Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) mikrofon válasza topikk (#30396) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha már itt tartunk én szívesen kipróbálnám a phase one XF IQ4 Camera System-et. Még nagyobb szenzor méret és 150MPx...

(#30402) Clemi


Clemi
veterán

Semmi, már meg is van :)

[ Szerkesztve ]

(#30403) total90 válasza mikrofon (#30401) üzenetére


total90
veterán

Nekem volt szerencsém kipróbálni és uh... nem nagyon vannak szavak a képminőségre. Fuji napokon a GFX 100-at is kipróbáltam és bizony eléggé ott van, de amikor nekiálltam pixelbuziskodni itthon a RAW fotókkal, akkor azért rájöttem, hogy a PO lényegesen jobb. Persze drágább is...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30404) topikk válasza jmakk (#30397) üzenetére


topikk
senior tag

Ha a pixelméret ennyit számítana akkor a GFX 50 jobb kellene legyen a 100-nál a nagyobb pixelek miatt, de pont fordítva van, és más tényezők (pl. milyen a szenzor) többet nyomnak a latba.

(#30405) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tud vki ajánlani vmi nem túl drága* képszerkesztőt Photoshop helyett? Vmi egyszeri vételes licenc érdekelne, nem ilyen előfizetéses buziskodás mint amit az Adobe csinál. Főként portré fotók kidolgozásához lenne, frequency separation, skin retouch, background merge lenne a feladat. Örülnék ha a clone és heal és brush eszközök lennének olyan jók, vagy megközelítenék a PS/LR szintjét. Pl az ingyenes Gimp ebben egy nehézkes és használhatatlan szar, míg LR-ben szinte intuitív a működésük. Főleg az tetszik, hogy egy brush pl. automatikusan felismeri a kontúrokat és játszi könnyedséggel tudom kitörölni a hátteret, míg Gimp-ben ez egyszerűen kivitelezhetetlen ugyanolyan minőségben vagy rohadt aprólékos és sokáig tart.

*Nem több száz dollár, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30406) Ear001 válasza Teasüti (#30405) üzenetére


Ear001
addikt

Affinity Photo esetleg?

(#30407) Teasüti válasza Ear001 (#30406) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt mintha már több helyen is láttam volna feljönni. Van vele tapasztalatod? Milyen dolgozni vele PS-hez képest?

(#30408) mikrofon válasza Teasüti (#30407) üzenetére


mikrofon
addikt

Használható. Elég jól. De nem egy PS viszont az ára sem az. Nézz meg egy pár YouTube videót és ha az alapján tetszik próbáld ki a 30napos verziót ingyen.

Egyébként érdemes még a Capture One pro fuji szoftvert kipróbálni ha megelégszel a tudásával.

(#30409) Teasüti válasza mikrofon (#30408) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az tud szerkeszteni is? Eddig azt hittem csak raw konvertálásra és basic dolgokra jó, mint az LR.

[ Szerkesztve ]

(#30410) mikrofon válasza Teasüti (#30409) üzenetére


mikrofon
addikt

clone, heal és brush eszközök benne vannak a C1-ben is, mármint a pro-ban, de komplett retusálásra nem biztos hogy elég sajnos. Vannak korlátjai.

(#30411) Teasüti válasza mikrofon (#30410) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Éppen, mint az LR. Hisz annak a közvetlen riválisa, nem?

(#30412) Ear001 válasza Teasüti (#30407) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem az Affinity valahogy jobban kézre áll, mint a PS, de nem vagyok ez utóbbiban nagy varázsló. Azt tudom, hogy a Bublisher van olyan jó, vagy néha még jobb is, mint az InDesign. Viszont a support jó, nem drága, elég nagy lépésekben fejlesztenek, és hát igen, 30 napig korlátozás nélkül kipróbálhatod.

(#30413) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megkérhetnék vkit rá tudna nézni erre a fényképre? LR-ben vagyok és sehogy se tetszenek a bőr tónusok. Szembe nap, naplemente előtt fél-egy órával. Faszi bőre egyébként is elég vöröses, a nőé pedig mindig zöldbe fordul ha kicsit megpiszkálom a tint-et.
Ha deszaturálom kicsit, akkor ki tudom hozni nagyjából semlegesre, csak nem tudom mi volna itt a legkedvezőbb eljárás. Legyen semleges?
Köszönöm!

(#30414) Teasüti válasza Ear001 (#30412) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi a tippet! Amire nekem kell még jobb is, mint a PS. :R
Frequency separation-t megcsinálja automatikusan, heal eszközökből is több van.
Skin retouch ezzel még egyszerűbb is, mint PS-ben. Inpainting brush meg zseniális. :K

(#30415) wire84


wire84
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet manapság egy szép állapotban lévő x70-es használtpiaci ára. Próbáltam ebayen nézelődni, de az igazából nem sokat segített... Előre is köszönöm.

(#30416) total90 válasza wire84 (#30415) üzenetére


total90
veterán

Szerintem olyan 5-600€ környéke ... Legalább is EBayen annyiért mennek

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30417) madgie válasza total90 (#30416) üzenetére


madgie
titán

Itthon azért olcsóbban szokott menni, én 100 ezer körül vettem, majd adtam el tavaly (tavalyelőtt?) az X70-et, két pótakkuval. Szerintem kb ez a normális ára, max 120.

(#30418) MC Pite válasza Teasüti (#30414) üzenetére


MC Pite
veterán

ACD See-t is megnézheted, szerintem jó ezekre.

Meg próbáltam nézni, de raw (előnézet még ugyanúgy néz ki minden programban ami a jpg-t teszi ki, de tovább nem), és újabb mint amihez van programom...

Egyébként... mi a fenére használsz (makrón túl) F8-F16-F22-őt; meg ott mennyit számít a szemfókusz? :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30419) Teasüti válasza MC Pite (#30418) üzenetére


Teasüti
nagyúr

10-24-essel videóztam párszor és szerettem volna mindent fókuszba hozni, mint egy akciókamerán.
Meg az se baj, ha nem kell ND-vel vacakolnom épp.
Nos, manuáloznom kellett, mert az AF össze-vissza csinált mindent.

Aztán 50-140-en épp mutattam másik fotósnak, hogy F22-en mennyire gáz már, ugrál le-föl... Neki a Canon EOS 6D-je a Canon 70-200-as obival érdekes módon talált fókuszt F22-n is. Pedig ő is AF-C módban fényképezik, mint én.

(#30420) madgie válasza Teasüti (#30419) üzenetére


madgie
titán

10-24-en, annyira szűk rekeszen miért kell egyáltalán AF? Vagy 50-140-en, követőnél f22? Mire, minek?

Tényleg nem értem néha, mi folyik ezekben a topikokban :D

(#30421) total90 válasza Teasüti (#30419) üzenetére


total90
veterán

F22, what? ND szűrő nincs? Egyébként meg F12-14 környéke a legtöbb esetben elég ...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30422) Elektrosokk válasza Teasüti (#30419) üzenetére


Elektrosokk
addikt

meglepne ha az 50-140 nem működne megfelelően. :Y

Samsung NX1/NX500 alatt az 50-150 telével mindig nagyon jó volt az af videó alatt, pedig 5 éves technika.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30423) madgie válasza total90 (#30421) üzenetére


madgie
titán

Azt én is elspórolom sokszor kültéren, f14-f16, néha akár f22, adjadneki. Teljesen jó 4K-ban is, amit a 10-24 tud olyan szűk rekeszen.

(#30424) mikrofon válasza Elektrosokk (#30422) üzenetére


mikrofon
addikt

Enyém jól működik. Igaz nem használom F22-n de még F16-is. Ellenben F2.-F5.6 között igen jó minden tekintetben.....

(#30425) Teasüti válasza madgie (#30420) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert miért ne alapon próbálgattuk a technikát.
Nem az a kérdés miért (azért, mert úri kedvem úgy tartja, h f22-n akarok fényképezni), hanem hogy miként. És az XT3-ra itt nagyon csúnyán rávert egy 6 éves dslr technika.
Ha egy eos 6D talál fókuszt és tartja is stabilan af-c módban f22-n, akkor egy xt3 miért huntol megállás nélkül? Kettő közt van némi technológia különbség. Pdaf és úgy kb 500 fókuszpontnyi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#30426) vihartigris válasza Teasüti (#30425) üzenetére


vihartigris
őstag

Másképpen "lát" a DSLR és másképpen "lát" a MILC.
Még van a MILC technológiában is fejlődési potenciál.

bármi reciproka a semmi

(#30427) Teasüti válasza vihartigris (#30426) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amennyire én tudom a tükör nélküliek előnyben vannak. Ha másban nem legalább kalibrálni nem kell a fókuszt.

(#30428) Gondwana válasza Teasüti (#30425) üzenetére


Gondwana
addikt

DSLR pdaf f/5.6 felett nem is megy (kivéve azt a négy Canont), a tükörlaffogàs alatt meg van ideje blenderàngatni, fujiék ezt összehùzott pupillàval toljàk végig - van cdaf, first world problem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30429) madgie válasza Gondwana (#30428) üzenetére


madgie
titán

Ráadásul 4.5 fps vs 11. Ja és e-shutterrel blackout nélkül követ az X-T3, pont ez a lényege (és ezért sem tologatja a rekeszt közben).

Élő embert nem ismerek amúgy, aki f22-vel követőzne, bármelyik normális sportfotós ölne a plusz fényerőért, nemhogy rommá rekeszelje a vasat.

Ez most tényleg olyan szintű probléma, mintha a Dacia Duster után egy Maseratiba ülve duzzognék, hogy fennakad az alja a szántóföldön.

[ Szerkesztve ]

(#30430) Clemi válasza madgie (#30429) üzenetére


Clemi
veterán

:DD :DD :DD :DD :DD

(#30431) Ear001 válasza madgie (#30429) üzenetére


Ear001
addikt

Miért, fennakadt? :Y

(#30432) mikrofon válasza madgie (#30429) üzenetére


mikrofon
addikt

Ráadásul a Sony csoda vázai sem sokkal jobbak. Eddig f11 volt a korlát az a9-ben. Az új firmware-vel már f16 a többi váz meg csak f8-cal és f11-gyel követ... A Sony-nál viszont ez specifikációs tény...

(#30433) |AP|


|AP|
veterán

Kicsit off, de:

az InstaX kamerákkal képben van valaki?
Baráti pár lagzijára gondolnánk kis meglepinek, pár doboz filmmel, hogy a vendégek lőhessenek pár összevissza képet ahogy emelkedik a hangulat...hátha születik pár emlékezetes alkotás :)
Erre a kevésbé pro felhasználásra melyik lenne a megfelelő InstaX kamera?

[ Szerkesztve ]

(#30434) Teasüti válasza mikrofon (#30432) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tehát akkor ez technikai korlát? Miért olyan nehéz fókuszálni szűk blendével?
Ha minden éles, akkor nem könnyebben kellene fókuszt találni?

(#30433) |AP|
Angliában ez nagyon népszerű, majd minden esküvőn raknak ki ilyen kamerát a népnek.
De nem ritka az eldobható gépek sem, amik még filmre veszik a képet. Akár ilyenből is lehet venni egy kosárra valót. :)
Eddig csak bottal piszkáltam ezeket, de elég faék egyszerűnek tűnik. Kb egy gombnyomásos dolog.
Nem hiszem, hogy nagyon félre lehetne lőni bármelyiket is veszik.

[ Szerkesztve ]

(#30435) madgie válasza Teasüti (#30434) üzenetére


madgie
titán

Mármint miért nehezebb fókuszálni 32-szer kevesebb fényben? Nem is tudom...

(#30436) Teasüti válasza madgie (#30435) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mialatt az expó végig helyes...
Verőfényes napsütésben simán lehet még kevés is egy f22 is, videós 180° shutter angle-vel és minimum iso-val.

(#30437) madgie válasza Teasüti (#30436) üzenetére


madgie
titán

Akkor rászánod azt a húszezer forintot egy ND-re :)

(#30438) taranis válasza madgie (#30437) üzenetére


taranis
addikt

Hát igen, Fujinál sajnos rá kell :D [/troll]

colorizer.net

(#30439) Teasüti válasza madgie (#30437) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez nem ad választ rá, hogy elvileg mennie kéne, gyakorlatilag meg miért nem megy. :P

(#30440) cousin333 válasza Teasüti (#30434) üzenetére


cousin333
addikt

Ha minden éles, akkor miért kellene egyáltalán fókuszt keresni? :)

"We spared no expense"

(#30441) Teasüti válasza cousin333 (#30440) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Makró és végtelen között azért el tudja mosni f22-n is a képet.
10-24-en pl külön oda kellett figyelnem manuálozáskor, hogy ne tekerjem végtelenbe a szoftveres ütközésig, mert konkrétan semmi se lesz fókuszban. F22 ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#30442) madgie válasza cousin333 (#30440) üzenetére


madgie
titán

Kár a szóért...

(#30443) total90 válasza Teasüti (#30441) üzenetére


total90
veterán

Még mindig nehezen tudom elképzelni azt a szitut, hogy f16-tól szűkebb rekesz kell valahova ... Mondjuk nekem van ND szűrő és szerintem aki kicsit is többet foglalkozik videózással, azoknak elengedhetetlen.

A másik, ha nem vagy elégedett a cuccal, szerintem elég nagy a piac és biztos van olyan, ami tudja azt ami neked kell. Én anno pont ezért váltottam Fujira.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30444) MC Pite válasza Teasüti (#30425) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, akkor vagy AF-C vagy f/22 jelek szerint.
Videózni nem nagyon szoktam, fotózásnál meg f/11et is ... hát gőzöm sincs mikor használtam, kb félalakoshoz amikor egy érdekes ojjektum (épület, stb) előtt állt az alany (a klasszik turistafotó mikor a templom ajtajánál van 1,5mm magasságban a képen azon verziója ahol a kép magasságának 2/3át kitölti) így ezt én idáig sosem fedeztem fel.

Ha sokminden éles, és sokkal kevesebb a fény, hogy a fenébe lenne könnyű/ebb fókuszálni mint nyitott rekesznél? (oszt nagylátóval nem nagyon szopatnám magam f/16-22 körül afc-vel, minek oda már af)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30445) voriae válasza |AP| (#30433) üzenetére


voriae
tag

Első szempont, hogy mekkora, illetve milyen oldalarányú (3:2, négyzet) legyen a produktum. Nálam itt el is dőlt, az Instax Wide-nál kisebb kütyükre rá sem néztem. Wide-ból meg csak egyféle van, elég ocsmány szegény, de ez van :)

(#30446) Teasüti válasza total90 (#30443) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy mikor és mire. A gyár lehetővé tette, mert van rajta f22.
Engem az érdekel miért nem tudja, amikor egy 6 éves technika tudja.
De úgy tűnik itt senkinek lövése sincs a technikai okáról, mindenki csak értetlenkedik.
Nincs ezzel baj, csak rövidre zárhattuk volna ha már az elején azt mondjátok fogalmatok sincs róla. :)
Nekem is csak mint érdekesség tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

(#30447) madgie válasza Teasüti (#30446) üzenetére


madgie
titán

Azt is lehetővé teszi a gyár, hogy egyesben, nyolcezren pörgetve menj hazáig a munkahelyről. Aztán akinek van egy kis sütnivalója, az mégsem teszi.

Na pont ez a helyzet itt is. Ha most kifognék egy aranyhalat, azt kérném, egy hétig húzza ki a lan kábelt itthon. De lehet így is megcsinálom, mert már tele a tököm a fogalmatlan hülyeségekkel.

(#30448) konyi79 válasza Teasüti (#30446) üzenetére


konyi79
addikt

Csak gondold végig. A PDAF kb pont azt a fénytörést használja távolságmérésre, mint ami a mélységélességet is okozza. Ha nincs, azaz végtelen a DOF, hiába tördeli a PDAF mikrolencséje a fényt, nem lesz fázisszög. PDAF nélkül meg nincs értelmes c-af mint tudjuk. Ezért működik normálisan F8-F11-ig váztól függően.
A tükrösnél egyrészt nincs korlát a PDAF pixel méretére, meg eleve a DSLR-ek nagyobb hányada csak az expo idejére rántja be a rekeszt, nyitva fókuszál.
Most már elárulod, hol van jelentősége a követőfókusznak olyan helyzetben, ahol cm-től minden éles? Most már engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#30449) Teasüti válasza konyi79 (#30448) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na, vki csak tudja hogy működik ez. Köszönöm! :R
Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha a feltett kérdésre érkezne a válasz értetlenkedés helyett. :K
Sehol nem írtam, hogy ennek jelentősége van. Próbálgattuk a technikát, ennyi.
Ebből nekem született egy technikai kérdésem amikor rácsodálkoztam, hogy az EOS 6D-nek ez ujjgyakorlat.
Kár, hogy a kérdés elveszett az értetlenkedés közepette.
A hunt-olás meg az 50-140-esen volt, a tele végén. Ott nekem úgy tűnt f22-en sem minden éles. Legalábbis hunt-olás közben szépen össze tudta mosni a képet.

[ Szerkesztve ]

(#30450) gorgo válasza Teasüti (#30449) üzenetére


gorgo
őstag

Manapság kurva fontos, hogy a hangya faszán a szőr éles és jól látható legyen, mert ettől jó egy redvás videó (mindenki értse ahogy akarja). Na, ha te becsavarod f22-re, akkor a diffrakció miatt minden éles lesz, vagy éppenséggel minden életlen. NAGYON űber penge cucc kell, hogy elfogadható legyen f22-n. Elsődleges funkciója sztem az, ha végszükség esetén használni kell, hát lehessen.
Ép eszű ember egyszer kipróbálja (de egyszer tényleg, mert kíváncsi) és rájön, hogy ja, aha.

Szal, nagyon szép trollkodást nyomtál eddig, gratulálok, sztem most már hanyagold, mert ritkán írok be, de már unom a témát. Vagy nagyon zöld vagy és lassan érsz.
Javaslom, használj sokszor f22-t, előbb utóbb csak leesik hogy mire jó...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.