Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) deathtania válasza Teasüti (#33799) üzenetére


deathtania
senior tag

Nem, tv-ben nem ment le, gondolom az lenne a cél, hogy esetleg a következő évadot már megvegye esetleg valamelyik csatorna, nomeg azért van tapasztalatuk a kereskedelmi tévézésben, gondolom azért is próbáltak valamilyen hasonló formátumot összerakni. Amatőr/fél amatőrök a fotósok. Akikről tudom, azok biztosan nem ebből élnek, volt pl. mérnök, tanárcsaj, stb. Tehetségkutató a műsor, csak nem énkeseknek, hanem fotósoknak. :)
Ja igen, ha a "műsorvezető csaj"-ra gondolsz, az az Ördög Nóra, a Nánási felesége. :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#33802) Teasüti válasza deathtania (#33801) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Végig kínlódtam az 1. döntőt. Nem is olyan rossz. Kicsit vontatott, de van fantáziájuk a srácoknak. Megérte megvárni a végét. Köszi a linket! :)
Kedvencem ahol a táncos fiú fejét levágták. :DDD Produkciós minőségben az tűnt a legjobbnak nekem.
Hiányoltam a közeli képeket. Vmiért olyat senki nem akart csinálni. 3-as sorozatokba simán befért volna egy-egy close-up vmi ütős arckifejezéssel vagy kézmozdulattal, olyan glamour beütéssel.

[ Szerkesztve ]

(#33803) Freerider89


Freerider89
tag

Ma megszereztem az első fuji gépemet (X-T2) :) (canon után) a canon egy 2008-as gép volt, kábellel kötöttem össze a PC vel.

A fujihoz nem kaptam kábelt, 2020-ban mi a legjobb/legegyszerűbb/leggyorsabb módszer a képek PC(win10)-re történő másolásának? oldschool kártyaolvasó? vagy van valami jobb? a Wifis kép másolásra még nem jöttem rá, hogy működik, érdemes annak utána járnom?

Köszi! és bocsi a buta kérdésért.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#33804) Teasüti válasza Freerider89 (#33803) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kártyaolvasó. :)
Egyáltalán lehet wifin gépre másolni? Csak a telefonos progit szoktam néha belőni.

(#33805) mikrofon válasza Teasüti (#33804) üzenetére


mikrofon
addikt

FUJIFILM PC AutoSave

Az ötlet elég jó. BEkapcsolod a gépet elindítod a mentést képnézegető módban az fn gomb nyomva tartásával a vázról aztán fel is kerül a gépedre egy előre beállított mappába, ha közös a WIFI hálózat. Azt is megvizsgálja mi az amit már feltöltöttél és mi az amit még nem...
A probléma csak az, hogy szerintem brutál lassú. X-T3-mal is az volt, és X-E3-mal is....

(#33806) dqdb válasza mikrofon (#33805) üzenetére


dqdb
nagyúr

A probléma csak az, hogy szerintem brutál lassú. X-T3-mal is az volt, és X-E3-mal is....
X-T1-nél és X-E2-nél pedig a lassúság mellett szeret belefagyni a feltöltésbe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33807) Freerider89 válasza mikrofon (#33805) üzenetére


Freerider89
tag

köszi mindenkinek a gyors reagálásokat!

Akkor alapvetően a legegyszerűbb és leggyorsabb módja, még mindig a kártyaolvasó. Esetleg rendelek hozzá egy usb 3-as micro b kábelt.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#33808) Teasüti válasza mikrofon (#33805) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, hogy az. Wifin (nálam) ha átmegy a 6 MB/s, akkor már földhöz verem a fenekem örömömben. Nekem a UHS-I kártyaolvasó is tetű lassú a maga 80 MB/s-ével. :D Az is egy jó 5-10 perc, mire áttolja a gépre. Képzelem akkor, hogy wifin simán elszuttyoghat szerencsétlen kamera egész este.
De amúgy köszi a tippet. Sejtettem, hogy lehetséges. Csak sose érdekelt úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#33809) mikrofon


mikrofon
addikt

Ezt láttátok? Sokkal jobb mint a film szimulációs kártyák. Katt hogy androidra nincs....
The Fuji X weekly APP

[ Szerkesztve ]

(#33810) lugosi válasza mikrofon (#33809) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nagyon jó. Jó kis app. És reklámmentes.

(#33811) mikrofon válasza lugosi (#33810) üzenetére


mikrofon
addikt

Vajon mi kell hozzá hogy egy ilyen működjön androidon is?
Annyira de annyira szeretném....

(#33812) taranis válasza mikrofon (#33811) üzenetére


taranis
addikt

Technikailag semmi extra nincs benne úgy látom, csak meg kell írni. Gondolom nincs Android programozójuk.

colorizer.net

(#33813) mikrofon válasza taranis (#33812) üzenetére


mikrofon
addikt

Remélhetőleg egy lelkes rajongó megcsinálja nekik :B

(#33814) El Joe válasza mikrofon (#33813) üzenetére


El Joe
tag

Úgy olvastam, hogy hamarosan lesz androidra is...

(#33815) vakablak93


vakablak93
őstag

Tulajdonképp mit csinál ez az app?
Csak fel vannak benne sorolva amik a weboldalán is fennt vannak, vagy valami mást is tud?

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33816) lugosi válasza mikrofon (#33811) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy vettem ki a blogon, hogy jön arra is.

(#33817) taranis válasza vakablak93 (#33815) üzenetére


taranis
addikt

Első blikkre azt tudja amit a weboldal, csak pofás és gondolom nem kell neki net. Ha kell, akkor csak pofás.

colorizer.net

(#33818) vakablak93 válasza taranis (#33817) üzenetére


vakablak93
őstag

értem, köszi hogy, megnézted!

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33819) taranis válasza vakablak93 (#33818) üzenetére


taranis
addikt

Csak az Apple store oldalt meg a weboldalt néztem meg, nincs iphoneom, nem is lesz :)

colorizer.net

(#33820) mikrofon válasza taranis (#33817) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából ez egy digitális szimulációs kártya, ami nekem elég is.

(#33821) madgie válasza mikrofon (#33820) üzenetére


madgie
titán

Nekem ott a menü, neked nem? :D Ránézel a témára, ennek pl jól állna a Velvia lilásba hajló kéke, mondjuk lehúzott vörösekkel, vagy a Classic NEG (bárcsak! :D) magentás csúcsfénye, belépek, beállítom. Ezek az előre, valamihez belőtt presetek max irányadóknak jók, arra meg tényleg ott a szemed, tapasztalatod, nem? Félre ne érts, tök jó, hogy ilyen van, meg a közösség, meg blabla, de ezeknek a beállításoknak a nagy része annyira karakteres, túlzó, hogy az esetek többségében úgyis testre kell szabni őket.

(#33822) taranis válasza madgie (#33821) üzenetére


taranis
addikt

Hát szerintem ez ilyen otthon böngészős hangulatot előre belövős dolog lehet inkább, mert nem életszerű a helyszínen 100+ preset közül válogatni.

colorizer.net

(#33823) madgie válasza taranis (#33822) üzenetére


madgie
titán

Arra meg ott a weboldal, vagy akár bedugod a gépet és az X RAW Studio-val beállítgatod a saját rawjaidhoz, amit szeretnél :)

(#33824) mikrofon válasza madgie (#33821) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazad van, mert sokkal jobb ha ez érzésre jön. De belőlem úgy tűnik hiányzik még a gyakorlat (vagy a tehetség), hogy így meglássam. Leginkább azt nem tudom belőni, hogy mennyivel és milyen irányba toljam el a fehéregyensúlyt. Így nekem pont arra lenne jó, hogy gyakoroljak. Előkapom, a mobilt, aztán kipróbálok egy párat. Közben meg bízom abban, hogy egyre ritkábban fogom elővenni mert jön belülről az érzés....

Amikor van időm, vagyis lenne, akkor ráérnék eljátszadozni. Ez egy jó szórakozás nekem kipróbálgatni....
Kicsit élvezetesebbnek tűnik a helyszínen szórakozni, mint otthon a gépre dugott vázzal és X RAW Konverterrel....

[ Szerkesztve ]

(#33825) madgie válasza mikrofon (#33824) üzenetére


madgie
titán

Mondom, nem hülyeség ez, erre a WB-s dolgokra nem is gondoltam, pedig tényleg eltologatom én is gyakran az AWB-t :)

(#33826) taranis válasza madgie (#33823) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, az app egy aranyos plusz a már meglévő dolgokhoz, kicsit átláthatóbbnak tűnik a screenshotok alapján, mint a weblap.

colorizer.net

(#33827) gorgo válasza mikrofon (#33824) üzenetére


gorgo
őstag

Mivel nincs almám, csak felteszem/kédezek:ez egy olyan app, hogy kiválasztod a presetet, lősz vele egy képet adott szimmel, és csekkolod, hogy tesztik-e?
Mondjuk ez azt feltételezi, hogy az almák mind (közel) színhelyesek, ami akár lehet is. És ha innen nézem, akkor a legnagyobb akadálya a drodid verzió kiadásának ez: az egymillióféle hardveren futó droidos eszköz kijelzők nagy része ziher, hogy nem színhelyes, sőt némelyik egy határ fos. Amin ugye máris nem az jelenik meg mint ami majd a gépből kihullik majd... Jófelé kapisgálok?

Hétvégén megmakkant a 27-es obim. Fixálódott a rekesz egy ponton, a fókusz sem megy ezzel együtt. Úgy kezdődött, hogy random mellé ment pár képnél a fénymérés (először azt hittem) +1/+2 FÉ felélőtt. Majd lett még pár életlen kép is, aztán ki is írta, hogy Kérem kapcsolja ki... Később leesett, hogy a rekesz sem állt oda ahová kellett, meg a fókusz sem.
Ez az első szervizes ügyem Fujival. Hová szokás beadni? Fotóparadicsom? Itt is átalánydíjas javítás van, amit élből kell fizetni, akkor is ha esetleg nem is javítható?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33828) lugosi válasza gorgo (#33827) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“ez egy olyan app, hogy kiválasztod a presetet, lősz vele egy képet adott szimmel, és csekkolod, hogy tesztik-e”
Nem, az appal nem lehet képet készíteni.

(#33829) gorgo válasza lugosi (#33828) üzenetére


gorgo
őstag

Akkor tehát megköveteli, hogy pontosan meglegyen fejben az összes filmszim, és hogyan néz ki, stb. Minek akkor az app? Hogy ki ne felejts valamit? :F ;) "Ó, arra nem is gondoltam?"

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33830) taranis válasza gorgo (#33829) üzenetére


taranis
addikt

Az appban "receptek" vannak, minden recepthez tesztképeket is látsz, hogy kb. milyen lesz a végeredmény. Szóval ez pont azért van, hogy semmit se kelljen fejben tartani, csak belövöd a neked tetsző receptet a vázba és kész.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#33831) randras_83 válasza gorgo (#33827) üzenetére


randras_83
addikt

Beviszed a paradicsomba aztán mondanak rá valamit egyből tuti nem kell fizetni

https://www.flickr.com/randras83/

(#33832) sasNAXO válasza madgie (#33825) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Így majdnem 3 évvel utólag köszi! :) Kerestem már párszor egy régi hsz-edet, mert derengett hogy mintha te írtál volna anno valamit az X-T2 WB eltolásról, de csak most az AWB néven találta most meg a kereső. R:2,B:0

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33833) taranis


taranis
addikt

Mi a reális ára manapság egy használt, de hibátlan 23f2-nek? Látok hirdetéseket 95-ért, de 115-ért is.

colorizer.net

(#33834) vihartigris válasza taranis (#33833) üzenetére


vihartigris
őstag

Az attól függ, hogy veszed vagy eladod.

bármi reciproka a semmi

(#33835) taranis válasza vihartigris (#33834) üzenetére


taranis
addikt

Eladom, az árak amiket írtam azok is mind kínáló hirdetéseknél voltak.

colorizer.net

(#33836) sasNAXO válasza taranis (#33833) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Én 100-ért adtam el, pár napig volt "kínálatban".
Az ár szerintem kínálat függő, 110-ért a "mint az új" kinézetűek szoktak menni, aztán volt olyan időszak is hogy mindenki azt akarta eladni, akkor 90-95-ért is ki lehetett fogni tuti darabot.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33837) taranis válasza sasNAXO (#33836) üzenetére


taranis
addikt

Értem, köszi szépen!

colorizer.net

(#33838) madgie válasza sasNAXO (#33832) üzenetére


madgie
titán

Ó, azóta még jobban eltoltam, de most nem vágom fejből :)

Videónál viszont maradt ez a régi, kevésbé "melegítős" AWB. (miért AWB-zek ott? Mert tud AWB-Lockot a T3 és baromi kényelmes így).

(#33839) taranis


taranis
addikt

A fene vinné el, pár év elégedett C1-ezés után megnyitottam pár képet C1-ben és LR-ben is egyszerre, és LR-ben fele annyi idő alatt kaptam nekem tetsző eredményt :((( A wormok nem érdekelnek, 2 gyerek után minden nyert idő számít :D Szóval belém markolt újra a sötét oldal, de azért még alszok rá...

colorizer.net

(#33840) Teasüti válasza madgie (#33821) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1. Ezek a lilás kékek és magentás csúcsfények honnan erednek? Miért akarna vki ilyet? Nem hangzik természetesnek, így gondolom vmi önkényes film look lesz.
2. Miért olyan vonzó az embereknek az analóg filmek szimulációja?
3. Mi a baj az Adobe Standard profillal? Ez gondolom a régi lesz, amit én már nem ismerek. De van belőle v2, Color, Landscape, Portrait, stb. Nekem mondjuk egy Adobe Color kellemesebb balanszot ad, mint egy Provia vagy Velvia LR-ben.
4. Mi az amit nem veszek észre, de minden Fuji rajongó odáig van ezért a számomra megfoghatatlan dologért?
Ezek vmi történelmi hagyatékai az analóg korszaknak, amit csak az öregek értenek? Nosztalgia lenne?

[ Szerkesztve ]

(#33841) madgie válasza Teasüti (#33840) üzenetére


madgie
titán

Hja, csak az öregek értik.

(#33842) Teasüti válasza madgie (#33841) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Reméltem, h nem lesz kiragadva a kontextusból. :P

(#33843) mikrofon válasza Teasüti (#33840) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt nevezik ízlésnek és szépérzéknek...
Ez nem csak a színvilágra igaz, hanem mindenre, ami valamelyik érzékszervünkre hat.....

(#33844) madgie válasza Teasüti (#33842) üzenetére


madgie
titán

Fuji oldalon: [link] (a cikk alján van a folytatásra a link ,a következőnél ugyanígy...)

Vagy ez: https://www.imaging-resource.com/news/2020/08/18/fujifilm-film-simulations-definitive-guide [link]

És még millió helyen írnak erről, legutóbb pl itt

(#33845) Mathiask válasza Teasüti (#33840) üzenetére


Mathiask
senior tag

Az igazán jó fényképek szerintem érzelmeket keltenek, vagy legalábbis érzéseket közvetítenek. Ehhez meglátásom szerint nem feltétlenül egy technikailag tökéletesen (szín)helyes kép vezet. Pont a napokban láttam egy videót, ahol arról beszél a srác, hogy nem szereti a Classic Chrome-ot, de a pandemic alatt ment ki fotózni és a CC tökéletesen közvetítette azt a hangulatot, amit amúgy érzett ebben a furcsa időszakban.
[link]
Hát így.

(#33846) lugosi válasza Teasüti (#33840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"2. Miért olyan vonzó az embereknek az analóg filmek szimulációja?"

Mert szép eredményt adnak minimális utómunkával vagy anélkül.

(#33847) gorgo válasza Teasüti (#33840) üzenetére


gorgo
őstag

4. Mi az amit nem veszek észre, de minden Fuji rajongó odáig van ezért a számomra megfoghatatlan dologért?

Tetszik nekünk nagyon! Ennyi. :K Ha te nem találsz benne tetszőt, az sem baj, rawból bármit lehet.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33848) Ébri válasza Mathiask (#33845) üzenetére


Ébri
senior tag

Valamint emlékeinkben mindennek más szine van, tehát nem a színhelyes kép ad ehhez hasonló eredményt. (Ezért szeretik az emberek a túltolt színeket állítólag. Én meg TV beállítást is azzal kezdem, hogy lejjebb húzom a színeket :) )

(#33849) #16820480 válasza taranis (#33839) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most a C1 21 miatt szívtam kicsit a fogam, mert fent volt a 20, gondoltam frissítem. Hát persze, csak a licencet nem találta. A honlap nem engedett belépni, mert "túl hosszú a jelszavam" :F amit eddig is használtam az oldalukon :D Aztán jelszó reset (2x, mert elsőre nem jegyezte meg a password manager, én meg pláne nem), majd aktivál majd telepít, majd régit töröl, majd újra beállít minden layoutot, mert ugye nem veszi át az előző verzióból.

Úgy voltam már majdnem, hogy ha nem eszi meg az amúgy ingyenes licencet, akkor repül és megy fel a Darktable inkább :D

[ Szerkesztve ]

(#33850) taranis válasza #16820480 (#33849) üzenetére


taranis
addikt

Nekem csak a Rawtherapeehez volt szerencsém, de az már nagyon szaki cucc volt az igényeimhez képest, gondolom a Darktableben is hasonlóan el lehet veszni.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.