Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Janaboy válasza 206 cc (#29649) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem jo sajna.

Janaboy

(#29652) Vertigo18 válasza WestBam (#29648) üzenetére


Vertigo18
addikt

Eddig 11 kollégámnak rendeltem fejenként kettőt ugyanebből.

Soha, egyetlen panasz nem volt rájuk!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29653) PNP válasza WestBam (#29648) üzenetére


PNP
őstag

Ez belemegy a C8-ba (és ki is jön onnan?) Írtad, hogy a Pana védett cellája nem igazán jó bele.

(#29654) WestBam válasza PNP (#29653) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez mindennel 100% működik amibe védett akku elfér

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29655) PNP válasza WestBam (#29654) üzenetére


PNP
őstag

Igen, a kérdés, hogy elfér-e, nem az, hogy működik :)

(#29656) hpsafl


hpsafl
tag

Akciók az év utolsó napján:
18:00-tól LUMINTOP Tool Ti Nichia 219BT kupon: TTINY ár: 24,99$
20:00-tól Nitenumen NE01 Updated Version ár: 19,99$

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29657) Janaboy válasza hpsafl (#29656) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkut mar nem kuldik ide.

Janaboy

(#29658) hpsafl válasza Janaboy (#29657) üzenetére


hpsafl
tag

Javítottam, és a jövőben remélhetőleg ez is meg fog oldódni ;)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29659) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Van egy Trustfire TRJ-12-es elemlámpám, aminek tönkrement a kapcsolója. Egyszer már volt javítva, össze van sajnos ragasztva, nem tudom szétszedni. Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnék komplett kapcsolót venni? Esetleg itt valaki foglalkozik olyannal, hogy össze tudná nekem hozni, akár esztergált kupakkal és új kapcsolóval a dolgot? Előre is köszönöm!

(#29660) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Astrolux S1 lámpáshoz, amihez most akkukat keresnék!
Töltőm már van egy LiitoKala Lii - 100 -as.

Szeretnék valami megbízható tartós típust, ami árban is jó, ha a kapacitása nem a legnagyobb nem gond.
Viszont az jó lenne ha a lámpát tökéletesen ellátná.

Banggodra van még egy pár 12-15%-os kuponom, vagy Fasttechről lenne érdemesebb vásárolni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29661) gyenesmartin válasza Czimby (#29660) üzenetére


gyenesmartin
őstag

LG HE4 vateráról?

(#29662) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nem szeretnék a Gearbest ellen beszélni, de tudtok ajánlani 14500-as akkut Bangoodról? Fontos szempont lenne, hogy onnan.

Ezek a "Meco" akkuk vállalhatóak, vagy szarok?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29663) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! Karácsonyra rendelt lámpákból megkésve,de megjött a convoyc8 xpl hi ledes lámpa. orange foncsorral. Méretéhez képest valóban nagy a fényereje. Kérdésem lenne: olight m22, vagy convoy c8 nagyobb tudású?

(#29664) Czimby válasza gyenesmartin (#29661) üzenetére


Czimby
addikt

Úgy látom egy eladó árul több hirdetésben is ilyeneket. Eredetik lehetnek, már-már gyanúsan olcsók?! Esetleg személyes tapasztalat?

Én ezeket a Panasonic-okat néztem ki.

Árban még beleférnek, de fölé már nem mennék.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29665) gyenesmartin válasza Czimby (#29664) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Eredetiek. Már vettem egy párat én is.
Ilyen panasonic-ot meg szerintem nem érdemes az Astrolux mellé venni.

[ Szerkesztve ]

(#29666) baltasar


baltasar
csendes tag

Bocsi a kérdésért. A fent emlitett pana akkuk jók, vagy gyengék? Én egy 4 db.os pakkot vettem.

(#29667) Czimby válasza gyenesmartin (#29665) üzenetére


Czimby
addikt

Csak ugye most a Fasttech-en 15%-os kupon van(TOAST) így a 2db Panasonic kb:2300Ft ha veszek vatereáról 2db LG-t akkor az az 500Ft-os postával 2100-2500Ft a 6-700Ft-os cellák nem szimpatikusak eléggé meg vannak nyomorgatva, a 800-1000Ft-osak jól néznek ki a Vaterán, de ilyen elenyésző árkülönbségnél már szerintem jobban megéri a Pana.

Szerinted az Astrolux nem jó lámpa? Én azt olvastam a Convoy S2-t veri gyári állapotban, ha tuningol az ember akkor viszont érdemesebb az S2-t venni. Nem így lenne?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29668) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

A Panasonic kis teljesítményű. Max 5A-al terhelhető. Egy Astrolux-ot eléggé visszafogna.
De van nagyteljesítményű sanyo is 3500mah-val.
Én is BLF A6-ot vettem (ugyanaz, mint az Astrolux S1 elvileg) csak még várom hogy megjöjjön.
Majd nálam INR18650 15Q-val fog menni, később veszek bele egy Sanyo NCR18650GA-at.

[ Szerkesztve ]

(#29669) WestBam válasza Vertigo18 (#29662) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Olvasd el az értékelést, gagyí akkuk, kamu a kapacitás rajtuk.
Én keepower-t vettem, nem ért még ide így nincs róla véleményem, de sokan nem panaszkodnak rá :(

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29670) erik365


erik365
aktív tag

Lámpában és fényerőben gazdag Boldog új évet kívánok! Minden kedves fórumtársnak.

1.4 T-jet M32

(#29671) Czimby válasza gyenesmartin (#29668) üzenetére


Czimby
addikt

Találtam egy elég jó tesztet a lámpáról.

Ez alapján HIGH módban 2A, míg TURBO-ban 6A-t fogyaszt(TURBO ugye max 45s) a Panasonic akku 6.7A-el terhelhető mivel 2C-s. Így én amellett fogok dönteni, jobban megbízok az új akkukban, mert hiába írja a vaterás eladó újnak a bontottakat is, ki tudja mennyit álltak. A lámpámnak elegendő amit a Panasonic-ok tudnak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29672) WestBam


WestBam
Topikgazda

Köszi itt is, viszont kívánom!

A többieknek is lámpákban gazdag BÚÉK!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29673) gyenesmartin válasza Czimby (#29671) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ahogy gondolod.
Bár Panasonickal nem lesz akkora fényerő, mint LG-vel.

(#29674) Czimby válasza gyenesmartin (#29673) üzenetére


Czimby
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben miért is?

Ha a lámpa max 6A-t fogyaszt Turbo módban és az akku 6.7A-t tud leadni akkor miért lesz erősebb a fénye LG-vel? Nem kötekedni akarok, információt szerezni!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29675) gyenesmartin válasza Czimby (#29674) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Turbóban közvetlenül az akkura van kapcsolva a LED. Ilyenkor minden kis ellenállás számít.
Ezért is lesz erősebb a fénye, ha még a rugók is át vannak kötve egy vezetékkel.
A Panasonic belső ellenállása 100mΩ, míg az LG-é 20mΩ körüli. Ezért nem mindegy, milyen akku van benne. Panasonickal kb 4A-t venne fel Turbón, míg az LG-nél akár 6A fölött.

(#29676) Czimby válasza gyenesmartin (#29675) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm a hasznos infót! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29677) Czimby válasza Czimby (#29676) üzenetére


Czimby
addikt

Fasttech-en is van LG HE4 most a kuponnal kb 2400Ft a 2db be is rendelem akkor.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29678) gyenesmartin válasza Czimby (#29677) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A legjobb az INR18650 30Q lenne. Az LG-t azért mondtam, mert itthon is beszerezhető, de ha külföldről rendeled, akkor lehet jobb lenne ez a Samsung.
Szemre nem igazán lenne különbség, max üzemidőt tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#29679) Czimby válasza gyenesmartin (#29678) üzenetére


Czimby
addikt

WOW ezen az oldalon össze lehet hasonlítani az akkukat elég durva ez a samsung!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29680) Vertigo18 válasza WestBam (#29669) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, nézegettem az értékeléseket, ezért is kérdeztem itt, mert az nem mérvadó, inkább hiszek nektek! :)

Akkor inkább valami ilyesmi?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29681) Czimby válasza Vertigo18 (#29680) üzenetére


Czimby
addikt

HA nincs kőbe vésve hogy Banggood-ról legyen akkor ez sem lehet rossz szerintem SANYO és a TOAST kupun kóddal -15%.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29682) Vertigo18 válasza Czimby (#29681) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kőbe van vésve, mivel el szeretném lőni a ma éjjel lejáró pontjaimat, de egyre kevesebb esélyt látok rá, mert egyre kevesebbet vásárolok Bangoodról...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29683) krisztianAMG válasza Vertigo18 (#29682) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Azzal óvatosan, mert nekem volt 2db 12%-os sitewide kupónom, ami máig volt érvényes, de már a lejártak közt van. :o

(#29684) Czimby válasza Vertigo18 (#29682) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem is van 3db 15%-os meg egy csomó 8-12%-os de pont le...om ha máshol olcsóbban kapok jobbat. :DDD Banggood már nem olyan jó mint régen, a Snap-Up is egy vicc.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29685) benfolds válasza gyenesmartin (#29678) üzenetére


benfolds
őstag

az icr18650 26fm hány ampert tud folyamatosan? se fasttechen, se lygte-infón nem írják.

(#29686) gyenesmartin válasza benfolds (#29685) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Tudtommal 5-öt. Elég nagy belső ellenállása van.

[ Szerkesztve ]

(#29687) benfolds válasza gyenesmartin (#29686) üzenetére


benfolds
őstag

jó tudni, mert a védett pana mellé ilyet akartam, mint alternatívát, ahova méretre sok és/vagy folyamatos áramban kevés a pana. :U

(#29688) gyenesmartin válasza benfolds (#29687) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha nagy áramra kell, akkor INR18650-eseket kell nézni. Fúróba 25R-eket raktam, mellé 15Q-t párhuzamosan. 30A-nél alig esik le a feszültség.
De az LG HE4 sem rossz. Ilyeneket rak a BOSCH is a felső kategóriás szerszámgépeibe.
Vagy vannak még a Sony VTC-k is.

(#29689) benfolds válasza gyenesmartin (#29688) üzenetére


benfolds
őstag

egyelőre nincs olyan nagy amperigényem, csak kéne még akksi, de a későbbi esetleges nagyobb áramigényű lámpák miatt nem akarnék megint panát venni (egyelőre csak olyanom van).

(#29690) Silent77


Silent77
veterán

Lumenben gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindekinek!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29691) powerwade


powerwade
senior tag

Sziasztok, lámpát keresek és ha jól tudom, ez az a hely ahol a lámpaszakik leledzenek. Van itthon pár egydollárosakciós sk68 klónom, azokkal szoktam éjjel megkeresni a kutyát a kertben, meg kisebb sétákat tenni a kedvenc közvilágítás nélküli megyei jogú városomban. Nem is lenne gond ezekkel a kis sk68-akkal, viszont nem egyszer történt, hogy "menet" közben lemerült az elem, én meg ott maradtam hoppon a sötétben. Különböző méretű 3.7V védett/nem védett aksikról van szó. Ezért manapság már a lámpa mellé egy feltöltött aksit is beteszek a zsemembe, ha útra kelek. Én itt jönne a kérdés: van olyan ajánlott zseblámpa amin van valami aksi töltés/visszajelzés? Tehát, mielőtt elindulok sétálni, megnézem "mennyin áll" az elem és nem lepődök meg ha félúton kialszik a pilács :) Bocs, ha már volt téma, de a keresőszavaim nem hoztak túl sok eredményt. Köszönöm, és BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#29692) balazs1956 válasza powerwade (#29691) üzenetére


balazs1956
senior tag

Például

Ennek van egy Moon módja is, ahol kb 39 napig világít.Van elemteszter mód is benne,villogással jelzi a töltöttséget.
Kérdezz rá a fórumban, mert nálam sokkalta hozzáértőbbek vannak is, meg nekem csak 2 napja jött meg, de már nagy a szerelem

(#29693) Vertigo18 válasza krisztianAMG (#29683) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én pontot mondtam, nem kupont. Bár az idő, mint mindent, ezt is megoldotta... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29694) stewe777


stewe777
újonc

[ Szerkesztve ]

(#29695) Pörp


Pörp
senior tag

BUÉK!

Van egy ilyen LED zseblámpám, amin van egy tömített kerek töltőcsatlakozó. A lámpában 18650-es akku van. Van nekem olyan kábel, hogy egyik vége USB a másik meg DC (kerek) , ezzel tölthetem a lámpában az akkut, ha az USB-t beledugom egy telefontöltőbe, és a kerek végét meg a lámpába?

(#29696) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ezeket vettem Convoy C8 és Convoy S2+.
Hozzájuk NCR18650B akksit, múlt hónapban még elhozták ide.
Mindkettő belemegy a lámpákba gond nélkül.
Melegedésről annyit C8 teljesen ok, viszont S2+ tényleg nagyon melegszik.
Utóbbit maxon biztos nem fogom használni.

BUÉK :)

üdv

(#29697) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Kérdezni szeretném, hogy van-e valami olcsóbb lámpa, ami talán a nyomába ér egy fenix rc40-nek? Nagyon tetszik ez a lámpa, elképesztő brutális fénye van, és ami tetszik benne, hogy a fényt nem süríti egy szűk hotspotba, hanem pl maxon egy brutál nagy részen nappali világosságot csinál, viszont koncentealt is a fénye és messzire is visz.

Vagy mit tudnátok ajánlani? Nézem pl a Convoy L6-ot, de youtube-on annyira nem adja vissza, hogy milyen, de inkább, mintha szűken világítana csak.
Olightot néztem még, de sem olcsó 60ezer körül láttam.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29698) ZozzV6 válasza Pörp (#29695) üzenetére


ZozzV6
senior tag

BÚÉK mindenkinek! Gondolom egy olcsóbb valamilyen fire vagy meco vagy egyéb piacos márka lesz. Ezekben nincs megfelelő töltő elektronika. Inkább használj külső töltőt, mert jobb esetben csak az akkud élettartama csökken, rosszabb esetben meg baleset és tűzveszélyes ha ilyen lámpában töltesz. 4$ körül vagy alatta meg lehet kapni a liitokala lii100 töltőt ami az egyik legolcsóbb ami megbízható.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29699) ZozzV6 válasza FerNandor (#29697) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az L6 nagyon jól használható fénnyel rendelkezik. Elvisz 350-400m-re és jó széles sávban. Keress rá korábbi hozzászólásaimban tettem fel képeket.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29700) FerNandor válasza ZozzV6 (#29699) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, rákeresek. BUÉK mindenkinek :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.