Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) errors01


errors01
csendes tag

Sziasztok srácok, BÚÉK!

Convoy s3 hoz keresek akksit. Találtam egy ilyen megoldást:[link]

Ilyet használt már közületek valaki? Érdemes ilyet venni?

Xbox: errors01

(#29702) Vertigo18 válasza errors01 (#29701) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az alap verzióval mi a gond? Miért kell ilyen megoldás?

Buék mindenkinek!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29703) jozsi252 válasza errors01 (#29701) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezt a megoldást hagyd a fenébe, nem ér 1 ft-ot sem, kókányolás a köbön.. Inkább vegyél egy normális Pana - LG - Samsung - Sanyo - Sony stb (márkás) akkut, meg egy 1-2k-s Liitokala/Xtar akkutöltőt, és meg is van oldva az akku illetve töltés probléma.

iPhone 13 Pro Max

(#29704) FerNandor


FerNandor
őstag

Elég meggyőző a convoy L6, bár a képeken nekem nem adja vissza. Gyárilag is nagyon jó, ugye? Mert látom, hogy ezt is már hackeltétek :) ismeri valaki a fenix rc40-et élőben, ahhoz képest milyen? Mert nekem jelenleg csak ahhoz van viszonyítási alapom. Brutál lámpát szeretnék, de olcsón. Amikor utánanéztem, hogy mennyi a fenix elég jól leesett az állam...

Melyik az ajánlott legjobb akku hozzá és mennyibe kerül, valamint az ahhoz való töltő mennyibe kerül.

Mennyit bír kb az akkuja?

Egy maglite-hoz képest mekkora ez a lámpa? Nagyobb kicsit? És mennyire strapabíró? Az üvegére lehet rakni valami védő fóliát?

Honnan érdemes megvenni a lámpát, az akkut és a töltőt, minél olcsóbban?

--------

És egy másik kérdés. Valami több fokozatos, jó, erős fejlámpát tudtok ajánlani, ami szokványos elemmel is megy?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29705) kowik válasza FerNandor (#29697) üzenetére


kowik
tag

(#29706) Czimby


Czimby
addikt

Arra gondoltam vennék még egy lámpát az Astrolux S1 mellé, Convoy S2+ vagy C8-akat néztem Gearbesten.
Méret nem számít, melyik ad nagyobb fényt?
Az S2+ elég jó áron van ahogy látom.

Egyéb kérdés:
Az Astrolux leírásában Protected akksit ajánlanak hozzá, ez azért fontos, hogy ne tudjam túlmeríteni vagy mi miatt? Sima akkut szeretnék venni bele.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29707) Gargouille válasza Czimby (#29706) üzenetére


Gargouille
őstag

Mindkettőben ugyanaz a driver van, ugyanakkora fényt adnak, csak a C8 egy szűk csóvába fókuszálja, tehát főleg távolabbi dolgok megvilágítására alkalmas, az s2+ meg szép szélesen terített fényt ad, inkább alkalmas zárt térbe, közeli de nagy terület bevilágítására. Tehát attól függ mire akarod használni a lámpát. Ha általános mindennapi zseblámpának akkor S2+ az ajánlott szerintem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29708) Czimby válasza Gargouille (#29707) üzenetére


Czimby
addikt

Mivel az Astrolux eléggé hasonló az S2+-hoz így szerintem egy C8 lesz így lesz egy házkörüli és egy túrázós, szabadtéri lámpám is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29709) powerwade válasza balazs1956 (#29692) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi, ilyesmire gondoltam. Szimpi, ha a villogás jelzi hogy kb 25% van az aksi, akkor azzal még 1 kört tudok menni, de utána már töltenem kell. Milyen kulcsszóval keressek ilyen aksi ellenőrző funkcióval ellátott lámpát?

(#29710) Gargouille válasza Czimby (#29708) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, nekem is ez volt az érzésem, az S2 szinte ugyanolyan jellgű, a C8 lesz ami neked kell. Én is akarok egyet rendelni majd nemsokára, túrázós lámpának. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29712) Tomi0703 válasza WestBam (#29640) üzenetére


Tomi0703
őstag

Töltő és az általad ajánlott akksit már berendeltem. Viszont az S2+-t még nem.
Ezt a kék verziót, meg a sima szürkét nézegetem. De olvasva a blogodat a kékhez nem csak magát a lámpát adják, meg ugye melegebb a fénye. Akkor jól gondolom, ugye, hogy a kék a jobb választás? :R

(#29713) balazs1956 válasza powerwade (#29709) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nem hinném, hogy kulcsszóval rá tudsz erre keresni.
De itt is csak úgy mutatja, ha a programban bemész az akkuteszter módba. Akkor itt ha jól tudom 1-5-ig terjedő villogással jelzi a töltöttséget.Tehát nem figyelmeztet használat közben a merülésre.
Hogy melyek ezek a lámpák, azt a topiklakóktól kérdezd meg, akik tapasztalat alapján tudnak tanácsot adni Neked.
A 29540-es hozzászólás Józsi252 sorstárstól részletesen leírja a visszajelzést.
Úgy látom, Ő nagyon otthon van a BLF A6-ban, kérdezz tőle nyugodtan

(#29714) FerNandor


FerNandor
őstag

közben meghánytam-vetettem a dolgokat és arra jutottam, hogy inkább hagyom az L6-ot.

Arra gondoltam, hogy veszek inkább egy convoy c8-ast és egy s2+-t. az s2+-t tudom használni egy ilyennel fejlámpaként is, ami szintén fontos.

Kérdésem a továbbiakban annyi lenne, hogy melyik akksi jó ehhez a két lámpához, amivel a legjobban üzemelnek?

ez a töltő jó? LiitoKala Lii - 202 USB Battery Charger

Convoy C8-ast xm-l2-vel gondoltam, mert annak kicsit nagyobb a hotspotja. Láttam, hogy lehet orange peel reflektorral is venni. Az miben más?

És még egy kérdés. Honnan vegyem meg ezeket jó áron, ahol eredeti termékeket kapok és ahol mindent megkapok egyben, egy csomagban? bár mintha azt olvastam volna korábban, hogy lámpát és akksit csak külön engedett venni a rendszer veszélyesség miatt.

előre is köszönöm.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29715) Czimby


Czimby
addikt

Akkor most az S2+-ba bele megy a Pana akksi vagy nem?
Ellentmondásos infókat olvasok.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29716) Silent77 válasza Czimby (#29715) üzenetére


Silent77
veterán

Igen belemegy, a védett is.
C8-nál van, hogy nem minden védett pana megy bele.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29717) Czimby válasza Silent77 (#29716) üzenetére


Czimby
addikt

Na most teljesen elbizonytalanodtam akku téren Samsung Q30, Panasonic 3400-as, és LG 3500MJ között vacillálok. Mivel az Astolux is max 6A-t vesz fel a Convoyok meg 3A alatt így mindnek jónak kell lennie.
Azt nem tudom, hogy az Astrolux TURBO módban nem-e nyirja ki magát, bírja a LED azt a közel 6A-t 45s-ig?

Azért is gondolkozok újra a Pana akksikon mert a Lii100 töltőról olvastam, hogy van hogy kicsit túltölt ez ellen jó lenne a Protected akksi.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29718) Silent77 válasza Czimby (#29717) üzenetére


Silent77
veterán

LG-t nem ismernem, másik kettő van itthon.
Én átszoktam panára teljesen, mindenbe az van.

Nem volt még túltöltés gond liitokalával, inkább kevesebb. 4,19-4,20.

FerNandor: Akkuba, az említett panasonic védelem nélküli, samsung 26fm, stb.
Töltőbe jó lesz a liitokala. :K

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29719) benfolds


benfolds
őstag

BUÉK!
ki melyik verziót preferálja a c8-ból, akinek az xml2 és az xpl-es verzió is van? azt már tudjuk, hogy westbam az xpl-t ajánlja, emiatt hajlok rá, hogy azt vegyem meg én is, a tesztképek viszont inkább az xml2 felé visznek. a fotók alapján legalábbis alig látszik, hogy messzebb világítana az xpl, az viszont annál inkább, hogy közelre kevesebb fényt szór. :U

(#29720) Czimby válasza Silent77 (#29718) üzenetére


Czimby
addikt

És C8-ba a nem védett panák belemennek? Még képlékeny még, hogy s2+ vagy c8 lesz a 2.-ik lámpám és olyan akku kellene ami mindbe jó méretileg. Szerinted érdemes protected aksit venni? Ugye levesznek valamit a fényerőből a nagyobb belső ellenálás miatt.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29721) ZozzV6 válasza Czimby (#29720) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Védelem nélküli bármilyen 18650 belemegy a C8-ba. Ha elég a 100m körüli hatótáv akkor XM-L2 mert közelebbre is használható.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29722) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi :)

orange peel c8-ban milyen? milyen hatása van az orange peelnek?
honnan tudom, hogy védett vagy.nem védett az akksi? oda van irva a hirdetésben?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29723) nufenen111 válasza benfolds (#29719) üzenetére


nufenen111
tag

Én a tesztek alapján az Xml-u2t választottam. Inkább jobban teritsen, mint pontban messze világítson. Így elég nagy területet szór be a fénye, ami kell nekem.

(#29724) nufenen111 válasza FerNandor (#29714) üzenetére


nufenen111
tag

De rendeltem még hozzá egy orange refit is, de még nem érkezett meg.

(#29725) Gargouille válasza FerNandor (#29722) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy példa. A védettek kicsit hosszabbak és a tetejük van egy "kis kupak" (button-top -nak hívják ha jól tudom) valamint vastagabbak is picit mert megy egy kis vezetés az oldalukon. A nem védettek pedig kicsit rövidebbek és kisebb átmérőjűek és általában nincs "kupakjuk" (flat-top).

WestBam írt a blogján egy remek kis cikket az akku témáról, olvasd el, mert nagyon hasznos, abban minden benne van! (keresd meg az egyik hozzászólását és az aláírásában megtalálod a blog címét) :)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29726) -szabi- válasza nufenen111 (#29723) üzenetére


-szabi-
őstag

Jó választás, két heti rendszeres használat után nagyon elégedett vagyok vele.
Tudása és ehhez mért ára miatt pár kolléga is erre tette a voksot.

üdv

(#29727) ZozzV6 válasza FerNandor (#29722) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A hot spot széle nem lesz olyan határozott hanem átmenettel megy át a szórt fénybe.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29728) WestBam válasza benfolds (#29719) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha valóban az a cél, hogy messzire vigyen akkor mindenképp az XPL-HI amit javasolni tudok.
Minap előszedtem őket, a kettőt egymás mellett használva határozottan jobb távolra az XPl-HI, jelentősen erősebb a hotspot ha a fotók nem is adják vissza akkor is. Általános felhasználásra ahogy Zozz is írta előnyösebb az XM-L2 LED a több szórt fény miatt. El kell dönteni mit szeretnél, 100m-re mindkettővel teljesen jó vagy, mint a cikkben is írtam az xpl távolabb visz a hotspotban de sokkal kevesebb a szórt fénye.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29729) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

BLF A6 le van árazva a banggodon.

(#29730) Benoe77


Benoe77
őstag

Rendeltem most egy akciós Astrolux S1-et és egy új firmware-es ezüst C8-at. Az a tervem, hogy megcserélem bennük a drivert. Így a C8 még erősebb lesz, az S1 meg nem fog annyira melegedni, és általános használatra jobb lesz, pláne a rövid házzal. Lehet, hogy át is építem a meglévő fekete C8 házba az ezüst C8 belsejét, az nekem jobban bejön.

(#29729) gyenesmartin
az Astrolux S1-et most egy fél dollárral többért vettem, és van benne egy extra rövid cső is. Köszönöm annak, aki megosztotta.

[ Szerkesztve ]

(#29731) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Tudtok olyan oldalt ahol BLF A6 vs Convoy M1 összehasonlítás van?
Így akciósan egy árban vannak (18-19€)
Esetleg még Convoy M2, noha ez már drágább (21€).

üdv

(#29732) Czimby


Czimby
addikt

Szerintetek BAnggod-on miért van odaírva az Astrolux S1-hez, hogy;
Battery Configurations:1 x 18650 /18350 Battery (not included) (do not use NCR18650B )

Mi baj lehet az NCR18650B-vel? :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29733) gyenesmartin válasza Czimby (#29732) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nagy a belső ellenállása. Samsung 30q-val sokkal többet is ki lehetne belőle hozni. A panasonic csak kis áramigényű lámpákhoz való.

(#29734) Czimby válasza gyenesmartin (#29733) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor marad a Samu Q30, gondolkoztam hátha találok valami alternatívát ami 3000mAh fölötti de a jelek szerint nincs igazán.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29735) gyenesmartin válasza Czimby (#29734) üzenetére


gyenesmartin
őstag

3Ah-tól nagyobb esetleg Sanyo NCR18650GA, LG MJ1.

(#29736) WestBam válasza Czimby (#29734) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Rendeld már meg a 30Q-t, az jó lesz később convoyokba is, nem kell ezen ennyit gondolkozni :N

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29737) WestBam válasza -szabi- (#29731) üzenetére


WestBam
Topikgazda

M1 és M2 8x7135 és 6x7135 driverrel van összehasonlítva a blogomban pl. S2+-al (8x7135) is. Igazából egy flood lámpa bármilyen erős lehet, ha összehasonlítod egy hotspotos lámpával a hotspot távolabbra fog vinni minden esetben, ellenben az astrolux erősebben fog előtted világítani, távolabb is visz izomból (!!!) mint az s2+ de teljesen más karakter a két lámpa amit összehasonlítasz. Vegyél egy M1-est erős driverrel, az jó kis lámpa :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29738) Czimby válasza WestBam (#29736) üzenetére


Czimby
addikt

Látom már untok :DDD
Már én is magamat :))

Berendeltem a Q30-at!

Köszi az útbaigazítást mindenkinek! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29739) WestBam válasza Czimby (#29738) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem ununk, de ezen felesleges ennyit rágódni.
A DD drivernek kell a kakaó, egy 30Q pedig elég hozzá bőségesen. Ha azt mondja valaki, hogy ne tedd bele az NCR18650B-t mert kevés akkor valószínű nem csak viccből mondja, tanácsot ad, hasznos tanácsot :K
És ezentúl is természetesen várunk a topiba, jöhetnek az első élmények, aztán majd kapsz ötletet az újabb lámpáidhoz is, hogy mit kellene venni :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29740) -szabi- válasza WestBam (#29737) üzenetére


-szabi-
őstag

M1 és M2 tesztet olvastam.
Nekem van C8 és S2+, de kacérkodom a gondolattal, hogy kellene még egy lámpa a kettő közé ez lenne A6 vagy M1.
Mint fentebb írtam C8 bevált viszont S2+ nagyon melegszik azt max-on nem fogom használni.
Ami A6-nál nagyon tetszik, hogy több fokozat is van, ezt convoy is bevezethetné, medium és max között egy high még elkélne.

üdv

(#29741) #33253120


#33253120
törölt tag

Ez a gyöngyszem volt már? :)

(#29742) Czimby válasza WestBam (#29739) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a segítséget!

Ez az Astro az első komolyabb lámpám, mert már meguntam, hogy a Meco Q5-ök kapcsolói nagyon hamar megadják magukat.

Van egy Ledlenser-em is kis ügyes AAA-s elemmel megy azzal elégedett vagyok, sajnos az Astroluxba csak egy LaserPointerhez kapott Ultrafire 18650-et tudtam kölcsönkérni azzal nem volt túl meggyőző, de utánanéztem és mikor megláttam, hogy valós 600-800mah az az aksi rájöttem miért :DDD

Majd szeretnék még egy Convoyt is S2+ vagy C8, de nagyobb az esély az S2+-ra mert az 50m amit be tud világítani nekem bőven elég.

A Ledlensert berakom a kocsiba, az S2+ megy a garázsba szereléshez vagy ha kell a ház körül, az Astrot pedig bent tartom magamnál és ha tudom valahova lámpával kell menni őt viszem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29743) WestBam válasza #33253120 (#29741) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Jókor linkeled, Czimbi megvehette volna a 30Q-t 4-5x áron a szagértő úrtól :DDD
Szóval köszönjük hogy megosztottad, most már csak ipari akkut veszünk és nem teszünk facsavart mellé :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29744) beta válasza WestBam (#29739) üzenetére


beta
aktív tag

Ennyi erővel több cellát is felsorolhatna, ami nem lesz jó bele. Sztem talán azért írta oda, mert a protected verzió nem megy bele a lámpába (feedbackben többen is erre panaszkodnak).

(#29745) ZozzV6 válasza -szabi- (#29740) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van M1-em és nekem is S2+ és C8 közé kellett valami. Tökéletes középút. M2-ben ugyanaz a driver, led és reflektor van szóval csak az a különbség hogy más a külseje. M1-en talán nagyobbak a bordák és a fejátmérő is pár mm-el. Dönts az alapján melyik tetszik jobban mert ugyanazt tudják pontosan.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29746) Jan válasza Benoe77 (#29730) üzenetére


Jan
újonc

Mi a különbség az Astrolux S1 és a BLF A6 között? Esetleg ugyanaz csak két különböző néven is árulják?

(#29747) PHM válasza Czimby (#29742) üzenetére


PHM
addikt

"valós 600-800mah az az aksi rájöttem miért"
Optimista. :D Sokszor még az 500-at sem éri el.
Nagy horgász kollégának ajánlottam bontott notebook cellákat,
mert panaszkodott, hogy egy éjszakát sem bír ki a 2db 18650-es akku
a fejlámpájában. Mikor mondtam, hogy a bontott cellák valós kapacitása
1500-2000 mAh közt lehet, kinevetett, hogy ő annál többször nagyobb
kapacitásút vesz a horgászboltban. Hiába, van, akin nem lehet segíteni...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29748) FerNandor


FerNandor
őstag

köszönöm nektek segítséget.

Még annyi kérdésem lenne, mielőtt rendelek, hogy az S2+ eléggé melegszik. Van-e ilyen karakterkisztikájú lámpa, ami jó erős és így teríti a fényt, de esetleg nem melegszik annyira? ki tudja, hátha többet kell használnom.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29749) hpsafl válasza FerNandor (#29704) üzenetére


hpsafl
tag

Ha komoly lámpát szeretnél, akkor inkább vegyél L6-ot. RC40-em nincs, de TK75 igen. Nem mondom hogy ugyan az a két Fenix, de nem annyival gyengébb a TK75, mint amekkora különbség volt köztük árban, de a lényeg, hogy a a kettőt egymás mellé tettem itt. Ehhez képest az S2+ C8 teljesen más kategória.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29750) verybigboy válasza FerNandor (#29748) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az engem is érdekelne!

Olyan lámpa amiben több anyag van (kisebb hőingadozásokkal) és a hőmérséklet is normál körülmények közt marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.