Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Mercutio_ válasza Teasüti (#33750) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csakhogy, te IBIS-t írtál (in-body....) ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33752) lugosi válasza Teasüti (#33747) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy szép lassan elkezdenek elérhetők lenni a Fuji vázakban is a stabik, meg fog változni a fórumozók véleménye arról, hogy kell-e. Idáig “természetes” volt hogy nem kell, minek az (akárki akármit mond, fanság miatt: ha nem elérhető akkor a fan nem fogja elismerni hogy jó lenne), onnantól majd ha tudja a váz akkor azt fogja mondani a fan is hogy jó, sőt jobb mint a konkurenseké.

Ha videó közben problémája van vele az embernek mert alátámasztja a gépet akkor ki kell kapcsolni az ilyen esetre az ibist és kész.

(Amúgy meg a felvetésedhez annyit, hogy szerintem ha a szenzor mozog és stabil a kép, akkor pont azért mert stabil a kép, az esetleges koszfolt is azonos helyen van a képen tehát éppen hogy könnyebb eltüntetni posztban mint egy stabi nélküli felvételen rángatózó koszfoltot. Posztban ugyanis a képpel dolgozol, ami stabil, nem pedig a mozgó szenzorral.)*

*mondom ezt úgy hogy szerintem életemben nem ütőmunkáztam videót de meglepőnek tartanám ha egy ibis miatti stabil képen a koszfolt “vándorolna” a felvételen.

[ Szerkesztve ]

(#33753) #16820480 válasza lugosi (#33752) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nekem továbbra sem kell, hiába elérhető több vázban is. Sőt. Csak egy idő után nem lesz választási lehetőség.
Kikapcsolni meg "nem lehet", hiszen olyankor sem rögzíti semmi a szenzort, hanem csak egy fix helyen lebegteti az ibis, ahelyett hogy a giroszkóp alapján mozgatná.

(#33754) randras_83 válasza mikrofon (#33731) üzenetére


randras_83
addikt

Csak egy gondolat, mielőtt váltottam sokat agyaltam hogy megint apsc lesz. Viszont ezzekkel az obikkal szerintem a fuji egy nagyon jó rendszert épített. En egyáltalán nem érzem a hátrányát, nyilván látni látszik de szerintem ez csak minket izgat, a vevő aki a képeket kapja neki mindegy. Viszont ami tuti hogy az utómunka jóval kevesebb időt vesz el mint annó a Nikon FF rendszerrel.

https://www.flickr.com/randras83/

(#33755) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ide is bedobom, hátha van akit érint: Jupio termékek ÁFA-mentes áron BF hétvégi (elvileg valós) akció

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33756) Ébri válasza #16820480 (#33753) üzenetére


Ébri
senior tag

Fix helyen lebegteti nem ugyanaz, mint hogy fix helyen van?

(#33757) Ereshkigal válasza Ébri (#33756) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Meríti az akksit + fűt is, gondolom én.

(#33758) Elektrosokk válasza Mercutio_ (#33755) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi! :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#33759) Teasüti válasza lugosi (#33752) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(Jó hát a "szerinted" meg a tények az két különböző dolog. :)
A perspektíva lehet stabilizálva van, de a szenzoron látott kép relatív elmozdul a front lencséhez képest mindenféle in-cam stabilizációnál. Ezen az elven működik a képstabilizáció. Ezért bármi ami a front lencsére kerül, az "táncolni" a stabilizált képen. És azt te ki nem maszkolod... :D )

[ Szerkesztve ]

(#33760) #16820480 válasza Ébri (#33756) üzenetére


#16820480
törölt tag

Feltenni a falra egy képet ugyanaz, mintha ott állnál és fognád egy helyben? :D
Ideális esetben nem gond az egy helyben lebegtetés, de amint valami gondja lenne a mechanikának, onnantól kikapcsolva sem tudsz vele képet lőni. Plusz a fogyasztás is, meg eleve helyet foglal a vázban, amit lehetne másra használni.

(#33761) lugosi válasza Teasüti (#33759) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az objektíven lévő koszt azóta nem misztifikálom túl, mióta láttam egy barátom sérült 70-200-asával készült képeket, hüvelykujj-körömnyi szilánk lepattant a frontlencséről. A szélétől befelé kb. az 1/3-ánál. A képek alapján nem mondtad volna meg, hogy ilyen törés van a frontlencsén. Azóta a frontlencse porosodása nem izgat annyira, a szenzoré szerintem sokkal bajosabb (amúgy elnéztem, én a szenzoron lévő koszra gondoltam, de visszaolvasva látom, hogy te az objektíven lévőről írtál, így nincs értelme annak amit én írtam).

(#33762) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni gépváltás kapcsán, hátha Ti jobban ismeritek a piacot.

Alapeset: jelenleg egy X-E3-at használok, amit szeretnék T3-ra cserélni legkésőbb február végéig. A csere oka elég sokrétű (több feature, kihajtható kijelző, kereső máshol van elhelyezve, stb.), az időpont pedig azért adott, mert az OKJ-s gyakorlati képzést már azzal szeretném elkezdeni márciusban.

Körbenéztem neten, a legtöbb helyen (fotoplus, 220volt, stb) most kb 390-400e Ft körül van a készülék (gondolom a Fuji pénzvisszatérítéses akciója maitt), de sok boltban (edigital, emag, fuji hivatalos bolt, stb.) 470-490-es árcédulával van megszórva a készülék. Használtan sehol sem találok, ami lejárt hirdetést találtam, ott 320-340 körül ment el használtan a készülék.
Kérdés: szerintetek érdemes-e most megvenni 390-400 körüli új áron (akár egy 5,75%-os thm-es 10 havi részletre is, mert kb. 10e-el fizetek úgy többet), mert ez jó deal, vagy várjak még vele februárig, mert fog még a 390 is lejjebb menni?

Az E3-at gondoltam, hogy meghirdetem eladni, mivel van mellé egy E1, azzal kihúzom februárig arra, amire szükségem van, szóval nem maradok semmiképp gép nélkül. :)

Köszi a válaszokat előre is! :R

www.brczart.hu

(#33763) Teasüti válasza lugosi (#33761) üzenetére


Teasüti
nagyúr

70-200-zal viszonylag ritkán szoktak videózni. Ellenben én az UWA-t anno kifejezetten videózásra vettem. És mivel UWA ezért bőven van annyi DOF, hogy a front lencsét folyamatosan tisztogatni kell. Főleg mivel abban a méretben nincs VND-m se, így napos időben rekeszelnem kellett.

#33751Mercutio_
Pedig nem mondtam ellent saját magamnak, figyeltem rá. :D

#33760sheratan
Egyelőre még megvan a választás. T3 és T4 közt nincs jelentős különbség. T3 szerintem jobban fekszik fényképre és esetenkénti videóra. (Csak én hiányolom a fénymérés tárcsáját T4-ről?) T4 meg ügyesebben hozza a hibrid kamera kategóriát, de ha nem videózik vki, akkor semmit nem tud nyújtani egy T3 ellenében. A felárból meg veszek akkukat a T3-hoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#33764) Teasüti válasza deathtania (#33762) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Angol e-Infinity árat figyeltem, mert pár hónapja vettem egy T3-at.
2018 decemberében vettem az elsőt. A kettő közt cirka másfél év és alig 100 fontot esett csak az ára.
A T4 magasabb ársávba érkezett, szóval nem valószínű, hogy látványos áresésbe kezdene az előd. Azért ezek nem mobiltelefonok vagy VGA-k. :)
Átszámolva csak a váz 360k-ért megy a legolcsóbb helyen, ami nem szürke import és itt 20% az áfa.
Nem tartom valószínűnek, hogy odahaza annál lejjebb megy.

(#33765) lugosi válasza Teasüti (#33763) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 70-200 csak egy példa volt.

(#33766) Mercutio_ válasza deathtania (#33762) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-1 helyett az E-3-at tartanám meg (kivéve, ha a végcél mindkét E-váz eladása) használtpiaci árban nincs akkora difi mint amennyi pluszt ad a 3 az 1-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33767) Elektrosokk válasza Mercutio_ (#33766) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Pedig azok az E-1 színek... :K

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#33768) deathtania válasza Mercutio_ (#33766) üzenetére


deathtania
senior tag

Jogos persze, amit írsz, viszont itt vannak olyan családon belüli dolgok, hogy az X-E3 az enyém, az X-E1 az asszonyé, aki kb. évente 2 alkalommal veszi elő és használja a gépet egyelőre, így neki az kiválóan tökéletes, hogy elnyomogassa random, és befenyegetett, hogy nem lesz szex, ha el merem adni a gépét... :))

Idővel persze az is el lesz majd adva, ha esetleg 2-3-4 év múlva beújítok egy T4-et, vagy egy E4-et valamikor, és az E3-ért pénzmagban egy kicsit talán többet kapnék főleg úgy, hogy tudom, ha meglesz a T3, elő nem fogom venni az E3-at, ismerem magam. :B

Az E3-ért 16.140 expóval, dobozzal, tartozékokkal, jó állapotú (1100mA felett vesz fel töltést) gyári akksival mennyit lehet kb kérni? Kit-ben vásárolta anno az előző gazdája, áprilisban vettem meg kb. 2.989 expóval, XF18-55-el, de az obit azt megtartanám egyelőre. Novemberig volt garis, éppen most jár le, és kívülről is hibátlan, bőr tok van hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#33769) Teasüti válasza lugosi (#33765) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, videót meg még mindig nem vágtál vagy igen?
Képen nem szúrsz ki egy homályos foltot, sőt! A mosodához még hozzá is ad valamennyit. :D
Én is lusta vagyok lencsét tisztítani (bár mindegyiken van egy Hoya Protector vagy mi a neve), és az utolsó pár fotózáson a korábbi cseppfoltok vannak voltak rajta és nem zavar különösebben. :D

De a videó azért más. Ott kitűnik, ha nem steril az obi képe. És a modern obikkal már abszolút képminőséget várunk karakter nélkül.
Aztán jellemzően nem tágra nyitva szokás videózni, szóval értelmezhető DoF is szokott lenni a képen.

[ Szerkesztve ]

(#33770) lugosi válasza Teasüti (#33769) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Jó, videót meg még mindig nem vágtál vagy igen?"

Tegnap óta? Még nem. Vagy nem értem a kérdést.

(#33771) Teasüti válasza lugosi (#33770) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindegy. Fényképen eladod speciális effektnek. ;] Mozgóképen meg probléma. Ennyi a mondandóm lényege.

(#33772) lugosi válasza Teasüti (#33771) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem mindegy, szeretném érteni, hogy értetted.

(#33773) Teasüti válasza lugosi (#33772) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az egy utalás volt erre:
*mondom ezt úgy hogy szerintem életemben nem ütőmunkáztam videót [...]

(#33774) lugosi válasza Teasüti (#33773) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt értettem, azt hittem, hogy van valami mögöttes értelme, de akkor nincs.

(#33775) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok,

Pár hete elkezdtem ide írni egy eglobal-os, termékcserélős történetet, mostanra ért véget, zanzásítva leírnám, hogy mi meddig tartott, hátha más számára is hasznos lehet.

- Szeptember 9. - Rendelés leadása, fizetés
- Szeptember 15. - Értesítés, hogy hamarosan feladják a csomagot
- Szeptember 18. - Csomagot feladták
- Október 10. - Csomag megérkezett

Objektív sajnos hibás volt, RMA ment eglobal-nak. Itt pár napig mentek a levélváltások, hogy mit hogyan intézzek, fuvarlevelet elküldték, ezt ki kellett nyomtatni, ők intéztek futárcéget, UPS jött a csomagért.

- Október 16. - Futár jött a csomagért
- Október 19. - A csomag megérkezett Hong-Kongba
- Október 20. - Csomag eglobalnál van, bevizsgálják, eredményről értesítenek
- Október 22. - Eredmény érkezik, jogosan küldtem vissza a terméket, cserélik, elnézésemet kérik.
- Október 28. - Csomagot feladták
- November 30. - Csomag megérkezik, most már működik minden komponens, end of story. :)

Ezek alapján mindenki döntse el, hogy megéri-e neki majdnem 3 hónapot várni egy termékre, ha az olcsóbban kijön, mint máshonnan rendelve. Igazából rossz szavam nem lehet, segítőkészek voltak, folyamatosan tájékoztattak. Csak hát ~8000 km ingyen postával az lassan ér ide. :)

(hozzátenném, hogy lehet, hogy a jelenlegi helyzet is ront az időkön, mára várok egy csomagot, szintén dpd-től, Budapestről lett rendelve, de annak is másfél hete már, pedig 1-2 munkanapra ígérték)

szerintem

(#33776) sasNAXO válasza littlebuddha (#33775) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Köszi, hogy leírtad!
Kérdés: az az október 28. az "egobálos feladás" vagy "tényleges futárszolgálat feladás" volt?

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33777) littlebuddha válasza sasNAXO (#33776) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

28.-án eglobalnál adták föl.

Október 27.-én írták hogy adatok továbbítva vannak adatok DPD felé.
Október 28.-án föladták (e-mail szerint legalábbis)
November 23.-án volt a küldemény Mechelenbe, 24.-én Puursba, 25.-én Hörschingbe, 26.-án Budapesten, 27.-én Tatabányán.

A hiányzó egy hónapba nem kaptam semmi értesítést, hogy mikor merre jár.

szerintem

(#33778) Ereshkigal válasza littlebuddha (#33775) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sajnos benyeltél egy rossz objektívet, viszont azért ez ritka szerintem (9 objektívet és 1 vázat vettem eddig tőlük, nem volt gond velük). Így nézve egy hónap alatt megjött a cucc. Amíg nem volt járvány, kb. két héten belül mindig megjöttek a csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#33779) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Persze, nem is azért írtam, hogy panaszkodjak. Csak jó pár hsz.-szel feljebb volt kérdés, hogy van-e valakinek eglobalos garanciális üggyel tapasztalata. Ezért írtam le, hogy mostanában mire lehet számítani, ha valakinek gondja akad.

szerintem

(#33780) sasNAXO válasza littlebuddha (#33777) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Akkor az a "sima" eglobálos küldés módi volt valszeg.
Szerintem amúgy korrekt, nem tudom a magyar garizás mennyivel gyorsabb, rémlik valami másfél hónapos rémsztori oda. :D

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#33781) Ébri válasza sasNAXO (#33780) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem volt 2 hét és több mint 2 hónap is a magyar javítás, de utóbbi elég nehezen reprodukálható hiba volt.

(#33782) Freerider89


Freerider89
tag

Sziasztok!
kb egy bő hónapja kaptam tippeket hogy adott pénzből milyen gépet obit kellene vennem. Köszönöm is megint az iránymutatást!

A pénz most lett meg egy vázra és egy obira :)

X-T2 mellett döntöttem, X-T3 már többet elvinne a pénzügyi keretből mint "kéne" viszont nem találok jelenleg a piacon ilyen vázat. Még nem adtam fel persze!

Kérdés, érdemes lehetne kibővítenem a keresést X-T20 vagy X-T30-ra is szerintetek?
Táj fotózás + portré, minőségi családi fotózáshoz kellene a gép

(Első komoly gépem lenne, és nem szeretnék fél-1 év múlva vázat cserélni)

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#33783) Mirman válasza Freerider89 (#33782) üzenetére


Mirman
őstag

Fuji X-S10 esetleg ? Kicsit tradicionálisabb formavilágot követ , de nagyon rendben van a váz , stabi , új szenzor , új AF (mind ugyanaz mint az X-T4-ben) . Nem időjárásálló és egy kártyás , de ez az X-Txx gépekre is igaz lenne.

Ha használtan nézel mindeképp akkor ez tárgytalan. :)

(#33784) Freerider89 válasza Mirman (#33783) üzenetére


Freerider89
tag

használtakat nézek az ár miatt.

270-280 ból szeretnék egy vázat + kitobit (hogy legyen valami)
aztán egy nagyfényerős portrét, pl 56 f1.2 az még +200e (de ezt majd később)

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#33785) s4tch válasza Freerider89 (#33782) üzenetére


s4tch
veterán

Ugyanezt a dilemmát éltem át kb. másfél éve, mikor a saját vázat vettem. A T20 ugyanolyan képeket készít, mint a T2. Kisebb, könnyebb, érintőképernyős, viszont nem áll annyira kézre, nem időjárás-álló, nem érződik annyira masszívnak, butábbak rajta a fizikai kezelőgombok, úgy rémlik, lassabb proci van benne, és pár helyen megvágták a tudását. A T30 meg egy T20 kicsit újabb szenzorral, jobb AF-fel, okosabb videóval.

Ha videózol, akkor T30. Ha nem, akkor szerintem T2 - mindenesetre egyikkel sem jársz rosszul.

(#33786) #16820480 válasza s4tch (#33785) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az egyik legfontosabb különbség szerintem a Txx és Tx modellek között az evf amúgy még. A Txx vázakban elég kicsi, nem olyan jó a betekintési szöge sem (mármint a táv ahonnan belátod, szóval hogy mennyire kell rátapadni az arcoddal a vázra). Illetve a T20 és T30 között fontos különbség, hogy ez utóbbin nincs d-pad, csak joystick. Szerintem ezzel kicsit javult az ergonómia, mert d-pad miatt a T20 háta nagyon sűrű volt, viszont így az extra funkciógomboktól elesik az ember.
Az ergonómia miatt én inkább T2-t néznék, ha nem sürgős annyira, szokott lenni eladó belőle. de a T30 vagy akár T20 sem rossz választás.

(#33787) Freerider89 válasza s4tch (#33785) üzenetére


Freerider89
tag

Köszi a tanácsokat!

Igazából csak fotózásra kéne. De akkor úgy érzem, megérné várni egy jó X-T2-re, jelenleg X-T2 és az X-T30 hasonló áron van használtan. Esetleg X-T20-al tudok spórolni.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#33788) madgie válasza #16820480 (#33786) üzenetére


madgie
titán

Szemüvegesként pláne kényelmetlen az X-T20/30 keresője, egyszerre tud kicsi és mégse belátható lenni. Az X-T2 ebben sokkal-sokkal jobb.

(#33789) Ébri válasza madgie (#33788) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, a T4-nél tartottam tőle, hogy nem fogom belátni a nagyobb EVF-t, de alapból kényelmesebb volt, laposabb szemkagylóval meg már nekem tökéletes. Csak lenne már időm fényképezni vele...

(#33790) deathtania


deathtania
senior tag

Media Marktban 368k most pár napig a T3. Ha esetleg valaki, most, csakúgy, stb...

www.brczart.hu

(#33791) kerobi


kerobi
senior tag

Szoktátok nézni a Big Shot műsort? X-T4-et lehet nyerni. Ügyesek a fotósok és Nánási úr is fuji párti.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#33792) deathtania válasza kerobi (#33791) üzenetére


deathtania
senior tag

Nem csak Fuji párti, X photographer. :)
Egész jó a műsor, volt 1-2 csaj, akiket én hamarabb kiejtettem volna, de alapjaiban véve igen, ügyesek. Kíváncsi leszek, lesz-e majd folytatás, ha véget ér. :)

www.brczart.hu

(#33793) vihartigris válasza kerobi (#33791) üzenetére


vihartigris
őstag

Hol, mikor adják a műsort?

bármi reciproka a semmi

(#33794) deathtania válasza vihartigris (#33793) üzenetére


deathtania
senior tag

Nánási yt csatornájára, minden héten csütörtök este kerül fel az aktuális heti adás a heti "szorgalmi" feladattal, amire bárki tölthet fel képet instára, és lehet nyerni egész faja cuccokat. :)

www.brczart.hu

(#33795) vihartigris válasza deathtania (#33794) üzenetére


vihartigris
őstag

:R

bármi reciproka a semmi

(#33796) -miura


-miura
csendes tag

Üdv urak.
Egy kérdésem van.
Rendelnék az e-infiről, de szállítási címet nem tudom hol kell megadni. A kosárból egyből a fizetéshez visz. Paypal-al fizetnék.
Ez így oké, hogy előbb fizetek és csak utólag kéri(?) a szállítási címet és az adatokat?

Köszönöm.

:)

(#33797) lugosi válasza -miura (#33796) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy emlékszem a paypal confirmed címre szállítanak, de hátha más jobban tudja.

(#33798) Teasüti válasza -miura (#33796) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha jól rémlik, akkor előbb Paypal hitelesítés van. A rendelést azután véglegesíted. Paypal címet fogja bemásolni, de módosíthatod utána.

(#33799) Teasüti válasza deathtania (#33794) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez lement a tévében is? Kereskedelmi csatorna szaga van, főleg azzal a műsorvezető csajjal.
Belekukkantottam a harmadik részbe. Minden résztvevő amatőr? :U
Ez akkor egy tehetségkutató fotósoknak lényegében.

[ Szerkesztve ]

(#33800) -miura


-miura
csendes tag

Köszi Mindenkinek.
Rendelés leadva, jön a várakozás-tűkön ülés.
Valóban paypal confirmed címre szállítanak.

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.