Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) Tony21 válasza jozsi252 (#28140) üzenetére


Tony21
tag

Hehe, ilyen nekem is van kettő, mindegyik 7 éves, tökéletesen működnek :)
Mondjuk soha nem hagytam bennük az akkut miután végeztek, annyira nem bízom bennük.

(#28152) Myers


Myers
senior tag

Vezetékes "mobil" (tehát lakáson belül hordozható) telefonba keresek AAA Ni-MH akksit. Most GP akksik vannak a készülékekben, de úgy látom elég hamar meghaltak, 30mAh megy beléjük.
Gondolom ehhez az is hozzájárult, hogy a telefonban csapnivaló töltő van. Ki tudja hogy tölti.

Ezek szerint felesleges jó minőségű AAA akksit venni, mert a töltő úgy is hamar kinyírja, vagy pont ellenkezőleg?

Egyébként találtam egy érdekességet: FUJITSU akksik:
"A méltán híres Sanyo Eneloop technológia, Fujitsu márkanév alatt. Csak A NÉV VÁLTOZOTT.
A Panasonic 2015-ben eladta a Sanyo régi elemgyárát a Fujitsu konszernek, a gyártási technológiával együtt, viszont a márkanevet megtartotta magának, amint a készletek elfogynak a Panasonic Eneloop elemeket már Kínában fogja gyártani a márkatulajdonos. Aki igazi eneloop minőségre vágyik annak a jövőben ezeket a Fujitsu elemeket tudjuk javasolni. Made In JAPAN."

http://www.muszaj.hu/

(#28153) Kernel válasza Myers (#28152) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nagyon egyszerűen tölti, ilyen készülékeknél általános, hogy egy ellenálláson keresztül állandó áramot kap, ami idővel kinyírja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28154) Dluinet válasza Myers (#28152) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IKEA LADDA aksit vegyél
néha rá kell tenni a töltőre, de nem várjátok meg a teljes töltést, ne legyen állandóan töltőn
elég ha 50-80%-on van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28155) Vertigo18 válasza WestBam (#28149) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ebben mondjuk teljesen igazad van, de azt te is tudod, hogy a "topik-klubtagsághoz szükséges) SK-68-as sem "sokkal" nagyobb, viszont maximum harmadáron van. Te is szereted, roppant megbízható lámpa az is és rendkívül elterjedt, főleg az ára és a megbízhatósága miatt. Mennyi is van nálad otthon éppen most SK-68ból? 10 darab? :)

A tesztet köszi, tényleg annak jó, akinek NAGYON kicsi a zsebe, de kell egy lámpa.

Tipp: nagyobb zsebű farmer, zsebbe sk-68! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28156) Myers válasza Dluinet (#28154) üzenetére


Myers
senior tag

Arra gondolsz, hogy a telefonokat ne rakjuk vissza állandóan a tartóba (töltőbe)?

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#28157) WestBam válasza Vertigo18 (#28155) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Természetesen az SK68-ast nem lehet leírni (és nincs 10, csak kb.8 db otthon :P ), ha meg kicsi az a zseb akkor még mindig 3$ körüli áron ott van az uKing ZQ-X900 ami majdnem SK68 és szintén megbízható darab. Ebben a kis méretben nekem a fokozatok sem hiányoznak annyira, de 10$-ért már elvárható a jól elosztott fokozatok és a módmemória megléte is, ezek legalább benne vannak. Az anyagminőség, a CREE LED is plusz benne, de a nagytesóért én már nem fogok pénzt adni.
Ma megjött a T25C is, nos így elsőre az is bolond aki azért ad 40$-t. Még jó, hogy kuponnal "csak" 20$ volt, tanulságos lesz az a tesz is szerintem :DDD Ha még fizu után marad a 1405-ös nagyfejű konvex lencsésből akkor egy olyat is berendelek de ez a sunwayman nem lesz kedvenc már most látom.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28158) Vertigo18 válasza WestBam (#28157) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocs, ha megsértettelek, hogy 10 darab van otthon! :D

Várjuk a tesztet! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28159) jozsi252 válasza Kernel (#28143) üzenetére


jozsi252
veterán

Lekapcsol, mert régebben volt amikor sokat volt rajtahagyva és ugyanúgy nem töltötte túl.

(#28151) Tony21

Xtar VP2 meg SV2-t se hagyom őrizetlenül, nemhogy ezt. Pedig ezek elég jó termékek, de jobb vigyázni azért. De attól függetlenül hogy megáll 4.19V-nál, ugyanúgy inkább egy Xtar MC szériás töltőt vennék, mert biztonságosabb, illetve minőségibb termék.

iPhone 13 Pro Max

(#28160) verybigboy


verybigboy
senior tag

Most kaptam meg életem első SK68-át, hát nekem ez katasztrófa. Fényerőben ami itthon volt ide-oda dobálós lámpa kb. ugyanaz a szint ... s az szerintem nem egy magas szint.

Rendeltem még máshonnan ugyanezen klónt (vagy 4-5 helyről), ill. rendeltem még 14500-as akkukat is, azok elviekben még sokat fognak dobni a helyzeten. Meglátjuk. Sima Nimh akkuval ez nekem sajnos csalódás.

... persze azt is tegyük hozzá, 3-5 USD/db. egy ilyen, szóval tényleg nem nagy összeg. Ettől eltekintve inkább kiadok 3-5x ennyit, de ha használom, ne az legyen hogy igaz valamit látogatok, de az azért nem az igazi.

... mindegy, a tagsághoz szükséges belépőket megvásároltam :) irány tovább!

(#28161) jozsi252 válasza verybigboy (#28160) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért egy SK68-tól túl sokat ne várjál. Q5 leddel nem lehet a világot megváltani.

iPhone 13 Pro Max

(#28162) Vertigo18 válasza verybigboy (#28160) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az Ár/Érték arányt nézd! Jó esetben 2.5$ simán hozzá lehet jutni egy SK68-hoz. Otthon mindenkinek van AA-s akkuja, eleme, erre pont jó. Ha elhagyod az órád és PONT AKKOR megy el az áram, meglelheted ezzel.

Senkinek sem ez az elsődleges lámpája ebben a topikban, viszont mégis MINDENKINEK van, érdekes, nem? Ezt az árának, megbízhatóságának köszönheti. Olvasd el az összefoglalót, ott vannak leírva az ajánlott lámpák. Alapból S2, C8, ebben sincs vita a topiklakók körében. Aztán jön egy "magasabb szint". Olight, Fenix, stb...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28163) krisztianAMG válasza Vertigo18 (#28162) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nekem nincs! :D

(#28164) Vertigo18 válasza krisztianAMG (#28163) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ki vagy tagadva! :D

Soha többé nem látogathatod a topikot! :D

Mond a címed, azonnal küldünk neked egyet! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28165) G@ben válasza krisztianAMG (#28163) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem sincs. Már teszem is a sarokba a kukoricát. :D

Vertigo18: ez így megy? C8-am sincs! :P

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28166) bzoley válasza verybigboy (#28160) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem soha nem próbáltam AA-val az SK68-at, 14500-zal viszont sokat bóklásztam vele udvaron, és használható. Egy ideje - amíg meg nem jön az S2+ - egy Ultrafire S5-öt nyúzok, hasonló.

(#28167) Vertigo18 válasza G@ben (#28165) üzenetére


Vertigo18
addikt

küldjek, mi? :)

Kedvencem a Bul barátom által vásárolt világoskék/sötétkék terepmintás változat! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28168) G@ben válasza Vertigo18 (#28167) üzenetére


G@ben
addikt

C8-at? Hogyne! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28169) Vertigo18 válasza G@ben (#28168) üzenetére


Vertigo18
addikt

Eddig 11-et vettem, mindegyiket imádja a gazdája!

Szerintem, amennyiben látod értelmét a használatának, mindenképpen érdemes egyet beszerezni. Persze, ha csak lakásban, zárt térben használnád, akkor S2.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28170) krisztianAMG válasza Vertigo18 (#28164) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nem kell, tökéletesen megvagyok az E14-el. :)

Most az Mi7 mozgatja a fantáziámat. A 20$-os kuponos ár ajándék akkuval már nagyon baráti. A piros barátnőmnek tökéletes lenne a táskájába.

(#28171) G@ben válasza Vertigo18 (#28169) üzenetére


G@ben
addikt

Amire én használom, arra az S2 is tökéletesen elég, az meg már van. :)
Csak rág a lámpabogár mindig... meg a késbogár... :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28172) balazs1956 válasza G@ben (#28171) üzenetére


balazs1956
senior tag

Tudsz valami "késbogár" blogot??
Előre is :R :R

(#28173) Öreg 61 válasza WestBam (#28149) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Kedves WestBam!
Én nem akartam a kis drágát leszolni de ugyan a hivatalos adatok szerint az akkuval működő hosszabb de szerintem ugyan akkora. Mivel még nem volt az AAA-s elemmel működő a kezemben így ezt nem tudjuk biztosan. Ha alkalmad lesz tesztelni akkor légyszives írj róla. Amúgy nyilván mindkettő magas minőségű de az biztos az akkus félelmetesen jó fényű.
Üdv Öreg Sas

(#28174) G@ben válasza balazs1956 (#28172) üzenetére


G@ben
addikt

Igazából blogot nem, csak a késportált szoktam olvasni. De igyekszem leszokni, mert 1-2 kivételtől eltekintve megvannak azok a kések, amik kellenek, vagy nem kellenek, csak vágytam rájuk. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28175) erik365 válasza Vertigo18 (#28162) üzenetére


erik365
aktív tag

Az Olight S10R mellett mindig van egy SK68 a konyha asztalon. Az asszony is szereti kutya sétáltatás közben magával vinni, én sem leszek rosszul ha elhagyja.

1.4 T-jet M32

(#28176) Vertigo18 válasza erik365 (#28175) üzenetére


Vertigo18
addikt

Olight S15 Baton... EZ van mindig nálam melóban, ha valami gond lenne a "rendes" lámpámmal, nem lenne kéznél, akkor ezt előkapom.

A nejemnek, fiamnak szigorúan SK68, had dobálják! :) Meg este mehetünk lekapcsolt villanynál ezekkel bevenni a vitamint! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28177) erik365 válasza Vertigo18 (#28176) üzenetére


erik365
aktív tag

Káros amúgy ez a fórum tényleg, már a Klarus Mi7-est nézegetem, hogy de jó lenne egy :D. Csak tudnám minek? Elkap egy érzés, hogy erre szükségem van, ez tényleg olyan lehet mint a női vásárlás. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#28178) Öreg 61 válasza hpsafl (#28117) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Sziasztok! Lenne egy kérdésem:
Próbálok venni egy Klarus Mi7 Mini LED Flashlight - GREEN 185803004 lámpát de az hpsafl által leírt kupoon kód beírása után nem csökkent az ár. Mi a teendő?

(#28179) Mikulásbá válasza erik365 (#28177) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Káros bizony,én már túl vagyok a Mi7 rendelésén,már úton van.Kuponnal 25 dolcsi.

(#28180) Öreg 61 válasza Mikulásbá (#28179) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

És akkor már nekem nem adja a kedvezményt?

(#28181) Mikulásbá válasza Öreg 61 (#28180) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezek szerint-amúgy passz,majd az itt lévő szaki segít,mi az ábra.

(#28182) benfolds válasza erik365 (#28177) üzenetére


benfolds
őstag

nekem mázlim van, mert én egyelőre nem értem, hogy minek az s2+-nál kisebb (és kevesebb fényű) lámpa. jó, mondjuk női táskába nem baj, ha annál is kisebb.

(#28183) csucsotke válasza Ibis (#28145) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Tényleg villódzik, megnéztem mobillal. Kb. mint az egyik led-égőm. De nem csak kis fokozaton, és nem csak a szélsők, de a középső is. Még nem jutott eszembe ez az eshetőség, de megnéztem az S2-t és az nem villogott, de még a kis SK68 sem. Engem nem zavar, de jellemzően az erősebb ledet használom, középső fokozatban, vagy a legkisebben, szereléskor jól jön hogy a spot pont oda világít ahova nézek. A szórt fényre ritkán kapcsolok, az csak úgy elvan.

(#28184) 5-ös kezelő válasza WestBam (#28157) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én még tavaly óta ki sem próbáltam terepen a 1405-ösöm, csak a lakás ablakából. Felesleges volt ekkora dögöt vennem, nem fogom elcipelni sehova.

(#28185) WestBam válasza krisztianAMG (#28163) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Se S2+, se SK68. Jó úton jársz a kickban felé :DDD

(#28165)

G@ben

Ha mindenki bannolva lesz akkor ki marad? Tessék őket beszerezni, C8 és SK68 nélkül nem teljes az életed de ezt csak ha megvannak akkor fogod belátni :DDD

(#28173)

Öreg 61

Szeritnem az AAA elemes és az AA elemes lámpákat fölösleges összehasonlítani. Én külön kasztba sorolnám őket, mert az előbbi a kis méretet kihasználva apró míg az AA elemnek miden adottsága jobb mint a vékonyabb és rövidebb haverjáé, így jobb és ersőbb lámpát lehet köré építeni. A 14500 pedig mivel már lítium akku így új dimenzió, semmi esetre sem tenném őket egymás mellé.
EZT nézd meg, azért jól látható a különbség a kettő között. Ez egy kis sorvadt lámpa, az SK68-ba szerintem bele is fér :)
A JET-I-est kizárt, hogy megvegyem, annyi pénzem nincs, hogy mindent megvegyek és le is teszteljek (sajnos), a szabadidőről nem is beszélve. Igazából ezt a kis vacakot is bánom, egy S2+ már majdnem kijön belőle és az tényleg más dimenzió, igaz abból van kettő de zöld pl. még nincs ja és piros sem :DDD

(#28184)

5-ös kezelő

Hidd el, egy ujjamon megszámolom az L2 hányszor jött velem :DDD De ez sem akadályozott meg abban, hogy az L6-ost is megrendeljem. Ezek inkább érdekességek mint midnennapos használati tárgyak. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#28186) hpsafl válasza Öreg 61 (#28178) üzenetére


hpsafl
tag

Sajna nincs készleten a színes Mi7, és ami nincs, arra kupon sincs :(

Esetleg egy fekete? :U

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28187) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

A Gearbest-től nem jött meg egy csomagom, amit szeptember 9-én rendeltem meg.
Szeretnék reklamálni, de nem találom hol/hová írhatnék nekik.
Valamilyen e-mail címet keresnék.

Köszönöm a segítséget :R :R :R

(#28188) nbg válasza balazs1956 (#28187) üzenetére


nbg
senior tag

Ticket-et tudsz nyitni, ezen a linken, bejelentkezes utan.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28189) hpsafl válasza balazs1956 (#28187) üzenetére


hpsafl
tag

Szia!

A lámpás topicban olvastam, hogy nem jött meg az egyik rendelésed.
Nyiss egy ticketet ahogy előttem is írták a topicban, de sajna 60 napot fognak kérni, mert csak akkor nyilvánítják eltűntnek, ha a rendelés napjától számolva eltelt 60 nap, és a csomag még mindig nem érkezett meg.
Ha utána sem sikerül megoldani velük, akkor írj nekem, és segítek.

Üdv. : Tomi

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28190) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

amit e melle a pointer melle adnak akkukat, azok milyen minoseguek kb? Hasznalhatok nyugodtan, vagy inkabb dolgozzak a meglevo, megbizhato darabokkal?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28191) Vertigo18 válasza WestBam (#28185) üzenetére


Vertigo18
addikt

15 évvel ezelőtt minden második éjjel hat elemes MagLite lámpa lógott az oldalamon. Most egy Olight M22 Warrior... :) Mekkora különbség súlyban (MagLite) és fényerőben is (Olight).

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28192) may15


may15
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy Convoy L6-ot, van esetleg valakinek tapasztalata vele? Mert eddig tőlük s2 és s8 van, amik nagyon bejöttek. Előre is köszönöm.

(#28193) Öreg 61 válasza hpsafl (#28186) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

A fekete annyira nem tetszik és egyik a igaz szerelmemnek a 14 éveslányomnak lenne. De azért érdekel a fekete is. Szerinted van hozzá hordszíj? Ha van akkor veszek egyet.

(#28194) Öreg 61 válasza WestBam (#28185) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Meggyőztél tényleg sokkal kisebb. Igazad van de ha lesz akkusod akkor nyomj egy cikket róla.

(#28195) ZozzV6 válasza may15 (#28192) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Jelenleg szerintem a legjobb ár/ teljesítmény arányú lámpa. Nagy erre készülj fel. Akksikkal több mint fél kiló. Ellenben kiprésel 400m hatótávot és 3800 lument magából erőlködés és hirtelen melegedés nélkül. Ez is tud forró lenni de ahhoz több 10 percnek kell eltelnie. figyeld a kuponokat és ha szerencséd van 14000 ft-ból is kijön.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#28196) Vagany válasza may15 (#28192) üzenetére


Vagany
őstag

[link]
A taktikai gyűrűs rész "user error" volt, ahogy gondoltam, lentebb zozzV6 le is írta mit csináltam rosszul :) .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#28197) hpsafl válasza Öreg 61 (#28193) üzenetére


hpsafl
tag

Szíj az van hozzá, ráadásul a finom tapintású, jobb minőségű.

Nem tudom olvastad-e, de itt írtam a lámpáról részletesen.

Ma pedig biciklizni voltam A Mi7-el, és persze a D2-re tettem rá ;]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28198) G@ben válasza hpsafl (#28197) üzenetére


G@ben
addikt

És bicajra milyen? (Meg mi az az akasztott majom? :D )

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28199) hpsafl válasza G@ben (#28198) üzenetére


hpsafl
tag

Nekem nagyon bejön bringára is. A mostani tizen fokokban nem vészes a melegedése sem, és max fokozaton is hazajutok vele, bár hosszabb éjszakai túrára nagyobb akkus lámpa, vagy több pótakku kell.

Az a majom a csengőm. Vinnyog, és kéken világít a szeme :DDD

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#28200) Öreg 61 válasza hpsafl (#28197) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Köszi meggyőztél. Próbáltam megrendelni de valami baj van a kártyámmal de holnap utánna járok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.