Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Mr.Csizmás válasza gaben75 (#33250) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

t10 nem jó? [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33252) A Zéé válasza nord_ (#33248) üzenetére


A Zéé
addikt

köszi mindkettőtöknek, valamiért az volt bennem, hogy a lítiumos akksiknak csak új korukban, az első 1-2 töltési ciklus alatt szokásuk felpúposodni.

Just a simple Lineman...

(#33253) soldier2 válasza A Zéé (#33252) üzenetére


soldier2
őstag

És a halálukat is ezzel jelzik többnyire :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#33254) mikrofon


mikrofon
addikt

Az X-E3 vázon az állványmenet túl közel van az akkufedőhöz így ha felcsavarom a PD plate - et akkor nem lehet kinyitni az akkufedőt.
Van erre valami megoldás?

(#33255) sasNAXO válasza mikrofon (#33254) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Például egy utángyártott markolat. Vagy L-plate, vagy ilyesmi.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33256) mikrofon válasza sasNAXO (#33255) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen. De így pont a mérete lesz nagyobb, pedig azt nem szeretném....
Ilyet találtam csak azért ez egy kicsit túlzás....
Pedig a PD capture -t és clutch -t nem szívesen engedem el....
De egy ideje már keresem a megoldást és nem találtam csak a le fel csavarozást....

Még ilyet találtam.
[ALZO Liberator Battery Door Clearance Plate ]

[ Szerkesztve ]

(#33257) sasNAXO válasza mikrofon (#33256) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Én nem merném rárakni, mert csak egyik oldalról van alátámasztva, tehát ha arról az oldalról jön erőhatás akkor tudja a másik irányba erőltetni az állványmenetet.

Szokott lenni olyan L-Plate aminek le lehet venni vagy egyáltalán nincs markolata, pl. nézd meg ezt (hatodik fotó). Ha jól látom ez a fajta van olcsóbban is, csak nem mindegyik fotón látszik, hogy rendesen le lehet csavarozni alulról.
Szerk.: most nézem, az meg oldalra fog kilógni. Van olyan pl. T2-höz amin nincs markolat, ott nincs ilyen gond. Nem találtam ilyet E3-hoz, bár nem túrtam fel a netet érte.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33258) mikrofon válasza sasNAXO (#33257) üzenetére


mikrofon
addikt

De ezt is ugyanúgy egy csavar tartja mint amit én linkeltem úgyhogy pontosan ugyan annyira feszülhet mindkettő szerintem...

(#33259) t.imi válasza mikrofon (#33254) üzenetére


t.imi
addikt

Objektívre egy gyűrű és azzal csatlakozni az állványra?
Mivel egy csavar tartja, ugyanúgy fogja terhelni a vázat, mindegy mit teszel rá. Az obi előre, lefelé húzza.

(#33260) gorgo válasza mikrofon (#33256) üzenetére


gorgo
őstag

Abból indulnak ki, hogy aki már állványra teszi, eleve visz magával egy állványt, ami nem 1 cm-rel növeli meg a csomag méretét... :B
Megfordítva: aki nem teszi állványra, annak pont jó helyen van ott is az az állványmenet.
Amúgy a MILC-ek túlnyomó részén ugyan ez van, egyes 3rd party gyártóknak van olyan markolata, amelybe kimarták az akksi ajtó helyét. Jobb vele a fogás/ergonómia, az állványmenet az optikai tengely közepére kerül. Olyat kell venni, ez van sajna.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33261) mikrofon válasza gorgo (#33260) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez látod igaz. :B
Nem is az állvány miatt kell nekem leginkább, mert arra ritkábban használom mint a PD capture rögzítőt. Persze az is nagy előny hogy emiatt ha állványra teszem, akkor már csak egy klikk mert a plate folyamatosan rajta van.
Egyelőre rendeltem hozzá füles csavart hátha azzal kézzel le - fel tudom csavarozni egyszerűen.
Meg akkor lehet megpróbálkozok egy ilyen 3rd markolattal. Legfeljebb ahogy @t.imi írta csak az alsó lapját használom.
Annak ellenére hogy ilyen kicsi az x-e3 markolata. Nekem nincs vele bajom. a PD clutch - csal kényelmes így hogy az ujjhegyeimet akasztom be a kis markolatba.

Köszi az infókat.

(#33262) mikrofon válasza mikrofon (#33261) üzenetére


mikrofon
addikt

Megnéztem ezt a markolat témát.
Ugye van a
Fuji nagyon drágán 3x.xxx HUF
Meike közepes áron 14-15.xxx HUF
Noname olcsón 5-6.xxx HUF

Vajon a Meike megéri a 2,5x felárat?
Vagy van olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#33263) t.imi válasza mikrofon (#33262) üzenetére


t.imi
addikt

Én JJC-t vettem x-t3-ra, kifogástalan. 12xxxft. Mással összevetni nem tudom.
X-E3-ra vakupapucsba dugós van csak nekik.
[link]
Kérdés, számodra merre kicsi a váz.

(#33264) lugosi válasza mikrofon (#33262) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne úgy fogd fel, hogy a legolcsóbbhoz képest 2.5x-es áron van, hanem úgy, hogy a gyárihoz képest féláron.

(#33265) mikrofon válasza lugosi (#33264) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez jó!
Így már könnyebb :B

(#33263) t.imi :. nem kicsi a váz hanem rossz helyen van az állványmenet

[ Szerkesztve ]

(#33266) randras_83 válasza mikrofon (#33262) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem Meike van a D750hez az hibátlan, gondolom hasonló lehet amit Fujihoz adnak. Amúgy engem is érdekel, mert az X-T3hoz kelleni fog, az X-T1-et gyarival vettem:D

https://www.flickr.com/randras83/

(#33267) t.imi válasza mikrofon (#33265) üzenetére


t.imi
addikt

Igaz, benéztem :B
Ha már vettél egy jó vázat, ne 8k-n múljon a boldogság, ahogy lugosi írja. ;)

(#33268) mikrofon válasza t.imi (#33267) üzenetére


mikrofon
addikt

Meike lett :B
Ebben bízom hogy elfogadható lesz a minősége.

(#33269) t.imi válasza mikrofon (#33268) üzenetére


t.imi
addikt

Biztosan jó lesz. Meike-t kerestem volna alapból én is, nem volt lőtávon belül, így jjc lett. 10 deka alumíniumvas harmad áron a gyárinak. Se él, se sorja, kifogástalan minőség. Szerintem ugyanaz, más címkével.

(#33270) wms válasza t.imi (#33269) üzenetére


wms
senior tag

Én is ezt vettem X-T20-hoz, ugyanez a véleményem. :K

(#33271) sasNAXO válasza mikrofon (#33268) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

T20-hoz minőségi volt a meike markolat. Nekem E1-hez volt olcsó markolatom (full fém), az is teljesen vállalható, de nem egy meike.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33272) Gercsa


Gercsa
senior tag

Azon csodálkoztam eddig hogy a műanyag XC 35mm F/2 eddig eglobalon majdnem az XF árában volt, nézem ma meg 183 euró. :Y

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33273) szilu7


szilu7
senior tag

Hátha van, aki még nem látta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33274) topikk válasza szilu7 (#33273) üzenetére


topikk
senior tag

Kéne... :D

(#33275) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#33272) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

~7k difivel garival, áfás számlával (ha el tudod számolni pl.) (digitcam, fplusnál azonnal vihető ráadásul)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33276) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#33275) üzenetére


Gercsa
senior tag

jogos

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33277) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#33276) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sose volt a 27% rabló tized híve, de itt kb. 1600 ft (napijegy? évek óta nem vettem bkv jegyet) ráfizetéssel elhozhatod azonnal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33278) soldier2


soldier2
őstag

A 70-300-ról tudtok valamit? Így, hogy az 50mm f/1 lassan kint van, hátha van némi infó arról is, csak lemaradtam róla...

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#33279) Gercsa


Gercsa
senior tag

Nem nagyon követtem a felsőház eseményeit mostanában.

Valaki ki tudna okosítani, hogy a T3 és T4 között a jelenlegi firmware állapotok mellett milyen különbség van AF terén?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33280) DonRazzino válasza Gercsa (#33279) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Itt van a kezemben mindkettő és aktívan használom is mindegyiket, mert az idióta kijelző miatt, gyakran (legtöbbször) a T3-at veszem le a polcról. A válaszom: csekély. A proci ugyanaz, így ugyanúgy összefossa magát, ha AF-C EYE-AF elni kell, meg urambocsá fényt is kell mérni. Talán távolra, kisebb célpontra (madarak, sport) pontosabb a követés, de ez sem jelentős. A T3 a best buy. UI: nemrég kipróbáltam az IBIS-t. Van működik. Haszna nekem semmi, de legalább van. Mint a kihajtható screen. Semmi értelme, csak a nyűg, meg a fejlesztési költség de az ostoba jutúber örül neki és végülis ő adja el a kamerát. :N

(#33281) s4tch válasza DonRazzino (#33280) üzenetére


s4tch
veterán

Nem mintha érintene, nekem bőven megfelel a T2, csak kíváncsiságból kérdezem: üzemidőben van lényegi különbség?

(#33282) DonRazzino válasza s4tch (#33281) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ha nem vállalom be, hogy kimondjam, dupla annyit bír az új akksival, akkor azt mondom 75%-al többet. Nekem most hat napos nyaralás, kattintgatás minden nap kirándulva összesen 1200 expó + 10 perc videó és nem cseréltem akksit. 18% lett a nyaralás végére. Ebben hatalmas az előrelépés. Ha felcsapom a markolatot akkor a három akksival mehetsz a végtelenbe. :-) Csak most el ne induljak a T3-mal egy akksival valahova, mert lesz kellemetlen meglepetés :DDD

(#33283) gorgo válasza DonRazzino (#33282) üzenetére


gorgo
őstag

Értsük ezt úgy, hogy a T4 ilyen combos? Nem piskóta, végre! MILC-ek örök rákfenéje ez a harmatos akksi...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33284) DonRazzino válasza gorgo (#33283) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Egész héten nem gondoltam az akksira. Felszabaditó érzés. Csak, hogy valami üröm is legyen, töltő nem jár a vázhoz. Ha nem felel meg, hogy a gépet melegíted USB-n, akkor külön kell megvenni.

(#33285) mikrofon válasza DonRazzino (#33284) üzenetére


mikrofon
addikt

erről gyakran szó esik. Ez nem mindenkinek üröm mint ahogy nekem sem.
Az utóbbi években minden gyári töltöm a dobozban maradt bontatlanul.... Van két "brutál" USB töltőfejem. Egy otthon egy meg bekészítve "utazósnak" azzal töltök mindent laptoptól az AAA aksiig.... Ez így nekem sokkal kényelmesebb és egyszerűbb mint a sok különböző adapter, töltő és kábel.... Illetve egy PowerBank ha valahol menet közben kellene tölteni....

[ Szerkesztve ]

(#33286) #16820480 válasza mikrofon (#33285) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha egy akksival tolod összesen, akkor még oké, de így nem tudod megcsinálni azt, hogy az egyiket töltöd, a másikkal meg használod a vázat.

(#33287) mikrofon válasza #16820480 (#33286) üzenetére


mikrofon
addikt

De igen kell egy usb-s aksitöltő.... vagy is nem egy, hanem annyi ahány fajta aksid van... én szerencsére csak olyan aksikat használok amikhez van USB-s ( typ-c vagy micro) töltőm.... Nálam ez egy fontos szempont....

[ Szerkesztve ]

(#33288) DonRazzino válasza mikrofon (#33287) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Várj, várj! Amit sheratan mond, azt csak alátámasztani tudom, viszont neked is igazad van. A lényeg, hogy te is használsz külső töltőt és ez a kulcs. Egy fotózáson a vázat bedugni a konnektorba és otthagyni na az a probléma :-) Én csak azért nem vettem még az új akksikhoz duplatöltőt, mert a markolatommal és 3 akksival a T4 szerintem később döglene meg egy fotózáson, mint én. :D

(#33289) mikrofon válasza DonRazzino (#33288) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha így nézzük igaz és valóban tök jó lenne egy gyári usb-s töltő.

(#33290) madgie válasza gorgo (#33283) üzenetére


madgie
titán

Igazából lóf@szt, az X-Trans IV procija baromi jól fogyaszt már a régebbi akkukkal is.

Múlt hét szombat, volt egy hirtelen becsúszott polgári szertartás, ott csoportkép, mindenki mindenkivel, onnan rohanás egy kreatívra, onnan lánykikérés, vendégfogadás, polgári, egyházi, megint egy raklap csoportkép és életképek... na, két T3 csüngött rajtam, egyszer sem cseréltem benne akkukat, az egyik valami 29%, a másik 38% körül állt. Nem spróróltam a zárral, 1400-1600 kép gépenként, hagyományos redőnyzárral.

Fotózni kell, nem a kijelzőt pimpelni, menüt állítgatni, ennyi a titka :DDD

(#33291) t.imi válasza madgie (#33290) üzenetére


t.imi
addikt

+1 mint bohóckodó amatőr. Nyomkodásokkal E+hagyományos zárral ~380-420 expo után 63-56%-al tettem le. Boost mód nincs aktiválva. Van benne tartalék.

G9 jobban bírta, de az nagyobb akkut is kapott előd modellekhez képest

(#33292) mikrofon válasza t.imi (#33291) üzenetére


mikrofon
addikt

ha már ez így szóba jött ez a boost mód. Ez mit is jelent pontosan? Gondolom ugyan az mint az x-e3-an a "high performance" mód. Nah de ez pontosan mit is takar?

(#33293) Gercsa válasza mikrofon (#33292) üzenetére


Gercsa
senior tag

Magasabb órajelen megy a proci.

Kisebb shutter lag, magasabb képfrissítési frekvencia, talán a sorozatlövés leggyorsabb módja is csak ilyenkor elérhető.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33294) t.imi válasza mikrofon (#33292) üzenetére


t.imi
addikt

Egyszer kérdeztem az LCD kb 10mp utáni lagg miatt. Azt írták, amit Gercsa is.
Én meg vagyok nélküle, bár állítják hogy enélkül elvész a T3 lényege, gyorsabb AF, sorozat. Ezt külföldi fórumon olvastam pár órája...
Egyesek szerint hamarabb merül, mások állítják hogy nem számottevő. Ki kell próbálni.

(#33295) mikrofon válasza t.imi (#33294) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen ezt olvastam a t3 - ról annak idején. Ott emiatt mindig be volt kapcsolva. Az aksi bírta. Most az e3-on soha nem volt még bekapcsolva és mégis jól elvagyok....
Ezért is kérdeztem hogy mit vesztek.
Köszi a válaszokat!

Mondjuk egy dolog feltünt. Mostanában próbálgattam az x raw stúdiót a film szimulációk miatt. Feltünt hogy nagyon lassú. Az t3-mal nem volt ilyen. Holnap ki is próbálom hogy előtte átállítom high-ra hátha ezt is befolyásolja. végülis ilyenkor fontos igazán a proci órajele.

[ Szerkesztve ]

(#33296) madgie válasza mikrofon (#33295) üzenetére


madgie
titán

Nekem ugyan Mac-em van, de ott is lassú a friss, aktuális X RAW Studio. Állítgattam mindenfélét, ugyanolyan tetű maradt, aztán eszembe jutott, hogy egy másik vinyón (másik, régebbi rendszeren) megvolt egy jóval régebbi változata. Na, azt átmásoltam, azzal hasít minden... szóval megoptimalizálták a programot, csak sajnos rossz irányba :(

Boost téma: nekem ON-on van az X-T2 óta mindenen, sose kapcsolom ki.

[ Szerkesztve ]

(#33297) gorgo válasza mikrofon (#33295) üzenetére


gorgo
őstag

Azért nem gyenge, van mit, de sosem próbáltad, és kérdezed hogy mit veszthetsz?? Mindezt egy másik váz alapján? Hűűű... :F :F

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33298) mikrofon válasza gorgo (#33297) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt most nem nagyon értem....

Korábban volt t3-am. Akkoriban egyszer azt olvastam hogy a t3-on legyen bekapcsolva mert úgy az igazi. Egyszer bekapcsoltam. Úgy használtam. Akkor az T3-at közvetlenül a Sony a9 után használtam. Így volt elég kompromisszum tehát rámentem a max teljesítményre a high performance - ra mindenáron. Mivel sosem kapcsoltam ki nem todom mivel lett volna rosszabb a t3.

Most pedig egy ideje x30-at (nem x-t30) használtam. Ehhez akkora előre lépés volt az e3 hogy el is felejtettem, hogy lehet még fokozni a gyári standard módot high performance - szal.

Most hogy előjött beugrott hogy tényleg még ilyen lehetőség is van de vajon az x-e3 esetén ez mit ad hozzá és milyen áron ? Hiszen nem véletlenül állítható, tehát biztos van pro és contra érv is...
Ezért kérdeztem.

Viszont amit írsz nem nagyon tudom értelmezni..

[ Szerkesztve ]

(#33299) mikrofon válasza madgie (#33296) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah akkor ez a probléma, mert ugye az x30 miatt egy ideje nem használtam. Most meg mielőtt újra neki estem lefrissítettem mert elég "régi" volt fent. Hát ezek szerint nem kellett volna....
Amit még megfigyeltem hogy néhány percenként frissit, mintha újra betöltené a képet és aktualizálná a módosításokat. De ezt akkor is csinálja ha éppen nem változtattam semmit. Vagy még a legördülő menüben éppen választanám ki az értéket, a szoftver meg újra tölti a képet mert letelt az idő.

Nem tudom mikor jött ki a legújabb változat de gyanítom ez egy hiba és remélhetőleg már folyamatban van a megoldás....

(#33300) DAMM


DAMM
csendes tag

Sziasztok!
Fuji X-T3 fényképezőgépet szeretnék rendelni eglobal central.eu-ról
Mik a tapasztalatok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.