza madgie (#33953) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megtalálták neki az új közönséget ezzel a szelfi képernyővel, gondolom ide akarják az ázsiai vevőket upgradelni, akik eddig A7-et vettek. Azért jöhetne egy olyan váz, ami rangefinder, normális evf és nem hibrid keresős 2000€-és gép :U

(#33957) madgie válasza #16820480 (#33956) üzenetére


madgie
titán

A normális EVF még az 50R-nél is véleményes, szemüvegesként utáltam. Az X-Pro3 gondolom jó lehet, de az meg az OVF kárára ment...

Amúgy ja, kicsit X-A fíling lett az X-E4, illetve X-M, mert nem Bayer :D

[ Szerkesztve ]

(#33958) vakablak93 válasza #16820480 (#33956) üzenetére


vakablak93
őstag

Ennek nem pont sima evf-je lesz csak hibrid helyett? Vagy maga a benne lévő evf minősége/képességeivel van a gond?
A kijelzőt meg nem kötelező felhajtani ha nem kell...
Vagy esetleg az ára lesz sok?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33959) #16820480 válasza vakablak93 (#33958) üzenetére


#16820480
törölt tag

De, pont az, de a szokásos 0,62x nagyítású 2,36mpx csoda, ami már 3 generáció óta van (T20 óta, ha jól emlékszem). Nem jó az eye pointja, vagy minek hívják, túl közelről kell nézni, de úgy gyakorlatilag benyomod a szemedbe a gépet, és az E3-nál még úgy sem árnyékolt semmit az eye cup, simán besütött oldalról a nap. Illetve lehetne jobb felbontású is kicsit, de főleg méretben nagyobb. Bár ez utóbbihoz gondolom a házat is meg kellene növelni, és azt nem nagyon szeretnék.
Az lcd-vel nincs amúgy bajon, végre nem az oldalra kihajtós flippy screen, bár a szelfi részét nem használnám, ezt csak arra írtam, hogy kb ez mutatja amúgy a célközönséget, hogy ez nem az eredeti Tx0 és Ex kategória, hanem inkább az Ax.
Illetve ami még nekem személy szerint nem annyira jön be, hogy ez sem kapott hibrid shutter-iso tárcsát (nem hogy külön tárcsákat erre), illetve egyre kevesebb funkciógomb van már rajta, az érintőképernyős gesztusok meg nem igazán jók a gyakorlatban (nekem nem annyira váltak be).

madgie: Hát igen, a Pro3-at imádnám amúgy ovf nélkül, csak mennyibe kerül már :U Szürkeimportból annyi most az ára, mint amiért a T3-at vettem két héttel megjelenés után 2 és fél éve :D

(#33960) vakablak93 válasza #16820480 (#33959) üzenetére


vakablak93
őstag

Vagy úgy, így már értem, elvártál volna valami érdemi fejlődést :))

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33961) gorgo válasza lugosi (#33952) üzenetére


gorgo
őstag

Hátööö, fel van adva a lecke. :F
Ha Bayer lenne benne, előrendelném, bár nem vagyok híve a minimalista kialakításnak, tényleg hiányzik róla az AF kapcsoló és hát a gombok elhelyezése is elég MEH. Inkább a stílustalan, ronda x-s10, márcsak azért is, mert azt lehet kapni. Ezt mikor dobják piacra?

Olvasom: focus bracketing. Ez mennyire új a Fujinál, mely vázakban van benne? Ezt elég hasznos dolognak tartom, lehet még használnám is (ehhez viszont be kéne rendre mászni a menübe ezen a vázon).

EVF tényleg szuper lapos. Pakolásnál jó lenne.
Az obi oldalán lévő gomb az mit tud?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33962) taranis


taranis
addikt

Mi ez már, hogy az X-E4 nem kapja meg az új filmszimet, csak a GFX100S. Ezzel is megy a szegmentáció, remélem az X-T/X-H sorozatból nem spórolják majd ki.

colorizer.net

(#33963) madgie válasza taranis (#33962) üzenetére


madgie
titán

Üzenet az X-T3 nyávogóknak: ti se kaptok semmit :DDD

(#33964) taranis válasza madgie (#33963) üzenetére


taranis
addikt

Sajnos igen :(((

colorizer.net

(#33965) mikrofon válasza gorgo (#33961) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha a belsejét, tudását azaz a specifikációt nézzük, akkor hogy viszonyul az s10-hez?
Tudja azt, ha igen akkor én lehet inkább ezt venném. Elég jól néz ki, hogy igy le van egyszerűsítve a külseje. Nekem e kezelőszerv is elég:

- ISO az első tekerőre,

- blende a hátsótárcsán, vagy az objektíven.
- záridőre tárcsa
- fehéregyensúly eltolás az egy szem fn gombra
- többi a Q menübe.....
- és A módhoz és/vagy autoISO-hoz egy EVtárcsa
nekem ennyi kell kezelőszervnek. EVF meg mindegy is, mert ritkán használom.

S10-et most lehet kb850€-ért rendelni... Kérdés, hogy erre mennyit kell várni és mennyiért lesz majd a népszerű pénztárcakímélő helyeken. Illetve megéri erre várni?

[ Szerkesztve ]

(#33966) madgie válasza mikrofon (#33965) üzenetére


madgie
titán

Nincs hátsó tárcsa :D

(#33967) vakablak93 válasza mikrofon (#33965) üzenetére


vakablak93
őstag

Csak elől van kicsi tárcsa rajta, de azzal full működhet ahogy mondod,(én is hasonlóan használom a T30-am), a záridő és expokorrekció kapott rendes tárcsát azzal nincs gond rekeszgyűrű is van, ahogy én látom csak akkor van gond ha valami olyan obit csavarsz fel amin az nincs....
nekem pl T30 esetében a hátsó tárcsára van állítva a rekesz ha mondjuk egy 16-50- et vagy egyebet raknék fel...
De az E4-el nem tudom hogy kéne megoldani? :F
Lehet mégse olyan jó ötlet... :F

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33968) #16820480


#16820480
törölt tag

Egyébként a holnapi bejelentésből kb a 27mk2 az érdekes ezek alapján :) Egy olyat azért elfogadnék, még talán a 35f2-t is odaadnám érte. Meg kellene egy új 1024 is esetleg a mostani 18f2 helyett nagylátónak, és akkor már csak többet kéne járni fotózni... :U :D

(#33969) szilu7 válasza lugosi (#33952) üzenetére


szilu7
senior tag

Régi X-E vonal rajongóként erre végre felkaptam a fejem. Bár a nagy részét már többen leírtátok.
De miért kellett eltüntetni elöl és hátul az ujjtámaszt/markolatot?
Hátul már lassan nincs semmi. Tárcsa kinyírva, Q gomb felül. Elöl maradt egy tárcsa, AF váltógomb is off. Azért a letisztultságot sem kéne túlzásba vinni.
Biztosan jó gép lesz, csak sajnos gondolom lehet majd mindent az érintőképernyőn b*sztatni. Teszlásodik a Fuji. :DDD

(#33970) #16820480 válasza szilu7 (#33969) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a d-pad eltűnése egyértelműen azért volt, mert annyira kicsi váz, hogy másképp nehéz megfogni anélkül, hogy ne nyomj meg véletlenül gombokat. Annak idején a T20 vs E3 választásnál nekem ezért volt többek között egyértelműen E3 a nyerő.

(#33971) Gercsa


Gercsa
senior tag

Hát nekem nem jön be ez az E4.

Imádtam az E szériát, de egy ideje nem abba az irányba viszik ahova én szeretném.

Ebbe a gépbe szerintem jobb lenne a régi 24mpx szenzor, de akár egy vadiúj 16mpx verziót is szivesen látnék, persze az új procival meg új AF rendszerrel.

Ez az új szenzor műterembe jó, meg a videós és a gyors kiolvasást igénylő dolgokhoz, de szerintem senki nem ezzel fog műterembe járni, a 4k 60fps meg bele sem került.

Ez az uj minimál dizájn sem jön be nekem, emlékszem megváltás volt anno az xc obik mellett hogy a hátsó tárcsa mellé kapott egy elsőt is.
Most meg kiveszik a hátsót, és ujjtámasz sincs.

A gombok is egyre inkább valami dizájnkellékek és nem kezelőszervek.

A kihajtható kijelző pozitív, ne legyen igazam de nem ezzel fogják életben tartani az E szériát.

Nekem az X30 és az E2-ben is nagyon fontos volt hogy a piacon az egyik legjobb EVF-et kapom, plusz nem egy divatcikk érzetem van kézbevéve hanem fényképezőgép, és azóta semmi fejlődés, inkább csak visszafelé.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33972) Tua válasza Gercsa (#33971) üzenetére


Tua
tag

Miért jobb az új szenzor műterembe?

(#33973) #16820480 válasza Gercsa (#33971) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk egy vakupapucsba tehető thumb grip megoldja a fogás problémáját többnyire.

(#33974) Mirman válasza #16820480 (#33973) üzenetére


Mirman
őstag

Ez mindig érdekelt amúgy , hosszú távon ez nem deformálja magát a vakupapucsot ?

(#33975) #16820480 válasza Mirman (#33974) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom igazából, szerintem ha egy fél kilós vaku nem deformálja, akkor szerintem ez sem fogja. Nem gondolnám, hogy annyira szorongatná az ember annál fogva :)

(#33976) Zanik válasza lugosi (#33952) üzenetére


Zanik
addikt

Szép-szép, de nem rohannék, hogy lecseréljem az X-E2S-em rá.
Kb. a kihajtható kijelző az egyetlen amit hiányolok a mostani gépemből.
Az új XF 27mm obi viszont érdekes lehet, főleg ha lesz aperture ring és végre wr lesz!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#33977) mikrofon válasza madgie (#33966) üzenetére


mikrofon
addikt

neee. Nah ez baj!
Kösz hogy mondtad. Ezt nem is néztem mert számomra a hátsó tárcsa alap. így nem is kérdés. Sajnos ez nem üti meg a minimum igényemet...
Minden elhangzott negatívumot elfogadnék, vagy megoldhatónak tartok, de azt hogy elvették a hátsó tárcsát ezt fel sem tudom fogni....

[ Szerkesztve ]

(#33978) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Reggel csak a telefonról gyorsan belinkeltem, nem is volt időm megnézni.

Ez alapján szerintem:
- blende az obin, záridő a felső tárcsán, ISO az első tárcsán és pipa
- az obin a gomb tippem szerint lockolja a blendét A állásban

HA lenne +1 tárcsa akkor azt én a filmszimulációkra használnám (illetve az elsőt vagy arra, vagy ISO-ra).

Mivel nagyon régen volt Fuji gépem, nem tudom hogy nem lehet-e úgy beállítani, hogy első tárcsa alapból ISO, de +gomb lenyomásával (pl az expogomb melletti) mást állít?

Egy kicsit jobban emlékeztet az egyszerűbb gépek szériájára, de nekem így is még mindig nagyon szimpatikus. Árban legyen jó! Meg AF-ben.

(#33979) Gercsa válasza Tua (#33972) üzenetére


Gercsa
senior tag

Úgy értem hogy a két szenzor közt látható képminőségbeli különbség kevés van igazából, ahol jobb az új szerintem, az egy jelszint aljától a tetejéig bevilágított iso 160-as érzékenységnél fordul elő, ezt én isten igazából műteremben tudtam belőle kihozni.

Random lövöldözve ha kicsit már tekerni kell az iso-n, környezeti fényeket használva nem ad jobb képminőséget az új szenzor, sőt időnként még lehet gyengébb is.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33980) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Biztos lesznek, akik kifogásolják az XE4-et tartósság, anyaghasználat szempontjából, nekik jött szembe ez a mai hír a dpreview-n: [link]
Rangefinder stílusú váz, és a kevlárborítás miatt biztos még tartósabb is. Valamivel drágább persze.

;]

(#33981) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Hatalmas piaci rést töm be ezzel a Leica :Y

(#33982) gorgo válasza Tempus_fugit (#33981) üzenetére


gorgo
őstag

Ezek szerint nem csak én vettem kettőt belőle... :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33983) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg ma délután 2-kor van az XE4 bemutató.

(#33984) #16820480 válasza lugosi (#33983) üzenetére


#16820480
törölt tag

Érdekel még bárkit is, ezek után :DDD

(#33985) lugosi válasza #16820480 (#33984) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát jó, gondoltam miután a kevláros leicát elkapkodjuk, a későn jövőket még érdekelheti ;)

(#33986) Gondwana válasza lugosi (#33980) üzenetére


Gondwana
addikt

De gyorsan fognak ezek a Lajkák patinásodni vitrinen kívül! A kevlár tényleg bírja a hirtelen nagy erőhatásokat, de a kopásállósága valahol a bányászbéka feneke alatt van. Akkor már inkább költenék egy tisztességben megvénült X-Pro1-re...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33987) s4tch


s4tch
veterán

https://www.fujirumors.com/leaked-price-press-release-and-release-date-of-gfx100s-fujifilm-xf70-300mmf4-5-6-xf27mmf2-8-mkii-gf80mmf1-7/

400 dollár lesz a 27mm új verziója. Korrekt induló ár, ahogy lemegy 300 euro körüli összegre, parádés ajánlat lesz.

(#33988) Mercutio_ válasza s4tch (#33987) üzenetére


Mercutio_
félisten

e-globálon 150€ körül ment egy időben az első verzió, ha jól emlékszem, ahhoz képest mondjuk nem annyira :U és kérdés, hogy a ver. II-nek is olyan traktor lesz-e a fókusza erőteljes végállásban koppanással, mint az elsőnek, vagy ezen is finomítottak?

Ez az új X-E4 szvsz elég rusnya lett, olyan jellegű butítást érzek, mint amikor a Pana kihozta a GX9-et, ami inkább egy GX80 utód kis tuninggal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33989) s4tch válasza Mercutio_ (#33988) üzenetére


s4tch
veterán

Nem hiszem, hogy ugyanazt a fókuszrendszert tegyék bele. Az újabb, kisebb objektívekben léptetőmotor van tudtommal. Ezen kívül azt már megerősítették, hogy ugyanaz az optika (hurrá, király volt az első generáció), lesz rekeszgyűrű és időjárásállóság. Így azért egy másik objektívről beszélhetünk.

Egyébként az X-E4-hez az amerikai piacon 200 dollár lesz a 27mm felára. Eglobalon előbb-utóbb jönnek a sima fehér karton dobozos példányok ebből is.

[ Szerkesztve ]

(#33990) lugosi válasza Mercutio_ (#33988) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A rumor oldal szerint nem ugyanaz a fókusz, kifejezetten kiemelték hogy újítottak rajta. Ezt én is direkt követem amiatt amit a másik (ha jól emlékszem) topikban beszéltünk a mostani obim AF sebességével kapcsolatban.

Csak remélni tudom, hogy Európában is lesz 27/2.8-as bundle az XE4-ből.

(#33991) papaya


papaya
senior tag

FUJIGFX100S JONASRASK REVIEW

"The sensor is also capable of full 16bit raw output. You get a choice between 14bit and 16 bit output in the menus. Just like on the GFX100."

Na most akkor ez hogy?

(#33993) madgie válasza papaya (#33991) üzenetére


madgie
titán

Úgy, hogy hálistennek mégis tudja :D
Egyébként a nagytesó is csak egylövéses módban képes a 16 bitre, sorozatnál visszavált automatikusan 14-be (csak a szokásos Fuji processzor...)

(#33994) papaya válasza madgie (#33993) üzenetére


papaya
senior tag

Anno egy óráig lövöldözhettem a GFX100-al egy fotósrendezvényen. LR-ben PS-ben mai napig közben nekiesek szerkeszteni azokat a képeket, fülig érő szájjal. Olyan részlet, olyan dinamika hogy beszabehu. :B Bár a KF sem mindig a legjobb, volt olyan tájképes aki vett Gfx100-at de kénytelen volt visszamenni A7R4-re, mert nem tudta stackelés nélkül meglőni élesre a képeket úgy mint az FF-el ,szűkebbre rekeszelve meg romlott a képminőség..

[ Szerkesztve ]

(#33995) madgie válasza papaya (#33994) üzenetére


madgie
titán

Szűkebbre rekeszelve sem hiszem, hogy annyit romlott volna, hogy a 100 MP-t leméretezve 61-re rosszabb lett volna :)

Főleg, hogy ugyanarra a diódaméretre épül a két érzékelő :)

Nekem már az 50R képei is nagyon tetszettek, pedig az egy ezeréves szenzor :)

(#33996) Gercsa válasza s4tch (#33992) üzenetére


Gercsa
senior tag

Sajna a 27-es fókuszrendszeréről nem sokat árult el.

Félek, hogy nem reszeltek a hardveres részén semmit.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33997) Zanik válasza Gercsa (#33996) üzenetére


Zanik
addikt

Le is írja: "FUJIFILM didn’t change the optics at all."

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#33998) s4tch válasza Gercsa (#33996) üzenetére


s4tch
veterán

https://youtu.be/jo4L6n3GvDQ

Teljesen máshogy néz ki az obi, és úgy tűnik, semmi hangja fókuszálás közben. Csak az optikát tarthatták meg, maga az üveg ugyanaz, a körítés új. Nekem egyelőre bejön.

(#33999) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tegnap kijöttek az első gyors tesztek az XE4-re, azok alapján nekem szimpatikus személy szerint (lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni, hogy túl belépő, én inkább azt mondanám hogy a középkategória alján van a kezelőszervek miatt), igazából nekem pont passzol tehát én nem bánom. Egyetlen félelmem a gép fogása, így hogy semmilyen grip nincs rajta, de a tesztek alapján a ráhelyezhető markolat és a vakupapucsba tehető ujjtámasz jár a géphez (bár hangsúlyozták, hogy ez nem biztos hogy az alapcsomag része), ha jár akkor szerintem ez is ki van pipálva.

Amit nem láttam, hogy a külső vaku jár-e a géphez, úgy emlékszem egyik videóban se láttam.

(#34000) Zanik válasza lugosi (#33999) üzenetére


Zanik
addikt

Nem vagy egyedül, nekem is bejön az X-E4. Tetszik a kis méret, és a kihajtható kijelző. Van pár hiányossága ugyan (hátsó tárcsa, markolat), de ezekkel együtt tudok élni a kis méret előnyeit előtérbe helyezve. Persze nem fogok rohanni megvenni, de talán majd 2 év múlva egy alig használtat lehet beszerzek.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.