Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) G@ben válasza hpsafl (#28199) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi!
A majom meg érdekes lehet, nem tudom, mennyire figyelnék fel rá. :) Én a hagyományos csengőt használom, meg a bicikliúton ténfergők mögött csak visszaváltok pár fokozatot, amire úgy ugranak félre, hogy öröm nézni! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28202) hpsafl válasza G@ben (#28201) üzenetére


hpsafl
tag

Van még egy titkos fegyverem csengő helyett, mégpedig egy hangos Ringlé agy ;]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28203) benfolds válasza hpsafl (#28199) üzenetére


benfolds
őstag

a mi7-et mivel fogatod fel? hátul sima szilikonos villogó van? múltkor írtál valami ütősebb hátsó lámpáról, ami nagyobb távolságról is látszott, gondolom ez nem az. én ezt nézegettem, de túl nagynak találom.

(#28204) G@ben válasza benfolds (#28203) üzenetére


G@ben
addikt

Érdekes lámpa. Ha rávilágít egy autó reflektora, akkor lekapcsol? Ha felállok az ülésből, lekapcsol?

hpsafl: nekem csendesebb az agyam, de ilyen esetben, amikor visszaváltok, akkor egyszerre sokat, hadd dobja a láncot! Arra ugranak, mert fogalmuk sincs, mi történik épp mögöttük. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28205) benfolds válasza G@ben (#28204) üzenetére


benfolds
őstag

ezek jó kérdések. talán ki lehet iktatni ezeket a funkciókat, mert elég ciki tud lenni, ha esetleg akkor kapcsol le, amikor nem kellene, hátrafelé meg nem nézegetsz folyamatosan, hogy világít-e éppen.

(#28206) kgyuri7


kgyuri7
csendes tag

A fülhallgatóval zenét hallgatók ellen, amelyik pont akkor kerül ki valamit, mikor mögé/mellé érsz? Ott mit használtok?

Én egy szeges lécen gondolkodom néha...

(#28207) ZozzV6 válasza kgyuri7 (#28206) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Egy Convoy C8-at a sima bringalámpa mellé ha bringaúton ballag mikor mellette fél méterre ott a járda és rácsodálkozik miért van körülötte világosság. De akkor én még 30m-re vagyok tehát mire odaérek felfogja hogy útban van és remélhetőleg félreáll. :DDD

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28208) Misser válasza benfolds (#28203) üzenetére


Misser
tag

Én ezt tudom ajánlani: http://fos.hu/cez

Olcsó, akksis, jó.

(#28209) hpsafl válasza benfolds (#28203) üzenetére


hpsafl
tag

Ilyen szilikonos tartóval rakom fel, de ezt a fajta tartót csak kisebb méretű lámpákhoz, mint például Mi7, T01, E14. Ezeket még stabilan fogja, bár az E14 kicsit bólint erkezéskor, de ennyi belefér, viszont 18650-es lámpához már gyenge, és bár le nem esik az sem, de a súlya miatt össze-vissza bólogat.

Hátra én ezt rakom, ha köd van, viszont egyéb esetben nem igazán van rá szükség :N

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28210) nbg válasza nbg (#28190) üzenetére


nbg
senior tag

Erre esetleg, valaki? :B

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28211) Silent77 válasza nbg (#28210) üzenetére


Silent77
veterán

Inkább vedd külön.
Liitokala II 100 ha nincs töltőd, meg védett panasonic.
Azt hiszem a nem védett kicsi volt, de ebben nem vagyok biztos.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28212) nbg válasza Silent77 (#28211) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom!
Mar megvettem igy... van rendes toltom es rendes akksik is, de nem volt veszes igy szettben sem, ugyhogy behuztam. :B Csak kivancsi voltam, hogy mik a tapasztalatok, leginkabb ezzel az akkufajtaval, a toltot nem nagyon terveztem hasznalni.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28213) Silent77 válasza nbg (#28212) üzenetére


Silent77
veterán

Az akku kb 1000mAh.
Pointerbe jó lesz. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28214) nbg válasza Silent77 (#28213) üzenetére


nbg
senior tag

Koszike! :D

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28215) G@ben válasza hpsafl (#28209) üzenetére


G@ben
addikt

Ez a szilikonos tartó mondjuk egy S2-höz sehol nem jó vagy csak terepen nem? Mert ilyenem van nekem is és aszfalton egész jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28216) benfolds válasza Misser (#28208) üzenetére


benfolds
őstag

lehet, hogy teszek vele egy próbát, köszi!

(#28217) benfolds válasza hpsafl (#28209) üzenetére


benfolds
őstag

igen, erre a lámpára gondoltam, brutál. :DDD

(#28218) benfolds


benfolds
őstag

a telefonokban milyen vakku led van? mindig meglepődöm, hogy milyen nagy fénye van (htc one).

(#28219) ZozzV6 válasza benfolds (#28218) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Semmiképpen sem valami hagyományos Cree típus amit elemlámpában is megtalálnál. Dolgoztam telefongyárban ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28220) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Nem teljesen ide vág, de hasznos, és nem akarok új topikot.

Szeretnék 3db AA akkumulárort vásárolni, de minimum 1,5V-os kell!

Valami ilyesmi kellene.

A feszültsége azért lényeges mert forrasztópákához szeretném.

Van tapasztalat eme Ni-Zn akkukról?

(#28221) Dluinet válasza jézusom (#28220) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2db 15$ és nem kell hozzá speciális töltő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28222) hpsafl válasza G@ben (#28215) üzenetére


hpsafl
tag

Simán nem durvulva még nem próbáltam még, de ez függ több mindentől is, mint pl a kormány átmérője, ami 22.2 és 35mm között változhat.
Itt viszont felmerül a kérdés, hogy mi az átlagos közlekedés? Nekem pl a szakadt félverseny bringámmal sem gond egy padka le vagy felugrása, de van aki csak az akadálymentesített helyeken közlekedik.

Benfolds: ez már túl brutális, ezért sincs fent alapból :(

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28223) Silent77 válasza jézusom (#28220) üzenetére


Silent77
veterán

Vegyél inkább ikeából ladda akkut.
Ugyanaz mint az Eneloop.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28224) Ciccuka


Ciccuka
veterán

LiitoKala Lii - 400 akku töltő
Kupon: LII400GB

LiitoKala Lii - 202 USB akkutöltő
Kupon: LII202RU

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28225) benfolds válasza hpsafl (#28222) üzenetére


benfolds
őstag

concept lámpának azért nem rossz. :)

(#28226) verybigboy


verybigboy
senior tag

Pár nappal ezelőtt megérkezett első SK68-am, nem tetszett amit kaptam. Ma beérkezett a 14500-as akku, beletéve, nos ez már az amit az ember elképzel mint kis elemlámpát. Szerintem ez a belépőszint (AA akku az nem) itt már érzi az ember azt hogy valami van a kezében. ... persze a kékes behatás az zavaró (nyilván a led benne LB) de a kapott fényerő azt mondom rendben van.

Ez még azért hozzá tartozott az élménybeszámolómhoz.

Valaki a minap vett SK68-at, érdekelne hogy annak is kék, sőt talán nem is kékes hanem lilás fehér a színe? Olyan kellene (ha egyáltalán van még) ami normál fehér színű.

(#28227) Ciccuka válasza verybigboy (#28226) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez a lámpa szerintem kicsit jobb, mint az SK68 és talán még AA elemmel is elfogadható fényt ad.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28228) Vertigo18 válasza Ciccuka (#28227) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocs, de ez nem SK-68? :) :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28229) Ciccuka válasza Vertigo18 (#28228) üzenetére


Ciccuka
veterán

Többféle néven és változatban futnak. Más lehet a driver és a led. Feleannyi lument se tudnak, mint ami (hasra ütésszerűen) rájuk van írva. De az ebay-en 500 alatt meg lehet nyerni, véleményen szerint annyiért jó vétel. Két első ránézésre egyforma között is van eltérés, valószínűleg tucat gyárban gyártják. Mintha láttam volna már Cree XML T6-al is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28230) gyenesmartin válasza verybigboy (#28226) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem is van egy ilyen lámpám. Nálam is eléggé kék színe van.

(#28231) WestBam válasza Ciccuka (#28229) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az AA elemes verziót szoktuk SK68-nak hívni, a nagyobb 18650-es akkuval és T6-os LED-del reklámozott változatát pedig SK98-nak. Aztán mivel már a hamisítványt is hamisítják van már midnenféle fantázianéven és már vannak minimálisan változtatott külsővel is. Mondjuk a minőségük egyre gyengébb, hiszen mindeki olcsóbban szeretné adni így Cree LED-del talán már nem is lehet kapni, talán a 10$ körüliekben még lehet az. Annyit meg nem ér ez a felépítés szerintem.


verybigboy

Mindegyiknek undorító árnyalata van, vettem már BG-GB-ebay-ről és talán még FT-ről is régebben. Mind ilyen kékeslilás fényű és 99%, hogy LB LED van bennük. Mondjuk ennyi pénzért ha minden frankó lenne akkor a többi gyártó már éhen halt volna, de mégis a piacon vannak, szóval ezt el kell fogadni :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28232) WestBam


WestBam
Topikgazda

Convoy S3 rövid bemutató a blogomban olvasható :R

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28233) benfolds válasza WestBam (#28232) üzenetére


benfolds
őstag

ez hiánypótló volt s2+ vs. s3 témában, főleg ami a melegedési tesztet illeti, köszi! :R

(#28234) Gargouille válasza WestBam (#28232) üzenetére


Gargouille
őstag

Nagyon köszi a bemutatót, szuper lett!

Épp tegnap rendeltem meg az első S2+ -omat, a gyártó oldaláról közvetlenül, mivel akartam hozzá tartalék tailcap-et, meg O ringe-et meg még pár apróságot. Viszont sokat vaciláltam, hogy 7135*6 vagy 7135*8 driverrel vegyem e, de végül a melegedés miatt úgy döntöttem a 6-os elég lesz, fényerőben nincs talán egetverő különbség (ha világítótorony kéne akkor eleve valami nagyobb lámpát néztem volna). Viszont ezzel kapcsolatban lenne egy kérésem/ötletem.

Vannak itt köztetek páran akiknek több ilyen lámpájuk van, nagyon hasznos lenne egy olyan összehasonlító teszt amin a 4 fajta gyári driver melegedését lehetne összehasonlítani (pont ahogyan most ebben az S3 bemutatóban írtad) és fényerejét egymás mellett. Tudom melós megcsinálni, de ez nagyon informatív és hasznos lenne azoknak akik rendelnének S2+-t vagy S3-at, mert így látatlanban nehéz eldönteni, hogy mégis melyik mennyire erős fényt ad és mennyire melegszik.

És persze amire például nagyon kíváncsi vagyok, hogy mekkora üzemidőt lehet elérni? Mármint kiválasztani egy akkut (például Panasonic NCR18650B 3400mAh vagy akármi mást) és megnézni, hogy teljesen feltöltve hány órát bír az egyes módokban. Nekem például hasznos lenne ha mondjuk egy 4 napos sátrazást tervezek éjszakai túrával, akkor mégis hány akksit érdemes vinnem... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#28235) Vertigo18 válasza Ciccuka (#28229) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, én is így gondolom, ahogy Westbam írta, hogy az SK-68 az már egyfajta gyűjtőfogalomként van használva, nem pedig egy konkrét márkát nevezünk így. Mindegy mi van ráírva, ha ilyen "alakú" (a lámpatest megegyezik), AA-s akkuval megy ÉS Q5-ös led van benne, akkor azt SK68-nak tituláljuk. De nem csak itt, hanem más, külföldi fórumokban is. És abban is igazatok van, hogy egyre rosszabb a minősége, már mindenki lassan legyárt egy "SK-68"-ast, mert olcsó, és viszik. Az, amit linkeltél, az elég jó fénnyel rendelkezik, a hamisítványok hamisítványaihoz képest! Nameg a királykék a kedvenc színem... :)

Mondjuk én még nem láttam AA-s "Sk-68"-at T6-os leddel (pedig ITT is van egy, bár az árát is megkérik, DE ez nem AA-s!). De Wombatot se láttam még, aztán meg az is létezik... :)

Westbam: tehát kijelenthetjük, hogy gyakorlatilag az S2 és az S3 ugyanaz. Ezért is nevezted többször is "ikertestvéreknek" őket. Köszönjük a hiánypótló írást, linkként akár az összefoglalóba is bekerülhetne, úgyis felvetődik majd még többször is a kérdés, hogy mi a különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28236) vcsabika


vcsabika
tag

Valakinek nincs elfekvobe xm-l ledje, illetve drivere hozza(2A-es eleg lenne)? :O

[ Szerkesztve ]

(#28237) Kozy10 válasza Vertigo18 (#28235) üzenetére


Kozy10
tag

Nos megérkezett a gearbesttől a Thorfire KL02 klónAIMAI AK02 -ből 5 féle szín.

Mindegyiknél ugyanazt a hibát tapasztalom: lock-olva a lámpát egy negyed fordulatnál már lötyög a tailcap!
A O gyűrű vastagsága és ezáltal a külső átmérője kisebb és a helyének a bemarása is.Nincs mozgástere az O gyűrűnek így rövidebb szakaszon szorul kitekeréskor, konkrétan semennyire...
Hozzáteszem van egy Thorfire KL02-m is, van mihez hasonlítani..
a képen látszik a különbség(piros az AIMAI) :
Egy vastagabb o gyűrűvel talán lehet kozmetikázni a helyzetet, de ez így mégsem best buy :U

Nem gondolnám,hogy véletlenül én kaptam ilyen szériát, mint említettem, 5 különböző színűt rendeltem.
Bár az is érdekes,hogy sehol, senki másnál nem merült fel ez a probléma :))

(#28238) nbg


nbg
senior tag

Kedves Egybegyultek!

Egy C8, nehany XPE Q5 es egy laser 301 utan ugy erzem letudtam a pettinget, szeretnek egy rendes lampat! :)

Mit tudnatok ajanlani kb. 100 €-ig? Nem baj ha nagy, nem baj, ha nehez, de komoly, megbizhato lampat szeretnek komoly(abb) fenyerovel. Letezik esetleg valami bitang "korcs", amit lehet flodder es thrower uzemmodban is hasznalni? Ugy altalaban mire erdemes ugyelni ebben az arsavban?

Elore is koszonom!

u.i.: amugy meg itt mindenki csessze meg, hogy megfertoztetek ezzel a lampa-buzulassal... :DDD

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28239) Kozy10 válasza nbg (#28238) üzenetére


Kozy10
tag

Ezt ajánlanám egy alternatívának:
Fenix TK75(2015) 4x XM-L2(U2) 4000LM $ 99.99.

A másik de ez már szinte a legteteje, ha kicsit többet szánsz rá:
Olight X7 Marauder 3x Cree XHP70 9000lm 313m US $139.95

Kupont PM-ben tudok küldeni mindkettőhöz :DD

Ja és itt a megaddott Lumen érték tényleg annyi!

[ Szerkesztve ]

(#28240) kgyuri7 válasza Kozy10 (#28237) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

A BLF A6 is hibátlan, minőségi lámpa.

(#28241) Kozy10 válasza kgyuri7 (#28240) üzenetére


Kozy10
tag

így igaz, nekem is van :))
de azt azért még nem nevezném bitang "korcs" -nak

(#28242) WestBam válasza Kozy10 (#28237) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Megnézem ezt a dolgot neked, nekem nem tűnt fel, hogy lötyögne. Milyen akkuval használod? Nem lehet, hogy túl hosszú? Nekem az olight-al még pont jó, most soshine-t rendeltem mert az elég rövid, hogy teljesen be tudjam tekerni.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28243) kgyuri7 válasza Kozy10 (#28241) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Akkor Neked nem sorjásak a furatok, élek? A menetek nem lógnak, nem szárazak az O gyűrűk, nem koszos a foncsor, nem opálos a led dómja, nem ujjlenyomatos a felületkezelés?

Akkor csak nálam ilyen.

(#28244) WestBam válasza Gargouille (#28234) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha Bp-en össze tudunk szedni párat akkor szívesen megcsinálom. Nekem csak 8x7135 driverrel vannak, kivéve az M2 mert az 6x7135 driverrel van de még nincs meg a cikk róla. Abban egyébként is terveztem az erősebb drivert, így az egyik S2+-ba bele tudom tenni a kiépítettet, de az még mindig csak kettő a sok közül. Üzemidők gyakorlati mérését viszont nem vállalom, annyi szabadidőm sajnos nincs. Hőfokokat és a diagramot minden gond nélkül meg lehet csinálni kb fél óra alatt (egyszerre szoktam többet is mérni)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28245) WestBam válasza kgyuri7 (#28243) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Biztos akciósat vettél :DDD
Pont így jártam az F13-al. Újraküldés lesz belőle már most látom, mivel a foncsorról lejött a bevonat is az ujjlenyomattal együtt. Ráadásul a fejben még karcolás is volt, szerintem valaki már buherálta, bár gyári dobozolva jött ez is. ;]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28246) Kozy10 válasza WestBam (#28242) üzenetére


Kozy10
tag

olight akkuval néztem, de ez talán független attól, avval és anélkül is így van
ha ránézel a képre az O gyűrű teljesen más méret, talán ha kicserélem azzal javul.
de mondom a Thorfire 2 egész menet csavarásnál is egész szoros, ez meg ha csak egy kicsit megengedem már tekeredne magától is, és egy ilyen típusú lámpánál ez nem szerencsés...

talán még ha sima cr123-as elemmel megpróbálnám
A soshine rövidebb mint az olight?

kgyuri7: semmi ilyet nem tapasztaltam az enyémnél.

[ Szerkesztve ]

(#28247) kgyuri7 válasza WestBam (#28245) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Akciós volt tényleg. De nem buherától ilyen. Nem gondolnám, valaki nagyobbított volna a furatokon, vagy igazított volna a meneteken.

(#28248) WestBam válasza Kozy10 (#28246) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Picit. De olcsóbb és ez fontosabb is volt :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28249) Kozy10 válasza WestBam (#28248) üzenetére


Kozy10
tag

A Soshine 4 mm-el hosszabb mint az Olight
Soshine 34,1mm Olight 33,7 mm.
legalábbis az adatlap szerint [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#28250) WestBam válasza Kozy10 (#28249) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Hehe, valamelyik éjjel mikor rendeltem még rövidebbnek tűnt :DDD
Most már mindegy, úton vannak, majd belepasszírozom valahogy :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.