Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

A leírt lámpákról az első pakk nyersanyag felvéve. Még lehet kiegészítem később de a nagyja kész a felvételeknek Most még meg kell vágni aztán mehet a feltöltés egyenként ahogy elkészülök a vágásokkal.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28702) geza844


geza844
aktív tag

Van egy ilyen lámpám:


Hogy lehetne ezt feltenni kulcscsomóra??

[ Szerkesztve ]

(#28703) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
16340-es akkut keresnék GearBest-en, de csak 1 fajtát találok... Mit keresek rosszul?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28704) Ra3 válasza geza844 (#28702) üzenetére


Ra3
őstag

Úgy hogy megveszed ezt 1500ftért:
[link]
Thorts3a kuponnal.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#28705) kowik válasza geza844 (#28702) üzenetére


kowik
tag

A kapcsoló melletti peremet kifúrod 1mm-es fúróval, és beleteszel egy pici kulcskarikát(kb. 10mm átmérő).

(#28706) geza844 válasza kowik (#28705) üzenetére


geza844
aktív tag

Erre én is gondoltam, de nem lenne egyszerű kifúrni. Az előző hsz-ben lévő lámpa se rossz ötlet. Köszönöm a javaslatokat, de aztán addig nézegettem, agyaltam, míg sikerült így összegányolni:

Nem is hinnétek el milyen stabil lett. Jól megrángattam pedig, de nem mozdul semerre, az a csiptető mintha rá lenne hegesztve, úgyhogy lezártnak tekintem a projektet :)

[ Szerkesztve ]

(#28707) Francia91


Francia91
veterán

Convoy S2-eshez keresnék 18650-es akkuhoz közdarabot. Vettem most egy S2-est, a rövidebb verziót (16340-es akkuval). Viszont 18650-es akkuhoz való közdarabot nem találok. Tudnátok-e segíteni? Van 1-2 db felesleges, majdnem új védett Pana 18650-es akkum, ezért lenne jó a közdarab az S2-eshez

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28708) ZozzV6 válasza Francia91 (#28707) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Fordítva kellett volna. A kicsi cső megkapható külön de a hosszú nem. Talán ha Aliexpressen a convoy shopban Írsz Simonnak akkor lehet küld egyet valamennyiért.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28709) Francia91 válasza ZozzV6 (#28708) üzenetére


Francia91
veterán

Itthonról vettem az S2-est. Nem életbevágó a hosszabb közdarab, csak praktikus
Esetleg egy elérhetőséget kérhetnék, hogy kinek és hova kell írni? :B

Talán megtaláltam

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28710) Kozy10 válasza Francia91 (#28703) üzenetére


Kozy10
tag

18350-essel jobban jársz az S2-be, az van 2 fajta a Gearbesten, de ha nagyobb választék kell akkor Banggood(ott is inkább a Keeppower), vagy Fasttech(itt pedig Soshine,Xtar ajánlott).
Banggoodra ha kell tudok kupont a Keeppower 18350-re ;) $ 3,79/db
A szállítási költségek nagyon megugrottak a Li-ion akkuknál sajnos majdnem mindenhol...

Az aliexpress-es link jó, Írj Simonnak hátha :DD

[ Szerkesztve ]

(#28711) Francia91 válasza Kozy10 (#28710) üzenetére


Francia91
veterán

16340-es akkuval vettem az S2-est, még rendeltem hozzá 1 tartalékot GB-ről
A 18650-es (eredeti) közdarabot megkérdezem még ma Simon-tól
A 18350-es miben másabb, mint a 16340-es? Elvileg a kisebb közdarabbal (amivel vettem) mindkettő megy

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28712) Kozy10 válasza Francia91 (#28711) üzenetére


Kozy10
tag

Csak annyi hogy a 18350-esnesnek a méretéből adódóan nagyobba a kapacitása általában
18350: 18mm az átmérő 35mm a hossza, úgy ahogy a 18650-enesnek 18mm átmérő és 65mm hossz(védelem nélkül, a védettek hosszabbak) a 16340-es átmérője és hossza is kisebb mint ami a convoyodba belefér
;)

[ Szerkesztve ]

(#28713) ZozzV6 válasza Francia91 (#28711) üzenetére


ZozzV6
senior tag

18350 van nagyobb kapacitású mint 16340 mivel több anyag fér bele.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28714) Alex91 válasza Francia91 (#28711) üzenetére


Alex91
félisten

Magyaran erosebb nem lesz, csak tovabb fog vilagitani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28715) balazs1956


balazs1956
senior tag

Mivel egyik nap feltett kérdésemre (#28680) nem kaptam választ, felhívtam az akku elem Kft/GP márkabolt, két munkatársát is, akik egybehangzóan állították, hogy az akkukat feltöltött állapotban kell tárolni.
Lehet, hogy ezzel senkinek nem mondok újat, de mintha olvastam volna valahol, egy tárolási kapacitást, ami nem a teljes feltöltöttséget jelentette.

(#28716) Francia91 válasza Alex91 (#28714) üzenetére


Francia91
veterán

Azért ennyit fel tudok fogni ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28717) Kozy10 válasza balazs1956 (#28715) üzenetére


Kozy10
tag

Az Xtar mást ír erről [link]
Ők gyártják, az akkuelem meg eladja ...

(#28718) balazs1956 válasza Kozy10 (#28717) üzenetére


balazs1956
senior tag

Akkor most gyorsan kisütöm :U :U

(#28719) jozsi252 válasza Kozy10 (#28717) üzenetére


jozsi252
veterán

De a fórumtárs ha jól látom nem Li-ion akkura értette, hanem Ni-MH-re. Annak nem gond ha feltöltve van tárolva!

iPhone 13 Pro Max

(#28720) Kozy10 válasza jozsi252 (#28719) üzenetére


Kozy10
tag

Aha értem, igaz nem kerestem vissza az eredeti kérdést, és Li-ionra gondoltam... :))
Elnézést
A Ni MH akkukkal nincs sok tapasztalatom, de olvastam róla,hogy jót tesz a többször egymás után történő töltés/lemerítés/töltés.Így a memória-effektus okozta kapacitás-veszteség helyrehozható. És ezek szerint feltöltve kell tárolni :K

[ Szerkesztve ]

(#28721) jozsi252 válasza Kozy10 (#28720) üzenetére


jozsi252
veterán

Én eneloop pro AA-AAA akkukat használok, de azoknál nincs memória effektus. Legjobb minőségű Ni-MH akku a piacon (véleményem szerint), semmi hátrányát nem vettem észre hogy feltöltve tárolom őket. Ugyanúgy ki lehet belőlük hozni az adott kapacitást.

Inkább a sok éves agyonhasznált akkuknál lehet valamennyi jelentősége a refresh-nek, mert ugye az merít-tölt-merít-tölt- és így tovább, az helyre tudja hozni ha esetleg memória effektustól szenvedne, de pro-nál ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#28722) verybigboy


verybigboy
senior tag

Téma: Ultrabudget SK68

Az utóbbi időben került hozzám vagy 8-10 ilyen lámpa, ma egy kicsit méregettem. Mindegyik High/low/strobe állapottal rendelkezik.

AA elemmel nézve az áramfelvétel High módban nagy átlagban 1A körül volt, 14500-nál úgyszintén 1A volt.

Volt 3 lámpa minél viszont kiugró értékeket mértem.

1. AA akkuval 0.37 A, 14500-al 1 A
2. AA akkuval 1.8 A, 14500-al 1.05 A
3. AA akkuval 1.75A, 14500-al 1.35A

Miből adódnak ezek a különbségek? (driver, vezetékelés)

Esetleg Ti valamikor mértetek ilyen adatokat? Hogy van ez?

(#28723) balazs1956 válasza jozsi252 (#28719) üzenetére


balazs1956
senior tag

Igaz, akkor gyorsan visszatöltöm :W :W
Ha jól gondolom, a LADDA eneloop típusú, lassan kisülő akku.
Ha tévednék javítsatok.

(#28724) jozsi252 válasza balazs1956 (#28723) üzenetére


jozsi252
veterán

Én inkább úgy mondanám hogy vannak olyanok, akár itthon akár kint akik ezt állítják. Véleményem szerint nem csak a márkanevet fizeted meg eneloop-nál hanem a tudást. Jöhetnek itt az emberek ilyen olyan tesztekkel, leírásokkal, majd pont a Panasonic ugyanazt a cellát átcímkézve eladja másnak, úgy hogy az kb. félár alatt adja a sajátjukhoz képest.

No offense! Aki hisz benne vegye meg nyugodtan

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#28725) ZozzV6 válasza verybigboy (#28722) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az első fura, a második és harmadik normálisnak tűnik. Mivel az AA 1,5V feltöltve, egy 14500 pedig 4,2 szorozd be az áramot a hozzá tartozó feszültséggel. Az AA-nál így is kisebb teljesítmény jön ki de azért látszik, hogy nagyobb árammal próbálja ellensúlyozni az alacsonyabb feszültséget a 2-es és 3-as.
Az elsőnél akkor sokkal halványabbnak kell lennie AA-val. Nekem egy módos van és nincs 14500 akkum így csak NiMh-val használom.

Akku kérdés. Ni-Mh-kat feltöltve tárolni és minnél jobban lemeríted és onnan töltöd annál jobb.
Lítiumnál névleges feszültségen tehát 3,7V körül jó tárolni hosszú távon de meríteni azt szereti ha hamarabb van töltve és nincs teljesen lemerítve.
Tárolás alatt azt értem ha több hónapig el van téve nem azt ha hetente használva van. Akkor lehet tele is a lítium.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28726) balazs1956 válasza ZozzV6 (#28725) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R :R

(#28727) Mandra


Mandra
csendes tag

Sziasztok!

Elkapott engem is a lámpa őrület, kezdetnek rendeltem egy Convoy s2+-t és egy LiitoKala Lii - 100 töltőt.
Akkut viszont még nem vettem, nem tudtam semmi más mellé kosárba tenni. Tudnátok ajánlani esetleg valami jó akkut magyar webshopból?
Szétkaptam egy laptop akkut, lett belőle 6 db ICR18650-24E Samsung SDI 861. Ezeket használhatnám a lámpához?

(#28728) WestBam válasza Mandra (#28727) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igen, használhatod!
Ha újat szeretnél akkor csak kintről, itthon nagy árréssel dolgoznak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28729) Mandra válasza WestBam (#28728) üzenetére


Mandra
csendes tag

Köszönöm gyors válaszodat!
NCR18650B gearbestről jó lenne vagy van valami "ajánlottabb"?
A fent említett töltővel ki tudom deríteni valahogy, hogy a laptop cellák működőképesek-e?

(#28730) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv. Vettem egy 12V-os akkus gépet. Adtak hozzá egy izzós lámpát amiben egy 0.7A-es izzó van. Ezt szeretném ledesíteni. Van erre ötletetek?
A lámpa: [link]
A fényforrás direktben:
Hely van, ha lehet szeretném visszaalakíthatóra csinálni a művet. (Garancia)
Bármiről tudok fotót csinálni ha kell. :)
Nem az üzemidő növelése lenne a gondolat, hanem az ugyanannyi üzemidő alatti nagyobb (és jobb tónusú) fényerő.

(#28731) Kernel válasza #33253120 (#28730) üzenetére


Kernel
nagyúr

Flange base bulb, esetleg middle flange base bulb néven fut, úgy látom:

https://www.superbrightleds.com/moreinfo/flashlight-bulbs/led-flashlight-bulb-pr2-w1-wvr/370/

Nem 12V-os, csak a példa kedvéért linkeltem, specifikálja a méreteket is. Itt is vannak ilyenek:

http://www.ledsolarwind.com/list/?186_54.html

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28732) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok ! Szeretném megkérdezni, hogy fejlámpához/imalent hr20,manker u21-tip kézilámpa ,amihez micro usb töltési lehetőség és usb kábel is van,milyen 220v-os adaptert ajánlott venni? Köszi.

(#28733) Kernel válasza baltasar (#28732) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen lámpák általában standard 500 mA terhelhetőségű portot igényelnek, hacsak a specifikációk között nem olvastál nagyobb követelményt, de nem hinném.

Ebből következően bármelyik USB adapter megfelel, amelyik nem gagyi, tehát megüt egy normális minőségi szintet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28734) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Egy fejlámpa vásárlásban gondolkodom mert sokat járok túrázni. És sokszor előfordul hogy majdnem sötétben érek haza.
Milyet ajánlanátok nekem? Az se baj ha lehet állítani hogy hogy legyen szórt és koncentráltabb fénye is.
Lehetőleg tölthető akksis(elemes) legyen hogy sokáig bírja.
Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#28735) geza844 válasza Psychopeti (#28734) üzenetére


geza844
aktív tag

Boruit RJ - 02
Nagyon ügyes kis lámpa! Fokozatmentesen állítható a fenyerő és integetve is lehet kapcsolgatni. Masszív, fém, tölthető USB kábellel, nem drága.

(#28737) geza844 válasza Mandra (#28729) üzenetére


geza844
aktív tag

Az az akku nagyon jó! Az a töltő viszont nem mér mAh-t, de ha feltölti, tedd be S2+-ba, és mérd le, hogy teljes fényerőn mennyi ideig bírja? A teljes fényerőn felvett áramerősségből és az időből elég jól meg lehet becsülni, hogy mennyi szufla van még az akkukban. Én nemrég mértem (Opus BT-C100 töltővel) egy ilyen bontott cellát, ami egy 2200 mAh-s LG volt, és 1940 mAh-t tudtam belőle kivenni, ami nagyon jó! Érdemes bontott cellákkal foglalkozni.

(#28738) kowik válasza Psychopeti (#28734) üzenetére


kowik
tag

Ennek állítható a fénye. Alumínium ház, jó konstrukció, nem túl nehéz.

(#28739) Psychopeti válasza geza844 (#28735) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszi az infót!
Van olyan oldal ahol magyarból is be tudom szerezni?
Külföldről nem rendeltem még és nem is szeretnék ha nem muszáj :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#28740) benfolds


benfolds
őstag

van gb-n ez a hülyeség, hogy a walleten lévő pénzt csak jelszó megadása után lehet elkölteni. ezt a jelszót akarnám beállítani napok óta. kattintás után jön az email, hogy: This email was automatically sent following your request to set up your password. Only YOU can take the next step in the set up process:
rákattintok a linkre, ekkor megnyit gb-n egy oldalt, ami azt írja ki, hogy Sorry, verification code is not correct. Please try again
próbálkozhatok szerintem az idők végezetéig. jeleztem gb-n a problémát, erre jött egy tök értelmetlen copy paste válasz, hogy várjak két napot, mert fel kell venniük a kapcsolatot az illetékesekkel.

másnak is volt már hasonló gondja?

(#28741) Silent77 válasza jozsi252 (#28724) üzenetére


Silent77
veterán

Hiszek benne, nyugodtan ajánlom másoknak is!
Alacsony áron eneloop minőségű akku.
Csak, hogy pozitív tapasztalat is legyen...

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28742) benfolds


benfolds
őstag

18650-es akksitartóból mit érdemes? ezt néztem, talán nem annyira törékeny műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#28743) Silent77 válasza benfolds (#28742) üzenetére


Silent77
veterán

Vettem belőle, ha nem dobáld nem törik. :)
Egyébként olyan amit 4db akku vásárlás esetén kapsz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28744) Ibis válasza Silent77 (#28743) üzenetére


Ibis
csendes tag

Az nekem már törötten jött meg a 4 db akkuval együtt, de nem reklamáltam, örültem, hogy 38 nap várakozás után végre megérkezett a csomag.

(#28745) Silent77 válasza Ibis (#28744) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem is jött úgy egy.
Ráejtettek valami nehezet valószínű.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28746) benfolds válasza Silent77 (#28743) üzenetére


benfolds
őstag

nem is tudtam, hogy a 4 db-os akksikat ilyenben küldik...márkától függetlenül?

(#28747) Silent77 válasza benfolds (#28746) üzenetére


Silent77
veterán

Panasonic, Samsung, ezekhez adtak. :K
Pár hónapja lett bevezetve.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28748) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok

Nekem egy trelock ls750 kerékpár lámpámnak tönkre ment a kapcsolója, legalábbis nem lehet kikapcsolni vagy üzemmódot váltani. Ezt vajon lehet vagy érdemes javítani? Olyan 12-13 ezer forintos lámpa.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#28749) konigjanos


konigjanos
senior tag

maglite 3 góliátos lámpához hol vehetnék led izzót?

(#28750) Kernel válasza jozsi252 (#28724) üzenetére


Kernel
nagyúr

...majd pont a Panasonic ugyanazt a cellát átcímkézve eladja másnak, úgy hogy az kb. félár alatt adja a sajátjukhoz képest.

Pedig ez mindennapos dolog, Spar, Tesco, amikor ott van a polcon egymás mellett ugyanaz a termék márkás csomagolásban valamint "egyenruhában" is. Előbbi drágább, utóbbi olcsóbb.

Most ne beszéljünk arról, amikor az összetétel között is találni apró különbséget, hanem vannak azok, ami láthatóan 1:1 ugyanaz, összetételre is (egyforma, mint két befőtt, akár szó szerint is).

Egy nagy áruházlánc akkora tömegű árut képes felszívni, hogy gyakorlatilag ő diktálja a feltételeket a gyártónak: írd csak rá a mi nevünket stb. Az meg örül, hogy milyen jó sokat el tud adni, pláne ha nem is szeret a kereskedelemmel bíbelődni, mert szívesebben foglalkozik a gyártással. Végeredményben simán megéri.

A konkrét esetről a hazai és külföldi oldalakon látható információk is teljesen hihetőnek tűnnek, noha számomra inkább csak érdekesség. Tucatnyi egyéb akku régóta kiszolgál, minek vegyek most újat a teszt kedvéért, ha nincs is rá szükségem.

Sokan nem gondolnák, a klasszikus IPC-1 töltő (Intelligent Power Charger) sem a Voltcraft szellemi terméke, egy amerikai gyártó találta ki, információim szerint. Amit ők magasabb áron forgalmaznak, Európába már átcímkézve, olcsóbban jut el.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.