Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) mikrofon válasza vihartigris (#30200) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen ezzel tisztában vagyok, meg az IBIS ami még hiányzik. Bár a Sony ban az nem olyan jó, és még emberek miatt ritkán megyek 1/125s alá.
Azt hittem lasan megy el az a9-em így van időm meggondolni magam, tényleg "bírom-e" nélküle.
Mivel ez itt nagyon off ezért csak röviden említem. Remélem elfér így.
Tény hogy az a9-nek brutál az AF-je, egy jó obival szinte mindent megfog, megtart és követ. Igen néha ez is hibázik de ha az ember ismeri a működési elvét akkor ezt kordában tudja tartani. Ez az új firmware csodát tett ezzel a vázzal. És ugye nyár végén jön még egy új hozzá. Igazából pont emiatt váltottam rá. Ezt kiakartam próbálni. Ez egy olyan technikai bravúr ami mellett nem tudtam elmenni. Amire terveztem hosszú távon használni az most nem jön össze idő hiányában. Így meg "talán" nem indokolt. Bár nagyon kényelmes embereknél, mert ott aztán nincs fókusz hiba...

Lényeg hogy remélem kárpótol a Fuji jpeg motor és a több szabadidő!

(#30202) Teasüti válasza mikrofon (#30194) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem mondanám általánosnak. Meghibásodni minden meg tud. Lehetnek jellegzetes hibák, de ezt garanciálisan javítják vagy cserélik.
Fagyni azt szokott, de mi az ami nem fagy? Mikor panaszkodtam fotós ismerősöknek, hogy egyszer úgy kifagyott nekem az XT3, hogy ki kellett vennem az akkut, akkor megnyugtattak mert nekik is volt ilyen a Canikonnal is. Ez ilyen. Technika ördöge.
Egy egész napos eseménynél (2-3000 kép) kb 2-3x kifagy nekem a fókuszrendszer, de gyors ki-be és minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#30203) csacsi77 válasza Teasüti (#30202) üzenetére


csacsi77
senior tag

15 év használok digitális gépeket, de nekem még egyszer sem fagyott le a kezem alatt egyik sem.
Hibásodás volt, de nekem elég ijesztően hangzik, ha egy egész napos fotózáson 2-3x kifagy.

Esetleg a fókuszálással kapcsolatos kérdésemre valaki? (X-T3 vs. X-H1) :R

Öreg fater megoldja!!!!

(#30204) Clemi


Clemi
veterán

Már másodszor járok úgy, hogy a WR-es cuccal esőben fotózok és másnap szinte használhatatlan az egész, mert minden csupa pára. :((( :((( :((( Korábban a T2 a 35/2-vel, most meg a H1+16-55 párossal jártam így. :W :W Igaz nem kicsi esőben képeltem vele, de másnapra bepárásodott a kereső belülről (a T1-en is pont ez volt) és az objektív hátsó üvege, amit ha ugyan levettem kitisztult, de ha feltettem vissza, hogy legalább az LCD-t nézve fotózhassak, kis idő múlva megint bepárásodott. Csak az segített, hogy szellőztettem a vázat, vagyis objektív nélkül volt egy fél napot a szekrényben.
Jártatok már így? Hogy lehet ezt elkerülni? Igaz a fotózás után azonnal levehettem volna az obit, hogy reggelig szellőzzön, helyette a táskában maradt ami az én feledékenységem de akkor se értem, hogy egy WR-es vázon hogy a fenébe párásodik be belülről a kereső.

(#30205) csacsi77 válasza Clemi (#30204) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hello!
Bocsánat, hogy megragadom az alkalmat, de a H1 + 16+55-ös párosról kérdeznék AF tekintetében. Low light szituációkban mennyire harap az AF? Jellemző rá a huntolgatás vagy szépen elkapja és mehet a kép? 12800-25600 ISO-ból szoktál képet kidolgozni? Mennyire eszi meg a zaj a H1 szenzorát?

Öreg fater megoldja!!!!

(#30206) Clemi válasza csacsi77 (#30205) üzenetére


Clemi
veterán

Hogy őszinte legyek, még elég friss szerzemény és csak egyszer használtam lowlight szituban, pont mikor az esőben eláztam aznap és másnap este mikor az esti fényekkel fotóztam a város szűk utcáit. Így utólag visszagondolva, bármilyen hezitálás nélkül, mint a villám fogott fókuszt és talán ha egyetlen képet találtam az anyagban ahol mellé ment, de az az ömlő esőben volt, ráadásul a téma mozgott és mögötte volt egy kontrasztosabb világosabb felület.

Nos a zaj pont olyan mint a T2-n volt, hisz a szenzor is ugyanaz, viszont a stabi miatt nem kell feltolnom az ISO-t olyan hamar, mivel a záridő választás a H1-en alsó értéket nézve lehet automata a stabi miatt és nem mozgó témánál elég komoly mértékben tudok lefelé menni. ISO 12800-at nem is emlékszem mikor használtam utoljára.

(#30207) bercsi válasza mikrofon (#30197) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nyugi, nekem az alig egy hónapos Sony vázam 2x járt szervízben mire jó lett :D
Kíváncsi vagyok mennyire jön be neked, engem hetente elkap a "váltani kéne' fujira" érzés, de még ellenállok.

[ Szerkesztve ]

(#30208) csacsi77 válasza Clemi (#30206) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nagyon köszönöm!
Ez elég biztató!! :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#30209) Joeeeeeey válasza total90 (#30181) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

Nekem van és imádom, szerintem sokkal jobb mint egy Nikkor 105 volt, az volt előtte, felbontásban és bokehban nagyon penge, bokeh csak makró range-ben tetszik, de lényegében csak ott használom. Egyedül a fókusz tud bizonytalan lenni szerintem, de hát makró.

https://500px.com/ifjgazso

(#30210) Joeeeeeey válasza csacsi77 (#30193) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

hello! én párhuzamosan használom őket, szerintem AF-S-ben nincs különbség (leszámíta néhány speckó esetet pl 23 f1.4 el és rosszabb fényviszonyokban jobb a T3), AF-C ben nagy a különbség. Képminőségben a T3 picit részletesebb, a H1 kevesebb zajjal megy, de ezek apró különbségek, de azért meg vannak. T3-ban tetszik még a 20 fps ES-el, és a pre-shoot funkció, illetve a colour chrome effect, ezek hiányoznak nekem a H1-ből. H1-nek nagyon jó markolata van, és persze IBIS-e. Én H1-et makróra használom, T3-at kirándulásra és ahol gyorsabb AF kellene.

https://500px.com/ifjgazso

(#30211) csacsi77 válasza Joeeeeeey (#30210) üzenetére


csacsi77
senior tag

Neked is nagyon köszönöm a választ! :R
Nekem kb. arra kéne, amire te a T3-at használod. Kirándulás és gyors AF.
Úhhh!! Nehéz döntés lesz ez. :O :O

Öreg fater megoldja!!!!

(#30212) Clemi válasza csacsi77 (#30211) üzenetére


Clemi
veterán

Ha nem kell az IBIS akkor T3 sztem :) Váltásnál nálam az IBIS döntött a H1 javára, mert az én kezemnek és persze a 90 f2-alá meg a 16-55-höz (ez csak későbbi beszerzés lett a 18-135 és a 14/2,8 helyett) nekem kell az IBIS egyértelműen.

(#30213) mikrofon válasza Clemi (#30212) üzenetére


mikrofon
addikt

Mennyire hatékony a h1 ibis-e Sony szint vagy inkább MFT-s?

(#30214) Clemi válasza mikrofon (#30213) üzenetére


Clemi
veterán

A Sony-t nem ismerem, de nekem érzésre olyan, mintha valamelyik stabis Fuji objektívet használnám, legalábbis ha folyamatosra van állítva.

(#30215) Teasüti válasza Joeeeeeey (#30210) üzenetére


Teasüti
nagyúr

H1-nek ugyanolyan menürendszere van?
Második váznak a T3 mellé jó választás lenne, vagy jobban járok egy második T3-mal? Esküvőkhöz kellene majd idővel. Fotózni és videózni is.

(#30216) madgie válasza mikrofon (#30213) üzenetére


madgie
titán

A Sony-nál jobb, a jobb MFT-k szintjét nem éri el (szerintem).

Teasüti: a menürendszer nagyjából stimmel, viszont a fogás, az exponálógomb teljesen más a H1-en, mondhatnám úgy is, hogy sokkal jobb, de embere válogatja, ki mit szeret. Az biztos, hogy nagyobb objektívekkel a H1 kényelmesebb és az expógombja olyan, hogy szinte alig kell hozzáérni és el is lőtte a képet. Maga a zárszerkezet is eszméletlenül halk és alig “üt”, teljesen más, mint a T2/T3 féle.

Nagyon sok helyzetben imádtam a H1-et, szerintem a Pro2 mellett az az igazi profi X váz, a T sorozat inkább csak egy nagytudású svájcibicska, de sajnos a H1 videójához képest sokkal jobb a T3-é, így inkább mindkét vázat lecseréltem. Most amúgy egy T2 van nálam, ma főleg azzal fotóztam esküvői kreatívot, mert az 56/1.2 azzal nem bugol (a T3-mal sajnos igen).

[ Szerkesztve ]

(#30217) csacsi77 válasza Clemi (#30212) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én is a 16-55-re hajtok, így úgy érzem kéne az IBIS.
Viszont a T3 érzékenyebb AF-je is nagyon kéne, mert nem akarom még egyszer átélni a Sony A7MII + 24-240 huntolgatását. Ott álltam egy gyerekzsúr közepén a kezemben kb. 650 eFt-al és csak pislogtam, ahogy vadászgat előre-hátra. Jó tudom az csak egy nagy átfogású zoom és mit várhatok f/6,3-on, de akkor is kiábrándító volt. Ha a H1 először a 18-55-el majd később a 16-55-el ezt túlszárnyalná már örülnék.

Öreg fater megoldja!!!!

(#30218) Mercutio_ válasza csacsi77 (#30217) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet a 16-70/4 obival nem huntolt volna ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30219) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Gyerekek! Kiégett az agyam! Holnap muszáj lenne az X-M1-emmel OFF-camera flasht használnom vezérlővel (Godox X-Pro1), amit régebben 3-4 éve vígan használtam csak még Yongnuoval és egyszerűen a PASM tárcsa bármire is van állítva, nem hajlandó aktívvá tenni a Vaku beállításokat, amíg fel nem nyitom a kisvakut és akkor meg már persze leszarja, hogy el kéne sütnie egy vezérlőt. Amint lecsukom a kisvakut, beszürkül a menü. Régen ezt megoldottam, de most egyszerűen nem emlékszem. Természetesen nincs burst módban és Silent mód is ki van kapcsolva. :B :o

[ Szerkesztve ]

(#30220) madgie válasza DonRazzino (#30219) üzenetére


madgie
titán

Nincs hátsó redőnyös vakuzásra állítva a cucc? A Godox első generációs Fuji cuccokon csak "hagyományos" vakuzással tud működni, rear sync vagy HSS nem megy.

(#30221) csacsi77 válasza Mercutio_ (#30218) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az A6300 a 16-70-el tényleg jobb volt.

Öreg fater megoldja!!!!

(#30222) Clemi válasza csacsi77 (#30217) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a H1-en a 16-55 fókuszt fog ha lenyomom az expo gombot és kész. Nincs további keresgélés, huntolgatás. Az 56/1,2 csinált ilyet néha lowlight szituban (kevés volt, vagy nem volt modell fény) és korábban még a T10-en a 60/2,8-as makró. Na az huntolt ha kellett ha nem, még fényes nappal is.

(#30223) Mathiask válasza madgie (#30216) üzenetére


Mathiask
senior tag

"56/1.2 azzal nem bugol (a T3-mal sajnos igen)"
Mi is a bug pontosan?

(#30224) madgie válasza Mathiask (#30223) üzenetére


madgie
titán

Távoli, kevésbé kontrasztos témán (jellemzően teljes alakos portré vagy ilyesmi) elkezd oda-vissza keresgélni, miközben látszik, hogy lenne mire harapnia, valamiért mégsem teszi. Valamikor olyat is csinál, hogy 3-4 másodpercig (!!!) keresget, mikor tökig lenyomom a gombot, majd random ellövi. Ellenfényben, mikor még kevesebb kontraszt van, akkor pláne ez van.

Tegnap az X-T2-re tettem emiatt az 56-ost (a a T3-ra a 23/2-t), mondanom sem kell, azzal frankón tudtam dolgozni :)

Azt próbálom majd még meg, hogy ne azt vegye figyelembe a gép, hogy mindenképp éles legyen, hanem azt, hogy lenyomom a gombot. Nyilván nem szeretnék rossz fókuszú képeket, de hátha valahogy lehetne úgy használni. Sajnos csak a 3.00 fw óta ilyen, előtte nagyon-nagyon frankó volt a T3-on az 56.

(#30225) total90 válasza madgie (#30224) üzenetére


total90
veterán

Érdekes amit írsz, én épp az ellenkezőjét észleltem. Az 56-os a váz frissítésekkel egyre harapósabb lesz. Na mondjuk még mindig nem egy villám gyors cucc, de anno az X-T2-vel firmware 1.0, na az nagyon béna volt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30226) madgie válasza total90 (#30225) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom az egyik vázra fogni, mert mindkét X-T3-mal csinálta (és a T2-vel nem). Ami esetleg különbség lehet, az az, hogy általában az 56-ost közelebbre használják az emberek, ott nincs is gond, ott nekem is harap.

De amint távol van valami, és főleg trackinggel követném (mert miért ne, ha a T3 képes rá), akkor szevasz. Friss példa: erről a bevonulóról nincs másik éles 56-os képem (és ez finoman szólva nem a legjobb pillanat), pedig vagy 5 másodpercig lőhető lett volna és próbáltam is (aztán átálltam 23/2-re, amint közelebb jöttek).

[ Szerkesztve ]

(#30227) mikrofon


mikrofon
addikt

Az X-T3-hoz adott kis vakut el tudja sütni a godox X1T jeladó úgy hogy a jeladó tetejére a vakupapucsba van rakva a kis vaku és közben más vezeték nélküli godox vakukat is vezérel a jeladó?

(#30228) total90 válasza mikrofon (#30227) üzenetére


total90
veterán

Hasonlóval már én is próbálkoztam és ugyan nem az általad említett Godoxal, de nem jött össze.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30229) Gondwana válasza mikrofon (#30227) üzenetére


Gondwana
addikt

Honnan hùznà a delejt? (a középérintkező előtti 1 pöcök a betàpja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30230) mikrofon válasza Gondwana (#30229) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez logikus. Kár érte mert úgy esetleg lenne értelme számomra. Így csak a helyet foglalja... Bár nem sokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#30231) vihartigris válasza mikrofon (#30230) üzenetére


vihartigris
őstag

X-T3 tulaj lettél?

bármi reciproka a semmi

(#30232) mikrofon válasza vihartigris (#30231) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen itt írtam pár gondolatot:

[ Szerkesztve ]

(#30233) El Joe


El Joe
tag

Tisza túrára, illetve Tisza tavi csónakozásra van valami bevált tároló cucc? Peli ládán gondolkozom, de hátha van jobb megoldás.

(#30234) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Srácok!
Videóban lehet tracking-elni XT3-on?
Nem szoktam használni a wide tracking-et általában, csak eye tracking.
Viszont videóban nem lehet állítani az AF mező méretét, így nem tudom hogy kell bekapcsolni a wide tracking-et, ha be lehet egyáltalán. Menüben csak area és multi-area van.

(#30235) madgie válasza Teasüti (#30234) üzenetére


madgie
titán

Annyit tud, vagy egy mezőben követ, vagy automatikusan rááll valamire (egész jó hatásfokkal amúgy :D).

(#30236) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Itt a 16-80 f4, illetve csak lesz, szeptemberben. A 6 stoppos stabi jónak hangzik.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30237) vihartigris válasza sasNAXO (#30236) üzenetére


vihartigris
őstag

A mérete egész elfogadhatónak tűnik.

bármi reciproka a semmi

(#30238) taranis válasza sasNAXO (#30236) üzenetére


taranis
addikt

Instant buy nekem, bár meg kéne várni pár tesztet.

colorizer.net

(#30239) Muerte68


Muerte68
addikt

Lehetséges hogy a fénymérés megbolonduljon a gépen?XE1.
Mostanában elég sűrűn előfordul hogy nem akarja eltalálni a zársebességet ha autómatára rakom, hogy a rekeszhez igazítsa.
Fix iso,4000-en pirosan villog,ha manuálisan 250-re raktam a zárat jó lett.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30240) jaanoo89 válasza sasNAXO (#30236) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én is várom nagyon, mert ha még kitben is kapható lesz, akkor szerintem benevezek egy Fuji-ra, az MFT-t pedig leépítem, a 60-as macrora megtartom a vázamat, azt valahogy méret/minőség/ár-ban nem látom, hogyan lehetne kiváltani.

(#30241) #31733248 válasza sasNAXO (#30236) üzenetére


#31733248
törölt tag

Megint valami, amit mi, sonysok irigyelhetünk. :O :)

(#30242) mikrofon válasza #31733248 (#30241) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem szégyen Sony-sból Fuji-ssá vállni ;)

(#30243) vihartigris válasza mikrofon (#30242) üzenetére


vihartigris
őstag

Egymás mellett is jól megvan a két rendszer :K

bármi reciproka a semmi

(#30244) madgie válasza mikrofon (#30242) üzenetére


madgie
titán

Előbb-utóbb mindenkinek megjön az esze.

Vagy elmegy? :D

(#30245) #31733248 válasza mikrofon (#30242) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az a helyzet, hogy erre már mindenem meg van, ami kellett, ráadásul igencsak jó áron. Az f4-nél fényerősebb alapzoom hiányát viszont röhejesnek tartom a Sonynál, pedig ez a probléma nálam jó minőségben megoldódott a Sigma révén (18-35 és 17-70). Utóbbi egyébként ugyanolyan nehéz, mint a Fuji most bejelentett obija (+ adapter).

[ Szerkesztve ]

(#30246) mikrofon válasza madgie (#30244) üzenetére


mikrofon
addikt

Nézőpont kérdése. ;)
Az AF-et még szokni kell. Nem azt mondom, hogy rossz, hanem hogy más és még nem álltam át.
Viszont rengeteg apróság van ami sokkal egyszerűbb és ésszerűbb. :B
Kifejezetten bejön az MF segéd. A színes élkiemelés is jó de nekem mindig az volt az érzésem hogy pontatlan. Viszont a Fuji-nál ez a törőékes ill. pentaprizmás megoldás nagyon tetszik és nagyon pontos is.

Az objektívekkel, a képminőséggel, a kezeléssel és használhatósággal nagyon elégedett vagyok.

Tehát egyelőre az AF-fel bajlódok. Amúgy bejött!

[ Szerkesztve ]

(#30247) taranis


taranis
addikt

Jónás feltett egy 16-80 tesztet, jó lesz ez: [link]

colorizer.net

(#30248) gorgo válasza taranis (#30247) üzenetére


gorgo
őstag

Már-már rákívánok! Asszem eladom a 10-24-et, meg a 18-55-öt, helyette kell egy 9/f2.8 meg ez! Meg egy új váz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30249) total90 válasza taranis (#30247) üzenetére


total90
veterán

Rá megy erre a 1,4x konverter ? Mert akkor eléggé must have a cucc utazós obinak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30250) total90 válasza gorgo (#30248) üzenetére


total90
veterán

A 10-24-et eladni eretnekség :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.