Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) verybigboy


verybigboy
senior tag

2016.11.23.-án beérkezett hazánkba egy csomagom azóta semmi.

Ma ráírtam a Posta ügyfélszolgálatra, s megérdeklődöm ezt az 1 hetes "semmittevést", kíváncsi vagyok egyáltalán válaszolnak-e, s ha igen, ezt a szarakodást mivel fogják alátámasztani?

(#29052) anarchimedes válasza verybigboy (#29051) üzenetére


anarchimedes
csendes tag

Gondolom a vámosok ülnek rajta! Nekem is akkor jött az országba, tegnap indult meg. Türelem!
Kép

(#29053) ZozzV6 válasza verybigboy (#29051) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kia bennfentes dolog a postáról: kedves vezetés elvállal mindenféle cégnek extraolcsó és gyors szállítást pl: Emag. Emiatt már szeptemberben annyi a csomag mint karácsonykor, sokszor a gyorsítás miatt nem szkennelnek minden csomagot minden állomáson így lehet, hogy a csomagod megkapod éppen, de tracking szerint csak épp az országban van. Az ügyfélszolgálatosnak 5x annyi email és telefonhívása van naponta és ő se tud többet mert nem látja a mozgásokat. Most meg itt a karácsonyi szezon pluszban. Ne az ügyfélszolgálatossal veszekedjetek kérlek. Ő az egyik legkisebb fogaskerék és sajnos csak bele van dobva a nyakig érő sz@rba, és még lötyögtetik is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29054) NP007 válasza ZozzV6 (#29053) üzenetére


NP007
csendes tag

upsz

[ Szerkesztve ]

(#29055) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Ma reggel még egyáltalán nem ismertem a Convoy márkát, de tudtam, hogy már kellene egy normális lámpa amit lehet használni esti erdei sétákhoz, illetve egy fejlámpa is esti futsához. A fejlámpát még lehet kicsit eltolom, de a sima lámpa csak jó lenne. A TruNite márkát ismertem, így gondoltam tőlük rendelek valamit amazonról a többi rendeléssel együtt.

Mielőtt rendeltem volna gondoltam megnézem a fórumot. Itt találtam rá a Convoy c8-ra, aztán meg a róla szóló írásra. Igazából ez szerintem tökéletesen megfelelne nekünk és jóval olcsóbb is mint a másik kiszemelt lámpa. Biztos már 100-an kérdezték (hisz az összefoglalóban is szerepel) de szerintetek ez C8 a lámpa az amazonon eredeti lehet?

Az amazonban bíznék, a hozzászólások jók, de címben szereplő 2000 lumen olyan hiteltelenné teszi az egészet.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#29056) gyenesmartin válasza N.GÁBOR (#29055) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia!
Az nem Convoy. Inkább Gearbestről illetve Banggoodról rendeld.
Én ilyet vettem. Ma érkezett be az országba, tán jövőhéten meg is jön.

[ Szerkesztve ]

(#29057) N.GÁBOR válasza gyenesmartin (#29056) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

De vaksi vagyok, még a neve sem Convoy, csak a C8 azonos. :)

Ez gondolom már az lehet, de akkor is talán jobb onnan amit javasoltál. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#29058) Yahhher válasza Kozy10 (#29036) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Minden frankó egyébként vele ( blf a6 ), de a kidolgozása sokkal jobb volt a Convoy s2 -nek. Lepattintottam róla az övcsipeszt, egy kis festékkel együtt jött le csak. Nem izgat különösebben, úgyis megtartom.

Üdv B.

(#29059) benfolds válasza Yahhher (#29058) üzenetére


benfolds
őstag

akkor jól érzékeltem a különbséget a képek alapján. én is gondolkodtam rajta, de asszem megvárom, amíg kijön a convoy egy s2+ hostos még durvábbal. :DDD (bár kétlem, hogy ez a ház többet elbírna, hacsak nem jönnek kevésbé melegedő ledek)

(#29060) benfolds


benfolds
őstag

lehet kipottyantunk a top20-ból miután beszüntették, hogy filléres szarokkal is pontot lehet gyűjteni. :) (vagy egyszerűen csak akksiból kéne többet rendelni?)

(#29061) benfolds válasza benfolds (#29060) üzenetére


benfolds
őstag

mondjuk ez hülyeség, mert továbbra is ingyen hoznak szinte mindent magyarországra is, viszont a 4 db-os pana akksi postája amerikába is 17 dollár, ők meg gondolom top20-asok, szóval hogy ki mennyit rendel, annak nem sok köze van az akksik ptk-jához, de erre utal a eredeti hozzászólás is, csak megkevert a görög csávó következő hozzászólása.

(#29062) Vertigo18 válasza N.GÁBOR (#29055) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha mindenképpen a C8-hoz ragaszkodsz, akkor én innen ajánlom megrendelni, eddig 11-et rendeltem, mindegyik garantáltan eredeti.

Ha nem kell távolra világítani, hanem inkább közelre és terítsen, akkor S2+ inkább. Ha meg kettő között szeretnél valami öszvért, akkor Blf A6.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29063) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Egyébként az S2+-ba be lehet tenni a BLF A6 driverét?
Ahogy néztem egyik led sem 5A-a lett tervezve, de azt a 45 másodpercet gondolom kibírja az XML2 is.

[ Szerkesztve ]

(#29064) balazs1956


balazs1956
senior tag

Tud valaki kupont a BLF a6-ra?
Lehet azt nég olcsósítani? (19,95 alá?)

Sima pana akksival lesz különbség a s2+-al szemben?
A turbó módban nem vágja haza az akksit?

Bocs a sok kérdésért...

[ Szerkesztve ]

(#29065) robita válasza balazs1956 (#29064) üzenetére


robita
csendes tag

Ennél olcsóbb szerintem nem lesz.
Én NCR18650B aksival használom és eddig jól bírja mindkettő.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#29066) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Karácsonyra szeretnék ajándéknak egy zseblámpát venni. Milyent ajánlotok 10-18.000Ft között? Led Lenser, Fenix gyártótól esetleg? A kínai lámpák nem érdekelnek. Szempont hogy AA elemmel működjön.

(#29067) verybigboy válasza hramon94 (#29066) üzenetére


verybigboy
senior tag

... pedig minőségi kínai lámpában sem csalódnál ... tudom furin hangzik minőség - kína, de ha odafigyelsz, igenis vannak minőségi darabok!

(#29068) balazs1956 válasza hramon94 (#29066) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#29069) WestBam válasza gyenesmartin (#29063) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igen, de a csillagot is cserélni kell valami jobb hővezetőre, pl. sinkpad vagy noctigon.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29070) csiga8


csiga8
senior tag

Nitecore TM16GT, Fenix TK75-höz hasonló kivitelű, de olcsóbb, és még használható lámpatípust tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#29073) ZozzV6 válasza Vertigo18 (#29062) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy kettő közöttinek ott a Convoy M1 is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29074) jozsi252 válasza hramon94 (#29066) üzenetére


jozsi252
veterán

Esetleg egy Olight S2A LED lámpa? Van még pár lehetőség, de ha nagyobb fényerejű lámpát akarsz akkor zsebbenyúlósabb. 30-60k között vannak a jók.

iPhone 13 Pro Max

(#29075) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek lehet egyszerre rendelni a Banggoodtól lámpát és akkut,úgy,hogy TN-t kérek hozzá?
Nem fogják kettébontani a rendelést, és kétszer számolni a TN díját?

Előre is :R :R

(#29076) Silent77 válasza balazs1956 (#29075) üzenetére


Silent77
veterán

Ha belerakod a kosárba, látni fogod, hogy egy raktárba vannak e. Ha külön raktár, külön küldik.
Tn-t csak egyszer fizetsz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29077) jozsi252 válasza balazs1956 (#29075) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkut mindenképp külön fogják küldeni ez 100% De 20$ környékétől már jár alapból a TN, illetve ha csak 1 akkut rendelsz, akkor is csak 3-400 ft lehet a TN, szóval kb. semmi.

iPhone 13 Pro Max

(#29078) ReMek(k)Elek válasza hramon94 (#29066) üzenetére


ReMek(k)Elek
csendes tag

Mind kínai.
A legtöbb kínai tervezésű, fejlesztésű és gyártású, pár darab amit amerikainak, németnek, vagy kanadainak gondolsz is Kínában gyártódik.
Nitecore, Fenix, Olight pl. echte kínai lámpák.

(#29079) Yahhher válasza balazs1956 (#29064) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Szerintem a nagyon nevenincs akksiknak lehet gondja csak az 5-6 amperrel, úgyhogy nem kell aggódni.
Mondjuk szerintem gyári kivitelben nem is nagyon tudja a turbo módot kihasználni, ahhoz nem árt egy kis átalakítás. ( ha nincs igazam, akkor elnézést ).
High-ban is nagyobb fénye van, mint az S2-nek.

Üdv B.

(#29080) Yahhher válasza benfolds (#29059) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Azért annyira nem rossz ám a helyzet! :-)

Üdv B.

(#29081) benfolds


benfolds
őstag

1 óra 15 percet használtam most este biciklin, folyamatos középső fokozaton a 8x-as s2+-t pana akksival. -3 fok volt, mégis probléma nélkül üzemelt a lámpa. elég meggyőző.

(#29082) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani lehetőleg itthoni boltból biciklire szerelhető nagy fényerejű lámpát?
Olyasmi kellene mint a Convoy S2
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29083) Yahhher válasza Yahhher (#29079) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem lett igazam, kimentem, kipróbáltam :-) Azért valamennyire van értelme gyári állapotban is.

Üdv B.

(#29084) balazs1956 válasza Yahhher (#29079) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Nem tudomelképzelni, hogy megfelelő aksival(samsung Q30), ne tudná gyárilag az 1600 lument.
Olvastam valamit egy, a rugóknál lévő rövidzárról(??), de nem hiszem, hogy ezt otthon kéne megoldani.
Ha tévednék, remélem engem is kijavítanak.
Erősen gondolkozom, egy BLF a6-on, egy Samsung Q30-as akkuval.
Persze ez akkor lenne érdekes, ha többet tud mint az s2, meg kisebb mint a C8,mert mindkettőm van.
Az 1600 lumen mozgatta meg a fantáziámat. Jól szét tudnám vakítani a szomszédokat:))

(#29085) benfolds


benfolds
őstag

nem jövök rá, hogy blf-en honnét lehet tudni, hogy ki mire válaszol, ha nincs idézet... :F

(#29086) Yahhher válasza balazs1956 (#29084) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ahhoz azért nem árt pár dolognak teljesülni. Rendes akksi, bypass vezetékezés, ne péntek délutáni gyártású lámpa :-D.
Egyébként nem mindegy, hogy 1450 v. 1550? Ugysem venni észre. S2-t veri, megveheted.

Üdv B.

(#29087) lorcsi válasza Vertigo18 (#29062) üzenetére


lorcsi
veterán

nagy gyakorlatod van ezek szerint a rendelésben..

mennyi idő alatt érkezett meg?

szerintetek ha a napokban rendelek egy szettet az megérkezhet még karácsony előtt?

(#29088) lorcsi válasza lorcsi (#29087) üzenetére


lorcsi
veterán

apósnak ajándékba..zseblámpa project

ez a BLF A6 XPL egész jó árban van..
és mellé egy iylen töltő+akku szett~7 $
~27$...kb 8-9k

a másik pedig, helyben -pesten-
Kézi Li-Ion akkus saját töltős, 5 funkciós, XML-U2 Led, 10W, nagy húzós fókusszal 5200 Ft

az utóbbival van valakinek tapasztalata?

(#29089) Silent77 válasza lorcsi (#29088) üzenetére


Silent77
veterán

A töltőt, akkut felejtsd el.
Ment privát.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29090) WestBam válasza Yahhher (#29083) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az A17DD driverrel teljesen mindegy milyen akkut használsz, mindből ki fogja csavarni a maximumot, a turbó mód elméletileg 1:1-ben az akkura kapcsolja a LED-et. Jó akkuval jelentősen több amper jut a LED-hez, mint gyengébb olcsó darabokkal (piacos, ultraferi és barátai).
A maximális kihajtásáhez mindenképp védelem nélküli cellát használjatok, a 30Q tökéletes választás. :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29091) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.

Convoy M1-hez milyen Gearbest-ről rendelhető akkumulátor ajánlott?

(#29092) ZozzV6 válasza Heavyrain (#29091) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Panasonic Ncr18650b sima védelem nélküli is jó.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29093) ZozzV6 válasza benfolds (#29085) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van idézet csak valamiért csomóan nem használják. Arrafelé nem divat.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29094) benfolds válasza ZozzV6 (#29093) üzenetére


benfolds
őstag

van, de van olyan is, hogy reply, de annak mi értelme, ha sehol nem látszik, hogy mire válaszoltál. pl. hogy hányas számú hozzászólásra.

(#29095) WestBam válasza Heavyrain (#29091) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Vagy védelem nélkülit vegyél vagy samsungot. A védett pana nekem nagyon szorosan megy bele.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29096) Ra3


Ra3
őstag

Klarus Mi7-ről lenne kérdésem, több helyen is írták tesztekben hogy nincs hozzá clip, de itt már van, igaz hogy az alap 3 színen (fekete, kék, piros) pont nincs.
Lehet hogy azok a verziók amik később jöttek ki már kaptak a gyári szettben? Nekem mondjuk pont jó lenne, mert erre a fényesre pályázok.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29097) Benoe77 válasza Ra3 (#29096) üzenetére


Benoe77
őstag

November 10-én rendeltem egy feketét és nincs hozzá clip.

(#29098) Ra3 válasza Benoe77 (#29097) üzenetére


Ra3
őstag

Az alap 3 színhez ezek szerint nincs, ezeknek a képein se szerepel, meg a leírásban sem, a többin mindegyiken van.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29099) lorcsi


lorcsi
veterán

az s2+ szokott ettől olcsóbban is lenni?
vagy kb. ez a minimum?

(#29100) gyenesmartin válasza lorcsi (#29099) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ettől olcsóbb aligha lesz.
Egyébként ennek zöld gombja van vagy fekete? A hozzászólásoknál szinte mindenki fekete gombosat kapott.
Valamint van a lencsénél olyan zöld fluoreszkáló gyűrű?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.