Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#27551) kareszkaresz válasza radi8tor (#27550) üzenetére


kareszkaresz
tag

Nagyon szepen koszonom a gyors valaszokat.

http://www.microstore.hu/Samsung-SSD-250GB-EVO-MZ-N5E250BW-850-Series-M-2-SATA-151625?search=evo%20850&attribute%5B%5D=40_1972_40

Ezt neztem ki, esetleg valamilyen sata adapterrel megoldhato hogy hasznaljam ha nem pcie kartyas adapterrel hasznalnam? Elvileg a vége sata-based nem pcie based vajon ha ilyet veszek es nem
http://www.microstore.hu/Samsung-Series-850-EVO-basic-SSD-250GB-MZ-75E250B-130449

ilyet akkor tudom satara radugva hasznalni? KEll hozza valamilyen adapter esetleg, vagy abszolut felejtos es marad a "régi" tipusu 2.5-es siman satara dugva.?

Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket!!

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27552) varmi2 válasza kareszkaresz (#27551) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amit először linkeltél, az beleteszed egy ilyenbe, akkor tudod sata csatira dugni, és bootolni fog a te lapodba is. De nem lenne egyszerübb normál 2.5" ssd-t venni? Semmivel sem gyorsabb az a m.2 sata a normál 2.5 sata-nál.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27553) radi8tor válasza kareszkaresz (#27551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogyan előttem is írták: nincs értelme M.2-es SSD-t venni olyan gépbe, amibe nincs M.2 foglalat.
Vagy azért szeretnél M.2-t mert hamarosan platformot váltasz?

⭐ Stella

(#27554) kareszkaresz válasza varmi2 (#27552) üzenetére


kareszkaresz
tag

Azt olvastam m.2 satasnal gyorsabb olvasasnal akar tobbszorose is lehet. PCIe slotban persze.
Nem akartam 2x venni most regi 2.5eset majd ha tamogatja az uj lapom ki tudja mikor m.2-t akkor meg lecserelni egy m.2esre.
1, Jol sejtem ilyen atalakitoval sem lesz gyorsabb mivel nem pcie slotban van csak a hardvert veri át valahogy? :) Marmint hogy ezert lesz ugyanolyan gyors csak.

2, Illetve ha ez igy van jol gondolom, akkor azert erdemes ilyet vennem ha lapomat lecserelem akkor legalabb ezt ne kelljen ujra nem, merthogy pcie slotban azert ez gyorsabb lenne jol gondolom?

köszönöm a segitseget ujfent!!

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27555) kareszkaresz válasza radi8tor (#27553) üzenetére


kareszkaresz
tag

Igen ez fordult meg a fejemben hogy legalabb ebbol nem kell ujat vennem majd.
Elnezest ha floodoltam 2 hozzaszolassal csak mindenkinek valaszolni akartam.

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27556) varmi2 válasza kareszkaresz (#27554) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rosszúl gondolod.
Többféle m.2 slot van, így tőbb féle m.2 ssd is. Neked csak a sata alapú m.2 tud bootolni jelenleg. Ami semmivel sem gyorsabb, mint a normál 2.5 sata. Az új lapban sem. De vannak egy bevágásos m.2 ssd-k, amik pcie alapúak, azok jóval gyorsabbak. De azokat nem lehet sata portba dugni, azok így semmiféleképpen nem bootolnak most a lapodba.
Miért kellene újat venni? Normál használatnál telejsen mindegy hogy 550 az olvasás vagy 3000. Érzésre nincs nagy különbség. Veszel egy 2.5 ssd-t és évekig boldogan használhatod.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27557) kareszkaresz válasza varmi2 (#27556) üzenetére


kareszkaresz
tag

Ja ertem. M key ami gyorsabb de nekem most B+M keyes lenne ha nem a regi tipusut vennem akkor is ami ugyanolyan gyors mint a sima 2.5es SSD. Vilagos. Akkor igy ennek tenyleg az eg vilagon semmi ertelme nincs.

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/delock-62551-konverter-sata-22-pin-m2-ngff/29173

Ez itt M key atalakitosnak tunik nem B+M-nek. Evvel sem menne csak olyan lapban ami tamogatja? De akkor oda meg minek kellene atalakito. Bocsanat ha butasagot kerdezek elrepult felettem az ido az SSDvel reg foglalkoztam melyrehatoan az ujabb hardverekkel.

Amit eloszor linkeltem az sata alapu. Az ugyanolyan gyors akkor mint a 2.5es SSD akkor minek van kulon igy is meg ugy is? :///

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27558) varmi2 válasza kareszkaresz (#27557) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha el a akrsz mélyedni az m.2 slot rejtelmeibe, ezt olvasd el.

(#27559) kareszkaresz
Azért, hogy helyet lehessen megtakarítani. Semmi más. A két bevágásos semmivel nem gyorsabb, mint a normál 2.5 sata. Mivel teljesen megegyezik vele, a csak a külseje más. De abban a régi lapban, csak is ez alakítható át , hogy bootoljon, a másik kettő nem. Mert a másik kettő pcie alapú ssd-k. Ebből is két féle van. Az ahci alapú, és a teljesen pcie alapú, ezek a gyorsabbak, de nálad jelenleg semmiféleképpen nem bootol.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27559) kareszkaresz válasza varmi2 (#27558) üzenetére


kareszkaresz
tag

Igen evvel a cikkel kezdtem az utanajaros palyafutasomat :)
no meg evvel:
https://prohardver.hu/teszt/velemeny_m_2_vagy_sata_express/az_m_2_vagy_a_sata_express_lesz_a_befuto.html

Az utolso 2 kerdesemre tudnal meg valaszolni aztan szerintem képben leszek.
Nagyon szépen koszonom az eddigi reagalasokat is, sokat segitettetek tenyleg!!

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27560) kareszkaresz válasza varmi2 (#27558) üzenetére


kareszkaresz
tag

Szoval lenyeget tekintve akkor egy uj lapban is ugyanolyan gyors lenne az osszes b+m based alapu ssd, a kulonbseg annyi hogy ha abban van m.2 foglalat nem kell atalakito hozza, illetve a pcie alapu sima M based alapu a gyorsabb sokkal, ami viszont csak az ujban menne a regiben atalakitoval sem mivel nem kezelné le az atalakito csak a b+m alaput tudná a pcie based alapuhoz az sem mukodoképes.
Jol ertelmeztem az altalatok elmondottakat? :)

Köszönöm a segitsegeteket es hogy sikerult rendet raknotok a fejemben ezeket illetoen!! :)

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27561) varmi2 válasza kareszkaresz (#27560) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van.
A jelenlegi lapodba csak a b+m mehet, ami semmilyen más lapba sem lesz gyorsabb. Ami gyorsabb az a pcie alapú, de a jelenlegi lapodba semmilyen féleképpen nem bootol.
Nekem is egy 6 éves lapom van, nemrég vettem bele egy 2.5 ssd-t, miközben pár hónap múlva váltok am4-re, amin lesz m.2 slot. De meghagyom a jelenlegi ssd-t egyenlőre, max ha olyan kedvem lesz, veszek egy m.2 ssd-t is a gépbe, ha keveslem a jelenlegi 250Gb tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27562) Doky586 válasza varmi2 (#27561) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ami gyorsabb az a pcie alapú, de a jelenlegi lapodba semmilyen féleképpen nem bootol."

Csak kérdem hogy másik meghajtóról (pl HDD amin a 100MB rejtett van) tudna bootolni? és a rendszer ( C: ) a pcie ssd-n lenne? Tudná így telepíteni? (átmeneti célra)

(nem tudom a 100MB partíció az már bootolásnak számít-e)

[ Szerkesztve ]

(#27563) kareszkaresz válasza Doky586 (#27562) üzenetére


kareszkaresz
tag

Ha jol ertelmeztem a fentebb elmondottakat alapveto hardverkezelesi problemaval allunk szemben, vagyis hogy a vezerlo maga nem kezeli le a pcie alapu SSD-ket a regi lapomban, mivel nem sata feluletu hanem ahci. Nem boot szempontbol viszont ahci van most is a biosban, szal ahci alapon hogy lekezelne e latna e a vinyot az mar jo kerdes meg masik jo kerdes. Igaz a gyors boot igy is ugrana hisz kellene hozza HDD segitseg is, vagyis ugrott a fast sleep es tarsai. Nem sok ertelme lenne.
De a kerdes jo, felbootol 100 hddrol majd winfos meg a SSDn. Ha ahci alapon kezelné. Csak epp minek. :/

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27564) Doky586 válasza kareszkaresz (#27563) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Engem igazából az elv érdekelne.
Ha te pcie ssd-t vennél akkor nyilván nem a sata portra kellene dugnod (átalakítóval), hanem venni hozzá pcie kártyát is.. (ami eleve nem ahci-ban menne - biostól független lenne)

[ Szerkesztve ]

(#27565) kareszkaresz válasza Doky586 (#27564) üzenetére


kareszkaresz
tag

En ugy vettem ki fentebb hogy pcie kartyaval sem bootolna es sem mukodne mivel magat az m.2 pcie szabvanyt nem kezeli a regi lap. Meg atalakitoval sem.
Bar lattam egy abrat amin a pcie m.2-t is ahcin keresztul is tudja vezerelni a lap a masik szabvany az ujabb amin mar nem tudná a lapom szal latni lehet latna csak nem bootolna.

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27566) Doky586 válasza kareszkaresz (#27565) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Ezért kérdeztem azt amit kérdeztem (#27562)..

Ha a lapodon nincs M.2 foglalat, akkor ne SATA átalakítón gondolkozz, hanem PCIe kártyán, ekkor nem az alaplap kezeli az SSDt, hanem a kártya (alaplap tudásától függetlenül). Csak a bootolás a kérdéses.. Háttértárnak (filmek, mp3-ak) tárolására mindenképp tudnád használni..

[ Szerkesztve ]

(#27567) dugo_ válasza Doky586 (#27566) üzenetére


dugo_
veterán

Valószínűleg elég feldobni egy grub2-t a hdd-re és abban megadni elsődleges bootnak a pcie adapterben csücsülő ssd-t.

(#27568) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Egy Lenovo T420-ba raktam mSata SSD-t.
Ezt cseréltem

erre.

A korábbi egy 2.5"-os, nem saját, kölcsönbe volt nálam. Az Sata III csatlakozón volt, az utóbbi pedig Sata II, mivel ennyit tud az mSata foglalat.

Érzetre egy picit lassabb csak, de így a HDD is bent maradhatott a gépbe.
A kérdés csak annyi, hogy van valami rendellenes dolog, vagy rendben van a körülményekhez képest? :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27569) Emperor_ válasza Pubszon (#27568) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy SSDOK képernyőmentést adj, kérlek!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27570) Pubszon válasza Emperor_ (#27569) üzenetére


Pubszon
veterán

Nincs fent sajnos, emiatt meg nem akarok telepíteni plusz programokat, a Kingston amúgy sincs már a gépbe, így csak ezzel lehet összehasonlítani.
Nézek SSD teszteket, hogy össze tudjam hasonlítani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27571) Doky586 válasza Pubszon (#27570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"rendben van a körülményekhez képest?"

Eszerint csak tippeljünk ? (jósgömb alapján)

(#27572) Pubszon válasza Doky586 (#27571) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem, hanem aki látott már sok SSD tesztet (gondolom itt van olyan ember), az meg tudja mondani, hogy a különböző Írás-Olvasás tesztek értékei megfelelnek e.
Szinte minden tesztben látom az AS SSD programot, emiatt választottam én is ezt. Nem az érdekel, hogy milyen vezérlő, NAND van rajta, hanem a sebessége.
A körülmények: Sata II, mSata foglalat, TRIM, alignálás minden ilyesmi dolog rendben. Ez egy régi SSD még jó kondícióba.
Tehát tényleg csak a sebessége érdekel, a többi sallang nem. Erre meg ez az app is megfelelő. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27573) xuldar válasza Pubszon (#27570) üzenetére


xuldar
őstag

Az SSDOK-t nem kell telepíteni, csak kicsomagolod és elindítod. Anélkül viszont nem tudjuk megmondani, van-e probléma a beállításokban.

Sebességmérésre a CrystalDiskMark programot használjuk, azzal mérj, ha erre vagy kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#27574) Pubszon válasza xuldar (#27573) üzenetére


Pubszon
veterán

Leszedtem, csináltam egy képet, de mint mondtam, nincs probléma, csak a sebessége érdekel, hogy az rendben van e. A SMART adatokat amúgy sem tudja kiolvasni. A gyári értékeket nem tudom, csak azt, hogy a max írás/olvasás jóval meghaladja a Sata II sebességét és én az írást keveslem.

De rakok be egy HDS képet is, de ott sincs különösebb probléma.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27575) Emperor_ válasza Pubszon (#27574) üzenetére


Emperor_
addikt

A sebesség problémák hátterében szinte mindig beállítási gondok vannak, ezért kérünk SSDOK képet.

Viszont Nálad minden beállítás tökéletes, gyanítom, hogy ez az SSD ennyit tud írásban. CMD kép is ezt erősíti meg.

Tippek beállításra:
- a hibernlást tiltsd le, ha nem használod,
- virtuális memóriát állítsd be így: 400 MB - 2000 MB.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27576) Pubszon válasza Emperor_ (#27575) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha minden igaz, akkor ez az SSD adatlapja.
Ezek a gyári értékek:
Sequential Performance (256KB, MAX) Read: 505MB/s Write: 470MB/s
Random Performance (4KB, MAX ) Read: 21K IOPS Write: 37K IOPS

Megtaláltam a régebben berakott Samsung PM841 OEM SSD-m CDM képét, amit mai napig használok az asztali (i7) gépemben minden gond nélkül.
Ahhoz képest (eltekintve attól, hogy Sata II vs III) nem olyan rossz értékek ezek, feltéve ha tényleg ennyit tud az SSD.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27577) inf3rno válasza Pubszon (#27574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó lenne valami típus azonosító, mert ennek elvileg többet kéne tudnia: [link] [link] [link] Mindenhol 500MB/s körül írják a seq-t.

szerk:
Lehet, hogy CDM nem 256KB-al teszteli?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27578) Pubszon válasza inf3rno (#27577) üzenetére


Pubszon
veterán

Innen vettem, ennyi infóm van nekem is. :F
Amit te linkeltél, az amúgy is 2.5"-os, az enyém pedig mSata szabvány.

Az a baj, hogy ez is valami OEM cucc szerintem, amikről meg alig van infó. Ugyan úgy, mint a Samsung PM841-es SSD-mről. :F

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27579) inf3rno válasza Pubszon (#27578) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamiért ezt dobta a google, pedig msata-t írtam neki keresőbe.

Én csak annyit tudtam kihámozni manual-ból, hogy akkor lassabb, ha kevés rajta a hely, mert akkor bekapcsolja a GC-t. Viszont úgy nézem nálad rengeteg még a szabad hely, úgyhogy ez sem indokolja. Ezek szerint ennyi tud csak.

Buliban hasznos! =]

(#27580) kareszkaresz válasza inf3rno (#27579) üzenetére


kareszkaresz
tag

Mennyi helynek kell lennie egy ssd-n hogy egeszsegesen gyors maradjon es ne lassuljon be tole?

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#27581) Emperor_ válasza Pubszon (#27576) üzenetére


Emperor_
addikt

Ebben egy SandForce vezérlő van ami tömörítős, ezért 0Fill módszerrel kéne mérni. Módszer

A megadott up kezdetű sebesség értékek mindig a legnagyobb modellre vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27582) Pubszon válasza inf3rno (#27579) üzenetére


Pubszon
veterán

Szabad hely van még több mint 90GB, meg lesz is, eredetileg csak 60/64GB-os SSD-t akartam, az is elég lett volna. Szerintem is ennyit tud, mondjuk ebbe a kis notiba elég is, 9k-ért nem volt sok, mert mSata nem is nagyon van eladó. Remélem nem lesz vele gond, majd még úgy is bővítem 8GB-ra a rendszermemóriát, akkor meg még a lapozófájlhoz sem fog hozzányúlni, mert most egy kicsit használja.
Az írt mennyiség sem vészes (1.54TB). :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27583) Pubszon válasza Emperor_ (#27581) üzenetére


Pubszon
veterán

Így már sokkal több, főleg az írási sebesség. :)

Egyébként ha minden igaz akkor hfs128g3amnm a típusszáma, de már tényleg nem tudom. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27584) Doky586 válasza Pubszon (#27578) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#27585) inf3rno válasza kareszkaresz (#27580) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem én vagyok a szakértő a témában, csak ezt írta a manual. Ahogy nézem külföldi oldalakon mindenki mást ajánl: 5-10-15-20-25%-okról beszélnek, válassz! ;] Elméletileg alapból raknak SSD-re plusz rejtett helyet a gyártók, hogy sose legyen teljesen tele, ez olyan +7% körüli mennyiség egyesek szerint, de gondolom gyártó és típus függő lehet. Ezen kívül 5%-ot lefoglal a root-nak a Linux, amit le kell vonni, Windows-nál azt hiszem nincs ilyen. Elvileg át lehet állítani ezt a root reserve-öt alacsonyabb értékre is. Valaki eleve úgy formázza, hogy partícionálatlanul hagyja a szükséges szabad helyet, hogy biztosan sosem lassuljon be. Érdemes lenne tesztelni, hogy milyenek a sebességek bizonyos telítettségnél, majd lehet, hogy csinálok egy ilyen tesztet az SSD-men, ha végre átkerül sata3-as gépbe. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27586) inf3rno válasza Pubszon (#27583) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak nekem tűnik úgy, mintha sata2-re limitálva lenne? (Továbbra sem értek a témához. :N )

Buliban hasznos! =]

(#27587) Doky586 válasza kareszkaresz (#27580) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] 3. pont

[ Szerkesztve ]

(#27588) inf3rno válasza Doky586 (#27587) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az én MX200-amnál hol lehet megtudni, hogy van e rejtett hely rajta?

Buliban hasznos! =]

(#27589) dugo_ válasza inf3rno (#27586) üzenetére


dugo_
veterán

SATA2 csatlakozóban fut az SSD, de ezt eddig is tudtuk.

(#27590) inf3rno válasza dugo_ (#27589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Én lemaradtam erről az info-ról. :) Ja mert hogy az mSata az sata2-vel megy. Jó, leesett. :-) Túlságosan arra koncentráltam, hogy azt írta a compatibility list-en, hogy sata3 is támogatott.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27591) Pubszon válasza inf3rno (#27586) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem, de ezt már többször is említettem, hogy Sata II. Ez egy mini PCI-e foglalat, ami fizikailag megegyezik az mSata foglalattal, de nem minden foglalat tudja az mSata és a mPCI-e-t, valahol csak egyik működik, de nálam ez kombinált. Esetemben ez Sata II-es sebességet tud. De azért használhatom csak így, mert a HDD és az ODD is a gépben (Lenovo T420) maradhat. :)
Így van a gépben SSD, HDD és ODD, hiába egy kicsi 14"-os gép.

MOD: Az mSata is tudhatja a Sata III sebességet, de ebben a gépben még nem tudja. Már az újabbakban lehet Sata III. De ez is jó, mert a korábbi gépekben meg nem tudta a mPCI-e kezelni az mSata SSD-t, hiába fizikailag bele ment.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27592) Doky586 válasza inf3rno (#27588) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy le van írva
- a GiB kapacitása 0 -ra végződik ?
- partíciókezelőben van rajta partícionálatlan terület ?

(#27593) inf3rno válasza Doky586 (#27592) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben megtaláltam: [link] 500GB, és 12GB overprovisioning van rajta gyárilag, ami olyan 2%. Még olyan 64GB helyet kellene szabadon hagynom rajta, ha a 15%-os ajánlást tartani akarom. Tényleg lineárisan függ az ajánlott overprovisioning mértéke attól, hogy mekkora a meghajtó méret, vagy nagyobb méreteknél elég egy bizonyos mennyiségű hely, és nem %-al kell számolni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27594) Emperor_ válasza Pubszon (#27583) üzenetére


Emperor_
addikt

Így már kellemesebb :) .
Kinagyítottam a képeket az eladónál és igen, ez a típusjelzés van rajta. Tehát a doksi hozzá való aminek a linkje a hírdetésében van.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27595) Pubszon válasza Emperor_ (#27594) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak gondolom mivel OEM, ezért nem nagyon van benne a programok adatbázisában, de a vezérlője vagy más adatok alapján minden app a 910-esnek ismeri fel, emiatt is van a kavarodás. Ahogy keresgéltem, azt találtam, hogy DELL gépeknek lehetett ez gyári meghajtójuk. Az én Samsung PM841 meg Fujitsu gépek OEM meghajtója. :)
Lényeg, hogy minden oké, az is megvan, hogy miért mértek alacsony írási sebességet.
Köszi! :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27596) Doky586 válasza inf3rno (#27593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érdemes ezt túlmisztifikálni..
Nem érdemes particionálatlan helyet hagyni..

HDD-n is ha koppig teleírtad a C: -t akkor befagyott a win, most sem érdemes eddig menni, de ha mégis megesik néha (havonta 1x) akkor sincs baj, csak szabadítsd fel a helyet utána..

(#27597) Laraxior


Laraxior
titán

Találtam egy ilyet ebayen
Ez elvileg pont jó az M2-es SSDkre. A hossza nem egyezik ugyan de azt levágom.
Így nem kell a sok kicsit rátenni,hanem egy nagy lesz rajtuk :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#27598) inf3rno válasza Doky586 (#27596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azért kíváncsiságból lemérem majd a két ssd-men, hogy mennyire függ a sebesség a szabad helytől. Erre olyan 2-3 hét múlva lesz időm, teszek fel majd grafikonokat akkor. Egy nand ciklust hajlandó vagyok adni a fórumnak. :-) Esetleg valami ajánlás, hogy milyen fájlrendszert használjak?

Buliban hasznos! =]

(#27599) Emperor_ válasza Laraxior (#27597) üzenetére


Emperor_
addikt

Az ára sem vészes és a semminél jobb :) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27600) user112 válasza jeni (#27544) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Az ASROCK H61M/U3S3 lap Foglalat: LGA-1155. BIOS-t frissítettem (4/12/2013Instant Flash). SATA3_0-n van az SSd, a SATA3_1-en a HDD.

Ezzel a sebességgel lehet valamit csinálni? Az alaplap a rossz hozzá? Illesztőprogramokat érdemes letölteni az alaplaphoz? Ilyenek vannak fent: inf, Intel Management Engine, Intel Rapid Start, Intel Smart Connect, AppCharger, Intel Rapid Storage. Ezek mind 2013-asok.

Doky586: A BIOS-ban valóban ott a mappa ikon, de a SATA3_A.-nál csak infók jelennek meg, a SATA2-nél van externál SATA ill. Hot Plug engedély / tiltás.
Emperor_ és radi8tor: csak fura volt ez a leválaszthatóság, de kipróbálom a módszert. Nem tudom, hogy ez az alaplapom miatt van e így. De ugyanez volt a helyzet a HDD-nél is, amikor felment a Asmedia driver. Nem tudom, így egyébként használható e? Nem okoz e galibát?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.