Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) gyenesmartin válasza zedii (#29300) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lehet venni itthon is boltból, de 2-3x-os áron, mint külföldről vagy vateráról. Töltőből pedig olyan kell ami tud tölteni 18650-es lithium cellákat. (pontos töltő típusokat nem tudok mondani, ami van nekem azt magamnak csináltam)

(#29302) Breki válasza zedii (#29300) üzenetére


Breki
veterán

[link]

vagy Eu-n beluli Warehouse a GB-en

Töltőről most volt szó :-)

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#29303) balazs1956 válasza zedii (#29300) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#29304) benfolds válasza Benoe77 (#29294) üzenetére


benfolds
őstag

igen, bocs. :(
most olvasom blf-en, hogy a vc4 nem szereti blitzwolfos usb adaptereket...tök jó, hogy éppen azt rendeltem hozzá. meglátjuk.

(#29305) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

18350 akkuból próbált már valaki Keeppoweren kívül mást? ICR rózsaszínt svéd posta hozná külön pénzért, Soshine fantázianevű ingyen jön Aliról, ha jól néztem. Vagy ez is kerülendő márka?

(#29306) jeriba válasza zedii (#29300) üzenetére


jeriba
csendes tag

Ha itthon akarsz vásárolni elektronikai boltokban, vagy elektromos cigarettát forgalmazó webshopokban megteheted.
Példul itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29307) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Kerékpáros topikból jöttem érdeklődni.
Banggoodról szeretnék venni egy első lámpát + akksit.
Töltőm lenne, elvileg a skyrc imax b6 tudja tölteni a 18650-es cellákat.
Convoy s2+ 15$
C8 18-20$
BLF A6 26$ lenne.
Melyik figyelmeztet védelem nélküli akksinál?
Utolsó használt módot melyik jegyzi meg? (ne kelljen kattintgatni minden bekapcsolásnál)
C8 szimpatikus, de nem tudom melyik verzió legyen.
Tartó forgatásával talán a szembejövőt sem vakítaná, vagy ezek nem állítható zoom-os lámpák?
Valószínű nem ez lesz az utolsó lámpám, így akksiból is olyat választanék, amit általában mindegyikbe berakhatok. Ez jó lehet?: INR18650-30Q 3000mah 20A samsung
Köszi a válaszokat előre is!
Bármi más alternatívát meghallgatok! :R

(#29308) WestBam válasza szacsee (#29307) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

A linkelt lámpák alkalmasak a védelem nélküli akkukhoz, mind jelzi ha fogytán van a szufla benne illetve mindben van módmemória is.
Egyik sem "zoom"-os, ezekkel elvakítod a szembe jövőket.
Az akku amit írtál tökéletesen megfelelő mindegyikbe.
Esetleg olvasd el az összefoglalót, hátha segít, bár nem kifejezetten bringásoknak íródott.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29309) benfolds válasza szacsee (#29307) üzenetére


benfolds
őstag

ha használnád a lámpát zseblámpaként is, és nem sajnálod rá a felárat, akkor blf, mert turbó fokozatban többet tud, mint az s2+. más kérdés, hogy elvileg csak 45 másodpercig, utána visszakapcsol, tehát biciklin turbón nem fogod használni. c8 biciklire nem jó, mert az inkább szűken világít messzebbre. nekem s2+ van bicajon védett pana akksival, eddig nagyon bejött, igaz nyári időben még nem próbáltam.

(#29310) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi a válaszokat! : R

S2+ melyik verziója lenne jó bringára?
Melegfehéret kerülném, ill a hideget is.
T6 4C?
Tartóra van tippetek, hogy milyét keressek?

(#29311) jeriba válasza szacsee (#29310) üzenetére


jeriba
csendes tag

A színhő, az egyéni dolog, ki mit szeret. Én példul a hideg fehéret (1A), van aki inkább a neutrált, de a 3B is jó.
Bicaj tartók:
[link]

[link]

Mindegyik jó, utóbbi kicsik batár. De mindegyik stabil, a lámpa nem tud kiesni belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#29312) Kozy10 válasza szacsee (#29310) üzenetére


Kozy10
tag

XML2 T6-3B a leginkább neutrális fény, nekem van T6-4C azon érződik egy kis narancssárgás beütés, de ezek sem egyformák
Itt westbam bemutatójában van egy színskála: [link]
Itt egy másik:

(#29313) Gargouille válasza WestBam (#29240) üzenetére


Gargouille
őstag

Időközben meglett, nem kevertelek mással csak túl triviális volt. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29314) hpsafl


hpsafl
tag

Convoy L6
- 6000-6500K kupon: GBLED2016 ár: 56.98$
- 5000K ár: 59.39$ de ez még kuponnal faragható, viszont kupont csak pm-ben tudok küldeni
Convoy S2+ (minden szín akciós)
Convoy S2+ 365nm Nichia UV kupon: S2UV ár: 20.99$
ZanFlare F1 kupon: F1GB ár: 34.99$
Convoy C8 (U6 3A) kupon: C8LED ár: 15.69$
4db NCR18650B 3.7V 3400mAh 18650 Li-ion akku ár: 16.58$
LiitoKala Lii - 100
kupon: GBLED2016 Price: $3.80$
XTAR VC4 kupont és árat privátban tudok küldeni
Skilhunt H02 (neutral) kupon: Creee ár: 26.99$

A GB9% kupon pedig minden olyan termékre jó, ami nincs leértékelve ;)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29315) benfolds


benfolds
őstag

van esetleg olyan UV lámpa, amivel penészt is lehet irtani? mert ugye az UV elvileg megöli a penészgombákat. :U

(#29316) Silent77 válasza benfolds (#29315) üzenetére


Silent77
veterán

Ezt totál félreolvastam. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29317) WestBam válasza Silent77 (#29316) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Távozz sántán :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29318) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszönöm a segítséget! :R
S2+ lett a befutó védelem nélküli samu akksikkal.
Akksi tartót is rendeltem, hogy a b6-on tudjam tölteni.
Idén már nem kapom meg, de amíg megjön nem is terveztem sötétben tekerni, mert hideg van hozzá.

(#29319) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Megjött a Boruit R5 fejlámpa. Hamarabb, mint a BLF, pedig ezt később rendeltem.
A BLF kb mennyivel lehet erősebb ettől? Már ez is erősebb, attól a lámpától amit a BLF váltana le.

(#29320) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#29319) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kipróbáltam a töltő részét. 4.27V-ig tölti az akkut.

(#29321) schleier


schleier
tag

sziasztok!

nektek is akadozik a szállítás?

Rendeltem 3 terméket a GB-ről,az egyik már lassan 3 hete megjött a 2. 11.26-án küldte CZ posta a célországba azóta semmi. 3. meg elvileg itt van 12.12 óta.
A 2. csomag elveszett volna? Kihez lehet fordulni?

(#29322) Silent77 válasza schleier (#29321) üzenetére


Silent77
veterán

Szia!

Várj még vele, nekem is ez a dátum szerepel.
60 napig amúgy se foglakozik vele gb.
Sajnos lassú a cseh posta.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29323) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Erről a lámpáról mi a véleményetek? [link] Vagy esetleg más Led Lenser lámpa ami ajánlott? Mindenképp Led Lensert szeretne akié lenne..

(#29324) hpsafl válasza schleier (#29321) üzenetére


hpsafl
tag

Nekem ma késő délután jött meg az a csomagom, ami már vasárnap délelőtt kézbesítésre továbbítva státuszban volt.

A Black Friday stb akciók miatt most eléggé le van terhelve a hazai posta is.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29325) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Megérkezett a Convoy S2+ lámpám és a bele való Panasonic védett akku.
Az akkuval első használat előtt érdemes valamit csinálni, teljesen töltsem fel és utána használjam vagy mindegy?

Illetve egy LiitoKala Lii - 202 töltőt vettem hozzá. Itt rakhatom 1A módba vagy jobb ha csak 0,5A-rel töltöm?
Illetve ha egy 2A mobiltelefon töltőről használom a LiitoKala töltőt az jó úgy?

[ Szerkesztve ]

(#29326) jozsi252 válasza ablack (#29325) üzenetére


jozsi252
veterán

Töltsed fel, fényerő is nagyobb egy fullra töltött akkuval. 1A-el nyugodtan töltheted az akkut, gondolom 3400mAh akkut vettél?
Használhatsz hozzá nagyobb tápot, úgy sem fog többel tölteni mint amit a töltőd tud.

iPhone 13 Pro Max

(#29327) k5.20 válasza hramon94 (#29323) üzenetére


k5.20
senior tag

Akkor bizonnyal sok a pénze...magánügy persze, de 400 lumenért 20000-et adni, nem normális dolog.
Margit...!?

(#29328) Öreg 61 válasza hramon94 (#29323) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Tudod mi a jó a LED lenserben? Hát az hogy leírja azt hogy semmire nem jó mert nincs fény ereje.
Mėreg drága ės semmi értelmes koncepciót nem láttam a lámpái között. Ezek után megnéznék egy tesztet.

(#29329) Öreg 61 válasza hramon94 (#29323) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Hát az ilyenektől meg hova szaladjak? Ennél valószínű meg ez is és ez is jobb lehet pedig ők picik.
Az akksik meg katasztrófák se teljesítmény jelzés se amper jelzés és méreg drága.

[ Szerkesztve ]

(#29330) hramon94


hramon94
tag

Akkor urak milyen lámpát ajánlotok? 18.000Ft-ig? Lebeszelem a Led Lenserről. A lényeg hogy hamar megjöjjön nem tudunk heteket várni.

(#29331) erik365 válasza hramon94 (#29330) üzenetére


erik365
aktív tag

www.Leitzhungaria.hu oldalon nézz szét, ami tetszik linkeld be. Aztán segítünk.

1.4 T-jet M32

(#29332) Öreg 61 válasza hramon94 (#29330) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Valóban az Olight lámpák a legjobbak amit magyaban lehet kapni.
A kérdésedre egyébként van egy újabb kérdés.:
Mire kell?
Otthon, autó, bicikli, túra, vadászat vagy csak úgy mert szeretem a lámpákat?
Közelre legyen sok fény szélesen vagy messzire?

[ Szerkesztve ]

(#29333) hramon94 válasza Öreg 61 (#29332) üzenetére


hramon94
tag

Otthonra, néha az esti órákban kutya sétáltatáshoz jó lenne ha fókuszálható lenne. Nem kell brutális 1000 Lumen stb. fontos lenne hogy AA elemmel működjön.

(#29334) jozsi252 válasza hramon94 (#29333) üzenetére


jozsi252
veterán

Vedd ezt, best buy lenne neked sztem.

Olight S2R

Ebbe van 18650-es 3400mAh akku, meg töltő is. Inkább ezt vegyed mint egy AA akkus lámpát.

iPhone 13 Pro Max

(#29335) Gargouille


Gargouille
őstag

Nézegettem ezeket a drágább lámpákat (Klarus, Olight, Fenix, Nitecore stb.) de brutál ár különbség van mondjuk egy azonos tudású Convoy-hoz képest. Mondjátok már meg ti, akik élőben is használtatok ilyeneket és van valós összehasonlítási alapotok, hogy tényleg van ekkora különbség minőségben, kidolgozásban vagy bármilyen műszaki tartalomban ami magyarázza ezt az árkülönbséget? Vagy ezeknél is igazából csak a nevet fizeted meg?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29336) erik365 válasza Gargouille (#29335) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem a nevet fizeted, hanem a minőséget, a tükröződés mentes lencsét, az aktív hővédelmet. A kidolgozás minőségét, a garanciát, az érzést. :DDD

1.4 T-jet M32

(#29337) balazs1956 válasza Öreg 61 (#29332) üzenetére


balazs1956
senior tag

Meglett a lámpácskád?
Én most ezen gondolkozom,csak nem tudom elmegy-e egy NI-MH aaa-s akkuval(1,2 volt)
A nagyobbik tesója megvan, nagyon pöpec kis szerkezet.

(#29338) erik365 válasza balazs1956 (#29337) üzenetére


erik365
aktív tag

Hogyne menne, jelenleg nekem is az van benne.
Én nem látok változást elem és akku fényereje között. :)

1.4 T-jet M32

(#29339) csiga8 válasza hramon94 (#29333) üzenetére


csiga8
senior tag

Nálunk is kutyasétáltatás van esténként a sötét határba.

Van SK68 de még a 14500 akkuval is épphogy. AA akkuval meg inkább csak beltérben használható. A Convoy S2+ az akciós 6 ledes van. Hibátlan. :)

Közepes fokozaton már bőven elég, 50-70 métert előre és oldalra is látni a szórt fénye miatt.

Van Klarus G20-am is, de ár/teljesítmény szempontjából az S2 szinte a legjobb. Igaz, magamnak vettem anno az S2-t, de asszony elvette. :)

S2-höz nem kell a fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#29340) Ra3


Ra3
őstag

Na berendeltem BG-ről én is egy Klarus Mi7-et, végül military green lett, persze amíg ki nem fizettem volt raktáron, utána egyből átment dec. 20.-ai backorderbe.
Kíváncsi leszek mikor sikerül feladni, a Keeppower 14500-as akksi amit kinéztem hozzá úgy volt lesz mától raktáron, erre azt meg dec. 25-re tolták át, januárban azért remélem befut....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29341) WestBam


WestBam
Topikgazda


Öreg 61
(#29328)
Azért a LED lensernél a technológiát is kifizeted amit beletettek. Nem rossz lámpák de valóban érthetetlenül drágán adják őket, én sem venném.


jozsi252
(#29334)

+1 az S2R-re, inkább azt a komplett szettet mint a LED lensert AA elemmel!


erik365
(#29336)

Azért a névért is elkérik vastagon a lóvét. Most van nálam olyan 30$-os lámpa, hogy mindent, de tényleg mindent tud amit egy lámpának kell (ok, a hővédelmet nem tudom mert még nem teszteltem), mégsem ismert és nincs elterjedve. Ha lesz időm akkor megírom még idén belőle a cikket, végigtúrtam a netet, talán ha két helyen foglalkoztak vele mélyebben, méltatlanul van a háttérbe szorítva. Nevet direkt nem írtam, legyen majd meglepi :DDD


balazs1956
(#29337)
Nekem volt JET-u, tesztet is megírtam róla de annyira nem voltam tőle hasraesve. Látatlanban mondom, inkább egy lumintop tool-t vegyél. Már nekem is úton van, sok sok elégedett vevő csak nem hibázik vele nagyot, beálltam a sorba én is ;)


Ra3
(#29340)
Szintén a military green mellett tettem le a voksom, remélem szép lámpáink lesznek, igaz nekem GB-ről jön. BG-on a keepower akkukat vettem hozzá, hasonló sikerrel egyelőre mint te, kifizetés után beközölte, hogy backorder, várhatok vagy indíthatom a refundot. Fantasztikus. Remélem mindkettőt megkapom január végére, jövő évben sok-sok bemutatót szeretnék leközölni :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29342) szacsee válasza Ra3 (#29340) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem mindent hamarabb feladtak ami backorder volt.
Lehet a vip5 is bejátszik, de a kék s2+ t6 b3 dec.22 helyett tegnap adták fel.
Az is előfordulhat, hogy a rendelésnél az áruházi készletet mutatja és ha te vetted az utolsót processing alatt azt látod. Sztem nem kell tartani attól, hogy nem adják fel időben. Január közepéig a magyar posta lesz a gyenge láncszem. Mindegy, hogy 4-5 napot ott késik, vagy itthon dekkol 2 hétig szvsz.

(#29343) Ra3 válasza szacsee (#29342) üzenetére


Ra3
őstag

Persze, nem aggódok, tudtam hogy ez lesz, BG-ről (is) megjött eddig minden, pedig szerintem idén 30 nagyobb értékű rendelés felett járok már.

Westbam: közben valahogy lett raktáron BG-n Keeppower 14500, gyorsan meg is rendeltem, egy éve a karácsony utáni rendelések befutottak január első két hetében, talán szerencsénk lesz most is :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29344) WestBam válasza Ra3 (#29343) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Természetesen a kettes pakkot vettem, arra még most is 6-9 napot ír, kb. egy hete egyfolytában. Szóval én még mindig C vágányon várakozom :(((

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29345) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nekem Olight S15 Baton-om van, az AA-s akkuval, vagy 14500-zal megy.

Én azt bátran ajánlom mindenkinek, aki "költeni" akar lámpára. Akinek kell egy lámpa "kintre", ami AA-s, akkor SK68. Nem jó, de nem is drága, kifejezetten olcsó. Aki egy kicsit jobban rááldozna, de még mindig nem akar 5k fölé menni, annak S2+, meg egy 18650-es akku.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29346) hramon94


hramon94
tag

Az ajánlott Olight S2 szettet választottuk. Köszönöm mindenkinek.

(#29347) WestBam válasza hramon94 (#29346) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem fogjátok megbánni, jó kis lámpás lesz az! :N

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29348) balazs1956


balazs1956
senior tag

erik365--Köszönöm, máris elővettem a LADDA AAA-s akkuimat

-WestBam--Igen, olvastam,azért is gondolkoztam el, meg van a tesója ,az AA/14500-as Jetbeam, azzal nagyon elégedett vagyok.

Ezek után elgondolkozom a Lumintop tool-on. Nem szokott ez ócsóbb lenni?

[ Szerkesztve ]

(#29349) WestBam válasza balazs1956 (#29348) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tedd csak kosárba GB-en, majd nézd meg, hogy a nitecore tube most 0$-ért megy hozzá.
Ok, tellhetetlen vagy, tedd még mellé ezt a kupont is: LKFBF és 16,59$ lesz az egész cuccos :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29350) balazs1956 válasza WestBam (#29349) üzenetére


balazs1956
senior tag

Amikor beírtam a kódot felszökkent 28,89 dollárra :Y :Y :Y
Hová kell beírni a LKFBF-et?

Valami bug lehetett, harmadszorra sikerült.

Köszönöm szépen. :R :R :R

Már csak várnom kell 1-2 hónapot:(((((((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.