Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Parci válasza madgie (#30050) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

adott forintért én sem választanám, de egyébként konkrétan hibátlan(nak tűnik). rohadt jó a fogása, jó a kereső, atom gyors stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30052) Ébri válasza madgie (#30048) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi! (Próbálom pedig magam lebeszélni, hogy nem kell nekem egyel nagyobb sorozatú váz :) )

(#30053) m1st3r válasza Rusher4587 (#30045) üzenetére


m1st3r
csendes tag

Szia, én ismerem! :D q3mlu9 kukac gémail pont hú. (Az emailcím kukac előtti része tényleg úgy, ahogy írtam.)

[ Szerkesztve ]

(#30054) Atomizer válasza voriae (#30043) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Ez[link] volt már?

[ Szerkesztve ]

(#30055) berobi78 válasza MC Pite (#30046) üzenetére


berobi78
tag

Ez pontosan melyik szemkagyló ami rajta van? Ez lenne az? Nem tűnik rossznak.
Megnéztem egy topik társ T10-esét, és tényleg jóval kisebb az EVF. Mégegyszer köszönöm neki!
Én ezt a fajtát nézegettem, csak itt bukom a vaku csatlakozási lehetőséget.

(#30056) Parci válasza madgie (#30050) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mazsoláj, mi a végítélet a 18-135-ről végül? az a komoly optika, csak fényerőtlen? vagy nem is komoly? éles?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30057) madgie válasza Parci (#30056) üzenetére


madgie
titán

Sose vót olyanom :D

18-55 van (kitet küldtek anno body only helyett), arról is sok rosszat olvasni, az enyém nagyon fasza :)

(#30058) Parci válasza madgie (#30057) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt ismerem, az kifejezetten jó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30059) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Segítsetek már légyszi, mert nem értem.

Szeretnék Lightroomot használni (legalábbis egy ideig), és nézegetem az adobe havidíjas csomagjait: [link]

Nekem csak az kellene, hogy tudjam telepíteni a gépre a rendes, desktop lightroomot (ha jól értem, ez a "lightroom classic"), semmi felhős varázslat nem kell, icloudban vannak a képeim. Akkor nekem a creative cloud fotós csomag kell (középső), és ha az megvan, akkor amíg él az előfizetésem, licencem van a lightroomhoz, letöltöm, és használom a gépen? Jól értem?

(#30060) Mirman válasza lugosi (#30059) üzenetére


Mirman
őstag

Ez pontosan így van , annyi kiegészítéssel hogy a fotós csomag a photoshopot is tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#30061) lugosi válasza Mirman (#30060) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!
Ugye jól emlékszem, hogy a lghtroom látja a mac Fotók alkalmazásban tárolt képeket? Tehát nem kell beimportálni őket.

(#30062) pethob válasza Parci (#30058) üzenetére


pethob
aktív tag

A 18-135 semmivel sem rosszabb mint a 18-55, csak setétebb. Cserébe nyitva hangyányit élesebb, kb. mintha a 18-55-öt rekeszelnéd egy félstoppot. Ilyen általános utazoomnak tök jó. Nyilván egy 16-55 + 50-140 páros odébb van két ligával...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#30063) Parci válasza pethob (#30062) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az azért elég jó volna egy szuperzoomtól, a 18-55 szerintem (főleg fél fé-t rekeszelve) elég penge.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30064) madgie válasza Parci (#30063) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nyitva is.

(#30065) MC Pite válasza berobi78 (#30055) üzenetére


MC Pite
veterán

A shapewayses adapteren a DK17 gumija (third party, nem nikon).

Utazós/alapzoom: Általában 18-55, xf14, xf35 kombóval turistáskodtunk, de bármennyire is imádtam a fém zoomot,(és a 14est) ez a satnya kis 16-50 igazából tök jól kiváltja az első két üveget ilyen célokra. Setétebb, meg nincs rekeszgyűrű (nem túl sűrűn kell rekeszelni) meg műanyag, de egész korrekt.
Utazónak lehet hogy a 16-50 a 18-135től is praktikusabb (a tele vége nekem sokkal ritkábban hiányzik mint a 16mm).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30066) lugosi válasza MC Pite (#30065) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 15-45-öt nem próbáltad? Az milyen? Olvastam róla 1-2 cikket, azok alapján igazából tök jó. Sőt emlékszem valakinek itt a topikban is van olyan az XT100-hoz és ő is dicsérte. Kicsi és könnyű, szerintem utazáshoz pont jó, nem?

(#30067) Gercsa válasza lugosi (#30066) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nekem is van, nagyon praktikus, optikailag azért a 18-55 a jobb észrevehetően, viszont tisztán turistáskodás szempontjából a 15-45 nagylátója nagyon jól jön, és cserébe sosem hiányzik az 55, plusz a méret/súly ami igenis választóvonal, ezzel még kompakt gépnek nézik az E3-t, és simán a hónom alatt hordom gond nélkül úgy hogy nem bólint előre a gép az objektív súlya miatt.

Viszont a széleken lágyul és középen is csak átlagos, lakossági felhasználásra való, arra viszont fasza.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#30068) MC Pite válasza lugosi (#30066) üzenetére


MC Pite
veterán

Tiltja a vallásom a powerzoomos obik használatát, passz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30069) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nektek nem szokott kiakadni az AF XT3-on az új FW-vel?
De ami azt illeti az előző verzióval is ki-kiakadt néha.
Nekem egy napos fényképezés (cirka 2000 kép) során legalább 4-5x újra kell indítani a gépet, mert vagy a szem követés fagyott le, vagy az egész AF rendszer mondott csütörtököt úgy ahogy van.
Natív obival, jó fényviszonyok között.
Jó, gyorsan újraindul. De akkor is gáz. Lőném a képet és nincs fókusz. :W

[ Szerkesztve ]

(#30070) madgie válasza Teasüti (#30069) üzenetére


madgie
titán

Nekem az itthoni garis gépem tökhülye, tegnap hatszor szarrá fagyott. Vagy a FB csoportokban hírhedt X-T3 betegséget produkálja és látod a keresőben, hogy nem fut le jól a redőnyzár (és utána ki is akad), vagy a múltkor ecsetelt, EVF-ben rózsaszín-fehér elcsíkozódós képet adja exponáláskor, ami után azonnal dobja is fel a turn off your camera and turn back again üzenetet. De milyen rendes, hogy ezt a hibajelzést is elfordítja az UI, ha állóképet lősz :DDD

(#30071) Teasüti válasza madgie (#30070) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na ez király. Nem is tudtam ezekről a hibákról.
Ilyeneket szerencsére nekem nem csinál.

(#30072) total90 válasza Teasüti (#30069) üzenetére


total90
veterán

Nálam olyan van, hogy néha nem akar bekapcsolni, csak ha kiveszem és vissza beteszem az akkut. Ja és igen, gyári akkuval csinálja és abból van 4 darabom, de mindegyikel csinálta már.
Nagyon nem zavaró, de mondjuk naponta egyszer megtörténik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30073) Parci válasza madgie (#30070) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, ez elég szarul hangzik :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30074) madgie válasza Parci (#30073) üzenetére


madgie
titán

Hát eléggé :( És sajnos előre látom, mi lesz, ha beadom a szervizbe: jobb esetben is irány Anglia, hosszú átfutási idővel. Ez a szezon közepén azért minimum fejvakarásra ad okot.

[ Szerkesztve ]

(#30075) Parci válasza madgie (#30074) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kedvelem a fuji rendszert, nagyon, de ez eléggé elfogadhatatlan. ez amúgy manapság általános, nikon, olympus is ilyen?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30076) El Joe válasza madgie (#30074) üzenetére


El Joe
tag

Ez csak a T3? Mert a E2/T20 és a külföldi garisan javíttatott T2 nem csinál ilyet. Mondjuk amikor visszakaptam, bekapcsoltam mindent, amit lehetett és a gyors sorozaton 2x telelőttem mind a két kártyát, videó (amit soha nem szoktam használni), de ment mint az igásló.

(#30077) madgie válasza Parci (#30075) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, szerintem csak rajtam van valami vudu átok, X-T1 kétszer volt szervizben, az is X-T2 is volt egy hosszú körúton, most az X-T3 :(

El Joe: csak az egyik X-T3-am produkálja (hála az Istennek!). Fw-t raktam már újra rajta, mondjuk akkor az X Acquire-ből visszatöltöttem a mentett konfigját, megérne talán egy misét egy teljesen friss beállítás, esetleg kézzel átmásolva a másikról.

(#30078) berobi78 válasza MC Pite (#30065) üzenetére


berobi78
tag

Köszi, így már világos! Azért elkérik az árát, az adapternek 35euró szállítással :Y

(#30079) MC Pite válasza berobi78 (#30078) üzenetére


MC Pite
veterán

K...a drága.
Viszont számomra sokkal használhatóbb lett a gép.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30080) gorgo válasza berobi78 (#30078) üzenetére


gorgo
őstag

kisebb wc pumpával is meg lehet próbálni, ez is majd akkora :D

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30081) madgie válasza gorgo (#30080) üzenetére


madgie
titán

Jaja, ingyen se raknék ilyen monoklit a gépre. Cserében most meg hóttbénán nézek ki, mikor a tenyeremmel árnyékolok :DDD

(#30082) sucre


sucre
csendes tag

Használ valaki gimbalt Fuji kamerával? DJI Ronin S-t szerettem volna, de úgy látom az nem támogatott, ahogyan egyelőre egyik Fuji kamera sem (elvileg X-T3 lesz majd). Van valami ajánlott stabilizáló X-H1-hez?

(#30083) berobi78 válasza gorgo (#30080) üzenetére


berobi78
tag

Ez csak az adapter, wc pumpa nélkül :P ;)

(#30084) jaanoo89 válasza madgie (#30077) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ezt nagyon szomorúan olvasom, pont ilyesmiért fontolgatok Fuji-ra váltani MFT-ről, mert sok a hiba, úgy érzem. Erre...

Nálam az Olympus E-P1 stabija adta meg magát, beszereztem egy E-M5 II-t, a 4. napon egyszer csak összezárt a zár, feketeség, csak ki és újra bekapcs után lehetett használni. Azt cserélték, most pedig észrevettem, hogy ekv. 50mm és az alatt 15-20 méternél távolabbi témák esetén a képeim bal széle messze rosszabb, mint a jobb, még a 25/1.8-t 3.5-re rekeszelve is nagy a különbség. Utána jártam ez mitől lehet, mert a Leica 12-60 és a 25/1.8 is pont ugyanúgy bal szélen, kb. ugyanakkora területen romlik nagyon hasonlóan.

Azt gondoltam, hogy decentralizáltak az objektíveim, viszont a Leica ekv. 50 mm felett hipp-hopp megjavul illetve próbaképpen rátettem az E-P1-re is ezeket az objektíveket, állványról, ugyanolyan beállításokkal nézve mindkét objektívem tökéletes.

Szóval szomorúan olvasom a fókusz problémákat és hasonlóakat a Fujiknál, ez most kicsit elvette a kedvem, mert az Olympusnál legalább helyben van egy mintabolt és tökjó fejek. :)

[ Szerkesztve ]

(#30085) gorgo válasza jaanoo89 (#30084) üzenetére


gorgo
őstag

Bármiből kifoghatsz rosszat, hibásat. Persze ha csak azt fogsz ki, az más. És megint más, ha hobbi szinten nyomod, vagy ebből élsz, mert utóbbi esetben lényegesen sokkal többet nyúzod a vasat, azaz nagyobb eséllyel futsz bele. Végezetül: ha azonnal lecsapsz a legfrissebb modellre, akkor a legnagyobb az esélyed hogy bétaverziós benne maradt bugokkal fogsz küzdeni. A tök friss modellel ezt is megveszed. Persze valahol igazad is van.
Én pl. hobbi szinten is keveset nyomom már, és jellemzően használt vázakat veszek, sok évvel kiadás után, amikor már a sokadik frissítés is kint van rá. Nekem is volt szervizben anno az oly em-5 (boltban vettem:) újonnan) viszonylag hamar vásárlás után. Na bumm. A használtan vett vázaim meg mind bírák hibamentesen évek óta.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30086) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy ezek a Fuji üvegek amúgy ki tudják rajzolni a 26 MPixelt? A vonalélességgel nekem vannak gondjaim 1:1 nagyításban Lightroom-ban RAW képeknél. Vagy csak balfasz vagyok és nem tudom hogy kell élesíteni. Tudom, ne nagyítgassak bele...

(#30087) gorgo válasza Teasüti (#30086) üzenetére


gorgo
őstag

neked az X-transsal vannak gondjaid.
A kérdés, már bocs, de értelmetlen. Irreleváns az mpix szám.
A Fuji üvegek nagyon jók. Ha lézer mikro műtétet akarsz végezni, lehet hogy van jobb, egész biztos, amúgy már én sem vagyok oda az x-transért. Választási lehetőségek: vagy gagyi buta xt100 vagy a legelső KF váz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30088) hemaka válasza Teasüti (#30086) üzenetére


hemaka
nagyúr

Miért ne tudnák? Teljesen új tervezésű mindegyik üveg, gondolom úgy készültek, hogy van bennük azért még bőven tartalék.

(#30089) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Ma megtapiztam az X-H1-t, még ilyen kényelmes fényképezőt nem fogtam a kezemben. Kényelmes és mégsem 1 kilós, nagyon kézbe simult, elfér a kisujjam is, van hely a markolat és az objektív között (pedig viszonylag nagy 56/1.2-t tetettem rá), a szemkagyló tökéletes, nem kell cserélni, nem szűrődik be fény, az a kereső még az E-M5 II után is bitang jó, pedig az se kutya.

Szóval szerelem első látásra, csak a Leica 12-60-t kellene valahogy kiváltani...

Ezzel a típussal egyébként mik a tapasztalatok?

(#30090) Parci válasza jaanoo89 (#30089) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát az, hogy qrva jó, bár a markolata keskeny és jópár kényelmesebb gépet fogtam már életem folyamán. nikon d70, olympus e-3, olympus e-m1x :) stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30091) jaanoo89 válasza Parci (#30090) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én E-P1, gx80 és E-M5 II után nagyon kényelmesnek találom, persze én is fogdostam az E-M1X-t, de ez úgy tud kényelmes lenni, hogy alig több fél kilónál. Szóval meglepődtem, ez előtt Sony a7, II és III-t nézegettem, azok meglehetősen kényelmetlenek voltak.

Szóval teli találat, most bújom a videókat, hogy miket tud, miket tud úgy, másképp vagy máshogy, mint a jelenlegi vázam.

(#30092) gorgo válasza Parci (#30090) üzenetére


gorgo
őstag

3 parciért átveszem

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30093) Parci válasza gorgo (#30092) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

6 parcit akartál írni ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30094) gorgo válasza Parci (#30093) üzenetére


gorgo
őstag

jó, legyen 4 és egy kicsi :P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30095) Teasüti válasza gorgo (#30087) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Összehasonlítottam pixel szinten az LR cc 8.2-t és a C1 express-t. Nem láttam igazi különbséget a részletekben. LR viszont kikapcsolt NR mellett is úgy tűnik, mintha szűrne kicsit.

(#30096) dqdb


dqdb
nagyúr

Ennek az első változatával esetleg összefutott már valaki? Vásárlási vágy szerencsére nem hajt, pusztán kíváncsi vagyok :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30097) Teasüti válasza dqdb (#30096) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Youtube teszt alapján elég gyatra minőségre. Kromatikus aberráció hegyek, de akkorák amekkorát én még nem láttam. Vmi vicces áron elfogadnám hülyéskedni.

(#30098) Atomizer válasza Teasüti (#30097) üzenetére


Atomizer
csendes tag

[link] Ezt viszont dicsérik és elég jó az ára.

(#30099) Teasüti válasza Atomizer (#30098) üzenetére


Teasüti
nagyúr

F2.8... Nem vennék F2.8-as prime-ot. Azt tudják a zoom lencsék is. Ha már prime, akkor csakis fényerőset.

(#30100) Ébri válasza Teasüti (#30099) üzenetére


Ébri
senior tag

De ez alapvetően egy makró obi, azok nem fényerőre szoktak gyúrni. (Engem jobban zavar, hogy "mindenre jó", tehát feleslegesen nagy és nehéz. Maradok a 60/2,4-nél :). )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.