Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) Clemi válasza soldier2 (#30797) üzenetére


Clemi
veterán

Ez a létező legnehezebb kérdés :) amit mindjárt azzal lehet visszadobni, hogy mennyit szánsz rá. Lehet venni 10e forintért is akár, de a komoly fotóstáskát kínáló (gyártói oldalakon) konkrétan megtalálod mi fér bele az adott táskába és tipus alapján hazai üzletben már meg tudod találni. Menj el például a Lowepro oldalra ott te adhatod meg, hogy mit akarsz belepakolni és ahhoz ajánl táskát.

(#30802) lcdtv válasza g_g_g (#30799) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Köszi :R

(#30803) soldier2 válasza Clemi (#30801) üzenetére


soldier2
őstag

Köszönöm. Nézem is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30804) s4tch válasza excalibur36 (#30800) üzenetére


s4tch
veterán

Utóbbit vettem a tesztek alapján. Kissé lassan tölt újra, ezen kívül hozza, amit ígér. Az utolsó vakum egy Nikon SB600 volt, lakásban a Godox hasonló színvonal. Árban majdnem 2x annyi a Nissin, miközben nincs lényeges előnye...

(#30805) mikrofon válasza soldier2 (#30797) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha igazán jó minőségű prémium táskát szeretnél, akkor az alábbi márkára is nézz rá szerintem:
Wandrd
Tenba
Thule
MindShift gear
Peak design
miggo agua stormproof
mantona

Ezeket mind próbáltam és mind nagyon jó a maga kategóriájában

(#30806) Clemi válasza mikrofon (#30805) üzenetére


Clemi
veterán

Ezek tényleg mind jók, mármint a márkák. Nekem van egy Tenba amit eléggé kezdek elhasználni, mindennapokra meg a Crumpler amit nem is említettél de nagyon minőségi cucc, de a felsorolt cucc mennyiséghez nem egyszerű megfelelő táskát találni, ezért írtam a Lowepro oldalát (Lowepro BP250-es hátizsákom is van) mert ott elég jól be lehet lőni a cucchoz a szükséges táska méretet. A H1+16-50/2,8 nem kicsi, mellé a tele obi, meg még a két fix, gondolom az akkuk, egyéb apróságok és máris elég sok hely kell. A Crumplert például nagyon szeretem, mert a H1 rajta a 16-50-el + mondjuk az 56/1,2-vel meg az apróságok pont jól elférnek, de az iPad már nem fér bele csak a mini férne el (az újabb verzióba már elférne) de egy kis üveg vizet, vagy egy kis kulacsot már nem tudok magammal vinni, a Tenba-nak viszont van külső hálós zsebe (nekem a Switch 8 van) amiben meg igen. Szóval sok sok szempont és anélkül, hogy beletennénk a cuccunkat igazán lutri a táska választás. Tudom, megfordult már nálam néhány, de most megint agyalok egy cserén, hogy a táblagépet tudjam magammal vinni ha esetleg akarnám, mint ahogy most nem, csak a Tenba-ban amit meg már nem szeretek nagyon használni, mert eléggé elveszítette a tartását 3 év alatt.

(#30807) A Zéé


A Zéé
addikt

végül megszereztem egy X100S-t.
Mikor hazahoztam, a párom csak annyit mondott, hogy hiszen ilyen fényképeződ már van.
Első ránézésre nem tévedett olyan sokat... :B

Just a simple Lineman...

(#30808) gorgo válasza A Zéé (#30807) üzenetére


gorgo
őstag

:P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30809) taranis


taranis
addikt

Itt egy normálisnak tűnő 16-80 review, talán mégsem olyan nagy szám ez mint ahogy a kopasz mondta: [link]

colorizer.net

(#30810) mikrofon válasza taranis (#30809) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezen nem lepődnék meg.
Mármint nem azon, hogy nem jó az objektív, hanem azon hogy nem a kopasz adja a hasznos bemutatót.

[ Szerkesztve ]

(#30811) Mercutio_ válasza A Zéé (#30807) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, te ránézésre tudod hány cipőt/táskát/ruhát cserélt le és milyen áron?:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30812) madgie válasza Mercutio_ (#30811) üzenetére


madgie
titán

Hogyne tudnám, az én bankkártyámmal szokott fizetni :DDD

(#30813) Mercutio_ válasza madgie (#30812) üzenetére


Mercutio_
félisten

felesége? :Y :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30814) A Zéé válasza Mercutio_ (#30813) üzenetére


A Zéé
addikt

:DDD :DDD
Akkor ezért nem feltűnő.
magdie! Lehetne, hogy ezentúl a konyhai kacatokat is arról fizesse? :))

Just a simple Lineman...

(#30815) madgie válasza Mercutio_ (#30813) üzenetére


madgie
titán

Sose tudni :D

[ Szerkesztve ]

(#30816) pethob válasza taranis (#30809) üzenetére


pethob
aktív tag

Nyilván a 18-55-höz, illetve a 18-135-höz érdemes hasonlítani. Azokkal szemben szerintem képminőségben is megállja a helyét, praktikus átfogás, talán még tolerálható méret és súly.
Hogy kevés fényben belassul, az valószínűleg zavarna. Hogy videóban zoomoláskor össze vissza elmegy a fókusz, azt meg reméljük megoldják firmware frissítéssel. (Gondolom a vázakat is frissíteni kell...)
Összességében jó esélyt látok rá, hogy a 18-135-öt ilyenre cseréljem, nekem az túl nehéz...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#30817) Parci válasza pethob (#30816) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg egyre inkább úgy érzem, hogy már az elején meg kellett volna venni a 18-135-öt és már rég boldog ember lennék. az mennyire használható a tele végén?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30818) madgie válasza Parci (#30817) üzenetére


madgie
titán

Én is így vagyok vele, pont kiváltaná a 18-55-öt meg az 50-230-at. Azt mondjuk nem tudom, a gimbal elbírná-e "kitolva", a 18-55-tel egész sokat gimbalozok.

(#30819) Gercsa válasza Parci (#30817) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem tudom a tesztek mit mondanak, de nekem már volt többször is olyan érzésem-képem a 18-55-tel meg az 55-230-al is hogy éreztem azt a "hűha ez ilyet is tud" érzést, mikor monitoron nyitottam meg képeket.
A 18-135-öt meg mikor próbáltam egyszer és megnéztem utólag a képeket, hát az nem hozta ezt a feelinget, de legalább nagy és nehéz

Persze simán lehet, hogy csak többet kellett volna használni, illetve még ami esetleg árnyalhatja a képet, hogy a 18-55 meg az 55-230 is megszerettette magát azzal, hogy a tele végén "is" nagyon jó, miközben a 18-135-nek pont a tele vége a leggyengébb.
(dehát akkor meg minek olyan hosszú)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#30820) Clemi válasza taranis (#30809) üzenetére


Clemi
veterán

MIhez képest :) Zoom objektív praktikus mérettel, súllyal, átfogással. Ahogy a végén felsorolja mire szánta a Fuji és arra ajánlott. Ennyi. Praktikusabb a 18-55-nél, mert jobb az átfogása és időjárás álló (ahogy a 18-135) könnyebb és szerintem élesebb a 18-135-nél, ráadásul annál a fókuszmotorja is jobb és ott az a 135 vége tök felesleges, legalábbis nekem az volt, mert telére már rövid, kistelének meg feleslegesen hosszú volt. De mellé tehetjük a 16-50/2,8-at is, ami bazi nehéz, kurva gyors AF-el, de nekem rövid volt az 55 vége. A prime lencsékhez meg véletlenül se kezdjük el hasonlítani egyiket sem. Sajna én megtettem és élességben a 35/1,4 és az 56/1,2 megette reggelire a 16-55-öt ugyanolyan blendénél, ugyanolyan távolságról ugyanazt fotózva állványról. Amúgy meg meglátjuk, leghamarabb a Fotóexpón remélem felcsavarhatom a vázra néhány tesztfotó erejéig és nekem must have kategória lesz szerintem (bár már most is erősen fáj rá a fogam).

(#30821) taranis válasza Clemi (#30820) üzenetére


taranis
addikt

Ahogy fogalmaztam abból lehet, hogy nem jött át, de nekem is tetszik, gondolkodom a vásárláson, azért is kutatom a teszteket. Csak a kopasz ódája után kicsit csalódás volt a realitás, holott a kategóriájában hozza a szintet :) Mondjuk az fura, hogy a zoomolás közbeni fókusz állítás sokkal simább a 18-55-ön. Remélem FW-vel javul. Nem mintha valaha is zoomolnék videó közben, nade kit érdekel, legyen jó! :D

colorizer.net

(#30822) total90


total90
veterán

14-től lesz lehetőségem tesztelni a 16-80-at, mert az egyik haver megrendelte és akkorra érkezik meg.
Kiváncsi vagyok mit tud és, hogy jól döntöttem-e a 16-55 vásárlással, de szerintem nem nyúltam mellé. Kb. 4 hete van meg a 16-55 és azóta kb. le sem vettem a gépről, annyira bejön.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30823) soldier2


soldier2
őstag

Ha valakit érdekel akciós a MM-ban a 16-55 2.8 (330k). Nem E Global, de a gari is többet ér.
P.S. Az 50-140 is egész jó áron van.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30824) gorgo válasza Gercsa (#30819) üzenetére


gorgo
őstag

Egyet értek, egyszer volt szerencsém a 18-135-tel lődözni, és a leggyengébb képminőséget adja a teljes Fuji felhozatlalban. Oké, túristazúm, megvannak a kompromisszumok. Mivel én már lassan csak túristáskodás közben fotózom, hát sosem fogom használni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30825) Parci válasza gorgo (#30824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt biztos szentségtörés ezt leírni, de az mft utazózoomok olyan kis kompaktra sikerültek, hogy ebben a műfajban lehet, hogy ott érdemesebb szétnézni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30826) gorgo válasza Parci (#30825) üzenetére


gorgo
őstag

Ellenkezőleg. Arra a célra sokkal jobb az mft! Szerencsére nincs szükségem utazózoomra, csak azért írtam a hsz-t, mert eccer kipróbáltam azt az obit, és megállapítottam hamar, hogy nekem olyan sosem kell.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30827) Mercutio_ válasza gorgo (#30826) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanezt írta Parci is:DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30828) TayRol


TayRol
veterán

Ahoj!

Ha nem kell az időjárásállóság, két kártyahely illetve inkább előny a kisebb méret, akkor ajánlható az x-t30 az x-t3-mal szemben?

Vinném túrázni, síelni, stb, szóval nem csak ülő helyemben használnám.
Kell a jó fókusz és az apsc méretű szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#30829) Clemi válasza TayRol (#30828) üzenetére


Clemi
veterán

Végül is ajánlható, de túrázni sielni és WR nélkül? Háááát ezt azért átgondolnám :)

(#30830) TayRol válasza Clemi (#30829) üzenetére


TayRol
veterán

na mondjuk, most hogy ezt mondod... :DDD nagyképűen mondom, hogy nekem nem kell, de pont az én felhasználási területemre találták ki. ehh...

(#30831) TayRol válasza Clemi (#30829) üzenetére


TayRol
veterán

de igazából kizárólag egy x-t3-mal sem lennék kisegítve, mert ahhoz már a 18-55 nem jó (az nem wr).
ha pedig egy zoom obit szeretnék csak, akkor 16-55 jöhet szóba, ha jól sejtem. illetve vázból sincs nagy választék ilyen fícsörrel.

(#30832) Clemi válasza TayRol (#30831) üzenetére


Clemi
veterán

WR-es zoom még a 8-16, 18-135, 16-50/2,8 és az új 16-80/4 (na meg az 50-140/2,8 meg persze a 100-400, de ezek már nem kirándulós mászkálós méretek) Fix obiból az összes f2-es WR-es plusz a 80/2,8-as macro (és mindkét 16-os) úgyhogy van megoldás :)

Vázból meg az összes 1 számjegyű WR-es.

[ Szerkesztve ]

(#30833) TayRol válasza Clemi (#30832) üzenetére


TayRol
veterán

ok, köszi, ez így jól hangzik. :)

(#30834) Parci válasza Clemi (#30829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem az a tapasztalatom (síelés), hogy nem kell az a wr.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30835) Clemi válasza Parci (#30834) üzenetére


Clemi
veterán

Ha táskában van és nem megy rá a hó semmilyen formában, valóban nem kell. De a gépre rárakódó porhó aljas módon elolvadva beszivároghat a réseken... szvsz jobb az óvatosság, de kinek kinek a saját cucca, mindenki maga dönti el mit mire és hogyan :D

(#30836) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: Canon EF obikra létezik jó Autofókuszos adapter, amivel pl egy X-T30 tudna boldogulni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30837) Elektrosokk válasza t72killer (#30836) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen létezik, Fringer.[link]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30838) t72killer válasza Elektrosokk (#30837) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, ez szuper! Utánakeresgélek, miféle obikkal próbálták már:R

A Tamron 150-600 G2 lenne a célpont.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30839) Parci válasza Clemi (#30835) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

használtam már fuji x10-et, x20-at (vagy ezek wr-esek? :DDD), csurgott róluk a hólé, sosem lett bajuk. illetve hát minden gépemet használtam síelésnél, aztán volt köztük wr-es (olympus e-1, e-3), meg sima (nikon d90, olympus e-pl1/2) is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30840) Elektrosokk válasza Parci (#30839) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szeretsz veszélyesen élni.... :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30841) Parci válasza Elektrosokk (#30840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor annyi víz van, hogy megfingana a cucc, már úgy sem lehet képelni, mert tiszta csepp az obi -- én magamban erre jutottam anno.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30842) Clemi válasza Parci (#30839) üzenetére


Clemi
veterán

Nem kicsi mázlid volt :D

(#30843) t72killer válasza Parci (#30839) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes géppucolási koncepció :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30844) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reklám:)

Az arckövetés szimpatikus, vajon arra is rá lehet venni, hogy mozgó állatot (madarat), tárgyat (pl autó) kövessen?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30845) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy dolgot nem értek: az X-H1 elvileg profibb váz az X-T3-nál az IBIS miatt, nem :F? Mégis, előbbi olcsóbb majd 200EUR-val :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30846) Clemi válasza t72killer (#30845) üzenetére


Clemi
veterán

A szenzora és a processzora újabb a T3-nak. A H1 valahol a T2 és a T3 között van tudásban, kivéve a proccit és az AF-et, de hozzáadva az IBIS-t.

(#30847) madgie válasza Clemi (#30846) üzenetére


madgie
titán

A H1 egy Ford Mustang, Opel Astra motorral :D

(#30848) t72killer válasza Clemi (#30846) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#30847: köszi:DDD

Nagy kár, hogy az IBIS nem a fejlettebb egyébbel találkozik, lehet megvárom az utódot akkor :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30849) mikrofon válasza madgie (#30847) üzenetére


mikrofon
addikt

:DD

(#30848) t72killer most már elég közel lehet, mert idáig a H1 volt akciózva USA piacon, most meg kezdik a T3-at. Tehát valami készül....

[ Szerkesztve ]

(#30850) t72killer válasza mikrofon (#30849) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt néztem az éjjel, meg is őrültem, h miért nem vok usa-ban. :D

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.