Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) csacsi77 válasza soldier2 (#30550) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen, vissza kell küldeni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#30552) soldier2 válasza csacsi77 (#30551) üzenetére


soldier2
őstag

Köszönöm. Bár azt hiszem csak hirtelen ötlet volt, nem kevéssel olcsóbb mint itthon, de ha bármi gond történik a csomaggal az úton (érkezett már sérült cucc ép csomagban, szerencsére filléres tétel volt) futhatok a pénzem után :( Kösz a segítséget. Inkább olvasgatok még...

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30553) mikrofon válasza soldier2 (#30552) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont az ilyen esetekre a jobb online felületeken lehet biztosítást kérni a szállítás mellé, ami elsőre drágának tűnhet, de ha hozzá vesszük a szállítmány értékét már meg is éri....

(#30554) sony309


sony309
őstag

Üdvözlet mindenkinek!

X-A3 géppel rendelkezek, amit egyelőre a kitobjektívvel használok hobbifotósként, főként kiránduláshoz, táj és természet fotózáshoz.
Szemezgetek az 50-230mm/4.5-6.7 objektívvel, amit itthon 130 eFt-ért kínálnak, eglobal-on kb. 140 Euro az ára most.
Mi a véleményetek róla, megér ennyit, használható hobbifotózáshoz egy amatőr számára?

Előre is köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#30555) Mercutio_ válasza sony309 (#30554) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kinti árát bőven, teljesen rendben van :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30556) madgie válasza sony309 (#30554) üzenetére


madgie
titán

Nagyon frankó képű kirándulós cucc, a 140 eurót röhögve megéri.

(#30557) total90


total90
veterán

Tegnap megjött a 16-55. Így első ránézésre fincsi a cucc. Az AF videó alatt szerintem nagyon jó, de fotózáskor kevés fény esetén azért stagnál egy kicsit. Minden esetre, szerintem jó döntés volt megvenni. #marcsakaketszazaskellesteljesaszett :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30558) sony309 válasza Mercutio_ (#30555) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ madgie-nek is!

S3x, hifi & rock and roll

(#30559) voriae válasza sony309 (#30554) üzenetére


voriae
tag

+1, hogy bőven! Itthon használtan 60 körül megy, az egyik legjobb ár-érték arányú obi a Fuji rendszerben szvsz.

(#30560) sony309


sony309
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nem értek hozzá!
Olcsónak találtam és azt hittem, hogy azért, mert "használhatatlan"!

Köszönöm mindenkinek!

Most keresek valakit, aki megrendeli!

Tudom, hogy nem vagytok jósok - hogy kellhet-e nekem majd? - ,de megér 150 Eurot 58 mm Hoya black filterrel?

S3x, hifi & rock and roll

(#30561) total90 válasza sony309 (#30560) üzenetére


total90
veterán

Nekem még Nikonon volt pár Hoya filterem. Szerintem olyan közepes szint. Kell egy kicsit a színekkel utómunkázni, de bőven jó.
Talán egy fokkal jobb a Haida. Én most Rollei filtereket használok nagy megelégedéssel.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30562) sony309 válasza total90 (#30561) üzenetére


sony309
őstag

Akkor ér 8 Eurot.

Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#30563) total90


total90
veterán

Nem tudom ki van itt a topikban Németországból... Jön valaki a vasárnapi GFX roadshowra Münchenbe? Lehet egy GFX 100-at nyerni :) Nekem feltett szándékom :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30564) cousin333 válasza Mercutio_ (#30542) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy látom, olcsóbb lett...

"We spared no expense"

(#30565) cousin333 válasza cousin333 (#30564) üzenetére


cousin333
addikt

Már elmúlt :)

"We spared no expense"

(#30566) Acula M.D.


Acula M.D.
tag

Üdv! Érdeklene a véelményetek.
Elöljáróban:Jelenleg egy Nikon D5300-val fényképezek, főleg túrázásaim közben a hegyekben és nyaralások alkalmával városokban. De azért többször embereket / portrét is. A Nikon képével meg vagyok elégedve, amivel sajnos nem az a kereső és a pontatlan fókusz (közeli témánál nem is merek már alacsony blendét választani). Szóval már motoszkál a fejemben hogy váltani kellene.
És akkor a lényeg: Minden szándék nélkül betértem egy elektronikai boltba, ahol voltak kitéve Fujik. Eddig nagyon nem is vettek őket számításba, mert arra gondoltam, ha váltok, akkor FF Sonyra(Aztán kezem ügyébe került egy sony, és nagyon nem tetszett...). Szóval ott tapizom az X-T2, mire odajön az eladó. Mint utóbb kiderült fuji fanatikus :D Lyukat beszélt a hasamba. Most úgy állok, hogy az X-H1 és X-T3 közt vacilálok. Az X-H1 nek nagyon tetszett a mély markolata, kb mint az eddigi Nikonom, meg az IBIS is elég csábító. Az X-T3 mellet persze meg a fejlettebb fókusz szól, meg hogy jóval könyebb. Sajnos a markolata elég kicsi, a felcsatóval is próbáltam (persze az X-H1től így sem jobb...). Az eladó szerint októberben jön az X-H1re egy cashback, így a mostani már kedvező ár még jobb lesz. Lencséből a 16-55 2.8 tetszett meg esetleg kesőbb valami hoszabb is lenne. Szerintetek melyik lenne érdemesebb számomra (mennyire értékes az IBIS? :))
Köszi! :)

(#30567) Matska válasza Acula M.D. (#30566) üzenetére


Matska
senior tag

Túrázásra tájra nem kell fejlett fókusz, Ibis viszont jól jön. Túrázó telének 50-230 + valami nagylátószögű is kellhet majd.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#30568) Clemi válasza Acula M.D. (#30566) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam is az IBIS döntött a H1 mellett, mikor T2-ről váltottam. Ha nyugisabb témákat fotózol nem szempont a fejlettebb fókusz, az IBIS pedig áldás lehet, bár akinek stabil keze van (ismerek ilyet) annak lényegtelen, ahogy mozgó témánál is lényegtelen az IBIS jelenléte.
A lényeg, hogy ez egyéni és összetett kérdés és a témától függ amit szoktál fotózni és a kezedtől, hogy mennyire tartod stabilan a gépet.
Ha meg kitobi kell, keress privátban ami neked megtetszett, most olyanom van eladó.

(#30569) FLx válasza Acula M.D. (#30566) üzenetére


FLx
addikt

Ha nem videozol, akkor vegyel egy X-T2-t hasznaltam. Rengetegen valtanak H vagy T3 iranyba, nevetseges aron lehet most hozzajutni. En nem latom, hogy miert erne meg neked egy rakas penzt kiadni az uj modellekre.

[ Szerkesztve ]

(#30570) Matska válasza Acula M.D. (#30566) üzenetére


Matska
senior tag

Ha jobban belegondolok, lehet érdemes lenne megvárni a most ősztől érkező 16-80 F4-et. Úgy emlékszem 6 fényértéket tudó OIS lesz benne.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#30571) Acula M.D.


Acula M.D.
tag

Köszönöm a válaszokat! :C Lehet hogy csatlakozom a fujis táborhoz
@FLx: Amilyen szinten fotózom, lehet hogy tényleg nem éri meg, de számomra a különbség számottevő volt az EVF-ben X-T2 és az újabb modellek között. Meg gépből újat szeretnék, azon az áron meg nem éri meg az X-T2.

(#30572) FLx válasza Acula M.D. (#30571) üzenetére


FLx
addikt

Ha mar annyira dragat es ujat szeretnel, legalabb ne fizesd ki a hazai arat, mert az borzalom. :) Amugy en a te esetedben nem erzem, hogy nagy kulonbseg lenne a T2 es T3 kozott, mondom ezt ugy, hogy mindkettobol volt nekem nem is egy. Illetve varj oktoberig legalabb, mert szinte biztosan lesz kit-ben az uj 16-80-as obival.

[ Szerkesztve ]

(#30573) Rusher4587 válasza sony309 (#30562) üzenetére


Rusher4587
tag

Szia! Simán megéri! ;) Én is a filterrel egy csomagban vettem, azóta az a 18-55-öst védi (ua. a méret).
Fizetés után 10 nap alatt kaptam meg.
Tény, nem egy professzionális obi, vannak bőven hibái, az 55-200-nak sokkal jobb a képminősége stb., sajnos "fényszűke" miatt rontott már el nálam megismételhetetlen pillanatokat, de összességében ezért az árért elégedett vagyok vele! :D

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#30574) sony309 válasza Rusher4587 (#30573) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm Neked is a választ!

Már meg van rendelve.

S3x, hifi & rock and roll

(#30575) Acula M.D. válasza FLx (#30572) üzenetére


Acula M.D.
tag

Köszi, októberig már mindenképp várok. Matska és FLx, a 16-80 tényleg nem hangzik rosszul.

(#30576) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

15-45 van valakinek? lőttem egyet, jókat hallottam róla, 15/3,5-nek kell :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30577) Gercsa válasza Parci (#30576) üzenetére


Gercsa
senior tag

Jó kirándulós cucc, nekem mindig hiányzott egy nagylátó, mikor 27-est vittem magammal, viszont a kvázi kompakt gép feelinget nem akartam elveszíteni (X-E széria)

X-T vagy X-H mellé nem kellene.

Egyébként kicsit olyan érzésem van vele, mintha a színvilága kicsit szárazabb hűvösebb lenne.
Nem annyira üt el a többi fujitól mint a Samyang 12, de szerintem van egy ilyen gyenge beütése.

Viszont amire csak akkor jöttem rá mikor már megvolt, hogy dupla közgyűrűre téve egész jól el lehet vele bohóckodni makróra is.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#30578) Parci válasza Gercsa (#30577) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valószínűleg gyengébb a mikrokontrasztja, mint a komolyabb fuji üvegeknek, az volna a csoda, ha nem így volna. én mondjuk x-h1-re vettem, mert oké, hogy a nagylátó fixek jobbak, de ennyiért nincs semmi. meglátjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30579) |AP| válasza Parci (#30576) üzenetére


|AP|
veterán

az árához, a méretéhez és a súlyához képest meglepően jó obi. Nem sok különbséget láttam a 16-50-hez képest. PZ és nagyon műanyag, de más hátrányt, ennyiért nem tudok mondani.

(#30580) jmakk


jmakk
őstag

Még a végén összehoz a Fuji egy használható Bayer-rácsos apsc masinát....a színt kivéve. :D Kíváncsi lennék melyik AF rendszert kapta... :U
https://www.dpreview.com/opinion/0627060159/the-x-a7-is-fujifilms-first-good-entry-level-mirrorless-ilc

[ Szerkesztve ]

(#30581) gorgo válasza jmakk (#30580) üzenetére


gorgo
őstag

Ne aggódj, van sok színben! Bakker, Merci után én leszek a következő aki vesz egyet :))

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30582) madgie válasza jmakk (#30580) üzenetére


madgie
titán

A pletyik szerint a T3 meg a T30 AF rendszerét frissíteni kell, mert az A7 bucira veri őket (arcfelismerésben legalábbis). Ez minimum szokatlan az A szériát ismerve, meg hát más árkategória, de hát ez van, bezzeg a T3-ra képtelenek egy értelmes fw-t írni. Miért mondom ezt? Ma jött ki a 3.01, ami arra ad elvileg gyógyírt, amivel a UK szerviz nemrég hardveresen gyógyította meg a gépem :D

(#30583) Mercutio_ válasza gorgo (#30581) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kereső nélküli vázat én tuti nem :N egy kikönnyített X-T100-nak lenne értelme.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30584) Parci válasza Mercutio_ (#30583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hova könnyítsék még és hány verziót lehet csinálni ugyanabból? őszintén szólva már az x-tn és az x-en mellett sincs értelme igazán semminek szvsz, de oké, ha olyan rohadt drága az az evf, legyen egy olcsó váz nélküle.

de hogy x-tn, x-tnn, x-tnnn ÉS a többi, háááát. nagyon kajzen!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30585) gorgo válasza Mercutio_ (#30583) üzenetére


gorgo
őstag

haggyá má' GF2-d is volt igazi üveg belenézőkével! Dehogynemveszel... :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30586) Mercutio_ válasza gorgo (#30585) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fail!
GF1-em volt és csak addig, amíg nem volt más, aztán G3 nagyon sokáig, aztán 1/2 évig GM1 mellette, majd GX80 és GM5 (és most újra egy GM5 :DDD)
Szóval, nem. EVF-nélküli vázat már legfeljebb ha kevés lesz a dioptria korrekció;]

Parci: X-E3 már közelít, de még ma sem entry-level árban mozog:( X-T100 akkora mint a Pana GX80, ami nem pehelysúlyú.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30587) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a Fuji 50-140f2.8-al?
Élességre milyen?
Az AF-a milyen gyors, sportra, gyorsan mozgó téma fotózására alkalmas?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#30588) mikrofon válasza excalibur36 (#30587) üzenetére


mikrofon
addikt

A rendszer egyik legjobb objektíve. Nem véletlen rajta a piros címke... Elég sok bemutatót lehet találni róla. Én mint tulajdonos se tudok mást mondani. Talán annyi hogy a 2.0x TC-vel is elfogadható eredményt ad de AF csak nagyobb rekesznyilasokon használható. Ha a képminőség és af a fontosabb akkor 1.4x TC-t kell választani hozzá.

(#30589) mikrofon


mikrofon
addikt

Érdekes összehasonlítás: Sony A6600 vs. Fujifilm X-T3.
Cameralabs: Sony A6600 Review vs Fujifilm X-T3

Talán annyi lehet még érdekes, hogy a Fujifilm A7 megjelenése után lesz egy firmware frissítés az X-T3 vázakhoz ami a szemfókuszt fogja javítani. Persze valószínű így sem lesz Sony szintű. Hiszen most az a legjobb a piacon és talán így is marad.

(#30590) voriae válasza excalibur36 (#30587) üzenetére


voriae
tag

Jó éles, gyönyörű a rajzolata és nagyon sokat megfog a beépített stabi. Nekem bőven elég gyors, de nem fotózom vele sportot. Ha jól rémlik, van topiktárs, aki futóversenyeken dolgozik vele, kiváló eredménnyel.

(#30591) Gamboll


Gamboll
csendes tag

Sziasztok!
Szerintezek meg÷r az XT-2-t megvenni az XT-20 helyett 80 ezerrel drágábban?
Jobb az XT-2 annyival?

(#30592) Tua válasza Gamboll (#30591) üzenetére


Tua
tag

Ha számít az ergonomia és az EVF minősége, akkor megéri a felárát a T2. Kézbe véve nagyon más a kettő. Képminőségre egyébként papíron ugyanaz.

(#30593) Gamboll válasza Tua (#30592) üzenetére


Gamboll
csendes tag

Köszönöm!
Az AF-sebessége esetleg gyorsabb az XT-2 ben, vagy ugyan az mint az XT-20?

(#30594) Tua válasza Gamboll (#30593) üzenetére


Tua
tag

Sorozatfelvételnél van a T2-nek előnye (nagyobb buffer), illetve jobban testreszabható a követő fókusza. Egyébként szerintem általános dolgokra közel hasonló.

(#30595) Gondwana válasza mikrofon (#30588) üzenetére


Gondwana
addikt

AF csak nagyobb rekeszen: tegyük hozzà, hogy AF-C, mert AF-S-en (bàris nàlam) legtàgabb rekeszen fòkuszàl f/22-n is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30596) s4tch válasza excalibur36 (#30587) üzenetére


s4tch
veterán

Pont most láttam az alábbi képet egy fb csoportban, amit ezzel lőttek, 1,4x közgyűrűvel:

[link] - itt találod az eredeti képet, ha tag vagy. A mobilarena lebutítja rendesen. A fókusz sebességéről nincs sajnos infóm, de élesnek éles.

(#30597) mikrofon válasza Gondwana (#30595) üzenetére


mikrofon
addikt

Mármint a 50-140/2.8 + 2.0TC? Mert ugye AF-s módban is csak akkor megy szűkebb rekesszel rendesen az AF, ha úgy van beállítva hogy tág rekeszen fókuszál, majd az expohoz szűkít a beállított értéke....
Merthogy ugye a 2xTC miatt az f érték is duplázódik tehát pl. az f22 az már f44...

[ Szerkesztve ]

(#30598) Ébri


Ébri
senior tag

Régen volt ilyen. Táskában elállítódott a dioptriakorrekció, s néztem egy darabig, mitől ilyen életlen a kép, mire rájöttem, hogy a feliratok is életlenek. X-T20-nál későbbi vázaknál ez jobb, vagy ugyanilyen?

(#30599) Gamboll


Gamboll
csendes tag

Sziasztok!
A Viltrox 85f1.8 ról van infótok?
AF milyeb gyors?
Tényleg élesebb a Fuji 90f2 től?

(#30600) madgie válasza Gamboll (#30599) üzenetére


madgie
titán

Dehogy élesebb. Az áráért (főleg szürkén) kitűnő darab, használható Af-fel, de azért a 90/2-től kb mindenben elmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.