Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) mastodon válasza WestBam (#28764) üzenetére


mastodon
aktív tag

Honnét tudok szerezni Convoy M1-et vagy M2-őt, 7135x6 és XM-L2 T6-4C összeállításban úgy, hogy megérkezzen Karácsonyig? Tudom rendelni magyar vagy osztrák címre is.

(#28852) WestBam válasza mastodon (#28851) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Talán ha Simon shopjában van gyors posta drágán akkor lehet rá esélyed. Shopból nem látom, hogy rendelhető lenne
Fasttechen M2 van az igényeidnek megfelelő, ott is fizetős gyors postával van esélyed. Egyébként a sima posta tetű lassú náluk :W

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28853) ZozzV6 válasza WestBam (#28852) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem mostanában Gearbesttől a leggyorsabb a posta.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28854) WestBam válasza ZozzV6 (#28853) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nekem mind lassú most, de a fasttech-es rendeléseimben kivétel nélkül jellemző a lassú feladás és még lassabb postázás:DDD

Fizetni nem fogok postáért míg nem kell, de ha mindenképp kell karácsonyig mert ajándék lesz akkor én biztosra mennék a fizetős gyorspostával. Az meg mindenhol gyors, de az általa választott kiépítésben csak a fasttech vagy Simon jöhet szóba.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28855) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Szerintetek Convoy S2+/S3 vagy BLF A6-ot vegyek?
Megéri a BLF azt a +1500-at?

(#28856) erik365 válasza gyenesmartin (#28855) üzenetére


erik365
aktív tag

Mire használnád? Mekkora fényerő kell?
Amúgy megéri, vedd az A6-ot: :DDD

1.4 T-jet M32

(#28857) gyenesmartin válasza erik365 (#28856) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Sétáláshoz. Amikor késő este végzek akkor nincs buszom így egy kivilágítatlan út szélén kell mennem.
Fényerőből minél több. Ami van a jelenlegi kínai T6-os az kb 300Lument tud, és elég kevés.
Egyébként ez az A6 olyan, mint a C8? Tehát messzire világítós és közelre nem annyira?

[ Szerkesztve ]

(#28858) jozsi252


jozsi252
veterán

Vettem egy Extol Prémium tolómérőt, 10 600-ról volt 7300-ra lenyomva az ára BF alatt. Próbaképp lemértem pár itthon lévő akkut. Vannak még Keeppowerek de most azokat nem tudtam lemérni, nincs itthon a lámpa amibe vannak.

Belinkelem a képeket, hátha esetleg valakinek érdekes lehet a valós méret.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#28859) erik365 válasza gyenesmartin (#28857) üzenetére


erik365
aktív tag

Az A6 akkor, azzal oda tudsz pirítani ;] .

1.4 T-jet M32

(#28860) gyenesmartin válasza erik365 (#28859) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor A6 lesz.
Akkuból melyik lenne hozzá a jobb? Van itthon Trustfire TF 18650 (kimérve 2800mAh), illetve LG HE 4.

(#28861) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nem tudtam kivárni hogy megérkezzenek a 26650-es akkuk, kipróbáltam a Jaxman Z1 XHP-50-et Cool White.

Első nekifutás ... legyen kicsi "handy", 2 db. 18350-el meghajtva kezdtem. Fénye az összes közül ennek a legnagyobb (elvárható is volt, 2400 lumen-re van írva). A másik 2 "versenyző" Sunwayman T25C és az Odepro Kl52 (Brinyte B158). Mindhárom közül a legszélesebb flood a Jaxman-nek van, azt követi az Odepro majd a Sunwayman. Zoom-ban fényerőre és mértre is kb. egyforma a Jaxman és az Odepro, fókuszuk is egyforma, itt a Sunwayman annyira nem jó, nem annyira élesen kivehető a LED a képen. Színhőmérsékletüket tekintve a Sunwayman és a Jaxman az tetszik, az Odepro az lilás (nekem már nem tetszően lilás). Kézbe véve Jaxman-en érződik a felső kategória érzete, de az Odepro is kimondottan kellemes a kézben, a Sunwayman annyira nem kézbe illő, nem rossz, de a másik kettő jobb. Hőmérsékletileg, nos igen, itt a Jaxman a sima (rövid) verziót használva kb. 5 perc alatt kimondottan zavaróan forró lett, az Odepro az meleg, a Sunwayman langyos. Ez mondom így nem OK, akármennyire is szeretném a Jaxman-t favorizálni, így nem tehetem, mert ha nem tudom kézbe tartani, lehet jó a lámpa, csak épp azbeszt kesztyűvel használva. Elkezdtem húzni a számat, vakargatni a fejem ... Na mondom nézzük a toldó taggal mit csinál a lámpa. Tettem bele 2 db. 18650-et, lássuk. Bekapcsoltam mindhármat, hát megoldódott a hőprobléma. Kb. 10-15 percig hajtottam mindhármat, a legmelegebb (határeset, még kézben tartható, de már zavaróan meleg) az Odepro lett, ezt követte a Jaxman (érezhetően hűvösebb volt mint az Odepro, de azért hűvösnek nem nevezhető, nevezzük inkább melegnek) a leghasználhatóbb ilyen szempontból a Sunwayman lett. Jaxman-nél nyilván a hőforrástól távolabb fogva hűvösebb volt (kevésbé forró) viszont ilyenkor a zoom-ot használni már kimondottan égeti az ember kezét az állítgatás. Normál használatra még használható, kézben tartható, azzal nincs gond. ... lehetne még hűvösebb, de azért itt van bőven hő amit el kell vezetnie, ez meg mérnökien ki lett számolva hogy mi az amit még elbír ez a kombináció.

Nos kb. ennyi, melyik a jobb, miben, nem tudom ( :D ) mindegyik kell :D

(#28862) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#28860) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A6 berendelve. Kíváncsi leszek rá.

(#28863) Gargouille válasza gyenesmartin (#28860) üzenetére


Gargouille
őstag

Azért azt ne felejtsd el, hogy itt korábban volt ez kérdés és azt mondták a szakik, hogy 45 másodpercig van csak max fényerőd mert utána visszakapcsol kisebb fényerőre a melegedés miatt. Egy C8 nem lenne jobb? Persze ha 45 másodpercnél rövidebb sétákat teszel akkor ez nem gond :-)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#28864) gyenesmartin válasza Gargouille (#28863) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Méretben az már túl nagy lenne nekem. Zsebben jó lenne ha elférne.

(#28865) jozsi252 válasza Gargouille (#28863) üzenetére


jozsi252
veterán

Visszakapcsol igen, de utána is bőven van elegendő fényerő, nemhogy futáshoz de máshoz is. Szóval emiatt se kell aggódnia a fórumtársnak.

Jól jártál vele nagyon, nekem is van egy fekete BLF A6 lámpa. :K Én LG 18650MJ1 3500mAh akkuval használom, és tökéletes!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#28866) ZozzV6 válasza gyenesmartin (#28860) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mivel ki tud rántani 4-5A-t is egy akkuból én csak az LG-t használnám benne. Igaz az is hogy 45 másodpercig van max fényerőd és utána be kell érned azzal amit egy S2+ vagy S3 tud és 5-10 perc után abból is visszább kell venni. Egy S2+-al is beterítesz 20-30m-t magad előtt viszont ez nem jelenti azt ha szemből jön egy autós az nem fog észrevenni már egy km-ről. Sőt ha egy A6-al maxon szembevillantod konkrétan megvakítod aztán a végén abból lesz a baj. Nekem a garázsnál a telek felső végében nincs fény egyáltalán, meg néha a főúton sincs hajnalban közvilágítás amikor megyek a buszhoz és át kell vágnom a túloldalra. Van nálam egy Sunwayman C22C ami kb S2+ fénnyel bír csak van még egy led az oldalán is és mágnes a végébe. Tökéletesen elég erre a célra. Nem muszály fotonágyú ;) Fél éve én is minnél kisebb méretbe minnél több fényt akartam zsúfolni de most már rájöttem milyen jó ha ott az L6 ami elmegy fél órát is kettes fokozaton, vagy az M1 2800mA-el 10-20 percet, vagy egy S2+ 1750mA-el 10-20 percet de 1400mA-el akár merülésig melegedési gondok nélkül. Most már azt akarom ha valami tud egy fényt azt tudja sokáig és ne kelljen vele foglalkozni hogy melegszik vagy nem. Meg pont akkor lép vissza mikor kellene a több fény :P
Persze maradt még 1-2 elmebeteg lámpám de azokat csak mutogatni veszem elő :D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28867) Gargouille válasza jozsi252 (#28865) üzenetére


Gargouille
őstag

Ebben biztos vagyok, csak nem tudtam olvasta e az info-t (és ha nem akkor van e jelentősége számára). :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#28868) balazs1956


balazs1956
senior tag

(#28869) bzoley


bzoley
veterán

Urak,
Az S2+ drivere 17, vagy 20mm-es? Le kéne cserélni csillagosra, mert elég zavaró a módváltás.

(#28870) Kozy10 válasza bzoley (#28869) üzenetére


Kozy10
tag

17mm :K

(#28871) bzoley válasza Kozy10 (#28870) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi!
Kapcsolóról esetleg van valami tapasztalat, hogy mennyit bír? Aránylag sokat kapcsolgatom, nem fárad el egy hónap után? :)

[ Szerkesztve ]

(#28872) ZozzV6 válasza bzoley (#28871) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem van 3 éves S2+ is. Semmi gond a kapcsolóval. Egy csuklópánt már elszakadt róla de más baja nincs.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28873) bzoley válasza ZozzV6 (#28872) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor nem aggódom túl a dolgot. Ennyi idő alatt még akár jobb lámpát is találhatok. Mondjuk ez sem rossz, kicsit talán túlzottan szórja a fényt. Az lenne a tuti, ha állítani lehetne.

(#28874) benfolds válasza benfolds (#28740) üzenetére


benfolds
őstag

ebből nem tudom hogy jövök ki, szerintem nem is érti a problémát. :F

Dear Lillian,

Unfortunately I keep getting the same "Sorry, verification code is not correct. Please try again" message when I click on the verification link in the email that gearbest automatically sends me when I'm about to set the wallet password for the first time.
Am I doing something wrong?

Best,
Péter

Gearbest Customer Support At 11/24/2016 02:37:09 CST

Dear Péter,

We wish to take this opportunity to apologize to you for any inconvenience caused.
After checking your order,we are sorry that the verification code is seted by yourself.
If you forget the code,we can reset it for you.
We sincerely apologize for the additional inconvenience.

Best Regards
Chaya

(#28875) riszter válasza balazs1956 (#28868) üzenetére


riszter
senior tag

:C

Vivere militare est

(#28876) Zola007


Zola007
veterán

Ha rakok egy akkura mágnest (csak neodymium van itthon), nem okoz gondot a nagyon erős mágneses tér?
Illetve azért ennek már van ellenállása, mert be is van vonva valami krómszerű réteggel
Melegedés és hasonló problémák nem lépnek fel, ha tartós üzemben van órákig pl. egy sátorlámpásban, akkor sem?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28877) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

Faternek szeretnék egy "normális" lámpát venni.
Végig olvastam az összefoglalót + olvasgattam a témában, nagyjából körvonalazódott, de azért a segítségeteket szeretném kérni.
Külterületen lakik, nincs közvilágítás a házhoz vezető úton és esténként egy bazári ezer forintos lámpával jár (kb. mint egy gyerta lángja)
1 autó szélességű földút, két oldalról bozóttal.

Én ezt találtam: [link]
Jó lenne az adott felhasználásra, esetleg sok is?
Mekkora az eltérés az U6 3A és XPL HI V2-1A között?

Kb. ilyen árban szeretnék.
Gondoltam, ha már rendelek, akkor legyen normális, de ha elég egy olcsóbb is, akkor nem ragaszkodom ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#28878) 5-ös kezelő válasza Zola007 (#28876) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Karórádtól tartsd távol, ha nem kvarc. Rontja a pontosságát. :))

Monyos : Fog vesződni az akku töltésével? Sztem egy Vander is megteszi erre a célra, elemről is megy, zoomolható. [link] Természetesen a linkelt Convoy jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#28879) gyenesmartin válasza jozsi252 (#28865) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Még egy kérdés. Ha turbóra kapcsolom, majd 45 sec után visszakapcsol akkor, még be lehet tenni még egyszer turbóra?

(#28880) Monyos válasza 5-ös kezelő (#28878) üzenetére


Monyos
aktív tag

Ez a Vander megbízható?
A Convoy-t azért kezdtem el nézni, mert nagyon dicsérték itt a minőségét.

Vanderből találtam egy ilyen összeállítást is: [link]

Így legalább, ha elfáradt az akksi vagy újratölti vagy tesz bele 3 AAA-t.

(#28881) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Keresek valami jo/olcso elemlampat ami 18650 es aksival mukodik. Mit ajanlotok? Aksi+tolto van elfekvoben.

(#28882) jozsi252 válasza gyenesmartin (#28879) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze vissza lehet rakni, csak ugye jobban melegszik. De a visszakapcsolt fényerő is bőven elegendő!

iPhone 13 Pro Max

(#28883) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Szerintetek ez megér ennyit, vagy inkább ennyit sem? [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28884) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok.
Nagyon megtetszett a Xtar SV2 töltője, szeretnék venni egyet.
Tudna valaki valami kupont rá esetleg? (privátban küldeni)
Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28885) Kozy10 válasza Surci1 (#28884) üzenetére


Kozy10
tag

küldtem üzenetet ;)

(#28886) Alex91


Alex91
félisten

Na, megjott a lampa kinabol... Supfire F3 L2. Nagyobb, de erosebben is vilagit, mint az sk68 3db AAA akkuval.

Az AAA adapter, es a 18650-hez a henger jart hozza.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28887) ZozzV6 válasza Monyos (#28880) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én nem vennék már semmi ebay-es vackot. Az Sk68-ak is csak olyan pozícióban vannak ahol nem létkérdés a megbízhatóság. A 3 db-ból egy most pusztult meg 1 év után. Az 5-ös kezelő által linkelt az Hamisított cree ledes Lattice bright van benne. Amit te linkeltél az meg egy Q5-ös ledes megbízhatatlan akkuval amiben jó ha van 800mA és egy olyan töltő amit szintén nem mernék használni. 5-8$.. Ég és föld a C8-hoz képest amit találtál. Ez most nagyon leszólásnak hangzik de olyan célra hogy hazajutáshoz lássak oda kell a megbízhatóság így nem adnám Convoy, Sunwayman, jetbeam, stb márkák alá.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28888) 5-ös kezelő válasza Monyos (#28880) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem mind működik, de csak ritkán használom őket. Fénye elegendő, ha bedöglik, veszel másikat - de általában csak hibás forrasztás /fordult elő nálam eddig, az sem ennél, hanem a Police-nál/ a gond. Egy próbát megér. Amit linkeltél, olyanom is van. Kisebb a fénye /régi izzós lámpákhoz képest persze fényár :))/, de megbízható, sokat passzoltam el ebből a típusból - minden ismerősömnél működik. Nyilván a profik a márkásabb lámpákat javasolják, de én jobban szeretem strapára az olcsóbbakat - bár van nekem is pár S2+ meg C8-as Convoy. Linkelt töltőt is ismerem, de csak piacos akkuhoz való - és ne legyen éghető anyag a közelben, ha töltesz vele. Bár gond esetén elolvad a töltő belsejében egy vékony vezeték, nincs tűz többnyire. Szóval ésszel, vagy egyáltalán nem. Vander t6-os nekem bejött, a vékonyabb csak akkus társa minden nap a zsebemben van készenlétben. Ha pénz nem érdekes, vegyél S2+ lámpát, jó akkut és töltőt. Ház körül elég az ebayes - szerintem. Ha nem válik be, keveset buksz, vagy a szomszéd átveszi boldogan árában.

Pocoxx : Volt ilyenem, igen gyenge a fénye. Max. éjjel a szobában tudod használni, kidolgozásra is gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#28889) Öreg 61 válasza pocokxx (#28883) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Annyit sem. Konkrétan Kisújszálláson a Szabó vas és bazár kereskedésben lehet kapni 400ft-ért és egy kalap sza..... akkor már valami sk68 de venni kell hozzá aksit és töltőt is mert úgy kétszer annyi a fény ereje.

(#28890) #33253120 válasza Öreg 61 (#28889) üzenetére


#33253120
törölt tag

Főnököm vett egy ilyet magának amikor meglátta az én lámpáimat... :)
Hát már nincs meg neki. :)

(#28891) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Van egy SK68-as lámpám. Ezt lehet valahogy moddolni? A jelenlegi led benne elég kékes színű, valamint a driver is 360mA-t vesz fel az akkuból, tehát kb 100 Lument adhat le így.

(#28892) nufenen111


nufenen111
tag

Na, a topicnak hála megrendeltem a Convoy c8ast. Nekem a sötét szürke színű tetszett legjobban, és Xml-u2 leddel, mivel a másik led túl szűken világít. Rendeltem hozzá narancs reflektort és védőtáskát is, no meg egy Samsung akkut.

(#28893) ZozzV6 válasza nufenen111 (#28892) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A narancs reflektorhoz lehet kell másik központosító gyűrű a ledre mert azt még a régi 7mm-es lyukkal lehet a legtöbb helyen kapni és most már 9mm-essel készül a sima refik alja.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28894) benfolds


benfolds
őstag

érdekes, hogy ausztriába és szlovákiába is 12 $ most a 4-es pakk akksi postázása, viszont ott felajánlja a nem ajánlott megoldást is, ami ingyenes. lehet, hogy túl sok csomag tűnt el nálunk?

(#28895) benfolds


benfolds
őstag

nincs valakinek xtar vc4-hez kapcsolási rajza? addig is amíg eldől, hogy újraküldik-e vagy le tudom vásárolni az árát, megpróbálnám megcsináltatni. írtam az xtarnak, elég jó fej volt az ember, viszont azt válaszolta, hogy nem adhatja ki.

(#28896) gyenesmartin válasza benfolds (#28894) üzenetére


gyenesmartin
őstag

12 $ a szállítás egy 4-es pakknál? Akkor maradok a jól bevált vaterás LG HE4 celláknál.

(#28897) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Tegnap elkezdtem az első videóó vágást. Jó rég csináltam már ilyet és azóta másik programot is kell használnom mivel a régi elavult. 3 óra egy 8 perces videóra és még nincs kész :D Majd gyorsabban megy ha megismerem a progit.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28898) balazs1956 válasza gyenesmartin (#28896) üzenetére


balazs1956
senior tag

Itt is, és a Banggoodon is ingyenes(még?)

(#28899) Vukmuty


Vukmuty
csendes tag

Beszereztem egy T20 940 nm lámpát,amit kipróbáltam éjjellátó kamerával és kb,ha két méterre elvilágit vele.
Lehet az a baja,hogy gagyi 18650 akkut raktam bele,ha beszerzek vmi jobbat,akkor remélhetőleg jobb lesz?

(#28900) hpsafl


hpsafl
tag

Skilhunt H03 neutral kupon: HeadBF ár: 26.99$
ON THE ROAD M3 920Lm Cree XM-L2 U2 5C LED 16340 akku kupon: ROADEAL ár: 22.99$
Nitecore Tube (kék) kupon: NTBF ár: 5.99$

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.