Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) jlaudio válasza total90 (#30299) üzenetére


jlaudio
tag

Jó kép, kézből vagy állványról fotóztad? A fókusz sebességét, pontosságát befolyásolja, hogy 1,4x telekonvertert használsz? Próbáltad már a 2x telekonverterel? Én is egy makró obin filózok, hogy jó lenne egy ilyen 80-as csak ne lenne olyan drága. :K

(#30302) madgie válasza total90 (#30299) üzenetére


madgie
titán

Ezt a nyócvanast de elfogadnám, portréra is (sőt, oda elsősorban) :)

(#30303) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nem tudom mennyire jó ár, de 143€ e-globalon a kitobi XC 50-230 f4.5-6.7

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30304) sasNAXO válasza Clemi (#30297) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Frissítsd a TT350-et, na nincs ID funkciód. :)
Mert szerintem van rajta. :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30305) Mathiask válasza Mercutio_ (#30303) üzenetére


Mathiask
senior tag

Azóta már olcsóbb is, csak 135Euro. Kéne vennem egy X-E3-at, ezzel a -5%-al már majdnem rászántam magam, de még kell egy kis lökés, lehet a következő -5%nál.

(#30306) Elektrosokk válasza Mathiask (#30305) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem jó az ilyen dolgokon sokat gondolkodni, túl sok stresszel jár! :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30307) jlaudio válasza madgie (#30292) üzenetére


jlaudio
tag

A kábel volt a hibás, ma vettem egy újat és evel tökéletesen működik. :C

(#30308) Clemi válasza sasNAXO (#30304) üzenetére


Clemi
veterán

Hmmm rosszul emlékeztem, a TT600-as vakuknak nincs ilyen funkciója.
De egyébként a mai délutánom azzal telt, hogy ki/be kapcsoltam a vakukat, a gépet, fel/le szereltem a távkioldót és működik működik működik..... :W :W :W :W

(#30309) Clemi


Clemi
veterán

Upppsz csak addig csesztettem, míg elkezdte a hülyeséget, pont úgy ahogy eddig minden alkalommal.

A távkioldón lévő teszt gombra elvillantja a vakut, de exponálásra nem. A távkioldó (XPro1-F) ki/be kapcsolása után TTL módban a TTL teszt villanás megtörténik, de az expozícióra már nem villan a vaku.
Teljesen mindegy, hogy a vázon a vaku módnál első vagy második redőny, vagy automata (HSS) mód van beállítva. Teljesen mindegy a záridő, ahogy a többi paraméter is. Ami fix, hogy csak a távkioldó ki/be kapcsolása után van az a bizonyos TTL elő villanás, a váz ki/be kapcsolása akku ki/be után nincs.

Szerintetek a váz, vagy a kioldó a ludas? Persze most bármit csinálok, nem javul meg, gondolom majd reggelre.

Ha kioldó, akkor szerintetek megint egy XPro1-et vegyek (sajna ebay beszerzés és nincs rá gari) vagy inkább az újabb és BT kompatibilis XT2-F vezérlőre álljak át?

(#30310) sasNAXO válasza Clemi (#30308) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Igen, a TT600 buta, azon valóban nincs. :( TT685 meg ilyen okosabbakban van, de ugye a TT600-at még csak frissíteni sem lehet.

Pesti vagy? Ha gondolod tudok pár napra kölcsön adni egy xpro-f-et.
Illetve még egy ötlet, a TT350-ről tudod konzisztensen vezérelni őket? Mert ugye az is tud master lenni, és egyszerre talán 3 csatornát is tud vezérelni külön beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30311) Clemi válasza sasNAXO (#30310) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi Békásmegyeri vagyok és az egy nap nem biztos, hogy elég lenne. Te merre amúgy?

Az este úgy kapcsoltam ki a rendszert, hogy nem működött. Azóta hozzá se nyúltam, épp csak bekapcsoltam mindent mozdítás nélkül és most megint működik. :F :F :F

(#30312) total90 válasza jlaudio (#30301) üzenetére


total90
veterán

Köszi, kézből készült.
A konverter iszonyat penge, nincs semmi észrevehető különbség az af sebességen vagy gyorsaságán.
2x-es van egy havernak, de azt csak 100-400-on próbáltam és azzal sem volt gond.
Van gyári közgyűrűm is, na az tönkre vágja az af-t.

madgie:

Nem rossz portréra sem, sőt ...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30313) El Joe


El Joe
tag

Itthon hol tudok beszerezni ilyen nyakpánt rögzítő 3szöget?

[ Szerkesztve ]

(#30314) sasNAXO válasza Clemi (#30311) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Írok privátot.

A xpro-ban akksi van, vagy nem tölthető elem? Azért kérdezem, mert az akksikra rossz a töltöttség visszajelzés, és bár elméletileg megy velük rendesen, akár hibaforrás is lehetne.
Ha jól rémlik az akksik valahogy 1,3V körül vannak, az elem meg 1,5V, de nem mernék már megesküdni rá. És nem kellene, hogy számítson, de van olyan hogy bizonyos elektromos alkatrésznél csak spéci esetben jön elő a hiba...

TT350-nel próbáltad vezérelni őket?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30315) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Ket kerdesben kernem a segitsegeteket.

Nagy nehezen elhataroztam, hogy veszek egy hasznalt X-T2-t. (Bar nagyon fog hianyozni a touch screen, meg a slow motion video, de nem baj.) Erre most a munkatarsam azt mondja, hogy vegyem meg az X-T1-et, amit o hasznal par honapja. Mondtam neki, hogy 110 ezer Ft-nyi helyi valuta sok erte. Erre azt mondja nekem, hogy mondjak valami arat! Szerintetek az X-T1 nem tul regi? (A videoja nem nagyon tetszik...) Mennyit mondjak neki, amit tutira meg is er?

Szeretnek ra vasarolni egy (ekvivalens 24-27mm) 14-20mm koruli fix objektivet is. Ha lehet, valami picit. Olyan f/ 1.8-2.0 koruli lenne jo, de nem tudom az opciokat. Ebben tudnatok segiteni?

Nem nagy a budzse, szoval... valami hasznaltban gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30316) Clemi válasza sasNAXO (#30314) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, elem van bennük, mert tudom, hogy rossz akkuval a töltöttség jelzés (leginkább nem is jelez).

Tegnap este mikor elkezdte az anomáliát, akkor nem is jutott eszembe, hogy mint Master feltegyem a vázra a TT350-et és azzal megnézzem mi történik. Ami biztos, hogy a vakupapucsba tett vaku rendesen működik és működött is tegnap este. Ebből persze nekem az jön át, hogy a vezérlő vaku is működni fog, de a mai délutánt rászánom és próbálom megint hátha előjön a baromsága.

(#30317) Matska válasza tvamos (#30315) üzenetére


Matska
senior tag

A többit nem tudom, de 16mm F2.8, 18mm f2, 23mm f2 közül valamelyik amit te keresel.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#30318) tvamos válasza Matska (#30317) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz a segitseget! Ezek jo sokba kerulnek, meg hasznaltan is... itt nincs olcsobb 3-rd party alternativa?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30319) Clemi


Clemi
veterán

Fejlemény az, hogy sikerült kiszűrnöm melyik cucc a hibás. Egyértelműen az XPro vezérlő ami egyik pillanatról a másikra megáll. Ma is megtörtént és azonnal feltettem a TT350-et Master módban és az vígan vezérelte a vakukat ahogy kell, majd vissza a vázra az XPro és megint semmi.

Egyetlen kérdés. Ti ezek után melyiket vennétek helyette? Egy másik Xpro vagy az X2T :F :F :F

(#30320) faki_ válasza tvamos (#30318) üzenetére


faki_
senior tag

Kínai, AF nélküliek vannak több tartományban, itt ezt találtam, de gyanítom, hogy minőségben jóval messzebb lesz a Fujiktól, mint árban (és a fényerő sem passzol az elvárásodhoz): Jaray 14mm F3.5.

A használt 18/2-nél csak a 27/2.8 az olcsóbb natív fix, 70e és 50e Ft környéke.

(#30321) Teasüti válasza Clemi (#30319) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Próbáltad másik elemmel?

(#30322) Matska válasza tvamos (#30318) üzenetére


Matska
senior tag

Ősszel jön a Viltrox egy fix sorral, meg talán a Samyang is. Azokkal jelenleg nem kell érdemben számolni. Az a helyzet, hogy a felsoroltaknál csak drágább fixek vannak nagyjából.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#30323) Clemi válasza Teasüti (#30321) üzenetére


Clemi
veterán

Persze, az volt az első... de azt tudjuk, hogy ha merül is az elem, 6-8 óra alatt nem töltődik fel magától, hogy ismét vagy 4 órán keresztül villogtatni tudja a vakukat.

(#30324) Teasüti válasza Clemi (#30323) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem ezeknek a jeladóknak viszonylag kicsi az áramfelvételük. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy egy alkáli elem visszanyeri a feszültségét egy kis pihenést követően. Tulajdonképpen ez a jelenség minden energiahordozónál megvan, aminek kellően nagy belső ellenállása van.

Persze nyilván nem vakuról van szó, abba természetesen akkukat kell használni.
De én a jeladóba alkáli elemet szoktam tenni. Nem tudom a kapocsfeszültség mennyire szól bele ennek a működésébe pl. De mindegy, nem nagy fogyasztó így nem sajnálom bele az alkálit és így tuti működik 1,5V-ról.

[ Szerkesztve ]

(#30325) gorgo válasza Teasüti (#30324) üzenetére


gorgo
őstag

Aztán meg nem használod 2 hónapig valamiért, jól kifolyik belőle az elektrolit, azt' cseszheted amit szétmart... Semmiben nem teszek alkáli elemet!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30326) Teasüti válasza gorgo (#30325) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért a két hónap erős túlzás. Nekem még faliórában sem szokott ez előfordulni, pedig az egy évet megy egyhuzamban. Általában ennél többet pihen már a raktárban mielőtt megvennéd. :)
Meg hát nem 20 filléres elemet kell belerakni. Vagy ha a legjobb kell, akkor lítium elem...

[ Szerkesztve ]

(#30327) Mercutio_ válasza gorgo (#30325) üzenetére


Mercutio_
félisten

A normálisabb mai elemek nem folynak már ki :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30328) Clemi válasza gorgo (#30325) üzenetére


Clemi
veterán

A könyöklőmben lévő biztonsági lámpámban legalább 2 éve benne vannak az AAA elemek és működnek, folyásnak semmi nyoma. Persze Energizer ha jól emlékszem vagy Duracell és nem a piacon vettem 20-as csomagban akciósan 200 Ft-ért a 20 db-os csomagot :)

Más: Végül megrendeltem az X2T-t és meglepő módon a leggyorsabb és legolcsóbb az egyetlen hazai beszerzési forrás volt. Az ára amúgy a kínai piacról épp csak kicsivel kevesebb, cserébe a vámon megcsíphetik, mint mostanában a nejem 2 csomagját is amiben e cigi jött.

[ Szerkesztve ]

(#30329) gorgo


gorgo
őstag

Hát jó, nem állítom, hogy a menő elemek folynak. Ellenben még egy ikeás szar is képes rá, hazavágta az ikeás órát. Meg volt még valami az elmúlt 1-2 évben ami kukában landolt, mert a kedves kis alkáli elem szétmarta...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30331) sasNAXO válasza jmakk (#30330) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Az igen! :Y
"Sajnos" már van. :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30332) Teasüti válasza sasNAXO (#30331) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rakd fel fele annyiért!
Viszik majd mind a cukrot! :D

(#30333) sasNAXO válasza Teasüti (#30332) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez már marad amíg Fuji rendszerem lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30334) hibavissza


hibavissza
veterán

Az új csodastabis alapzoomról van màr teszt amit szabad nézni a kànon szerint? Esetleg àr?

(#30335) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Üdv a klubban 2 év fuji nélküliség után. :D

A7III vételén gondolkodtam de madgie azt mondta a T3 sokkal jobb. ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30336) mikrofon válasza Elektrosokk (#30335) üzenetére


mikrofon
addikt

Jól tetted!

[ Szerkesztve ]

(#30337) madgie válasza Elektrosokk (#30335) üzenetére


madgie
titán

Nana, ne egyszerűsítsd le azt a cirka egy hétnyi beszélgetést :D

(#30338) Elektrosokk válasza madgie (#30337) üzenetére


Elektrosokk
addikt

haha :DD nyugi, a java még hátravan, optikák is kellenek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30339) wms


wms
senior tag

Srácok, melyik vázat ajánlanátok gyors és kiszámíthatatlan mozgások lekövetésére? :F

(#30340) Clemi válasza wms (#30339) üzenetére


Clemi
veterán

T3

(#30341) wms válasza Clemi (#30340) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm a válaszod! :K
Kicsit olcsóbb kategória, T2, T30 esetleg? Vagy azok nem annyira jók követő fókuszban?

(#30342) voriae válasza wms (#30341) üzenetére


voriae
tag

De, a T30 kb. annyit tud ezen a téren, mint a T3. Egyébként erre a feladatra nem a Fuji a legerősebb rendszer, ha lehetőséged van rá, nézd meg a Sonykat is.

[ Szerkesztve ]

(#30343) wms válasza voriae (#30342) üzenetére


wms
senior tag

Neked is nagyon köszönöm a segítséget! :R
Nem nekem kéne, hanem egy kutyakiképző barátomnak. A Sonyt ismerem, én is azt ajánlottam, de beleszeretett a Fuji vázak szépségébe. :K

(#30344) Elektrosokk válasza voriae (#30342) üzenetére


Elektrosokk
addikt

vagy 1DX vonalat.... :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30345) Clemi válasza wms (#30343) üzenetére


Clemi
veterán

Ha kutyakiképző, vagyis kutyás képek, akkor tuti sorozatokat akar lőni, arra a T30 nem alkalmas a kicsi puffer miatt. Kb 10 képenként megáll kiírni a kártyára a képeket, illetve csak jpeg módban ennek ha jól emlékszem a duplája, de javítsatok ki, mert én csak jpeg+raw módban képelek és a T10-nél kb 10 kép volt a korlát ebben a módban.

(#30346) wms válasza Clemi (#30345) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#30347) topikk válasza wms (#30343) üzenetére


topikk
senior tag

A Sonynak ráadásul ez is van:

[link]

(#30348) madgie válasza topikk (#30347) üzenetére


madgie
titán

Érdekes, hogy így is mindig "nyugiban" kapja el, a kutyit, nem akció közben :D

(#30349) wms válasza topikk (#30347) üzenetére


wms
senior tag

Ezzel én is érveltem! ;)
De teljesen beleszeretett a Fuji-ba, amit meg is lehet érteni! :K

(#30350) wms válasza madgie (#30348) üzenetére


wms
senior tag

Kétségtelen, hogy neki mozgás közben kell lefotóznia a kutyikat, portrét nem fognak állni. ;)Ezért fontos a követő fókusz, ugrásokat, akadálypályán lévő tanítást kell lekapnia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.