Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) gyenesmartin válasza FerNandor (#29748) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Convoy M1 vagy M2. Ha olyan kell ami ilyen erős, de ne melegedjen, akkor nagyobb méretűt kell nézni.

(#29752) verybigboy válasza gyenesmartin (#29751) üzenetére


verybigboy
senior tag

És M1 - M2 közt melyik ... igaz ha jól értem ott már egetverő differencia nincs, amelyik jobban tetszik az lehet. Jól értem?

(#29753) gyenesmartin válasza verybigboy (#29752) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen, amelyik jobban tetszik.[link]
Én az M2-őt venném. Vagy amelyik olcsóbb.

(#29754) Cyberneko válasza FerNandor (#29748) üzenetére


Cyberneko
tag

A s2+ nem melegszik igazábol, kivéve ha a legnagyobb fokozaton használod.
De a személyes tapasztalatom arrol az, (a legnagyobb fokozat) hogy kimondottan kiválló arra, hogy elkápráztasd vele a haverokat, hogy egy ilyen kicsi lámpában mennyi erő van, de összességében "fölösleges".
Tehát, a 2. fokozaton, ahol nem melegszik, böven elégséges fénye van kb mindenre, ami nem olyan, ahova az ember komolyabb lámpát vinne.
(fejlámpának meg föleg nem "kell" a 100%-os fokozat, mert ránézel valamire, ami közel van, és másodpercekig nem látsz semmit a visszavert fénytől. :)
// Ez persze csak mind személyes vélemény/tapasztalat. //

(#29755) Gargouille válasza Cyberneko (#29754) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezzel teljesen egyetértek, nekem 6-os driverrel van az S2+ de a közepes fokozat bőven elég kültérre is, a legnagyobb fokozat már csak ritka alkalmakra kellhet esetleg, ráadásul szemre alig van különbség a közepes és a legnagyobb fényrő között pedig áramfelvételben óriási a differencia. Akinek folyamatos használatra legalább akkora fény kell mint az S2+ legnagyobb fokozata az nagyobb lámpát vegyen inkább szerintem mert ez folyamatos üzemben egyszerűen kicsi ehhez.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29756) Benoe77 válasza Jan (#29746) üzenetére


Benoe77
őstag

Elvileg semmi, csak mivel az Astroluxot később adták ki, egy pár apróságot javítottak rajta, mint például a clip fülének a mérete kisebb lett, nagyobb rugó a fejben, stb. Na meg adnak hozzá 18350-es csövet.
Itt hasonlítják össze

(#29757) Jan válasza Benoe77 (#29756) üzenetére


Jan
újonc

Köszönöm.

(#29758) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Hosszas olvasgatás után Convoy C8-ra esett (esne) a választás. Általános használatra inkább az XM-L2 verziót preferálnám (szemben az XPL-lel) a több szórt fény miatt.
GearBest-en több típus is van:

1: Convoy C8 L2 T6 - 4C 6 / 8 x 7135 LED Flashlight - 8 X 7135 WHITE LIGHT

2: Convoy C8 6 / 8 x 7135 L2 T6 - 4C LED Flashlight - 6 X 7135 WHITE LIGHT

3: New Edition Convoy C8 Cree XM - L2 U2 - 1A 960Lm 7135 x 8 18650 LED Flashlight Torch

Melyiket érdemes választani? Mi a különbség?

(#29759) -szabi- válasza Pgabor79 (#29758) üzenetére


-szabi-
őstag

Fény színe az egyik különbség, 4C melegebb, 1A hidegebb fehér: KLIKK
Kettő 4C-s közül 6×7135-os gyengébb.
Az új kiadásút (3. linken) venném helyedben. :)

[ Szerkesztve ]

(#29760) LuminousFlux


LuminousFlux
újonc

Sziasztok,
olvasom a Convoy C8-as véleményeket. Nekem fegyverlámpának kellene egy 100m-ig hatékonyan és megbízhatóan működő lámpa, lehetőleg nem vakító fehér fénnyel, DE nyomó-lengőkapcsolóval.(Éjszakai lesvadászatra, célmegvilágításra 1-3 másodpercre) A nyomókapcsoló még meg is lenne, de hogyan lehetne azt bekötni a lámpába? Tud nekem ebben valaki segíteni? Gondolom C8-as gyári kapcsoló nincsen. Őszintén szólva nem akarok kiadni 30 ezret egy Armytek vagy 45 ezret egy Olight lámpa + kapcsolóért.Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#29761) WestBam válasza Pgabor79 (#29758) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A tesztemben az utolsó linken szereplő XM-L2 verzió van, ha bejön a hideg árnyalat akkor az jó választás. Ha nem akkor az 1 linken lévő melegebb lesz a lámpád.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29762) ZozzV6 válasza LuminousFlux (#29760) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Convoynak más a menete mint az egyéb márkanevek alatt futó C8-aknak. Így ha találsz is C8 lengőkapcsolót be vedd meg mert Convoyra nem lesz jó. Lesz majd ahhoz is kapható csak nem tudni mikor. Vagy ha nincs másra használva csak fegyverre akkor venni kell egy akármilyen C8 lengőkapcsolót és a belsejét összeralni a Convoy kupakkal.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29763) Öreg 61 válasza LuminousFlux (#29760) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Szia! Küldtem egy privát üzenetet a fegyver problémáról. Légyszives nézd meg.

(#29764) benfolds válasza WestBam (#29728) üzenetére


benfolds
őstag

ezt most anyukámnak akarom, tudom, hogy azt mondanátok, hogy akkor inkább s2+, de egyrészt én is kíváncsi vagyok, hogy mit tud, mert c8-cal még nem volt dolgom, másrészt elég hosszú a telek, és nem árt, ha be tudja világítani az egészet, ugyanakkor meg közelre is terít. akkor első körben rendelek neki egy c8 xml2-t.

(#29765) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!

Convoy S2+ lámpát szeretnék vásárolni. Gearbesten nézegettem, de sajnos kiegészítőket nem találok hozzá (övklipsz, diffúzor búra) Ezeknek a beszerzéséhez tudnátok tippeket adni? Valamint akkumulátort és töltőt tudnátok ajánlani hozzá? (Szeretnék pár AA és AAA méretű akksit is ezekre is adjatok tippeket kérlek).

Köszönöm!

(#29766) benfolds válasza Kodiak88 (#29765) üzenetére


benfolds
őstag

itt megkapsz hozzá mindent, elvileg ez a "hivatalos webshop."
akksi: gearbestről ami szimpatikus samsung, lg, védelem nélküli pana, mert a védett ncr18650b nem biztos, hogy elfér benne (az enyémben éppen elfér).

[ Szerkesztve ]

(#29767) ZozzV6 válasza benfolds (#29766) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akksi inkább banggoodról mert Gearbest már nem küld ide csak fizetősen.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29768) nufenen111 válasza Pgabor79 (#29758) üzenetére


nufenen111
tag

http://www.banggood.com/NEW-Gray-Convoy-C8-XM-L2-7135x8-SMO-Integrated-Head-LED-Flashlight-p-989672.html?rmmds=search
Én ezt vettem, nagyon szép ebben a színben.

(#29769) benfolds válasza ZozzV6 (#29767) üzenetére


benfolds
őstag

igaz, sőt, már fizetősen sem... :U

(#29770) benfolds válasza nufenen111 (#29768) üzenetére


benfolds
őstag

ez ugyanaz a szín lehet? monitoron a tiéd kicsit bronzosnak tűnik.

(#29771) nufenen111 válasza benfolds (#29770) üzenetére


nufenen111
tag

Igen, ugyan az. Nem bronzos az enyém.

(#29772) FerNandor


FerNandor
őstag

Lenne még egy kérdésem. Convoy S2+ vagy BLF A6? a BLF is teríti annyira a fényt?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29773) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Megérkezett a Boruit rj2 fejlámpám. Azt a felét le lehet csavarni ahol a kapcsolók vannak? Próbáltam de nem megy, nagyon erőszakolni nem akartam. A bicikliseket kérdezném, nem vakítja nagyon a szembejövőket? Jó lámpa amúgy, ezért az árért.

(#29774) ZozzV6 válasza FerNandor (#29772) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ha bolondbiztosat akarsz és nem akarsz parázni attól hoy valaki megsüti ha kölcsön adod akkor S2+. Terít ugyanannyira mint az A6, elegendő fényt ad a leggyengébb is 20m-es távig, a legerősebb meg 30-35m-ig. Ha a bármikor elérhető legnagyobb teljesítmény kell és oda tudsz figyelni rá akkor A6. Méretben egyformák.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29775) pandrasz


pandrasz
csendes tag

Sziasztok! Lenne néhány kérdésem.Védett akksikhoz milyen töltőt érdemes venni? Néhány ismertebb tipusnál azt olvastam ,hogy nem férnek bele.Convoy m1-hez használható-e védett akksi? És ha igen ,akkor melyek azok amik bele is férnek? A hozzászólásokat előre is köszönöm.

(#29776) FerNandor válasza ZozzV6 (#29774) üzenetére


FerNandor
őstag

Hogy érted, hogy oda tudok-e rá figyelni? Miért? Gyengébb kivitel?

(astrolux s1 néven is jó áron meg lehet most venni)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29777) zolmesz válasza csucsotke (#29773) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Pedig de, erőszakoskodni kell vele, mert nekem is nagyon nehezen lehetett először szétszednem. Most nincs itt velem, de a leírás szerint látszik, hogy melyik végét kell leszedni, és kell hozzá erő.
(biciklis üzemmódban nincs tapasztalatom vele)

(#29778) krisztianAMG válasza FerNandor (#29776) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Képzeld el úgy, mint egy profi szerszámot. Ha egy amatőr kezébe adod, könnyen szétbarmolja, mert a gyártó feltételezi, hogy aki dolgozik vele, ért is hozzá.

(#29779) ZozzV6 válasza FerNandor (#29776) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Úgy értem az a lámpa nagyon nagy teljesítményű. Nem gyerek kezébe való például. Ugyan van neki 3-40 másodperc körülre gyárilag beállított visszalépő funkciója max üzemmódból de egy nyomással újra vissza lehet léptetni. Valamint a második fokozata is olyan erős hogy nem lehet ott hagyni bekapcsolva órákat mert eléggé fel tud forrósodni 50-60 fok környékére. Azt az akksi se szereti huzamosabb ideig. Így értem hogy azt nem lehet ész nélkül használni és bekapcsolva felakasztani valahova nagy fokozaton. Egy gyengébb S2+-nak is van elég fénye és azt egy 3 vagy 4x7135-ös driverrel maxon is bekapcsolva hagyhatod teljes kikapcsolásig merülésig. Nem lesz gond. Az A6/S1-et is lehet kisebb fokozatokon így használni csak tudni kell hogy mennyit bír. de kézben fogva használva érezni ha süt lejjebb kell kapcsolni :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29780) Ibis válasza zolmesz (#29777) üzenetére


Ibis
csendes tag

Szia! A kérdés az volt, hogy a kapcsoló felőli oldal letekerhető-e. A válasz nem. Ott nincs menet, ragasztva van: [link] . A fejeden viselve, biciklin vakítja a szembejövőket. A kormányra téve már jobb a helyzet, de úgy sem az igazi.
Csak személyes vélemény, de szerintem ezek az erős lámpák módosítás nélkül nem valók járműre. Mindegyik "reflektor" üzemben megy, nincs kitakarva a direkt fényük (a "hotspot") és nincs levágva a vetítési képük felső része, így vakítják a szembe jövőket. (Autóban a "tompított" se azért tompított, mert gyengébb, mint a reflektor, hanem mert szabályozott a vetítési kép).

[ Szerkesztve ]

(#29781) Vegha


Vegha
senior tag

Engem az érdekelne a Boruit RJ-02-vel kapcsolatban, hogy a infrával szembeni oldalon lévő kis fehér led (?) mi célt szolgál ?

(#29782) gyenesmartin válasza Vegha (#29781) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az az infra adó, a fekete meg a vevő.

(#29783) Vegha válasza gyenesmartin (#29782) üzenetére


Vegha
senior tag

:R
köszi, ma is okosabb lettem : )

(#29784) 5-ös kezelő válasza csucsotke (#29773) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én gyenge fokozaton használom, és lehajtom a fejem, ha szembejön valaki. Generátoros lámpa adja a láthatóságot és a távolabbi fénykévét, ez meg magam elé világít az úthibák miatt. De nem vagyok profi felhasználó.

(#29785) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Megjött az új gyermek.Lumintoop Tool
Kérdésem lenne:
Hogyan működik a mód memoria? Akárhogy kapcsolom ki, nekem a középső (mid) állásban jön vissza, pedig jobban szeretném aha a low-ban maradna.

Létezi-e hozzá valamilyen tok?

Előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#29786) FerNandor válasza ZozzV6 (#29779) üzenetére


FerNandor
őstag

köszönöm a választ.

így állítottam össze akkor a dolgokat.

banggood:
- fejpánt 2.59USD
- convoy s2+ XM-L2 T6-3B 16.95
- new gray convoy c8 XM-L2 T6-3B 17.95

ez 34.00 dollár mobil appal, pici kedvezménnyel.

gearbest:
- liitokala lii 202 USB 6.39
- panasonic NCR18650B nem védett 4db 17.12

ez 23.51 dollár, nincs kedvezmény.

és összesen USD57.51

Nekem az XM-L2 T6-3B szimpatikusabb képről (itteni teszt), a gearbesten olcsóbb lenne mindkettő kicsivel, de ott nincs ezzel a színhőmérséklettel.

szerintetek ez így jó? vagy van esetleg valahol olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29787) Silent77 válasza FerNandor (#29786) üzenetére


Silent77
veterán

Gb-ről nem tudsz akkut rendelni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29788) Czimby válasza FerNandor (#29786) üzenetére


Czimby
addikt

Aksit Fasttech-ről vegyél.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29789) ZozzV6 válasza balazs1956 (#29785) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nincs benne memória. Szerintem ilyen kis tokot nem gyártanak.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#29790) balazs1956 válasza ZozzV6 (#29789) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mindjárt megraklamálom néhány pontért :U :U :U

Brand: Lumintop
Model: Tool AAA
Lamp Beads: Cree XP-G2 R5
Emitters Quantity: 1 x Cree XP-G2
Lumens Range: 1-200Lumens
Luminous Flux: 110Lm
Feature: Lightweight,Pocket Clip
Function: Camping,EDC,Hiking,Household Use,Night Riding,Walking
Switch Type: Clicky
Switch Location: Tail Cap
Mode: 3 (High > Mid > Low)
Battery Type: AAA
Battery Quantity: 1 x AAA battery (not included)
Mode Memory: Yes
Waterproof Standard: IPX-8 Standard Waterproof (Underwater 2m)

Akkor legalább tudom, hogy nem az enyém hibás.

[ Szerkesztve ]

(#29791) FerNandor válasza Silent77 (#29787) üzenetére


FerNandor
őstag

Hogy-hogy nem engedi? kosárba engedte berakni és checkout-nál se dobott vissza. Ami gearbesten 17.12 az fasttechen 31 dollár majdnem :Y

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29792) Silent77 válasza FerNandor (#29791) üzenetére


Silent77
veterán

Nem tudsz szállítást választani.
Nem szállítanak hazánkba egy ideje.
Mostanában amúgy se érte meg, sok volt a posta.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29793) Gargouille válasza FerNandor (#29786) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is T6-3B -vel kértem az S2+ -t, szerintem tökéletes, nekem a nagyon hideg fehér ledek mindig olyan gagyi hatást keltenek és torzak a szinek valahogy... persze ez szubjektív, van aki meg azt szereti. :-) szóval szerintem jó az az 5000k-s színhőmérséklet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29794) gyenesmartin válasza FerNandor (#29791) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Vegyél Banggoodról Samsung INR18650 30Q cellákat. 4db 25$.
Vagy vateráról Sanyo NCR18650GA-at.

[ Szerkesztve ]

(#29795) FerNandor válasza gyenesmartin (#29794) üzenetére


FerNandor
őstag

nem baj, hogy ez "csak" 3000mAh?

Gargouille, igen, nekem is szimpibb, de egyelőre csak képről. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29796) gyenesmartin válasza FerNandor (#29795) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Néhány perccel tovább fog világítani. De vannak 3500mAh-s akkuk is. Mint a Sanyo, vagy LG MJ1.

(#29797) X-metal


X-metal
csendes tag

Valahogy sikerült kiiktatnom az S2+-on a stroboszkóp és az S.O.S. funkciót. csak a három fényerősség működik. Esetleg van ötletetek, hogy tudom visszakapcsolni?

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#29798) 5-ös kezelő válasza X-metal (#29797) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Alacsony fokozatba kapcsold, várd meg amíg villan egyet, utána kapcsold ki és be újból.

(#29799) marontoni63 válasza FerNandor (#29795) üzenetére


marontoni63
csendes tag

A 3B jó , a 4C meg tökéletes.

(#29800) Vertigo18 válasza X-metal (#29797) üzenetére


Vertigo18
addikt

2 féle fokozat-csoport van benne. Az egyik 3, a másik 5 módos.

5-ös kezelő leírta előttem, hogyan lehet a kétféle között váltogatni. A lényeg, hogy akkor kapcsold ki, amikor egyet villan alacsony fokozaton.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.