Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#27201) xuldar válasza Laraxior (#27200) üzenetére


xuldar
őstag

Nézd meg a RAID0 működését és fájlszerkezetét, és megérted, miért zúzza le az adatokat. RAID1-ben ilyen probléma nincs.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#27202) Laraxior válasza xuldar (#27201) üzenetére


Laraxior
titán

Értem én, hogy hogyan működik, volt már radi tömböm, csak azt hittem azóta fejlődött valamit a technika. :D
De a raid1 amúgyis csak másolás, vagy tükrözés, vagy melyik, fejből nem tudom, nem olyan mint a raid0.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27203) Raymond válasza Laraxior (#27202) üzenetére


Raymond
félisten

RAID0 (striping):

|-> 50% - disk 1
adat -->
|-> 50% - disk 2

2x iras 2x olvasas sebesseg

RAID1 (mirroring):

|-> 100% - disk 1
adat -->
|-> 100% - disk 2

1x iras 2x olvasas sebesseg

[ Módosította: radi8tor ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27205) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Teljesen újonc vagyok SSD vonalon, most került a gépbe az első. Erre lett telepítve a rendszer, ami eddig HDD-n volt. A HDD korszakban rendszeresen használtam az Iobit Smart Defrag-ot, de úgy tudom hogy ez az SSD-nek inkább ártana. A megmaradt HDD-nek viszont valószínűleg kellene. Most még nem telepítettem a Smart Defrag-ot, mert nem tudom hogyan lehetne bombabiztosan elkerülni az SSD nem szándékolt töredezettségmentesítését.
Tudna-e valaki segíteni? Köszönöm.

42LM660S

(#27206) dugo_ válasza OldMike (#27205) üzenetére


dugo_
veterán

Ne jelöld ki az SSD-t, ennyi. A legtöbb ilyen program amúgy is szól, hogy azt nem kéne.
Ha csak adattárolásra marad meg a HDD, akkor annak is felesleges egyébként.

(#27207) OldMike válasza dugo_ (#27206) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. A HDD valóban csak adattárolásra kell. Az kétségtelen, hogy az eddig is adatra használt partíción az SD a vizsgálat után legfeljebb a gyors defragot ajánlotta, a rendszert tartalmazó partíción pedig a nagy fájl defragot.

42LM660S

(#27208) Kzoli90


Kzoli90
csendes tag

Sziasztok!

Smasung SSD 850- EVO-m van 250 GB-os.

Hallottam ,hogy érdemes kb 10% szabad helyet hagyni mindig az SSD-n. Érdekelne ,hogy ez igaz-e, ha igen ezt partíciónként vagy összesen kell szabadon hagyni?

Két partícióm van, az egyik a programoknak 54 GB, a másik a játékoknak 180 GB.

(#27209) xuldar válasza Kzoli90 (#27208) üzenetére


xuldar
őstag

Összesen. És jobb, ha nem hagysz partícionálatlan területet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#27210) radi8tor válasza Kzoli90 (#27208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Összesen kell ajánlott helynek szabadon maradnia (meghajtó-szinten).

⭐ Stella

(#27211) esikl012


esikl012
tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy amit szoktatok javasolni virtuális memória méretnél 400-2000 MB az ideálisabb vagy amit az OS állít be (nekem 8 GB Ram-nál, 1280MB)? Bár ez pont közte van.

[ Szerkesztve ]

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#27212) Emperor_ válasza esikl012 (#27211) üzenetére


Emperor_
addikt

8 GB esetén megpróbálhatod azt is, hogy kikapcsolod.
Ha valamelyik progi mégis hiányolná, akkor állítsad a 400 MB - 2000 MB fix értékre.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27213) Laraxior


Laraxior
titán

Újra itt...
Valami azért csak nem stimmel.

Megint csináltam olyan mérést, hogy egyszerre dolgozzanak az SSDk, meg olyat is, hogy egyesével.
Namármost az én NVMe SSDim, nem is azok a veszett gyorsak, de azért kicsit meglepett, hogy egyszerre használva így is visszaesik a teljesítmény.
Z97-es chipsettel ez még érthető is volt, de itt vajon mivel magyarázható? :F
Még mindig kevés a PCI-E sáv? :U
Felső sor egyben... az alsók meg egyesével. Az utolsónak csináltam egy ramdisket, az csak kísérletezésképpen, nem is lényeg.
Kíváncsi lennék, bár nem megoldható, hogyha a VGA-t áttenném 8x-os slotba akkor is ez lenne-e.
:R

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27216) jeni válasza Laraxior (#27213) üzenetére


jeni
félisten

játék szerint mennyit veszítene a VGA ha 16x helyett 8x csatolóban menne?

teszteltem én is PCIe NVMe Intel P600 ami ezen érték mellett nem veszek észre lassulást. pedig nem egy csúcs modell az Intel. Érdekes képen a 950 Nvme kisebb 100 TBW értékkel azonos seb. értéket mutat 2x drágábban. Az Intelre 144 TBW van megadva

128GB Intel P600

256GB Intel P600

(#27217) ung.mario válasza Emperor_ (#27103) üzenetére


ung.mario
tag

Köszönöm, ettől tartottam én is. A HDS felölet teszt 9 szektort jelzett, újratelepítés után 7-et. Most átdugtam sata2-es portra másik kábellel 4 hibás szektor :W Érdekes, hogy az elektronika nem teszi a dolgát és nem pakolja át a hibásakat, vagy maga a vezérlő generálja, hogy cseréljem le. Végül is mindegy, nem lehet mit tenni.
Melyik jó kb 30e Ft-ig?
OCZ Triton
WD
Sandisk z410
Sandisk ultra 2
Intel 540S
OCZ TL100
Samsung 850evo
Vagy valami mást?
1,5TB írásom van évente. és 240 Gb-at tervezek venni.
Persze, megyek a milyen SSD-t vegyek topikba, de gondolom ti itt azért több hibával találkoztok.

(#27218) radi8tor válasza ung.mario (#27217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az elektronika nem fogja tesztelni a meghajtót magától. Neked kell indítani a tesztet.
Szép is lenne mondjuk Windows telepítés közben bele kezdene egy felület tesztbe. Nem véletlenül nem csinálja ezt magától. SMART pedig azt tárolja, amivel használat során találkozik a vezérlő. Ha van hibás blokk, akkor oda már nem ír legközelebb.

⭐ Stella

(#27219) Laraxior válasza jeni (#27216) üzenetére


Laraxior
titán

Egyszerre futottak?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27220) BaLee válasza Emperor_ (#27212) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem 8GB mellett csak játéknál hiányolta, ott is csak nagy hardverigényű játéknál (BF3 ha jól emlékszem). Aki ilyesmivel nem játszik az kikapcsolhatja, 16GB-nál meg pláne.

(#27221) ung.mario válasza radi8tor (#27218) üzenetére


ung.mario
tag

Azt tudom, hogy automatikusan nem tesztel, de gondoltam ha találkozik hibás résszel akkor azt lezárja. Eddig a meghajtó 85%-t használtam és a vége felé jelzett hibás szektorokat (HDS felület teszt). Most csak 20% és itt is gondok vannak, mondjuk eltelt néhány nap. Felület teszt meg egyre kevesebb szektort jelez, de azok nem "vándorolnak". Az a 4 benne volt az első tesztnél a 9-ben, utána meg a 7-ben. A felület teszt gondolom (nevéből) a tényleges fizikai hibás részt mutatja, a lezárt szektorokkal együtt. Akkor honnan tudhatom, hogy kicserélte e a tartalékra?
A másik Adata Bocsánat Apacer :D 2 évesen adta meg magát az első 50% felváltva hibás-jó szektorok keverékével. Mondjuk az is gyanús, hogy így adja meg magát. Olyan szaga van, mint az okostelefonoknál, az olcsó lassú, a középkategória 1 évesen kezd el varázsütés szerűen lassulni, a felső kategória meg 1.5-2 évesen gyártótól függően. (hiába cserélek kernelt és romot)

[ Szerkesztve ]

(#27222) Tome08


Tome08
tag

Hello,
Egy HP ML10-ben 4 db SSD 850 EVO SATA III 2.5 inch 250 GB van szerelve és két RAID 1 kötetbe fűzve az alaplapi B110i kontrollerrel. Kérdés, hogy miként tudom csekkolni az elhasznált adatmennyiséget?
A HDD-k majd három évesek.
HELP :)
Köszi

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#27223) Ueda válasza Laraxior (#27219) üzenetére


Ueda
senior tag

Szerintem próbáld meg VGA nélkül csak IGP -vel lefuttatni a tesztet. Ebből is kiderülhetnek dolgok.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#27224) jeni válasza Laraxior (#27219) üzenetére


jeni
félisten

Külön külön
Első a 128GB volt,utána a 256GB

(#27225) Laraxior válasza jeni (#27224) üzenetére


Laraxior
titán

Indítsd el egyszerre, kíváncsi vagyok a tied mennyit esik. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27226) bsh válasza Laraxior (#27213) üzenetére


bsh
őstag

a dmi busz a kevés sajnos. elméleti max. 3.93GB/s-t tud, ha a három felsőt összeadod, az ~3.5GB/s. ezen kívül az összes létező periféria (usb, gbit lan, stb.) is a dmi buszon keresztül megy, azok is viszik a sávszélt.

(#27227) Emperor_ válasza BaLee (#27220) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, ki kell tapasztalni a saját környezetben mi a helyes beállítás. Attól függ miket futtat az ember.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27228) Emperor_ válasza Tome08 (#27222) üzenetére


Emperor_
addikt

Csak tipp: Samsung Magician-t próbáld meg!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27229) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Adott egy 64Gb-os ADATA ssd.
Hibajelenség a következő: akár win7, akár frissen telepített win10
esetén, addig tökéletesen működik, míg a bootolás pendrivról történik.
Amint átállítom biosba, hogy az ssd az elsődleges bbot meghajtó,
akkor eljut a windows logóig, majd kiszürkül a képernyő, és végül elfeketedik...
Olyan mintha kikapcsolna a monitor......
De nem, mert az egeret mozgatva a kurzor megjelenik.....
Kuka lett, vagy tudok vmit csinálni vele?
Köszi előre is!

(#27230) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Szakértőket, hozzáértőket kérdeznék, hogy ha van egy 250-es SSD-m és nem akarok foglalkozni a mindig maradjon 10% szabad hely fogalommal, akkor ha 10%-ot formázatlanul hagyok a lemezkezelőben, akkor is kielégül az ssd élettartam növelő módszer?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#27231) Emperor_ válasza urbanjozsi (#27229) üzenetére


Emperor_
addikt

Ki kéne próbálni egy másik gépben HDS olvasási felület teszttel. Illetve egy SSDOK képet készíts kérlek!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27232) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Jól rám ijesztett az új Adata SSD-m. Két hónapja cseréltem, mert az előző, szintén Adata, egyik napról a másikra elszállt, vélhetően vezérlő hiba miatt. Most az aktuálisan futó program képe kifagyott, billentyűparancsokra nem reagált, így nyomtam egy restartot. Erre jött az "insert proper boot device", csak úgy mint az előző alkalommal. Újabb restart, bios-ban nem látja az SSD-t. Kikapcsoltam, lehúztam a táp- és SATA kábeleket, majd visszatettem. Bios ok, rendszer ok.
Kérdezném, hogy mégis mi a fene lehetett ez? Látszólag mindkét kábel stabilan a helyén volt.
Az SSD HDS alapján 100/98-as, egy BS van mindössze, az is egy hónappal ezelőttről, az írt adat pedig 1 TB. Utóbbit mondjuk sokallom.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27233) Hauptmann válasza fi:zi'k (#27232) üzenetére


Hauptmann
addikt

A sok írásra tán ugyanaz lehet a válasz, mint nálam, az Adatákat a gyárban megjáratják. Hétfőn vettem az enyémet, és volt rajta kb. 500 Mb írás már.

(#27234) fi:zi'k válasza Hauptmann (#27233) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

500 MB az semmi.
Az 1 TB-ot meg annak fényében sokallom, hogy rendszer meghajtó néhány programmal és mindössze 2 hónapos.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27235) Doky586 válasza fi:zi'k (#27232) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nálad sorban mennek tönkre a hdd/ssd-k akkor teljesen biztos hogy nem a boltban kapható összes hdd/ssd a xar hibás, hanem nálad van valami ami ugyanaz és tönkreteszi őket.. (pl táp, kontaktos kábel, stb)

(#27236) fi:zi'k válasza Doky586 (#27235) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem mennek sorban tönkre az SSD-k és HDD-k. Egy darab SSD volt mindössze, az is kb. 4 éves volt. Pláne nem mondtam, hogy a "boltban kapható összes hdd/ssd a xar hibás". :F
A mostani sem ment tönkre, de vmiért nem látta az egyébként szintén pár hónapos alaplap. A két SSD-nél nem azonos kábeleket használtam.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27237) Emperor_ válasza fi:zi'k (#27232) üzenetére


Emperor_
addikt

A kolléga 500 GB-ot akart írni. 2 db vadi új SX930-al is jártak itt a topicban, amin volt ennyi írás.
Ha jól emlékszem SP920-at vettél, avval nem jeleztek még ilyen problémát.

HDS olvasási felület tesztet javaslok elsőre, illetve egy SSDOK képet lécci! Figyelni kéne az írás mennyiséget és ha nagyon nő, akkor le kell fülelni az okozó programot.

Ettől függetlenül elképzelhető, hogy valami komponens bizonytalanság van Nálad.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27238) fi:zi'k válasza Emperor_ (#27237) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Így azért már más. Én sem emlékszem, hogy kiugró értéket láttam volna HDS-en az elején.
Jól emlékszel, SP920. :K

Ok, mindjárt megnézem ezeket.
Egyedül a tápra gondolok, mert bár minőségi, nem mai darab.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27239) fi:zi'k válasza Emperor_ (#27237) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A felületi teszt nem talált hibát, az SSDOK kép pedig itt van:

Adata Premier Pro SP 920 256 GB

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27240) Emperor_ válasza fi:zi'k (#27239) üzenetére


Emperor_
addikt

A beállításokban nincsen hiba.

A hibernálást tiltsd le, amennyiben nem használod! A virtuális memóriát pedig kb így érdemes beállítani: 400 MB - 2000 MB.

A System LOG-ban érdemes még körülnézni, hátha van valami nyoma a kifagyásnak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27241) sajtjani válasza fi:zi'k (#27232) üzenetére


sajtjani
tag

Sziasztok!
Eseménynapló/rendszerben vannak disc error és atapi7 hibák? Meghiusult I/O kisérletek?

(#27242) fi:zi'k válasza sajtjani (#27241) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha a HDS-re gondolsz, akkor nincs semmi bejegyzés.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27243) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

NVMe SSD-t nem ismer fel az SSDOK?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#27244) dugo_ válasza VANESSZA1 (#27243) üzenetére


dugo_
veterán

(#27245) sajtjani válasza fi:zi'k (#27242) üzenetére


sajtjani
tag

Nem HDS. Eseménynapló>Windows-naplók>Rendszer. Vagy Event Viewer. "Vagy Emperor:A System LOG-ban érdemes még körülnézni, hátha van valami nyoma a kifagyásnak."

(#27246) fi:zi'k válasza sajtjani (#27245) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ilyen hibát nem mutat. Van viszont "Distributed COM" és "Service Control Manager" hiba bejegyzés.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27247) sajtjani válasza fi:zi'k (#27246) üzenetére


sajtjani
tag

Oké, azokkal nem kell foglalkozni, nem érintik az SSD-t. Viszont akkor nincs tippem a fagyásra. :(

(#27248) fi:zi'k válasza sajtjani (#27247) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt lehet a program okozta. Engem viszont jobban aggaszt, hogy miért dobhatta el az SSD-t az alaplap?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27249) Raymond válasza fi:zi'k (#27248) üzenetére


Raymond
félisten

Az SSD tapkabelet is megnezheted hogy nincs-e gond vele.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27250) xuldar válasza VANESSZA1 (#27243) üzenetére


xuldar
őstag

Sajnos a fejlesztőnek semmi ideje nincs mostanában. Ennek a topiknak is gazdája volt, és visszaadta, pedig egy topik gondozása jóval kevesebb munkát igényel, mint egy ilyen program fejlesztésre, támogatása, amikor hetente jelentik be az újabbnál újabb SSD-ket.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.