Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Vertigo18 válasza nufenen111 (#29499) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg egy forgalom irányítónak éjjel jó lehet, feltűnőbb egy sötét útszakaszon a villogó fény már messziról, mint a pontszerű, egyfolytában világító.

Talán...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#29502) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,

Először is, Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Egy kis segítség kellene...Szeretnék venni egy normális fejlámpát. Tudom, hogy pár ezer forintért lehet itthon is kapni mindent, de már kettő gagyi kimúlt a kezeim között. Csak általános célra lenne használva, heti 4-5 alkalommal. Vízállóság előny. Lehetőség szerint olyanra lenne szükségem, amiben az akku töltő integrálva van. De ha rendes töltő kell, akkor arra is beruházok. Elegem van már a tucatszám vásárolt alkáli elemekből.
A fentebb linkelt lápa elvileg jó lenne, de szívesen meghallgatok bármit. [link]
A keretem 20-25 dollár.
Köszönöm
Gábor

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#29503) gyenesmartin válasza gabikiraly2 (#29502) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia!
Vettem én is ilyen fejlámpát. Elég erős és szép fénye van. Tényleg fehér, nem pedig kékes.
A vízállósága, meg inkább esőálló, víz alá nem szabad meríteni. Akkumulátorból pedig védettet kell belerakni, mert túltölti az akkukat a beépített töltő.

(#29504) kowik válasza gabikiraly2 (#29502) üzenetére


kowik
tag

(#29505) 5-ös kezelő válasza nufenen111 (#29499) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Medve ellen jó lehet, ha Erdélyben jársz. De ha nem használ, ne hivatkozz rám. ;]

(#29506) PNP


PNP
őstag

Mi tortent a GB akku szallitasi dijakkal? 4 cellara 9 dollart mond.

(#29507) Vertigo18 válasza PNP (#29506) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már elég régóta elszálltak az árak, ha Gb-ről akarsz akkut rendelni sajnos... :( És a legrosszabb az, hogy szomszédainkba sokkal olcsóbban szállítanak. Volt pár elmélet, hogy miért is van ez, de ebbe most ne menjünk bele. Talán érdemesebb akkut máshonnan rendelni, vagy valami aprósággal levinni az árát úgy, hogy mellérakod a kosárba. Működhet még ez is talán.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#29508) ZozzV6 válasza beta (#29494) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tudtommal S2+ és S3 ugyanolyan reflektort használ. A sima plusz nélküli S2 használ mélyebbet és az visz kicsit messzebb meg talán az S6. A többi kb egyforma.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29509) nufenen111 válasza gyenesmartin (#29503) üzenetére


nufenen111
tag

Azt honnan lehet tudni, hogy egy 18650-es akku védett vagy nem védett?

(#29510) gyenesmartin válasza nufenen111 (#29509) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A védett végén van egy elektronika, valamint az oldalán húzódik egy vezető. Ezeket ki lehet tapintani. Hosszabbak is, mint a nem védettek.
Példa.

[ Szerkesztve ]

(#29511) Whynot?


Whynot?
aktív tag

sziasztok! Horgászáshoz milyen lámpát ajánlanátok? A kapásjelző megvilágítása folyamatosan, dobáskor a kb 100m-re levő bólya megvilágítása lenne a lényeg.

(#29512) erik365 válasza Whynot? (#29511) üzenetére


erik365
aktív tag

Egy C8 bőven elég erre a célra.

1.4 T-jet M32

(#29513) zzz03


zzz03
őstag

Convoy S2+ üveget lehet cserelni? ha igen mi a modja? sikeresen leejtettem es elrepedt az üveg, hasznalni lehet de azert megiscsak kicserelnem ha könnyen megoldhato es csak üveget is lehet kapni hozza.

(#29514) jeriba válasza zzz03 (#29513) üzenetére


jeriba
csendes tag

A convoyhoz minden van. Kitekered a pillt és kész. Kijön minden, látni fogod.
üveg:
[link]

(#29515) ZozzV6 válasza jeriba (#29514) üzenetére


ZozzV6
senior tag

És ez már jobb is mint a gyári mert ez tükröződésmentes bevonatos a gyári sima üveggel szemben. ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29516) Wendelke válasza nufenen111 (#29487) üzenetére


Wendelke
senior tag

Pedig működött a 'santaclaus' kupon. Én a hidegebb fényű L6-ot rendeltem meg, ami kb 2 dodóval volt több. Ezen az áron már nem bírtam ki tovább L6 nélkül :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#29517) WestBam válasza ZozzV6 (#29508) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Jól tudod, az S3 és S2+ op refi 1:1 felcserélhető :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29518) beta válasza WestBam (#29517) üzenetére


beta
aktív tag

Igaz, összekevertem a simát a plusszal :R

Mindenesetre az s8-amban jóval mélyebb refi van, mint haver s3-jában.

(#29519) PNP


PNP
őstag

(Van egy meleg fehér Skilhunt H02-m, elcserélném valakivel hidegebb színűre.)

(#29520) nufenen111 válasza Wendelke (#29516) üzenetére


nufenen111
tag

Igen, működött. Csak nemrég rendeltem egy c8ast, meg egy fejlampat, így sajnáltam ennyit most érte.

(#29521) Wendelke válasza nufenen111 (#29520) üzenetére


Wendelke
senior tag

Aha :D , nem baj, majd jövőre :U

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#29522) nufenen111


nufenen111
tag

https://www.fasttech.com/products/1649/10015804/4521502-ultrafire-9-l2-led-flashlight

Ilyet használ valaki? Milyen lehet?

(#29523) LuminousFlux


LuminousFlux
újonc

Sziasztok, új vagyok a fórumon, s elnézést ha a következő kérdésem már kitárgyaltátok: Armytek Predator Pro v2.5-öt használok Panasonic NCR18650B 3400mAh akkuval. Nulla fok alatt nem kapcsol a lámpám, valószínűleg az akksi nem jó a hőmérsékletre. (CR123A-val működik) Tudna valaki akksit ajánlani és a beszerzési forrást megadni? LG INR18650 -MJ1 vagy Samsung INR 18650-25R jó lehet? 80-95%-os megtartott kapacitást mutatnak az adatlapjaik. Hol lehet ezeket beszerezni? Köszönöm

(#29524) WestBam válasza nufenen111 (#29522) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szerintem ilyet nem vett egyikőnk sem, talán nem ok nélkül. Ennyi LED mint ebben van hatásosan szinte biztos, hogy nincs hűtve, ennek következménye, hogy a ráírt lumenszám még a közelében sem jár a valóságnak. A töltőfej is amcsi változat, így kell hozzá egy dolcsi körül átalakító, kérdés a beépített töltő hogyan teszi a dolgát, hiszen láthatóan a 4 akku párhuzamosan van kötve, tehát nem a megfelelő gondoskodást fogják kapni. 40$ körül tisztességes lámpákat is lehet kapni, szerintem kicsit olvasgass a fórumban vissza, biztosan találsz jobb alternatívát.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29525) LuminousFlux


LuminousFlux
újonc

Pontosítok: "80-95%-os megtartott kapacitást mutatnak az adatlapjaik - mínusz 20 fokon"

(#29526) WestBam válasza LuminousFlux (#29523) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Elég érdekesen hangzik, nekem van pár lámpám de -10 körül is mentek, többek közt NCR18650B akkuval is, így kizárnám, hogy az akku miatt nem működik. Gyári adatlap szerint kisütni -20 - +60°C között lehet ezt az akkut.
Mérete 18650, a lámpád üzemel még magasabb feszültségen is 2 db CR123A lítiumos elemmel is (3V/db).
Első lépésben szerintem kérj valakitől kölcsön egy másik akkut ha neked nincs és próbáld meg azzal, de elvben nem ott kell lennie a hibának.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29527) WestBam válasza LuminousFlux (#29525) üzenetére


WestBam
Topikgazda

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29528) Myers válasza nufenen111 (#29499) üzenetére


Myers
senior tag

Bár típust nem írtál, de az itt ajánlott lámpáknak a strobiját szerintem tilos használni biciklin. Az biztos, hogy egy s2 még gyengébb fokozaton is teljesen elvakítja az autóst, mert másodpercenként villan vagy 5-10-et.

Szerintem a 2 másodpercenként 1, max 2 villanás elfogadható egy lámpán a biciklin. A gyári bicikli lámpák többnyire így is működnek, de az itt ajánlott lámpák egyike sem teljesíti ezt, és másodpercekig káprázik az ember szeme, ha belenéz egy ilyen lámpa villogó módjába.

http://www.muszaj.hu/

(#29529) Studi válasza Myers (#29528) üzenetére


Studi
addikt

Biciklin állandó fényt ír elő a KRESZ. Elöl-hátul.

(#29530) G@ben válasza Studi (#29529) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet villogó is, lehet a biciklizőn is és nincs megszabva a villogás gyorsasága, csak az, hogy elöl fehér, hátul piros és milyen távolságból legyen látható, ami vagy 100 vagy 200 méter, erre nem emlékszem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#29531) Studi válasza G@ben (#29530) üzenetére


Studi
addikt

Bocs, valóban, ez újdonság, nem tudtam róla. :R Én bő 2 éve kerestem fényt a bringára, akkor még állandó fény kellett.

(#29532) Kernel válasza Studi (#29531) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól emlékszem, az elavult szabályok miatt volt a felháborodás, ezért változtattak rajta.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29533) 206 cc válasza LuminousFlux (#29523) üzenetére


206 cc
senior tag

Ha jól tudom pont ez a leggyengébben terhelhető akku a Pana ezen szériájából...max. 6-7 Amperrel lehet csupán használni és igaz nem ismerem a lámpádat ,meg lehet benne ugye többféle driver is gondolom,de lehet az okozza a problémát. Főleg ha régebbi is az akku lehet már 3-4 Ampert semvisel el és a driver lekapcsol....persze ez is csak egy hibalehetőség,de talán a megoldás a dologra!?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#29534) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Megjött végre a BLF A6-om

Tudtok linkelni valami leírást a módokról, illetve a módok közötti váltások mikéntjéről?
Egyáltalán mi az a 7/4? Mi a 7, és mi a 4?

Előre is köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#29535) jozsi252 válasza balazs1956 (#29534) üzenetére


jozsi252
veterán

7/4 azt jelenti hogy 7 féle fokozattal rendelkező csoportot használod, vagy a 4 fokozattal rendelkezőt. De ha a lenti képet megnézed, minden világos lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#29536) balazs1956 válasza jozsi252 (#29535) üzenetére


balazs1956
senior tag

Aztaaaaaaaa!
Ha én ezt tudom...
Szerintem a Nacza-vonalakat előbb fogom megfejteni.
Azért nem adom föl.

(#29537) Kernel válasza WestBam (#29524) üzenetére


Kernel
nagyúr

...kérdés a beépített töltő hogyan teszi a dolgát, hiszen láthatóan a 4 akku párhuzamosan van kötve, tehát nem a megfelelő gondoskodást fogják kapni.

Párhuzamos kapcsolás a legjobb töltés szempontjából. Mintha 1 db lenne.

Sorosnál kapcsolásnál vannak a kellemetlenségek, figyelni kell az eltolódást. Párhuzamosnál nem tud eltolódni a feszültség, mindegyik pont ugyanazt kapja.

Párhuzamos kapcsolásnál az áramok eloszlása lehet érdekes, de az is csak nagyáramú töltésnél.

Például 1A töltőáram négyfelé oszlik, minden cellára jut 250 mA. Ha bármi okból 3 cella nem venne fel töltést, 1 A jutna a maradék cellára, de azt mondjuk önmagában is elbírja, akkor úgyis mindegy, nem lesz semmi baja.

De ilyen nem fordul elő, mert épp a párhuzamos kapcsolás miatt, ha különböző cellákat teszünk be, a gyengébb rátölt az erősebbre, míg lassan kiegyenlítődnek egyformára.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29538) jozsi252 válasza balazs1956 (#29536) üzenetére


jozsi252
veterán

Annyira azért nem vészes. :B

A lényeg hogy ahol szaggatott vonalakat látsz, annak a funkció eléréséhez 0.5s - 1.5s közötti intervallumba kell nyomva tartanod a gombot, ahol egyenes vonal van, ott pedig 0.5s-nál kevesebb ideig, szóval gyorsan lenyomod félig és kész, egyből felengeded.

Szóval: Ha világítasz és 1 másodpercig nyomva tartod a gombot, akkor átvált a lámpa Turbó módra, ha még egyszer nyomva tartod 1 másodpercig akkor strobe -> battery check -> bicaj villogó.

Ha módot akarsz váltani akkor gyorsan 17-19 alkalommal meg kell nyomnod a bekapcs gombot, addig ameddig már nem vált fokozatot. Ezek után ha villan egyet gyorsan lenyomod a gombot, és átvált a másik módra. Ha itt nem csinálsz semmit akkor villan egyet, majd kis szünet, 1 villanás, és ha itt nyomod le akkor a mód memóriát lehet ki be kapcsolni.

De mondom lényeg hogy a képen ahol szaggatott vonalat látsz annak a funkció eléréséhez tovább kell nyomva tartani a gombot, ahol nem szaggatott van ott meg csak egy pillanatra.

iPhone 13 Pro Max

(#29539) balazs1956 válasza jozsi252 (#29538) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, már javában gyakorolok.
A 17-19 lenyomásig még nem jutottam el, a töbiig igen.
A battery teszter 4-et villan. Ez mit jelent?

(#29540) jozsi252 válasza balazs1956 (#29539) üzenetére


jozsi252
veterán

- Battery check / beacon mode
(each blink represents about 25% of a full charge)
0 blinks: < 1% full (< 3.0V)
1 blink : 1% to 25% full (3.0V to 3.5V)
2 blinks: 25% to 50% full (3.5V to 3.8V)
3 blinks: 50% to 75% full (3.8V to 4.0V)
4 blinks: 75% to 100% full (4.0V to 4.2V)
5 blinks: > 100% full (> 4.2V)

Low voltage protection 2.8V alatt kapcsol be, elvileg a led kikapcsol. Még nem próbáltam, de elvileg így van. Turbó mód 45sec után lép vissza, hogy nehogy túlmelegedjen a led.

Ha van kérdésed nyugodtan írd le.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#29541) lkristóf


lkristóf
senior tag

Nekem ez a nitecore tip nagyon megtetszett így videókról, hogy jó erős fénye van a méretéhez képest. (ez a piros kék színváltozat eléggé különleges) Már van egy nitecore tube-om, az is teszi a dolgát. GIFTDEAL kuponnal 16.59$ de még így is drágállom. Szerintetek lesz ez olcsóbb egyhamar? :DDD

(#29542) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Skacok, ez milyen töltő?
Mármint eredeti vagy valami klónos verzió?
A fotók alapján némileg eltér ettől.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29543) balazs1956 válasza jozsi252 (#29540) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R :R :R

(#29544) WestBam válasza tomcsi23 (#29542) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az xtar-nak most augusztusban volt arculatváltása. Ez már az újabb design, nem fekete-sárga hanem fehér-kék dobozban érkezik. Belsőre ugyan az lesz, veheted ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29545) WestBam válasza lkristóf (#29541) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem :(

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29546) benfolds


benfolds
őstag

fastech-en miért van ugyanolyan kiszerelésű, ncr18650b 3400-as, védett pana akksikra többféle ár?

(#29547) tomcsi23 válasza WestBam (#29544) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, okés. Köszi.
Már be is futott, csak kicsit meglepődtem, hogy nem a megszokott színek, logók vannak. :D
:R :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29548) hpsafl


hpsafl
tag

Év végi lámpás akciók

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29549) jozsi252 válasza hpsafl (#29548) üzenetére


jozsi252
veterán

TN42 lámpást használod még? Gondolom nincs olyan táv amit ne lehetne vele megvilágítani, igazi fényágyú. :)

iPhone 13 Pro Max

(#29550) nufenen111


nufenen111
tag

Megjött ma a grafit színű Convoy C8as. Nagyon szép kis lámpa, meglepően nagy fényerővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.