Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) benfolds válasza Ra3 (#28412) üzenetére


benfolds
őstag

gearbestes. mivel a kijelzője nem csinál semmit, így asszem kijelenthető, hogy ez hibás. szerencsére még nem volt ilyen problémám, gondolom majd kell velük levelezni egy kicsit, aztán visszaadják a pénzt vagy ilyesmi. nekem az is megfelelne, ha küldenének helyette egy hibátlan példányt.
akinek volt már hasonló problémája: mire lehet számítani a gb-től?

(#28452) hpsafl válasza Wendelke (#28441) üzenetére


hpsafl
tag

Én A Courui-ba pakoltam dd-al XHP50-et, amit megborotváltam, mert csak így lehet dedómolni, de még így is van egy halványabb lyuk a hotspot közepében.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28453) Ra3 válasza benfolds (#28451) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem Klarus C4-el volt olyan bajom hogy túltölt de nagyon, ahelyett küldtek újat. Majd írd meg mire jutottál velük.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#28454) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,

18650-es fejlámpából mi most a sláger ? Láttam hogy elhangzott itt nemrég a Boruit RJ-02 és az Xtar is, én valami kettő közöttire szeretnék lőni: a Boruitnál félek a kis fényerőtől, az Xtar esetében pedig a magas ártól : ( Jelenleg egy ilyet használok (6 éve) és teljesen kiszolgálja az igényeimet, de szükség lenne már valami kompaktabb megoldásra autóba pl. esti motoszkáláshoz vagy hogy megnézzem a 100m-re lévő akácerdőben hogy őz vagy szarvas motoszkál. Fókusz nem kell, ha közepesen terít az elég, piros fény NAGY előny (de nem elvárás; a Boruitnál sem értem a működését), az 1x18650 a komfort és kompatibilitás miatt szükséges, a minél nagyobb fényerő jól jön, de csak ha több fokozatban kapcsolhatom. Vannak tippjeitek ?
Látom vannak itt tweakelő kollégák: ha valaki azt mondja, hogy a Boruitból veszteségek nélkül többet is ki lehet hozni és érdemes vele próbálkozni akkor ilyen irányba is nyitott vagyok (ár/érték arány persze továbbra is szempont).

(#28455) erik365 válasza Vegha (#28454) üzenetére


erik365
aktív tag

Mennyit szánsz rá?
Ha belefér a keretbe egy Xtar, vagy egy Skilhunt akkor ne gondolkozz tovább.

1.4 T-jet M32

(#28456) csiga8 válasza ZozzV6 (#28433) üzenetére


csiga8
senior tag

Szép munka az a tuning, de tényleg.

Még nem érkeztek meg a rendelt holmik, de igazából a kezdetek ( lámpa keresés) óta szemezek egy L6-al.
Az valahogy azért férfiasabb, meg tetszik. Most nem ez a legfontosabb, de majd.

Ami érdekelne, hogy egy átlagos használatnál ( második fokozat) mennyi kb. az üzemideje?

Ezek a lámpa akksik (L2, L6-ba valók ) mennyire merülnek maguktól, (önkisülés) meddig bírják töltés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#28457) verybigboy


verybigboy
senior tag

L6-ra én is "beizgultam", igaz nem, abszolúte nem mindennapi (EDC) lámpa lenne, tán ha évente 20-30x használnám, de valahogy olyan érzésem van, hogy ez a lámpa szinte egy etalon, s talán etalon is fog maradni a jövőt tekintve is. Rosszat (a méretén kívül) szerintem nem lehet rá mondani, elsőosztályú minden rajta ... és tényleg amit tud ahhoz képest megéri az árát.

Annyi lehetne hogy valamivel (mondjuk egy 5 cm-el) lehetne rövidebb az egész.

[ Szerkesztve ]

(#28458) zoli03 válasza Vegha (#28454) üzenetére


zoli03
őstag

Boruit RJ-02-ben nincs piros LED, infra LED van benne.

(#28459) 5-ös kezelő válasza Alex91 (#28440) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Van több is, de mekkora méretű kell? Vander-t vettem ebayen, T6-os leddel, (?) 6 dodó volt. Gearbesten UltraFire van 26650/18650-es akkuval, vagy 3 AAA elemmel 14 dodó. SK68-as a mérete miatt jó.

(#28460) Vegha válasza erik365 (#28455) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem fér bele sem az Xtar sem a Sklihunt, 5- max. 6000-et tudok rászánni. Nem akarok ékszert, amit dobozban kell tartani a fiókban, olyan lámpa kéne ami mindennapos használatra megfelelő. Igazából a Boruit jó választásnak tűnik, csak félek az árkategóriától (pl. túl kék fény, túl fókuszált, túlmelegszik stb.)

zoli03
az az infra LED mit tud ? a mozgásérzékelős kapcsolót láttam videón, tetszik, hasznos.

(#28461) zoli03 válasza Vegha (#28460) üzenetére


zoli03
őstag

Az infra LED-del valósul meg a mozgásérzékelős kapcsolás. Ha rákeresel a topikban, többen is írtak tapasztalatokat erről a lámpáról.

(#28462) hpsafl


hpsafl
tag

ThruNite TN42 teszt

Tulajdonságok:
LED: Cree XHP35 Hi
Fényáram: 2000 lumen
Fényerősség: 600750 candela
Fej átmérője: 100 mm
Markolat átmérője: 52 és 56 mm
Hossz: 228 mm
Súly(akkuk nélkül): 668 gramm

[ Módosította: Qru ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28463) Kozy10 válasza hpsafl (#28462) üzenetére


Kozy10
tag

:Y :Y
nem tudom ezt hova lehet még fokozni(tényleg lehet,hogy már nem is kellene) :DD
vaqy de :))

(#28464) Wendelke válasza hpsafl (#28452) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ennyire azért nem akarok belemerülni a témába :N , de azt hittem, hogy alapból az OP-s refi helyett, ha beteszem az SMO refit a lámpába, akkor mondjuk még távolabbra világít, szűkebb sugárban. :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#28465) hpsafl válasza Kozy10 (#28463) üzenetére


hpsafl
tag

Most jelenleg még én sem tudom, hogy mi lesz, de az tisztán látszik, hogy fejleszteni kell, még innen is tovább kell lépni, mert most jelenleg a csúcson vannak, de ha a konkurencia utoléri őket, akkor kell majd egy erősebb, amivel megint kiemelkedhetnek a többiek közül.

Wendelke: az SMO refi nem ilyen értelemben fog szűkebb fényt adni, mint ahogy sokan elképzik. Inkább a gyűrűsséget szünteti meg, vagy tegyük fel, hogy nincs gyűrű, mint a TN42 esetében, csak spill és hotspot. Ez a lámpa egy OP refivel csak azért térítene jobban, mert a hotspot szélén nem lenne olyan éles átmenet, hanem egy minimális területen egy fokozatos átmenet jönne létre a hotspot és a spill között, valamint a spillbe is több fény menne, de ettől még nem fog megváltozni a fény profilja, és csak minimálisan lesz szórtabb fénye.

Ilyen kb a TIR optika felülete is, ami lehet narancsos, vagy sima is, de azonos LED és azonos áramerősség mellet minimális különbséget mértem csak. Ha jól emlékszem kb 5%-alatti, de mindenképpen nagyon kicsi, mert akkor eldöntöttem, hogy soha többet nem fogok TIR optikát polírozni :N

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28466) Wendelke válasza hpsafl (#28465) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a felvilágosítást! :R

Ha esetleg majd beruházok az L6-ba, akkor szerintem jó lesz úgy, ahogy a gyári kivitelben van. :)

Mindenesetre a javasolt LiitoKala 26650-s akkukat már megrendeltem, mert volt egyébként is akkus rendelésem. :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#28467) Tékozló válasza Kolty (#28382) üzenetére


Tékozló
tag

Egy ilyet rendeltem hozzá, ha a C elem elfogyna: [link]
Még nem jött meg, de 3 ceruza elemmel sem volt szemre kisebb a fényerő, ezért rendeltem hozzá.

(#28468) verybigboy


verybigboy
senior tag

Olyan töltőt keresnék ami jó!!!, tud kezelni Nimh-től fölfelé mindent, nem kell 4 beállású, elég 2 beállású, 26650-es méretig tudjon kezelni akkukat, és a legjobb az lenne ha "hülyebiztos" lenne, azaz beleteszik az akkut és az mindent jól megcsinál, beállít önmagától.

Mi erre az ajánlott töltő, mit favorizáltok? Mi lenne egy ár szempontjából még jó, ill. mi lenne mondjuk még értelmes határok között jó töltő?

:R

(#28469) Alex91 válasza 5-ös kezelő (#28459) üzenetére


Alex91
félisten

A lenyeg, hogy erosebb fenye legyen, mint az sk68-nak, es 3xAAA adapterrel is menjen. 20 dollarnal ne keruljon tobbe.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28470) Kolty válasza Tékozló (#28467) üzenetére


Kolty
aktív tag

Én egy hosszában végíghasított műanyag vízvezetékcsővel használtam AA akkukkal.
Súlya egész jó volt fénye is, de hamarabb merült.

(#28471) Kozy10 válasza verybigboy (#28468) üzenetére


Kozy10
tag

(#28472) verybigboy válasza Kozy10 (#28471) üzenetére


verybigboy
senior tag

... amit néztem az a Xtar SV2 Rocket ...

(#28473) Kozy10 válasza verybigboy (#28472) üzenetére


Kozy10
tag

Az is jó ;)
Xtar-al nagyon nem tudsz mellé nyúlni :K

(#28474) jozsi252 válasza verybigboy (#28472) üzenetére


jozsi252
veterán

SV2 egy nagyon jó töltő, nekem is az egyik Xtar töltőm az. 26650-es 5200mAh Keeppowerekhez külön jó a 2.0A-es áramerősség. :K

iPhone 13 Pro Max

(#28475) Mikulásbá válasza verybigboy (#28468) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#28476) hpsafl


hpsafl
tag

Nitecore EC21 kupon: EC21GB ár: 27.99$
LUMINTOP Prince kupon: LPE11 ár: 31.59$
Lumintop Tool AAA kupon: LKF11 ár: 9.59$
Lumintop TD16 kupon: TD16GB ár: 36.99$
Jetbeam JET - u AAA kupon: JETμEN ár: 8.99$
Opus BT-C3100 V2.2 Li-ion NiCd NiMH akku töltő kupon: OPUSD ár: 29.99$

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28477) verybigboy válasza jozsi252 (#28474) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az lesz a befutó ... Xtar SV2 Rocket.

Esetleg ehhez valaki kuppont, vagy valami jó forrást tud?

:R

(#28478) jozsi252 válasza verybigboy (#28477) üzenetére


jozsi252
veterán

Ment priv.

iPhone 13 Pro Max

(#28479) Zewa


Zewa
senior tag

Jól érzem hogy ez igen jó ár ezekért a 14500-as akksikért?
Honnan érdemes most 18650-es akksit rendelni? Kéne vagy 2 tucat ezért lenne érdekes. Szokott lenni 11.11-én vagy blackfriday-en akksi leárazások vagy nem jellemző?

Köszönöm. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28480) 5-ös kezelő válasza Alex91 (#28469) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

[link]
[link]
Ezeket már vettem, nem rosszak annyira. Nem profi, de általános célra bőven jó mindkettő. Vandert ajánlom, a másik hamarabb lemeríti az elemeket a nagyobb fényerő miatt, és kisebb is, meg óccóbb. Martin Mall boltjából van az enyém, 3 hibátlan jött meg 3 másik fajta Vander, no problem.

(#28481) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Sziasztok!

Én csak egy új lámpát szerettem volna a régi izzós helyett, amit a gyerek lenyúlt, erre engem is elkapott a fertőzés, és már a 3. lámpámat próbálom beszerezni, mert annyira szükségem van rájuk :)
Mennyire érdemes olyan lámpát venni, amiben tölteni is tudom az akksit (anélkül, hogy kivenném belőle)?
Konkrétan pl. ezt találtam: [link]
Semmi profi felhasználás, csak otthonra "kellene", meg autóba, mert ott is lehetne tölteni.
Az 1A "szín" is tökéletes, nekem az tetszik.
Szóval szerintetek jó ez lámpa, megéri beszerezni?

(#28482) moleculez


moleculez
veterán

Abszolút off: sok mindent láttam már PH-n, de elemlámpa tesztet, majd konkrét elemlámpa topikot, bizony nem. Mindig meglep, hogy mi minden terület le van fedve, feltételezem a PH komolyabb, mint a Wikipedia.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28483) WestBam válasza moleculez (#28482) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Érdemes nyitott szemmel fórumozni :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28484) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok!

olyan általános használatú zseblámpát keresek, amit a töltéshez nem kell szétszedni
az nem baj, ha belső akksis..de ajándékba lesz..és az illető nem szeretné szétszedegetni minden töltéshez

látta az enyémet (hwapróról vettem..4-5 éve Ádyka féle..hálózatról és autós töltőről is működik) és neki is ilyen hálózati tölthetőt szeretnénk

(#28485) Zewa válasza lorcsi (#28484) üzenetére


Zewa
senior tag

Árban mire gondoltál? Elolvasva a hozzászólásodat, egyből ez ugrott be. Jó kis pilács!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28486) lorcsi válasza Zewa (#28485) üzenetére


lorcsi
veterán

mondjuk úgy 5k-ig

igen, valami iylenre gondoltam, tx!

(#28487) Francia91 válasza zolmesz (#28481) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem egy Convoy S2+ jobb választás lenne ehhez képest, Panasonic védett akkuval és egy LiitoKala Lii - 100 töltővel árban ugyanitt, de maximum 1-2 dollárral e felett jönnél ki, de az S2+ jóval erősebb. Szerintem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28488) Öreg 61 válasza Francia91 (#28487) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Attól függ hova akarsz világītani. Szerintem ennek sincs gyengébb fénye mint az s2-nek csak ez szerintem messzebb világít az s2 meg jobban terít. Szerintem ez is jó lámpa lehet és nem kell töltőt venni hozzá. Lehet én is veszek ilyet karácsonyra a családnak.

(#28489) WestBam válasza Öreg 61 (#28488) üzenetére


WestBam
Topikgazda

1.6A vs. 2.8A közel azonos felépítés és méret.
A fizika nem hazudik ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28490) benfolds válasza Öreg 61 (#28488) üzenetére


benfolds
őstag

miből gondolod, hogy messzebb világít? a led ugyanaz, szerintem a host és a reflektor is. viszont kb annyi áramot kap, mint az s2-ból az x4-es driverrel szerelt modell.

(#28491) Vegha válasza zoli03 (#28461) üzenetére


Vegha
senior tag

Visszaolvastam, valóban jó a fogadtatása a Boruit RJ-02nek. köszi
Kupon kódja van valakinek esetleg ehhez ?

(#28492) WestBam válasza Vegha (#28491) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Most lent van az ára, abból szerintem már nem tudsz csak felfelé faragni ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28493) balazs1956 válasza WestBam (#28492) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szerintetek megérkezne még karácsony előtt?

(#28494) WestBam válasza balazs1956 (#28493) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tutira :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28495) zolmesz válasza Öreg 61 (#28488) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Aztán csak nehogy mindkettőt megvegyem. A topiklakók véleménye alapján már egy Convoy S2-t is beterveztem, de közben meg ez is megtetszett, hogy nem kell kivenni az akksit a töltéshez.
Nem szabadna ilyen fórumokat olvasgatnom, lassan egy szekrény is kell a sok lámpának.

(#28496) balazs1956 válasza WestBam (#28494) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R :R
Ha négyet szeretnék rendelni ajándékba, akkor hogyan kéne rendelni, hogy ne egybe küldjék a négyet 34 dollárért, ami esetleg belefuthat a vámba.
Gondolom kettőt kettőt, de mekkora időkülönbséggel, hogy külön adják föl?
Van erről valami tapasztalat?
Meg ha kellene hozzá elem, akkor hozzácsapható 2-2 db, vagy az külön csomag lesz?

(#28497) Vegha válasza WestBam (#28492) üzenetére


Vegha
senior tag

Még nincs GB accountom: 1st time usereknek adnak valami discountot ? Vagy lesz mostanában valami webes celebration amiből kijönne 1-2 hozzávaló akku ?

(#28498) jozsi252 válasza Vegha (#28497) üzenetére


jozsi252
veterán

Talán párszor 5$-os kupon x összeg felett, de ebben nem vagyok teljesen biztos!?

Ennél már csak akkor juthatsz olcsóbban hozzá, ha utánad dobják.. Amúgy néha adnak ajándékba 3600mAh Keeppower akkukat, van amikor 4db-ot, ha szülinapi akció van, akkor pedig 8db-ot. ;]

iPhone 13 Pro Max

(#28499) Francia91 válasza WestBam (#28489) üzenetére


Francia91
veterán

Na igen, több mint 1 A különbség... Azt a vak is meglátja fényerőben
Én csak azért ajánlottam az S2+-ot, mert még töltővel és akkuval is a 17 dollár körül lenne, és biztos vagyok benne, hogy a linkelt lámpánál többet tud. Pár hónapja használom már az S2+-t, de maximálisan elégedett vagyok vele. Eztán meg majd jön a Convoy L6-os... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28500) WestBam válasza balazs1956 (#28496) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Amit fizetsz minden fizetésnél külön csomagnak számít. Mondjuk rendeld meg kettesével őket, fizeted és mehet a kosárba ismét kettő. Akkut vedd külön, általában az más időket szokott futni mint a nem akkuk, így jobb ,ha az egy teljesen külön szálon fut.


Vegha

Semmi érdemi cuccot nem kapsz mint új regisztráló, amit írtak ilyen 5$ kupont amit 50$ felett beválthatsz, de semmi igazán hasznosat.


Francia91
Jó lámpa az az eagle eye is de azért egy S2+ az kell mindenkinek otthonra ;]
Fényerőben természetesen megeszi a convoy ezt, főleg 8x7135 driverrel szerelve.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.