Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) Vagany válasza cbrfireblade (#28100) üzenetére


Vagany
őstag

A színen kívül nincs különbség, de a clear mintha olcsóbb lenne és elég vagány :) :
[link]
Az N2-3A az tényleg temészetes fehér, nekem is ez van, elvileg kicsit gyengébb mint az N4-1C, de a színe kárpótol. Nehezen döntöttem én is melyik legyen.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#28102) Öreg 61 válasza balazs1956 (#28095) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Nekem a 14500-as Jet I van és sima AAA elemmel gyengébb és az akkuval fantasztikus. Olyat vegyél. Azóta mindig a zsebemben hordom és játszók vele. Az asszony azt mondja hogy neked ez a drágaságod. Igaza van. Olyat vegyél.

(#28103) balazs1956 válasza Öreg 61 (#28102) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R
Alszom egyet rá, de ugye erre gondoltál?

(#28104) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Sikerült elhagynunk kutyasétáltatás közben a zseblámpánkat.

Általános itthoni felhasználásra, kutyasétáltatáshoz keresek lámpát.

AA és AAA Eneloop akkuim vannak bőven, így elsősorban az ilyen akkusok érdekelnének, ha tudtok ajánlani.

Árban max 3.000 Ft-ig.

Köszönöm.

(#28105) WestBam válasza csiga8 (#28104) üzenetére


WestBam
Topikgazda

3db sk-68 és még hagyhatsz is el belőle, marad?
Vagy valami komolyabbat szeretnél?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28106) benfolds


benfolds
őstag

a lii-200 vajon 2x1A-rel is képest tölteni, vagy az 1A két csatornára együttesen vonatkozik?

mennyire kockázatos simán bankkártyával fizetni gb-n? kivételesen most csak így tudnék fizetni (nem nagy összeg kb. $30)

(#28107) Öreg 61 válasza balazs1956 (#28103) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Igen! Erre. Ez tuti.

(#28108) csiga8 válasza WestBam (#28105) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm! :R

Megrendelve!

Ha "lépcsőfokonként" ajánlanál még árban és teljesítményben feljebb egyet-kettőt, megköszönném.

Az elhagyósak már jönnek. :)

(#28109) cbrfireblade válasza Vagany (#28101) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Nekem zavaró a hideg fehér fény, ezért az szóba sem jön.
És mi a véleményed az L6-ról, megéri az árát?
Nem tudom tényleg szükségem van-e rá vagy csak a tulajdonlási jog buzog bennem.... :))

(#28110) WestBam válasza csiga8 (#28108) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Én sok értelmét nem látom feljebb lépésnél az AA és AAA elemes és ni-mh akkus lámpáknak, ha többre vágysz akkor lítium akkus lámpákat nézz. 18650-es akkuból ha rendelsz egy szettet azzal már sokféle lámpát tudsz üzemeltetni alsóbb kategóriától a legfelső kategóriáig. Hatalmas a lépés fényerő és üzemidő terén is ez utóbbiak javára.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28111) csiga8 válasza WestBam (#28110) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, én is erre a következtetésre jutottam, visszaolvastam pár oldalt a fórumon.

Ennek megfelelően rendeltem:

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_44144.html

http://www.gearbest.com/batteries/pp_187046.html

http://www.gearbest.com/chargers/pp_349795.html

A lámpához és a töltőhöz találtam kuponkódot. Remélem jól választottam mindenből.

Kíváncsi leszek mennyivel többet hoz a "konyhára" az S2 az akkuval.

(#28112) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Üdv!

BG-n a pontokból lehet kuponokat "csinálni" és különböző pont zónák vannak, de nem értem mit takarnak a kuponok....?

pl: 50-2 US$ 2 off orders of US$ 50.00 or more Points:159

(#28113) redfox222 válasza cbrfireblade (#28112) üzenetére


redfox222
csendes tag

159 pontért kapsz egy 2 dolláros kupont amit 50 dolláros vagy nagyobb étékű vásárlásnál vehetel igénybe.

(#28114) Vagany válasza cbrfireblade (#28109) üzenetére


Vagany
őstag

Ki mire költ 50$-t (plusz az akkuk), azt mindenki maga dönti el :U . Én sem használom napi szinten ezt a lámpát, sőt :B . Ha szembe jut, bekapcsolom világitgatok vele a sőtétben és valami furcsa elégedett vigyor van az arcomon :DDD . Ez kicsit szenvedély kicsit hobbi, de legalább nem a kocsmában ittam el és ez maradandó dolog azért. Ha eldöntötted, hogy 15-20 ezer forintot szánsz egy lámpára és a cél a brutál fényerő, nem számít a méret, akkor ennyiért az L6-tól jobbat nem találsz. Nyilván vannak drágább és olcsóbb lámpák is.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#28115) cbrfireblade válasza redfox222 (#28113) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

:R

(#28116) cbrfireblade válasza Vagany (#28114) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Engem is elkap a hév néha és este tv-zés közben világítok a szobában.... aminek az asszony igencsak örül :D (S2+,Convoy C8, Xtar H3.... jelenleg ezeket birtoklom)

Nyáron aktívan is használom a lámpákat horgászat közben, igaz a fejlámpát szinte minden nap valamire.
Amikor megvettem a C8-t, utána kellett faternak is, de már most is felcsillant a szeme, mikor mondtam, hogy új lámpát akarok és mondtam neki mit tud.
Olyan ez mint valami szenvedélybetegség :DD

(#28117) hpsafl


hpsafl
tag

Opus BT-C3100 2.2 Li-ion, NiCd NiMH töltő és akku elemző ár: 30.99$ kupon: OPUSD
Skilhunt H02 neutral fénnyel ár: 26.99$ kupon: H02CP olcsó, és megbízható fejlámpa
Solarstorm 2S2P 18650 akkutartó és powerbank ár: 6.59$
XTAR VC4 4 csatornás LCD kijelzős Ni-Mh Li-ion akkutöltő ár: 19.99$ kupon: VC4cash4
Lumintop TD16 ár: 34.99$ kupon: LUTD16RU
Klarus Mi7 ár: 20.99$ kupon: GBMI7DE Ez a lámpa egyébként most az egyik kedvencem, (bár nincs olyan lámpám, amit ne szeretnék :N ) mert amérete miatt ténylegesen EDC lámpa, és kompromisszummentesen hordható, ugyanakkor a fénye a legtöbb feladathoz bőven elég, sőt biciklire is ezt teszem fel.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28118) redfox222


redfox222
csendes tag

Ez lehet megnehezíti a rendeléseket!

[link]

"A déli tartományokban tucatnyi légi járatot töröltek, és akadozik a vonatközlekedés is.
Sencsen városban a hatóságok rendeletére bezártak az iskolákat, piacokat és a gyárakat."

(#28119) Ibis


Ibis
csendes tag

Sziasztok!

Erről vélemény? Olyan fejlámpát keresek, ami könnyű, van egy alacsony fogyasztású szórt fénye és egy erős fókuszált fénye, amik külön kapcsolhatóak. A legjobban persze a diamond black spot 200 tetszene, csak az 12e Ft felett van.

(#28120) nagylaci32 válasza hpsafl (#28117) üzenetére


nagylaci32
tag

Klarus Mi7 színes (Kaleidoscope verziókhoz) jár a csíptető? A leírás szerint nem, de a gyár weboldalán azt írják, hogy igen.
Ha 3at veszek belőlük, akkor számíthatok arra, hogy fennakad a vámon?

(#28121) Kernel válasza benfolds (#28106) üzenetére


Kernel
nagyúr

200 vagy 202 nem mindegy, mindenesetre a linken lévő 202 szerepel itt is:

https://www.youtube.com/watch?v=0I3MTD-IW_I

Az elején méri az akkukat, 3,6V körül áll. Töltés rákapcsolására rögtön feljebb is mehet kicsivel, de ha csak ennyivel kalkulálunk:

3,6V x 1A = 3,6W

Utána méri a töltő áramfelvételét USB-ről:

5V x 0,67A = 3,35W

Tehát ez a teljesítmény két akku töltéséhez már nem lenne elegendő, sőt még egyhez is kevés, de tegyük fel, nem ez a valós érték. Mindez arra enged következtetni, hogy két akkunál az 1A töltőáram kétfelé oszlik. Noha egyébként 2A van feltüntetve a bemenetnél. Mindenesetre ez így elég ellentmondásos, a videóban látható méréshez képest:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28122) grabber válasza Kernel (#28121) üzenetére


grabber
addikt

Úgy tudom,hogy a két szélső slotban tud egyszerre 1-1A töltő áramot. Teszt róla de nem találom benne ezt leírva.

[ Szerkesztve ]

(#28123) Silent77 válasza grabber (#28122) üzenetére


Silent77
veterán

Az ii500 mind a négy slotban tudja az 1A-t.
Xtar vc4-nél van a két szélső slot.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28124) ZozzV6 válasza grabber (#28122) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az a xtar VC4 aminek a két belső 0,5A és a két szélső 1A mellesleg ez a Liitokala 200-as széria két slotos

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28125) benfolds válasza Kernel (#28121) üzenetére


benfolds
őstag

na én is ezért nem tudtam kiigazodni + még a gearbesten a termék alatt az egyik erre irányuló kérdésre adott válasz is tök értelmetlen volt. (ha ticketben kérsz felvilágosítást, akkor meg jön egy gyors sablon válasz + várj két napot a rendes válaszra, három nap múlva rájuk írsz, hogy akkor most mi van, akkor újabb értelmetlen válasz. szerintem a kérdéseket sem értik, sőt, azon sem lepődnék meg, ha néha olyan válaszolna, aki nem is tud angolul :) )
de akkor így már egyértelműbb a dolog, köszi!

(#28126) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Nekem ez van már 2 éve, talán black diamond koppintáslink neve 1AA -s, sokat használom. A 2 szélső led oldalra visz, egyáltalán nincs spotja, így szórt fényt ad, kékeset, szóval az a fajta led ami ilyen kékesfehér fényt ad. A közepsőre át lehet váltani annak is van szórt fénye de spotja is, szóval csak a szélsők annak adnak szórt fényt. A középső melegfehér, elég erős tud lenni, ceruzaakkuhoz képest. A szélsők 2 fokozatban állíthatók, plusz villogás.

[ Szerkesztve ]

(#28127) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ismerősnek keresek valami egyszerű töltőt 18650-hez is. Liitokala 1 slotosokat nézegettem ( LI-100 pl.), de egyikhez sincs táp csak USB kábel. Milyen tápegységgel érdemes használni, illetve milyen olcsó töltő ami ajánlott még hengeres akkukhoz, de főként 18650-hez.
Én Liitokala Li-500-at használok, de neki az nagy és bonyolult is, mindenképpen egyszerű kellene.
Vagy ha olcsó jó USB-s adaptert tud valaki linkelni hozzá ami garantáltan megbízható az is elég

[ Szerkesztve ]

(#28128) benfolds válasza mexel (#28127) üzenetére


benfolds
őstag

telefontöltő miért nem jó a lii-100-hoz? max 1A-rel tud tölteni, úgyhogy a legtöbb telefontöltő elég hozzá (én azzal használom). xtar mc1-et szokták még ajánlani egyslotosban. nekem az xtar vc4-hez kellett egy erősebb adapter, mert a telefontöltőm csak 850 mA-t tud, én egy 2x2,4A-es blitzwolf töltőt rendeltem hozzá, de még nem jött meg, így nem tudok beszámolni róla, hogy hogy szuperál.

(#28129) Silent77 válasza benfolds (#28128) üzenetére


Silent77
veterán

Tudja a 2,4-et. :K
Én az 5 portosat használom.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28130) Wendelke


Wendelke
senior tag

Érdekes, hogy a Gearbest nem forgalmazza a BlitzWolf cuccokat, így hát kénytelen az ember a Banggood-ról rendelni. :U

Mindenki dicséri ezeket a BW-s cuccokat, ránézésre igazuk is van, bár még hosszabb távú tapasztalatom nincs, de a 2x2.4 As töltőjüknek van súlya ( ilyenem van) így benne van az anyag. Vettem egy bluetooth hangszórót is ebből a márkából, az is jónak tűnik. :K

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#28131) Dluinet válasza Wendelke (#28130) üzenetére


Dluinet
nagyúr

BlitzWolf márka nem a Banggood-é?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28132) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! Sikerült regisztrálnom a paypal-on. Lámpákat szeretnék rendelni a gb-ről. Kérdezném 100-150 usd összértékű árút lámpák,akkuk, töltő, érdemes egyszerre rendelni,vagy több darabban? Köszi.

(#28133) Dluinet válasza baltasar (#28132) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindent külön rendelj, külön fizesd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28134) baltasar válasza Dluinet (#28133) üzenetére


baltasar
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.

(#28135) Dluinet válasza baltasar (#28134) üzenetére


Dluinet
nagyúr

panasz esetén könnyebb egy megrendelésre hivatkozni, meg pénzt visszakérni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28136) jozsi252 válasza baltasar (#28132) üzenetére


jozsi252
veterán

Inkább több darabban. Ha sürgős, és belefér(het) az áfa akkor futárszolgálat mehet, de senki sem a pénzének az ellensége, szóval inkább több darabban.

iPhone 13 Pro Max

(#28137) cbrfireblade válasza Wendelke (#28130) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

nekem egy íróasztal lámpa van és nagyon jó termék, elég minőségi...

(#28138) mexel válasza benfolds (#28128) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Sajnos az illetőnek csak egy régi mobilja van gyenge töltővel. Ilyen Blitzwolf töltőt azt hiszem nincs értelme venni egy egy slotos max 1A-al töltő kütyühöz, így már annyiba kerül hogy vehetek neki egy komolyabb töltőt is :) Körülnézek mik vannak még adapter szinten. Van itthon pár kínai usb-s adapterem amikre 1-2A is van írva de szerintem azokat nem jó szívvel dugnám konnektorba :))

(#28139) benfolds válasza mexel (#28138) üzenetére


benfolds
őstag

500mA-t sem tudja a töltője? elfelejtettem mondani, de a blitzwolfhoz van kupon is: -30% (vagy 33?) BGBW2EU kóddal.

(#28140) jozsi252


jozsi252
veterán

Kis keresgélés közbe ráakadtam egy régi töltőmre. Ha jól emlékszem akkor ez volt az 1. li-ion töltőm. Próbaképpen felraktam egy akkut tölteni, és 4.19V-nál állt az akku fesz mikor végzett. Nagyon olcsón jutottam hozzá évekkel ezelőtt, csak mondom beírom ha valaki találkozik ezzel a típusú töltővel akkor megveheti nyugodtan, mert pontos. OEM töltő néven futott régebben a topicba, ha valaki rá akarna keresni.
Bár még mindig azt mondom hogy egy Xtar MC1 Plus nem sokkal drágább, de akinek 1-2$ számít, az veheti ezt is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#28141) hpsafl válasza nagylaci32 (#28120) üzenetére


hpsafl
tag

Rákérdezek, de ha a gyártó azt mondja, hogy benne van a csomagban, akkor valószínűleg benne van, de a feketéhez nem volt sajna :(

Ne vedd egyszerre, hanem három csomagban, és akkor tuti nem akad fenn ;)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28142) benfolds válasza hpsafl (#28141) üzenetére


benfolds
őstag

egyébként ha mondjuk egymás után adsz le három megrendelést, akkor nem fordulhat elő, hogy egy csomagban küldik?

(#28143) Kernel válasza jozsi252 (#28140) üzenetére


Kernel
nagyúr

A legolcsóbb kategóriában előfordul, hogy a töltés végén nem figyeli az áram csökkenését (egy színváltó LED mutatja, de az csak jelzés), tehát amikor eléri a 4,2 V-ot, az folyamatosan marad az akkun, míg a felhasználó le nem veszi. Tehát az csak egyszerű CC/CV áramkör, "végálláskapcsoló" nélkül (charge termination). Kvázi csepptöltés, ami Li-ion akkunál pont nem ajánlatos.

Korrekt töltésszabályzó viszont az áram 10 %-ra esésekor leállítja a töltést. Tehát önmagában a 4,2V pontossága csak egy dolog.

Az általad linkelt töltőben úgy néz ki, van 2 db külön töltésszabályzó IC, a képen látható apró, hatlábú elvileg tudja az elvárt funkciót, illetve ezek pontosak is szoktak lenni:

http://mysku.ru/blog/china-stores/29917.html

A nagyobbik IC a trafó primeroldali kapcsolóüzemű meghajtója.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28144) WestBam


WestBam
Topikgazda

Elkészült egy újabb bemutató, ezúttal a JETBeam JET- µ modell került kezeim közé.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28145) Ibis válasza csucsotke (#28126) üzenetére


Ibis
csendes tag

Tényleg Black Diamond koppintás, az előző generációs BD Storm hasonló hozzá.
Köszi a tippet! :K
Viszont a tesztek szerint kb. használhatatlan low módokban a villódzás (PWM) miatt.
A tiéd is villódzik alacsony fényerőknél ?

(#28146) csaszi72 válasza WestBam (#28144) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:C :R
Frankó lett, köszi! Ez alapján úgy döntöttem marad a Fenix MC11.
Bár nem zárja ki, hogy lesz ebből is, csak a must have le lankadt.
:D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#28147) Öreg 61 válasza csaszi72 (#28146) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Rosszul döntöttél mert az akkus verzió és ez között ég és föld a külömbség. Az akkus verzió hetven méterre teljesen bevilágīt mindent.

(#28148) nagylaci32 válasza hpsafl (#28141) üzenetére


nagylaci32
tag

Köszönöm a választ. Azt hiszem megfejtettem a csíptető kérdést. Valószínűleg tartalmaz a Kaleidoscope változat csíptetőt, mivel csak azokra nem érvényes a kuponkód.

(#28149) WestBam válasza csaszi72 (#28146) üzenetére


WestBam
Topikgazda

és


Öreg 61

Mint írtam is nagyobb és főleg akkuval üzemelő lámpához felesleges hasonlítani ezt a csöppséget :N
Mellé fotózhattam volna az olight M10-est de semmi értelme nem lett volna, földbe döngöli hiába a kis mérete.
Ez egy tipikus mini lámpa ami azért nem rossz egyáltalán de nem is az izomerő miatt fogja szeretni a tulajdonosa. Beltérben tökéletesen elegendő, kint nem csak a "tér" miatt lett olyan amilyen a fotó, sajnos a talaj is vizes volt, az meg ugye nem túl előnyös.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28150) kowik válasza Kernel (#28143) üzenetére


kowik
tag

Biztos, hogy lekapcsol. Ezt anno teszteltük több(kb. 10db) töltőn, amikor még ez best töltő volt a fórumon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.