Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ilyen töltője van esetleg valakinek? én vettem egyet, de nem tudom, hogy hogyan jelzi ha teljesen feltöltötte az akksit.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#29552) janakbacsi válasza janakbacsi (#29551) üzenetére


janakbacsi
őstag

már rájöttem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#29553) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnek elemlampat rendelni alirol, tudnatok ajanlani megbizhato, bevalt tipusokat?

Itthonra, altalanos felhasznalasra.

Koszonom!

(#29554) Ra3 válasza Lauda (#29553) üzenetére


Ra3
őstag

Milyen elemmel szeretnéd hajtani, mennyit szánsz rá, mekkora fényerő kellene, ezek kb. be is határolják hogy mit fogunk javasolni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29555) Lauda válasza Ra3 (#29554) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Milyen elemmel szeretnéd hajtani, Teljesen mindegy, ami itthon mindenhol kaphato.

mennyit szánsz rá Csak amennyit szukseges.

mekkora fényerő kellene, Nem ertek hozza, fogalmam sincs.

:R

Talaltam ket convoy cikket, azokat olvasgatom most.

(#29556) Ra3 válasza Lauda (#29555) üzenetére


Ra3
őstag

Rendben, a Convoyokról annyit nem árt tudni hogy 18650-es li-ion akksival mennek, amit azért itthon bármelyik boltban nem kapsz meg, plusz olyan töltő kell hozzá ami tudja a li-ion cellákat tölteni, ez szintén plusz kiadás, bár nem sok.
Cserében jó minőség, hagyományos lámpákhoz képest brutál fényerő, és olcsó ár társul hozzájuk.

AA elemes lámpákból SK68 klónok a javasoltak, 5-600 ft-ért már vannak jók, ezt annyira nem sajnálja az ember és otthoni használatra bőven elegek szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29557) Lauda válasza Ra3 (#29556) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor a convoy nalam kiesett. :R

Eddig ilyen lampam volt VARTA LED DAY LIGHT 2AA, szoval ezzel is elvagyok itthon. Csak akkor hasznalom, ha specko helyekre kell bevilagitani/legyen itthon ha elmegy az aram, ennyi vegulis, semmi extra.

Nezegettem ezt a ket tipust is alin:

AloneFire E17 XM-L T6 3800LM Aluminum Waterproof Zoomable CREE LED Flashlight Torch light for 18650 Rechargeable Battery or AAA

Mini penlight 2000LM Waterproof LED Flashlight Torch 3 Modes zoomable Adjustable Focus Lantern Portable Light use AA 14500

Esetleg ezekrol nincsen felhasznaloi tapasztalat? ;) :R

----------------------

Tudnal javasolni egy ilyen SK68 klont amit irtal?

Rakeresve ezt irta egyik hozzaszolo, hogy SK68 es jo kis lampa: [link]

Persze felmerul a kerdes, hogy az az sk68 eri meg jobban, vagy ezek kozul valamelyik:

Varta Mini Day Light elemlámpa 1390 ft.

[Varta INDESTRUCTIBLE LED KEY CHAIN 1AAA elemlámpa] 1590ft.

[ Szerkesztve ]

(#29558) Alex91 válasza Lauda (#29557) üzenetére


Alex91
félisten

A 3. Linked pont egy sk68 klon...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29559) Lauda


Lauda
félisten

Lehet veszek egy ilyet edigitalbol: Varta LED DAY LIGHT 2D elemlámpa 3690ft, ingyen kihozzak, 7 ledes.

(#29560) Ra3 válasza Lauda (#29557) üzenetére


Ra3
őstag

Pont most volt róla itt szó pár napja hogy ebay-en aukcióban ki lehet fogni 3-400ft-ért sk68-akat, én azzal próbálkoznék, de például nekem ilyen is van otthon, kicsi, könnyű, olcsó, jó a fénye.

Szerk.: ez a Varta nekem kicsit nagy, és drága ahhoz képest amit tud (60 lumen), mondjuk biztos jól össze van rakva, szerintem amit itt fent linkeltem az lepipálja fényerőben, és sokkal kisebb, de az sk68-ak is.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29561) -szabi-


-szabi-
őstag

Két heti használat után azt kell mondanom C8 maximálisan helytállt.
Köszönöm mindenkinek. :)

(#29562) Breki válasza Lauda (#29557) üzenetére


Breki
veterán

Én is így kezdtem. :-)

Convoy még nem jött meg csak a két kisebb lámpa, egyik amiről itt is volt szó, hogy a magyar webshop milyen árréssel árulja (teleshop?).

De azt kell mondjam érdemes aksira és jó töltőre rászánni a pénzt, én csak lestem, hogy az én 500 ft-os lámpám ami mehet elemről is aksiról is aksikkal milyen brutális fényerőt tud az elemes használathoz képest.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#29563) Lauda válasza Ra3 (#29560) üzenetére


Lauda
félisten

Oksi, koszi szepen a tapasztalatokat! :R :R

Ezek a pici lampak mukodnek sima elemmel is? En nem szeretnek akksival tokolni. Csak olyan lampa erdekel, amihez barhol tudok venni elemet. :B :B

A lumenekkel kapcsolatban, ennek a kicsi lampanak 10-szer akkora fenyereje van mint annak a vartanak?

Breki :DDD :R :R

[ Szerkesztve ]

(#29564) jozsi252 válasza Lauda (#29559) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha elég a 100 lumen környéke, akkor inkább vedd ezt amit pár sorral lentebb linkelek, szerintem jobban jársz vele, minőségibb, illetve nem utolsó sorban jóval kisebb. Egy olyan lámpa amibe belemegy 2 góliát elem, és fél kg a súlya, összvissz 58 lument tud?? Na nee ez már a vicc kategória. :W

Olight i3E mini LED lámpa AAA elemmel/akkuval megy.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#29565) Ra3 válasza Lauda (#29563) üzenetére


Ra3
őstag

Persze, sima AA elemmel vagy akksival gyengébb a fénye, de még úgy is bőven jó. Szerintem nem nagy kockázat, ezer forintért kapsz kettőt, otthoni körülményekre ezek pont megfelelőek, én se a 2500 lumenes lámpát kapcsolgatom ha be akarok nézni az ágy alá.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29566) Lauda válasza Ra3 (#29565) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, szuper! Alin nincs fent ez a lampa veletlenul? Bangoodon meg nem vasaroltam. :B :B

Nem talalom, na mindegy, rendelek akkor innen!

Koszi a segitseget! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#29567) Gargouille


Gargouille
őstag

Ez előbb megjött az S2+ -om, kb 60 nap utazás után. Így első blikkre tényleg csak megerősíteni tudom amit az itteni szakik mondtak róla, nagyon jó lámpa. Méretéhez képest brutál fénye van (én csak 6-os driverrel kértem) és tényleg minden porcikájában igényes a kidolgozása, semmi sorja, hibátlan eloxálás, egyszerűen jó kézbe venni. Azt hiszem jövő év elején rendelek egy S3-at is meg egy C8-at :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29568) Gargouille válasza Lauda (#29559) üzenetére


Gargouille
őstag

A varta nem rossz de ez egy kb fél kilós lámpa amiből még fény is alig jön ki (súlyához képest), szerintem nem csinálsz vele túl jó boltot. Gyakorlatilag nem sokkal jobb mint amit a nagyapám használt régen a szőlőben. A lámpatest meg megint egy lutri mert ez az itt műanyag ott fém megoldás szerintem nem túl masszív és tapasztalatom szerint az ilyenek egy idő után elkezdenek lötyögni, szétesni. Akkor már inkább az egész legyen műanyag vagy fém. Nekem vartából fejlámpám van ami nem rossz darab itthonra, de nem bíznám magam rá éjjel az erdőben vagy barlangban. Hallgass szerintem a többiekre nem mondanak butaságot és jó alternatívákat ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29569) Lauda válasza Gargouille (#29568) üzenetére


Lauda
félisten

:R :R

Kozben rendeltem az emlitett bangoodos lampabol egy feketet es egy ezustot is, filleres tetel, a celjaimnak szerintem megfelel. :K :K

(#29570) grabber válasza jozsi252 (#29540) üzenetére


grabber
addikt

Nekem is megjött a BLF lámpám. Köszönöm,hogy mindent leírtál,mert újdonság volt számomra ez is :R

Persze az S2 lámpámat 2 hete nem láttam,meg kéne keresnem,mer nem tudom hol van.

(#29571) pandrasz


pandrasz
csendes tag

Sziasztok! Convoy m1-hez szeretnék egy tokot. Ali-n a gyártó oldalán csak az s2 és a c8 -hoz valót árulnak.

(#29572) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Nem tudja valaki, hol lehet még beszerezni jó áron védett 18650-es akkukat? 1500 Ft alatt darabja. Gearbesten rengeteg a szállítási díj.

[ Szerkesztve ]

(#29573) Ra3 válasza gyenesmartin (#29572) üzenetére


Ra3
őstag

Banggood, fasttech, szerintem ezek a legnépszerűbbek, körül kell nézni esetleg kuponok után.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29574) balazs1956 válasza grabber (#29570) üzenetére


balazs1956
senior tag

De lagalább most már van egy lámpád, amivel megkeresheted :B

(#29575) jozsi252 válasza grabber (#29570) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha van még kérdésed írd le nyugodtan, akár privátba is szívesen segítek. Az a helyzet hogy én is napi szinten használom a BLF A6-ot, de most hogy kijött az Olight S30R Baton III hááát lehet meg kell válnom az A6-tól. :B

iPhone 13 Pro Max

(#29576) balazs1956 válasza jozsi252 (#29575) üzenetére


balazs1956
senior tag

Arra valami adat, hogy mondjuk az ajánlott samsung Q30 akkuval ,ilyen üzemidők jönnek ki az egyes módokban?
Valami link erről?Olight S30R Baton III
Ez már egy fertőző betegség. Lehet jobban járnék a kocsmával :W

[ Szerkesztve ]

(#29577) Mikulásbá válasza jozsi252 (#29575) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem találom mi a különbség az előző Baton II-hoz képest. :F

(#29578) gyenesmartin válasza Ra3 (#29573) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Elég sokba kerülnek ezek a védett cellák.
Esetleg tud valaki 4.35V-os típusokat? Ismerőseim körében megtetszett a Boruit fejlámpa, de a beépített töltőjében nem bízok.A 4.2V-osokat kicsit túltölti, de a 4.35-ösöket már biztos nem foglya.

(#29579) Ra3 válasza gyenesmartin (#29578) üzenetére


Ra3
őstag

Ez 4.3-as: [link]
Hátránya hogy 4.2 volton csak 2400mAh körüli kapacitást tud.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29580) grabber válasza balazs1956 (#29574) üzenetére


grabber
addikt

Van még másik 3(A6,C8,502B) :D Már lámpab*zi vagyok én is :DDD

jozsi252: Ha tudnám mit nem tudok,akkor már megkerestem volna a választ :D Köszi,majd fokozatosan egyre jobban elmélyülök a témában én is ;)

(#29581) gyenesmartin válasza Ra3 (#29579) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Láttam 30B-t is. Ez is megbízható?

(#29582) Ra3 válasza gyenesmartin (#29581) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem volt ilyen védettben, semmi gond nem volt vele, de eladtam mert nem volt hozzá töltőm.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29583) jozsi252 válasza balazs1956 (#29576) üzenetére


jozsi252
veterán

Hát igazából ki kell tapasztalni hogy melyik akkuval mennyit tud. Mert ha pl. lépkedsz turbó módba folyamatosan, akkor nyilván kevesebbet mint High-on menne. Függ attól hogy milyen állapotba van az adott cella, mennyire van elhasználva.
Ezt találtam ha "gyári" adat érdekelne:
Mode group 1:
1: 0.45 lm / 2.66 mA / 39 days
2: 10.1 lm / 11.87 mA / 8.7 days
3: 64.5 lm / 139 mA / 18 hours
4: 187 lm / 385 mA ? / 6.5 hours
5: 417 lm / 1.48 A ? / 100 minutes
6: 798 lm / 2.96 A ? / 50 minutes
7: 1386 lm / 5.65 A ? / 26 minutes
Mode group 2:
1: 9.72 lm / 11.87 mA / 8.7 days
2: 139 lm / ? / ?
3: 578 lm / ? / ?
4: 1386 lm / 5.65 A ? / 26 minutes

30Q cellával tesztelve.

De én ahol lehet 3500mAh cellákat használok, ha folyamatosan kell világítani, azért jól jöhet az a +500mAh kapacitás. :)

Itt lenne a linkje az S30R Baton III-nak.

(#29577) Mikulásbá

Igazából csak apró különbségek vannak, semmi extra.

- A fényerősség csökkent egy kicsit, a fényáram pedig nőtt. Gondolom a refi egy hangyányit másabb lett.
- Akkor a módokat változtatták meg egy kicsit
- Pár grammal könnyebb lett
- Pár milliméterrel rövidebb lett, illetve egy milliméterrel kisebb az átmérője az újnak
- Illetve lehet tölteni azzal a mágneses töltőkábellel ami van nekem is az S1R lámpához

Hát nagyjából ennyi, szóval semmi extra.. Le kell húzni egy újabb bőrt a szériáról, de hát ilyen kis lámpáknál nem tudnak olyan nagy előrelépést csinálni, mint amilyen az X7 volt, vagy az X9 lesz.

Jah X9 elvileg a Január közepén megrendezésre kerülő Shot Show-n mutatják be. Állítólag 12 000 lumen feletti értéke lesz neki. Dúúúrva..

iPhone 13 Pro Max

(#29584) balazs1956 válasza jozsi252 (#29583) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, a gyári adatokra voltam kíváncsi.
Nyilván ideális/laborkörülményekre vonatkozik,de ez így van mindenhol (autó fogyasztás, hűtő energiazabálása stb.), de így is imponáló a 39 nap moon fokozatban.
Mostanában elmentem a kicsi lámpák irányába. Van Klarus G30 C8,C2+, Jetbeam jet mk1, úton a lumintop tool,nitcore tube.
Igazából éjjeli bagolykodásnál használom őket, nyáron meg a nagyobbakat, a szomszédok vakítására.
Ezért érdekel, a minimumon való fényerő,amikor is a családot nem ugrasztom ki az ágyból a wattok, és lumenek miatt.

(#29585) hpsafl válasza jozsi252 (#29549) üzenetére


hpsafl
tag

Imádom, de igazából majd nyáron lesz kihasználva hajózás közben, meg ott a víz feletti nagyobb páratartalmú levegőben kell is ez a fényerő.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29586) temp33


temp33
csendes tag

Banggod évvégi akció: extra +35% kedvezmény az alábbi lámpicskukból a 2016FNL kuponnal (Astrolux, Fenix, Olight, Nitecore, Lumintop):
http://www.banggood.com/collection-2072.html

Pl.:
Astrolux S1 (=BLF A6) -35% = $19,5

Klarus G30 -35% = $64

[ Szerkesztve ]

(#29587) Ra3 válasza balazs1956 (#29584) üzenetére


Ra3
őstag

Valahogy én is a kisebb lámpák irányába megyek most, a Klaus G30-at csak akkor viszem ha villantani kell hogy ilyen is van, az Astrolux S2, meg a Nitenumen NE01 az ami még elviselhető méretben, de nincs nálam mindig, úgyhogy eddig az edc a Nitecore tube volt, de most jön pár kicsi, Klarus Mi7, Lumintop Tool, meg még Nitecore TIP-en is gondolkodom, ezek közül már valamelyik majd mindig a táskában/zsebben lesz.
A BLF348-at meg nem viszem sehova, itthon pont jó hogy kéznél van mindig.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29588) hpsafl


hpsafl
tag

Skilhunt H03 (neutral) kupon: LSFDMR árat nem írhatok, de akupont beírva láthatóvá válik ;) (a kupon csak 150db-ra érvényes)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#29589) beta válasza temp33 (#29586) üzenetére


beta
aktív tag

thx, rendeltem is egy s1et, remélem vinni fogja az ncr18650b..

(#29590) jozsi252 válasza hpsafl (#29585) üzenetére


jozsi252
veterán

Bedobásnál én a TK75-öt nagyon szeretem használni, mert kellően távolra is világít, így a bóját és környékét bőven megvilágítja.
De amúgy igen, még egyszer sem sikerült tó közelébe úgy világítanom egyik thrower lámpámmal sem hogy a pára ne legyen gond. Szóval jól jön az a mennyiségű cd mindeképp. :K

iPhone 13 Pro Max

(#29591) ecx


ecx
tag

Sziasztok. Az újabb verziós Convoy S2+hoz tud valaki kupont? Előre is köszönöm! Jöhet privatban is. 😀

A legjobbakat!

(#29592) Gargouille válasza ecx (#29591) üzenetére


Gargouille
őstag

Az milyen? Mármint mi az újabb verzió az eddigihez képest? Bocs ha butaságot kérdezek, csak én az elmúlt kb 2 hónapban nem láttam új fajta S2+ -t a Convoy webboltban. Valaki itt említette, hogy hamarosan jönnek új színek meg egyéb fejlesztések de nem válaszolt mikor kérdeztük ezekről. Hátha neked van infód. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29593) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ez hamisítvány? csak mert olcsóbb kb. 10 usd-vel mint a gearbest-en.
[link]
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#29594) erik365


erik365
aktív tag

Nem tudom olvassa e még rajtam és egy pár tagtárson kívül a másik lámpás topikot?
Lassan egy hónapja nem néztem be, de mi történt ott?
Ki ez a sok okos? Aki még egy laposelemet sem látott? :N

D4D ideje volna, ha visszatérnél közénk, meg a másik fórumba is, mert elment a levesbe az egész.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#29595) jozsi252 válasza erik365 (#29594) üzenetére


jozsi252
veterán

Olvasom, benézek minden nap, de amilyen led lenser fröcsögés megy, csak gyorsan átfutom a hozzászólásokat. Aki elsőre néz be oda, az jön le neki hogy a Led Lenser mindenek felett áll. :U

iPhone 13 Pro Max

(#29596) erik365 válasza jozsi252 (#29595) üzenetére


erik365
aktív tag

Én sírni tudnék, azért ami megy ott.
Egy katasztrófa lett az a fórum :( :( .
Pedig valamikor az volt a márkásabb/minőségibb lámpák fóruma.....

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#29597) jozsi252 válasza erik365 (#29596) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy matekkal foglalkozó topicba nincs annyi számolás mint ott. Nem azt mondom hogy egy selfbuilt féle teszt legyen 1-1 adott lámpáról. De itt pl. akik csinálnak tesztet mint Westbam vagy hpsafl fórumtárs csak hogy kettejüket megemlítsem, 100x többet ér az ő tesztjük a lámpákról, mint azok a számolások amik a másik fórumba mennek. :((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#29598) erik365 válasza jozsi252 (#29597) üzenetére


erik365
aktív tag

Ezt én mondtam is, hogy ez nem matek szakkör, kibáncsi leszek a Led Lenser Hungary fan hozzászólására. :DD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#29599) WestBam válasza erik365 (#29598) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Hehe, de izé vagy :DDD

Lehet számolgatni -érdekességképp. De értelmét én sem nagyon látom, hiszen egy fotó többet ér 3 képletnél, 2-3 összehasonlító fotó meg egy komplett matekkönyvnél is, legalábbis számomra ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#29600) ZozzV6 válasza Gargouille (#29592) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Még nem jelent meg újabb S2+ a szinesek óta. De jönni fog. Minden meg van csúszva a karácsonyi hajtás miatt.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.