Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) #31733248 válasza taranis (#30247) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azt mondjátok meg, ez mi? A poszterizáltnak tűnő, zajos égre gondolok.

(#30252) mikrofon válasza #31733248 (#30251) üzenetére


mikrofon
addikt

Művészeti alkotás ;)

(#30253) gorgo válasza #31733248 (#30251) üzenetére


gorgo
őstag

Ez kérlek poszterizáltnak tűnő, zajos ég! Lusta vagyok levadászni iso mennyin készült, pedig érdekel :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30254) kobox


kobox
tag

Elfér ez itt? Ha valakit érdekel még az X-T2 /markolattal/ és van lehetősége Szlovákiából vásárolni, akkor HAJRÁ:
[kiárusítás]

[ Szerkesztve ]

(#30255) mikrofon


mikrofon
addikt

Az X-T3 - hoz adott vakuhoz semmilyen tok nincs, ráadásul az érintkezők is szabadon kiállnak. Létezik ehhez kupak az aljára? Ebay-ről beszerezhető? Milyen tok javasolt hozzá? Ki mit használt?

(#30256) Teasüti válasza mikrofon (#30255) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak bedobom a táska mélyére. Jó az úgy. Nem ropiból van.

(#30257) madgie válasza Teasüti (#30256) üzenetére


madgie
titán

Majdnem minden táskában van ilyen SD kártya meg hasonlók tárolására szolgál kis zseb. Na, oda pont befér. Nálam is ott van az egyik, de kb sose használom :D

[ Szerkesztve ]

(#30258) Teasüti válasza madgie (#30257) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, én is max csak árnyékokhoz fill light-nak kültéren a TTL miatt. De talán eddig egyszer ha elővettem.

(#30259) madgie válasza Teasüti (#30258) üzenetére


madgie
titán

Nem tud HSS-t, én meg ritkán állok meg 1/250 felett kültéren :)

(#30260) Teasüti válasza madgie (#30259) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahhoz amúgy is gyenge mint a harmat.

(#30261) madgie válasza Teasüti (#30260) üzenetére


madgie
titán

Na ja :)

A Jonas Rask-es képhez hozzászólva: mióta Capture One-ra tért át, azóta ilyen mócsingosak a képei. Nem mintha számítana, frankók így is ezek a fotók, de talán végre másnak is feltűnik, hogy francokat kezeli jobban a C1 az átlagos demosaicot...

(#30262) mikrofon válasza Teasüti (#30258) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont emiatt gondoltam. Valószínű berakom egyszer a táskába azt ott is marad. Így gondoltam az érintkezőt jó lenne védeni. De értem. Bírja ez.

(#30263) mikrofon válasza madgie (#30261) üzenetére


mikrofon
addikt

Én ugye Sony-hoz használtam a C1-et. A zajszűrés ott sem a legjobb. De most nagy dilemmában vagyok mit tegyek. Ugye sony pro license-m van. Írtam phase one-nak, de "crossgrade" -elni nem lehet. Tehát vagy veszek egy új fuji pro license-t, vagy upgradelek a full verzióra. Ráadásul ugye kb. Minden ősszel jön egy új fő verzió amiért újra fizetni kell ha upgrade-lni szeretne valaki. Tehát érdemes várnom. Vagy másik szoftvert veszek vagy maradok a Fuji sajátjánál, ha már úgy sem kezelik jól a software-k a Fuji raw-ot.

Valójában legjobb cserélni lenne jó Sony C1 Sony pro-t fuji pro-ra...

(#30264) madgie válasza mikrofon (#30263) üzenetére


madgie
titán

Ez aranyos, hogy nem lehet átvinni :(

(#30265) lugosi válasza madgie (#30261) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp tegnap néztem a C1-et, hogy milyen jó, hogy nem kell egész éves szerződést kötni, hanem lehet csak simán havonta is, és bármikor fel lehet mondani, de megnéztem a before-after képeket a weboldalukon és 10-ből 9x a before tetszett jobban, így nem hiszem hogy érdekelni fog a progi. :/

(#30266) taranis válasza madgie (#30261) üzenetére


taranis
addikt

Na jó de amúgyis köztudott, hogy te fogod lekapcsolni a lightot a roomban :D

colorizer.net

(#30267) Teasüti válasza mikrofon (#30263) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Micsoda? Minden főverziót külön meg kell venni upgrade formájában? Licenc mellé nem járnak a jövőbeni frissítések?

(#30268) mikrofon válasza Teasüti (#30267) üzenetére


mikrofon
addikt

Frissítések járnak és ingyenesen. De az új főverzióhoz upgrade-elni kellett idáig mindig, ami kb. 100€.
De ha jól tudom ez a többi szoftvernél is így van, vagy előfizetéses, vagy egyszer vásárlós ahol valójában a jelentős újítást tartalmazó funkciókért újra fizetni kell.

(#30269) madgie válasza taranis (#30266) üzenetére


madgie
titán

Igazából simán át tudnék térni a C1-re, hovatovább, ortodox módon akár egy Apple Photos is tökre elég lenne az esetek 95%-ban, na de néha kell például AE Bracket/HDR összefűzés, amit a LR nagyon ügyesen megcsinál.

(#30270) Teasüti


Teasüti
nagyúr

C1-ben van olyan jó a brush eszköz, mint LR-ben? Főként az "intelligens" maszkolás érdekelne, ami tök ügyesen megtalálja a kontúrokat. Simán bármiféle gondolkodás nélkül körbe tudom vele maszkolni mondjuk egy portré fotón az alany haját, fejét, vállait.
Vagy mi a helyzet a clone és healing eszközökkel? Healing-et elég sokat használom LR-ben.
Nem tudom kipróbálni, mert nem éltem a trial lehetőségével az express letöltésekor, most meg már nem enged trial-ozni..

[ Szerkesztve ]

(#30271) mikrofon válasza Teasüti (#30270) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem túl pörgős topik, de kiindulásnak is van elég sok jó infó, link.
Capture One (C1) topik

Jó az a c1, csak a ev és focus bracketing, meg a panoráma összefűzés hiányzik belőle nekem. Emiatt most biztos nem fogok befizetni rá. Megvárom hátha a C1 v13-ba már bele rakják....

Egyébként fuji raw -hoz mi az ajánlott szerkesztő, ha már pénzt költenék rá?

[ Szerkesztve ]

(#30272) madgie válasza mikrofon (#30271) üzenetére


madgie
titán

Nincs ajánlott, mind szar :DDD

Másképp viselkedik az X-Trans RAW, a rawkonverterek meg általában Bayer CFA-hoz vannak belőve default, ezért sokszor megy a sírás, hogy szarafuji. Érted, WB-t, expót, lookslikefilm presetet be tudunk lőni, de egy nyamvadt sharpness/NR már magas :DD

(#30273) jmakk válasza madgie (#30272) üzenetére


jmakk
őstag

X-A sorozat vagy X-T100 oszt meg van oldva a Bayer CFA. ;]

(#30274) madgie válasza jmakk (#30273) üzenetére


madgie
titán

És még a DxO is tudna méricskélni :D

(#30275) fmb


fmb
újonc

Sötétszürke (charcoal) X-T30-at vennék.
Tudja valaki, mikor lesz elérhető itthon?

(#30276) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tudtok ajánlani egy close up filtert, amivel ideiglenesen "helyettesíteni lehet" egy makró lencsét?
Az se gond, ha erősen crop-olni kell, csak kell vmi olcsó megoldás kezdésnek.
Vagy 58, vagy 72 mm-ben kellene. Melyikre érdemesebb felrakni? 50-140-re vagy 18-55-re?
Köszönöm!

(#30277) vihartigris válasza Teasüti (#30276) üzenetére


vihartigris
őstag

Raynox DCR-250 Macro előtét, ha ilyenre gondoltál

bármi reciproka a semmi

(#30278) Gondwana válasza Teasüti (#30276) üzenetére


Gondwana
addikt

WC-papír guriga a váz és a bajonett közé, mint makró közgyűrű?
Jelige: Olcsó megoldás kezdésnek

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30279) total90 válasza Teasüti (#30276) üzenetére


total90
veterán

Nem rég valaki linkelt itt egy 150 dodós makro obit, lehet az megérné ha nem nagy a keret.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30280) mikrofon válasza Teasüti (#30276) üzenetére


mikrofon
addikt

Az 50-140-re érdemes. De ha arra jó, akkor pár dollárért lehet step up ringet 58-72 venni e-bay-ről és már jó is a másikra is.
Mindenképpen achromat előtét lencsében érdemes gondolkodni ez több rétegű ragasztott üveg. A több darabos szettek amiket egymásra lehet csavarni, kerülendők.

A következő kérdés hogy pontosan mit szeretnél. Mekkora közelpontot és mekkora nagyítást. Ugyanis ezek léteznek +3; +5 és +10 dioptriában. Nekem először +10 volt, de az brutál volt. Így most +3 van.

Tehát Amikben érdemes még gondolkodni mint makró Achromat előtét lencse, mert ezek jó képi minőséget adnak:

Kenko PRO1D AC CLOSE-UP NO.3
Marumi DHG - Japán gyártó, talán a legjobb close-up előtétlencsék. , +5 és +3 dioptriával is gyártja, DHG Achromat Macro 200(+5) és DHG Achromat Macro 330(+3) néven
Siocore Achromatic Macro Lens +10: +10 dioptria, így a legnagyobb nagyítású. Német lencsecsiszolatok pro minőségben.

Nekem most kenko van az Amazon.de oldalról rendeltem.

Egyébként ezeknek elég jó a minősége így akár végleges megoldás is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30281) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszi a válaszokat!
Majd böngészek közülük. :R

Villámkérdés:
Lightroom 8 cc van fent. Nem találom az istenért se, hogy hol lehet tologatni a fekete és fehér clipping-et.
Tudja ezt vki? A whites and blacks nem azt csinálja, ami nekem kéne. Hiába húzom fel a feketét, egyre több részletet mutat, de a hisztogramban a legkisebb pont csak nem akar elmozdulni a végéből.
A Tone Curve meg egy kalap szar, az vmi nagyon hülye módon működik. Nem tudom megfogni csak úgy a görbét és tetszés szerint húzogatni ott, ahol nekem tetszik. Pl megfogni a végét és megemelni: pl. input 0 -> output 20. Minden normálisabb szoftverben lehet clipping-elni a tone curve-vel. Na itt miért nem?
Nekem az kellene, hogy a legsötétebb pontot megemelni. Szürkét szeretnék csinálni a feketéből.

C1-ben ezt meg tudom oldani így:

LR-ben meg ezt tudja a "black clipping"...
Hogy tudom felhúzni a sárga nyíllal jelzett legalacsonyabb pontot, mondjuk a zöld nyílhoz?

[ Szerkesztve ]

(#30282) madgie válasza Teasüti (#30281) üzenetére


madgie
titán

Katt ide, utána összevissza emelgethető görbéd lesz.

(#30283) Teasüti válasza madgie (#30282) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát erre nem jöttem volna rá... Nagy vagy, köszi!! :R

(#30284) madgie válasza Teasüti (#30283) üzenetére


madgie
titán

Igazán nincs mit :)

(#30285) Elektrosokk válasza Teasüti (#30283) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ő a legjobb, nem véletlen a a titulusa ;] :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30286) madgie válasza Elektrosokk (#30285) üzenetére


madgie
titán

Picsába, tudtam, hogy az ő arcképét kéne használnom :D

(#30287) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Uhm, a vázakon lévő képernyők azok gyárilag színhelyesek?

(#30288) madgie válasza Teasüti (#30287) üzenetére


madgie
titán

Nem, semmi nem az gyárilag, még az Eizo monitor sem.

Annyit csinálhatsz, hogy fogod, az X-T3-ba dugott kártyára rámásolod a dpreview tesztábráját, meg lősz valami beltéri képet otthon, ezt a kettőt a számítógéped (remélhetőleg) kalibrált monitorán is megnézed párhuzamosan és jóóó handmade módszerrel a monitorhoz igazítod a T3 LCD-jét meg az EVF-ét is (el lehet tologatni két tengelyen, plusz szaturáció, fényesség). Pontos tippet nem szeretnék adni, mert nekem a két X-T3-on sem teljesen ugyanazok a beállítások.

(#30289) jlaudio


jlaudio
tag

Szerintetek miért nem látja a winfos az XT3 gépem? A múltkor probléma nélkül használtam a Raw studiot usb kábelen, most meg ha összekapcsolom akkor nem gyullad ki a xt3-on a zöld led, csak a t3 képernyőjén jelenik meg a kis ikon (kis kábel ikon) de a winfos nem látja ás a raw studió se. Már a hajam tépem, mert a nyaralási képeket akartam egy kicsit szerkeszteni, mert a legelejét elbaszarintottam :(( ami persze pár száz kép :o Az a kurva szemüveg UV fényre besötétül persze én hülye meg rányomtam +1-1.5 expokomp. :W . Szerencsére este a hotelben már láttam és csak egy napi képeket kellene javitanom, ha menne ez a szar.
Szerintetek lehet, hogy a usb kábel?

(#30290) madgie válasza jlaudio (#30289) üzenetére


madgie
titán

Csavarkulcs (Set Up) menü, Connection Settings, PC Connection Mode, átállítottad ott USB Card Reader-re.
Állítsd USB RAW Conv./Backup Restore-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30291) jlaudio válasza madgie (#30290) üzenetére


jlaudio
tag

Nem talált, ezt már ellenőriztem és USB RAW Conv./Backup Restore-ra van állitva. :(

[ Szerkesztve ]

(#30292) madgie válasza jlaudio (#30291) üzenetére


madgie
titán

Pedig az USB ikonja akkor szokott csak feljönni. Akkor lehet a kábel a ludas.

(#30293) Clemi válasza jlaudio (#30289) üzenetére


Clemi
veterán

Ezen dühöngsz? (mondjuk megértelek) :((( Képzeld az én szitum, mikor már nem először csinálja meg velem, hogy a vázról nem villantja el a Godox Xpro1 vezérlő a Godox vakukat, :W csak a teszt gombra. Mindezt csak éles helyzetben, mikor ott állok a modellel szemben és nem villan a vaku. :W De persze mikor itthon megint összerakom a cuccot természetesen működik és rá se tudom venni, hogy elő jöjjön a hiba. :F :F
Most ezért vegyek egy másik kioldót, hogy ha megint megőrül, fel tudjam tenni helyette? :F Valahogy viszont jó lenne kiszűrni, hogy a váz baromkodik, vagy a vezérlő szopat. Az nem megoldás, hogy valakivel össze beszélek és elmegyünk együtt vakut villogtatni, ezt már egyszer eljátszottam, mert természetesen ilyenkor flottul működik. A megoldás az lenne, ha még egy váz és még egy vezérlő lenne nálam állandóan...

(#30294) madgie válasza Clemi (#30293) üzenetére


madgie
titán

Nem akad össze valami erősebb wifivel? A Godox is 2.4 GHz-n kommunikál tudtommal, meg kéne próbálnod csatornát váltani, amikor vacakol.

(#30295) Clemi válasza madgie (#30294) üzenetére


Clemi
veterán

Azon rég túl vagyok :((( Amúgy ez a legutóbbi nyilt terepen volt, WiFi szerintem a közelben sehol, de mondjuk ezt ki is lehet lőni, mert a teszt gombra minden esetben villan a vaku, csak az exponálásra nem.

(#30296) madgie válasza Clemi (#30295) üzenetére


madgie
titán

Van valami wireless ID is a használati szerint Godoxéknál, azt is állítottad?

szerk: meg a távolságra is két beállítás van.

[ Szerkesztve ]

(#30297) Clemi válasza madgie (#30296) üzenetére


Clemi
veterán

Nem, azt nem kapcsoltam be, mert a TT350-es vakumon nem lehet bekapcsolni és akkor az nem villan (van mikor mind az 5 vakum használom) és tuti elfelejteném, hogy az meg most azért nem villan.
A távolság beállítást próbáltam.... de mondom, a távkioldó teszt gombjára villan a vaku, mindegyik vaku, csak ha exponálok akkor nem. A gép beállításait érintetlenül hagyva (amúgy fix ISO400 1/250 és f5,6) otthon utána mindig villan és nem tudom reprodukálni a hibát. Nem most, hanem legutóbb, a lányomnál a lakásban csinálta ezt, akkor 3 vagy 4-et villant utána soha többet. Hazaértem, cuccot összeraktam és fél óráig csak exponálgattam mindenféle beállításokkal és villant. Másnap vagy 2 nap múlva visszamentem a lányomhoz és nem találod ki, de megint csak villogott minden exponálásra és ott is nyomkodtam legalább fél órát. Nyúztam, tekergettem, mozgattam a vakupapucsban de villogott és villogott.
Így még szervízbe se tudok beadni semmit, mert képtelenség a hibát reprodukálni.

(#30298) jlaudio válasza Clemi (#30293) üzenetére


jlaudio
tag

Már lenyugodtam, csak ma lett volna időm elintézni a képekeimet de sajnos nem sikerült. Holnap ha lessz időm veszek egy új kábelt hátha megoldódik a probléma. De ahogy a te problémád is ez is ugyanolyan bosszantó, mert nemrég tökéletesen működött és nem lett semmi változtatva se a laptopon se a XT3-on mégse megy, a kábel sem régi vagy 3-4 szer használtam, igaz valami névtelen kinai szar de eddig működött.

(#30299) total90


total90
veterán

500px [link] / Flickr [link]

XT-3@80mm+1,4x

Egyre jobban megbarátokozom a 80-as makróval meg a rovarokkal :))

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30300) gorgo


gorgo
őstag

bp-i fórumtársaknak van X-T100 váza? Kipróbálnám ha lehet. fél-1 óra elég lenne. Cserébe próbára valami fixet tudok felajánlani (8/2.8; 23/1.4; 27/2.8; 35/1.4; 56/1.2; vagy 10-24/f4), vagy 1-2 sör.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.