Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Kozy10 válasza WestBam (#28250) üzenetére


Kozy10
tag

ja :))
elírtam nem 4 mm csak 0,4 mm a különbség, de egy ilyen kicsi lámpánál azért számíthat

(#28252) Yahhher válasza kgyuri7 (#28243) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem is van ilyenem, a menetes részen kívül a többit nem tapasztaltam...
Nade mennyibe is került? :-)

Üdv B.

(#28253) nagylaci32 válasza WestBam (#28232) üzenetére


nagylaci32
tag

A lámpa melegedésénél mik a meghatározó hőmérsékletek? Az akku, a LED mennyit bír tartósan? Ezeken kívül van még benne olyan alkatrész, amiben kárt tud tenni a magas hőmérséklet?

(#28254) kgyuri7 válasza Yahhher (#28252) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Szia!

A Convoy S2+, C8 olcsóbb volt, ám sokkal minőségibbnek tűnik. Mindezek ellenére imádom az A6-ot, mert dolgozni meg nagyon jó. Egyedül talpára állítva nem szeretem, mert úgy a kiálló kapcsoló miatt "biceg".

(#28255) benfolds válasza Gargouille (#28234) üzenetére


benfolds
őstag

én a 8x7135-ös s2+-omat több, mint két órán át folyamatosan hajtottam középső fokozatban a linkelt akksi védett változatával. sőt, kb. 10 percet ment közben max-on is. és még csak le sem merült a végére, szóval nagyon jó az akksi, tudja, ami rá van írva.

(#28256) WestBam válasza Kozy10 (#28237) üzenetére


WestBam
Topikgazda

No meglestem, nekem is lötyög ha mozgatom. De letekeredni nem nagyon tud, így nem is zavar :N

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28257) verybigboy


verybigboy
senior tag

Olyan kérdésem lenne ... ha van ugyanabból a lámpából 2 db.-om és mindkettőt egy helyre irányítom (és tegyük fel a lámpa terítési képe egyező) akkor ha ugyanazon lámpából 2x akkora lumenes lámpát vennék akkor azt kapnám vizuálisan mint a 2 db. alap lámpa egy pontba világításakor kapok?

... remélem érthető a kérdésem?!

(#28258) jozsi252 válasza verybigboy (#28257) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem lenne ugyanolyan. Mert ha a foncsor kialakítása eltér egy kicsit, nagyobb az átmérő, lentebb van a led, már másabb vetítési képet ad(hat).

iPhone 13 Pro Max

(#28259) G@ben válasza verybigboy (#28257) üzenetére


G@ben
addikt

Szerintem nagyon hasonló képet ad. Két S2-vel próbáltam, a 2x400 lumen (középső fokozat) nagyon hasonló képet adott, mint az 1x960 lumen (magas fokozat).

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28260) bzoley válasza verybigboy (#28257) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, a fényáram nem adódik össze. A kettő sem lenne olyan, mint a kétszer erősebb. Lux változhat, ha nagyobb a terület.
Emiatt viccesek a sok ezer lumenesnek reklámozott lámpák is, amiben 3-4 led van.

[ Szerkesztve ]

(#28261) verybigboy


verybigboy
senior tag

Akkor a kérdés ... ha 2x olyan fényes képet szeretnék látni, nem elég 2x olyan erős lámpát választani (tegyük fel hogy minden más paraméterben megegyeznek). Milyen összefüggés van itt, hogy lehet kiindúlni, miből ... félek és gondolom, ha 2x erősebb, világosabb képet szeretnék, az nem lineárisan alakul hogy 2x akkora fényerővel rendelkező lámpát kell vásárolni. Mik az összefüggések?

(#28262) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Pár Pana NCR18650-34B akkut szeretnénk venni, de elakadtunk.
Ami itt van előttünk példány az kinézetre félúton a button top, és a flat top között. Van ennek valami külön neve?

(#28263) hpsafl


hpsafl
tag

A napokban érkezett egy ThruNite TN42. Elég brutális "kis" lámpa aktív hővédelemmel, és 1550m hatótávval, ami nekem a fénye alapján valós adatnak tűnik, de nem szeretném most elmondani az összes tulajdonságát, azokat majd a teljes tesztben olvashatjátok ;)

Annyit azért még elmondok róla, hogy az eddigi legerősebb ThruNite throwert a TN32-t megeszi reggelire, pedig az én TN32-m dedómolt :DDD

A víztorony 1300 méterre van, és a fényszennyezés sem gyenge, ennek ellenére a fénye gond nélkül látszik a víztornyon ;]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28264) 5-ös kezelő válasza WestBam (#28232) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

:R
Köszi, régóta kíváncsi voltam a különbségre a két lámpa között.

(#28265) Wendelke válasza hpsafl (#28263) üzenetére


Wendelke
senior tag

Na ez az a lámpa, amit fénykardnak hívnak :Y :DD

Viszont az ára már nem az a kategória, amit ki is fizetnék. :N
Bár szerintem ha ezt egy vadász meglátja, kétoldalt fog folyni a nyála :D

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#28266) hpsafl válasza Wendelke (#28265) üzenetére


hpsafl
tag

Ez az ár szerintem még faragható ;)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28267) Kozy10


Kozy10
tag

Ha valakit érdekel:
JETbeam II PRO XP-L HI 510LM 16340 EDC
egy belső Banggood hiba folytán, jelenleg a csökkentett árra is működik egy kuponkód amivel US$24.14-re tovább csökkenthető az ára
kódot pm-ben tudok küldeni :U

[ Szerkesztve ]

(#28268) Kolty


Kolty
aktív tag

Egy ILYEN lámpának hány módosnak kellene lennie?
Lengőkapcsolóján három gomb van: egy amivel be illetve ki lehet kapcsolni, meg kettő nyomógomb.
Vajon ezt is lehet toldóval, dupla akkuval használni?

(#28269) benfolds válasza Wendelke (#28265) üzenetére


benfolds
őstag

én nem vagyok vadász, de nekem is csorog a nyálam. :DDD
néha eszembe jut, hogy ha esetleg 5-10 év múlva ez ilyen lámpák bárki számára megfizethetők és esetleg nagyon elterjedtek is lesznek, akkor nem lesz-e az, hogy szabályozni fogják a használatukat. egy kicsit előreszaladtam, tudom. :U

(#28270) hpsafl válasza benfolds (#28269) üzenetére


hpsafl
tag

Elég csúnya jövő, de sajnos elképzelhető. :O
Bár én a szabályozást úgy képzelem el, hogy nem használható forgalomban, és városban sem, de pl kint a réten, ahol egyedül vagy, ott szerintem nem szólnának érte, legalábbis így lenne logikus, bár ami itthon folyik, az nem mindig logikus :(

Mondjuk ha mindenképp tiltani akarnak valamit 10 év múlva, akkor az sokkal jobban kivitelezhető lesz, mint ma.

Viszont ha bárkinek elérhető lesz, akkor sokkal valószínűbb, hogy olyan kezébe kerül, aki nem törődik a másikkal, így könnyen kárt tehet bárkiben, ezért a szabályozás szükséges lesz....
Ugyanakkor ha akkor mondjuk ez S2 árban lesz, akkor mit fognak majd tudni az akkori csúcslámpák? Merre fog elmenni a fejlesztés, mert a fényerősséget már nem érdemes sokkal jobban megnövelni, és inkább a hatásfokot kellene javítani, meg a LED-eket kisebbre venni, hogy egy C8 is hasonló fénnyel rendelkezzen.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28271) benfolds válasza hpsafl (#28270) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem a sok mesterséges fény használata a természetben zavarhatja a vadakat, úgyhogy simán el tudom képzelni, hogy egy esetleges szabályozás érintené a lakott területen kívüli részeket is, mert ez is fényszennyezésnek számít. nekem már most is megfordult a fejemben, amikor az s2+-szal maxon tekerek az erdőben éjszaka, hogy esetleg szólnak a vadászok, hogy ezt hanyagoljam, és nem is lenne oktalan a kérés.

[ Szerkesztve ]

(#28272) #33253120 válasza benfolds (#28271) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én bicajon szoktam kifejezetten örülni annak amikor a kerékpáros társak vízszintesre állított lámpája full fényerőn beleégeti a retinámat az agyamba. :)
Városban is könnyen balesetveszélyessé teheti a közlekedést. Régebben azzal viccelődtünk, hogy a fejlámpás kerékpárosoknak automatikusan elsőbbsége lesz minden kereszteződésben, mert ahogy körbenéz a sötétben mindenkit úgy levakít, hogy senki sem mer elindulni. :D

(#28273) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Lehet valahol kapni még Olight S15 Batonhoz Extension tube-ot? Bárhol keresem, kifogyott a készlet, Gearbest azt írta vissza a kérdésemre, hogy értesítenek, amint lesz. Ennek immár fél éve.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28274) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nem vág teljesen a fórum profiljába, de talán van valakinek ötlete: szerelő lámpa kellene nekem.
Akkus, lehetőleg merült állapotban töltőre dugva is világítson. Olaj és szennyeződés álló legyen a gumírozott felülete. Minimum 2 fokozatban legyen állítható a fényerő, csuklós felépítés.
Kínai rendelés nem gond, de én nem is találok ilyet náluk.
Valami ilyen az elképzelés......persze jó lenne olcsóbban.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#28275) benfolds válasza #33253120 (#28272) üzenetére


benfolds
őstag

én városban, ha használom is az s2+-t, akkor csak 5%-on.

fasza kis 9000 lumenes olight x7 marauder. visszakanyarodva a tegnapi témához, igazából 170 $ már most sem tűnik olyan soknak egy ilyen lámpáért. :U

(#28276) ZozzV6 válasza apóka (#28274) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tescoban lehetett kapni Rolson márkanév alatt bringás lakatok és ilyesmik környékén hasonlót mágneses állítható talppal elején másik pár ledes lámpával oldalán sok leddel talán 2000 ft körül. Sárga színű karton polcon szoktak lenni ezek a cuccok amiket ez a márka gyárt. De nem mindig van minden hanem van amikor bringás dolgok, van amikor túrás cuccok vannak, van amikor szerelős dolgok mint ez is. Figyelgetni kell.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28277) hpsafl


hpsafl
tag

Convoy L6 5000K koupon: FONAL6RUU ár: 53.99$
LiitoKala Lii-202 kupon: Lii202RU ár: 5.69$
LG HG2 (8db) kupon: COFFEE8RU ár: 35.49$

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28278) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Tegnapelőtt a ködben lőttem pár fotót Egy SRK-ról ami 32db 7135-ös driverrel volt meghajtva, valamint a 7,4A-es Convoy L6-omról és a tuningolt dedómolt L2-ről, egy Convoy M1-ről és egy Sunwayman C22C-ről. Tudom a képeket kéne idetolnom inkább de még nem volt időm a gépre se felmásolni. Az L2 egy durva fénykard :D

Apropó UV fényű S2+-nak hol van a legjobb ára vagy valami jó kupon? Jelenleg S2UV kóddal 20,99$ gearbesten de volt már ott 15$ is csak lecsúsztam róla és azóta se nagyon láttam sehol 20$ alatt. Nem tud senki jobbat?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28279) 5-ös kezelő válasza apóka (#28274) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha nem lenne ennyi elvárásod, a kínai piacot ajánlanám. Eze öccáé már teljesen jók vannak. Elemes, akkus. Ilyen Konrádost én sem láttam.

(#28280) benfolds


benfolds
őstag

elnézést az off-ért, de a késes topikban semmi élet nincs, viszont az a tapasztalatom, hogy a késesek és a lámpások között elég nagy az átfedés, úgyhogy itt kérdeznék. :U
vettem gb-ről a múltkor egy ganzo kést, amivel nagyon meg vagyok elégedve, teljesen hibátlan. ezen felbuzdulva vennék még egyet-kettőt, de egy ismerős le akar beszélni, merthogy neki van négy, de abból kettővel problémája adódott. egyiknek nem teljesen egyenes a pengéje, a másik meg nem középre zár. állítólag. most csak nekem volt szerencsém, hogy az enyém tökéletes, vagy az ismerősöm volt nagyon peches? van itt valakinek tapasztalata a gangzókkal?

(#28281) WestBam válasza benfolds (#28280) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ismertségi körben van pár (tízen-húszon sok :DDD ) Eddig senki nem verte a falba a fejét, sőt. Hozzáteszem tudni kell helyén kezelni egy 4-5e Ft-os bicskától csodákat nem kell várni. Arra jó, hogy legyen nálad mindig és ha elhagyod akkor nem fog fájni a szíved mint pl. a pókos miatt ami sok embernek havi fizetése (sajnos).
Nekem beváltak eddig mindannyian, most enlan az edc bár ezt annyira nem szeretem, nem olyan precíz a nyitása és nem tartja bent elég erősen a pengét a helyén.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28282) benfolds válasza WestBam (#28281) üzenetére


benfolds
őstag

én a g732-m alapján nem érzem úgy, hogy olyan nagy kompromisszumokat kellett volna kötnöm, hogy "helyén kéne kezelnem". a minősége alapján szerintem két kategóriával drágább ligában is megállná a helyét (bár nem vagyok egy nagy szakértő, de pont egy nagyon hasonló spyderco-hoz volt már szerencsém).
ha tényleg nem lenne egyenes a pengéje, vagy annyira csúnyán nem zárna középre, akkor nem örülnék, és nem kéne ezer forintért sem. de az ismerősön kívül mástól nem hallottam ilyen hibákról. hozzáteszem, valami magyar webshopból származtak a kések, és állítólag az is látszott rajtuk, hogy buherálva voltak (elnyírt csavarfej meg ilyen apróságok).

(#28283) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Üdv Mindenkinek.
Egy kis fejtágítás kellene töltő ügyben.
Két modellen vacilállok. Az egykik az Xtar vc4 a másik az nitecore d4-ese.
Ha jól látom a vc4-hez kell valamilyen külső adapter viszont tényleg minden belefér.
Még a bazi nagy 36650 is.
Míg a nitecore ajánlata annyival tűnik jobbnak, hogy akár közvetlenül a 230-as aljzatból vagy egy dc 12 volt 1 amperes dugasztápról is elketyeg. Viszont csak 26650 méretig megy bele akku.
Ár tekintetében az alin nézve kb 1000huf a difi annyival drágább a nitecore.
Abból meg nem igen jön ki egy minőségi 5 volt 2 amperes dugasztáp a vc4-hez.
Szerintetek jól gondolom, melyiket lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

(#28284) Ra3 válasza SlyChocolate (#28283) üzenetére


Ra3
őstag

Én VC4-et vettem korábbi jó tapasztalatok alapján, plusz 71mm hosszig megy bele akku, a D4-be csak 69.3-ig, ami kizárja a 18650-es védett akksik egy részét is.
A VC4 vagy 2 akksit tölt 1 amperrel, vagy négyet 0.5 amperrel, a D4 ha jól láttam 1 amperrel nem tud tölteni, de 4-et egyszerre visz 0.75-el is akár.
Itt el kell dönteni hogy kinek mire van szüksége, nekem jobban jött hogy tudja a 1 A-t, négy akksit egyszerre ritkán töltök, leginkább AA-t, akkor meg kibírom hogy tovább tart.
USB-s telefontöltő fejegységből van itthon vagy 3 jó minőségű, ami tudja a 2 ampert, szóval nálam a 220as adapter hiánya nem szempont.
Alin amúgy mennyiért megy a VC4, mert gb-n kuponnal el lehet hozni 19.99-ért.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#28285) SlyChocolate válasza Ra3 (#28284) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Köszi a választ.
Főleg az az infó volt fontos, hogy védett akkuk nem biztos, hogy bele mennek a d4-be.
Akkor marad a mobilos dugasztáp ami 1.8 amperes gondolom ez elég a vc4 nek?
Ezt az aljánlatott néztem ki:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28286) Vertigo18 válasza benfolds (#28282) üzenetére


Vertigo18
addikt

Itteni "nyomásra" (jah, nagyon kellett "nyomni") én is vettem vagy 3 fajta Ganzot, semmi gondom nincs vele. Annyi, hogy nem ezzel ölök arab, őrült énekeseket ("tenoristákat"), nem ezzel vágom át a T34-es ajtaját, tudom mire kell használni, arra meg tökéletes.

Sajnos hozzám hasonlók utána tovább fertőztek, így nálam is egy Enlan van zsebben, kicsi, kompakt, roppant éles. De ezzel se vietkongokat fogok öldösni.

Viszont csodálom, ha valakinek ennyire rossz tapasztalatai voltak a Ganzoval, mint az ismerősödnek. Hogy hívják? John Rambo? :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28287) Wendelke válasza benfolds (#28280) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nekem is van egy ilyen Ganzo késem.

Én is meglepődtem a minőségén, de pozitív irányban. Teljesen rendben van :K

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#28288) apóka válasza ZozzV6 (#28278) üzenetére


apóka
aktív tag

Köszi, megnézem!

5-ös kezelő
Olyat nincs értelme vennem, amit nem tudok a célnak megfelelően használni.....sajnos a profi szerszámgyártók oldalin lévők még drágábbak mint a Conrados.
Kínaiban nem is láttam csuklós, mágneses, akkusat.

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#28289) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Képek a BLF Q8 prototípusról. Nem a legszebb de legalább van benne anyag. A bezel remélem acél lesz a végleges verzión és a refi is lehetne kicsit nagyobb ledenként de tetszik a fehér gomb amin majd az akku állapotjelző led villoghat. Pozitívum még a réz akkuérintkező a driveren.




Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28290) kgyuri7 válasza apóka (#28274) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Igaz nem feltétlen felel meg minden feltételnek, de legalább nem túl drága:

[link]

(#28291) verybigboy


verybigboy
senior tag

Jaxman Z1-et vennék, melyik LED színárnyalatot válasszam szerintetek?

Jaxman Z1 [link]

Cool White 1A 6000K
Yellow 5A 4500K
Wharm white 3C 5500K

... az utolsó az amit szerintem veszek, de várom ki mit mond (és miért)?

[ Szerkesztve ]

(#28292) G@ben válasza verybigboy (#28291) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem 5000-5200K-s S2-m van. Elsőre sárgának tűnt a kínai ledes lámpa után, de most már nem cserélném le, nagyon bejön. Tényleg természetes fényt ad, én ezekből az 5500K-t javasolnám.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28293) 5-ös kezelő válasza apóka (#28288) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem csak vész esetére van. Az akku+elemes nem hajlik, de mágneses. Az elemes /3xAA/ kihajtható lábas. Mindkettő talpán mágnes, oldalt COB, elöl 1 LED.

Borjú 02-es fejlámpám többször cserben hagyott. Nem találtam a hibát eddig, de tegnap végleg levált a rugó a kupak aljáról. Forrasztás után ismét hibátlan. De legközelebb nem veszek, csak fix fokozatos lámpát - nem jön be a fokozatmentes kapcsoló.

(#28294) marontoni63 válasza SlyChocolate (#28285) üzenetére


marontoni63
csendes tag

...legalább 2.1amperes töltő kell hozzá , hogy teljesíteni tudja a gyári paramétereket.

(#28295) WestBam válasza verybigboy (#28291) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ne vagyél zoom-os lámpát :DDD
De most tényleg, tervezem pár ilyennek a bemutatását is, mert engem is izgatnak.
Eddig egy sunvayman t25c van még csak meg, de tervezem venni még a nagyfejű 1504est vagy 1405-öst de ezeket csak "játéknak", annyira nem jók ezek a lámpák, talán teszteben is látszódni fog, hogy flood és throw nem megy együtt rendesen.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28296) verybigboy válasza WestBam (#28295) üzenetére


verybigboy
senior tag

És ha tetszenek, akkor sem? :DD

2 sunwayman T25C-t együtt használva felgyújtottam a közeli erdőt flood állásban, spot-ként használva meg a közeli 10 emeletes házak szobáiba "kopogtattam" be velük. 1 is elég lett volna, de nagyobb a mosoly kettő együttes használatakor. Mivel tetszett amit láttam, ezért lenne a következő lépés a Jaxman ... gondoltam ne tököljünk már, a Sunwayman 800 lumene után ugorjunk 2400 lumenre (XHP50). Hátha abból elég lesz 1 is az erdőben :D

Na innen a kérdés melyik színárnyalat legyen?

(#28297) WestBam válasza verybigboy (#28296) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Őrült :DDD
Én a hidegebb árnyalatokat kedvelem, de ez az a kérdés amire tényleg nem lehet válaszolni. Nem tudhatjuk, hogy neked mi tetszik ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28298) verybigboy válasza WestBam (#28297) üzenetére


verybigboy
senior tag

A Sunwayman T25C-ben milyen van (ha egyből tudod)?

(#28299) SlyChocolate válasza marontoni63 (#28294) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Értelek, akkor nézek dugasztápot hozzá olyan 3 amper környékén, hogy legyen benne tartalék.

(#28300) erik365 válasza ZozzV6 (#28289) üzenetére


erik365
aktív tag

Jó lesz ez, csak a kezemben lenne már :DDD .

1.4 T-jet M32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.