Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) topikk válasza madgie (#30348) üzenetére


topikk
senior tag

Egyszer olvastam egy cikket, hogy az eye AF többnyire a szemen van, de ez csak annak megjelenítése, hogy felismerte a szemet, nem azt jelenti, hogy a fókusz is itt van / lesz. Ez két külön esemény. Lehet ezért :)

(#30352) madgie válasza topikk (#30351) üzenetére


madgie
titán

Akkor jó, mert nyugiban egy X-E1 is elég lenne :D

(#30353) Teasüti válasza topikk (#30351) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elvileg ha zöld a kis négyzet, akkor ott van a fókusz.
Illetve ha fókusz prioritással lövöd a képeket, akkor annak be kell találnia.

[ Szerkesztve ]

(#30354) topikk válasza Teasüti (#30353) üzenetére


topikk
senior tag

Akkor miért lesz 10%-ban olyan kép ahol a szem nincs fókuszban, annak ellenére, hogy végig zölden villog?

[ Szerkesztve ]

(#30355) Clemi válasza topikk (#30351) üzenetére


Clemi
veterán

T3-at nem próbáltam még, de a T2/H1 vázakon a szemkövető fókusz legalábbis kis mélységélességnél használhatatlan. Mikor párszor próbáltam, több volt a életlen kép mint az éles, úgyhogy nálam soha nincs bekapcsolva.

(#30356) Teasüti válasza topikk (#30354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha villog, akkor hunt-ol. Annak fixen zöldnek kell lennie. De fókusz prioritásban elvileg nem kéne ellőnie, amikor épp nincs fókuszban.

(#30355) Clemi
Érdekes, nekem pl f2.8-ason gyorsabban talál fókuszt, mint mondjuk f16-on. F8 felett nekem jóval többet hunt-ol. F22-n meg szinte használhatatlan az AF. :F

Én esküvőkön 50%-ban szemkövetést használok - folyamatosan ki-be kapcsolom, mikor épp hogy jobb. Nekem nagyon jó hatásfokkal dolgozik. Amikor felismeri az arcot, akkor rá is tud állni a szemre. Persze nem mindig ismeri fel az arcot.

Nekem többnyire csak low light-ban szokott látványosan hunt-olni. Jó fényviszonyoknál mindig betalál. Néha nem mindig arra, akit én szeretnék, de a fókuszt oda teszi ahova kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30357) Elektrosokk válasza Teasüti (#30356) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hű, ezek nem jó hírek. remélem hogy legalább egy A7RII AF szintet hozni fogja a T3.... kikapsz madgie ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30358) Clemi válasza Teasüti (#30356) üzenetére


Clemi
veterán

Ez így érdekes, mert az összes digitális váz teljesen nyitott blendénél fókuszál és csak az exponáláskor zárja a blendét az adott értékre, szóval ez csak valami placebo hatás lehet nálad. A másik meg a szemkövetésnél az egy dolog, hogy követi, meg zöld, meg csipog, aztán mikor a monitoron nézem vissza a sorozatot, csak törlök, törlök, törlök, mert életlen, pedig fókusz prioritáson van a váz és nem lövöm el a képet soha amíg nem csippan a fókusz találat.

(#30359) jmakk válasza Clemi (#30358) üzenetére


jmakk
őstag

Az összes DSLR vázra gondoltál ugye? Mert a MILC-nél ez nem egészen ilyen egyértelmű. Csak gondolj bele, így teljesen elveszne a legnagyobb előnye, a WYSWYG, azaz mindig a kész képet látod a keresőben. Van ahol ezt ki lehet kapcsolni és akkor tényleg olyan mint a DSLR.

[ Szerkesztve ]

(#30360) Matska válasza jmakk (#30359) üzenetére


Matska
senior tag

Ha már a keresőben látott kép került szóba, múlt héten az Őrségben túrázunk és a T20-nál azt vettem észre, hogy az EVF-ben lilás árnyalatban úszott a mező, az elkészült kép viszont rendben volt, szintén EVF-ben visszanézve. Valaki találkozott hasonlóval?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#30361) Clemi válasza jmakk (#30359) üzenetére


Clemi
veterán

Nem, az összes digitális vázra gondoltam, ahol elektronika ugrasztja be a blendét. Hidd el, a legtágabb blende állásnál fókuszál a váz és mikor megvan a fókusz (hallod és látod a visszajelzést) akkor zárja a beállított értékre, hogy a WYSWYG érvényesüljön. A mélység élesség előnézet ki/be kapcsolás megegyezik azzal, mikor a félig lenyomott exponáló gomb beugrasztja a blendét, de ha bekapcsolod ezt a nézetet (a Fuji-nál legalábbis így van) valóban beugrik a blende, de amint fókuszálsz a vázzal, ki is kapcsolódik.

(#30362) jmakk válasza Clemi (#30361) üzenetére


jmakk
őstag

És folyamatos fókusznál?
Szerintem ez vázfüggő és objektívfüggő dolog. Meg helyzetfüggő, hogy mennyi fény áll éppen rendelkezésre. Tegnap este a Sonyn megnéztem egy f4 obival f11-re rekeszelve, az biza nem nyitotta sehova, figyeltem a blendét előlről.

[ Szerkesztve ]

(#30363) madgie válasza Clemi (#30358) üzenetére


madgie
titán

Én ezekkel sose tudok mit kezdeni, mert ugyan az 56 huntolásától falra mászom, de egyébként sima, mezei trackingnél is teljesen éles képeket lövök, tehát rárakom a szemére, arcára az AF-et, majd leköveti, ahogy átkomponálok, elfordul, elmozog.

(az arcfelismerő meg tök béna rendezvényen, mert ötezer másik arcra is rááll)

(#30364) Clemi válasza jmakk (#30362) üzenetére


Clemi
veterán

Folyamatos fókusznál amíg fókuszt nem talál teljesen kinyitja pont úgy mint az állandó fókusznál, legalábbis a Fujin így van. Most direkt megnéztem és bár csak egy szempillantásra, de kinyitja a blendét a váz mind az 56-os mind a 90-es obin.

(#30363) madgie Elhiszem, hogy neked éles minden képed, nyilván az én kezem is benne lehet de nálam a T2-n nagyon sok mellé fókuszált kép volt a szemkövetést használva (követte az és jelzett is) sokkal több mint anélkül, a H1-en meg még be se kapcsoltam soha, tekintve hogy ugyanaz a szenzor, ugyanaz a fókusz rendszer, nem bízom benne, inkább áthelyezem a fókusz pontot.

(#30365) mikrofon válasza Clemi (#30364) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak annyit tennék hozzá, hogy fujin AF-C-ben a 16-55/2.8 és 50-140/2.8 objektívekkel sem mindegy a kiválasztott blende. F11-től észrevehetően rosszabb a fókusz teljesítménye. F16-on meg már nehézkes. Ez leginkább a 2.0xTC-vel észrevehető. Ott ugye 5.6-ra rekeszelve (2FE) jelentkezik már. Sosem néztem a blende viselkedését, ez érezhető, hogy mikor romlik...
Természetesen lehet beállításon változtatni, csak akkor pont a MiLC egyik előnye veszik el.

Az pedig nem kérdés, hogy a Sony - n jobb a szem-fókusz főleg a folyamatos és követő. De az X-T3 vázon, ismerve a korlátokat használható. De sokszor sokkal jobb eredményt ad a sima követőAF. Pont ahogy @madgie is írja. De ugye ennek 3x3 beállítási lehetősége van és nagyon nem mindegy mi a kombináció. Egyébként ebben is jobbak a Sony új vázai. De az X-T3 is már jól használható. Persze a jól megválasztott mélységélességnek is nagy szerepe van.

Mondom ezt úgy hogy a9 után használom az X-T3 - at....

[ Szerkesztve ]

(#30366) madgie válasza Clemi (#30364) üzenetére


madgie
titán

T2-ben azért gyengébb volt a követő, de amúgy egy 23/2 vagy 50/2 szintű objektívvel ott is instant beáll szinte mindenre. Egy 35/1.4 vagy 56/1.2 meg hát na... komótos néha :D

Nem azt mondtam amúgy, hogy minden képem éles, csak portrénál általában csak akkor nem, ha én rontottam el valamit.

(#30367) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Pont most néztem ezt a videót. (X-T3 + 35 1.4 ) Fuji X-T3 Autofocus and James Bond: Focus Pulls and Eye AF WORK!

látszik ahogy a csóka becsukja a szemét életlen lesz az arca. Az egész videóban tökre reszponzívnak tűnik az af. (imádom a 35 1.4 fujit, 2x is vettem miatta vázat. Sőt, úgy tartom hogy csak ez miatt az optika miatt megéri fujit tartani. de most nem merek kockáztatni, 35 f2-est veszek. Madgie imádkozz hogy jó legyen az Af ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30368) madgie válasza Elektrosokk (#30367) üzenetére


madgie
titán

Ha jó, ha nem jó, folyamatosan b@szogatsz :DDD

(#30369) Mercutio_ válasza madgie (#30368) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vetess vele Sony-t, hátha nyugtod lesz:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30370) Elektrosokk válasza Mercutio_ (#30369) üzenetére


Elektrosokk
addikt

van R meg S is.

Az Apsc Samung NX rendszert szeretném kiváltani.

(#30368) madgie küldöm a csokit, no para :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30371) Teasüti válasza Clemi (#30358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez így érdekes, mert az összes digitális váz teljesen nyitott blendénél fókuszál és csak az exponáláskor zárja a blendét az adott értékre, szóval ez csak valami placebo hatás lehet nálad.
AF-S módban talán így van, de én szinte kizárólag AF-C módban fényképezek, általában lassú burst módban. Ott meg előbb zár a blende, aztán fókuszál.

Folyamatos fókusznál amíg fókuszt nem talál teljesen kinyitja pont úgy mint az állandó fókusznál, legalábbis a Fujin így van. Most direkt megnéztem és bár csak egy szempillantásra, de kinyitja a blendét a váz mind az 56-os mind a 90-es obin.
Pont most vettem elő az 50-140-et T3-on. AF-C módban ez előbb zár, aztán mozog a fókusz. F22-en rá se tud állni már szinte a célra. AF-C módban össze-vissza hunt-ol, mint egy gyengébb telefon.
AF-S módban fordítva megy, ott úgy van ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#30372) Clemi válasza Teasüti (#30371) üzenetére


Clemi
veterán

Ezek szerint a T3 máshogy csinálja mint a H1 viszont az is igaz, hogy AF-C módban szinte soha nem fotózok, meg f8 fölé se viszem a blendét, kivéve ha annyira világos van, hogy tényleg muszáj így nálam nincs és nem is volt huntolás meg fókusz keresgélés az XF 60/2,8 kivételével, azzal is makró módban még a T10-en.

(#30373) taranis válasza madgie (#30368) üzenetére


taranis
addikt

Apropó baszogatás, tudsz valakit, akinek megvolt a top PH rang, de most már nincs meg? :D

colorizer.net

(#30374) madgie válasza taranis (#30373) üzenetére


madgie
titán

Sose néztem ezt, bár a Jómunkásember kifejezetten tetszett (mer' paraszt, mint én :D)

(#30375) Mercutio_ válasza madgie (#30374) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem csak elkavarodott a redesign-ban, írj parcinak ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30376) taranis válasza madgie (#30374) üzenetére


taranis
addikt

Hát én is szívesen viselnék ilyesmit, hogy "büdösparaszt", az őszinte lenne, ehelyett most megint "küzdhetek" az őstagért, amit pár hónapja hagytam el :) Persze ugye, ki nézi ezt.. :)

colorizer.net

(#30377) mikrofon válasza Mercutio_ (#30375) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak a szakmai HSZ számít vagy az összes?

(#30378) taranis válasza madgie (#30374) üzenetére


taranis
addikt

De a cikkben ott van amúgy, hogy: "annyi engedmény lesz, hogy aki most Jómunkásember, és szeretné megtartani, arra van mód"
Uccuneki :)

colorizer.net

(#30379) madgie válasza taranis (#30378) üzenetére


madgie
titán

Tudom, de Kalandornak kellene írni, ahhoz meg nincs kedvem :DDD

(#30380) konyi79 válasza madgie (#30379) üzenetére


konyi79
addikt

Névcserén se gondolkodtál? Thanos? ;]

(#30381) Muerte68 válasza mikrofon (#30377) üzenetére


Muerte68
addikt

Számít minden,de a nem szakmai valami 0,1-es szorzóval :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30382) Mercutio_ válasza madgie (#30379) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kerüld meg ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30383) topikk válasza madgie (#30379) üzenetére


topikk
senior tag

Itt egy review neked :)

"The Fujifilm GFX 100 is among the finest cameras I've ever used. It comes with absurdly good image quality and resolution, and yet, in most respects it responds like Fujifilm's X-series APS-C cameras. Would I photograph an entire wedding with one? Because of its bulk and large file sizes, perhaps not. But could I photograph an entire wedding with one? Absolutely. And that is something I never thought I'd be able to say about a camera with a larger-than-full-frame sensor."

(#30384) madgie válasza Mercutio_ (#30382) üzenetére


madgie
titán

Ennyiért? Nem érdekel, mi a "rangom", már trollkodni is inkább a FB csoportokba járok :D

(#30385) madgie válasza topikk (#30383) üzenetére


madgie
titán

De szegény olyan roooondaaa. Nagyon szuper gép, de szinte szonisan elfuserált. Ezt az AF-et kérem az 50R-be. Szentor se muszáj, elkalapozok én azzal az őskori ötvenes szenyával, de a PDAF azé' kéne.

És igen, egy 32-64-gyel simán végig lehetne tolni a lagzit. De csak efnééégy? Ja, az X-T3-on kb egy f2-es zoomnak felelne meg...

(#30386) topikk válasza madgie (#30385) üzenetére


topikk
senior tag

Van az az idióta hegedűs, aki (állítólag) Stradivarival lép fel többmilliós díjért. Te lehetnél a fotós aki a világ legjobb képét produkáló géppel - ami mellesleg 33 millió Ft - fotózza az eskűvődet, Lehet gyorsan megtérülne. :D

(#30387) madgie válasza topikk (#30386) üzenetére


madgie
titán

Így is jóval többet ér a cuccom, mint az autóm, érjen sokkal többet, mint a házam? :D

(#30388) mikrofon válasza wms (#30350) üzenetére


mikrofon
addikt

A téma miatt úgyis nagyobb mélységélességre lesz szükség. Akkor meg nem olyan fontos a pontos szem fókusz. A Sony inkább állat tulajdonos hobbi fotósoknak vagy éppen profi hobbi állatfotósoknak fejlesztette ki az állati szem fókuszt ... Pl kutya/macska portré, családi albumba. Meg hogy elmondhassa hogy neki van csak ilyen....

Szerintem a Fuji jó irány egy ilyen leendő fotósnak, mert feltehetően se kedve, de ideje nem lesz sok jól sikerült képet kidolgozni. Lehet, hogy fujival több fókusz hibás képe lesz. Így legalább könnyű válogatni. De ami megmarad az meg egyből kész és hasznalható is úgy ahogy kijön a vázból, egy jó jpeg beállítással, filmszimulációval. Tehát egy egyszerű válogatás után azonnal megvannak a kész képek. Mehet a vázról, telefonra onnan közösségi médiára egyből..... Ráadásul mindez 2K-ra leméretezve.
Feltéve ha ez a cél....

[ Szerkesztve ]

(#30389) topikk válasza madgie (#30385) üzenetére


topikk
senior tag

Amúgy miért nincsenek a GFX-hez igazán fényerős objektívek? Így nem jön ki a magasabb ISO előny a FF-el szemben.

(#30390) gorgo válasza topikk (#30389) üzenetére


gorgo
őstag

Ez a dolog sztem nem arról szól már.
Nem azért veszik hogy csillagtalan éjen negrót fotózzanak egy néger szájában.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30391) jmakk válasza topikk (#30389) üzenetére


jmakk
őstag

Azért mert van? :) 110mm F2, elég fényerős lesz?

(#30392) topikk válasza jmakk (#30391) üzenetére


topikk
senior tag

Az kb f1.6 FF-en, egy FF f1.4 vagy f1.2-vel több fény jut a kisebb szenzorra és a DOF is kisebb.

(#30393) jmakk válasza topikk (#30392) üzenetére


jmakk
őstag

Mondjuk ha F1.6 és F1.4 között látsz ordító különbséget két képen, akkor vándorsólyom is lehetsz. :)

(#30394) Gercsa válasza topikk (#30392) üzenetére


Gercsa
senior tag

A kopasz egyszer mintha azt mondta volna, hogy a legtöbb ff üveg tök jól használható gfx-en is.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#30395) topikk válasza topikk (#30392) üzenetére


topikk
senior tag

+ sok FF legalacspnyabb ISO-ja 64, amivel szintén eltűnik a nagyobb szenzor előnye, pl. tájképeknél nem lesz jobb a zajszint. Egy 50-es GFX sokkal drágábban hasonló felbontással nem túl meggyőző pl. a Z7-el szemben.
A 100-asnak legalább megvan a felbontás előnye, ha valakinek erre szüksége van.

(#30396) topikk válasza jmakk (#30393) üzenetére


topikk
senior tag

Hát ez az, ha nincs különbség akkor hol van a középformátum előnye, sőt azt bizonygatjuk éppen hogy az FF előnye amúgy sem látszik.

(#30397) jmakk válasza topikk (#30396) üzenetére


jmakk
őstag

És az 50MP, 30MP-s full frame lapka méretű pixelekkel? Vagy 100MP, X-T3 méretűvel? Az már smafu? Csak a DOF lehet előny?

[ Szerkesztve ]

(#30398) konyi79 válasza topikk (#30396) üzenetére


konyi79
addikt

16bit?
Bár az valóban a Sony lúzerkedésének tűnik most, a 7r4 nem tudja.

(#30399) Mercutio_ válasza topikk (#30396) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te fotózol is vagy csak a techno ? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30400) topikk válasza Mercutio_ (#30399) üzenetére


topikk
senior tag

Teknő :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.